Brand24 zadebiutował na NewConnect z ponad 70-proc. przebitką [ZDJĘCIA]

Omawiane walory:

Pierwszy tegoroczny debiut na NewConnect wypadł z przytupem. Już na starcie sesji za jedną akcję Brand24 płacono 57 zł.

Pierwsze transakcje na akcjach Brand24 zawarto kwadrans po 11:00 po cenie 57 zł. W kolejnych minutach notowania cofnęły się. Momentami kurs spadł w okolice 47 zł, co wciąż oznaczało blisko 50 proc. przebitkę.

>> E-book: Analiza fundamentalna wg analityków StockWatch.pl Sprawdź

Warto podkreślić, że spółka przed debiutem nie przeprowadzała oferty publicznej. Kurs odniesienia ustalono na 31,76 zł, czyli cenie, po jakiej w ubiegłym roku Brand24 przeprowadził ofertę prywatną akcji (5,5 proc. w podwyższonym kapitale spółki), z której pozyskał blisko 3,5 mln zł. Popyt okazał się duży i oferta zakończyła się wysoką nadsubskrypcją w złożonych deklaracjach objęcia akcji. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Brand24

Spółka przeznaczy środki na rozbudowę zespołu informatyków, rozwój technologii, a także zwiększenie comiesięcznych budżetów przeznaczanych na akwizycję nowych klientów.

– Efektem tych działań ma być przyśpieszenie tempa wzrostu Brand24, chcemy jak najszybciej dojść do ważnego dla nas progu 5 tys. aktywnych klientów, będącego pomostem na drodze do szerszego grona użytkowników z całego świata – mówi Michał Sadowski, prezes zarządu i założyciel Brand24.

(Fot. PS/StockWatch.pl)

(Fot. PS/StockWatch.pl)

(Fot. PS/StockWatch.pl)

(Fot. PS/StockWatch.pl)

Brand24 stworzył własne narzędzie do monitoringu treści w internecie, które umożliwia śledzenie wzmianek, budowanie relacji oraz pozyskiwanie klientów, sprzedawanego globalnie w modelu SaaS, czyli oprogramowania udostępnianego w formie usługi. Firma chwali się, że jej produkt monitoruje przeszło 100 tys. marek i zebrał 3 miliardy wzmianek o nich w sieci. Z Brand24 korzystają zarówno duże światowe marki, jak IKEA, H&M czy biuro pierwszej damy USA, ale również małe i średnie przedsiębiorstwa zainteresowanie opiniami na swój temat w internecie.

Głównym akcjonariuszem po debiucie na giełdzie pozostanie notowany na rynku głównym Larq, który kontroluje także notowany na NewConnect Nextbike (wypożyczalnie rowerów miejskich) oraz Synergic (kampanie marketingowe). Współwłaścicielami Brand24 są m.in. założyciele giełdowego Livechat Software.

– Akcjonariusze i kluczowi menadżerowie Livechat obecni w akcjonariacie Brand24 pomagają nam i zarządowi, dzieląc się wiedzą i otwierając pewne drzwi, które sami już jakiś czas temu otworzyli budując własną spółkę. Oczywiście temat zacieśnienia współpracy też jest cały czas analizowany, ale nie ma żadnych decyzji – powiedział Mikołaj Chruszczewski, przewodniczący RN Brand24.

Program motywacyjny dla pracowników debiutującego na NewConnect podmiotu zakłada, iż w 2018 roku liczba klientów spółki wyniesie ponad 3 tys., a skonsolidowane przychody 10,8 mln zł. Brand24 liczy na wzrost średniego miesięcznego przychodu z użytkownika (ARPU) swoich usług, dzięki wyższej sprzedaży wersji międzynarodowej własnego oprogramowania. Spółka pracuje również nad rozwojem własnej aplikacji i jej nowymi funkcjonalnościami, takimi jak np. geolokalizacja, co ma pomóc w utrzymywaniu obecnych klientów. Jak podała spółka obecnie wskaźnik odejść klientów to około 6-7 proc.

W pierwszych trzech kwartałach 2017 roku Brand24 zanotował 5,5 mln zł wpływów ze sprzedaży (wobec 3,5 mln zł rok wcześniej) i 0,4 mln zł straty netto (wobec 0,8 mln zł rok wcześniej).

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT brand24, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR