pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Chung

Chung

Ostatnie 10 wpisów
Kolejna umówa, tym razem na 5mln.

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Inne spółki na wzrostach k/k rzędu 40% mają C/Z=40.
(patrząc na wskaźnik PEG)

GEO przez ostatnie 4 kwartały miał wzrost:
60%, 60%, 30% i teraz 60%
średnia koło 50%

co daje oczekiwane C/Z = 50
Potencjał wzrostowy nawet pięciokrotnie...

Oczywiście kiedyś potencjał wzrostu się wyczerpie, ale szacunkowe wyniki za Q2 + nowe umowy mówią mi, że jeszcze nie teraz.

Spółka pokazała ładne wyniki:

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

- Przychody netto ze sprzedaży 13.625.988,16 zł (wzrost o 121% r/r) w II kwartale 2020 r.,
- Zysk netto o wartości 5.500.098,13 zł w (wzrost o 251%)

Tempo wzrostu przyśpieszyło i wróciło na poprzednie tory (+60% k/k) myślę, że kierunek może być tylko jeden:)

Dziejszy wzrost to nie tylko odreagowanie spadków, po wczorajszej korekcie.

Wczoraj po 15:00 została dodana informacja, że GEO wygrał w przetargu (w sumie to we wszystkich 4 częściach)

Info tutaj:

aquanet.ezamawiajacy.pl/pn/aqu...

na dole strony "Informacje o wynikach".

Jak na GEO to dość znacząca suma...

Wie ktoś, kiedy taka informacja pojawi się w ESPI?

Gago007 napisał(a):
Witam szanownych forumowiczów, przepraszam za zboczenie z tematu.
Lecę z pytaniem - dostaliście dywidendę? Nie mogę u siebie znaleźć ani po kwocie, ani po dacie wypłaty...
Z góry dziękuję

Z Twojego postu wniosuje, że szukasz jej na koncie w banku. (no, chyba że aż tyle przelewów robisz na i z konta maklerskiego).

Ja używam CDM24 i u mnie aby to sprawdzić trzeba wejśc:
"rachunek pieniężny" -> "historia operacji" -> (tu zmienić) datę od i typ operacji "przelewy".

Bez problemu widać:

Przelew o tytule:
"WYP.DYW.GEOTRANS.0.80PLN"

Wyniki finansowe:

www.synektik.com.pl/pl/aktualn...

Cytat:
Producent radiofarmaceutyków i dostawca zaawansowanych rozwiązań dla medycyny zakończył II kwartał 2019 roku obrotowego z niemal 37,0 mln zł skonsolidowanych przychodów (97% wzrost rdr.), wypracowując 5,8 mln zł powtarzalnej EBITDA (oczyszczonej z wpływu wydarzeń jednorazowych i kosztów badawczo-rozwojowych), wobec 3,1 mln zł EBITDA rok wcześniej. Zysk netto Grupy wzrósł z 0,9 do 2,3 mln zł, co oznacza wzrost 156%.

mackopl napisał(a):
Chung napisał(a):
Bawimy się w "scenariusze" to teraz mój - dla ochłodzenia nastrojów: (również zaznaczam - że to jest jedynie moje przypuszczenie - możliwe że nie trafione)

Spółka jest tak w kosmosie, że już obok tylko Falcon 9.

Prezes o tym wie i z chęcią by sprzedał akcje... ale jak tu wywalić PKC milion akcji?! Kurs natychmiast by spadł...
Więc wpadł na genialny plan i bardzo prosty.
Daje wezwanie na cenę powyżej ceny aktualnej (50zł) i... zapisuje tam WSZYSTKIE swoje akcje.

Oczywiście sprzeda się jedynie "część" akcji (między 10% a 20% wystawionych akcji, ponieważ zostanie wystawione co najmniej: 6 815 112 z około 10mln - reszty nie znamy) - zostawi sobie pakiet większościowy (nawet jakby TYLKO on zgłosił się do wezwania, to zostanie mu ponad 50%)

Później jak będzie chciał, to za kilka lat odkupi sobie spokojnie taniej, jak ludzie będą pamiętać CoVid jak kryzys z 2008 roku.

Od kiedy to milion akcji sprzedaje się po PKC, w dodatku spółki z rosnącymi wynikami? Ta teoria to himalaje spisku.
Balon prawdopodobnym zyskiem 100mln w 2020, czyli wartość x5 dla spółki, w takim razie na świecie nie ma innych spółek jak balony, bądź giga balony.

Miliona akcji NIE sprzedaje się PKC, tylko... robi wezwanie za 50zł.

Wyniki w 2020 raczej są jednoroczne - nie rosnące:
2020 - wynik świetny
2021 - raczej słabszy od 2020 (jeśli ma być "lepszy" to powiedzcie dlaczego?)
2022 - pewnie jeszcze gorszy od 2021 albo porównywalny....

OK, może po kolei, przedstawie Wam mój tok rozumowania:

Proszę powiedzcie mi, jak to jest że MRC jest po 47zł, jak (teoretycznie) jest "pewniak" sprzedaży go po 50zł, a do tego niektórzy z tego forum mówią, że za 50zł "za nisko, nie sprzedawać".

Zacząłem się zastanawiać jakie "ryzyka" idą za tym, że przełoże pieniądze z lokaty i załaduje MRC - teoretycznie 6% czystego zysku! (myślę, że nie ja jeden na tym forum)
Ryzyka:
1) Wezwanie nie dojdzie do skutku - mała szansa - odpada
2) Nie uda mi się sprzedać wszystkich akcji za 50zł, ponieważ dużo więcej akcji będzie zgłoszone.
jeśli sprzedam 90% akcji - to nie ma problemu, pewnie i tak będę zarobiony, gorzej jak sprzedam 5-10%...
I tutaj właśnie "wymyśliłem" scenariusz który opisałem powyżej. Co jesli prezes + Anabaza wystawią swoje akcje na sprzedaż?
Sprzedam kilka % swoich akcji za 50zł, kurs poszybuje w dół, ludzie będą wściekli i wodospad...

Czy to jest "scenariusz" z Si-Fi, czy jednak "realistyczny"?
(Ok, wiem, że prawdopodobnieństwo takiego zdarzenia jest dość niskie ale...)

Bawimy się w "scenariusze" to teraz mój - dla ochłodzenia nastrojów: (również zaznaczam - że to jest jedynie moje przypuszczenie - możliwe że nie trafione)

Spółka jest tak w kosmosie, że już obok tylko Falcon 9.

Prezes o tym wie i z chęcią by sprzedał akcje... ale jak tu wywalić PKC milion akcji?! Kurs natychmiast by spadł...
Więc wpadł na genialny plan i bardzo prosty.
Daje wezwanie na cenę powyżej ceny aktualnej (50zł) i... zapisuje tam WSZYSTKIE swoje akcje.

Oczywiście sprzeda się jedynie "część" akcji (między 10% a 20% wystawionych akcji, ponieważ zostanie wystawione co najmniej: 6 815 112 z około 10mln - reszty nie znamy) - zostawi sobie pakiet większościowy (nawet jakby TYLKO on zgłosił się do wezwania, to zostanie mu ponad 50%)

Później jak będzie chciał, to za kilka lat odkupi sobie spokojnie taniej, jak ludzie będą pamiętać CoVid jak kryzys z 2008 roku.

Widzę to tak:

Perspektywy na przyszłość (bliższą):
1) Spółka miała świetny Q1
2) Możliwe, że będzie miała jeszcze lepszy (tak samo dobry) Q2
3) Cały rok 2020 będzie super
4) Może nawet 2021 będzie dobry
ALE
Perspektywy na przyszłość (dalszą):
5) W 2022 albo w 2023 będzie powrót do normalności
6) Prawdopodobnie (jak mówił prezes) gdzieś w tym okresie "podaż nadąży za popytem".
7) Popyt będzie się zmniejszał... (efekt korony będzie "gasł") - wcześniej czy później wymyślą np szczepionki - jako że będziemy mieli zwiększoną podaż, to będzie efekt odwrotny - podaż będzie rozgrzana po koronie a popyt zwyczajny - spadek cen, moze i strata.
8) Wcześniej czy później będzie powrót na ziemie - również z notowaniami...

I teraz pytania:
A) Czy dobrym pomysłem (w sensie, czy sie to uda) jest kupić tanią spółkę, która będzie miała fenomenalne wyniki za Q2 i 2020, nastepnie szybko kogoś "ubrać", więdząc, że to balon?
B) Kto nam "odkupi" nasze akcje za 100-150zł, po Q2, mając w perspektywie spadki zysków w następnych 10 kwartałach. Chyba tylko "ulica z Bankiera".

JonBon napisał(a):
Chung Twoje tezy są bardzo nacechowane:
1. Czyli skup akcji własnych z rynku jest beee ( co z tego , że nie wiemy ceny, nie wiemy zakresu czasowego ale jest bee) , może dywidenda też jest bee, bo przecież jak spółka wypłaci dywidendę z całego zysku to co spółka może być warta jak nie ma gotówki w kasie? Taki playway powinien spaść na 100 PLN bo wypłaci cały zysk z 2019 roku w tym roku
2. bierzesz najniższy kurs Mercatora z ostatnich miesięcy i mówisz , ze urosło 330% , to czysta manipulacja, tak samo jak ja bym napisał ,że spółka jak zaczęła stawiać fabryki w Tajlandii była wyceniona na 20 PLN a teraz urosła dopiero 100%.
3. Patrząc na spółki zagraniczne trzeba brać ich wycenę nie do tego ile ewentualnie urosły ale ile zarabiają i jaką mają C/Z najwięksi znawcy giełdy tak wyceniają spółki (dlatego mamy taką wartość tauronu albo jsw w porównaniu do WK).
W porównaniu z nimi Mercator jest obecnie około 10x tańszy (wycena C/Z po 1 kwartale jest 1 do 20 , a spółki z sektora mają wyceny 40-80x C/Z z całego roku )

4. Chwytasz się jednego stwierdzenia , które prezes powiedział , że nie powinno być problemów z programem motywacyjnym aby osiągnąc zysk w tym programie (39 mln) a ja Ci mówię , że prezes sobie tak powiedział , bo ma świadomość , że zarobią 2-3x tyle w tym roku.

P.S. Przypomnę ten post za 2 miesiące , może już będziemy mieli nie zaudytowane przychody za 2 kwartał

1. Tu masz trochę racji.
2. @bankrucik podał linka:
www.theedgemarkets.com/article...
Tam na górze strony jest: "Golve counters price YTD (%)" czyli jak się zmieniła cena poszczególnych firm od początku roku (YTD). Chciałem zobaczyć gdzie tam będzie nasz MRC -> wyszło mi, że byłby na 2gim miejscu z wynikiem 330%. Nie widzę tutaj manipulacji, a jedynie "niefart" że na początku roku akcje chodziły po 10zł.
3. Zgadzam się! C/Z jest ważne - ale nie "jednoroczne" - ale powtarzalne. Jeśli MRC będzie tak zarabiał w 2022 albo w 2025 to wtedy powiem, że się myliłem i cena powinna urosnąć i 4x (Albo by trzeba to wyliczyć).
4. Nawet jeśli (ok - załóżmy) MRC zarobi 100mln na CoVidzie - łącznie, to dalej będzie spółką wartą ~30zł (ok, trochę się polepszyło od czasu, jak byli warci 20zł) + 10zł / akcje => 40zł.

NIE przypominaj mi tego postu za 2 miesiące, jak wzkaźniki będą rozgrzane do czerwoności i uda się co niektórym "ubrać ulicę", przypomnij mi ten post w 2022 roku (albo najwcześniej 2021 roku) jak już "CoVidowe" szaleństwo opadnie i będziemy tyle pamiętać pandemie, co kryzys z 2010 roku.

@asston

Nie można do końca porównywać wycenę spółki na podstawie tego (jedynie) ile robi rękawic.
Trzeba do tego doliczyć "perspektywy" rozwoju, a ja tu widzę tak:
1) Spółka była warta 15-20zł (2015-2018) (nawet trochę dodałem, bo 2019 było po 5)

2) Otworzyli fabrykę w Tajlandii - to jest plus.

3) Przyszło "jednorazowe" eldorado - Korona! - coś jak wygrana w lotto...
Ile ich będzie? są rozbieżności, ale prezes mówi o 30mln zysku netto... (ok, niektórzy wierzą, że będzie 100mln, jak na Q1 było 30mln (nie licząc odpisów) - jakoś nie wyobrażam tego sobie.

I teraz patrzę "jak firma chce zainwestować pieniądze z korony":
3) Chca zrobić skup akcji własnych - max 1 mln. - czyli zamiast 11mln akcji będą mieli 10 mln...

Czyli za ~3 lata, spółka będzie warta tyle co w 2018 roku +10% (skup akcji własnych, tyle ich będzie mniej) + fabryka u Tajów... + "Efekt korony" (droższe ceny)

Niektórzy wierzą, że "efekt korony" pozostanie z nami na długo....
OK -> zarobią (łącznie) na "koronie" 100mln to zrobią skup kolejnego miliona akcji (za 50zł) i tyle.

Nie widzę tutaj miejsca na "mega odpał" do 100zł.... z czego?!

@bankrucik:
Z linka którego podałeś wynika, że za granicą analogiczne spółki podrozały o 81-300% (odliczając Careplus Group - podejrzewam, że tam było "więcej" pozytywnych informacji niż tylko "korona")

Nasz rodzimy MRC wzrósł +334.69% czyli... licząc porównanie, to MRC powinien spaść (chyba że uważacie, że MRC z jakiś przyczyn powinien mieć większe wzrosty od konkurencji. Jak tak - to "dlaczego"?).

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 3 sierpnia 2020 18:45:35
Liczba wpisów: 25
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,591 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +142,75% +28 550,15 zł 48 550,15 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d