pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Chung

Chung

Ostatnie 10 wpisów
Myślę, że "byki" właśnie dostały impuls, którego brakowało Krewie w jego analizie technicznej...
biznes.pap.pl/pl/news/pap/info...
25% PEKAO, 20% LOTOS, 15% CRJ, 20% SCPFL - 20% inne.

Niedawno przyszło info, że JP Morgan wchodzi na NC:
www.infostrefa.com/infostrefa/...

Zastanawiałem się w co oni mogą chcieć wejść?

Zakładam, że:
A) Musi byc duża spółka - ze sporą kapitalizacją - JP Morgan nie wejdzie w mikrusa, a napewno nie zada sobie trudu aby specjalnie dla "mirkusa" robić całą tą akcje.
B) Wchodzą teraz - w środku pandemii - więc raczej zakładam spółkę, która zarabia na CoVidzie a nie traci.
C) Wchodzą teraz, więc najprawdopodobniej coś się stanie w przeciągu kwartału albo dwóch...

Zrobiłem research na temat kapitalizacji. Możesz zrobić to sam:
1) pobierz excela: newconnect.pl/statystyki-okres...
2) zakładka "wzkaźniki:
3) posortuj względem Kapitalizacji

Co mamy? (order by kapitalizacja - za dużo baz danych - sorry ).

1) Columbus - ale to foto i spada - odpada (nikt nie będzie wchodził w środku pandemii w Foto)
2) Figene - też foto
3) OneMore - gaming... czy tak by zależało JP na wejście na gaming na NC? nie sądzę... chociaż bardziej prawdopodobne niż foto.
4) CRJ - gaming - genialna spółka - ale niestety - JP tutaj nie bedzie
5) JR Holding - wynajem - bez sensu.
6) SCPFL - to my:) dla mnie TOP1. Spółka CoVidowa, może zarobić na sprzedaży urządzenia już w Grudniu - stąd pośpiech. Pasuje idealnie:)
7) BLIRT - testy CoVidowe - mają lepsze wyniki k/k (zakładam Q3 na 10mln zysku) ale nie oni jedni... nic się tutaj nie stanie na przestrzeni kilu miesięcy. Ale również CoVid - Top3
8) INNOGENNE - testy covidowe - TOP2.

Wniosek: Dla mnie 3 spółki na których może grać JP Morgen (a moze kupi wszystkie 3?) to:

TOP1: SCPFL
TOP2: INOGENNE
TOP3: BLIRT.

Ale patrząc na to, że my finalizujemy projekt w 2020 to nasza spółka jest najbardziej prawdopodobna. I właśnie w nią się obkupiłem:)

Ma ktoś z was konsolę i grę?

Niewiem czy jest tam taka opcja, ale jak pamiętam z innych gier i z mojego epizodu jako programista gier to... po przejściu gry albo z menu głównego wybrać opcję gdzie idą informacje - jak na koniec filmu - kto brał udział w produkcji...

Tam powinna być pozycja importu na Switcha. Można zobaczyć ile nazwisk tam będzie...
Mam nadzieje że będą tam "nazwiska" a nie "team Foreveren".

Zakładam coś na zasadzie:
1x Team Leader /tech lead / scrum master który jest jednocześnie programista - 30k
1-2x Programista - 25k x liczba ludzi
1-3x tester 5k x liczba ludzi (na pół etatu, bo przez pierwszą część importu nie ma czego testować).
Grafika się nie spodziewam, bo konsola ma jednak słabszą jakośc niż PC (jak by "podnosili" to byłby potrzebny).

Wczoraj przyszło info że Sanwil podpisał umowę: "o łącznej wartości ok. 8,5 mln zł netto.
Umowy przewidują dostawy Sanmedu w IV kwartale 2020 roku.".
Patrząc na przychody:
Q1:7mln Q2:6mln... Q3:?? (nie wiadomo) Q4: co najmniej 8,5mln (tylko z tej umowy)
4rty kwartał wychodzi że będzie dobry, czy gdzieś popełniłem błąd?

biznes.pap.pl/pl/news/espi/inf...(26-2020)-zawarcie-przez-spolke-zalezna-istotnych-umow

@Deogracias:
W opracowaniu jest mała literówka (cyfrówka:) )
"Zysk netto w 2 kwartale 2020 spadł o 33,9% w porównaniu do 2 kwartału 2020"

Powinno być:
"Zysk netto w 2 kwartale 2020 spadł o 33,9% w porównaniu do 2 kwartału 2019"

10 dni temu Delko "chodziło" koło 20zł - każdy miał "realne" oczekiwania.

Nastepnie przyszły wyniki krynicy (szacunkowe) - która zarobiła astronomiczną kwotę. (kurs 10 -> 30zł).

To trochę rozpaliło oczekiwania inwestorów - niektórzy zakładali że Delko też może zaskoczyć.
Ci, którzy tak myśleli zaczęli kupować podbijając kurs z 20 na 30 zł.

Po wynikach - widzimy - że wracamy na ziemię - tam gdzie byliśmy 10 dni temu - zarówno z kursem jak i z oczekiwaniami.

Chyba jednak ktoś ją zauważył...

Ostatni tani CoVid z C/Z < 10.
Wyniki na koniec miesiąca...

Scarry brakowało mi Twoich wpisów tutaj na forum - bałem sie ze wyszedłeś... Co do kursu to bym sie nim nie przejmował - ważny jest mod PvE, sprzedaż tuż po jego wydaniu no i konsole. Do tego czasu zakładam boczniaka...

Mam pytanie odnośnie:

www.stockwatch.pl/wiadomosci/s...

Co oznacza:
Cytat:
Ponadto EBI będzie uprawniony do bezpłatnego objęcia warrantów subskrypcyjnych upoważniających do objęcia akcji Scope Fluidics stanowiących 4,5 proc. kapitału spółki.

Podoba mi się to co pisze @anty_teresa zgadzam się z tym 9,5/10.

Jeden błąd:
"Możemy bardzo optymistycznie założyć, że pandemia rozciągnie się jeszcze o rok. "

Postaram się wyestymować ile ona będzie trwała:

Nie wiemy na 100%, ale możemy to estymować z OLBRZYMIM prawdopodobieństem, (podobnie jak @anty_teresa estymuje zyski spółek) że będzie trwała 1-3 lata. A jeśli ten wynik się zmieni - to na mniej - bo medycyna poszła do przodu.

Wiem (od mojej żony - lekarz co robi 2gą specjalizacje), że CoVid jest pandemia "grypopochodną" i ze sporym prawdopodobieństwem możecie założyć że będzie ona trwała DOKŁADNIE tyle ile wszystkie GRYPOPOCHODNE pandemie - czyli 1-3 lata.

A "dane" do estymacji wziąłem z:
www.medicover.pl/o-zdrowiu/his...

I co one mówią: (biorę XX wiek, bo to co się działo w średniowieczu nas mało interesuje - higenia itp)

Hiszpanka: 1918 - 1920 (2-3 lata)
Grypa azjatycja: 1957-1958 (1-2 lata)
Grypa Hong Kong - 1968-1970 (2-3 lata)
Rosyjka Grypa - 1977-1978 (1-2 lata)
SARS - 2002 - 2003 (1-2 lata)
Swińska Grypa - 2009 - 2010 (1-2 lata)

Jak widzicie mamy 6 pandemii grypopochodnych z których 100% z nich trwało albo 1-2 albo 2-3 lata....

I teraz jak czytam "optymistów": że "nie wiadomo jak się zachowa CoVid za 5 lat" to trochę jak by pisać że Angina nie będzie trwała 10 dni, a 30, bo po 3 dniach nadal mam gorączke. Niby są takie przypadki, ale rzadkie".

Z drugiej strony założenie @anty_teresy o jeszcze roku nie jest optymistyczne, a realistyczne i może nawet ciut pesymistyczne. Za rok się może skończyć pandemia jeśli przyjmiemy jakieś "extra" rozwiązanie - typu lek albo szczepionki - ale raczej dla całego społeczeństwa - nie dla wybranych.

ps: na innym wątku dotyczącym pandemii i spółek (ogólnym) ten wpis już jest, nie przenoście go tam...

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 26 listopada 2020 16:33:37
Liczba wpisów: 45
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 5

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,336 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +125,53% +25 106,02 zł 45 106,02 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d