pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Chung

Chung

Ostatnie 10 wpisów
Myślę, że @Scarry ma racje, to jest to rozwiązania (mam nadzieje) w ciągu kilku dni. Jeśli mamy racje, to dzisiejszy spadek powinien być bardziej "okazją".

@Christof_martin: trochę jednak kolorujesz rzeczywistość. To jest zdecydowanie negatywna informacja - mówi, że nie wszystko było przygotowane z odpowiednią jakością. CRJ vs Sony za wiele nie zdziała. Sony może nawet w skrajnym wypadku wywalić grę ze sklepu, nawet tak popularną jak CP2077 i... tyle.

25% PEKAO, 20% LOTOS, 15% CRJ, 20% SCPFL - 20% inne.

"Edytuj wpis" przestało działać - to musze nowy komentarz dać.

Moje "wypociny" w poprzednim poście miały za zadanie podać Wam kilka informacji:
Nie sądzę, aby developerzy CRJ mieli problemy wydajnościowe na konsolach. Opieram swoją tezę na aktualnym stanie "performance" z PC.

PS5 można założyć, że ma 10 TFLOPs.
Jest to podobna "moc" jak mają karty graficzne 1080 Ti, albo 2080 (bez Ti).

Filmiki z GH 4k można znaleźć wszędzie np tutaj:

Z filmiku można wyciągnąć że liczba klatek to 40-50FPS na 4k na ultra (bez optymalizacji, albo raczej - bez dodatkowej optymalizacji). Taką wartość zakładam na PS5.
Dla mnie najważniejsze jest screen z 2:57 ("Games always run > 30Fps with no lag").

Pamiętajmy że konsole nowej generacji mają Free-synca, więc jest to wartość wystarczająca.

PS4: (szybka estymacja): 40-50FPS na PS5 to da nam 32-40FPS na 1080p (Full Hd).

Nie trzeba stawać na głowie i optymalizować czegoś, czego się nie da. (patrz CP2077).

baks napisał(a):

Trzeba pamiętać, że w konsolach jest dodatkowa trudność gigantyczna rozpiętość mocy sprzętu. Konsola PS4 czy PS4Pro to zupełnie inny sprzęt niż PS5. Różnią się wydajnością jak 1:2:5.
Gra która będzie dobrze chodziła na PS5 będzie zupełnie inną grą niż na PS4pro nie mówiąc już o PS4. To dość trudny czas dla twórców. Nie można pominąć ani starej generacji ani nowej.
Gra zrobiona na nexgeny będzie chodziła (o ile w ogóle) jak pokaz slajdów na starej PS4. Nawet przy maksymalnej optymalizacji mona przyciąć z 50% - reszta to ograniczenie szczegółów i ilości klatek. Mapy też można przyciąć tak jak i grafiki .... ale będzie to już inna gra.
Nie da się zrobić dobrej gry kros-platformowej. Jednak z platform będzie albo ułomna albo nie wykorzysta możliwości.

Jest dokładnie na odwrót. Na konsole masz kilka "konfiguracji" na których gra ma działać dobrze. I to jest DUŻO prostrze niż ogarnianie PC. Sam wymyślasz jakie detale/rozdzielczość wgrać aby efekt finalny był taki jaki chcesz. Jedynym "niechlubnym wyjątkiem" jest nasz CDR - który - lekko mówiac dał ciała.
Różnica wydajności 1:2:5 (a dokładnie: 10,2 : 4,2 : 1,84 Teraflopa) nie jest duża. Pamiętaj, że w 4k masz 4x więcej pixeli niż w FHD, więc ilość klatek możesz podzielić przez 4.
Przykład ładnie widać tutaj:
cdn.benchmark.pl/uploads/backe...
vs
cdn.benchmark.pl/uploads/backe...
Popatrz na dolną kartę np: 1060.
Górne wartości np na 3090 mówią tylko tyle, że procek nie daje rady więcej niż 100Hz. Można to zobaczyć że jest 100FPS na 3090 jak i na 3060Ti na FHD.

Tak że mamy:
Piszesz grę na:
PS5: 60Hz 4K
to wtedy:
PS4 PRO: ~24Hz (60*2/5) 4K (można zmniejszyć detale, albo jak gra na PS5 miała ponad 60Hz aby osiągnąć 30Hz) albo 96Hz na FHD
PS4: 48Hz na FHD. Tutaj jeszcze wchodzi procek itp, więc w praktyce jest tak, jak ktoś wyżej napisał: Jak masz PS5 na 4K i 60Hz to PS4 działa idealnie na FHD i 30Hz.

@krewa: czy mozna prosić o AT? Stare juz chyba wyszło z użycia. Górny przycisk „poproś o nowa analizę” tyczy sie analizy finansowej? Czy AT również?

Myślę, że "byki" właśnie dostały impuls, którego brakowało Krewie w jego analizie technicznej...
biznes.pap.pl/pl/news/pap/info...

Niedawno przyszło info, że JP Morgan wchodzi na NC:
www.infostrefa.com/infostrefa/...

Zastanawiałem się w co oni mogą chcieć wejść?

Zakładam, że:
A) Musi byc duża spółka - ze sporą kapitalizacją - JP Morgan nie wejdzie w mikrusa, a napewno nie zada sobie trudu aby specjalnie dla "mirkusa" robić całą tą akcje.
B) Wchodzą teraz - w środku pandemii - więc raczej zakładam spółkę, która zarabia na CoVidzie a nie traci.
C) Wchodzą teraz, więc najprawdopodobniej coś się stanie w przeciągu kwartału albo dwóch...

Zrobiłem research na temat kapitalizacji. Możesz zrobić to sam:
1) pobierz excela: newconnect.pl/statystyki-okres...
2) zakładka "wzkaźniki:
3) posortuj względem Kapitalizacji

Co mamy? (order by kapitalizacja - za dużo baz danych - sorry ).

1) Columbus - ale to foto i spada - odpada (nikt nie będzie wchodził w środku pandemii w Foto)
2) Figene - też foto
3) OneMore - gaming... czy tak by zależało JP na wejście na gaming na NC? nie sądzę... chociaż bardziej prawdopodobne niż foto.
4) CRJ - gaming - genialna spółka - ale niestety - JP tutaj nie bedzie
5) JR Holding - wynajem - bez sensu.
6) SCPFL - to my:) dla mnie TOP1. Spółka CoVidowa, może zarobić na sprzedaży urządzenia już w Grudniu - stąd pośpiech. Pasuje idealnie:)
7) BLIRT - testy CoVidowe - mają lepsze wyniki k/k (zakładam Q3 na 10mln zysku) ale nie oni jedni... nic się tutaj nie stanie na przestrzeni kilu miesięcy. Ale również CoVid - Top3
8) INNOGENNE - testy covidowe - TOP2.

Wniosek: Dla mnie 3 spółki na których może grać JP Morgen (a moze kupi wszystkie 3?) to:

TOP1: SCPFL
TOP2: INOGENNE
TOP3: BLIRT.

Ale patrząc na to, że my finalizujemy projekt w 2020 to nasza spółka jest najbardziej prawdopodobna. I właśnie w nią się obkupiłem:)

Ma ktoś z was konsolę i grę?

Niewiem czy jest tam taka opcja, ale jak pamiętam z innych gier i z mojego epizodu jako programista gier to... po przejściu gry albo z menu głównego wybrać opcję gdzie idą informacje - jak na koniec filmu - kto brał udział w produkcji...

Tam powinna być pozycja importu na Switcha. Można zobaczyć ile nazwisk tam będzie...
Mam nadzieje że będą tam "nazwiska" a nie "team Foreveren".

Zakładam coś na zasadzie:
1x Team Leader /tech lead / scrum master który jest jednocześnie programista - 30k
1-2x Programista - 25k x liczba ludzi
1-3x tester 5k x liczba ludzi (na pół etatu, bo przez pierwszą część importu nie ma czego testować).
Grafika się nie spodziewam, bo konsola ma jednak słabszą jakośc niż PC (jak by "podnosili" to byłby potrzebny).

Wczoraj przyszło info że Sanwil podpisał umowę: "o łącznej wartości ok. 8,5 mln zł netto.
Umowy przewidują dostawy Sanmedu w IV kwartale 2020 roku.".
Patrząc na przychody:
Q1:7mln Q2:6mln... Q3:?? (nie wiadomo) Q4: co najmniej 8,5mln (tylko z tej umowy)
4rty kwartał wychodzi że będzie dobry, czy gdzieś popełniłem błąd?

biznes.pap.pl/pl/news/espi/inf...(26-2020)-zawarcie-przez-spolke-zalezna-istotnych-umow

@Deogracias:
W opracowaniu jest mała literówka (cyfrówka:) )
"Zysk netto w 2 kwartale 2020 spadł o 33,9% w porównaniu do 2 kwartału 2020"

Powinno być:
"Zysk netto w 2 kwartale 2020 spadł o 33,9% w porównaniu do 2 kwartału 2019"

10 dni temu Delko "chodziło" koło 20zł - każdy miał "realne" oczekiwania.

Nastepnie przyszły wyniki krynicy (szacunkowe) - która zarobiła astronomiczną kwotę. (kurs 10 -> 30zł).

To trochę rozpaliło oczekiwania inwestorów - niektórzy zakładali że Delko też może zaskoczyć.
Ci, którzy tak myśleli zaczęli kupować podbijając kurs z 20 na 30 zł.

Po wynikach - widzimy - że wracamy na ziemię - tam gdzie byliśmy 10 dni temu - zarówno z kursem jak i z oczekiwaniami.

Chyba jednak ktoś ją zauważył...

Ostatni tani CoVid z C/Z < 10.
Wyniki na koniec miesiąca...

Scarry brakowało mi Twoich wpisów tutaj na forum - bałem sie ze wyszedłeś... Co do kursu to bym sie nim nie przejmował - ważny jest mod PvE, sprzedaż tuż po jego wydaniu no i konsole. Do tego czasu zakładam boczniaka...

Mam pytanie odnośnie:

www.stockwatch.pl/wiadomosci/s...

Co oznacza:
Cytat:
Ponadto EBI będzie uprawniony do bezpłatnego objęcia warrantów subskrypcyjnych upoważniających do objęcia akcji Scope Fluidics stanowiących 4,5 proc. kapitału spółki.

Podoba mi się to co pisze @anty_teresa zgadzam się z tym 9,5/10.

Jeden błąd:
"Możemy bardzo optymistycznie założyć, że pandemia rozciągnie się jeszcze o rok. "

Postaram się wyestymować ile ona będzie trwała:

Nie wiemy na 100%, ale możemy to estymować z OLBRZYMIM prawdopodobieństem, (podobnie jak @anty_teresa estymuje zyski spółek) że będzie trwała 1-3 lata. A jeśli ten wynik się zmieni - to na mniej - bo medycyna poszła do przodu.

Wiem (od mojej żony - lekarz co robi 2gą specjalizacje), że CoVid jest pandemia "grypopochodną" i ze sporym prawdopodobieństwem możecie założyć że będzie ona trwała DOKŁADNIE tyle ile wszystkie GRYPOPOCHODNE pandemie - czyli 1-3 lata.

A "dane" do estymacji wziąłem z:
www.medicover.pl/o-zdrowiu/his...

I co one mówią: (biorę XX wiek, bo to co się działo w średniowieczu nas mało interesuje - higenia itp)

Hiszpanka: 1918 - 1920 (2-3 lata)
Grypa azjatycja: 1957-1958 (1-2 lata)
Grypa Hong Kong - 1968-1970 (2-3 lata)
Rosyjka Grypa - 1977-1978 (1-2 lata)
SARS - 2002 - 2003 (1-2 lata)
Swińska Grypa - 2009 - 2010 (1-2 lata)

Jak widzicie mamy 6 pandemii grypopochodnych z których 100% z nich trwało albo 1-2 albo 2-3 lata....

I teraz jak czytam "optymistów": że "nie wiadomo jak się zachowa CoVid za 5 lat" to trochę jak by pisać że Angina nie będzie trwała 10 dni, a 30, bo po 3 dniach nadal mam gorączke. Niby są takie przypadki, ale rzadkie".

Z drugiej strony założenie @anty_teresy o jeszcze roku nie jest optymistyczne, a realistyczne i może nawet ciut pesymistyczne. Za rok się może skończyć pandemia jeśli przyjmiemy jakieś "extra" rozwiązanie - typu lek albo szczepionki - ale raczej dla całego społeczeństwa - nie dla wybranych.

ps: na innym wątku dotyczącym pandemii i spółek (ogólnym) ten wpis już jest, nie przenoście go tam...

sutek_sasina napisał(a):
Chung napisał(a):
Odnośnie tych umów do 2021 czy tam do 2022...
Wiecie, że jak pandemia wygaśnie (np szczepionka / lek) to wszystkie umowy się skończą za 90 dni? (możliwe, że odbiorcy podpiszą nowe - z mniejszą marżą).

W umowach jest zapis:
"Odbiorca jest uprawniony do jej rozwiązania bez wskazywania powodu z zachowaniem 90-dniowego okresu wypowiedzenia. Warunki, na jakich zostały zawarte umowy nie odbiegają od warunków powszechnie stosowanych dla umów tego typu."

Nie wprowadzaj ludzi w błąd, taki zapis jest tylko w jednej umowie opublikowanej przez ESPI. Pozostałe umowy nie mają takiego zapisu.

Po pierwsze to umowa na " 331.140 tys. zł " to mniej więcej połowa wszystkich umów. (jakie sa w ESPI) W dodatku kolejne 25% umów kończą się w styczniu 2021 więc to i tak nie ma znaczenia, czy ten zapis byłby czy nie.
biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

Po drugie w tej umowie jest zapis:
"Odbiorca jest uprawniony do jej rozwiązania bez wskazywania powodu z zachowaniem 90-dniowego okresu wypowiedzenia. Warunki, na jakich zostały zawarte umowy nie odbiegają od warunków powszechnie stosowanych dla umów tego typu."

W innych jedynie:
"Umowy są zawierane na warunkach powszechnie stosowanych dla umów tego typu."

pytanie, czy te 90 dni to są "warunki powszechne"?
Tego chyba nie wiemy:(

Czyli w co "wierzysz"?

W to, że wszyscy będziemy latać po ulicach w maseczkach przez następne 50 lat,
W to, że w wielu miejscach pracy będziemy używać specjalny strój roboczy,
W to, że dalej nie będzie można polecieć w niektóre miejsca
W to, że nie mogę zrobić wesela w tym roku, bo obostrzenia
W to, że dzieciaki będą się uczyć zdalnie - już zawsze
I najważniejsze:
W to, że UE zapłaci horendalne pieniądze na 400mln szczepionek (UE ma 440mln ludzi) a zaszczepi się co 10 osoba?

I to tylko dlatego, że mamy kilku antyszczepionkowców w kraju? blah5

Pewnie że rękawice będą potrzebne - przed CoVidem też były potrzebne:)

A co do szczepień, zakładam że będą obligatoryjne i obowiązkowe dla wszystkich, bo inaczej dlaczego UE zamówiła 400 milionów? (w UE jest 440 mln ludzi).
tech.wp.pl/unia-europejska-zam...

Odnośnie tych umów do 2021 czy tam do 2022...
Wiecie, że jak pandemia wygaśnie (np szczepionka / lek) to wszystkie umowy się skończą za 90 dni? (możliwe, że odbiorcy podpiszą nowe - z mniejszą marżą).

W umowach jest zapis:

Przykładowy link:
infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Podsumowując wszystkich "ooptymistów" na tym forum:
1) Szczepionki ani leku nie ma i szybko nie będzie - albo jak ktoś napisał nie będzie jej nigdy! => więc marże będą takie, że produkcja nowej fabryki będzie się zwracała po 2 latach. (jak nie szybciej)
ALE
2) Konkurencja nie pobuduje fabryk (która by sie zwróciła po 2 latach) bo Szczepionka i lek będą za chwile...

I nie ma tutaj żadnej sprzeczności wg was?

Nie wyraziłem się jasno - przepraszam.

To dlatego że część mojej wypowiedzi "wyparowała" i poszła do innego wątku.
Tam zakładałem CAŁKOWITY koniec pandemii po 2022 roku -> MRC wróci na swoje tory czyli zysk 10mln rocznie (w najlepszym przypadku). (dość długi wywód - bardziej medyczny niż ekonomiczny dlaczego, patrząc na historie grypopochodnych pandemii tak może być).

W pesymistycznym przypadku inne podmioty stworzą nowe fabryki i marża spadnie do 0 albo i poniżej...

jednak:
1) nie ma możliwości "szortów" na CoVidach: (harper, 4mass, biomedLublin, MRC) więc temat zostawiam
2) Fakt - z tych wszystkich spółek MRC ma najlepsze fundamenty.
3) Nie mam akcji, ale jak bym miał to bym uważał.

Moderator:
Tutaj można dyskutować o COVID bez ograniczeń
www.stockwatch.pl/forum/wpis-n...

A teraz odnośnie MRC (bo o tym dyskutujemy):

Załużmy wersję MEGA optymistyczną: grypa jest z nami ten dłuższy okres czasu, czyli 2020 - 2022r.

Zysk za 2020 rok to 1miliard (przesadziłem - wiem! mega optymizm) - 100zł na akcje
Zysk za 2021 rok też 1 miliard (niektórzy piszą, że w 2021 będzie więcej... ale na szybko)
Zysk z 2022 roku... (gdzieś tutaj będzie szczepionka.... 0,5 miliarda zysku mamy:

250zł z dywidend + wycena spółki na poziomie jakim była... ok weźmy optymistycznie 50zł
(śmiem twierdzić ze konkurencja może pobudować za zarobioną kasę inne fabryki i marża może zjechać praktycznie do 0, ale zobstawmy)

Mamy:
250zł +50zł = 300zł i dla mnie to jest najoptymalniejszy i najoptymistyczniejszy układ jaki sobie umiem wyobraźić, dlatego chce to szorcić.

Ale nie teraz -> po wynikach za Q3, bo chce wiedzieć z "czym walczę". (prezez podał że Q3 może być lepszy od Q2).

Z tego co wiem, to w środę.
Ale nie ma ich akcji, więc nie śledzę tak dokładnie.

Dlaczego dla tej spółki "Zysk przed opodatkowaniem" jest taki sam jak "zysk netto"?
Firma nie płaci podatków?

Co się kryje w pozycji "Pozostałe przychody operacyjne"?

1) jest juz korekta:

biznes.pap.pl/pl/news/listings...(9-2020)-korekta-raportu-rocznego-aqt-water-s-a--za-rok-2019

2)
Cytat:
Zastrzeżenie biegłej w treści opinii dotyczące konieczności utworzenia rezerw na należności (w kwocie 1.061 tys zł) jest zgodne w chwili obecnej ze stanem faktycznym. Spółka AQT Water S.A. jest stroną powodową trzech sporów sądowych z gminami (jednostkami samorządu terytorialnego), które mogą wpłynąć (pozytywnie) na osiągnięty wynik finansowy. Kwota maksymalna jakiej żąda AQT water S.A. od JST to 1.061 tys zł jest kwotą maksymalną, która może wpłynąć pozytywnie na wynik finansowy spółki w kolejnych okresach. Należności te Zarząd uważa za ściągalne, dlatego nie chce dokonać ich odpisu.

Jesli dobrze rozumiem, to AQT zaksięgowała +1mln zysku za 2019 który wg nich juz maja, a tak naprawdę dopiero sie sądzą o te pieniądze. To ponad 50% ich zysku w 2019 roku! Sporo...

3)
Cytat:
Z drugiej strony raporty za I i IIQ przyjęte zostały bez wielkich problemów. Problemem jest tylko i wyłącznie raport za 2019 rok, więc nie doszukiwałbym się - jakiegoś mega problemu.

Poprawcie mnie jesli sie mylę, ale raporty kwartalne na NC NIE są sprawdzane przez biegłego, tylko roczne.

Kolejna umówa, tym razem na 5mln.

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Inne spółki na wzrostach k/k rzędu 40% mają C/Z=40.
(patrząc na wskaźnik PEG)

GEO przez ostatnie 4 kwartały miał wzrost:
60%, 60%, 30% i teraz 60%
średnia koło 50%

co daje oczekiwane C/Z = 50
Potencjał wzrostowy nawet pięciokrotnie...

Oczywiście kiedyś potencjał wzrostu się wyczerpie, ale szacunkowe wyniki za Q2 + nowe umowy mówią mi, że jeszcze nie teraz.

Spółka pokazała ładne wyniki:

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

- Przychody netto ze sprzedaży 13.625.988,16 zł (wzrost o 121% r/r) w II kwartale 2020 r.,
- Zysk netto o wartości 5.500.098,13 zł w (wzrost o 251%)

Tempo wzrostu przyśpieszyło i wróciło na poprzednie tory (+60% k/k) myślę, że kierunek może być tylko jeden:)

Dziejszy wzrost to nie tylko odreagowanie spadków, po wczorajszej korekcie.

Wczoraj po 15:00 została dodana informacja, że GEO wygrał w przetargu (w sumie to we wszystkich 4 częściach)

Info tutaj:

aquanet.ezamawiajacy.pl/pn/aqu...

na dole strony "Informacje o wynikach".

Jak na GEO to dość znacząca suma...

Wie ktoś, kiedy taka informacja pojawi się w ESPI?

Gago007 napisał(a):
Witam szanownych forumowiczów, przepraszam za zboczenie z tematu.
Lecę z pytaniem - dostaliście dywidendę? Nie mogę u siebie znaleźć ani po kwocie, ani po dacie wypłaty...
Z góry dziękuję

Z Twojego postu wniosuje, że szukasz jej na koncie w banku. (no, chyba że aż tyle przelewów robisz na i z konta maklerskiego).

Ja używam CDM24 i u mnie aby to sprawdzić trzeba wejśc:
"rachunek pieniężny" -> "historia operacji" -> (tu zmienić) datę od i typ operacji "przelewy".

Bez problemu widać:

Przelew o tytule:
"WYP.DYW.GEOTRANS.0.80PLN"

Wyniki finansowe:

www.synektik.com.pl/pl/aktualn...

Cytat:
Producent radiofarmaceutyków i dostawca zaawansowanych rozwiązań dla medycyny zakończył II kwartał 2019 roku obrotowego z niemal 37,0 mln zł skonsolidowanych przychodów (97% wzrost rdr.), wypracowując 5,8 mln zł powtarzalnej EBITDA (oczyszczonej z wpływu wydarzeń jednorazowych i kosztów badawczo-rozwojowych), wobec 3,1 mln zł EBITDA rok wcześniej. Zysk netto Grupy wzrósł z 0,9 do 2,3 mln zł, co oznacza wzrost 156%.

mackopl napisał(a):
Chung napisał(a):
Bawimy się w "scenariusze" to teraz mój - dla ochłodzenia nastrojów: (również zaznaczam - że to jest jedynie moje przypuszczenie - możliwe że nie trafione)

Spółka jest tak w kosmosie, że już obok tylko Falcon 9.

Prezes o tym wie i z chęcią by sprzedał akcje... ale jak tu wywalić PKC milion akcji?! Kurs natychmiast by spadł...
Więc wpadł na genialny plan i bardzo prosty.
Daje wezwanie na cenę powyżej ceny aktualnej (50zł) i... zapisuje tam WSZYSTKIE swoje akcje.

Oczywiście sprzeda się jedynie "część" akcji (między 10% a 20% wystawionych akcji, ponieważ zostanie wystawione co najmniej: 6 815 112 z około 10mln - reszty nie znamy) - zostawi sobie pakiet większościowy (nawet jakby TYLKO on zgłosił się do wezwania, to zostanie mu ponad 50%)

Później jak będzie chciał, to za kilka lat odkupi sobie spokojnie taniej, jak ludzie będą pamiętać CoVid jak kryzys z 2008 roku.

Od kiedy to milion akcji sprzedaje się po PKC, w dodatku spółki z rosnącymi wynikami? Ta teoria to himalaje spisku.
Balon prawdopodobnym zyskiem 100mln w 2020, czyli wartość x5 dla spółki, w takim razie na świecie nie ma innych spółek jak balony, bądź giga balony.

Miliona akcji NIE sprzedaje się PKC, tylko... robi wezwanie za 50zł.

Wyniki w 2020 raczej są jednoroczne - nie rosnące:
2020 - wynik świetny
2021 - raczej słabszy od 2020 (jeśli ma być "lepszy" to powiedzcie dlaczego?)
2022 - pewnie jeszcze gorszy od 2021 albo porównywalny....

OK, może po kolei, przedstawie Wam mój tok rozumowania:

Proszę powiedzcie mi, jak to jest że MRC jest po 47zł, jak (teoretycznie) jest "pewniak" sprzedaży go po 50zł, a do tego niektórzy z tego forum mówią, że za 50zł "za nisko, nie sprzedawać".

Zacząłem się zastanawiać jakie "ryzyka" idą za tym, że przełoże pieniądze z lokaty i załaduje MRC - teoretycznie 6% czystego zysku! (myślę, że nie ja jeden na tym forum)
Ryzyka:
1) Wezwanie nie dojdzie do skutku - mała szansa - odpada
2) Nie uda mi się sprzedać wszystkich akcji za 50zł, ponieważ dużo więcej akcji będzie zgłoszone.
jeśli sprzedam 90% akcji - to nie ma problemu, pewnie i tak będę zarobiony, gorzej jak sprzedam 5-10%...
I tutaj właśnie "wymyśliłem" scenariusz który opisałem powyżej. Co jesli prezes + Anabaza wystawią swoje akcje na sprzedaż?
Sprzedam kilka % swoich akcji za 50zł, kurs poszybuje w dół, ludzie będą wściekli i wodospad...

Czy to jest "scenariusz" z Si-Fi, czy jednak "realistyczny"?
(Ok, wiem, że prawdopodobnieństwo takiego zdarzenia jest dość niskie ale...)

Bawimy się w "scenariusze" to teraz mój - dla ochłodzenia nastrojów: (również zaznaczam - że to jest jedynie moje przypuszczenie - możliwe że nie trafione)

Spółka jest tak w kosmosie, że już obok tylko Falcon 9.

Prezes o tym wie i z chęcią by sprzedał akcje... ale jak tu wywalić PKC milion akcji?! Kurs natychmiast by spadł...
Więc wpadł na genialny plan i bardzo prosty.
Daje wezwanie na cenę powyżej ceny aktualnej (50zł) i... zapisuje tam WSZYSTKIE swoje akcje.

Oczywiście sprzeda się jedynie "część" akcji (między 10% a 20% wystawionych akcji, ponieważ zostanie wystawione co najmniej: 6 815 112 z około 10mln - reszty nie znamy) - zostawi sobie pakiet większościowy (nawet jakby TYLKO on zgłosił się do wezwania, to zostanie mu ponad 50%)

Później jak będzie chciał, to za kilka lat odkupi sobie spokojnie taniej, jak ludzie będą pamiętać CoVid jak kryzys z 2008 roku.

Widzę to tak:

Perspektywy na przyszłość (bliższą):
1) Spółka miała świetny Q1
2) Możliwe, że będzie miała jeszcze lepszy (tak samo dobry) Q2
3) Cały rok 2020 będzie super
4) Może nawet 2021 będzie dobry
ALE
Perspektywy na przyszłość (dalszą):
5) W 2022 albo w 2023 będzie powrót do normalności
6) Prawdopodobnie (jak mówił prezes) gdzieś w tym okresie "podaż nadąży za popytem".
7) Popyt będzie się zmniejszał... (efekt korony będzie "gasł") - wcześniej czy później wymyślą np szczepionki - jako że będziemy mieli zwiększoną podaż, to będzie efekt odwrotny - podaż będzie rozgrzana po koronie a popyt zwyczajny - spadek cen, moze i strata.
8) Wcześniej czy później będzie powrót na ziemie - również z notowaniami...

I teraz pytania:
A) Czy dobrym pomysłem (w sensie, czy sie to uda) jest kupić tanią spółkę, która będzie miała fenomenalne wyniki za Q2 i 2020, nastepnie szybko kogoś "ubrać", więdząc, że to balon?
B) Kto nam "odkupi" nasze akcje za 100-150zł, po Q2, mając w perspektywie spadki zysków w następnych 10 kwartałach. Chyba tylko "ulica z Bankiera".

JonBon napisał(a):
Chung Twoje tezy są bardzo nacechowane:
1. Czyli skup akcji własnych z rynku jest beee ( co z tego , że nie wiemy ceny, nie wiemy zakresu czasowego ale jest bee) , może dywidenda też jest bee, bo przecież jak spółka wypłaci dywidendę z całego zysku to co spółka może być warta jak nie ma gotówki w kasie? Taki playway powinien spaść na 100 PLN bo wypłaci cały zysk z 2019 roku w tym roku
2. bierzesz najniższy kurs Mercatora z ostatnich miesięcy i mówisz , ze urosło 330% , to czysta manipulacja, tak samo jak ja bym napisał ,że spółka jak zaczęła stawiać fabryki w Tajlandii była wyceniona na 20 PLN a teraz urosła dopiero 100%.
3. Patrząc na spółki zagraniczne trzeba brać ich wycenę nie do tego ile ewentualnie urosły ale ile zarabiają i jaką mają C/Z najwięksi znawcy giełdy tak wyceniają spółki (dlatego mamy taką wartość tauronu albo jsw w porównaniu do WK).
W porównaniu z nimi Mercator jest obecnie około 10x tańszy (wycena C/Z po 1 kwartale jest 1 do 20 , a spółki z sektora mają wyceny 40-80x C/Z z całego roku )

4. Chwytasz się jednego stwierdzenia , które prezes powiedział , że nie powinno być problemów z programem motywacyjnym aby osiągnąc zysk w tym programie (39 mln) a ja Ci mówię , że prezes sobie tak powiedział , bo ma świadomość , że zarobią 2-3x tyle w tym roku.

P.S. Przypomnę ten post za 2 miesiące , może już będziemy mieli nie zaudytowane przychody za 2 kwartał

1. Tu masz trochę racji.
2. @bankrucik podał linka:
www.theedgemarkets.com/article...
Tam na górze strony jest: "Golve counters price YTD (%)" czyli jak się zmieniła cena poszczególnych firm od początku roku (YTD). Chciałem zobaczyć gdzie tam będzie nasz MRC -> wyszło mi, że byłby na 2gim miejscu z wynikiem 330%. Nie widzę tutaj manipulacji, a jedynie "niefart" że na początku roku akcje chodziły po 10zł.
3. Zgadzam się! C/Z jest ważne - ale nie "jednoroczne" - ale powtarzalne. Jeśli MRC będzie tak zarabiał w 2022 albo w 2025 to wtedy powiem, że się myliłem i cena powinna urosnąć i 4x (Albo by trzeba to wyliczyć).
4. Nawet jeśli (ok - załóżmy) MRC zarobi 100mln na CoVidzie - łącznie, to dalej będzie spółką wartą ~30zł (ok, trochę się polepszyło od czasu, jak byli warci 20zł) + 10zł / akcje => 40zł.

NIE przypominaj mi tego postu za 2 miesiące, jak wzkaźniki będą rozgrzane do czerwoności i uda się co niektórym "ubrać ulicę", przypomnij mi ten post w 2022 roku (albo najwcześniej 2021 roku) jak już "CoVidowe" szaleństwo opadnie i będziemy tyle pamiętać pandemie, co kryzys z 2010 roku.

@asston

Nie można do końca porównywać wycenę spółki na podstawie tego (jedynie) ile robi rękawic.
Trzeba do tego doliczyć "perspektywy" rozwoju, a ja tu widzę tak:
1) Spółka była warta 15-20zł (2015-2018) (nawet trochę dodałem, bo 2019 było po 5)

2) Otworzyli fabrykę w Tajlandii - to jest plus.

3) Przyszło "jednorazowe" eldorado - Korona! - coś jak wygrana w lotto...
Ile ich będzie? są rozbieżności, ale prezes mówi o 30mln zysku netto... (ok, niektórzy wierzą, że będzie 100mln, jak na Q1 było 30mln (nie licząc odpisów) - jakoś nie wyobrażam tego sobie.

I teraz patrzę "jak firma chce zainwestować pieniądze z korony":
3) Chca zrobić skup akcji własnych - max 1 mln. - czyli zamiast 11mln akcji będą mieli 10 mln...

Czyli za ~3 lata, spółka będzie warta tyle co w 2018 roku +10% (skup akcji własnych, tyle ich będzie mniej) + fabryka u Tajów... + "Efekt korony" (droższe ceny)

Niektórzy wierzą, że "efekt korony" pozostanie z nami na długo....
OK -> zarobią (łącznie) na "koronie" 100mln to zrobią skup kolejnego miliona akcji (za 50zł) i tyle.

Nie widzę tutaj miejsca na "mega odpał" do 100zł.... z czego?!

@bankrucik:
Z linka którego podałeś wynika, że za granicą analogiczne spółki podrozały o 81-300% (odliczając Careplus Group - podejrzewam, że tam było "więcej" pozytywnych informacji niż tylko "korona")

Nasz rodzimy MRC wzrósł +334.69% czyli... licząc porównanie, to MRC powinien spaść (chyba że uważacie, że MRC z jakiś przyczyn powinien mieć większe wzrosty od konkurencji. Jak tak - to "dlaczego"?).

Cytat:
Być może błędna teza, ale zwróćcie uwagę na odpisy. Odpisy robi się zazwyczaj w najlepszych dla wyniku kwartałach, żeby nie dociążaly zanadto wyniku i rzadko w Q1 dla takich rzeczy jak zapasy (raczej takie rzeczy się prostuje w wyniku pracy biegłego rewidenta). W Q1 zrobili odpis i na należnościach i na zapasach. To może sugerować (ale nie musi), ze traktują Q1 jako kwartał, który może być im trudno pobić, co broniłoby tezę z wczorajszego omówienia sprawozdania.

Moim zdaniem zrobili odpis w Q1 ponieważ widzieli, że jest super (w porównaniu do 2019 roku - poprzednich kwartałach) a dalej - jest jednak trochę niewiadoma. Nawet jeśli na 80% bedzie lepiej, to czemu nie zrobić odpisu teraz? Ja bym tak zrobił na ich miejscu.

QMX napisał(a):
dziwna sprawa,

getin holding i idea na widłach a tu spokojnie - ktoś to umie racjonalnie wytłumaczyć ?
Przecież skoro cała gra idzie o połączenie i to wiadomo na jakich warunkach, to dlaczego jedno rośnie drugie nie Think king

Czy to prawda, że fundusze nie mogą pakować spółek na alertach ?

Inne "racjonalne" wyjaśnienie:
Na wykresach IDA i GTN jak weźmiemy np 10 dni wstecz widzimy że: (zamknięcia)
IDA: 6 luty: koło 5zł 7 luty: koło 6zł, dziś 5.64 (gdzieś po środku)
GTN: 6 luty: koło 1,6zł 7 luty: koło 1,75zł, dziś 1.65 (gdzieś po środku)
GNB: 6 luty: koło 0,52zł 7 luty: koło 0,6zł, dziś 0,58 (gdzieś po środku)

czyli stosunek wartości poszczególnych spółek jest mniej więcej dalej taki sam.

Wiem o parytecie, ale staram się "obliczyć" na ile inwestorzy zaniżają wartość GNB względem IDA z różnych powodów. (brak notowań ciągłych itp).

Cytat:
"Wrocławska spółka ucieka przed wierzycielami pod parasol ochrony sądowej. Złożenie przez GetBack wniosku o przyspieszone postępowanie układowe oznacza, że inwestorzy nie mają większych szans na odzyskanie całego zainwestowanego kapitału."

Czy ktoś chce poczytać o Gancie? Albo Amber Gold? tam się sprawa wyjaśniła...
Tutaj mówią o na bieżąco o sytuacji, która może ulec zmianie - ale na teraz takie (jak rozumiem) są fakty. Mi się to podoba

W dodatku jest napisane:"inwestorzy nie mają większych szans" znaczy że ktoś pisze o SZANSIE a nie o tym, że Inwestorzy nie odzyskają kapitału...

To jak by ktoś napisał: "reprezentacja San Marino "nie ma większych szans na wygranie z reprezentacją Polski w piłkę nożną" a ktoś by napisał "nie wiadomo jak będzie".

Po 1 uważam, że oni będą mielili ten raport do późnych godzin wieczornych - wcale bym się nie zdziwił żeby go opublikowali 5 min przed końcem terminu... (23:55?)
Po 2 to nie tak, że ktoś sobie powie: "opublikowałem o 13.00 bo istniało ryzyko wycieku informacji" - bo się zapytają, kto mógł być odpowiedzialny za wyciek? kto zawinił? kto za to beknie? takie rzeczy jak "wyciek" są karalne...

Jakieś kilka miesięcy temu zawsze było tak, że jak Kruk szedł do góry to i GetBack też szedł do góry... generalnie te wykresy były spójne.

Teraz zaczynam widzieć odwrotną zależność - jak Getback "upada" to Krukowi rośnie, natomiast jak GBK +10% to Kruk... -5%

Rozumiem, że Kruk mógł iść do góry jeśli konkurencja by zniknęła z rynku, ale dzisiejsza sesja jest dla mnie zagadką...

Wzięli to pod uwagę, pytanie jakie dyskonto dali i czy nie za małe...

1ketjoW napisał(a):
win1248 napisał(a):
Metlife OFE chciało zawieszenia walnego do czasu publikacji raportu rocznego, ale zostało przegłosowane. Nawet instytucjonalni się boją tego co tam zobaczą. Z drugiej strony ile warte są te raporty i nawet wnikliwe śledzenie wyników, skoro po realatywnie dobrym raporcie za III kwartał nastrój przed raportem rocznym jest taki jakby spółka bankrutowała.

Leje się krew. Silenced

bez przesady...

Zakładam (może niesłusznie) że to OFE chciało poznać wyniki, aby podjąć decyzje czy kupować akcje z praw poboru, które przysługują akcjonariuszom co mają >0.5%... Inaczej muszą grać w ciemno

Cytat:
Emisja... czy się uda i co najważniejsze czy uda się zebrać zakładaną kwotę.
Osobiście jestem ciekaw przy dużym zainteresowaniu i możliwości sprzedania 70 mln akcji za np. 1,5 mld lub też pozyskania mld emitując np. 50 mln akcji który scenariusz by wybrali w spółce.

Moim zdaniem to wariant kompletnie z kosmosu... Nie warto się nad nim zastanawiać.

Cytat:
Druga opcja, że emisje trafia szlak i albo jest na poziomie, że pozyskujemy 700 mln z 70 mln akcji... wtedy pewnie możemy oczekiwać kolejnych. Albo jeszcze gorzej udaje się sprzedać np. tylko 50 mln...

To są zupełnie dwie różne opcje - i dość ciekawe:

A) Co będzie jeśli emisja nie dojdzie do skutku... (mało prawdopodobne)
B) Co jeśli cena będzie równa 10zł na akcje... (co jest moim zdaniem najprawdopodobniejszym scenariuszem)

infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

GETBACK S.A.
Temat
Zawiadomienie o zmniejszeniu udziału w ogólnej liczbie głosów w GetBack S.A.
Podstawa prawna
Art. 70 pkt 1 Ustawy o ofercie - nabycie lub zbycie znacznego pakietu akcji
Treść raportu:
Zarząd Getback S.A. ("Spółka") informuje, że Spółka otrzymała od JP Morgan Asset Management (UK) Limited zawiadomienie w trybie art. 69 ust. 1 pkt 2) ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (Dz. U. z 2005 r. nr 184, poz. 1539 z późn. zm.) o zbyciu akcji Spółki i zmniejszeniu udziału w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu Spółki poniżej 5% ogólnej liczby głosów.

Poproszę o analizę raportu przez redakcję stockwatcha.

Jakie widzicie ryzyko w GetBack-PDA? Chodzi mi o to, że się zrobiła całkiem spora różnica (3-4%) między GetBack a GetBack-PDA...
Czy sprzedaż niewielkiej ilości akcji na GetBack i kupno PDA jest rozsądnym rozwiązaniem?

sicc napisał(a):
Niestety widzę straszy błąd w postępowaniu CDR, otóż w mojej opinii gra powinna zostać wydana od razu na wszystkie platformy jednocześnie. Tym bardziej, że na świecie gry w segmencie rpg sprzedają się najlepiej na konsole.

Nie znam się na sprzedaży, ale z zawodu jestem programistą i powiem że to nie tak prosto zrobić... A na pewno jest to droższe.
Oto dlaczego: (taki luźny przykład)

Gra jest (powiedzmy) gotowa w 80%, nagle testerzy na PC znaleźli jakiś błąd z (np) wchodzeniem po drabinie. Programiści to poprawiają, następnie trzeba zobaczyć czy na XBox też to występuje (dodatkowa robota testerów), poprawić na boxie, kod jest ciut inny to i zmiany mogą być inne etc... przy okazji programista PS3 (np) rozwalił inną część albo zapomniał o jakimś szczególe...

W przypadku gdy najpierw wydajemy na PC, naprawiamy wszystkie błędy (no dobra - większość), jak już jest wersja mająca jedynie 1% błędów początkowych migrujemy na XBoxa...

Ja chciałbym powiedzieć jedynie, że Wiedźmin sprzedaje się głównie na "zachodzie" (usa, europa), a nie w PL, tak że liczenie 1 gra = 90 zł, odpada...

Cena na amazon.de (pierwsza strona na jaką wszedłem) www.amazon.de/NAMCO-BANDAI-Par... -> 40 Euro, czyli można przyjąć że 120zł za grę.
I teraz ciekawostka, gra kolekcjonerska kosztuje... ponad 100 euro!

buy.thewitcher.com/preorder-co... (sami sprawdźcie).

Tak że cena "średnia" 150zł za grę, nie jest wcale przesadzona...

Jeśli się mylę - poprawcie!

Pozdrawiam akcjonariuszy:)

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 14 czerwca 2021 07:57:42
Liczba wpisów: 49
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 7

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,038 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +165,97% +33 194,87 zł 53 194,87 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło