Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

jenes

jenes

Ostatnie 10 wpisów
Maupa_w_niebieskim napisał(a):
(...)
No wiem, że nie jestem tu popularna (...)

Trochę to trwało, ale w końcu dotarło...

@Maupa_w_niebieskim
2/ Kenneth Maynard przez inwestorów był postrzegany właśnie jako mający doświadczenie w branży windykacyjnej. Tak samo Ala Kornasiewicz, która czego się nie dotknęła, to zamieniała w złoto (z GetBackiem jej nie wyszło). Od takich osób oczekiwano, że nadzorowany przez nich podmiot będzie efektywnie funkcjonował na rynku.
"BTW stołeczna wieść gminna niesie, że grzecznie owe 3 bańki oddał" - zamiast plotek może lepiej publikować tu sprawdzone informacje
3/ przewodniczący Barczyński nabrał wody w usta, ale jestem pewien, że nie tęsknimy tu ani za nim, ani za powiązanymi z nim pomiotami.

Na potwierdzenie tego, co napisał wyżej djwitek1973: w grupie 4 układu, do której należą wierzyciele zabezpieczeni na majątku Getbacka, którzy zgodzili się przystąpić do układu, wartość wierzytelności wynosi 0 zł.

krewa napisał(a):
Czytanie ze zrozumieniem ma tutaj niewątpliwie ogromną przyszłość.


@krewa daj znać jeśli nie rozumiesz któregoś tekstu ;-)
A już na poważnie to od członka "zespołu stockwatch.pl" oczekuję wpisów wnoszących coś do dyskusji, jeśli już się do niej włącza...

Maupa_w_niebieskim napisał(a):
I niezależnie czy to będzie prezes Dąbrowski czy Kowalski czy Malinowski każdy musiałby zacząć od wyciągnięcia trupów z szafy i weryfikacji tego co zostało uprzednio zaraportowane. Inne podejście do tematu to kontynuacja Kondziowych baśni z mchu i paproci.


@Maupa_w_niebieskim niekoniecznie "każdy musiałby zacząć od wyciągnięcia trupów z szafy". Obecny zarząd GetBacku publikuje sporządzone wewnętrznie sprawozdania finansowe. Jest tylko niezaudytowany jednostkowy raport za 2018, a termin publikacji sprawozdania za 1 kwartał GetBack znów przesunął (jak poprzednie) na 31 sierpnia. Więc niekoniecznie zgodzę się z tym, że "każdy musiałby".
A tekstem "Inne podejście do tematu to kontynuacja Kondziowych baśni z mchu i paproci" doskonale kontynuujesz retorykę Barczyńskiego: "jeśli się ze mną nie zgadzasz (=inne podejście do tematu), to kontynuujesz bzdury Kąkolewskiego"...

Maupa_w_niebieskim napisał(a):
Jak już się co niektórym na wspomnienia zbiera to może warto od razu przypomnieć też kto konkretnie był podpisany pod tymi 65%.
A co do RW to przypominam, że jednym z kandydatów ( o którym pisano, że może być 'czarnym koniem' ) był Kondzio. Każdy mógł do RW startować. Więc o co te żale?
A tutaj interesująca rzecz do posłuchania (plik audio po lewej stronie)
www.polskieradio.pl/130/6718/A...


@Maupa_w_niebieskim pewnie uważasz, że obecny zarząd jest tak wspaniały i wyprowadzi spółkę na prostą, skoro sugerujesz sprawdzić kto podpisał propozycje z 65% (może warto od razu przypomnieć też kto konkretnie był podpisany pod 38%?)
I skąd pomysł o żalach? Może ty masz jakieś skoro o nich piszesz...

@anvil: nie denerwuj się, na tym polega przegłosowana większością głosów propozycja układowa GetBacku zakładająca dalszą działalność z równoczesną sprzedażą aktywów. Tak właśnie GetBack będzie teraz działał...

Szansa na 37 mln zl w GetBacku (ciekawe, ile normalna spolka windykacyjna moglaby z tego odzyskac = ile naprawde to jest warte). Czy rada wierzycieli wydawala zgode na ta sprzedaz?
biznes.pap.pl/pl/news/listings...(54-2019)-sprzedaz-portfeli-wierzytelnosci-do-spolki-investcapital-ltd-(z-grupy-kapitalowej-kruk)

@mangoo: nigdzie, siedz cicho a znajda cie ;-) a tak powaznie to GB powinien miec twoje dane, skoro do kwietnia 2018 r. wyplacal odsetki
@basik: juz za pozno na zaskarzanie ukladu, teraz pozostaje tylko zazalenie do sadu okregowego na postanowienie sadu w sprawie zatwierdzenia ukladu, oplata sadowa 200 zl.
@okradziona: nie ma przepisu, zeby akcjonariusz mial dokapitalizowywac spolki, skad ten dziwny pomysl? Kakolewski tak bredzil w 2018 ale to wymysl jego chorej glowy
@GetOblig: odnosze takie samo wrazenie jak Ty: jak sprzedaz za 365 mlz Hoistowi aktywow ma zagwarantowac realizacje ukladu? Przeciez z tego 265 mln zl poszlo na splate zabezpieczonych a 100 mln pojdzie na przezarcie przez GB...

Sąd zatwierdził zawarcie układu spółki GetBack z wierzycielami
- Wrocławski sąd zatwierdził w czwartek zawarcie układu spółki GetBack z wierzycielami. Według układu niezabezpieczeni wierzyciele spółki zostaną spłaceni na poziomie 25 proc. w ciągu 8 lat.Za zatwierdzeniem układu opowiadali się nadzorca sądowy, rada wierzycieli, kurator obligatariuszy i zarząd GetBacku.Przeciwko zatwierdzeniu układu było kilku przedstawicieli wierzycieli niezabezpieczonych. Postulowali oni przyjęcie układu na innych zasadach.Według układu niezabezpieczeni wierzyciele spółki zostaną spłaceni na poziomie 25 proc. w ciągu 8 lat. Pierwsza rata dla wierzycieli niezabezpieczonych ma zostać wypłacona według głosowanego układu w 2020 r. W pierwszym kroku spółka spłaci wierzycieli zabezpieczonych. Układ nie przewiduje konwersji obligacji na akcje spółki.

www.bankier.pl/wiadomosc/Sad-z...

Proszę o wytłumaczenie w jaki sposób były wyliczone siła i liczba przysługujących kuratorowi głosów 22 stycznia br., według ustawy:
Art. 367. 1. Przy zawieraniu układu kurator głosuje sumą wierzytelności obligatariuszy objętych układem, przy czym przysługuje mu jeden głos od każdej sumy, która wynika z podziału sumy innych wierzytelności uprawniających do głosowania przez liczbę wierzycieli, którzy reprezentują te wierzytelności.
2. W przypadku gdy obligatariusze głosują na zgromadzeniu wierzycieli osobiście lub przez pełnomocnika, siłę głosów kuratora pomniejsza się o wartość wierzytelności głosujących obligatariuszy, a liczbę przysługujących kuratorowi głosów – o liczbę głosujących obligatariuszy.
Według prasy "Wniosek przegłosowało 3,3 tys. wierzycieli stanowiących 86 proc. wierzytelności. W sumie w papiery GetBacku zainwestowano 2,5 mld zł." Czyli 100 % to 3,837 wierzycieli, jak to zostało obliczone?

Informacje
Stopień: Obeznany
Dołączył: 7 listopada 2017
Ostatnia wizyta: 20 czerwca 2019 09:15:15
Liczba wpisów: 95
[0,03% wszystkich postów / 0,16 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,391 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d