pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

ramirez1

ramirez1

Ostatnie 10 wpisów
Krewa gdzie obecnie znajduja sie wsparcia dla Unimot ?

Wojetek napisał(a):

W kwestii PZU pod dywidendę z otwartą pozycją krótką, to jest ciekawe rozwiązanie, zwłaszcza jeśli walor by wszedł w trend spadkowy. Obecnie jednak mamy wzrostowy/konsolidacje między 35 a 29 zł.
Taką strategię tj. short dla hedge'u spadków kursu i skupienie się na dywidendzie bardzo często stosuje się na spółkach amerykańskich, u nas z racji iż nie na wszystkie dywidendowe walory są kontrakty nie zawsze to jest możliwe, ale w przypadku PZU to jest ciekawe rozwiązanie, choć gdyby tu byłoby wybicie 35 zł i przyśpieszenie trendu wzrostowego wtedy byłoby zbędne.

czy przy takim hedgu mozna brac pod uwage ew. sl zarowno dla pozycji krotkiej jak dlugiej ktore mozna byloby aktywowac po spelnieniu okreslonych kryteriow np wybiciu kluczowego wsparcia lub oporu lub wejsciu w trend ? co prawda zamiast ubezpieczenia robi sie z tego zagrywka spekulacyjna... ale po co placic za ubezpieczenie jezeli ryzyko maleje ?
i jeszcze mam pytanie na jakiej serii kontraktow lepiej sie oprzec przy takim dywidendowym zagraniu ?

Dziekuje za odpowiedz, czy dzien dywidendy jest juz ustalony dla Pzu ?
ps. czytalem analize w ktorej wskazano zagrozenie formacja podwojnego szczytu

Wojetek, w zwiazku z tym ze rozwazasz Pzu w portfelu dywidendowym, co sadzisz o zakupie akcji i jednoczesnie pozycji krotkiej na kontrakcie w celu wyeliminowania ryzyka spadku ceny akcji i skupieniu sie tylko na dywidendzie ?

zaciekawil mnie watek dotyczacy zaleznosci pomiedzy duza wymiana free float a zmianami w akcjonariacie, czy moglibyscie to wyjasnic poczatkujacemu leszczowi ?

Podoba mi się sformułowanie "krzyż śmierci może dodać otuchy" :)))

Ciekawe jest to, że Mabion od pewnego czasu dawał symptomy wybycia na wykresie cenowym i te sygnały zostały wychwycone - widziałem analizy na tradingview sugerujące zmianę sentymentu.

Okazało się jednak, że nie była to żadna zmiana sentymentu tylko, jak też kolega zauważył, chamskie insajderstwo.

Wyczuwam ironię...

było coś na rzeczy, ale już za późno - pewnie stąd ta cisza :)

ostatnio cos drgnelo, wybili ma30 tyg i ma50 , czy cos jest na rzeczy ?
kloci sie to z negatywnym info o emisji

nic nie widać - za mały obrazek

Nie ma sensu łapanie dołków, poczekaj aż korekta wyhamuje i pojawią się długie dolne cienie świec zwiastujące wzmożone zainteresowanie popytu - możliwe zakończenie korekty.

Ewentualne chłodzenie będzie miało chyba raczej lokalny charakter bo dywergencja jest tylko na wykresie dziennym, wydaje się że wsparciem jest ostatnio MA30 dniowa czyli okolice 2,56 jak uważacie ?

Martin, nie martwi cię negatywna dywergencja na rsi ?

krewa napisał(a):
Dlatego, że udział inwestorów indywidualnych w obrotach na GPW stanowi zazwyczaj jakieś -naście % (jedynie w pierwszym półroczu 2020 ich udział wzrósł do 22%). A oceniając średnią wartość transakcji, udział indywidualnych w obrocie walorami spółek wchodzących w skład WIG20 jest jeszcze mniejszy.

Czyli "ubieranie ulicy" mozliwe jest raczej na walorach zwanych grzankami przy obrotach rzedu kilku mln.
A gdyby "ulica" byly w tym przypadku mniejsze fundusze ktore mityczny grubas - wiekszy fundusz - wlasnie "ubiera" :)
PS. Czy gdzies na forum stockwatcha zostal w sposob przystepny omowiony mechanizm pump and dump ?

Czy obecne wzrosty to moze byc tylko taka zagrywka spekulacyjna jakiegos funduszu zmierzajaca do pozbycia sie akcji poprzez wcisniecie ich 'ulicy' ?

co w sytuacji "znikniecia" akcji ideabanku dzieje sie z kontraktami terminowymi ?

na co moga liczyc wlasciciele akcji ideabanku w tej sytuacji?

_olo_ napisał(a):
Wczoraj poczytałem trochę negatywnych recenzji na Steam-ie, i tam znalazłem jedną, w której ktoś anglojęzyczny stwierdził, że developerzy z Polski a w szczególności z Europy nie powinni się brać za takie gry, bo takie są złe skutki ich działań.
Cytat:
-Polish developers (biggest mistake in trusting developers from europe)

I wtedy przypomniało mi się takie zdarzenie, w którym brałem udział.
23 stycznia 2020r. w Wawerskim Centrum Kultury odbyło się spotkanie z prezydentem Trzaskowskim. Było ono otwarte i każdy mógł zgłosić jakiś problem, pojawiła się tam osoba, która zgłosiła problem smogu. Osoba ta przedstawiała się jako Kanadyjczyk pracujący w CD Red a jego żona w banku inwestycyjnym. To ta osoba, która patrzy na telefon komórkowy (jedyna, która wypowiadała się po angielsku). Na Facebook-u (Rafał Trzaskowski Spotkajmy się w Wawrze - podsumowanie) są zajawki z tej wizyty (materiał ma ok 2:04 a o 1:37 widać tego gościa przy mikrofonie), więc może miasto posiada całość nagrania ze spotkania i może je udostępnić.

kliknij, aby powiększyć

czy moglbys rozwinac swoja wypowiedz, bo nie zalapalem co chciales przez to powiedziec i jaki to ma zwiazek z kursem cdr

Czy moglby ktos objasnic dla noobow co to jest ten Adr Cdr i czy odzwierciedla to wycene akcji na GPW ? zwlaszcza biorac pod uwage, ze notowania Adr w usa sa przesuniete w czasie.
Czy ten Adr moglby zostac w jakis sposob wykorzystany do zmanipulowania reakcji na gpw ? Sytuacja wydaje sie ku temu sprzyjajaca, najpierw usa bierze shorty na gpw, potem po info (gdy gpw jest nieczynna) wywoluje sie ruchy tego Adra ,na podstawie ktorych akcjonariusze z gpw moga probowac zajac pozycje , przynajmniej na otwarciu...

Przepraszam za nie poparte wiedza snucie domyslow i teorie spiskowe, ale zaciekawila mnie ta sytuacja

Piotrek92 napisał(a):
Dziękuje, czy normalni ludzie jak ja czy wy możemy grać na shortach czy jedyne co możemy robić to kupować akcj

I czemu fundy się uzwieły na cdpr? Tam siedzi zespół analityków i podejmuje decyzje czy jakis młody "wilk z wallstret" siedzi i sobie szortuje ?

dla ulicy dostepne sa kontrakty terminowe fcdru21 mozesz poczytac o nich jest jakis artykul na forum ale sa one malo grywalne, cena akcji x mnoznik 100 i spora roznica miedzy ofertami K / S powoduja ze w kilka minut mozna stracic nawet kilka tys zl...

a uwzieli sie na nas pewnie dlatego ze nasz prezydent za pozno zlozyl gratulacje Bidenowi ;)

przeczytaj sobie wczesniejsze posty w tym posty Scarryego , ja nie posluchalem i niezle sie przejechalem a byl jeszcze czas na lagodne wyjscie, moim zdaniem zeszmacili ten papier i nie predko wroci tu sentyment rynku

Czy orientujecie się z doświadczenia, jak zwykle wyglądają notowania prawa do akcji względem notowań akcji, czy są mniej płynne, czy występuje różnica w kursach ?

Po takim info (poziom redukcji) moze byc zwiekszone zainteresowanie kolejnym IPO (trend wzrostowy poziomów redukcji) :)

Mam pytanie, czy jak okaze sie ze redukcja bedzie 99proc to Waszym zdaniem warto od razu dobierac ?

Ja zdazylem sie zapisac jakies 5min przed awaria i teraz zastanawiam sie czy moje zlecenie nie zniknie w tajemniczych okolicznosciach.

Scarry, nie czytalem tego co tam "wypisujesz" ale moim zdaniem to moga byc specyficzne wyrazy uznania dla twojej wiedzy.
Ja np. mam wielki szacunek po tym jak swego czasu skrytykowales Forever.
Nie posluchalem i bolalo ;(

Słuszna uwaga - budżet będzie potrzebował pieniędzy. Duży może więcej więc mało prawdopodobne że będą przejmować się kosztami zmiany kasy fiskalnej w zakładach fryzjerskich tym bardziej że koszt wymiany będzie w znacznym stopniu kompensowany (odliczany od podatku chyba w 90% z tego co pamiętam).

Czy są jakieś firmy konkurencyjne dla e-kas fiskalnych na GPW ?
Nie jestem pewien czy od strony analizy technicznej jest już właściwy moment na zakup akcji czy jeszcze poczekać na korektę.

z powyzszej analizy wynika że

"Ryzykiem jest też rodzaj działalności podmiotów, które mają być objęte obowiązkiem wprowadzenia kas on-line w 2021 r. Musimy zwrócić uwagę, że wśród nich znajdują się sektory mocno dotknięte pandemią i ewentualne przedłużenie się ich złej sytuacji mogłoby skłonić ustawodawców do kolejnego przesunięcia terminu."

goral09mat napisał(a):
Prezes sam przyznał, że działania marketingowe nie zostały jeszcze rozpoczęte ale nie skomentował dlaczego bo to robi ich wydawca.

To chyba jeden z głównym punktów, który mnie martwi. Do premiery już niecałe 3 miesiące a marketingu zero.

Może z góry zakładają że termin premiery zostanie przesunięty - i poczekają aż zmniejszy się szum medialny wokół Cyberpunka

to mogloby dac wreszcie paliwo do wybicia

Ten hype na CDR to chyba efekt naplywu kapitalu zagranicznego patrzac po dzisiejszych obrotach. To moze byc pompowanie kursu pod premiere...

Witam mam pytanie techniczne, na jakiej zasadzie uruchamia sie to lewarowanie pod ipo ? Ja w ing moge tylko wpisac ilosc lub wartosc akcji a slyszalem ze niektore bm oferuja wlasnie typowo lewarowanie przy zapisach na akcje

Nie zastanawia Was stosunkowo niewielki wolumen na obecnym wybiciu, w porownaniu do wczesniejszych wybic ?

Witam gracie na odbicie po covid czy pod to zdjecie z gpw ?

Dziękuję, jak oceniasz dzisiejszą sesję na CCC ?
Spodziewałem się że docisną do 58-60zł a tymczasem 56 i odwrót.

Po czym (w miarę szybko) poznać że konfrontacja była trwale nieudana (lub trwale udana) ?

Wykres aż prosi się o spadkowe odbicie w celu uformowania ORGRa

Ostatnie odbicia na indeksach daja moim zdaniem nadzieje na udany debiut.

Wydaje się że impuls już nadszedł.

Widze ze walor malo popularny, a dzisiaj znowu obronili kurs czyli ktos wyczul okazje i zebral na duzym spadku

witam, ostatnio mam wrazenie ze ktos zbiera akcje na spadkach, czy orientujecie sie "pod co grają" ?

Poprzednie wyniki były podbite wydarzeniem jednorazowym. Jak Twoim zdaniem teraz mają być lepsze zakładając że nie będzie tego zdarzenia jednorazowego ?

Akcjami innej spolki sie nie sugeruj, akcjonariusze nie biora pod uwage ew. zdarzen jednorazowych typu sprzedaz superakcji w celu podbicia wyniku.

Podobnie bylo z Forever - niby superwynik ale zrobiony zdarzeniami jednorazowymi - spowodowalo to zalamanie kursu.

dot. PZU
Jaki może być najbardziej prawdopodobny potencjał ew. odreagowania zwyżkowego ?

Jakiś czas temu publikowali szacunki trzeba by było do tego zajrzeć ew. ruchy kursu pewnie beda uzaleznione od relacji szacunkowych do wynikowych

Po wybiciu 400zl spodziewalem sie bardziej zdecydowanego rajdu a mamy realizacje przy pierwszym mozliwym zasiegu, czyzby zapowiadalo sie dluzsze kiszenie przed osiagnieceim poziomow docelowych ?

Przymierzają się do wybicia 400zl to zdaje sie byłby sygnał kupna...

@Elemis
Aktualnie debiut DUALITY nie wskazuje na jakieś szczególnie optymistyczne nastawienie rynku.
cena emisyjna była co prawda 3,75 (w marcu 2019) kurs odniesienia 6,32 obecnie tko 8,45
to już nie to samo co we wcześniejszych debiutach

Zgadzam się, tylko w takich sytuacjach zastanawiają mnie inne spółki które jeszcze mniej pokazały a jednak mają lepszą wycenę. Jednak nie będę ich wymieniał bo nie chcę wdawać się w szczegółową polemikę - moim zdaniem jak była hossa na gamedevie to rosło wszystko, często nieracjonalnie. Chwilowo hossa najwyraźniej się skończyła.

Ja też tak myślałem (o niskiej wycenie) jeszcze przy kursie 35zł.
Niestety spółka popadła w niełaskę inwestorów. Podobnie jak cały gamedev.
Wyniki - nie wiem czy dużo się zadzieje bo spółka niedawno podawała szacunki - były bardzo dobre.

Dziekuje, czyli chodzi o zlecenia wazne na fixing, zrozumialem ze cena w tej fazie jest stala. Jednak na czym polega korzysc z zakupu akcji w tej fazie np. Mercatora, ktorego cena wlasnie byla najwyzsza z calej sesji.

Dziekuje, idee przewodnia w miare rozumiem, ale z tego co piszesz wynika raczej ze sprawa nie dotyczy kontraktu terminowego ktory musieliby "odswiezac" tylko jakiegos innego instrumentu pochodnego ?
Z tego co czytalem kontrakty sa bardziej wirtualne w sensie nie sa fizycznie zwiazane z faktem posiadania akjcji.

BearHand napisał(a):
[quote=Joker]

Notabene ludzie, którzy wywodzą się ze spółek LC zagrali krótką na IDEA w lutym 2019 przy kursie 6,10, pozycje mają do dzisiaj

rss.knf.gov.pl/RssOuterView/fa...

Przepraszam za niewiedze ale dopiero zaczalem zglebiac temat instr. pochodnych.

Czy chodzi o to ze 'maja' kontrakt terminowy i go na biezaco roluja?

Witam czy moge poprosic o w miare przystepne wytlumaczenie mechanizmu 'zbierania na fiksie' ?

a już zaczynałem żałować że tego nie kupiłem bo "tanio" i zaczynał odbijać po korekcie
zapowiada się długie kiszenie na tym walorze

Witam mam pytanie, jakie wskaźniki wyprzedzające zastosowałbyś w tym przypadku ?

Wygląda na to że wybił dołem.

Dix22 napisał(a):

Technicznie patrząc na 1,2 jest tak mocne wsparcie, że kurs nie ma szans tam zejść. Maksymalnie 1,37 , ale ile razy - skoro kurs tam lądował i po kilku dniach odbijał do 1,5. W mojej ocenie mieliśmy formację podwójnego dna (przyjrzyjcie się dokładnie na 1D)

Witam nie sledze na biezaco tej spolki ale mysle ze niebawem pewnie sie wyjasni czy obroni sie 1,2, chociaz natknalem sie tu na informacje o planowanej emisji po 1,2 ktora mnie mocno zaniepokoila, w obecnej niekorzystnej sytuacji rynkowej to moze byc noz w plecy dla kursu, w koncu powazna korekte zaliczyly juz duzo mocniejsze walory

ostatnio na wszystkich walorach leci bez roznicy czy byly dobre czy zle wyniki - takie czasy
nauczka dla mnie na przyszlosc - wyskoczyc z akcji przed wakacjami i predko nie wracac

Wojetek napisał(a):
Aktualizacja portfela dywidendowego:

kliknij, aby powiększyć

Wpłynęła dywidenda z GPW - pierwotnie w planie miałem dokupienie za nią oraz pozostającą w portfelu gotówkę akcji GPW aby mieć porównywalną ekspozycję na GPW i ACP. Ostatecznie zdecydowałem się jednak na zakup Toya (TOA), która tym roku jeszcze wypłaci dywidendę na poziomie minimum 5,5% (0,38 zł), a Rockbridge chce nawet 0,80 zł. Dotąd spółka płaciła "w kratkę", w 2018 było to 0,45 zł, w 2016 0,35 zł na akcję.

TOA tyg.

kliknij, aby powiększyć

Na kursie od końca lipca trwa trend wzrostowy. Jeśli uda się pokonać trwale okolice 7,40 zł to i 8,50 zł w przyszłości jest do zdobycia dla strony popytowej. Wyniki spółki również raczej nie ucierpiały zbyt mocno w pandemii - pełny raport otrzymamy jutro (27.08.) - możliwe że dzisiejsze wzrosty są właśnie grą pod te wyniki za 2H2020.

W tym roku nie planuję już zmian w portfelu dywidendowym. Na 2021 po wpłacie nowych środków do IKZE oraz otrzymanej dywidendzie z Toya w grudniu będzie możliwość dokupienia akcji Toya i GPW aby zrównać ich poziom z ACP i ew dodać kolejną spółkę.

Czy moglbys okreslic wsparcia dla TOYA na ktorych mozna ustawic zlecenia stoplimit ? Spolka zdecydowala sie jednak na 0,8zl...

Witam zainteresowala mnie informacja o wdrazaniu wodorowych instalacji przemyslowych, chcialbym przy tej okazji zapytac czy na GPW notowane sa jakiekolwiek spolki 'zamieszane' w ten wodorowy przemysl?

Bardzo dziękuję za wyczerpujący komentarz, długi termin nie leży w mojej naturze, ale spółkę warto obserwować, może będzie kolejne wybicie. Sytuacja na GPW ostatnio nie nastraja mnie optymistycznie, mam nadzieję że to efekt wakacji.

Jak dla mnie transmisje z rozgrywki prezentują się bardzo dobrze, aż chce się od razu w to zagrać.
Tylko jak rynek zareaguje na ogłoszenie daty premiery - obawiam sie ze nastapi realizacja zysków

Ciekawe spółki wg wycen fundamentalnych z najnowszych danychZobacz wszystkie
Ticker Rating Poprzedni kurs zamknięcia
RELPOL AAA 6,00

https://www.stockwatch.pl/wyceny/

W newsletterze pojawiła się informacja na temat atrakcyjnej wyceny - czy uważacie że korekta już się zakończyła ?

martin207 napisał(a):
24 mln zysku netto po 1 półroczu, popyt na środki od kwietnia ? Moim zdaniem 2 półrocze będzie kluczowe, wszystko ruszyło, gdzie nie spojrzysz płyn.

Sam sobie odpowiedziales - gdzie spojrzysz tam plyn - wiec juz na tym nic nie zarobia w 2 polroczu, rynek jest przesycony

Czy można stwierdzić że średnia została wybita dołem ?

Dziekuje za wyjasnienia, tak wlasnie podejrzewalem, moze jednak warto zwrocic uwage rowniez na wzrastajace przychody ze sprzedazy, co jest zjawiskiem pozytywnym ale fakt faktem koszty tez rosna. Pytanie czy wzrost kosztow tez byl 'zjawiskiem jednorazowym' czy raczej spodziewamy sie ze powtarzalnym ?

Zysk netto za 2q 9,8mln a za pol roku 13,4mln A wiec po odjeciu
za 1q wychodzi 3,6mln zysku
Zysk za 2q byl zatem 270% wiekszy niz za 1q... a nie jak twierdzisz o polowe mniejszy... Moze piszesz o jakiejs innej spolce?

Podobna prawie 300% poprawa wynikow wystepuje rok do roku...

Co do ksiegowania kosztow, to chyba normalne, ze kazdy prezes stara sie, jezeli jest to mozliwe, ksiegowac koszty wtedy kiedy ma najwieksze przychody zeby nie placic podatku.

Nadal nie rozumiem na czym polega ta tragedia wynikow ?

Przepraszam ale nie bardzo rozumiem dlaczego uważacie, że wyniki za 2Q zawiodły oczekiwania ?

Moim zdaniem to co pojawia się na wykresie nie wróży nic dobrego dla kursu.

Klabater czarny koń, wygląda że fajnie wybił z dołka, czy zdoła dojechać do 14zł ?

kliknij, aby powiększyć

Witam ja trochę z innej beczki, zastanawiam się jak to możliwe że kilkukrotnie "przemielono" freefloat, kurs został mocno podbity a nikt nowy nie ujawnił się w akcjonariacie spółki ?

"Do końca 2019 r. Biomed miał jednak potwierdzić źródła finansowania pozostałych kosztów w wysokości 10 mln zł, czego nie zrobił. Termin został na razie przesunięty do 31 maja 2020. Nie wykluczano również, nowego wniosku o dofinansowanie o istotnie większej wartości w związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją wywołaną epidemią COVID-19."

Czy coś wiadomo na temat uzyskania finansowania ?

Bardzo szeroki ten kanal :)

Witam, nie bardzo rozumiem dlaczego ew. emisja akcji mialaby wplynac na podbicie kursu? Wydawalo mi sie ze powinno byc raczej odwrotnie.

rubik napisał(a):

Bieżąca kapitalizacja THE DUST wynosi niespełna 23kk PLN i jest jedną z najniższych kapitalizacji spółki sektora gamedev na rynku.

Porównanie kapitalizacji - dane z 3 lipca
DRAGEUS___ 16,53
MOONLIT____ 22,50
THEDUST____ 22,85
JUJUBEE____ 25,79
ARTGAMES__ 27,23
REDDEV_____ 29,79
CANNABIS___ 30,34
7LEVELS____ 35,18
DDISTANCE__ 35,93
NGGAMES___ 37,95
ECCGAMES__ 45,88

Czy zdaniem znawców gamedev - THE DUST ma rzeczywiście jedne z najniższych "szans na sukces" w sektorze?

Czy na tej spółce są jakieś dodatkowe czynniki ryzyka, które rzutują na taką wycenę?

W obszarze 14-16 zł jest bardzo duża podaż (kurs już trzykrotnie próbował pokonać tą strefę) - dodatkowo do obrotu zostały dopuszczone akcje obejmowane po 8 zł (225k sztuk).

Do Twojej listy dopisałbym jeszcze
DIGITAL, PREMIUM FUND (choć to dopiero zalążki firm)
PUNKPIRAT
HGAMES
PBGAMES

rubik napisał(a):

Obserwuję wszystkie spółki gamedev mając je posortowane wg. kapitalizacji - w ostatnich miesiącach/tygodniach występują regularnie spółki które podwajają swoją kapitalizację bez wyraźnej przyczyny (lub inaczej - nie potrafię jej zidentyfikować).

Zastanawiam się czy pomniejsze produkcje THE DUST takie jak Hotel Renovator zwrócą uwagę "gorącego kapitału" na spółkę czy też dopiero będą to materiały z Inkwizytor'a.

Też zwróciłem uwagę na ten fenomen, myślę że jest to efekt kapitału spekulacyjnego któremu łatwo jest rozbujać firmy o małej kapitalizacji, a gamedev akurat daje paliwo- częste info - więc czemu nie spróbować - było DDi ARTGAMES REDDEV itp. wszystko firmy bez jakichkolwiek osiągnięć , kisiłem je tygodniami i nic, aż tu nagle...

Jak oceniacie najnowszy raport za 1q ?

Tak przy okazji, w czolowce rankingu znajduje sie gra warhammer 2 total war

Witam,
chciałbym podzielić się pewnym spostrzeżeniem, ponieważ zastanawiałem się jakie są proporcje osób grających w gry VR na PC do zwykłych i na podstawie Ultimate Fishing Simulator VR
steamdb.info/app/1024010/graph... w porównaniu do wersji zwykłej (nie VR) steamdb.info/app/468920/graphs... wyszło mi że mogą one wynosić ok 1:8 (peak graczy).
Odkryłem również że statystyki Ultimate Fishing Simulator VR są porównywalne do gry The Wizards - Dark Times Carbon studio.
Może więc nie jest to aż tak niszowy rynek jakby się mogło początkowo wydawać, co o tym sądzicie ?

W każdym bądź razie rynek gier VR wydaje się bardziej obiecujący niż rynek filmów 3D, które chyba całkowicie się nie przyjęły.
Wraz z rozwojem technologii VR można oczekiwać zwiększonego zainteresowania - może istnieć znaczny potencjał rozwoju tego segmentu w postaci możliwej adaptacji zwykłych gier na gry VR i dawania im w ten sposób drugiego życia - oczywiście pod warunkiem że technologia gogli zostanie odpowiednio dopracowana - wówczas studia developerskie posiadające kompetencje w tej dziedzinie mogą otrzymać lawinowy wzrost zleceń związanych z takimi adaptacjami.

Przyczyny opoznienia moga byc 2 albo problemy produkcyjne albo marketingowe. Ja obstawiam tzw. niebieski ekran smierci. Tylko jakie to ma znaczenie dla kursu akcji ? Moim zdaniem piatkowa szarza bykow byla wydarzeniem nienaturalnym tak jakby ktos lub cos probowalo na sile obronic kurs akcji. Byloby zdrowiej gdyby spadlo o kilka procent a potem odbilo. A teraz atmosfera zaczela robic sie napieta - przynajmniej ja tak to odbieram - inwestorzy gubia sie w domyslach i teoriach spiskowych.

Haha przepraszam ale ubawil mnie ten komentarz o sezonie urlopowym, to nie przedszkoletylko megakorpo z megakapitalem imegaprojektem na ktory patrzy caly swiat, nikt normalny nie wydluza pracy nad projektem zeby dolozyc do niego kilka milionow tylko dlatego ze martwi sie o urlopy pracownikow, nie ma zadnych urlopow az do premiery , ew. Moga byc tylko nadgodziny, a poza tym duza czesc osob jest w takich firmach na umowach b2b

Powody opoznienia zapewne byly bardzo powazne.
Poczekajmy do poniedzialku i zobaczymy czy rynek nadal wierzy w dzisiejszego newsa czy nie. Moim zdaniem dzisiejszy rajd w gore wygladal nieco surrealistycznie... Ale jest latwe wyjasnienie, inwestorom widocznie panika sie nie kalkuluje. Na razie.

Po prostu wybija historyczne maksimum, patrz analiza na poprzedniej stronie. Jest info jest paliwo do wzrostów, opór na 156zl , 161zl
A co dalej to nie wiem, nie znam sie :(

Adagio napisał(a):
Ballard Power jezeli ci ta nazwa cos mowi..;-)
Pozycja zamnkieta, Obserwuje obecnie gdzie to mozna znowu odkupic... Think
Przyszlosciowa technologia, jest tez kilka innych spolek z tego sektora z niezlymi szansami...
Niestety nie w PL

ps co do hrp ta fala nie jest jeszcze zakonczona, interesuje mnie mniej wiecej poziom, ktory zaznaczylem na wykresie /fala (5)/ niewiele brakuje, ale czas na wykonczenie impulsu bez korekty sie konczy...Think

Moderator:
usunięto treść niezgodną z regulaminem

Co do Harpera zastanawiam sie czy wskoczyc w to jeszcze raz ale nie jestem pewien czy przypadkiem to odbicie od 7,5 juz nie mialo miejsca, spodziewam sie raczej korekty w piatek konczacej sie w przedziale 6,1-6,5 . to moglby byc ciekawy moment na zajecie pozycji, jezeli uwazacie inaczej lub cos pomieszalem, prosze dajcie znac.

Dodatkowe zmienne to sesja piatkowa-a wiec weekendowa oraz potencjalna korekta cdprojektu ktora moze wstrzasnac rynkiem :(

Dzisiaj odbilo sie od ok 7,5 ciekawe czy bedzie kolejna fala wzrostowa.
Adagio, obserwujesz jeszcze jakąś spółkę oprócz Harpera ? ;)

Adagio napisał(a):
[quote=Adagio]Idzie wlasnie 3 fala, najdluzsza
punkty odniesienia na polnocy

7,15-7,5
~10
13,33

na poludniu luka do 5,10
charts.stockwatch.pl/chart/ZVQ...

czy dobrze zrozumiałem że przy 7,5 nastąpi znaczna korekta ?

trtr napisał(a):
W wywiadzie prezes powiedział, że nie zawyżali cen podczas pandemii - utrzymywali je na poziomie sprzed pandemii.

W takim razie albo nie mogli podnieść cen (umowy z sieciami) albo była to czysta głupota - ponieważ jak zauważył Krewa ceny alkoholu były w tym czasie ok 3krotnie wyższe.
Możliwe też że rentowność chusteczek była na tyle wysoka że wrzucili to w koszty i spadek marży zrekompensowali sobie zwiększonymi obrotami.

Nie twierdze ze spolka nic nie sprzeda ani tez ze nie pojawi sie sezonowy wzrost sprzedazy chusteczek, ktorymi rodacy masowo podcieraja sie robiac pod siebie w krzakach a nastepnie porzucaja... (Co ciekawe ma to miejsce zwykle w poblizu najwazniejszych lokalnych atrakcji). Natomiast mialem na mysli ze nie ma co liczyc na koronawirusowy specjalny dopalacz zyskow, jaki dzialal w kwietniu.
Oczywiscie nie przekresla to szans na wzrost kursu akcji na fali zwiekszonego zainteresowania.

Ciekawa ta Wasza dyskusja, natomiast doleje lyzke dziegciu: jezeli chodzi o plyny do dezynfekcji to zainteresowanie rynku skonczylo sie w polowie maja. Na temat chusteczek nie wypowiadam sie, jednak nie liczylbym ze zyski zwiazane z epidemia beda takie same w drugim polroczu.

co o tym sądzicie ?

www.attrader.pl/pl/akcje/medca...

Mysle ze takie indywidualne konsultacje moglyby puscic mnie z torbami :)

Ps. Nie prosilem 'dajcie mi wszystko' tylko zadalem konkretne pytanie, na ktore poprzednik zwiezle odpowiedzial, za co serdecznie dziekuje.

Dziekuje za zalaczony ranking. Faktycznie nie wyglada to na hiper sukces.
Wasza dyskusja jest ciekawa bo kazdy ma odrobine racji, jednak zastanawiam sie w jaki sposob polaczyc te spostrzezenia zeby jak najlepiej wyceniac dana spolke gamingowa i faktycznie nie jest to prosta sprawa, zastanawia mnie fakt ze np. wspolczynnik c\z wydaje sie duzo bardziej korzystny w przypadku wielkich firm np. Cdr, ten, niz dla poczatkujacych, np simfabric lub chociazby moviegames. Patrzac pod tym katem carbon nie wydaje sie az tak mocno napompowany, chociaz zastanawiam sie czy wspolczynniki ksiegowe maja jakiekolwiek zastosowanie. Moze ktos z obecnych opracowal wlasny wzor do wyceniania spolek gamingowych uwzgledniajacy zarowno wishlisty, rankingi na steamie jak i historyczne dane finansowe ?
:)

Ps. Choc to nie jest odpowiedni watek, swieze dane dot whislist opublikowal ostatnio ultgames

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Padla tam informacja ze zarzad uwaza whislisty za najbardziej wiarygodne zrodlo oszacowania przyszlej sprzedazy, moze wiec warto zestawic podobne informacje w przypadku carbonstudio

Witam, ostatnio zaczalem interesowac sie carbonstudio, chcialem zapytac czy trwajaca tu ozywiona wymiana pogladow ma zwiazek z jakims nadchodzacym waznym wydarzeniem dla spolki czy raczej ma charakter czysto teoretyczny? Zauwazylem ze kurs ostatnio troche oslabl i zastanawiam sie czy to odpowiedni moment na zajecie pozycji.
Wydaje sie ze bardziej istotne wydarzenia beda raczej pod koniec roku, a do tego czasu wiele moze sie zdarzyc ale moze cos przeoczylem ?

Przepraszam ale czy jako poczatkujacy inwestor moglbym unizenie prosic o rozwiniecie tej mysli ? Chodzi mi o zaleznosc pomiedzy cena (jaka?) po ktorej glowni inwestorzy kupowali a kwestia ew. emisji ratunkowej, czy chodzi o brak zgody na dalsze rozwodnienie kapitalu ? A gdyby alternatywa dla rozwodnienia akcji byla dla nich mniej oplacalna ?
Mysle ze faktycznie jest bardzo prawdopodobne ze juz sa ustalenia w sprawie wejscia inwestora strategicznego, jezeli mialby to byc tauron to faktycznie logika wskazuje ze nie podpisalby niezbyt korzystnego dla siebie aneksu gdyby nie szlo za tym cos wiecej. Ja niestety sledze spolke od niedawna i jestem slabo zorientowany w temacie. Rozumiem ze wszyscy graja pod ta cene po jakiej nastapi przejecie pakietu strategicznego przez Tauron, ale w jaki sposob mozna ja oszacowac i czy w ogole mozna?

Wykres sie urywa a spolka zaraz dobije do wspomnianych 15zl przydalaby sie aktualizacja at

Jutro teoretycznie szansa na dalsze wzrosty... Mamy 1,41 opór na 1,42

Inventionmed planuje wejscie na gpw ale nie sledze tej spolki i nie wiem na jakim to jest etapie, skupowanie akcji inventionmedu wydawac sie moze malo ekonomiczne patrzac na obecne wskazniki fundamentalne...
Pytanie czy warto sie tyqm interesowac biorac pod uwage ze zainteresowanie wykazuje insajder ? Moze ma to zwiazek z wejsciem na gpw?

Czy znacie moze jakies swieze prognozy dotyczace potencjalu gry Lust for darkness, ktora ma zostac wydana teoretycznie w czerwcu? Zastanawiam sie czy jej tematyka nie jest zbyt niszowa np w porownaniu z Drug dealer simulator (zdaje sie ze byla podobna ilosc obserwujacych wg rangingu z lutego)

Wielkie dzieki, szykuje sie zatem bardzo emocjonujacy tydzien dla posiadaczy akcji jujubee... Na bankierze podobno odbywa sie ostre trolowanie ale ja tam nie zagladam

Ciekawe kiedy zacznie sie na dobre sypac nasza gwiazda dzisiejszej sesji

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 12 kwietnia 2021 16:34:49
Liczba wpisów: 258
[0,07% wszystkich postów / 0,66 postów dziennie]
Punkty respektu: 7

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,370 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +160,29% +32 058,65 zł 52 058,65 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d