pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

ramirez1

ramirez1

Ostatnie 10 wpisów
Witam, dawno tu nie zagladalem ale wrocilem i widze ze poziom dyskusji jak zawsze wysoki :) AdamK1 chyba prosto z ,,bankiera,, wiec z przyjemnoscia odpowiem, tak, na pewno wszyscy zastanawiaja sie dlaczego po pokazie akcje spadly, a wczesniej po info o odlozeniu terminu premiery wzrosly.
Mam na ten temat kilka adekwatnych teorii:
- moze za malo zaplacili dziennikarzom na tym pokazie albo drinki byly bezakoholowe i dziennikarze postanowili sie zemscic a ze w kontraktach mieli wskazane zeby pisac tylko pozytywnie to jedyne co mogli zrobic: wzieli telefon do grubego ktory kupuje akcje za miliony i mu nagadali a gruby sie wkurzyl i zaczal wywalac papier,
- a moze CDR poprostu tak juz ma ze na dobre info ludzie sprzedaja a na zle info kupuja, moze jak jest dobre info to kazdy mysli, ze ,,inni,, beda kupowac wiec cena wzrosnie a on bedzie sprytniejszy i se sprzeda na gorce zeby potem odkupic taniej, znaczy odkupic jak bedzie zle info a ze kazdy chce przechytrzyc rynek to papier tak odwrotnie reaguje...
- odnoszac sie do tego ze balon peknie, bo jest za mocno napompowany - tu sie nie zgadzam, moim zdaniem balon popuszcza bo jest z papieru a papier nie jest taki szczelny jak guma.
A w ogole, to co ta cena wlasciwie ma robic??? Cena moze albo rosnac albo spadac albo stac w miejscu, wiec po co te nerwy, jak chce to niech sobie spada, moze to lepiej dla papiera ze czasem spadnie bo dzieki temu balon nie bedzie taki napompowany kurcze blade ???

Bardzo szeroki ten kanal :)

Witam, nie bardzo rozumiem dlaczego ew. emisja akcji mialaby wplynac na podbicie kursu? Wydawalo mi sie ze powinno byc raczej odwrotnie.

rubik napisał(a):

Bieżąca kapitalizacja THE DUST wynosi niespełna 23kk PLN i jest jedną z najniższych kapitalizacji spółki sektora gamedev na rynku.

Porównanie kapitalizacji - dane z 3 lipca
DRAGEUS___ 16,53
MOONLIT____ 22,50
THEDUST____ 22,85
JUJUBEE____ 25,79
ARTGAMES__ 27,23
REDDEV_____ 29,79
CANNABIS___ 30,34
7LEVELS____ 35,18
DDISTANCE__ 35,93
NGGAMES___ 37,95
ECCGAMES__ 45,88

Czy zdaniem znawców gamedev - THE DUST ma rzeczywiście jedne z najniższych "szans na sukces" w sektorze?

Czy na tej spółce są jakieś dodatkowe czynniki ryzyka, które rzutują na taką wycenę?

W obszarze 14-16 zł jest bardzo duża podaż (kurs już trzykrotnie próbował pokonać tą strefę) - dodatkowo do obrotu zostały dopuszczone akcje obejmowane po 8 zł (225k sztuk).

Do Twojej listy dopisałbym jeszcze
DIGITAL, PREMIUM FUND (choć to dopiero zalążki firm)
PUNKPIRAT
HGAMES
PBGAMES

rubik napisał(a):

Obserwuję wszystkie spółki gamedev mając je posortowane wg. kapitalizacji - w ostatnich miesiącach/tygodniach występują regularnie spółki które podwajają swoją kapitalizację bez wyraźnej przyczyny (lub inaczej - nie potrafię jej zidentyfikować).

Zastanawiam się czy pomniejsze produkcje THE DUST takie jak Hotel Renovator zwrócą uwagę "gorącego kapitału" na spółkę czy też dopiero będą to materiały z Inkwizytor'a.

Też zwróciłem uwagę na ten fenomen, myślę że jest to efekt kapitału spekulacyjnego któremu łatwo jest rozbujać firmy o małej kapitalizacji, a gamedev akurat daje paliwo- częste info - więc czemu nie spróbować - było DDi ARTGAMES REDDEV itp. wszystko firmy bez jakichkolwiek osiągnięć , kisiłem je tygodniami i nic, aż tu nagle...

Jak oceniacie najnowszy raport za 1q ?

Tak przy okazji, w czolowce rankingu znajduje sie gra warhammer 2 total war

Witam,
chciałbym podzielić się pewnym spostrzeżeniem, ponieważ zastanawiałem się jakie są proporcje osób grających w gry VR na PC do zwykłych i na podstawie Ultimate Fishing Simulator VR
steamdb.info/app/1024010/graph... w porównaniu do wersji zwykłej (nie VR) steamdb.info/app/468920/graphs... wyszło mi że mogą one wynosić ok 1:8 (peak graczy).
Odkryłem również że statystyki Ultimate Fishing Simulator VR są porównywalne do gry The Wizards - Dark Times Carbon studio.
Może więc nie jest to aż tak niszowy rynek jakby się mogło początkowo wydawać, co o tym sądzicie ?

W każdym bądź razie rynek gier VR wydaje się bardziej obiecujący niż rynek filmów 3D, które chyba całkowicie się nie przyjęły.
Wraz z rozwojem technologii VR można oczekiwać zwiększonego zainteresowania - może istnieć znaczny potencjał rozwoju tego segmentu w postaci możliwej adaptacji zwykłych gier na gry VR i dawania im w ten sposób drugiego życia - oczywiście pod warunkiem że technologia gogli zostanie odpowiednio dopracowana - wówczas studia developerskie posiadające kompetencje w tej dziedzinie mogą otrzymać lawinowy wzrost zleceń związanych z takimi adaptacjami.

Przyczyny opoznienia moga byc 2 albo problemy produkcyjne albo marketingowe. Ja obstawiam tzw. niebieski ekran smierci. Tylko jakie to ma znaczenie dla kursu akcji ? Moim zdaniem piatkowa szarza bykow byla wydarzeniem nienaturalnym tak jakby ktos lub cos probowalo na sile obronic kurs akcji. Byloby zdrowiej gdyby spadlo o kilka procent a potem odbilo. A teraz atmosfera zaczela robic sie napieta - przynajmniej ja tak to odbieram - inwestorzy gubia sie w domyslach i teoriach spiskowych.

Haha przepraszam ale ubawil mnie ten komentarz o sezonie urlopowym, to nie przedszkoletylko megakorpo z megakapitalem imegaprojektem na ktory patrzy caly swiat, nikt normalny nie wydluza pracy nad projektem zeby dolozyc do niego kilka milionow tylko dlatego ze martwi sie o urlopy pracownikow, nie ma zadnych urlopow az do premiery , ew. Moga byc tylko nadgodziny, a poza tym duza czesc osob jest w takich firmach na umowach b2b

Powody opoznienia zapewne byly bardzo powazne.
Poczekajmy do poniedzialku i zobaczymy czy rynek nadal wierzy w dzisiejszego newsa czy nie. Moim zdaniem dzisiejszy rajd w gore wygladal nieco surrealistycznie... Ale jest latwe wyjasnienie, inwestorom widocznie panika sie nie kalkuluje. Na razie.

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 11 lipca 2020 22:19:24
Liczba wpisów: 80
[0,02% wszystkich postów / 0,67 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,609 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +132,30% +26 459,17 zł 46 459,17 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d