pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

benyrac

benyrac

Ostatnie 10 wpisów
Dla przykladu w Holandii wiele firm stosuje 4 dniowy tryb pracy i wnioski sa takie ze osoby ktore pracuja 4 dni pracuja wydajniej i lepiej niz te zatrudnione po 5 dni .

Jesli chodzi o temat to wg mnie korekta sie nalezy jak psu buda jednak jesli do konca marca 2021 sie nie pojawi to trzeba bedzie kupowac nawet po wyzszych cenach Boo hoo!
Cztery najbardziej niebezpieczne slowa w inwestowaniu to :
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Szutnik napisał(a):
A jeśli Ci powiem, że obecnie żaden, to co? Angel

Szutnik to nie rusze zadnego z bankow.

Na forum jestem dosc krotko ale twoje posty moglbym czytac bez konca.

Z tego co analizowalem wiekszosc twoich postow sie sprawdza wiec fajnie jest moc poczytac twoje wypowiedzi oraz wyciagac wlasne wnioski.salute
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Widze ze tutaj cisza a niektore banki jak mBank lub PEKAO daly zarobic po 40-50% w kilka tyg Boo hoo!

Ktory bank wg Was warto zakupic pod long term po aktualnej cenie ?
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

flesz napisał(a):
3-5 lat minimum, docelowo do emerytury albo dla dzieci gdy dorosną czyli jakieś 20-25 lat, ale nie ma opcji trzymać portfel bez zmian tyle lat.

Cierpliwie czekam na korektę ostatnich szalonych wzrostów. Myślę, że jest blisko. Tymczasem wynik portfela zjechał blisko zera, a niecałe 3 tygodnie temu było +36%. Wciąż są w nim L FUSD i S FW20 czyli totalnie wbrew temu co się ostatnio dzieje.

Wziąłem też udział w skubaniu ukryciaka na LUBAWIE 1,53-1,54. Ukryciak jest gruby, conajmniej 300-400 tys akcji mu już zabrano, póki co nie udało się go pokonać, ale odejścia po zaliczeniu oporu (1,53-1,55) są coraz słabsze, co technicznie sugeruje że wybicie jest blisko.

flesh,
Czyli masz podobne zalozenia co ja - syn jeszcze nie ma roczku i chcialbym aby te akcje zarobily na kolejnej hossie - czy bedzie za 5 czy 10 lat to bez roznicy , na lokacie te pieniadze zje inflacja binky

Co do korekty to rowniez czekam Whistle

Odnosnie Lubawy to dzieki za info bede obserwowac blackeye
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Panowie oby ta korekta byla bo inaczej znowu zostane w majtach na peronie blackeye
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Cytat:
Coraz bliższy jestem zainwestowania części portfela w jakieś bezpieczne akcje na long long term (PZU, PKO/PEO, PKN) Ostatni odjazd zaskoczył chyba wszystkich. Teoretycznie powinno być teraz jakieś cofnięcie, ale mam wrażenie że wielu inwestorów czeka na korektę, czyli może jej nie być.

flesh
Ile wynosi dla ciebie long term ?
1-2 lata czy moze 3-5 lat czy dluzej ?

Pytam poniewaz rowniez mysle nad takim pomyslem i caly czas bije sie z myslami Think

Patrzac na wykresy 5 letni aktualne poziomy PZU, PKO/PEO, PKN nadal sa bardzo interesujace mimo tego ze w ostatnich dniach mialy spore wybicie binky
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Premier02 zgadzam sie w zupelnosci.

Nie ma co zaczynac od spekulacji tylko od inwestycji w stabilne spolki dywidendowe .

Lepiej miec te 3-5 % powyzej inflacji niz stracic wiekszosc kapitalu.
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

EDIT

Tym razem jest inaczej.
John Templeton

GRAF78 napisał(a):
Premier02 napisał(a):
Cytat:
Czy majac kapital np 60 K zl
Cytat:

Mając taki kapitał (60K) to wybierz dwie właściwe spółki pro wzrostowe z NC (game dev czy biotech ... ) i kup ich akcje, a nie baw sie w dywidndowe. Dopiero jak zrobisz z tych 60K -> 2KK to mozesz o nich pomyśleć.

Na NC zaczynalem swoja przygode z inwestowaniem w latach 2007-2008 i niestety stracilem tam wiekszosc kapitalu wiec raczej wole omijac ten rynek szerokim lukiem wave

Na razie wole nie inwestowac w ETF ze wzgledu na fakt iz wydaje mi sie ze "zl"bedzie sie umacniac wzgledem 'dolara' ( 16 letni cykl na dolarze ).

Panowie aby byla jasnosc na GPW zamierzam zainwestowac kilka procent swojego portfela, najwiekszy udzial beda mialy obligacje skarbu panstwa indeksowane inflacja oraz byc moze obligacje koorporacyjne.

Na GPW nie inwestowalem od ponad 10-12 lat dlatego chce spr swoich sil ponownie.
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Panowie dziekuje za odpowiedzi.

NIe korzystam z IKE oraz IKZE poniewaz nie jestem rezydentem podatkowym w Polsce.

Najbardziej obawiam sie zmiennosci jesli chodzi o spolki dywidendowe bo wyliczyc ile bedzie dywidendy to mozna ale ciezko jest okreslic jak mocno bedzie bujac kursem danej spolki blackeye

A jak sie pojawi okres gdzie bedzie wirtualna strata -20 lub -30 % to emocje moga zrobic swoje d'oh!
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 27 listopada 2020 14:33:15
Liczba wpisów: 27
[0,01% wszystkich postów / 0,11 postów dziennie]
Punkty respektu: 1

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,353 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +125,53% +25 106,02 zł 45 106,02 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d