pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

benyrac

benyrac

Ostatnie 10 wpisów
Witam,

Ciekaw jestem kto odda akcje w takiej cenie skoro byc moze bedzie dyw w wysokosci 1,60 zl na akcje.

Jak to dziala w praktyce tzn jak mam kilka akcji i nie bede chcial ich sprzedac ?

Rozumiem iz jak nie beda mieli ponad 95% akcji to nie moga sciagnac spolki z GPW ?
Cztery najbardziej niebezpieczne slowa w inwestowaniu to :
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Witam,

Yaroman redukcja na obligacjach Kruka ponad 80% Eh?

Liczylem na redukcje ok 50% wiec zapialem sie na 2 razy wiecej niz chcialem a tu 82% redukcji Liar

Mam nadzieje ze ECHO zaoferuje rowniez ciekawe % binky

Psss
Tez jestem zapakowany mocno w akcje jedynie 20% portfela przeznaczonego na GPW to gotowka .

Niektore spolki maja juz ponad +20 % zysku ale raczej wtrzymam i ich nie sprzedam blackeye
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

dominior5 tez tam myslalem do momentu az niektore moje spolki dywidendowe ktore byly zakupione glownie pod dywidende nie urosly ponad 20% w kilka tyg .

Wtedy jest ciekawy dylemat czekac 4-5 lat na ok 20% z dywidend czy kasowac zysk i liczyc na to ze spadnie nizej blackeye

Wg mnie jesli PZU nie wyplaci min 2.5-3.0 zl dyw to bedzie zjazd jak nic bo nie dosc ze kurs zlecial z 40 zl to jeszcze nie wyplacil dyw za 2019 Anxious
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Yaroman napisał(a):
Obligacje skarbowe i obligacje korporacyjne to dwa światy.
To co mam w portfelu na rachunkach maklerskich to obligacje korporacyjne, notowane na Catalyst. Kilka serii, o różnych terminach zapadalności Kruka, PCC Rokity i Echo.

Czy jest taka mozliwosc aby wyzej wymienione spolki nie wykupily swoich obligacji bez zadnych wiekszych problemow finansowych ?

Rozumiem iz takie obligacje nie sa niczym zabezpieczone tzn nieruchomoscia itp ?

Tak sie sklada iz mam prawie wszystkie spoli w swoim portfelu dywidendowym ( oporcz Kruka ) i co raz bardziej mnie interesuja ich obligacje ( skoro mam ich akcje to wierze w te spolki ) jednak zla slawa rynku Catalyst robi swoje ... Think

Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Witam,

Yaroman czy moglbys napisac jak wybierasz obligacje koorporacyjne tzn inwestujesz w te obligacje ktore sa notowane na rynku Catalyst czy moze inne ?

Aktualnie mam czesc portfela w obligacjach COI i jestem swiadomy ze pierwszy rok to bardzo slaby zysk jednak licze na to ze kolejna lata dadza zarobic lepiej Angel

Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Dahowiec napisał(a):

Niech kapitan wypłaci DIV i będzie dobrze na rok starczy :)

Jak kapitan bedzie laskawy i wyplacic 2,5-3,0 zl dyw to starczy w zupelnosci Boo hoo!

Moim skromnym zdaniem im nizej tym bardziej oplaca sie dobierac bo kiedys ten cyrk sie skonczy i znowu wyjdzie sloneczko Whistle
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Panowie,

Ja dobrze widze zlecenie 441 K akcji po 30,59 zlEh?

Czy ktos zapomnial sciagnac batona z dogrywki ? blackeye

Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Witam,

Analityk ze mnie zaden ale jesli przebijemy 1900 w dol na WIG20 to czeka nas glebsza korekta ? Angel
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Witam,

Kilka tematow nizej jest juz podobny temat :

www.stockwatch.pl/forum/wpisy-...
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

poorsultan napisał(a):
Czemu sprzedaż? Portfel dywidendowy, a pozbywasz się spółek które płacą dobre dywidendy?
IRL - niby coś przełamało średnią kroczącą z 13 sesji, tutaj dywidendy ostatnio ponad 15%
DOM - też przełamał średnią, ale płacą dobrą dywidendę, a Ty już ich akcji nie masz. Liczysz, że spadnie i potem kupisz taniej niż kupiłeś wcześniej? Wyniki za 2020 były słabe?

Akcje sprzedalem bo licze na to iz kupie je ponownie tylko troszke nizej np IRL po 16-17 zl a DOM w okolicach 100-105 zl .

Uwazam iz z trendem nie ma co walczyc tylko trzeba z niego korzystac Angel
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Witam,

Tak jak pisalem wczesniej w zwiazku z tym iz niektore spolki urosly po 10-20% od zakupu postanowilem zrealizowac zysk :

IRL sprzedane po 19 zl

Domdex po 118,50 zl

PZU po 33,07 zl

Ropczyce po 26,70 ( sprzedana tylko czesc akcji )

Z tego co liczylem wyszlo zysku ok 3,5 K zl .

W ostatnim tygodniu zakupilem :

GPW po 45,15 zl

KETY po 492 zl

Oto aktualny stan portfela spolek dywidendowych :

kliknij, aby powiększyć

Oprocz portfela dywidendowego powstal rowniez portfel ofensywny ( 20 K przelane na ten cel ).

Pozdrawiam

Tym razem jest inaczej.
John Templeton

le room

Pytanie jest takie czy poziom 30 zl sie bedzie bronic binky

Wg mnie powinnien blackeye
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

dividend_loco dziekuje za wyjasnienie .

Jakby ktos mial jeszcze problem znalesc te funkcje to :

=> Portfel - skład i struktura
=>pod tym zdaniem "Pokaż wyceny na dzień" sa 4 ikonki
=> klikamy w 1 od lewej tzn Pokaz opcje zmiany zawartosci pol tabelki a nastepnie zaznaczymy :
=> 2 oraz 3 opcje od dolu ( Suma dywidend dla jednostek z portfela, Stosunek wpłaconych dywidend na akcje do średniej ceny zakupu )

Mam nadzieje ze teraz juz dla kazdego bedzie to jasne thumbright

W moim portfelu sa zmiany bo kilka spolek uroslo 10-20 % wiec zrelizowalem zysk i czekam na korekte na tych spolkach .

Za jakis czas zrobie aktualizacje portfela wave

Psss
Tez mam pakiet Expert.

Tym razem jest inaczej.
John Templeton

dividend_loco czy moglbys dokladniej napisac gdzie znajde te opcje bo szukam i szukam i znalesc nie moge .

Psss
Sporo jest opcji w tej aplikacji myfundThink
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Witam,

W zwiazku z tym iz dzisiaj ostatni dzien 2020 postanowilem zrobic maja aktulizacje mojego portfela spolek dywidendowych.

Na chwile obecna mam zainwestowane ok 50% kapitalu w portfelu spolek dywidendowych.

kliknij, aby powiększyć

Zastanawiam sie rowniez nad nowych portfelem jednak bardziej ofensywnym byc moze skusze sie na abonament do CFR i wtedy zobacze czy to dla mnie binky

Zycze wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2021 Boo hoo! Boo hoo! Boo hoo!

Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Witam,

Trzeba przyznac iz od ostatniej awarii wszystko smiga jak nalezy.

A brak brak prowizji za zakup akcji do konca grudnia to fajny gest z ich strony thumbright
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Panowie,

Liczylem na min 3-4 dni spadkow a tutaj 1 dzien i koniec ? Eh?
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Premier02 napisał(a):
Co przemawia za spółkami Makarony czy Ropczyce? PZU trochę późno ale kto wiedział?

Witam,

Jesli chodzi o spolke Ropczyce to :

- wyplaca dywidende od 2012 roku
- srednia dywidenda z ostatnich 5 lat to ok 1,06 zl
- srednio kurs w ostatnich 5 latach jest w przedziale 17,52 - 21,74 zl
- C/Z wynosi ok 4-6

Licze na dywidende w wysokosci ok 4-5% w ciagu nastepnych kilku lat.

Jesli chodzi o spolke Makarony to :

- wyplaca dywidende od 2014 roku
- srednia dywidenda z ostatnich 5 lat to ok 0,27 zl
- srednio kurs w ostatnich 5 latach jest w przedziale 4,06 - 5,30
- C/Z wynosi ok 10-12

Jesli mam byc szczery to ta spolka to chyba najnudniejsza pozycja z mojej listy spolek dywidendowych .

Jesli chodzi o PZU to licze sie z korekta i wtedy mam zamiar usrednic kurs w razie "W".
Oby tylko zarzad spolki nie wycial zadnego numeru z dywidenda to wydaje mi sie ze poziom 30-32 zl utrzyma sie na spolce na dluzej.

Zdaje sobie sprawe z tego iz kazdy widzi za oknem korekte jednak jak to w zyciu bywa jak kazdy na cos liczy to jest zupelnie inaczej ( dlatego zakupilem juz czesc akcji do portfela dywidendowego ) .salute
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Witam ponownie,

W dniu 17-12-2020 zakupilem nastepujace akcje :

IRL 500 szt po cenie 16 zl

PZU 500 szt po 31,84 zl

Aktualnie akcje PZU stanowia najwieksza czesc portfela

Oto aktualny stan portfela

kliknij, aby powiększyć

Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Niech wyplaca tylko 100% zysku z 2019 i bedzie pieknie wave
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

W Niemczech, Holandii , Danii pelny lockdown a gieldy do gory Think

Zyjemy w ciekawych czasach blackeye

Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Witam ponownie,

W jednym ze zlecen byl blad tzn ACP nabylem po kursie 66.50 a nie 65,50.

Oto aktualny stan portfela

kliknij, aby powiększyć
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Witam,

W zwiazku z tym iz od dluzszego czasu lokaty nie daja juz wiele zarobic postanowilem zainwestowac czesc swojego kapitalu w spolki dywidendowe.

Moja strategia inwestycyjna polegala na tym aby wytypowac 10-12 spolek ktore regularnie wyplacaja dywidende od min 5 lat( mozliwa roczna przerwa w wyplacie dywidendy), stopa dywidendy na poziomie min 4,5 % z ostatnich 5 lat , wskaznik C/Z w przedziale 5-15.

Wytypowalem nastepujace spolki :
ACP
PZU
INTERAOLT
LENA
MAKARONYPL
PCCROKITA
ROPCZYCE
DOMDEV
LENA
MAKARONYPL
GPW
KETY
EURO-TAX

W dniu dzisiejszym tzn 11-12-2020 wpadly nastepujace akcje :

ACP : 45 szt, cena 65,50 zl
PZU 100 szt, cena 28,80 zl
INTERAOLT 199 szt, cena 15,60 zl
LENA 800 szt, cena 3,81 zl
MAKARONYPL 530 szt , cena 5,65 zl
PCCROKITA 60 szt , cena 52,40 zl
ROPCZYCE 130 szt , cena 23,10 zl
DOMDEV 30 szt , cena 102 zl

Brak prowizji od zlecen - ING stara sie odbudowac swoja reputacjethumbright

Niestety akcje GPW oraz KETY nie wpadly na dzisiejszej sesji.

Akcje spolki EURO-TAX nabylem juz jakis czas temu 500 szt w cenie 2,86 zl i uwazam ze nie byla to dobra decyzja jednak akcje zostaja w portfelu.

Staralem sie wybrac spolki z roznych branz aby storzyc taki wlasny dywidendowy ETF jednak spolek dywidendowych z GPW Whistle

Jesli w najblizszych tygodniach beda spadki to bede dokupywac akcje wyzej wymienionych spolek poniewaz portfel ma byc inwestycja na kilka kolejnych lat - nie wiem czy bedzie to 3 czy moze 5 lat.
Wszystko zalezy od tego co sie bedzie dziac na rynkach finansowych.

Jesli chodzi o stope zwrotu z inwestycji to licze na 3-5% powyzej inflacji jednak jak bedzie to zycie to zwerfikuje Boo hoo!

Wszelkie uwagi mile widziane binky

Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Wg mojej wiedzy na rynku trendami rzadzi KAPITAL .

Wczesniej mozna bylo lokowac wiekszy kapital w obligacje, lokaty itp jednak przy obecnych poziomach stop procentowych nie ma to zadnego sensu.

Oczywiscie ze ten kapital bedzie naplywac na GPW jednak to nie znaczy ze czeka NAS HOSSA i 3000 pk na WIG 20 .

Nie twierdze rowniez ze bedzie 1000 na WIG 20 ale uwazam ze aktualna sytuacja w gospodarce jest troszke inna niz np w roku 2019.

Pss
Co do braku pracownikow to polecam podniesc wynagrodzenie wtedy chetni sie pewnie znajda salute
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Ammianus napisał(a):

Wszystkie firmy na GPW redukują i tną i zajmują się tylko "produkcją"?
Patrz, u mnie jak 3 lata temu był problem z ludźmi, tak dziś jest dokładnie taki sam, a nawet większy.
Zmuszają mnie abym pracował w soboty.

Może napisz niby dlaczego ma nie być wzrostów?
Polska giełda to jakiś samotny elektron ?
Poważnie odbił CRB a USD leci ... może dopiero się rozpędza.

A nasza giełda ma tylko spadać?
Widziałeś kiedyś taką korelację ?

Podpowiedz jeszcze gdzie konkretnie ma dziś parkować kapitał?
Co dziś może ochronić kapitał ?
Apartamenty kondo?
Może obligację ? king

O PPK słyszałeś?

Jak będą dane za rok 2020 to Rynek w pierwszym kwartale 2021 nadal będzie grał pod te dane ?wave

Nie tylko firmy produkcyjne tna zatrudnienie , firmy ktore swiadcza uslugi sa w jeszcze gorszej sytuacji , juz nie bede wspominal o branzy gastronomicznej czy hotelarskiej , o turystyce nawet nie pisze...

Co do parkowania kapitalu to pozostaja obligacje skarbowe indeksowane inflacja bo lokaty nie daja juz nic zarobic oraz oczywiscie GPW ale wg mnie to jeszcze nie ten czas aby wszystko roslo bez granic.

Oby tylko sie nie okazalo ze poprzez ten dodruk za kilka lat bedzie inflacja na poziomie >10% d'oh!
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

januszw napisał(a):
benyrac napisał(a):
Patrzac na to co sie dzieje mam wrazenie ze znowu zostalem na peronieEh?

Ale niech se pociag jedzie najwyzej srodki w 2021 zje inflacja Think

Z tylu glowy mam te powiedzenie :

Kupuj gdy krew sie leje a sprzedawaj gdy wszyscy widza juz tylko wzrosty wave
Bardzo dobra strategia teraz są szampanskie nastroje ,pandemia jaka pandemia liczy sie roczna premia ale za chwile nastroje ulegna diametralnej zmianieBoo hoo!

W ostatnim czasie sporo firm redukuje zatrudnienie ( na pracownikow produkcyjnych ) itp

Firmy maja co raz mniej zamowien a na GPW hossa pelna para.

Ciekawe czy bedzie tak wesolo ok lutego marca 2021 jak beda kompletne dane za 2020 rok Anxious
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Patrzac na to co sie dzieje mam wrazenie ze znowu zostalem na peronieEh?

Ale niech se pociag jedzie najwyzej srodki w 2021 zje inflacja Think

Z tylu glowy mam te powiedzenie :

Kupuj gdy krew sie leje a sprzedawaj gdy wszyscy widza juz tylko wzrosty wave
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Wiecej info w tym watku:

www.stockwatch.pl/forum/wpisy-...

Tym razem jest inaczej.
John Templeton

qobaPLmajac twarde dowody np emaila z prosba o sprzedaz akcji z powodu duzego spadku kursu mysle ze cos by bylo mozna ugrac ale znajac zycie gra nie warta swieczki .

Jest godzina 12:19 a ja nadal bez dostepu do maklera w ING d'oh!

Czy ktos korzysta z maklera w mBanku i moze napisac czy tez tak czesto zdarzaja sie awarie jak w ING i trwaja tak dlugo ?
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Witam,

Rowniez korzystam z konta maklerskiego w ING Banku slaskim i juz pare razy nie moglem znalesc swojego konta maklerskiego w aplikacji internetowej.

Jesli sytuacja sie nie poprawi to rowniez bede zmuszony zmienic maklera salute
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Flesz korekta na PZU sie rozkrecila na dobre.

Do ilu wg Ciebie moze byc korekta - 24 zl czy ustawiac sie nizej ? Boo hoo!
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Dla przykladu w Holandii wiele firm stosuje 4 dniowy tryb pracy i wnioski sa takie ze osoby ktore pracuja 4 dni pracuja wydajniej i lepiej niz te zatrudnione po 5 dni .

Jesli chodzi o temat to wg mnie korekta sie nalezy jak psu buda jednak jesli do konca marca 2021 sie nie pojawi to trzeba bedzie kupowac nawet po wyzszych cenach Boo hoo!
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Szutnik napisał(a):
A jeśli Ci powiem, że obecnie żaden, to co? Angel

Szutnik to nie rusze zadnego z bankow.

Na forum jestem dosc krotko ale twoje posty moglbym czytac bez konca.

Z tego co analizowalem wiekszosc twoich postow sie sprawdza wiec fajnie jest moc poczytac twoje wypowiedzi oraz wyciagac wlasne wnioski.salute
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Widze ze tutaj cisza a niektore banki jak mBank lub PEKAO daly zarobic po 40-50% w kilka tyg Boo hoo!

Ktory bank wg Was warto zakupic pod long term po aktualnej cenie ?
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

flesz napisał(a):
3-5 lat minimum, docelowo do emerytury albo dla dzieci gdy dorosną czyli jakieś 20-25 lat, ale nie ma opcji trzymać portfel bez zmian tyle lat.

Cierpliwie czekam na korektę ostatnich szalonych wzrostów. Myślę, że jest blisko. Tymczasem wynik portfela zjechał blisko zera, a niecałe 3 tygodnie temu było +36%. Wciąż są w nim L FUSD i S FW20 czyli totalnie wbrew temu co się ostatnio dzieje.

Wziąłem też udział w skubaniu ukryciaka na LUBAWIE 1,53-1,54. Ukryciak jest gruby, conajmniej 300-400 tys akcji mu już zabrano, póki co nie udało się go pokonać, ale odejścia po zaliczeniu oporu (1,53-1,55) są coraz słabsze, co technicznie sugeruje że wybicie jest blisko.

flesh,
Czyli masz podobne zalozenia co ja - syn jeszcze nie ma roczku i chcialbym aby te akcje zarobily na kolejnej hossie - czy bedzie za 5 czy 10 lat to bez roznicy , na lokacie te pieniadze zje inflacja binky

Co do korekty to rowniez czekam Whistle

Odnosnie Lubawy to dzieki za info bede obserwowac blackeye
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Panowie oby ta korekta byla bo inaczej znowu zostane w majtach na peronie blackeye
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Cytat:
Coraz bliższy jestem zainwestowania części portfela w jakieś bezpieczne akcje na long long term (PZU, PKO/PEO, PKN) Ostatni odjazd zaskoczył chyba wszystkich. Teoretycznie powinno być teraz jakieś cofnięcie, ale mam wrażenie że wielu inwestorów czeka na korektę, czyli może jej nie być.

flesh
Ile wynosi dla ciebie long term ?
1-2 lata czy moze 3-5 lat czy dluzej ?

Pytam poniewaz rowniez mysle nad takim pomyslem i caly czas bije sie z myslami Think

Patrzac na wykresy 5 letni aktualne poziomy PZU, PKO/PEO, PKN nadal sa bardzo interesujace mimo tego ze w ostatnich dniach mialy spore wybicie binky
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Premier02 zgadzam sie w zupelnosci.

Nie ma co zaczynac od spekulacji tylko od inwestycji w stabilne spolki dywidendowe .

Lepiej miec te 3-5 % powyzej inflacji niz stracic wiekszosc kapitalu.
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

EDIT

Tym razem jest inaczej.
John Templeton

GRAF78 napisał(a):
Premier02 napisał(a):
Cytat:
Czy majac kapital np 60 K zl
Cytat:

Mając taki kapitał (60K) to wybierz dwie właściwe spółki pro wzrostowe z NC (game dev czy biotech ... ) i kup ich akcje, a nie baw sie w dywidndowe. Dopiero jak zrobisz z tych 60K -> 2KK to mozesz o nich pomyśleć.

Na NC zaczynalem swoja przygode z inwestowaniem w latach 2007-2008 i niestety stracilem tam wiekszosc kapitalu wiec raczej wole omijac ten rynek szerokim lukiem wave

Na razie wole nie inwestowac w ETF ze wzgledu na fakt iz wydaje mi sie ze "zl"bedzie sie umacniac wzgledem 'dolara' ( 16 letni cykl na dolarze ).

Panowie aby byla jasnosc na GPW zamierzam zainwestowac kilka procent swojego portfela, najwiekszy udzial beda mialy obligacje skarbu panstwa indeksowane inflacja oraz byc moze obligacje koorporacyjne.

Na GPW nie inwestowalem od ponad 10-12 lat dlatego chce spr swoich sil ponownie.
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Panowie dziekuje za odpowiedzi.

NIe korzystam z IKE oraz IKZE poniewaz nie jestem rezydentem podatkowym w Polsce.

Najbardziej obawiam sie zmiennosci jesli chodzi o spolki dywidendowe bo wyliczyc ile bedzie dywidendy to mozna ale ciezko jest okreslic jak mocno bedzie bujac kursem danej spolki blackeye

A jak sie pojawi okres gdzie bedzie wirtualna strata -20 lub -30 % to emocje moga zrobic swoje d'oh!
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Witam,

Od tego roku zaczalem inwestowac na GPW - za rok 2020 mam zysk wiec z tego co czytalem musze wypelnic PIT-38 ?

Rozumiem ze robie to na podstawie PIT-8C od maklera ?

Czas na wypelnienie pitu mam do konca kwietnia i mozna to zrobic przez internet ?

Z gory dziekuje za informacje.

Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Joker napisał(a):
benyrac napisał(a):
Czy tylko ja nie rozumiem co sie dzisiaj wydarzylo ? Think

Niby jest szczepionka ale beda ja mogli produkowac i podac w drugim lub trzecim kwartale 2021 a niektore spolki zanotowaly wzrost +10% / +20 % Anxious

Psss
Czy tylko ja jeszcze czekam na spadki i promocje ?blackeye

A kiedy ma rosnąć? Jak zaszczepią pierwszego Polaka?
Pozostaje pogratulować tym co mieli jaja i na koniec października kupowali. thumbright

Yankesi wzrost po informacji już niemal oddali. Ja co raz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że najbliższe lata ponownie emerging markets będą brylować.

Ale jeszcze pobuja. Tylko wtedy nie ma co panikować, a dokupować.

Zanim cokolwiek dotrze do Polski to moze potrwac kilka miesiecy - nie wierze ze Polska dostanie szczepionke w 1 kolejnosci .

Ale z art ktory przed chwila czytalem wg specjalistow pandemia ma zaczac wygasac w styczniu 2021 w PL wiec moze i te wczorejsze odbicie ma sens pytanie tylko jak gielda zachowa sie dalej binky

Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Witam,

Wojetek mam pytanko odnosnie tego punktu :

7. Kluczowa dla tempa zwrotu zainwestowanych środków jest cena zakupu pierwszego pakietu akcji (zwłaszcza jeśli jest duży). To słynny "bufor bezpieczeństwa" o którym mówi Buffett - jeśli kupujemy tanio to zwrot zainwestowanych pieniędzy może nastąpić 2x szybciej (więcej o tym pisałem edu.stockwatch.pl/dekalog-giel...)

Czy majac kapital np 60 K zl i 6 potencjalnych spolek dywidendowych np ACP,PCR , RPC , IRL oraz LEN to warto rozlozyc zakup na kilka transzy tzn np 10 K na spolke i zakup w 5 transzach ?

Co myslisz w takim przypadku ?

PSS
Jesli chodzi o Kety to zblizamy sie do kursu 480 zl wiec wg mnie nie warto chyba ryzykowac z zakupem pod dywidende przy obecnym kursie.
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Czy tylko ja nie rozumiem co sie dzisiaj wydarzylo ? Think

Niby jest szczepionka ale beda ja mogli produkowac i podac w drugim lub trzecim kwartale 2021 a niektore spolki zanotowaly wzrost +10% / +20 % Anxious

Psss
Czy tylko ja jeszcze czekam na spadki i promocje ?blackeye
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Pytanie jest jedno - gdzie tu jest dno ? blackeye
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Flesz

Widze ze przygladales sie PZU.

Czy uwazasz ze to interesujaca spolka na kup i zapomnij na 2-3 lata ?

Chcialbym zainwestowac czesc srodkow od syna w kilka spolek ktore sa aktualnie na bardzo niskich poziomach cenowych i rowniez biore PZU pod uwage oraz Bank Pekao SA .

Jako alternatywe mam obligacje skarbowe indeksowane inflacja.

Co myslisz o takim pomysle ?
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Do autora watku - z tego co liczylem aktualnie jakies 5-10% na plusie Dancing

Bardzo ladne wejscie Boo hoo!
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Ciekawe ile jest jeszcze ukrytych K akcji po 410 zl Think

Psss
AVIVA OFE sprzedala 41 K akcji w dniu 23-10-2020 po kursie 480-485 zl .

Trzeba im przyznac mieli wyczucie czasu Angel
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Witam,

Kilka dni wczesniej mialem otworzyc podobny temat jednak widze ze moge sie podlaczyc pod ten aby nie robic zbyt wielu tematow o spolkach dywindendowych.

Wg mnie spolka dywidendowa to spolka ktora wyplaca dywidende min 5-10 lat, oczywiscie moze miec rok przerwy w wyplacie poniewaz w 2009 kilka spolek nie wyplacilo dywidendy jak i w roku 2020 .

Nastepny wazny czynnik to wyplacanie min 70% zyskow jako dywidendy.

Od kilku ladnych tyg analizuje dane oraz raporty i aktualnie zastanawiam sie nad nastepujacymi spolkami :

kliknij, aby powiększyć

Czekam jednak na dalsze spadki bo moje wytypowane spolki nadal sa zbyt drogie ( wg mnie ).

Jesli chodzi o stope zwrotu to zadowoli mnie 5-8 % w ciagu roku salute

Kapital jaki chce zainwestowac to wstepnie 60 k zl jak doczekam sie spadkow jak z marca to bede w stanie zwiekszyc ilosc srodkow.

Co myslicie o moich typach i czy warto w te spolki zainwestowac na ok 3-4 lata ?
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Witam,

Panowie jak w przypadku tej spolki okreslic bezpieczny kurs skoro buja tutaj od 260 do 480 zl ?Think

Wyniki za III kwartal bardzo dobre - zysk na 1 akcje ponad 34 zl .

Czy ktos bardziej kumaty z AT moglby cos podpowiedziec ?salute
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Z tego co czytalem oczywiscie to nic pewnego ale ma byc kontynuowana strategia dywidendowa

www.wnp.pl/finanse/pzu-o-nowej...

www.parkiet.com/Finanse/310129...

A tutaj ciekawy fragment

"Analitycy oczekują, że w latach 2021-22 PZU wypłaci dywidendę w wysokości 1,8/2,7 zł na akcję (stopa dywidendy 7/10,5 proc.). Przy tak wysokim wskaźniku wypłacalności w PZU Życie i wysokim zysku netto w spółce matce, który w I poł. 2020 r. wyniósł 1,2 mld zł, analitycy nie wykluczają możliwość wypłaty nadwyżkowego kapitału w wysokości do 1 zł na akcję w 2021r., ale nie jest to bazowy scenariusz..."

Za pierwsze 2 kwartały PZU wypracowalo 1,36 zl zysku na akcje wiec nawet jak wyplaca jedyne 1,5 zl za caly rok 2020 to bedzie ok 6,5% dywidendy ale jak bedzie czas pokaze Whistle
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Panowie jak uwazacie bedzie dywidenda za 2020 rok ?
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Zyjemy w ciekawych czasach Panowie - C/Z 4,88 binky
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Witam,

Czyzby jutro testowanie dolka z marca 2020 ? Think

Czyzby ktos mial info ze dywidendy juz nie bedzie na tej spolce w najblizszych kilku latach Silenced
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Witam,

Czy ktos z bardziej "kumatych" moze napisac przy jakim poziomie moze pojawic sie wsparcie do obrony kursu ok 20 zl czy moze 16-17 zl ?

Pytam z czystej ciekawosci blackeye
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Witam,

W zwiazku z tym iz zaczynam szukac ciekawych spolek pod inwestycje w spolki dywidendowe to chcialbym przywitac sie na tym watku wave

Notowania spolki dodane do ulubionych i bede obserwowac wave
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Witam,

W zwiazku z tym iz lokaty aktualnie nie daja juz nic zarobic zastanawiam sie nad tym aby rowniez stworzyc portfel ktory sie bedzie skladac glownie ze spolek dywidendowych.
Moim celem jest uchronic kapital przed inflacja - jesli uda sie zarobic 2-3% wiecej niz inflacja to bedzie to dla mnie b.duzo.

W kwietniu zalozylem konto na tym forum po prawie 11 latach nieobecnosci jesli chodzi o inwestowanie na GPW oraz NC. Wczesniej jednak nie bylem inwestorem lecz zwyklym spekulantem /dawca kapitalu.

W kwietniu tego roku gdy rynki tonely w morzu czerwieni postanowilem ponownie sie zainteresowac GPW.

Aktualnie na oku mam 3 spolki ( Kety, GPW, ASSECOPOL ) i czekam na korekte przed wyborami w USA.

Do autora watku - kawal dobrej roboty za przedstawienie kilku fajnych przykladow ze na spolkach dywidendowych mozna zarabiac.

Mam nadzieje ze watek sie bedzie rozwijac i bedzie mozna sie wymienic swoimi przemysleniami .

Psss
Nie mam polskich znakow bo mieszkam za granica.

Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 5 marca 2021 21:09:06
Liczba wpisów: 80
[0,02% wszystkich postów / 0,24 postów dziennie]
Punkty respektu: 3

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,158 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +155,99% +31 197,07 zł 51 197,07 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d