pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Przemtrad

Przemtrad

Ostatnie 10 wpisów
Przy dużych wzrostach spółek dywidendowych i potencjalnym zarobku ponad 100% chyba zawsze następuje pytanie sprzedać czy zostawić i co roku czekać na spora dywidendę.
Bo gdy kupiłeś za te 3zł dywidenda może w następnych latach oscylować ponad 20%.
Sam też mam taką zagwostkę przy niektórych akcjach.
Teraz provident może i spadnie o te kilka % ale za rok poziomy będą pewnie podobne a kasa z dywidendy będzie. Wszystko zależy od tego czy działasz agresywnie czy pasywnie.

Wydaje mi sie ze nadal nie jesteś w temacie np czemu na amerykańskie spółki dywidendowe trzeba składać do amerykańskiego fiskusa wniosek W-8BEN.
Z CEZ jest podobnie.
I tutaj jedni brokerzy to umożliwiają a taki mBank ma swoich klientów w ...

Przeczytaj to: pasywnyinwestor.pl/w-8ben-spos...
te 4 zakładki: https://www.degiro.pl/podatki

Niczego nie muszę dowodzić. Wystarczy wygoglować.
Zresztą wystarczy się nawet cofnąć w tym wątku.
ps. Dla mnie to dziwne że kurs spadł i zdziwie sie jak nie podskoczy przed DD.

Podatek od dywidend CEZ zależy od brokera jakiego używasz.
Jednym pobierają 15% innym 35%. Sam nie wiem czemu tak jest.
O IKE sie nie wypowiadam w stosunku do zagranicznych podmiotów.

Zgodnie z oczekiwaniami CEZ prawdopodobnie wypłaci w tym roku sowitą dywidendę.

Właśnie została zarekomendowana dywidenda w wysokości 52 CZK (rok temu było to 34 CZK).
52 CZK to 9.21 zł na akcje co przy obecnym kursie 109 zł daje 8,4%.

www.bankier.pl/wiadomosc/Zarza...

Ciekawe ile będzie za rok, po sprzedaży w tym roku części swojej działalności z której nie są zadowoleni

Dodatkowo:
CEZ nie lubi płacić coraz większych kwot za emisję CO więc

www.bankier.pl/wiadomosc/CEZ-c...

Cytat:
Grupa CEZ zakłada, że w 2025 roku 25 proc. produkowanej przez nią energii będzie pochodzić z węgla wobec 39 proc. w 2019 roku, a w 2030 roku ten udział spadnie do 12,5 proc. - podał CEZ w komunikacie. Spółka chce osiągnąć neutralność klimatyczną do 2050 roku. Celem jest wzrost EBITDA do 80-85 mld CZK, czyli o 40 proc. w stosunku do 2020 r.

www.rp.pl/Biznes/305039937-Prz...

Cytat:
Parafie znalazły się na celowniku firm kurierskich – to tam swoje maszyny do odbioru przesyłek chcą stawiać InPost i Poczta Polska.
Spółka proponuje im około 500 zł stałego czynszu i ekwiwalent za prąd.
Dodatkowo operator proponuje przeznaczoną dla parafii ofertę Podaj Dalej (za symboliczny 1 gr). Daje ona nieograniczoną możliwość korzystania przez proboszcza z automatu ustawionego na terenie jego parafii.
Wojciech Kądziołka, rzecznik InPostu, zapewnia jednak, że spółka, która sukcesywnie rozbudowuje sieć automatów, nie ma specjalnego programu związanego z uruchamianiem maszyn na terenach parafialnych.

www.wirtualnemedia.pl/artykul/...

Cytat:
Firma obuwnicza CCC startuje z siecią sklepów HalfPrice oferujących odzież, obuwie, akcesoria, kosmetyki, zabawki i dodatki do domu. Do końca br. ma zostać otworzone ok. 60 placówek, w kampanii reklamowej wystąpi m.in. modelka Anna Jagodzińska.

Cena/zysk nie powala ale w przypadku tej spółki jest prawie pewne że nie zbankrutuje.
Zadłużenia praktycznie nie ma i właściwie mają zagwarantowane zapotrzebowanie na ich produkt który wypożyczają.
Są tez spółką dywidendową która wypłaca co roku jedne z najwyższych procentowo dywidend na GPW i patrząc na stabilność ich profilu biznesowego raczej sie to nie zmieni.
W tym roku nawet przy tym kursie będzie to kilkanaście % a zwykle jest to w granicach bodaj 8%.
Także na długi dystans warto.

Próbuje wycenić cenę do zysku Inposta
w 2020 zarobił netto 209mln a zagraniczne strony podają ze akcji w obrocie jest 500mln (ktoś potwierdzi?)
Zatem wychodzi że przy 15 euro C/Z jest w okolicach 37
Dobrze liczę czy coś pokićkałem?

www.stockwatch.pl/wiadomosci/u...

Cytat:
Pomimo pandemii Grupa Unimot wdraża nowe projekty i rozszerza swoje działania o kolejny europejski rynek. W ciągu najbliższych tygodni rozpocznie dostarczanie olejów smarowych Avia do stacji paliw i obsługi pojazdów w Rumunii, jak też firm transportowych

Słabo idzie ostatnia sprzedaż:

Cytat:
Cyberpunk 2077 z mizernym zainteresowaniem po ponad trzech miesiącach po premierze. Opublikowano analizę rynku

więcej: www.ppe.pl/news/155619/cyberpu...

kliknij, aby powiększyć

Cytat:
Projekt ustawy niesie też ryzyko, że przy okazji przekształcenia OFE dojdzie do przejęcia przez państwo dużych pakietów akcji niektórych prywatnych firm notowanych na GPW. OFE ulokowały tu zdecydowaną większość aktywów. Jeśli duża ich część trafi do ZUS, to państwo przejmie nad nimi kontrolę. To groźne dla zwłaszcza dla tych prywatnych firm, w których OFE mają wysoki udział w akcjonariacie. Zagrożone są m.in. Agora, Ferro, Kruk czy Stomil Sanok.

www.parkiet.com/Finanse/303029...

akcjonariat:
www.biznesradar.pl/akcjonariat...

Cytat:
Projekt ustawy niesie też ryzyko, że przy okazji przekształcenia OFE dojdzie do przejęcia przez państwo dużych pakietów akcji niektórych prywatnych firm notowanych na GPW. OFE ulokowały tu zdecydowaną większość aktywów. Jeśli duża ich część trafi do ZUS, to państwo przejmie nad nimi kontrolę. To groźne dla zwłaszcza dla tych prywatnych firm, w których OFE mają wysoki udział w akcjonariacie. Zagrożone są m.in. Agora, Ferro, Kruk czy Stomil Sanok.

Akcjonariat:

Cytat:

Akcjonariat:

Cytat:

Akcjonariat:

Najpierw trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie ile więcej zarobku w porównaniu do czasu sprzed pandemii oczekiwali analitycy ponieważ ulica się nie zna. Dla ulicy to albo mało albo dużo ale i tak pójdą za grubymi rybami gdy TIM będzie wzrastał.

Rok pomyliłeś.To było porównanie stycznia 2021 do stycznia 2020 (czyli jeszcze przed plandemią.
Osobiście uważam że o ile 8.8% rok do roku to dobry wynik tak od TIM oczekuje się teraz (w czasach plandemii) jednak lepszych wyników. Ale ja nie jestem ekspertem.
Słusznie czy nie to jednak inwestorzy postawili ta firmę jako niby wzór, firmę przyszłościową której nie straszne zawieruchy na rynku i przed która handel stoi otworem.

Co o tym sądzicie:
Cytat:
Szykuje się pozew zbiorowy przeciw zarządowi CD Projekt. SII: "Informacje wpłynęły na kurs"

businessinsider.com.pl/gielda/...

Gra to specyficzny produkt ale np takie nie wydanie do recenzji gry na PS czy Xbox gdy ma ona tyle błędów (czy czego tam że jest taki s..sztorm) można by porównać do zatajenia przez zwykłą spółke np KGHM czy Orlen wiadomości o jakiejś nieudanej inwestycji która przyniesie straty a to już wpływa na zysk firmy (wpływy ze sprzedaży gry) a co zatem idzie na wycenę akcji.

Chyba chodzi o Brexit. Chociaż FTSE100 jest 0,5% na plusie dzisiaj.

Ja tam widze spadek dziś o ponad 6% i zastanawiam sie czemu. Niestety londyńska giełda wyłączyła możliwość obserwowania ich forum niezarejestrowanym :-/ więc nie wiem skąd teraz czerpać info o aktywach z LSE.
Kto może ma jakiś pomysł?

Dzieńdobrywieczór
Nigdy nie byłem, nie jestem i raczej nie będę akcjonariuszem CDR więc nie zależy mi na zmianie cen. Jestem natomiast laikiem który jest ciekaw:

Ile osób średnio kupuje najlepsze gry z tego gatunku? (na np wolę menadżery i budowlanki i nie kupiłbym cyberpunka)
Ile osób kupiło Wiedźmina?
Ile preorderów Cyberpunka zostało sprzedanych i zaliczonych w poprzednich bilansach finansowych?
(ponieważ ta liczbę należało by odliczyć od ogólnej liczby chętnych).
Ile kopii musi sprzedać CDR by następnym bilansem finansowym zarobić na obecny giełdowy kurs CDR?

Osobiście sądzę że otwarcie może być dobre (bo balonik jest pompowany) i następne np 2 wyniki finansowe mogą obronić lub podbić kurs CDR jednak przecież taka sprzedaż (by utrzymać ten kurs) nie będzie sie utrzymywać wiecznie i dodatki, mikropłatności czy co tam jeszcze chcą prowadzić nie wystarczą.

Jakby ktoś sie zastanawiał czemu tak wystrzeliło:
www.bankier.pl/wiadomosc/Unimo...

Cytat:
Prezes jest spokojny o realizację tegorocznej prognozy skorygowanej EBITDA i podtrzymuje chęć wypłaty dywidendy pod warunkiem osiągnięcia zysku netto na koniec 2020 roku.

"Naszym celem jest 100 stacji paliw w sieci Avia na koniec 2021 roku" - powiedział prezes Sikorski podczas prezentacji na Capital Market Week.
Dodał, że plan na 2020 rok zakłada posiadanie do 70 stacji paliw, a przy tym poziomie spółka osiągnie próg rentowności.
"Jeśli dojdziemy do 70 stacji paliw, to EBITDA w segmencie detalicznym będzie już dodatnia" - powiedział.

Sieć stacji Avia w Polsce liczyła na koniec września 53 punkty, sieć Avia na Ukrainie, również organizowana przez Unimot, to dodatkowe 10 stacji. Docelowo w 2023 roku sieć stacji Avia w Polsce ma liczyć 200 punktów.

businessinsider.com.pl/wiadomo...

Cytat:
Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) od ok. 3-4 tygodni obserwuje wzrost wypłacanych świadczeń z tytułu śmierci ubezpieczonego i szacuje, że potencjalny wpływ na wynik Grupy PZU z tego tytułu w 2020 roku w wyniesie pomiędzy 50-150 mln zł.
...
Jak zaznaczono, podany przedział wynika z: bardzo krótkiego okresu obserwacji zjawiska podwyższonej śmiertelności

W marcu i maju był po 2 złote więc mamy prawie że 100% wzrost.
Przed pandemią kurs był natomiast w okolicach 2,5zł co daje jakieś 55%.
Jednak nadal ma szanse na wzrost choć może nie tak spektakularny.

Polska, Rumunia i teraz zatwierdzona jest już Bułgaria:

Cytat:
Urząd antymonopolowy wyraził zgodę na przejęcie przez Eurohold aktywów CEZ w Bułgarii

Dokładniej:

Cytat:
sprzedaży swoich bułgarskich aktywów za 335 mln euro CEZ informował pod koniec czerwca. Finalizacja transakcji uzależniona jest od uzyskania zgody urzędu antymonopolowego i regulatora energetycznego.
...
transakcja obejmuje siedem spółek CEZ działających w Bułgarii (CEZ Bulgaria, CEZ Elektro Bulgaria, CEZ Razpredelenie, CEZ Trade Bulgaria, CEZ ICT Bulgaria, Free Energy Project Oreshets i Bara Group).

www.bankier.pl/wiadomosc/Urzad...

CEZ postanowił wycofać sie nie tylko z Polski.

www.money.pl/gielda/cez-powoli...
Cytat:
CEZ powoli wychodzi z Polski. Czeski gigant chce pozbyć się pięciu spółek
...
CEZ objął dezinwestycją pięć polskich spółek: CEZ Skawina, CEZ Chorzów (w tym projekt CEZ Chorzów II), CEZ Produkty Energetyczne Polska i CEZ Polska.

Cytat:
PGE jest zainteresowane aktywami CEZ w Polsce, zamierza złożyć ofertę - poinformował prezes PGE Wojciech Dąbrowski.

www.bankier.pl/wiadomosc/PGE-j...

Jak sie okazuje CEZ postanowił wyjść nie tylko z Polski:

www.bankier.pl/wiadomosc/CEZ-s...
Cytat:
CEZ osiągnął porozumienie w sprawie sprzedaży aktywów w Rumunii na rzecz funduszy zarządzanych przez Macquarie Infrastructure and Real Assets (MIRA) - podał CEZ w komunikacie.

Jak podano, aktywa obejmują siedem firm, w tym sieci dystrybucji energii elektrycznej, dostaw energii i park wiatrowy Fantanele Cogealac.

Pytanie otwarte: Czy to dobrze czy źle?
Trzeba by sie zagłębić w to jakie zyski/straty przynosiły te spółki i czemu CEZ sie ich pozbywa oraz jak to wpłynie na ich tegoroczny przychód do następnej dywidendy.

Cytat:
CEZ w strategii zakładał większą koncentrację na rynku krajowym. Informował, że chce wyjść z segmentów i rynków o nieatrakcyjnych perspektywach.

hejka. Wklejam jako wartość informacyjną:

kto chce może też obejrzeć film sprzed miesiąca o fotowoltaice:

Widzę że brak w tym wątku tej ważnej informacji więc zamieszczam:

www.ipfin.co.uk/en/about-us/ou...

Rynki zbytu International Personal Finance:

kliknij, aby powiększyć

Brakuje jeszcze info jaki procent zysków ma z danych rynków i jaką pozycję ma na danych rynkach.

no raczej: nczas.com/2020/08/22/stryj-and...

Cytat:
Do składu rady nadzorczej PKP Cargo dołączył Antoni Duda. Prywatnie jest on stryjem prezydenta Andrzeja Dudy.
Trudno podchodzić do tej informacji z optymizmem, ponieważ Antoni Duda niewiele ma wspólnego z koleją. Więcej miał do czynienia z polityką: działał m.in. w Porozumieniu Centrum, a później kandydował na posła na Sejm z listy Prawa i Sprawiedliwości.
Doświadczenie zawodowe wyniósł natomiast z opolskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i powiatowego Urzędu Pracy w Opolu.

Obecnie skład Rady Nadzorczej PKP Cargo przedstawia się następująco:
1. Krzysztof Mamiński,
2. Mirosław Antonowicz,
3. Władysław Szczepkowski,
4. Paweł Sosnowski,
5. Krzysztof Czarnota,
6. Jerzy Sośnierz,
7. Tadeusz Stachaczyński,
8. Dariusz Górski,
9. Zofia Dzik,
10. Izabela Wojtyczka,
11. Antoni Duda.

Nie znam kompetencji tego pana ale...

www.bankier.pl/wiadomosc/Gield...

najciekawsze:
Cytat:
To właśnie na transporcie węgla spółka w dużej mierze oparła swą "masę" drugiego największego przewoźnika w Europie, tymczasem węgla wydobywa się w Polsce coraz mniej. W II kwartale 2020 w rynek ten dodatkowo uderzył koronawirus (przez spadek zapotrzebowania na energię, a więc i węgiel, praca przewozowa wygenerowana na węglu w PKP Cargo spadła rok do roku aż o 26,3 proc.), ale trend jest szerszy.

kliknij, aby powiększyć

Po pierwsze konieczność transformacji energetycznej wydaje się raczej nieodwracalna. Choć elektrownie węglowe w najbliższych latach wciąż będą istniały w Polskim miksie, to jednak patrząc na założenia Zielonego Ładu udział ten powinien stopniowo spadać. To samo tyczy się zresztą przemysłu metalurgicznego, z którym PKP Cargo ma spore kontrakty (on także będzie pod środowiskową presją ze strony UE). Po drugie ocieplenie klimatu sprawiło, że mamy coraz cieplejsze zimy i mniej węgla jest potrzebne zimą. W letnim szczycie coraz większą rolę zaczynają odgrywać z kolei OZE z m.in. silnie rozwijaną w ostatnich latach fotowoltaiką.

kliknij, aby powiększyć

Tymczasem coraz bardziej napięty jest bilans spółki, gdzie zobowiązania sięgają już 4,6 mld zł przy kapitale własnym na poziomie 3,2 mld zł. Pandemia nasila te problemy, spółka stoi przed perspektywą cięcia nakładów inwestycyjnych i zatrudnienia. Tylko w I półroczu 2020 roku spółka zmniejszyła liczbę etatów o blisko 800, a już zapowiada, że proces będzie kontynuowany i w III kwartale.

Aha. Czasami forum bankiera pomaga:
www.bankier.pl/forum/pokaz-tre...

i dalej:
www.parkiet.com/Szkola-gieldow...

Czyli trzeba wysłać CEZowi certyfikat o tym ze jesteś Polskim rezydentem podatkowym.

www.ifirma.pl/blog/czym-jest-c...

Cytat:
By uzyskać certyfikat rezydencji, podatnik powinien złożyć wniosek do urzędu skarbowego, korzystając w tym celu z druku CFR-1. Fiskus w ciągu 7 dni ma obowiązek wydać właściwe zaświadczenie o miejscu zamieszkania (siedziby) wnioskującego na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Co ważne, opłata skarbowa za wydanie certyfikatu rezydencji wynosi 17 PLN.

Dobrze że zostawiłem sobie w niej tylko mały pakiet bo bym się ***.

Biuro maklerskie nic nie potrąca bo nie ma do tego prawa. Podatek polski rozliczam ja sam dopiero przy picie zatem powinno mi potrącić 15% tak jak dajmy na to przy interaolt i dopłacić te 4%.
Czechy Koreą Północną nie sa i mamy z nimi podpisaną w 93 i potem 11 roku umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania. Spread również nie ma tu nic do rzeczy bo 34 czk zostały przeliczone na wspomniane wyżej 5,7zł.

Przepraszam ze tu pytam ale czegoś nie rozumiem.
Właśnie dostałem dywidendy od CEZ i za akcje powinno być 5,7zł mam 20 akcji czyli 114zł minus czeski podatek 15% i wychodzi 97zł. Na konto wpłynęło mi dokładnie 71,74zł.
Ktoś się orientuje o co chodzi?
Cez płaci w ratach czy jak? Bo w podatek 40% nie chce mi sie wierzyć.

do 31 lipca chcieli sie jeszcze dodatkowo dopakować tańszym przedłużeniem Smarta.
Przyszłość Allegro zalezy w dużej mierze od Amazona i eBaya. Jeśli wejdą poważniej w Polski rynek to Allegro moze mieć kłopoty. Dlatego możliwe że aktualni właściciele Allegro chcą jak najbardziej zdyskontować swój zysk przed sprzedażą platformy (bo były takie plany).
Ja jestem ciekaw ile będzie akcji bo od tego tez zależeć będzie ich cena i popyt na nie. Im wyższa będzie cena za jedną akcje tym mniej będzie ludzi na których będzie ją stać.
Bo kto ze zwykłej ulicy interesuje sie zakupem LPP?
Wawel tez ma problemy z wolumenem. A problemy z wolumenem to bardziej stabilny kurs (czytaj mniejh wzrostów).

Art nie dotyczy konkretnie ich ale całej branży więc również ich a jako że bodaj ich gółwnym rynkiem jest Polska to wklejam:
next.gazeta.pl/next/7,151003,2...

Tak to właśnie wygląda. Ale też tak bardzo już spadła że człowiek zastanawia sie czy to nie bliskie dołka. Dlatego jeśli wierzysz w spółkę to nie ma co się bawić. Prędzej czy później znów odbije.

Ale wiesz że spółka działa w kilku krajach?
Chociaż w sumie nie mam pojęcia jakie % ich obrotów stanowi Polska.

Zależy kiedy robili te zapasy ale jeśli chodzi o nie to nadal są stratni jakieś 20-30% patrząc na cenę ropy z lutego i grudnia. Gdy ogłaszali wyniki byli na niej stratni jakieś 50-60%
Patrze tak na oko po cenie ropy.

Przedstawiamy oryginalny serial anime — CYBERPUNK: EDGERUNNERS

www.cyberpunk.net/pl/news/3553...

Premiera zaplanowana jest na 2022 rok.

Szkoda ze nie ma na tym forum lajków czy plusów za post.
Tylko nie rozumiem czemu do tego obliczenia nie brać całościowe zadłużenie a jedynie te finansowe.
W końcu zadłużenie to zadłużenie i jak sie coś posypie ...
i czemu ci z radara liczą go z całości zobowiązań a nie tylko z finansowych?

BB Altmana stoi co prawda po środku do strefy bezpiecznej a zagrożonej względem:
www.stockwatch.pl/wiadomosci/w...
jednak aktualne zadłużenie ogólne wynosi 69 i jest powyżej granicy 67 dla "nadmiernego ryzyka kredytowego". Tim broni sie dobrą sprzedażą więc nie jest źle ale o ile sie nie mylę ostatnie wyniki wskazują że zadłużają sie w walucie obcej co przyniosło teraz spore straty.
Nie wiem czemu dokładnie ale zadłużenie netto z roku na rok coraz bardziej wzrasta a w tym nieszczęśliwym roku wzrosło o kolejne 10%.
Dla zadłużenie netto / ebidta max 3,5 to standard bankowy przy pożyczkach. Dla catalyst musi wynosić poniżej 4.
TIM SA ma obecnie ten wskaźnik na poziomie 6.17.
Uważam zę to bardzo dużo i staram sie nei brać na długi termin spółek o takim zadłużeniu pomijając przy tym banki, budowlankę, elektrownie bo tam taki poziom jest zrozumiały.
Uważam ze w dzisiejszych czasach handel z takim dużym dlug/EBITDA jest ryzykowny.
Jeśli spadnie im sprzedaż bo pootwierają sie inne firmy to może być ciężko. Chociaż mają faktycznie dobry model biznesowy. Żeby nie było mam trochę ich akcji także nie jestem zbytnio zainteresowany spadkami.

Nie. To oznacza nie mniej nie więcej to że1 kwartał był tragiczny a 2 kwartał może okazać sie jeszcze gorszy. Czemu? W drugim kwartale JSW najprawdopodobniej również będzie miała stratę w porównaniu do zysku z poprzedniego roku a 2 straty z rzędu mogą doprowadzić do jeszcze gorszych nastrojów.
Gospodarki były w kwietniu pozamykane, ludzie mają mniej pieniędzy więc jest mniej zamówień na produkty metalowe (pralki, samochody, budowlanka itp), jest mniejsze zapotrzebowanie na metal co daje mniejsze zapotrzebowanie na koks.
JSW powinna spadać ale nie wiadomo do jakiego pułapu gdyż niektórych świerzbią portfele. Gdyby nie ogromny napływ nowych na giełdę (takich jak ja zresztą) to kursy spadłyby jeszcze o 30%. Aktualnie pompowane sa kursy spółek które mogą nie być w dobrej sytucji finansowej. Kursy sa często oderwane od rzeczywistości. Osobiście mam w notatniku sporo spółek w które chce zainwestować ale uważam iż aktualnie ich ceny są zbyt napompowane do obecnej sytuacji na rynku co może spowodować spadek ich ceny, szczególnie po 2 kwartale i moja stratę.

Cena koksu ARA nadal poniżej 50 (47,8).
Jednak cięzko będzie spaść kursowi poniżej 10zł.
Za dużo nowych pieniędzy na giełdzie.

Kolejną to mało powiedziane.

Jutro piątek,
tygodnia koniec i początek
spadków które zgarną ludziom majątek.

Cytat:
Strata netto Jastrzębskiej Spółki Węglowej, przypadająca na akcjonariuszy jednostki dominującej, wyniosła w I kwartale 2020 roku 211,9 mln zł wobec 402,8 mln zł zysku rok wcześniej - podała spółka w raporcie kwartalnym. Zysk EBITDA wyniósł 50,5 mln zł wobec 728,8 mln zł rok wcześniej.

Co to sie dziś zadziało?
Wiem ze odbili sie od lini wsparcia ale z jakiego powodu az tak bardzo?
Ciekawe czy jutro już wróci to do normy czy jednak byczki uwierzą "w zyski" i będzie powolny wzrost do tych 42 czyli górki sprzed 2 tygodni.

Ja tępy jestem i dopiero po tej konferencji zrozumiałem z czego ta rozbieżność między Ebitdą.
Żadne tam tankowce, żadne rolowanie a zapasy które sa "w magazynach" i które na dziś dzień są mniej warte niż były bo cena ropy spadła. Ot co. Wiem ze o tym pisałeś ale nie zajarzyłem.
[facepalm]
Unimot to spółka przyszłościowa. Oby tylko dobrze gospodarowali swoimi zyskami i nie zakupili stacji które okażą sie klapą.
Fajnie też ze nie skupiają sie tylko na jednym sektorze i wchodzą w fotowoltaikę.
Zauważyłem że właśnie po tej informacji ich kurs zaczął dziś drożeć.

sugerujesz ze w 2 kwartale wcale nie muszą mieć dużego zysku a twierdzenie prezesa to dobra mina do dzisiejszych wyników i niekoniecznie dobrych prognoz na następny kwartał?
Podobno kupili olej, statek już płynie. Wiem że cena ropy a zatem też oleju nie musi urosnąć a nawet może spaść i domyślam się iż sądzą że sprzedadzą olej po wyższej cenie i z tego zwrócą sie im pieniądze z rolowania. Wiem że posiadanie taniego oleju nie musi oznaczać że będzie łatwo go szybko sprzedać i dobrze na nim zarobić (bo popyt tez musi być a konkurencja tez nie śpi) ale uważasz iż źle mi sie wydaje że pomimo wszystko mogą sporo zarobić?

Ja sie z kolei zastanawiam ile sztuk kopii musi sie sprzedać by wskaźnik C/Z zszedł do "normalnego' poziomu. Wiem ze spółki gamingowe imają sie innych praw np C/WK ale zysk przecież musi sie zgadzać.
Odczułem to już na innej spółce gamingowej która mimo wszystko nie jest tak "napompowana" jak ten balonik. Także uważam że póki są wzrosty można zarobić ale jak pierdyknie (zapewne dopiero po premierze) to wiele ludzi wyłysieje z tego szczęścia.

ogólnie to zrobili byka bo ta formatka "zł" to 2019 rok a "w tyś" to 2020.
Na zdrowy rozum wiem ze "jest dobrze" bo mimo że mają stratę 1 kwartał to są zapełnieni tanią ropą po gwizdek i chyba należy sie spodziewać iż sprzedadzą ją z dobrym zyskiem ale mimo to pewnie część osób się tych wyników przestraszy i kurs z rana spadnie.

Jak to właściwie czytać?

kliknij, aby powiększyć

Jak widać jest strata za pierwszy kwartał (zgodnie z ujemną ebitdą).
Aktywa to jest ta ropa na tankowcu?
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to kredyty zaciągnięte na zakup tej ropy?
i co właściwie przedstawia kolumna "w tyś"? i czemu sie różni od tej "w zł"?

przy czym:

RAPORT CAŁY: www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Zysk netto skorygowany 2020: 32 106 / 2019: 4 565

Cytat:
Skorygowane o wpływ wyceny zapasu obowiązkowego oleju napędowego (spowodowany istotną zmianą różnicy pomiędzy notowaniami spot oleju napędowego a notowaniami kontraktów terminowych), przesunięcie w czasie kosztów związanych z wykonaniem NCW i utrzymywaniem zapasów obowiązkowych paliw oraz inne zdarzenia jednorazowe.

OMG. Już drugi rok z rzędu:

Cytat:
Firma Oponiarska Dębica otrzymała od Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego wynik kontroli dotyczącej zwolnienia z poboru podatku w 2015 r., w której Urząd stwierdził, że spółka korzystała ze zwolnienia w sposób nieuprawniony - podała spółka w komunikacie. W wyniku postępowania Dębica może mieć obowiązek zapłaty zaległości z odsetkami w łącznej wysokości 22,2 mln zł.

Chyba można juz liczyć że spór może dotyczyć również pozostałych lat.

^^^ oczywiście że nie powtarzalne ale sprawia że Unimot osiągnął 1 kwartalny historyczne maksimum w tym roku więc akcje wystrzeliły i moim zdaniem będą zyskiwać przynajmniej do dnia dywidendy.

EBITDA jest ujemna (bo rolowanie trochę kosztowało) ale EBITDA skorygowana o ropę którą zakupili jest rekordowa. Wykosztowali sie na tą ropę ale zakupili ją po minimalnych cenach więc póki co ich ebitda jest na minusie (- 9,3 mln zł) ale jak tankowiec z ropą dotrze do Polski i sprzedadzą ta ropę to będą na ebitda 33,5 mln zł więc jak najbardziej jest to wiadomość super pozytywna bo ...
Cytat:
To rekordowy wynik w historii Unimotu, stanowiący 53,7 proc. prognozy grupy na 2020 rok.

Ebitda skorygowana za 1 kwartał 2019: 11,1 a tegoroczna 33,5 czyli jakby nie było jest to wzrost o 300%

ps. BOŚ właśnie podwyższył wycenę Unimotu do 40zł

^^ masz racje.
Wykres biznesradara jest zdecydowanie do zmiany bo strzałka nie pokazuje tego co powinna.
A co sądzisz o kursie spółki? Dane nie wyglądają zachęcająco ale do wyników za 2 kwartał raczej nie powinny spaść aż tak nisko? Chyba dopiero kolejny słaby wynik może być aż tak dołujący. Pytanie co to będzie skoro w kwietniu gospodarka stała. Chyba może być podobnie.
Ciekawe komu sprzedają ta energię (nie wczytywałem się jeszcze) i w jakiej ilości dotychczas..

Po dużej dywidendzie mocny kurs spadkowy a po dzisiejszej informacji dotyczącej "zysków" czy raczej (zysków) za 1 kwartał będzie "odwrócenie trendu" z małych, dziennych spadków na duże.
Nie chce nic prorokować ale w 2018 po podobnych wynikach (za 2 kwartał) kurs zszedł na 3,7 ( tak,3,7zł ) co mogłoby być możliwe? do powtórzenia po słabych wynikach za 2 kwartał tego roku.
Chyba ze źle czytam ich dzisiejszy raport.

hmm
Masz może źródło mówiące ile dokładnie % wydobycia stanowi węgiel koksujący?
Bo ze strony JSW:
Cytat:
W 2019 roku zakłady wchodzące w skład Grupy Kapitałowej JSW wyprodukowały 14,8 mln ton węgla oraz 3,2 mln ton koksu.

tymczasem:
Cytat:

2020 rok rozpoczął się najniższym od 2016 r. notowaniem indeksu obrazującego ceny węgla energetycznego w europejskich portach Amsterdam, Rotterdam i Antwerpia (ARA)

a od tego czasu cena jeszcze spadła z 52 do obecnie poniżej 50$

Z tego co czytałem węgiel ten wykorzystuje się (głównie?) w hutach żelaza. Do czego potrzebne jest nam żelazo? (przydałby sie nam podział procentowy na sektory) Jednak dość sporo używa sie go w przemyśle motoryzacyjnym (który stoi) w budownictwie (które może mieć zwiechę) i ogólnie w gospodarce która też ma czkawkę po koronie.

Zatem wzrost powinien iść tak: zapotrzebowanie na żelazo -> cena koksu -> cena akcji JSW

Nie mówię że akcje JSW nie mogą podskoczy (dziś wzrosły 3%) jednak biorąc pod uwagę powyższe wzrost ten wydaje się nieuzasadniony. Ja może i jestem laikiem ale (jak już wspomniałem) BOŚ dość niedawno wskazywał kurs na poziomie 10zł a oni już chyba sie "coś tam" znają.

To co było to ... było.
Wydatki maja spore a wydobywany węgiel trzeba jeszcze sprzedać tymczasem gdzieś czytałem że wegiel leży na zwałach a do Gdańska przybył rekordowy masowiec z węglem z Kolumbii. I to w czasie kiedy zapotrzebowanie na węgiel nie jest duże.
Przypomina to trochę niedawną sytuację z ropą. Z tym ze węgiel jest jednak łatwiej magazynować. Jednak czy kopalnie (wzorem OPEC) sa w stanie ograniczyć wydobycie do czasu sprzedaży węgla ze zwałów? Nie sądzę. Nawet jeśli to mocniej wpłynie to na ich rentowność niż wpłynęło na wydobywców ropy ponieważ ropa nie ma w zasadzie konkurencji a węgiel ma dość słabą jeszcze ale konkurencję OZE.
Samochody musza jeździć nawet w zimę a mroźnej zimy może znów nie być. Plus oczywiście duża nieufność do polskiego zarządzania w kopalniach i korona.
To wszystko wpływa na obecne nastroje.
Gdybyśmy mięli jesień to ceny mogłyby wzrastać. tymczasem do zimy jeszcze daleko. Zatem ceny akcji mogą nie wzrosnąć znacząco prze najbliższe kilka miesięcy.
ps. to sa oczywiście dywagacje bo ekspertem jestem żadnym.

Pod koniec kwietnia rekomendacja BOSSa dla JSW przy kursie 13,04 wynosiła 10,0 a wtedy nie było jeszcze pandemii korony w ich kopalniach także spółka zaskakująco dobrze sie trzyma przy wsparciu giełdowego narybka.

Właśnie kopara mi opadała.
Zapytałem sie XTB czemu nie mogę za pomocą ich wyszukiwarki znaleźć niektórych polskich spółek i dostałem taką oto odpowiedź:

Cytat:
Niestety,
nie wszystkie akcje są u nas dostępne. Zależy to przede wszystkim od dostępnego wolumenu i płynności na danych spółkach. Jeśli w wyszukiwarce nie pokazuje wybranych akcji, to znaczy, że ich po prostu nie ma.

Te spółki to między innymi:
gameops - średni obrót z 20 sesji: 946 904 (ok nowa bo ma miesiąc)
apsenergy - 134 586
atm grupa - 12 938 (bo akuratnie mają zastój w interesie i dobrych akcjonariuszy którzy trzymają akcje przy dupie)

dla mnie to jednak niedopuszczalne by polski broker nie miał wszystkich polskich akcji

Już sie porozumieli więc bankructwa PGG (na razie) nie będzie (szkoda).
Poza tym nawet w art mówili że Bogdanki i JSW z giełdy nie wycofają a by musieli.
Wycofać znaczy skupić aktywa (pewnie po wyższej cenie niż aktualna) a nie ogłosić bankructwo.
Jeśli już jakieś akcje miałyby być stratne to obstawiał bym te spólki:

pl.wikipedia.org/wiki/Polska_G...

Cytat:

Podmiot Liczba akcji
PGNiG Termika S.A. 8 000 000
Węglokoks S.A. 7 167 181
PGE GiEK S.A. 6 000 000
Energa Kogeneracja Sp. z o.o. 6 000 000
TF Silesia Sp. z o.o. 6 000 000
Polski Fundusz Rozwoju [4] 3 000 000
Enea S.A. 3 000 000
Skarb Państwa 1

A (według mnie) cena akcji JSW powinna jeszcze spaść ze względu na koronę w kopalniach.

To jest depesza więc również na stockwatch powinno być.
ja mam z innej strony z depeszami/komunikatami spółek więc nie będe robił siary i zamieszczał tu linki do konkurencji.

Żeby nie było żadnych wątpliwości (również w przyszłości):
Cytat:

Dividends shall be paid to the shareholders who at the end of the tenth business day following the day of the Annual General Meeting of Shareholders that adopted a decision on dividend payment, i.e. on 12 May 2020 will be shareholders of AB "INTER RAO Lietuva".

Dividend will be paid out in the following order on 18 May 2020:

Dividends shall be taxed as follows:

• to shareholders, whose AB "INTER RAO Lietuva" shares are accounted by the Depository of Lithuania:

- dividends paid to natural persons-residents of the Republic of Lithuania and natural persons-residents of foreign countries are subject to withholding income tax of 15 per cent;

- dividends paid to legal entities-residents of the Republic of Lithuania and legal entities-residents of foreign countries are subject to withholding tax of 15 per cent, unless otherwise provided for by laws.

• Dividends paid to shareholders, whose AB "INTER RAO Lietuva" shares are accounted by the Depository of Poland, shall be taxed with withholding tax of 15 per cent.

Fajnie z ich strony że wypuścili taką notę.

z tym ze w tym przypadku będzie to chyba 20%:

pl.wikipedia.org/wiki/Podatek_...

Będąc na giełdzie nie wiedzą w co inwestować.
Mając tyle kasy nie mają dobrych doradców.
Nie interesuje sie nimi więc zapytam: jaki % ich aktyw stanowi to 300mln?

CD Projekt chce zbić cenę swoich akcji czy jak??

Cytat:

CD Projekt przeznaczy 300 mln zł na zakup obligacji skarbowych - podała spółka w komunikacie.

Połowa kwoty zostanie przeznaczona na zakup krajowych obligacji Skarbu Państwa, a druga połowa na zagraniczne obligacje skarbowe, emitowane przez USA, Niemcy i Szwajcarię.

Nabywanie obligacji następować będzie w okresie najbliższych 3 miesięcy, a okres ich wykupu będzie nie dłuższy niż 3 lata lub w przypadku wybranych obligacji amerykańskich do 5 lat.

CD Projekt podjął decyzję o ograniczeniu ryzyka kursowego związanego z obligacjami zagranicznymi poprzez zawarcie, w ramach dostępnych limitów skarbowych w instytucjach finansowych współpracujących ze spółką, symetrycznych transakcji zakupu instrumentów pochodnych, w szczególności kontraktów sprzedaży waluty typu forward. (PAP Biznes)

Jestem ciekaw waszego zdania bo może czegoś nie widzę.
Spółka przez koronę spadła z 2.27 do (aktualnie) 1.4 (historyczne minima)
Niebawem dywidenda (mała ale zawsze to świadczy o wynikach spółki ze jej nie odwołali).
C/Wk = 0,74 P/E = 3.7
przychody w 2019 rekordowe tak jak i rentowność - 19%
Altman AA-
Zadłużenie nie jest wielkie - ogólne 0,5, długoterminowe 0,39, EBITDA 2,9 i spada
Ostatnio rozbudowują sie w Rosji co może jest dobre a może im wyjść bokiem.
Wypada czekać na wyniki za 1 kwartał (prawdopodobnie 18 maja) bo mięli jedno wypowiedzenie umowy w tym roku. Podobno przychody w kwietniu spadły znacznie (normalne) ale w marcu były zbliżone do 2018.

Tak więc.. czyżby rynek ich jeszcze nie dostrzegł?
Może jakaś analiza by sie przydała.

Mały zwrot z Saxo Bank od pana Szewczyka:
Cytat:
Podatek jest pobierany u źródła czyli w przykładanie który Pan podał będą to Niemcy, poniważ tam notowane są akcje.

czekam na dalsze

Może i sa okazją ale z jakiego powodu ich akcje miałyby teraz rosnąć?
Prędzej zaliczą kolejny dołek.
Powiedz tez tym mniej rozgarniętym (czyli np mnie) jakie będzie ten popyt.
Bo wg mnie będzie raczej mniejszy niż większy (tak jak na węgiel).
W końcu np automotive dostaje właśnie sporo po D.

Skąd informacje że w Polsce posiadamy niskokaloryczny węgiel kamienny i sprowadzamy wysokokaloryczny?
Do tej pory mówiło sie raczej o niższej cenie nawet gdy był sprowadzany z Australii.
Prosze o jakieś źródło.

Jeśli zdecydowaną większość akcji spółki posiadają członkowie rady nadzorczej to dobrze czy raczej źle?
Na pewno jest wtedy mniejsza płynność akcji ale to dobrze dla kursu czy źle?
Oczywiście w sytuacji gdy firma dobrze sobie radzi choć może nie jest pierwszym wyborem na giełdzie.

opłaty pobiera sie zarówno przy zakupie jak i sprzedaży
dolicz 2,5 eur za dostęp do giełdy
zobacz jaki jest podatek od dywidend w Szwecji
jeśli degiro padnie to prawdopodobnie stracisz pieniądze, akcje raczej nie przepadną

/nie jestem specem w tych dziedzinach

Oczywiście sie zgadzam ...
gdyby chodziło o spółkę produkująca zwykłe towary.
Jednak GameOps produkuje gry.

Przykładowo:
MOVIEGAMES - zysk 2019 ledwo 837k (czyli pewnie kilka razy mniej) a kurs 57zł
11BIT - zysk 2019 to 22mln a kurs aż 435zł

Zatem gdy GO za te kilka dni ogłosi dajmy na to te 6mln to (słowo klucz) "może" się ruszy coś do góry.
Niestety. Spółka jest jeszcze nierozpoznawalna a rajd w dół odstrasza potencjalnych zainteresowanych gamingiem. Gdyby po ogłoszeniu wyników sprzedaży game operator 112 akcje poszłyby choć trochę do góry (aby tylko była zieleń) to bardzo możliwe że tłum "na fali gamingu" podniósł by kurs spółki do kursu wejścia na giełdę.
To oczywiście tylko moje przypuszczenia.
Zobaczym co będzie po tych wynikach finansowych. Jak będzie wreszcie zielono to może pójdzie w górę a jak nie to witamy w odmentach 30zł.

chyba nijak.
Ja przed zainwestowaniem sprawdziłbym na jakich rynkach sa jeszcze obecni i kiedy sie tam otwierają.
W Chinach bodajże od tygodnia działają.
Kurs (an fali wiadomości rządowych) poszedł do góry ale moim zdaniem po majówce lekko spadnie bo ludzie sie skapną ze jednak nie jest tak różowo. Chociaż to oczywiście tylko moje domysły.

Wybacz. Może sie nie znam ale EBITDA powinna wynosić jak najmniej (poniżej 4) a w przypadku TIM jest to 5.63 (choć spada). Wskaźnik zadłużenia ogólnego wynosi 0,67 więc jest na styku nadmiernego ryzyka kredytowego i co ważne wszystko sa to zobowiązania długoterminowe.
Środki trwałe mają zadłużone na 1.38 czyli sa zadłużeni ponad korek. Dług netto od poprzedniego roku wzrósł znacząco z 210 do prawie 300 mln.
Na ta chwilę ratuje ich tylko rentowność która sie zwiększyła dzięki koronie. Co będzie potem gdy konkurencja się otworzy? W sprawozdaniu za ten rok będą pewnie kokosy ale później mogą być już spadki czyli w zasadzie spółka jest przyszłościowa co najmniej do następnej dywidendy :-)
Ostatnia już wypłacona więc równie dobrze można sie wstrzymać aż ceny sie ustabilizują poniżej granicy 10zł na jakichś 9,5 i zakupić.
C/Z było uproszczeniem. Sa spółki z C/WK poniżej 1 a TIM ma obecnie 1.45
ALe ja jestem nowy w temacie więc może czegoś nie dostrzegam.
Dane od konkurencji z radarem w nazwie.

ps. Możesz mi napisać co takiego jest w regulaminie? Z tego co czytałem mam po prostu nie nagabywać. Nie znalazłem działu o nazwie "kroniki".

24 kwietnia nabyli prawie 50k akcji. (czyli po kursie ok 39,5zł)

Ostatni wystrzał miał miejsce kilka dni temu gdy ogłosili swoje wyniki i ludzie zauważyli że za te kilka dni mogą dostać dywidendę. Spadki natomiast zaczęły się od czasu do dniu uprawniającym do dywidendy więc jak najbardziej to sprawa dywidend. Tak samo jak w dużej części spowodowały tak wielki skok 27 z 6.26 na 9.20

Zdaje sie ze w czasie "runu" na ich akcje postanowili trochę rozwodnić ich cenę emitując:

Cytat:

w ramach realizacji II Programu Motywacyjnego Spółki na lata 2019-2021 ("Program"), doszło do objęcia 44.229 akcji na okaziciela serii D
...
Objęcie Akcji nastąpiło po cenie 0,20 zł na akcję, tj. za łączną cenę 8.845,80 zł
...
poprzez realizację przez Osoby Uprawnione praw z warrantów subskrypcyjnych serii B (transza 2019)
...
Prawa z objętych Akcji powstaną z dniem ich zapisania na rachunkach maklerskich wskazanych przez Osoby Uprawnione. Jednocześnie Zarząd informuje, że Akcje serii D będą przedmiotem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym.

Liczba akcji
rok 2015: 16 500 000
rok 2016: 18 100 000
rok 2017: 18 123 057
rok 2018: 18 150 522
rok 2019: 18 178 772

Czyli co roku coś dokładają.
Choć nie jest to dużo to nie jest to tez dobry sygnał
Poprawcie mnie jeśli sie mylę

Pytanko odnośnie nowych akcji za 37zł
jak one będą sprzedawane tzn w jaki sposób będzie można je nabyć?

może ja nie w temacie ale spadki z 2 ostatnich dni spowodowane sa dywidendą

Moje źródło mówi że 3.17
Ale nie wiem czy nie kłamie więc nich ktoś potwierdzi.
Generalnie rozchodzi się chyba o to kiedy przeliczamy to na plny. Po kursie z dnia ogłoszenia czy z dnia wypłaty.

jak to nie będzie?
info dodatkowe:

Cytat:

W rezultacie dla inwestorów przeznaczonych do nabycia jest łącznie 8.912.535 akcji CCC, w tym 6.850.000 akcji serii I oraz 2.062.535 akcji sprzedawanych przez Ultro.
...
Dariusz Miłek, założyciel CCC i przewodniczący rady nadzorczej, złożył wcześniej deklarację intencji objęcia w ramach planowanej oferty co najmniej 4.787.465 akcji serii J. Taka liczba akcji miałaby mu pozwolić na utrzymanie udziału w głosach na walnym zgromadzeniu CCC na co najmniej niezmienionym poziomie.
Kapitał zakładowy CCC dzieli się na 41.168.000 akcji.
...
CCC zobowiązało się do tego, że nie będzie emitować, sprzedawać ani oferować kolejnych akcji w okresie 180 dni od pierwszego dnia notowania praw do akcji nowych serii. W przypadku spółki Ultro lock-up ma trwać 360 dni.

mackopl - dołączyłeś do forum 9 lat temu więc lepiej wiesz jak zachowuje sie giełda. Tym bardziej gdy jest na niej tylu nowych.
Stado podąża za kursem. Szczególnie nowe i młode stado.
Jak można zarobić to kogo to obchodzi że spółka jest "słaba"?
Z ta rentownością jeszcze zobaczymy co to będzie ale sądzę że jeszcze co najmniej przez rok będzie można sie pobawić na kursach tej spółki (tzn nie zbankrutuje).
Zobaczymy co będzie w czwartek. Po takim wzroście powinien być spadek ale też prawem rozpędu może to przekroczyć granicę 50zł. Ze stadem nic nie wiadomo. Chyba ze ktoś bogaty w akcje będzie chciał je szybko spieniężyć to znów możemy sie cofnąć o te 10% jak ludzie spadki zauważą.

^^
na to sie nie patrzy. Gdy CCC było nisko należało kupować bo było wiadome że po otwarciu galerii podskoczy.
Co do rentowności: kogo ona dzisiaj obchodzi?
Było ciemno jak (bardzo ciemno) a że słońce wyszło zza chmur to nastoje wróciły tzn ludzie zaczęli wierzyć a ci co mieli akcje nie spuszczają je za ochłapy (byle więcej nie stracić) więc cena szybuje.
Zobaczymy czy jutro będzie korekta czy jak to sie zachowa przez następny tydzień a potem do ogłoszenia wyników finansowych.

Cytat:
"Od 4 maja otwieramy również hotele i miejsca noclegowe. (...) 4 maja również będą mogły być otwarte galerie handlowe, podobnie jak mniejsze sklepy, które cały czas były otwarte. Teraz galerie handlowe będą mogły działać, ale w reżimie obostrzeń, czyli na 15 m. kw. w jednym sklepie może przebywać jeden klient" - powiedział premier.

Po spadkach, CCC dziś poszybowało o 15% (ale dzień sie jeszcze nie zakończył więc zobaczymy jak to będzie). To było do przywidzenia ale jak zwykle ludzie (w panice i strachu) sprzedawali.
Zobaczymy jeszcze czy w szale zakupów akcje nie poszybują ponad te 45 sprzed tygodnia (i wielkich spadków).

Właściwie jakich wyników finansowych za 2019 rok należy sie spodziewać za te kilka dni?
Oraz wg was jakie wyniki finansowe pozwoliłyby podbić cenę akcji?
Obecnie wskaźniki mają na pewno bardzo duży wpływ na poczynania inwestorów.

Cytat:

- raport roczny za 2019 rok - 05.05.2020 r. (5 maja 2020)
- raport za I kwartał 2020 roku - 29.05.2020 r. (29 maja 2020)
- raport za I półrocze 2020 roku - 30.09. 2020 r. (30 września 2020)
- raport za III kwartał 2020 roku - 27.11.2020 r. (27 listopada 2020)

Porównując dotychczasowe przychody z np Moviegames czy Blooperem spółka ta w dzisiejszych realiach powinna raczej rosnąć a spada. Jestem ciekaw czy po raportach sprzedaży da sie odwrócić ten trend i wzyzkować

wg mnie TIM jest już napompowany. Ok, nieźle sobie radzi ale dywidendy juz wypłacone, C/Z wysokie więc po co inwestować? Poza tym zadłużenie ogólne wysokie co nawet wskazuje EBITDA więc ja bym poczekał. Moze będzie taniej to wtedy (za te pół roku) warto będzie kupić. Póki co są chyba ciekawsze opcje.

niby tyle tych branż ale spadki na bankach tak duże że kiedyś to musi odbić.
Przyznam ze sm sie zastanawiam nad zakupem. Póki co jak widac jest uzgodniony konsensus i czekamy. Ale wystarczy większy skok i pofrunie ten latawiec.

Właśnie miałem wkleić i zapytać sie czy to dużo by wydawało mi sie że niby spoko ale oczekiwania wyższe.
Mimo gorszych wyników od oczekiwanych GO powinno chyba sporo zarobić więc akcje powinny iśc z czasem w górę? Tym bardziej na fali szału na spłki gamingowe.

Cytat:
Transakcja o której mowa w powiadomieniu, dotyczy nabycia przez ULTRO S.à r.l. (podmiotu zależnego Dariusza Miłka - Przewodniczącego Rady Nadzorczej Spółki), w dniu 27.04.2020r., 1 040 000 akcji imiennych uprzywilejowanych po cenie 47,00 PLN za jedną taką akcję.

www.stockwatch.pl/wiadomosci/c...

Cytat:
sprzedaż akcji sprzedawanych zostanie przeprowadzona około 14 maja 2020 r. w trybie transakcji pakietowych z terminem rozliczenia przypadającym w dniu przewidywanego rozpoczęcia notowań PDA na rynku regulowanym GPW.
...
17 kwietnia akcjonariusze CCC zdecydowali o udzieleniu zarządowi upoważnienia do podwyższenia kapitału poprzez emisję do 13 700 000 akcji nowych akcji serii I i J po cenie nie niższej niż 30 zł za sztukę z jednoczesnym wyłączeniem prawa poboru. Akcjonariusze zdecydowali wtedy również, że cena emisyjna akcji serii J będzie równa cenie emisyjnej akcji serii I.
...
Wcześniej tj. na początku kwietnia Dariusz Miłek – pośrednio największy akcjonariusz CCC – potwierdził chęć objęcia 1/3 emisji nowych akcji.

Będą jeszcze spadki do tego 14 maja.
Ale po co Miłek kupił akcje po 47 to nie wiem.

Cytat:

Firma Oponiarska Dębica otrzymała od Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego wynik kontroli dotyczącej zwolnienia z poboru podatku w 2014 r., w której Urząd stwierdził, że spółka korzystała ze zwolnienia w sposób nieuprawniony - podała spółka w komunikacie. W wyniku postępowania Dębica może mieć obowiązek zapłaty zaległości z odsetkami w łącznej wysokości 19,4 mln zł.

Dębica nie zgadza się z wynikami kontroli i uważa, że korzystanie ze zwolnienia było prawidłowe.

W wyniku kontroli możliwe jest wszczęcie postępowania podatkowego przeciwko spółce, którego niekorzystne rozstrzygnięcie może spowodować powstanie obowiązku zapłaty przez Dębicę zaległości podatkowej w wysokości 13,4 mln zł wraz z odsetkami za zwłokę, które wynosiłyby ok. 6 mln zł.

Spółka podała, że w kontrolowanym przez Urząd okresie korzystała na podstawie ustawy ze zwolnienia z obowiązku poboru podatku u źródła w odniesieniu do należności licencyjnych z tytułu umowy o pomocy technicznej i udzielaniu licencji.

Sam nie wiem jak to interpretować i jak to zinterpretuje rynek.
Zamierzałem nabyć trochę ich akcji.

Cytat:
"Jeśli ktoś mówi, że jesteśmy bankrutem, to jest w błędzie. Mamy 2,5 mld zł towarów po cenie zakupów, a jesteśmy winni bankom ok. 1,5 mld zł. Zrealizowaliśmy też duże inwestycje, które powinny się teraz monetyzować" - powiedział Miłek.

ps. Podobno Galerie Handlowe mają być otwierane około 18 maja.

Dobra. Koniec CCC na dziś. Sa ciekawsze spółki do prześledzenia. Jak kurs jeszcze trochę spadnie to sie pomyśli.

i artykuł o sytuacji w CCC:
www.propertynews.pl/centra-han...

Ale czego sie spodziewać. Przecież to wiadome. Zresztą tak samo że ruch w nowo otwartych sklepach jest mały. Przecież ludzie nie będą walić drzwiami i oknami skoro PIS nie odmroził gospodarki i centra nadal są pozamykane.
Pisze tylko ze nie jest tak źle i że moloch (póki co) jest mimo wszystko daleki od upadku.

Moderator:
usunięto treść niezgodną z regulaminem

a dziś:

Cytat:

CCC otrzymało podpisane umowy o szczególnych warunkach utrzymania finansowania grupy od wszystkich banków - podała spółka w komunikacie.

Umowy podpisały: BNP Paribas Bank Polska, Bank Handlowy, Bank Millennium, Bank Pekao, mBank, PKO BP, Santander Bank Polska oraz Santander Factoring i Pekao Faktoring.

Co więcej, równiez z dzisiaj:

Cytat:

Pierwsze wyniki sprzedaży CCC w Polsce po otwarciu części sklepów są lepsze od oczekiwań - poinformował prezes Marcin Czyczerski.

"Po pierwszych otwarciach widzimy, że trafic jest mniejszy o ok. 50 proc., to trochę lepiej niż się spodziewaliśmy. Konwersja jest ponad 30 proc. wyższa niż w ubiegłym roku, wyższa jest sprzedaż na paragon. W tych pierwszych dniach LFL mamy w Polsce na poziomie minus 25 proc., a więc istotnie lepiej niż zakładaliśmy" - powiedział prezes podczas wideokonferencji.

Grupa CCC uruchomiła ponownie w Polsce sklepy poza galeriami handlowymi. Obecnie działa już 123 sklepów. (PAP Biznes)

Dość niefortunny dzień bo spadkowy (dla niektórych dobry) ale od poniedziałku powinno ruszyć.

Lepiej poczekać.
Dywidenda i tak już wypłacona.

czyli słabo. Cena będzie spadać..

Cytat:
Proposal to authorize the Board of Directors to (i) issue, or to grant rights to subscribe for, shares
up to a maximum of 10% of the currently issued and paid up share capital and to (ii) limit or cancel
any existing pre-emptive rights, all for a period of one year starting the day of the AGM, which
authorization may not be withdrawn

Co to oznacza?
Chcą wyemitować nowe akcje czy je wykupić? Nie jestem az tak dobry z angielskiego. :-/

Cytat:
Przy kapitalizacji 163 mln zł oznacza to wskaźnik C/Z na poziomie 5,8. Inaczej mówiąc rynek zakłada w tej chwili spadek tego zysku o 40-50 proc.

Czyli zysk który podają trzeba podzielić nawet na pół?

Może to skrót myślowy gdzie nie chodzi o wszystkie spółki (równiez te spoza UK) ale o ich spółki rodzime (tak jak u nas GPW).
Przykładowo notowane sa u nas spółki spoza Polski jak Interaolt i Cez, Wydaje mi sie że podatek będzie tu pobierany na Litwie i w Czechach.

Poza tym nawet w tym linku masz:

Cytat:
Wyjątkiem są dywidendy, od których pobierane są podatki w zróżnicowanej wielkości, zależnie od kraju, w którym siedzibę ma spółka lub emitent.

Sam sobie odpowiem (i wam również):

Dostałem dwie odpowiedzi of funduszy ETF:

Cytat:
The fund is paying taxes itself for the earnings within the ETF due to the fund domicile. The stock exchange is not important in this case.

Cytat:
I assume that you are referring to our Dutch ETF range as these distribute income to shareholders. In principle according to the tax treaty the ETFs will initially withhold 15% Dutch withholding tax on every dividend distribution. Typically income is distributed on a quarterly basis.

In certain countries you may be able to off-set the Dutch withholding tax. We are however not a tax advisor and recommend you consult a local tax advisor that can advise on what the impact will be for your specific situation.

odpowiedź od XTB:

Cytat:
Podczas handlu na ETFach i akcjach w momencie przysługiwania dywidendy będzie ona wypłacana na rachunek już w formie netto. Przyjmuje się, że będzie to podatek u źródła. W przypadku wątpliwości najlepiej sprawdzać ISIN instrumentu, który Pan u nas widzi. Można to sprawdzić po prostu w informacjach o instrumencie.
ISIN wpływa na stawkę podatku. ADR to akcje, które są zdeponowane w banku, który to emituje kwity depozytowe, w tym przypadku akcje są zdeponowane w USA, bank depozytariusz otrzymuje dywidendę od spółki i wypłaca dywidendę posiadaczom tych kwitów, stąd przechodzi to przez stawkę podatku US.

Info z BOŚ:

Cytat:
Dziękujemy za wiadomość. W przypadku ADR na akcje firmy rosyjskiej (np. Gazprom) podatek pobierany jest wg. stawki rosyjskiej (15%).
Podobnie w przypadku ETF – największe znaczenie ma tutaj siedziba emitenta a nie giełda na której jest notowany.

Jeszcze tylko sie dopytam bo mam sprzeczne informacje (od mojego drugiego brokera):
Na pewno podatek od ADR pobierany jest w Rosji a nie w USA jako ze to kwity amerykańskiego banku czyli to on jest ich emitentem?
A może najpierw w Rosji a potem jeszcze w USA?

Cytat:
Podatek 15% jest pobierany w Rosji, w USA nie jest nic pobierane – do inwestora wpływa 85%.

oraz mBank:

Cytat:
ADRy z akcji również dystrybuują dywidendę. Niezależnie od tego czy otrzymuje ją Pan z akcji czy ADR nastąpi opodatkowanie u źródła (wg stawki rosyjskiej)

A czy nie jest tak że najpierw sa opodatkowane w Rosji, a potem (jako ze to ADRy) równiez w USA do kwoty ich podatku?
To tak jak z podatkiem w PL że nawet gdy dywidendy są opodatkowane 15% to i tak musze dopłacić do naszej stawki podatkowej a w US (jako że nie jestem ich rezydentem a u was w-8ben nie działa) zapłacę 30%?
Zatem finalnie moze to być 30% z USA a nie tylko 15% z Rosji?

Cytat:
Niezależnie od formy pożytki z GAZPROM były opodatkowane jedynie rosyjską stawką.
Jednocześnie zaznaczam iż na rachunek otrzymuje Pan zawsze kwoty po opodatkowaniu. Płatnikiem jest nasz broker zagraniczny.
Po wypłacie świadczenie BM mBanku może udzielić Panu informacji o wysokości pobranego już podatku. Jeśli chodzi o sposób jego rozliczenia w US, zachęcam do kontaktu z doradcą podatkowym.

US mają takie prawo że ich rezydenci płaca te 15% a nie rezydenci 30%.
Od brokera zależy czy sie dogadał z kim trzeba (z rządem czy pośrednikiem/bankiem?) i dzięki temu płacisz tak jakbyś mieszkał w US.

Jesli zapłacisz podatek wyższy niz u nas (czyli ponad 19% belki) to masz pecha ale jeśli niższy niż 19 to różnice musisz dopłacić w Polsce.
Tak gdzieś czytałem.

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 16 czerwca 2021 12:42:37
Liczba wpisów: 106
[0,03% wszystkich postów / 0,24 postów dziennie]
Punkty respektu: 5

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,384 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +169,27% +33 853,81 zł 53 853,81 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło