pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Przemtrad

Przemtrad

Ostatnie 10 wpisów
Widzę że brak w tym wątku tej ważnej informacji więc zamieszczam:

www.ipfin.co.uk/en/about-us/ou...

Rynki zbytu International Personal Finance:

kliknij, aby powiększyć

Brakuje jeszcze info jaki procent zysków ma z danych rynków i jaką pozycję ma na danych rynkach.

no raczej: nczas.com/2020/08/22/stryj-and...

Cytat:
Do składu rady nadzorczej PKP Cargo dołączył Antoni Duda. Prywatnie jest on stryjem prezydenta Andrzeja Dudy.
Trudno podchodzić do tej informacji z optymizmem, ponieważ Antoni Duda niewiele ma wspólnego z koleją. Więcej miał do czynienia z polityką: działał m.in. w Porozumieniu Centrum, a później kandydował na posła na Sejm z listy Prawa i Sprawiedliwości.
Doświadczenie zawodowe wyniósł natomiast z opolskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i powiatowego Urzędu Pracy w Opolu.

Obecnie skład Rady Nadzorczej PKP Cargo przedstawia się następująco:
1. Krzysztof Mamiński,
2. Mirosław Antonowicz,
3. Władysław Szczepkowski,
4. Paweł Sosnowski,
5. Krzysztof Czarnota,
6. Jerzy Sośnierz,
7. Tadeusz Stachaczyński,
8. Dariusz Górski,
9. Zofia Dzik,
10. Izabela Wojtyczka,
11. Antoni Duda.

Nie znam kompetencji tego pana ale...

www.bankier.pl/wiadomosc/Gield...

najciekawsze:
Cytat:
To właśnie na transporcie węgla spółka w dużej mierze oparła swą "masę" drugiego największego przewoźnika w Europie, tymczasem węgla wydobywa się w Polsce coraz mniej. W II kwartale 2020 w rynek ten dodatkowo uderzył koronawirus (przez spadek zapotrzebowania na energię, a więc i węgiel, praca przewozowa wygenerowana na węglu w PKP Cargo spadła rok do roku aż o 26,3 proc.), ale trend jest szerszy.

kliknij, aby powiększyć

Po pierwsze konieczność transformacji energetycznej wydaje się raczej nieodwracalna. Choć elektrownie węglowe w najbliższych latach wciąż będą istniały w Polskim miksie, to jednak patrząc na założenia Zielonego Ładu udział ten powinien stopniowo spadać. To samo tyczy się zresztą przemysłu metalurgicznego, z którym PKP Cargo ma spore kontrakty (on także będzie pod środowiskową presją ze strony UE). Po drugie ocieplenie klimatu sprawiło, że mamy coraz cieplejsze zimy i mniej węgla jest potrzebne zimą. W letnim szczycie coraz większą rolę zaczynają odgrywać z kolei OZE z m.in. silnie rozwijaną w ostatnich latach fotowoltaiką.

kliknij, aby powiększyć

Tymczasem coraz bardziej napięty jest bilans spółki, gdzie zobowiązania sięgają już 4,6 mld zł przy kapitale własnym na poziomie 3,2 mld zł. Pandemia nasila te problemy, spółka stoi przed perspektywą cięcia nakładów inwestycyjnych i zatrudnienia. Tylko w I półroczu 2020 roku spółka zmniejszyła liczbę etatów o blisko 800, a już zapowiada, że proces będzie kontynuowany i w III kwartale.

Aha. Czasami forum bankiera pomaga:
www.bankier.pl/forum/pokaz-tre...

i dalej:
www.parkiet.com/Szkola-gieldow...

Czyli trzeba wysłać CEZowi certyfikat o tym ze jesteś Polskim rezydentem podatkowym.

www.ifirma.pl/blog/czym-jest-c...

Cytat:
By uzyskać certyfikat rezydencji, podatnik powinien złożyć wniosek do urzędu skarbowego, korzystając w tym celu z druku CFR-1. Fiskus w ciągu 7 dni ma obowiązek wydać właściwe zaświadczenie o miejscu zamieszkania (siedziby) wnioskującego na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Co ważne, opłata skarbowa za wydanie certyfikatu rezydencji wynosi 17 PLN.

Dobrze że zostawiłem sobie w niej tylko mały pakiet bo bym się ***.

Biuro maklerskie nic nie potrąca bo nie ma do tego prawa. Podatek polski rozliczam ja sam dopiero przy picie zatem powinno mi potrącić 15% tak jak dajmy na to przy interaolt i dopłacić te 4%.
Czechy Koreą Północną nie sa i mamy z nimi podpisaną w 93 i potem 11 roku umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania. Spread również nie ma tu nic do rzeczy bo 34 czk zostały przeliczone na wspomniane wyżej 5,7zł.

Przepraszam ze tu pytam ale czegoś nie rozumiem.
Właśnie dostałem dywidendy od CEZ i za akcje powinno być 5,7zł mam 20 akcji czyli 114zł minus czeski podatek 15% i wychodzi 97zł. Na konto wpłynęło mi dokładnie 71,74zł.
Ktoś się orientuje o co chodzi?
Cez płaci w ratach czy jak? Bo w podatek 40% nie chce mi sie wierzyć.

do 31 lipca chcieli sie jeszcze dodatkowo dopakować tańszym przedłużeniem Smarta.
Przyszłość Allegro zalezy w dużej mierze od Amazona i eBaya. Jeśli wejdą poważniej w Polski rynek to Allegro moze mieć kłopoty. Dlatego możliwe że aktualni właściciele Allegro chcą jak najbardziej zdyskontować swój zysk przed sprzedażą platformy (bo były takie plany).
Ja jestem ciekaw ile będzie akcji bo od tego tez zależeć będzie ich cena i popyt na nie. Im wyższa będzie cena za jedną akcje tym mniej będzie ludzi na których będzie ją stać.
Bo kto ze zwykłej ulicy interesuje sie zakupem LPP?
Wawel tez ma problemy z wolumenem. A problemy z wolumenem to bardziej stabilny kurs (czytaj mniejh wzrostów).

Art nie dotyczy konkretnie ich ale całej branży więc również ich a jako że bodaj ich gółwnym rynkiem jest Polska to wklejam:
next.gazeta.pl/next/7,151003,2...

Tak to właśnie wygląda. Ale też tak bardzo już spadła że człowiek zastanawia sie czy to nie bliskie dołka. Dlatego jeśli wierzysz w spółkę to nie ma co się bawić. Prędzej czy później znów odbije.

Ale wiesz że spółka działa w kilku krajach?
Chociaż w sumie nie mam pojęcia jakie % ich obrotów stanowi Polska.

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 29 września 2020 14:36:28
Liczba wpisów: 77
[0,02% wszystkich postów / 0,43 postów dziennie]
Punkty respektu: 2

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,314 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +134,19% +26 838,18 zł 46 838,18 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d