pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Przemtrad

Przemtrad

Ostatnie 10 wpisów
Ale wiesz że spółka działa w kilku krajach?
Chociaż w sumie nie mam pojęcia jakie % ich obrotów stanowi Polska.

Zależy kiedy robili te zapasy ale jeśli chodzi o nie to nadal są stratni jakieś 20-30% patrząc na cenę ropy z lutego i grudnia. Gdy ogłaszali wyniki byli na niej stratni jakieś 50-60%
Patrze tak na oko po cenie ropy.

Przedstawiamy oryginalny serial anime — CYBERPUNK: EDGERUNNERS

www.cyberpunk.net/pl/news/3553...

Premiera zaplanowana jest na 2022 rok.

Szkoda ze nie ma na tym forum lajków czy plusów za post.
Tylko nie rozumiem czemu do tego obliczenia nie brać całościowe zadłużenie a jedynie te finansowe.
W końcu zadłużenie to zadłużenie i jak sie coś posypie ...
i czemu ci z radara liczą go z całości zobowiązań a nie tylko z finansowych?

BB Altmana stoi co prawda po środku do strefy bezpiecznej a zagrożonej względem:
www.stockwatch.pl/wiadomosci/w...
jednak aktualne zadłużenie ogólne wynosi 69 i jest powyżej granicy 67 dla "nadmiernego ryzyka kredytowego". Tim broni sie dobrą sprzedażą więc nie jest źle ale o ile sie nie mylę ostatnie wyniki wskazują że zadłużają sie w walucie obcej co przyniosło teraz spore straty.
Nie wiem czemu dokładnie ale zadłużenie netto z roku na rok coraz bardziej wzrasta a w tym nieszczęśliwym roku wzrosło o kolejne 10%.
Dla zadłużenie netto / ebidta max 3,5 to standard bankowy przy pożyczkach. Dla catalyst musi wynosić poniżej 4.
TIM SA ma obecnie ten wskaźnik na poziomie 6.17.
Uważam zę to bardzo dużo i staram sie nei brać na długi termin spółek o takim zadłużeniu pomijając przy tym banki, budowlankę, elektrownie bo tam taki poziom jest zrozumiały.
Uważam ze w dzisiejszych czasach handel z takim dużym dlug/EBITDA jest ryzykowny.
Jeśli spadnie im sprzedaż bo pootwierają sie inne firmy to może być ciężko. Chociaż mają faktycznie dobry model biznesowy. Żeby nie było mam trochę ich akcji także nie jestem zbytnio zainteresowany spadkami.

Nie. To oznacza nie mniej nie więcej to że1 kwartał był tragiczny a 2 kwartał może okazać sie jeszcze gorszy. Czemu? W drugim kwartale JSW najprawdopodobniej również będzie miała stratę w porównaniu do zysku z poprzedniego roku a 2 straty z rzędu mogą doprowadzić do jeszcze gorszych nastrojów.
Gospodarki były w kwietniu pozamykane, ludzie mają mniej pieniędzy więc jest mniej zamówień na produkty metalowe (pralki, samochody, budowlanka itp), jest mniejsze zapotrzebowanie na metal co daje mniejsze zapotrzebowanie na koks.
JSW powinna spadać ale nie wiadomo do jakiego pułapu gdyż niektórych świerzbią portfele. Gdyby nie ogromny napływ nowych na giełdę (takich jak ja zresztą) to kursy spadłyby jeszcze o 30%. Aktualnie pompowane sa kursy spółek które mogą nie być w dobrej sytucji finansowej. Kursy sa często oderwane od rzeczywistości. Osobiście mam w notatniku sporo spółek w które chce zainwestować ale uważam iż aktualnie ich ceny są zbyt napompowane do obecnej sytuacji na rynku co może spowodować spadek ich ceny, szczególnie po 2 kwartale i moja stratę.

Cena koksu ARA nadal poniżej 50 (47,8).
Jednak cięzko będzie spaść kursowi poniżej 10zł.
Za dużo nowych pieniędzy na giełdzie.

Kolejną to mało powiedziane.

Jutro piątek,
tygodnia koniec i początek
spadków które zgarną ludziom majątek.

Cytat:
Strata netto Jastrzębskiej Spółki Węglowej, przypadająca na akcjonariuszy jednostki dominującej, wyniosła w I kwartale 2020 roku 211,9 mln zł wobec 402,8 mln zł zysku rok wcześniej - podała spółka w raporcie kwartalnym. Zysk EBITDA wyniósł 50,5 mln zł wobec 728,8 mln zł rok wcześniej.

Co to sie dziś zadziało?
Wiem ze odbili sie od lini wsparcia ale z jakiego powodu az tak bardzo?
Ciekawe czy jutro już wróci to do normy czy jednak byczki uwierzą "w zyski" i będzie powolny wzrost do tych 42 czyli górki sprzed 2 tygodni.

Ja tępy jestem i dopiero po tej konferencji zrozumiałem z czego ta rozbieżność między Ebitdą.
Żadne tam tankowce, żadne rolowanie a zapasy które sa "w magazynach" i które na dziś dzień są mniej warte niż były bo cena ropy spadła. Ot co. Wiem ze o tym pisałeś ale nie zajarzyłem.
[facepalm]
Unimot to spółka przyszłościowa. Oby tylko dobrze gospodarowali swoimi zyskami i nie zakupili stacji które okażą sie klapą.
Fajnie też ze nie skupiają sie tylko na jednym sektorze i wchodzą w fotowoltaikę.
Zauważyłem że właśnie po tej informacji ich kurs zaczął dziś drożeć.

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 6 lipca 2020 19:30:10
Liczba wpisów: 68
[0,02% wszystkich postów / 0,71 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,240 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +132,30% +26 459,17 zł 46 459,17 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d