pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

imp-p

imp-p

Ostatnie 10 wpisów
rozmawiałem z biegłym rewidentem i potwierdził mi moją wersję. Nie możesz księgować tego czego dokładnie nie wiesz zresztą w sprawdzaniu finansowym str 32 jest jak byk że 2021 będzie zaksięgowane 990 mln. Twoim tokiem nie wiesz jakie raporty tobie prześlą kontrahenci ale sobie zaksięgujesz o tak 1 mld zł.

Dodatkowo wszystko składa mi się w całość. Raz uzasadnia to bardzo wysoką dywidendę a dwa wyniki sprzedaży cyber za 2020. Bo zobaczmy 13 mln było na 21 grudnia a na koniec grudnia tylko 700 tyś więcej . Gdzie wiemy że zwroty do całości były min. Wtedy w grudniu cyber cały czas był nr1 w steam więc dziwne aby sprzedało się tylko 700 tyś. Podejrzewam że właśnie część raportów spłynęła w lutym albo marcu. Zresztą zobaczmy na czat z tego portalu co mówił zarząd że wyniki za 1 Q spływają im do końca połowy maja..

aircanada15 napisał(a):
Może inaczej: dlaczego nie czytasz tego wątku i zadajesz po raz wtóry pytania,na które tu już dawno odpowiedziano ?

Przejrzałem dla ciebie każdy wpis od dnia opublikowania wyników za 2020.Temat nie był poruszany. Nikt nie odnosił się do tego stwierdzenia itd.

Cytat:
ak to jest jak się skupia na ostatnim zdaniu. A co było przed ostatnim zdaniem?

Cytat:
...w naszym przypadku zachodzą istotne różnice między rozpoznaniem księgowym
przychodów i kosztów, a ich ujęciem dla celów podatkowych

Rozpoznajemy, księgujemy (podstawa do premii na koniec roku, a jak!) ale ujmujemy do celów podatkowych w kolejnym okresie.

to już mega ciekawa księgowość w twoim wykonaniu. Jeśli ja cię dobrze rozumiem to księgujemy ale do celów podatkowy w kolejnym okresie. Sorry ale ja nierozumieniem tego co piszesz. Jak księgujesz to księgujesz i płacisz podatek

Cytat:
B. mam doczytywać ? binky

Wszystkie przychody z grudnia 2020 masz w wynikach za 2020 rok.
Tylko sama kasa wpływa później, ale to już nie będzie miało wpływów na rachunek wyników.
Udostępn

A wiesz kiedy coś jest przychodem w grudniu jak masz to w raporcie i masz potwierdzone. A jak np. sieć sprzedaży w usa daje tobie raport 15 lutego to kiedy to raportujesz w grudniu czy 15 lutego. Tak samo jest w bankach jak sprzedajesz wystawiasz fv i księgujesz po raporcie. A rozliczam takie tranzakcje więc wiem co piszę. Tutaj dokładny przykład z bankowości:
Sprzedawca wie że sprzedał i zarobił ale dopiero po raporcie banku wystawia fv czyli np wie że sprzedał kredytów na kwotę X w grudniu ale dopiero w raporcie w lutym bank to potwierdza i wtedy sprzedawca wystawia fv i księguje przychód.

Masz zresztą jak byk napisane w tym dokumencie cytuje niemal miliard PLN
przychodów ze sprzedaży zostało zafakturowane i ujęte dopiero w 2021
Czyli zafakturowano w 2021 więc jak miało być w raporcie za 2020.

Co do twojego zdania wszystkie POTWIERDZONE dochody za 2020 są ujęte w 2020 a my mówimy o niepotwierdzonych (brak raportów)

aircanada15 napisał(a):
Mój komentarz: jak można wierzyć w takie bzdury ?
Czy tutejszy wątek jest naprawdę aż tak zaśmiecony, że ludzie szukają "oświecenia" na bankierze ? :D

Doczytaj pobierz linka a później skomentuj że bzdury ok.

isaac napisał(a):
imp-p napisał(a):
co w o tym sądzicie. Dzisiaj na forum bankiera pojawiła się ciekawy case. Zgodnie z raportem za rok 2020 zarząd spodziewa się wpływów za pozostałe 5,7 miliona sztuk zarząd oczekuje w 1 kwartale tego roku CDR rozlicza się kwartalnie ze sprzedawcami. Zgodnie z tym zarząd spodziewa się wpływów na poziomie 1 miliarda PLN w 1 kwartale tego roku. Co przy małych kosztach może pokazać bardzo solidny zysk netto. dokładnie jest to powiedziane na stronie 5 . Może stąd może taka duża dywidenda bo wiedzą że mają więcej kasy
Cytat :
Jednocześnie z uwagi na premię na koniec roku oraz w związku z faktem,
że raporty od dystrybutorów spływają już po zakończeniu 2020 r., niemal miliard PLN
przychodów ze sprzedaży zostało zafakturowane i ujęte dopiero w 2021 r. i będzie podlegać
rozpoznaniu w roku podatkowym 2021

LINK transkrypt z wyników

Z tego co rozumiem to te przychody znalazły się w raporcie rocznym, ale podatek od nich, ze względu na rozbieżność przepisów podatkowych, pojawi się dopiero w raporcie za 1 kwartał. Zakładam (nie sprawdzalem), że mogli ta kwotę ujac jako rezerwę.

Nie one będą zaksięgowane w 2021 pisze jak byk " niemal miliard PLN
przychodów ze sprzedaży zostało zafakturowane i ujęte dopiero w 2021
"

co w o tym sądzicie. Dzisiaj na forum bankiera pojawiła się ciekawy case. Zgodnie z raportem za rok 2020 zarząd spodziewa się wpływów za pozostałe 5,7 miliona sztuk zarząd oczekuje w 1 kwartale tego roku CDR rozlicza się kwartalnie ze sprzedawcami. Zgodnie z tym zarząd spodziewa się wpływów na poziomie 1 miliarda PLN w 1 kwartale tego roku. Co przy małych kosztach może pokazać bardzo solidny zysk netto. dokładnie jest to powiedziane na stronie 5 . Może stąd może taka duża dywidenda bo wiedzą że mają więcej kasy
Cytat :
Jednocześnie z uwagi na premię na koniec roku oraz w związku z faktem,
że raporty od dystrybutorów spływają już po zakończeniu 2020 r., niemal miliard PLN
przychodów ze sprzedaży zostało zafakturowane i ujęte dopiero w 2021 r. i będzie podlegać
rozpoznaniu w roku podatkowym 2021

LINK transkrypt z wyników

ciekawa sprawa u nas 3% up ale na innych giełdach Cd "szaleje". ciekawe czy coś wisi w powietrzu.

Przykład usa 5,68 % up

link usa

Niemcy 5% up a było już 7%

Niemcy link

tak jako ciekawostkę podam że dzisiaj Jp Morgan podniósł rekomendację do ceny 330 zł za akcje Cd. Artykuł na puls biznesu

resor napisał(a):
nie wiem czy juz bylo, polecam gameplay z monster slayera
https://youtu.be/2TrahSajZIQ

Ma potencjał taki pokemonGO na sterydach. Widać że jest tam fabuła a nie tylko szukanie "potworów" Jak to się dobrze zgra z wiedźminem na netflixie to może być zaskoczenie tego roku.,

"imp-p" napisał(a):
Dodać do tego gog galaxy (łączy biblioteki z kilku innych sklepów)

To tylko ficzer, który nie przekłada się bezpośrednio na wyniki finansowe.

Nie do końca gdyż podam swój przykład zainstalowałem z ciekawości aby zobaczyć jak działa łączenie bibliotek. I dzięki tej ciekawości w budowanym w aplikacji sklepie gog kupiłem już z 8 gier. Więc jednak przekłada się to na wartość. Oczywiście potrzeba czasu ale produkt naprawdę ma potencjał. A przypomnę łączy biblioteki steam epic uplay battel.net itd.

aircanada15 napisał(a):
Gog.com i stabilne zyski ? To jakiś żart ?

wiesz w tamtym roku zarobił 20 mln zł co roku zarabia coraz więcej. Dodać do tego gog galaxy (łączy biblioteki z kilku innych sklepów) to może naprawdę mogą być stabilne pieniądze w budżecie firmy

Nowy patch i dlc ma być 6 czerwca. Patch ma być duży bo około 35Gb może to przywróci do ps store. Trochę liczyłem na maj ale ważne że działają do przodu.

www.ppe.pl/news/156729/cyberpu...

chyba patche działają bo dzisiaj na steam oceny za ostatnie dni 65%. A nie tak dawno były 58%. Więc jest progres do góry store.steampowered.com/app/109... Dodam że na steam recenzje można wystawić tylko ktoś kto ma grę przypisaną do konta

Cytat:
Ładnie ktoś zasypał dzisiejszy wzrost z TKO. Pytanie czy to shortujący pilnują kursu czy ten raport ma jakieś zgniłe jajo którego jakoś się nie dopatrzyłem. No chyba że chcą uzyskać dobry efekt bazy a potem wzrostu pod czata z inwestorskiego. Jakieś pomysły dlaczego akurat dziś to tak leci ?

I co całkiem ładne pakiety rano były właściwie połowę aktualnego obrotu. Podejrzewam że fundusze pilnują kursu. Ciekawie mnie do kiedy będą siedzieć do raportu za 1Q. Raczej "zgniłego jaka " nie ma bo każdy by o tym pisał

W raporcie jest napisane 120 mln zł premii w gotówce dla zarządu CD PROJEKT (5 osób) w 2020 roku za premierę Cyberpunk 2077. Ich firma im się to należało i co do tego to nie mam wątpliwości.

Wiem że księgowo zysk to zysk ale technicznie dla mnie zysk był realnie o tyle większy bo nie są to koszty które musieli ponosić na produkcję i obsługę firmy. Dlatego analitykom brakuje te 100 mln :)

chciałbym poinformować że oceny na steam rosną. Czyli patch zaczynają przynosić pozytywny efekt. Na chwilę obecną w tydzień oceny za ostatnie 30 dni urosły z 60% do 64. A od początku gry 77% to pozytywy

store.steampowered.com/app/109...

Co do wyników pokazuje jak istotne jest przywrócenie do Ps store. Dla wielu wycofanie gry było sygnałem aby nie kupować no bo skoro sony wycofuje to jest źle itd. Więc przywrócenie do ps powinno być mocnym sygnałem w drugą stronę.

trochę doświadczenia jednak ma na rynku mobilnym bo posiada gwinta który zarabia. Więc nie można stwierdzić że nie ma doświadczenia. Tak jak pisałem nie wiemy czy będzie sukcesem. Produkt całkowicie pomijany przez analityków. Ale jeśli zostanie dobrze przyjęty to może nieźle zamieszać. Tym bardziej że ma mieć wątek fabularny. Zresztą robi je studio CD z Wrocławia i oni mają się skupiać tylko na rynku mobilnym. Ja po cichu liczę że będzie to czarny koń 2021 roku tym bardziej że nie ma na niego nagonki przez analityków.

Widzę że wszyscy zapomnieli o mobilnym wiedźminie. To może być naprawdę duże zaskoczenie.

Opis z nowej Zelandii henichaer.pl/na-wiedzminskim-s...

Z informacji z marca 2021 gra ma się niedługo ukazać globalnie. Ciężko ocenić jaki będzie miała wpływ na wyniki ale jeśli okaże się że zyska dużą popularność to może dać naprawdę dużo gotówki w kasie Cd. Dla przykładu podobna gra Pokemon GO. Jak wynika z danych analityków z Sensor Tower, przychód wypracowany przez studio Niantic w ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy 2020 r. był znacznie wyższy niż odnotowany w całym 2019 r. i 2018 r. Wówczas do kasy studia wpłynęło tylko z tytułu Pokemon GO odpowiednio: 902 mln dol. i 828 mln dol. W 2017 r. Niantic zarobił na grze 589 mln dol., a rok wcześniej, gdy gra debiutowała 832 mln dol. Tutaj mowa o $ niech w polsce daje wiedzmin mobilny 1/4 tej kwoty to i tak w kasie Cd będzie dodatkowy 1 mld zł.

A zobaczcie że żaden dosłownie żaden analityk nie bierze tego pod uwagę.

yellowshadow napisał(a):
Ja moze napisze tak. Obecna kapitalizacja CDR to 19 mld zl. A to sugerowaloby ze rozsadnie wyceniajac zysk srednioroczny powinien w ciagu nastepnych 2-3 lat osiagnac poziom 1 mld zl aby spolka byla atrakcyjnym podmiotem do inwestycji. Jakie jest tego prawdopodobienstwo? Wg mnie zero.

Aby byc drogim musialaby osiagac zysk srednioroczny na poziomie 500 mln zl. Jakie jest tego prawdopodobienstwo po takiej premierze? Wg mnie bardzo bliskie zera. Wiec nie pozostaje zbytnim optymista co do aktualnej i przyszlej wyceny gieldowej. Po co wiecej komplikowac sprawe. Dla mnie typowanie dzisiaj jednoznaczne zachowania kursu to jak typowanie wyniku rzutu moneta, ale jednak perspektywy finansowe pozostaja malo optymistyczne.

Wiesz co nie ma co prognozować 2021 bardzo dużo zmiennych. jest raport M Science na którym opierają się analitycy. Chociaż nie przeszkadza im że M Science we wrześniu 2020 pisał że sprzedaż preoderów jest poniżej oczekiwań a sami wiemy jak było. Są też raporty pozytywne oparte o dane jak www.gry-online.pl/newsroom/out... który mówi że np sprzedaż w Polsce to 4 miejsce poprzedni tydzień 3 . Lub statystyki Amazon które pokazują aktualnie top 6-9 zależnie w którym kraju. Więc dodając np powrót do ps store do tego dobrą premierę na nowe konsole to sprzedaż może znów być na poziomie 13 mln. Dużo zresztą powie nam raport za ten kwartał. A dodać np dobre przyjęcie mobilnego wiedźmina to może się okazać że wynik będzie dużo lepszy niż za 2020 ponieważ oni w tym roku nie mają takich kosztów (marketing) jak w tamtym

co do słabej sprzedaży to według wiarogodnych danych (od wydawców) za marzec -kwiecień wychodzi że cyberpunk miał 4 miejsce w Polsce

www.gry-online.pl/newsroom/out...

Co do zysku to dziwne że ktoś zakłada że był poniżej konsensusu gdyż jak zbierzemy rekomendacje to owszem niektóre zakładały większy zysk ale wtedy zakładali też o wiele większą cenę za akcje

nie możemy opierać się tylko na steam. Gdyż docelową platformą był gog.com. To raz dwa pudełka PC zawierał kod do gog.com. Trzy dużo graczy kupiło w grudniu na epic bo epic dawał kupon 40 zł i gra wychodziła 159 zł. Moich 10 znajomych tak zrobiło więc coś w tym jest. Po czwarte dużo graczy na konsole lubi kupować pudełka ja tez kupiłem pudełko na ps4. A jak zobaczymy statystki sprzedaży amazon to dzisiaj jest w top 6-9 zależnie od kraju jeśli chodzi o sprzedaż gier w pudełkach ps4.

tak ghost of tsushima to gra wydana tylko na playstaion. Dwa porównaj sobie Assassins Creed Valhalla kosztuje też po 139 zł a premierę miał nie cały miesiąc szybciej. A jak już tak mocno piszesz o wiedźminie 3 to zobacz jakie oceny miał na początku jak spierniczony był na konsole. Dopiero patchami grę wyprowadzili na prostą. Na steam cyberpunk ma oceny 77% na liczbę recenzji 400 tys i to tych co mają potwierdzony zakup. Uważasz że przy cały hejcie na grę 77% to jest zły wynik. Gta 5 ma 91%. Spokojnie z czasem ta gra przebije 90% pozytywów tak jak miało to miejsce przy wiedźminie.

Warto też odnieś sie do komentarzy na steam. W branży przyjmuje się jeden komentarz/recenzje na 50 szt sprzedanych. Przyjmując że tutaj było tylko 1/30 szt to lekko wychodzi 12 mln szt sam steam

do Ralfi

zgadzam się że teraz będą szybciej tworzyć grą. Raz że mają większy zespół i go powiększają a dwa mają coraz to większe doświadczenie.

Co do dlc do cyberpunka jak i darmowe i płatne to przypuszczam że mają prawie gotowe. Wystarczy przejrzeć fora i portale z grami aby zobaczyć ile zawartości jest ukryte i wycięte. To widać w kodzie gry jak i samej grze.Są mody które pozwalają przechodzić przez ściany i widać wycięte całe lokacje jak stacja kolejki itd. Więc potencjał jest

przykłady
www.gry-online.pl/newsroom/cyb...

www.ppe.pl/news/153088/cyberpu...

a moim zdaniem jest szansa na przekroczenie sprzedaży 10 mln szt w tym roku. zrobią dobre patch + 2 -3 promocje i tyle będzie.Przywrócą do ps store. Zobacz na gog.com nr jeden sprzedaży wszech czasów. Ostatnio jak była promocja za 159 zł steam był w top 5 teraz też nie jest źle bo jest w top 20 a cena jest z dnia premiery. Dodajmy do tego też ciągle nieźle sprzedawanego wiedzmina III śmieje się że jak była promocja za 29 zł to on był w top 3 steam. A nie wiem czy wiecie ale steam robi zestawienie nie szt a wolumenowo czyli przy 29 zł to musiało się sprzedawać ogromne ilości. Ja sam mam znajomych co kupują gry gdy są za 150 później 100 itd a największa grupę mam jak są po 40 zł.Cyber kupiłem w dniu premiery na ps4 ale z powodu braku czasu kupuje gry jak są w promocji bo nie muszę mieć na premierę.

widziałem i czytałem ale dalej ten raport na kilometr jest podejrzany. Zresztą zobacz jak M Science oceniał we wrześniu 2020 sprzedaż preoderów. że niby tragiczna a każdy wie jak było.
Jak gracz na Cd obserwuje steam od września 2020. Przyjołem że od wtedy należy go codziennie przeglądać . W od połowy listopada do 23 grudnia był praktycznie codziennie nr 1. Od 23 grudnia do końca stycznia nr 1-2. Luty od 3-7. Marzec 4-10 koniec marca (promocja) znów 3. Dopiero po promocji spad w sprzedaży. Więc skoro był tak wysoko przez pierwszy 3 mc to nie ma możliwości sprzedaży tylko 500 tyś. na wszystkie platformy.

Dodać należy że ciągle pudełka np na Amazonie to ścisły top 10.

Warto też zauważyć że ost. rosną oceny steam

Jak zakładam sprzedaż z dobrą łatką na ps5 i przywróceniu do ps store na poziomie 12-15 mln szt w tym roku. Zresztą osobiście się cieszę że zaniżają przez M Science rekomendacje bo gorzej jak 3 mln szt nie może być a jak będzie lepiej to będzie to mego pozytyw i winda do góry.

analitycy i bankier piszą że sprzedano 600 tys szt kwartalnie według M Science W oryginalnym raporcie pisze że w marcu dokładnie 18 marca za marzec sprzedano 500 tyś szt. Czyli miesięcznie 1mln a nie kwartalnie.

w raporcie cytuje
Starszy analityk M Science, Corey Barrett, zaznaczył, że według jego danych CD Projekt RED sprzedał w marcu (przypomnijmy, że raport opublikowano 18 marca) jedynie pół miliona kopii gry - mowa tutaj jedynie o cyfrowych egzemplarzach.

Tak tez piszą portale branży gier np ppe.pl że według M Science w marcu sprzedano 500 tyś (mówimy o połowie miesiąca),. Więc nie wiem kto z kogo robi głupków. Nawet załączony wykres przez M Science nic mi nie mówi bo nie wiem ile to 100% bo nie mamy kompletnych danych za grudzień. Co istotne M Science mówi tylko o sprzedaży cyfrowej. A sami wiemy że na ps store nie kupisz i dużo kupuje pudełka aby pograć na ps4. tutaj wystarczy spojrzeć na statystki globalne amazon na poszczególne kraje gdzie jest amazon wszędzie cyber jest wysoko w sprzedaży pudełkowej od top 3 do top9.

Dwa M Science we wrześniu 2020 pisał że sprzedaż preoderów jest poniżej oczekiwań a sami wiemy jak było

Dziwne są te raporty M Science i rekomendacje które się o niego opierają ( gdzie sam raport M Science jest tylko szacunkiem a nie faktem) a do tego dochodzi fakt że fundusze mają jeszcze tylko do odkupu więc ten raport się idealnie dla nich układa.

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 9 maja 2021 23:37:24
Liczba wpisów: 41
[0,01% wszystkich postów / 1,46 postów dziennie]
Punkty respektu: 9

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,733 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +169,37% +33 874,13 zł 53 874,13 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło