pixelg
Kiedy szczyt hossy? - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kiedy szczyt hossy?

daroo
0
Wpisów: 96
Wysłane: 19 sierpnia 2011 16:33:38
padik napisał(a):
Szybkie pytanie: Działają wam notowania na żywo w mBanku?

Padły. Całe szczęście zdążyłem jeszcze uciąć pewną stratę d'oh!

Kanoniers
0
Wpisów: 1 070
Wysłane: 19 sierpnia 2011 16:37:39
mathu napisał(a):
Widzę że wszyscy już widzą hossę, no fajnie. A nie widzicie, że USA nie potrafią nawet dojść do osiągniętego wczoraj dna? Potwierdzają opory na 1140-1150 i chyba pojadą w dół. Dajecie się nabierać jak nie powiem kto...

czyzby Angel

Zalecam ostroznosc bo w tej sytuacji ktora jest obecnie nie mozna byc bykiem ani niedzwiedziem na wiecej jak 50% :) Kreci strasznie ale niektorzy widze (pewnie w zaleznosci od zajetej pozycji) polozyliby nerki na taki a nie inny scenariusz ...

@mathu prosze Cie jeszcze raz nie naganiaj na spadki bo od rana widzisz koniec swiata a zupelnie nieoczekiwanie nawet dla mnie jest zielono ze hej thumbright

Nie wszystko jest czarne i biale ...

To ze nie widze Armagedona w tej chwili nie znaczy ze widze hosse

Tak czy inaczej stawiam na dodruk zielonej makulatury !!!

fidelio77
0
Wpisów: 745
Wysłane: 19 sierpnia 2011 16:38:16
mathu napisał(a):
fidelio77 napisał(a):
Piątek praktycznie bez danych makro, trochę czasu dla byków na wylizanie się z ran.

Taa, już to widzę...

No mam nadzieję, że widzisz, bo jeśli nie tzn. że powinieneś odwiedzic okulistę ;-)

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

fidelio77
0
Wysłane: 19 sierpnia 2011 16:43:17
Jeśli analogia z rokiem 1987 jest słuszna to w okolicach dna można spodziewac sie mocnego bujania w jedną i drugą stronę.

http://pokazywarka.pl/1987/

mathu
0
Wpisów: 4 615
Wysłane: 19 sierpnia 2011 16:46:18
Widzę że zaczynają się kpiny, a wystarczy spojrzeć na obroty przy tych wzrostach. Ja nie mam zamiaru naganiać na cokolwiek, po prostu widzę jaki jest trend i jeden dzień wzrostu +1% tego nie zmienia.
The recovery in profitability has been amazing following the reorganization, leaving Barings to conclude that it was not actually terribly difficult to make money in the securities market.

Abner1984
Abner1984 PREMIUM
0
Wpisów: 696
Wysłane: 19 sierpnia 2011 16:47:05
Może zostawmy rozważania na temat kto miał a kto nie miał racji na zamknięcie tygodnia. Bo teraz to wszystko zmienia się błyskawicznie, dawno takiej zmienności nie widziałem...Think

"Ekonomista to ekspert który będzie wiedział jutro dlaczego nie sprawdziło się dzisiaj to co prognozował wczoraj..."

Scarry
184
Wpisów: 4 920
Wysłane: 19 sierpnia 2011 16:47:34
nie no.. . Taurus80 bardzo słusznie zauwazył - dzisiaj rosnie - srebro, złoto, platyna, miedź, ropa i giełdy... NIEMOŻLIWE, to nie kraina wiecznej szczęśliwości, jeden z tych ruchów jest pozorny ze względu na bardzo małe obroty na nim. Nie mogą rosnąc wykluczające się elementy, kapitał przepływa z bezpiecznych aktywów w agresywne (mniej bezpieczne) i odwrotnie. Więc albo np srebro (dzisiaj zyskuje 3-4%) albo giełdy...

Pozostaje tylko ustalić który.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
* "scared money don’t make money"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD
Edytowany: 19 sierpnia 2011 16:51

Arkuos
1
Wpisów: 211
Wysłane: 19 sierpnia 2011 16:50:30
Kanoniers napisał(a):
mathu napisał(a):
Widzę że wszyscy już widzą hossę, no fajnie. A nie widzicie, że USA nie potrafią nawet dojść do osiągniętego wczoraj dna? Potwierdzają opory na 1140-1150 i chyba pojadą w dół. Dajecie się nabierać jak nie powiem kto...

czyzby Angel

Zalecam ostroznosc bo w tej sytuacji ktora jest obecnie nie mozna byc bykiem ani niedzwiedziem na wiecej jak 50% :) Kreci strasznie ale niektorzy widze (pewnie w zaleznosci od zajetej pozycji) polozyliby nerki na taki a nie inny scenariusz ...

@mathu prosze Cie jeszcze raz nie naganiaj na spadki bo od rana widzisz koniec swiata a zupelnie nieoczekiwanie nawet dla mnie jest zielono ze hej thumbright

Nie wszystko jest czarne i biale ...

To ze nie widze Armagedona w tej chwili nie znaczy ze widze hosse

Tak czy inaczej stawiam na dodruk zielonej makulatury !!!

Dokładnie tak, co by się nie działo, grupa trzymająca władze w USA: Bernake, Obama, lobby bankowe nie odpuści, nie przyzna się do błędu. Będą drenować kieszenie Amerykanów.

Kanoniers, również nie wiem co będzie w poniedziałek, ale to co dzieje się na tym wątku z naganianiem na spadki przechodzi ludzie pojęcie. Załoga forum cenzuruję tematy spółek, ale tu zabawa w najlepsze.

Edytowany: 19 sierpnia 2011 16:51

sss56
0
Wpisów: 522
Wysłane: 19 sierpnia 2011 16:53:25
Cytat:
Dokładnie tak, co by się nie działo, grupa trzymająca władze w USA: Bernake, Obama, lobby bankowe nie odpuści, nie przyzna się do błędu. Będą drenować kieszenie Amerykanów.

szkoda że nie tylko amerykanów

Cytat:
Kanoniers, również nie wiem co będzie w poniedziałek, ale to co dzieje się na tym wątku z naganianiem na spadki przechodzi ludzie pojęcie. Załoga forum cenzuruję tematy spółek, ale tu zabawa w najlepsze.

w pełni się zgadzam

Cytat:
Do podjecia decyzji inw. potrzeba kilku zgodnych sygnałów. Ten temat daje sygnał K :)

to raczej kilka głośnych osób więc sygnał może być fałszywy Angel
"człowiek jest niewolnikiem swego posiadania..."
"Wszystko jest trudne nim stanie się proste "
Edytowany: 19 sierpnia 2011 16:54

fidelio77
0
Wysłane: 19 sierpnia 2011 16:56:33
mathu napisał(a):
Widzę że zaczynają się kpiny, a wystarczy spojrzeć na obroty przy tych wzrostach. Ja nie mam zamiaru naganiać na cokolwiek, po prostu widzę jaki jest trend i jeden dzień wzrostu +1% tego nie zmienia.

Ale konkretnie z czym/kim jaką tezą polemizujesz? Proszę o cytat z tego kogoś.

lajkonik
0
Wpisów: 1 308
Wysłane: 19 sierpnia 2011 16:57:05
Zastanówcie się chwilę. Szczególnie Ci doświadczeni przez bessę 2008/2009. Czyż po gwałtownych spadkach nie należy się odbicie ? Wiadomo, że tak. Czy to w Stanach, czy u nas.
Pod takie odbicie są grający na spadki. Na futach. Patrząc na wykres satysfakscjonujący jest dla nich poziom 2300. LOP delikatnie rośnie.
Dolar i euro stabilnie, a więc ani nowy kapitał nie napływa, ani się nie wycofuje.
Dla mnie to nie hossa tylko gierka, bo wiadomo, że najwięcej ZREALIZOWANEGO zysku można uzyskać przy dużej zmienności (straty też blackeye ). Skoro tak to będziemy z tych 2300 czy ciut wyżej spadać.
2200 ? 2100 ? Obstawiam ten drugi wariant. Zresztą to już się chyba zaczyna, bo WIG20 F osiągnął maksimum.

mathu
0
Wpisów: 4 615
Wysłane: 19 sierpnia 2011 17:02:59
Do jutra nie wchodzę na Stockwatch.
The recovery in profitability has been amazing following the reorganization, leaving Barings to conclude that it was not actually terribly difficult to make money in the securities market.

lajkonik
0
Wysłane: 19 sierpnia 2011 17:06:07
@ Arkous, @sss56

Zarzucacie tym, którzy tak jak ja, widzą bessę i w perspektywie dalsze spadki, że naganiają. Sami w związku z tym naganiacie na wzrosty blackeye, bo jedyny argument jaki podajecie to fakt, że akcje z perspektywy ostatnich miesięcy akcje są tanie. Tak samo było w 2008 i ... ludzie później czekali na powrót do tych poziomów ponad rok.

Dajcie inne argumenty poza tym, że forumowicze zostaną bez akcji blackeye . Fundamenty na dziś, fundamenty w przyszłości - tu już jest trudniej, bo to trochę wróżenie z fusów, ale to tu jest najwięcej zagrożeń, no i technika. Przy dużej zmienności trudno może o klasyczną technikę, ale jakieś analogie są blackeye . Albo własne scenariusze.

Taurus80
0
Wpisów: 2 936
Wysłane: 19 sierpnia 2011 17:07:55
mathu nie przejmuj sie indywidualsci zawsze po dupie dostaja od tlumu na koncu sie okazuje ze indywidualista mial racje tyle ze psyche ma zorana przez krzykaczy:) takie to juz zycie!!

A tak pozatym to przypomne wszystkim przed koncem ze cos wali na odleglosc patrzac na dziesiejsze notawania wszsytkich instrumentow.

Scarry
184
Wpisów: 4 920
Wysłane: 19 sierpnia 2011 17:08:32
eee mathu przeciez to same fałszywe wybicia, zaraz im rozum wróci, lub przestaną przeżywać jak skorekci. Nie przejmuj się wave

@trzymający akcje
hmm.. osobiście jestem osoba bardzo elastyczną na giełdzie i bardzo agresywnie gram na kupowanie akcji, uwierzcie mi - uwielbiam to robić. Ale dla mnie wszelkie znaki na niebie i ziemii wskazują że jest to bez sensu, dokładnie jak było w poprzedniej bessie. Nie ubrali mnie wtedy, nie ubiorą teraz. Możecie sie wściekac że wasze akcje są na fatalnych poziomach i nie odrobiły strat, ale to jest Wasz problem.

Panowie tak przy okazji to uświadomcie sobie że na tym forum nie da sie nagonić na zmiane kierunku SP500 czy DAXa. DAX to nie spółka z NC.

A jeśli ktoś chce być długoterminowcem to wściekanie się na dołek czy chwilowe, nawet meisięczne wahnięcia kursu jest no niepoważne. To tak jakby Warren Buffet wściekał się na jakiś wpis na Zerohedge.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
* "scared money don’t make money"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD
Edytowany: 19 sierpnia 2011 17:20

siekoo
0
Wpisów: 1 746
Wysłane: 19 sierpnia 2011 17:09:56
Scarry napisał(a):
nie no.. . Taurus80 bardzo słusznie zauwazył - dzisiaj rosnie - srebro, złoto, platyna, miedź, ropa i giełdy... NIEMOŻLIWE, to nie kraina wiecznej szczęśliwości, jeden z tych ruchów jest pozorny ze względu na bardzo małe obroty na nim. Nie mogą rosnąc wykluczające się elementy, kapitał przepływa z bezpiecznych aktywów w agresywne (mniej bezpieczne) i odwrotnie. Więc albo np srebro (dzisiaj zyskuje 3-4%) albo giełdy...

Pozostaje tylko ustalić który.

na tym forum X osob zastanawia sie od kilkunastu dni, co bedzie jutro, ba! co bedzie za godzine - nie jestesmy jedyni, ktorzy nie wiedza dokad indeksy prowadza. to chyba najsensowniejsze wytlumaczenie tej sytuacji - gieldy obecnie nie prezentuja zadnego logicznego zachowania, ludzie potracili punkty odniesienia, a nie chca tracic okazji do zarobku.
Zawżdy znajdzie przyczynę, kto zdobyczy pragnie...

Arkuos
1
Wpisów: 211
Wysłane: 19 sierpnia 2011 17:11:48
http://stooq.pl/n/?f=500655

Szef rządu krytycznie ocenił wynik wtorkowego spotkania kanclerz Niemiec Angeli Merkel i prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego. Niemcy i Francja opowiedziały się wówczas za utworzeniem "faktycznego rządu gospodarczego" w strefie euro.

Premier poinformował, że Polska jest nieusatysfakcjonowana rezultatami tego spotkania. Jak bowiem ocenił, nie doprowadziło ono do wzmocnienia zarządzania strefą euro. Zapewnił zarazem: "Nie obawiamy się tego, że efektem spotkań polityków ze strefy euro będzie wzmocnienie zarządzania gospodarczego strefy euro, bo strefa euro tego bezwzględnie potrzebuje". Tusk poinformował też, że 30 sierpnia spotka się z przewodniczącym Rady UE Hermanem Van Rompuyem i szefem Komisji Europejskiej Jose Barrosso. Spotkanie będzie poświęcone m.in. stworzeniu przepisów, które wzmocnią zarządzanie gospodarcze w strefie euro.

Jeśli zamierza stawiać opór nowym podatkom i rządowi UE w postaci Sarkozy i Merkel proponowałbym wziąść dyktafon, podobnie jak to uczynił Vaclaw Klaus.

Unia daje nam pieniądze, które mogą trafiać do nierentownych firm, za to zabija naszą gospodarkę biurokracją i nowymi podatkami.

Od 1 stycznie wchodzi podatek weglowy narzucony przez UE , narazie w łagodnej formie. Lobby niemieckich eko-energy działa prężnie, ale naszą gospodarkę chcą zarżnąć na naszych oczach ( ok. 90 % energii z węgla )

lajkonik
0
Wysłane: 19 sierpnia 2011 17:12:01
@ siekoo,

Napisałeś oczywistą oczywistość blackeye . Masz rację. Popieram.

tOfi
0
Wpisów: 387
Wysłane: 19 sierpnia 2011 17:12:09
Bessa i tyle. Granie przeciwko trendowi może się źle skończyć. Ja nauczony jednym cyklem trwającym od 2009, czekam na kolejny. Na argumentację mogę podać brak pozytywnych informacji w mediach, koniec rządowych programów pobudzających gospodarki (już dawno) i wszechobecne oszczędności. A i jeszcze chyba każdy cios w Stany kończył się tak samo.
Pozdro, ja na razie bez akcji od AA+

sss56
0
Wpisów: 522
Wysłane: 19 sierpnia 2011 17:21:04
Cytat:
Cytat:
@ Arkous, @sss56

Zarzucacie tym, którzy tak jak ja, widzą bessę i w perspektywie dalsze spadki, że naganiają. Sami w związku z tym naganiacie na wzrosty blackeye, bo jedyny argument jaki podajecie to fakt, że akcje z perspektywy ostatnich miesięcy akcje są tanie. Tak samo było w 2008 i ... ludzie później czekali na powrót do tych poziomów ponad rok.

Dajcie inne argumenty poza tym, że forumowicze zostaną bez akcji blackeye . Fundamenty na dziś, fundamenty w przyszłości - tu już jest trudniej, bo to trochę wróżenie z fusów, ale to tu jest najwięcej zagrożeń, no i technika. Przy dużej zmienności trudno może o klasyczną technikę, ale jakieś analogie są blackeye . Albo własne scenariusze.

tu nie chodzi o to kto co widzi tylko jak to przedstawia, a ostatnie kilka stron to normalnie armagedon jest.
Argumentów za wzrostami jest pewnie tyle co za spadkami a ja nie jestem wróżką i nie wiem co będzie, ale zdrowy rozsądek mi podpowiada że jak wig spadł 7 % w jeden dzień to raczej ciężko powtórzyć ten wynik na następny, szczególnie że nie jesteśmy na szczytach.
A teraz załóżmy że ten wątek czytają osoby które przez ostatni rok weszły na giełdę, pewnie wszyscy wysypali się na samym dołku (właśnie przez naganianie co poniektórych)
Drugi raz się zdarza że największe naganianie na spadki jest zaraz przed odbiciem.

PS akurat co do ciebie to uważam że w tej dyskusji zachowujesz zdrowy rozsądek

PS miłego weekendu
"człowiek jest niewolnikiem swego posiadania..."
"Wszystko jest trudne nim stanie się proste "
Edytowany: 19 sierpnia 2011 17:22

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość