pixelg
11BIT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

11BIT [11B]

AKTUALNY KURS: 543,00 zł (-0,28%) 20-04-2021 09:26
farat
farat PREMIUM
0
Wpisów: 31
Wysłane: 2 stycznia 2015 17:17:46 przy kursie: 72,00 zł
Moim skromnym zdaniem to czy sprzedało się w roku 2014 800k czy 1m kopii nie ma większego znaczenia (zgadzam się natomiast ze Scarry'm że TWOM będzie long seller'em więc w długim terminie będzie to większa ilość). Wynika to z prostego faktu, że aby uzasadnić obecny mcap wynoszący ok.PLN160m tylko sprzedanymi kopiami TWOM musiałoby to być kilka milionów (spółka wygasza działalność i nie ma innych wpływów).

Główną wartością w wycenie 11bit są obecnie inne produkty: związane z TWOM (wersje mobilne, ew. kontynuacja) i nowe projekty np. industrial, potencjalnie o większej skali, które spółka będzie mogła realizować dzięki gotówce z TWOM na PC. Natomiast fakt pobicia szacunków sprzedaży w 2014 i zarobienia np. PLN5m więcej ma, moim zdaniem, znaczenie marginalne ponieważ w obecnej wycenie jest to c3% czyli wartość, która nie interesuje większości inwestorów długoterminowych.

Co do dyskusji części zajmującej się AT. Załóżmy w ekstremalnej sytuacji, że spółka podaje jutro sprzedaż na poziomie 10m sztuk. Waszym zdaniem kurs powinien się konsolidować żeby nie spaść z większego poziomu czy wycenić nowe info? Pytanie retoryczne.
Edytowany: 2 stycznia 2015 17:19

krewa
krewa PREMIUM
364
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 7 874
Wysłane: 2 stycznia 2015 17:29:03 przy kursie: 72,00 zł
farat napisał(a):
Co do dyskusji części zajmującej się AT. Załóżmy w ekstremalnej sytuacji, że spółka podaje jutro sprzedaż na poziomie 10m sztuk. Waszym zdaniem kurs powinien się konsolidować żeby nie spaść z większego poziomu czy wycenić nowe info? Pytanie retoryczne.

AT opiera się na założeniu, że rynek dyskontuje wszystko, również te 10 mln sztuk sprzedaży. Pytanie nie retoryczne, lecz nietrafione.

Szutnik
86
Wpisów: 1 787
Wysłane: 2 stycznia 2015 17:53:42 przy kursie: 72,00 zł
farat napisał(a):

Formułując w ten sposób pytanie niechcący okazujesz swoje poczucie wyższości wobec rynku. Zakładasz, że inni, działający na 11B mają co najwyżej równie dobre informacje, jak Ty, jeśli nie gorsze. Tymczasem na 11B z pewnością działają i tacy goście (fundusze?), którzy mają bieżący dostęp do obiektu marzeń większości na tym forum - aktualnych, bieżących danych ze sprzedaży.
Sądzisz, ze oni spokojnie czekaliby z boku na ujawnienie się tej Twojej skrajnej cyfry 10 mln i dopiero po jej opublikowaniu zaczęliby kupować? Nie - kurs 11B zacząłby odzwierciedlać ich działania (kupno) zanim Ty lub ktokolwiek inny wpadłby na myśl, ze może z tą sprzedażą jest jeszcze lepiej, niż Ci się dotąd wydawało
Tak wiem, to insajderka, prokurator itp., ale zakładanie, ze owi goście nie istnieją/ nie wiedzą co robią jest objawem braku szacunku dla rynku i rzeczywistości....

Po prostu te Twoje super 10 mln sprzedanych sztuk lub wartość do niej zblizoną zobaczylibyśmy w wycenie jeszcze przed oficjalnym opublikowaniem danych sprzedażowych. Tak właśnie działa rynek...
"Kupuj akcje, ilekroć zobaczysz na wykresie Wiewiórkę, siedzącą na ramieniu Clowna. To się nazywa Analiza Techniczna" - Dilbert (Scott Adams) :-)

ROBERT150588
0
Wpisów: 66
Wysłane: 2 stycznia 2015 17:59:10 przy kursie: 72,00 zł
Otworzyłem ten wątek , bo codziennie jest bardzo aktywny i postanowiłem sprawdzić co to za firma.
I tak myślę .... niezła bańka w kursie :) chyba lepsza niż LPP.
I te wypowiedzi życzeniowe , jak na tonącym statku :)
Powodzenia życzę , a od dziś codziennie będę spoglądać z ciekawości jak to się potoczy dalej.
Rynek już chyba na kilka lat uwzględnił optymistkę , a nic nie zostawił dla zaskoczenia negatywnego....

Tofik
1
Wpisów: 94
Wysłane: 2 stycznia 2015 18:04:06 przy kursie: 72,00 zł
Szutnik ale czy tak wlasnie nie jest?? Chodzi mi o ta potencjalna insiderke. Kurs wystrzelil z 10 do 70 i praktycznie bez korekty dalej sie utzrymuje. Jakby to byl wystrzal czysto spekulacyjny nawet pod doskonaly produkt to korekty powinny byc dlusze i glebsze. Dla mnie to wlasnie wyglada na to ze dobrze poinformowani zakupili mnostwo towaru oczywiscie stosunkowo mnostwo do biezacego ff i nie wypuszczaja go z reki bo maja swiadomosc lub informacja i wiedza ze obecna cena ich nie satysfakcjonuje

krewa
krewa PREMIUM
364
Wysłane: 2 stycznia 2015 18:07:58 przy kursie: 72,00 zł
Tofik napisał(a):
Dla mnie to wlasnie wyglada na to ze dobrze poinformowani zakupili mnostwo towaru oczywiscie stosunkowo mnostwo do biezacego ff i nie wypuszczaja go z reki bo maja swiadomosc lub informacja i wiedza ze obecna cena ich nie satysfakcjonuje

Cytat:
Warto też zwrócić uwagę, że od 5 grudnia właściciela zmieniło 52 proc. akcji będących w wolnym obrocie, a w okresie listopad-grudzień wolumen przekroczył prawie dwukrotnie cały free float.

wiadomosci.stockwatch.pl/this-...

Rekinek
0
Wpisów: 652
Wysłane: 2 stycznia 2015 18:38:19 przy kursie: 72,00 zł
Czytając forum od dłuższego czasu nasuwa mi się takie oto spostrzeżenie. Kiedy nasz kolega Introvertyk pisze o swoich wyliczeniach i prognozach o sprzedaży gry na poziomie 150/200k a Ja i kilku Kolegów z forum pisze że to bajki i naganianie na spadki wówczas nie słyszałem nic o mądrości rynku. Natomiast jak ktoś napisze o swoich przemyśleniach na temat wysokości kursu, możliwościach korekty i ilościach sprzedaży zapowiadających wzrosty. To co się dzieje? A no wtedy Koledzy Krewa i Szutnik pochylają się nad tematem i z wielką powagą a wręcz z akcentem kryminalnym/prokuratorskim oświadczają że to bzdury bo przecież rynek wie lepiej i to że dzisiaj akcje rosną prawie 4% to jest naciągnięta sprężyna która lada chwila pęknie a my zatrzymamy się na 50zł. Proszę o odpowiedz czy dzisiejszy wzrost świadczy o mądrości rynku czy naiwności kupujących bo już się pogubiłem. Być może tak się stanie ale proszę jedynie o odrobinę wagi w swoich osądach osoby które mają ponad 1k wpisów na forum. Bo jak to mówią od starszych wymaga się trochę więcej.

kamilcia
kamilcia PREMIUM
2
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 110
Wysłane: 2 stycznia 2015 19:07:19 przy kursie: 72,00 zł
@rekinek
Właśnie Ci starzy wylewają Ci kubeł zimnej wody na rozgrzaną głowę bo już niejedno na grajdole przeżyli i z niejednego pieca chleb zjedli.

Poczytaj sobie forum EEX. Tam też było sky is the limit, w przyszłym roku min 100, 200, 300, a i było też coś o 500. Dodatkowo była dyskusja jak bardzo akcje są niedowartościowane i tylko ktoś ośmielił się mieć inne zdanie był prawie natychmiast zakrzykiwany. Mi do scenariusza EEX brakuje jeszcze tylko żeby ujawnił się jakiś fund, 2 PLN do góry i można zacząć zjazd :)

Apropo 11B IV.2014 będzie bardzo dobry, I.2015 siłą rozpędu pewnie też, a co dalej zobaczymy.
Edytowany: 2 stycznia 2015 19:07

krewa
krewa PREMIUM
364
Wysłane: 2 stycznia 2015 19:11:03 przy kursie: 72,00 zł
Rekinek,
jeżeli nie zgadzasz się ze mną lub Szutnikiem - zapraszam do dyskusji. Przedstaw swoje argumenty lub wskaż gdzie popełniamy błąd.
Jeżeli chodzi o Twoje pytanie - dzisiejszy wzrost z średnioterminowej perspektywy to zwykła fluktuacja, czyli takie nic.
Edytowany: 2 stycznia 2015 19:11

Szutnik
86
Wysłane: 2 stycznia 2015 19:21:22 przy kursie: 72,00 zł
Tofik napisał(a):
Szutnik ale czy tak wlasnie nie jest?? Chodzi mi o ta potencjalna insiderke. Kurs wystrzelil z 10 do 70 i praktycznie bez korekty dalej sie utzrymuje. Jakby to byl wystrzal czysto spekulacyjny nawet pod doskonaly produkt to korekty powinny byc dlusze i glebsze. Dla mnie to wlasnie wyglada na to ze dobrze poinformowani zakupili mnostwo towaru oczywiscie stosunkowo mnostwo do biezacego ff i nie wypuszczaja go z reki bo maja swiadomosc lub informacja i wiedza ze obecna cena ich nie satysfakcjonuje

Cytat:
Szutnik ale czy tak wlasnie nie jest?? Chodzi mi o ta potencjalna insiderke. Kurs wystrzelil z 10 do 70

Nie wiem, dlaczego tak jest. Gdybym wiedział, byłbym lepszy od pana Jackowskiego z Człuchowa i z nadmiaru pychy pewnie kazałbym do siebie mówić "góró" Angel Angel Całkiem możliwe, że to w jakimś stopniu jest insajderka. Ale może to też być trafna obserwacja w stylu - "na steamie szaleją, więc pewnie sprzeda się 2-3 razy tyle, co poprzednio szacowaliśmy". Czynników może być mnóstwo.

@ Rekinek

Cytat:
Kiedy nasz kolega Introvertyk pisze o swoich wyliczeniach i prognozach o sprzedaży gry na poziomie 150/200k a Ja i kilku Kolegów z forum pisze że to bajki i naganianie na spadki wówczas nie słyszałem nic o mądrości rynku. Natomiast jak ktoś napisze o swoich przemyśleniach na temat wysokości kursu, możliwościach korekty i ilościach sprzedaży zapowiadających wzrosty. To co się dzieje?

Wybacz, ale nie jestem zawodowym poprawiaczem czyichś skrzywionych pomysłów. Zaglądam na ten wątek z ciekawości w ramach wolnego czasu, akurat ten tekst zauważyłem...

Cytat:
no wtedy Koledzy Krewa i Szutnik pochylają się nad tematem i z wielką powagą a wręcz z akcentem kryminalnym/prokuratorskim oświadczają że to bzdury bo przecież rynek wie lepiej i to że dzisiaj akcje rosną prawie 4% to jest naciągnięta sprężyna która lada chwila pęknie a my zatrzymamy się na 50zł

Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem, co napisałem. Napisałem tylko tyle, że jeśli dalszy wzrost ma być zdrowy i długi (a tego zdaje się większość chce, prawda?) to teraz spółce przyda się korekta płaska pomiędzy 50kilka zlotych a 78. Napisałem też, że gdyby ona nie wystąpiła/była zbyt krótka, to w przyszłości, gdzieś na wyższych poziomach rośnie ryzyko gwałtownej wyprzedaży.

@ kamilcia

Cytat:
poczytaj sobie forum EEX. Tam też było sky is the limit, w przyszłym roku min 100, 200, 300, a i było też coś o 500. Dodatkowo była dyskusja jak bardzo akcje są niedowartościowane i tylko ktoś ośmielił się mieć inne zdanie był prawie natychmiast zakrzykiwany. Mi do scenariusza EEX brakuje jeszcze tylko żeby ujawnił się jakiś fund, 2 PLN do góry i można zacząć zjazd :)

Jak dla mnie jeszcze za wcześnie na skazywanie 11B na zmianę trendu. To jeszcze powinno jakiś czas potrwać, ale najlepszą fazę ta spółka ma już za sobą. Wzrostu z 70 do 420 zł w kilka kolejnych tygodni już nie będzie Angel Angel
"Kupuj akcje, ilekroć zobaczysz na wykresie Wiewiórkę, siedzącą na ramieniu Clowna. To się nazywa Analiza Techniczna" - Dilbert (Scott Adams) :-)

Rekinek
0
Wpisów: 652
Wysłane: 2 stycznia 2015 19:55:49 przy kursie: 72,00 zł
@Krewa kolego nie ma o czym dyskutować opisałem jedynie swoje spostrzeżenia.
@Szutnik kolego to wytłuszczenie nie było miłe, czytam ze zrozumieniem. Gdybyś napisał korekta 70/58/59 zgoda, ale pisanie 50 i dodawanie słowa kilka, trochę pachnie straszeniem.

Szutnik
86
Wysłane: 2 stycznia 2015 20:17:26 przy kursie: 72,00 zł
@ Rekinek

Cytat:
Gdybyś napisał korekta 70/58/59 zgoda, ale pisanie 50 i dodawanie słowa kilka, trochę pachnie straszeniem.

To nie jest straszenie. To jest podanie poziomu, do jakiego może zdjąć cenę typowa korekta płaska, jeśli rynek będzie się zachowywał tak, jak robi to najczęściej. 58-59 to już 11B niemal sięgnął.
Twoim zdaniem powinienem pisać: jest super, nie bójcie się, nic Wam nie grozi a cena nigdy nie spadnie?
Może w ten sposób bym zdobył krótkotrwały poklask, ale z pewnością byłoby to nieuczciwe, a po czasie usłyszałbym znacznie więcej gorzkich słów (jak najbardziej słusznie!) pod swoim adresem.

Na rynku Ci wygrywają, którzy stosują zasadę:licz na najlepsze, ale bądź zabezpieczony na najgorsze. Czy głaskanie po główkach Czytelników tego wątku i mówienie: jest wspaniale, a cena nie może spaść pomoże im w jakikolwiek sposób zabezpieczyć się na owo najgorsze?

Mr Exclusive
0
Wpisów: 60
Wysłane: 2 stycznia 2015 20:35:06 przy kursie: 72,00 zł
Przypominam Kolega, ze aktualnie kapitalizacja 11bit to niecale 150 milionow.
Ja zakladam ze tylko w 4 kw zarobili 30++.
Tak wiec kapitalizacja jest duza czy mala ? Oczywiscie zakladajac ze sie nie myle.

Uwazam tez, ze juz w tym momencie mamy wiekszy sukces niz Wiedzmin z CDRED.

Kurs po prostu dostosowal sie w jakiejs mierze do sukcesu TWOM, aktualnie sie konsoliduje a do wybicia niedaleko.Oczywiscie wg mnie :)

Nikogo przekonywac nie zamierzam, powiem nawet wiecej, uwazam ze nikt nie powinien kupowac aktualnie akcji bo rownie dobrze moze "walnac" nagle w dol. Niech scepptycy i entuzjasci czekaja na raport.
Ten bedzie sprawiedliwy i pogodzi kazdego :)

TWOM + zalegle anomaly z poprzedniego raportu + aktualne Anomaly ( a sprzedaje sie dobrze ( poklosie sukcesu TWOM ))
Oczekuj nieoczekiwanego.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
205
Wpisów: 10 566
Wysłane: 2 stycznia 2015 21:01:51 przy kursie: 72,00 zł
kamilcia napisał(a):
@rekinek
Właśnie Ci starzy wylewają Ci kubeł zimnej wody na rozgrzaną głowę bo już niejedno na grajdole przeżyli i z niejednego pieca chleb zjedli.

Poczytaj sobie forum EEX. Tam też było sky is the limit, w przyszłym roku min 100, 200, 300, a i było też coś o 500. Dodatkowo była dyskusja jak bardzo akcje są niedowartościowane i tylko ktoś ośmielił się mieć inne zdanie był prawie natychmiast zakrzykiwany. Mi do scenariusza EEX brakuje jeszcze tylko żeby ujawnił się jakiś fund, 2 PLN do góry i można zacząć zjazd :)

Apropo 11B IV.2014 będzie bardzo dobry, I.2015 siłą rozpędu pewnie też, a co dalej zobaczymy.

Kamilcia jest zasadnicza różnica pomiędzy EEX i 11B. W stosunku do EEX można było mieć zastrzeżenia co do rzetelności raportów, EEX raportuje każde kichnięcie, robił ogromny szum PR i rozgrzewał wyobraźnie inwestorów. 11B to spółka z kompetentnym, wiarygodnym zarządem, do księgowości nie ma się co czepiać i jest ostrożna w dozowaniu informacji. Oczywiście zachowanie akcjonariuszy jest bardzo podobne, ale tak już jest na spółkach, które mają szansę na sukces. I pomimo całej krytyki jaką wylałem na EEX nie odmawiam im prawa do sukcesu, bo oni nadal mogą go osiągnąć. Problem w tym, że rynek już im nie ufa i teraz ewentualnie kupi dopiero fakty, bo na razie sprzedaje marzenia które nabył. W 11B jest odwrotnie. Spółki nie zauważał, nie zaistniała w świadomości, nie miała PR i rynek kupił dopiero fakty, czyli sukces TWOM. Scenariusz z EEX nie musi być wcale grany, choć możliwe, że będzie i właśnie tak, bo oczekiwania są rozbudzone.

Jak większość wie, udziały w tym przedsiębiorstwie oficjalnie posiada właściciel i twórca tego portalu, co skłania do szczególnej troski o wątek. Nie chcemy aby ktoś zarzucił nam(bo ja się czuję także w pewnej części twórcą tego portalu) złą wolę i naganianie. To jest po prostu uczciwe.
Rynek i tak zrobi to co ma zrobić bez względu na to co sobie każdy myśli i szacuje, ale ważne, aby uczestnicy podejmowali decyzje jak najbardziej świadome. I tę świadomość próbujemy "dostarczyć", choć to z trudem idzie jak widać.

steampowers
0
Wpisów: 65
Wysłane: 2 stycznia 2015 21:17:25 przy kursie: 72,00 zł
I oby nie był grany scenariusz EEX. Jak dla mnie polityka informacyjna 11 Bit jest zwarta, konkretna jednym słowem rzetelna. Nie ma tutaj lepiej lub gorzej poinformowanych. Wszyscy wiemy tyle samo. I to nas bardzo odróżnia między innymi od EEX. Tam pojechali w niewłaściwą stronę. Jakies prognozy na wyrost, dzielenie sie każdą informacją, zdjęciem etc. Po co? Szkoda gadać. Dlatego apel do 11 Bit działajcie tak jak do tej pory działaliście. Wasz produkt sam się obroni a co za tym idzie obrobi również kurs akcji 11. Wy koncentrujcie sie tylko na dalszej sprzedaży TWOM, uruchamianiu kolejnych kanałów sprzedaży (mobilki) oraz produkcji nowych gier.

Dane wrzucajcie w oficjalnych komunikatach espi. I błagam nie dawajcie prognoz finansowych jak to robiło EEX, nie dzielcie się na razie dywidendą. lepiej nie mieć zadłużenia w czasie zawirowań na rynkach finansowych a gry produkować za zyski z TWOM. Rynek z pewnościa to doceni.

Mr Exclusive
0
Wpisów: 60
Wysłane: 2 stycznia 2015 21:41:40 przy kursie: 72,00 zł
A tak przy okazji, bo w zasadzie w glownej mierze tlyko po to zalozylem nicka.
Ktos pisal ze jak jest promocja na humble bundle, to mozna oszacowac ilosc sprzedanych kopi / zysku z tego. Gdzie na dole ekranu miala widniec ilosc sprzedanych "bundli"
Nie moglem tego znalesc ( trzeba byc zalogowanym ? ) i stworzylem nicka zeby zapytac. No ale jakos tak czas mijal, potem swieta i sylwester i dopiero dzisiaj sie przelamalem bo mam duzo wolnego :)

Ktos moglby wskazac kierunek w tej kwesti ?
Oczekuj nieoczekiwanego.

Frey
18
Wpisów: 930
Wysłane: 2 stycznia 2015 22:04:05 przy kursie: 72,00 zł
Większość obecnych akcjonariuszy pewnie tego nie wie, ale 11-bit ma w historii jedną prognozę finansową, której nie udało się dotrzymać. Od czasu tej nieszczęsnej prognozy innych prognoz nie było - i dobrze. Przykre doświadczenie, ale z pewnością przydatne. O to, że w przypadku 11-bit nie będzie w przyszłości prognoz finansowych jestem spokojny. Zresztą i przypadek Anomaly 2 (bo z tego co pamiętam niejako przy okazji zapowiadanej premiery tej gry była ta prognoza, o której wspomniałem), jak i przypadek TWOM uwidaczniają, że przy tego typu działalności podawanie jakichkolwiek prognoz mija się z celem, bo nigdy nie wiadomo czy gra chwyci, czy nie.
Sam jestem optymistą co wyniku zarówno sprzedażowego jak i finansowego za 4 kwartał, ale jednocześnie nie mogę nie zgodzić się z wpisami Szutnika, krewy czy anty-teresy. Oni jedynie przestrzegają przed zbytnią ekscytacją. Sytuacja na 11-bit wygląda moim zdaniem dobrze, ale nawet mając takie przekonanie trzeba zachowywać ostrożność, a nie zachłystywać (jest w ogóle taki wyraz?Anxious ) się huraoptymizmem. Na razie wszelkie szacunki to tylko szacunki. Kto oszacuje najlepiej ten zarobi najwięcej, ale moim zdaniem Szutnik ma w pełni rację pisząc, że rynek zawsze wie więcej od jednostki. Pytanie tylko co obecnie, po wzroście kursu z 10 zł do 70 zł rynek nam pokazuje - a tu już opinie się różnią i każdy musi wyrobić sobie własne zdanie. I to jest całe piękno giełdy Dancing

baks
18
Wpisów: 2 546
Wysłane: 2 stycznia 2015 22:20:31 przy kursie: 72,00 zł
krewa napisał(a):
farat napisał(a):

AT opiera się na założeniu, że rynek dyskontuje wszystko, również te 10 mln sztuk sprzedaży. Pytanie nie retoryczne, lecz nietrafione.

Wydaje mi się, że jesteś w błędzie na czym stawiasz to swoje AT - jestem przekonany, że odpowiedź będzie łatwo obalić znawcom giełdowym. Co prawda ja mam spore luki w Waszych regułkach - kiedyś się tego uczyłem ale uznałem to za bezsensowne, bo nie interesowały mnie Wasze zarobki po 3% rocznie. Tyle bez wysiłku zarobiłbym na lokatach. Gram teraz na spółkach które mają wyższy potencjał zarabiania - czasem się trochę wtopi albo trzeba poczekać dłużej na przyzwoity zwrot ale średnie efekty są wyraźnie wyższe niż te 3%.
Stąd wytłumacz ale tak wiarygodnie co robiło Wasze AT przed premierą - czemu nie przewidziało tak dużego wzrostu ceny akcji.
Przypomnę, że inwestor musi przewidzieć kurs akcji wcześniej tak aby mógł zarobić na tych akcjach a co powiedział im ten AT ..... brak perspektyw na dobry zarobek. Co powiedzą na te wykresy gracze iełdowi którzy patrzyli na AT i nie zarobili albo zarobili ułamek tego co mogli.
Co powiedzą gracze którzy patrząc na AT nie wejdą i nie zarobią. Przypomnij sobie co mówili specy od AT po kilku dniach przy poziomie 29zł. Wieszczono korektę do poziomu 16zł i co się stało kurs dojechał do poziomów jakie znamy. Tylko raz był większy spadek na kursie zamknięcia. Jak już kilka razy pisałem AT nie sprawdza się na razie.
Sensowne będą te wykresy dopiero po ukazaniu się wymiernych wyników sprzedaży lub raportu dopiero wtedy będziemy mogli wrócić do opierania się i brania pod uwagę wykresów. Jednak dla długotrwałych inwestorów wykresy AT mają stosunkowo mniejsze znaczenie. Tu na spółce najbardziej sensowny zarobek można osiągnąć przy dłuższym inwestowaniu. Powodem jest program wydawniczy i motywacyjny, który pokazała spółka. Jak widzimy spółka potrafi planować i doskonale realizować swoje plany. Jest to jak na razie jedna z najlepszych spółek jakie znamy. Nie bez powodu na tak dużym rynku jak w Niemczech spółka jest nominowana do pierwszych miejsc w kilku kategoriach. Ujmując w uproszczeniu można to sformułować :

- najlepszy zespół programistów
- najlepsza gra roku
- najlepsza animacja
To chyba potwierdza, że na forum nie są oszołomy, którzy "zakochali" się w spółce i bez powodu ją gloryfikują. Jestem przekonany, że w tym roku może być podobnie jak w ubiegłym. Nie chcę spekulować i podawać liczb, które zostaną uznane za naganianie ale swoje założenia mam podobnie jak kilku innych forumowiczów. Jak się mówi "moc będzie z nami" okaże się już 12-go. Następny dzień może być "niepechowy" jak na 13 piątek. Czas pokaże jak nie mam wątpliwości.

Podsumowując rynek często się myli czego przejawem był gigantyczny wzrost kursu po premierze - gdzie był rynek "w lesie".
Podobnej reakcji spodziewam się po raporcie - no chyba, że wcześniej wzrośnie adekwatnie do spodziewanego poziomu zysku.
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)
Edytowany: 2 stycznia 2015 22:23

Piter18pl
Piter18pl PREMIUM
0
Wpisów: 150
Wysłane: 2 stycznia 2015 22:32:41 przy kursie: 72,00 zł
Podam taką ciekawostkę :) stopa zwrotu z 5 lat producentów gier :)

stooq.pl/q/?s=vvd&d=201501...

sami przyznacie że jeszcze troszkę do vivda brakuje :) troszkę dużo :) także vivid i 11 bit najlepsi długoterminowo w branży :)

baks
18
Wpisów: 2 546
Wysłane: 2 stycznia 2015 22:34:57 przy kursie: 72,00 zł
Jak już wiemy ten rok będzie także bardzo obfity w produkty więc nieadekwatne jest założenie sprzed jakiegoś czasu, że spółka zarobi w 2014 roku a później już nie. Gra nadaj się dobrze sprzedaje.
Wiele wskazuje, że wynik w kolejnych latach (2015,2016) co dość prawdopodobne może być coraz wyższy i nie o te 3% tylko wielokrotność.
Owszem to założenie jest aktualne, że nie będzie tak co roku. Jednak w okresie dynamicznego rozwoju spółki (w jakim jest obecnie) roczne wzrosty zysku mogą być na poziomie 30%, 100% albo i więcej - tak jak to miało miejsce w tym roku.
Nie spierajmy się czy te 30% czy 100% musi być "w nieskończoność" bo każdy świadomy dorosły zdaje sobie raczej z tego sprawę, że jest to niemożliwe.
Jednakże większość inwestorów interesuje znacznie krótsza perspektywa. Oni nie inwestują pieniędzy w daną spółkę jak w fundusz emerytalny zastanawiając się ile będzie warta spółka za 100lat - bo przecież nie dożyje tego. Więc perspektywa inwestorów sięga 6 - 12miesięcy a część 1 miesiąc inni natomiast 2-3 lata. Jak wskazują plany spółki na najbliższe 2-3 lata wiele wskazuje na bardzo dynamiczny wzrost spółki i cen akcji. Spółka pokazała, że jest wiarygodna - co więcej trzeba inwestorowi - aby w nią zainwestować ?
Inwestorzy czytający AT zapewne zostali na CDRed - ciekawe co teraz czują ?
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)
Edytowany: 2 stycznia 2015 22:36

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość