pixelg
PROTEKTOR - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4

PROTEKTOR [PRT]

AKTUALNY KURS: 3,925 zł (+0,00%) 12-04-2021 13:26
cegielka
3
Dołączył: 2010-12-20
Wpisów: 220
Wysłane: 12 listopada 2013 08:47:15 przy kursie: 3,20 zł
Zapomniane buty przynoszą niezłe zyskithumbright

Bardzo dobry raport za 3 kwartał 2013 - na wszystkich poziomach
www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl...

zysk netto - 2 mln zł wobec 0,4 mln przed rokiem
operacyjnie 3,6 mln wobec 1,6 przed rokiem
przychody odpowiednio 28,7 mln wobec 26,2 przed rokiem ... raport szczegółowy strona 7

diR
1
Dołączył: 2009-07-21
Wpisów: 977
Wysłane: 18 lutego 2014 09:23:36 przy kursie: 3,15 zł
zapomniane buty ostatnio mają tendencję do chwilowych wyskoków i zwiększonych obrotów - na fali zapowiedzi ze spółki salute

cyt " Z naszych informacji wynika, że potencjalni przejmujący Protektora będą składać oferty opiewające na co najmniej 4 zł za walor i ten poziom ma wystarczyć, aby swoje pakiety sprzedali akcjonariusze mający ponad 50 proc. akcji.

– Nie potwierdzam tej informacji – ucina Paweł Jagiełło, wiceprezes firmy IMAP Access2 poszukującej inwestora dla producenta obuwia ochronnego.

– Nie zastanawiałem się jeszcze nad dokładną ceną. Na pewno spółka jest więcej warta, niż obecnie wycenia ją rynek – uważa Piotr Szostak, mający 11 proc. akcji Protektora. Kilka lat temu zapowiadał, że chciałby przejąć tę spółkę. – W tej chwili nie znajduje się to w mojej strategii – zapewnia."

www.parkiet.com/artykul/7,1361...
Nie nauczysz się pływać - nie wchodząc do wody

diR
1
Dołączył: 2009-07-21
Wpisów: 977
Wysłane: 4 marca 2014 22:40:49 przy kursie: 3,10 zł
Śmiałe plany.

www.parkiet.com/artykul/136369...

"

– Pod względem obrotów ten rok powinien być lepszy niż ubiegły. Styczeń i luty były dobre, osiągnęliśmy co najmniej 10-proc. wzrost sprzedaży zarówno w Abebie, jak i Protektorze.

Wyniki także powinny się poprawić – mówi Piotr Skrzyński, prezes Protektora.

W całym 2013 r. przychody grupy Protektor (niemiecka firma zależna Abeba i polski Protektor) wzrosły o 5,5 proc., do 105 mln zł. Zysk operacyjny zwiększył się o 50 proc., do 11,2 mln zł. Natomiast zysk netto zmalał o 26 proc., do 5,4 mln zł. Jednak w 2012 r. pozytywny wpływ na wynik miała sprzedaż czeskiej spółki zależnej Prabos (ok. 4,7 mln zł), negatywny koszty restrukturyzacji (ok. 1 mln zł).
W 2013 r. marża brutto wyniosła 38 proc. – W tym roku powinna być na co najmniej takim poziomie – mówi Skrzyński.

Protektor od ponad roku poszukuje inwestora strategicznego. – Liczymy, że nasz doradca IMAP Access 2 przedstawi nam oferty na przełomie marca i kwietnia – informuje prezes. Obecnie zainteresowane są firmy z Indii i Hiszpanii.

Jeśli nie uda się pozyskać inwestora, Protektor będzie miał dwa wyjścia: zostanie spółką dywidendową albo będzie rozwijał się przez akwizycje. – Decyzja w tej sprawie będzie należeć do akcjonariuszy i powinna zapaść najpóźniej na corocznym walnym zgromadzeniu w czerwcu – dodaje Skrzyński. W przypadku przejęcia spółka byłaby zainteresowana podmiotem o rocznych obrotach 10–20 mln zł. – Po sprzedaży nieruchomości będziemy mieć gotówkę netto i duże zdolności zaciągnięcia długu. Na koniec 2013 r. wskaźnik długu netto do EBITDA wyniósł 0,6x. W razie przejęcia należałoby wzmocnić Protektora na rynku polskim, który obecnie zapewnia tylko 10 proc. obrotów naszej grupy – uważa prezes.

Protektor od kilkunastu miesięcy stara się sprzedać za 8 mln zł netto (wartość księgowa to 10,5 mln zł) położoną w centrum Lublina nieruchomość produkcyjną o pow. 13,8 tys. mkw. Ma dwóch zainteresowanych i wiążąca umowa powinna zostać podpisana do końca marca. Po sprzedaży nieruchomości Protektor chce do nowej siedziby przenieść z Czech swoją maszynę mogącą produkować 160 tys. par butów rocznie, co zwiększyłoby moce lubelskiego zakładu do 200 tys. par rocznie. – To pozwoliłoby spółce uzyskać jednostkowo 18–20 mln zł rocznych obrotów i w efekcie dodatni wynik operacyjny – mówi Skrzyński. W 2013 r. miała 13,2 mln zł obrotów i poniosła 1 mln zł straty operacyjnej – red.).
"
Nie nauczysz się pływać - nie wchodząc do wody


totmes4
totmes4 PREMIUM
0
Dołączył: 2012-04-07
Wpisów: 108
Wysłane: 7 czerwca 2014 12:22:09 przy kursie: 3,40 zł
Proszę o analizę raportu Protektora.

Deogracias
Deogracias PREMIUM
6
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2012-10-10
Wpisów: 469
Wysłane: 16 czerwca 2014 18:01:41 przy kursie: 3,38 zł
Omówienie wyników oraz sytuacji finansowej i rynkowej Grupy Kapitałowej PROTEKTOR S.A. (dalej PROTEKTOR) za okres od 1 stycznia do 31 marca 2014 roku

Producent obuwia specjalistycznego z Lublina po zawirowaniach w poprzednich latach powoli staje na nogi. Spółka pokazała 1,64 mln zysku na 1 kwartał 2014, co zostało pozytywnie odebrane przez rynek. W ramach analizy sprawozdania postaram się zweryfikować, czy ten szewc chodzi bez butów czy jednak jest solidnie przygotowany i może zajść daleko.

Analiza sprawozdania finansowego


kliknij, aby powiększyć


Przychody PROTEKTOR-a w ostatnim kwartale prezentują się wyraźnie lepiej zarówno w odniesieniu do ostatniego kwartału 2013 roku (+12,1%), jak i do analogicznego okresu roku ubiegłego (+5,2%). Rzut oka na kształtowanie się wykresu w dłuższym okresie zaburza ten pozytywny obraz - przez ostatnie 3 lata przychody kwartalne oscylują w granicach 25-30 mln zł i również ostatni kwartał utrzymuje się w tym trendzie.
Wyjaśnieniem takiego kształtowania się wykresu jest sprzedaż spółki zależnej Prabos z Czech (została sfinalizowana w połowie 2012) oraz likwidacja lubelskich zakładów LZPS (przełom 2011/2012). Od tego czasu PROTEKTOR działa przez spółkę macierzystą na polskim rynku (około 10-12% obrotów) oraz przez spółkę zależną ABEBA, która generuje na rynku niemieckim 60% obrotów grupy kapitałowej. Pozostałych 30% obrotów jest generowane w innych krajach europejskich.

Spółka ustabilizowała marżę brutto w ostatnich kwartałach na poziomie około 36-38% - taka wartość kształtowała się przez cały 2013 rok oraz w pierwszym kwartale 2014.


kliknij, aby powiększyć


Spółka zanotowała wzrosty na wszystkich poziomach rachunku wyników w porównaniu do 1 kwartału 2013.
Zysk na sprzedaży wzrósł o 5,2%, zysk operacyjny o 26,5% a zysk brutto o 13,6%.
Podobnie wyraźne i pozytywne tendencje widać, jeśli porównamy 1 kwartał 2014 do ostatniego kwartału 2013, aczkolwiek zdrowy rozsądek podpowiada, że w handlu obuwiem musi występować sezonowość i właściwym okresem porównawczym jest omówiony wcześniej analogiczny okres roku ubiegłego. Z uwagi na zmiany w strukturze grupy kapitałowej na wykresie przychodów sezonowość nie jest widoczna w sposób jednoznaczny.


kliknij, aby powiększyć


Efektywność operacyjna PROTEKTOR-a kształtuje się stabilnie. W ostatnich kilku kwartałach widać delikatne pozytywne tendencje, wynikające ze skracania okresu spływu należności, spłaty zobowiązań oraz rotacji zapasów. Cykl rotacji gotówki jest stosunkowo długi i przekracza pół roku. Z uwagi na ten fakt spółka ma duże zapotrzebowanie na kapitał obrotowy (stanowi on około 75% całości aktywów).


kliknij, aby powiększyć


Przepływy pieniężne wyglądają również pozytywnie. W ostatnim okresie PROTEKTOR wygenerował 927 tys. zł z działalności operacyjnej. Jest wprawdzie mniej niż raportowany zysk netto (1622 tys. zł), ale nie widział bym w tym fakcie powodu do obaw.
Od kilku kwartałów każdy okres kończy się dodatnim saldem przepływów pieniężnych (czerwony znacznik na wykresie), co powoduje, że saldo środków pieniężnych systematycznie rośnie (linia niebieska).


kliknij, aby powiększyć


Analiza struktury bilansu pokazuje, że PROTEKTOR stosuje konserwatywną politykę finansowania. Majątek trwały spółki jest w całości sfinansowany kapitałem własnym (fioletowe pola na wykresach aktywów i pasywów). Kapitał własny finansuje również większość zapotrzebowania na kapitał obrotowy.
Spółka korzysta w bardzo niewielkim stopniu z finansowania długiem, co jest na pewno bezpieczne, ale jednak może być nieoptymalne dla akcjonariuszy, zwłaszcza biorąc pod uwagę kapitałochłonność sprzedaży (duże zapotrzebowanie na kapitał obrotowy).

Pozytywny obraz kondycji finansowej PROTEKTOR-a jest potwierdzony przez wskaźnik Altmana, który systematycznie kształtuje się na najwyższym poziomie AAA.

>> Porównanie na tle sektora przemysłu lekkiego

Podsumowanie

Zasadniczo w samej spółce nie dzieje się nic przykuwającego uwagę. PROTEKTOR stara się dywersyfikować źródła przychodów na rzecz odbiorcy bardziej masowego, tak, żeby zmniejszyć swoje uzależnienie od przetargów dla instytucji państwowych. Po burzliwych latach 2011 i 2012 wyniki operacyjne się ustabilizowały i systematycznie się poprawiają.

PROTEKTOR od jakiegoś czasu stara się sprzedać nieruchomość w Lublinie. Jest ona wyceniona w księgach na 8 mln zł (około 12% wartości rynkowej oraz kapitalizacji). Pod koniec 2013 została zawarta wstępna umowa sprzedaży, która jednak nie doszło do skutku. Znalezienie nabywcy i realizacja transakcji sprzedaży, o ile nie wygeneruje straty księgowej, powinna poprawić strukturę bilansu i wygenerować gotówkę dla spółki.

Trochę ciekawiej niż wewnątrz jest w otoczeniu spółki.

Od 2012 roku trwają poszukiwania inwestora strategicznego i według przekazywanych informacji zarząd prowadzi rozmowy z 2 potencjalnymi inwestorami branżowymi z zagranicy. Przełom w tym obszarze powinien mieć pozytywne przełożenie na notowania spółki.

Należy zwrócić uwagę na bardzo dużą liczbę akcji w obrocie – wyjście lub wejście któregoś z akcjonariuszy finansowych może solidnie poruszyć kursem akcji.

Spółka w swojej historii nigdy nie wypłacała dywidendy, ale w ostatnich dniach pojawił się wniosek akcjonariuszy o jej wypłatę. Może to pogorszyć wskaźniki finansowe, ale jednak powinno pozytywnie wpłynąć na postrzeganie spółki przez inwestorów. Patrząc na wskaźniki rentowności i finansowe, osiągnięcie statusu spółki dywidendowej jest w zasięgu ręki.

PROTEKTOR posiada fabrykę w aktualnie gorącym regionie świata (Naddniestrze). Z uwagi na fakt, że koncentruje się tam produkcja, a nie sprzedaż, nie traktowałbym jednak tego jako istotnego zagrożenia dla jej wyników finansowych.

Automatyczne metody wyceny pokazują niedowartościowanie spółki. Wskaźnik cena/zysk kształtuje się na poziomie 12,7, co jest wyraźnie poniżej średniej rynkowej.
Wokół spółki może się sporo dziać w najbliższym czasie i te wydarzenia będą determinowały wartość jej akcji.

>> Wyceny automatyczne są tutaj
>> Więcej analiz najnowszych raportów finansowych jest tutaj

Powyższa treść przez 60 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.
Nowy wpis >>> Top 10 wpisów z 2020 roku
Zapraszam na bloga - https://dariuszgrupa.pl
https://twitter.com/DarekGrupa

Poproś analityków Stockwatch o analizę fundamentalną wybranej spółki >>> Przycisk w profilu spółki

groszkin
0
Dołączył: 2014-06-23
Wpisów: 11
Wysłane: 24 lipca 2014 23:12:22 przy kursie: 3,15 zł
Cześć, Spółka wypłaca dywidendę ponad 8% i zastanawiam się czy nie z tego powodu ich akcji aby zarobić na dywidendzie. Proszę o podpowiedź.

ChiefMike
0
Dołączył: 2012-10-10
Wpisów: 575
Wysłane: 10 lutego 2015 21:29:06 przy kursie: 2,90 zł
Płynność na spółce jest trochę mała - mi to nie przeszkadza dla mnie to plus.

Też się zastanawiam nad tym aby kupić Akcje i trzymać długoterminowo - krótko terminowo poprzez brak płynności w kilka sesji możesz stracić cały zysk tylko dlatego, że ktoś będzie chciał szybko sprzedać.

Ja myślę, że warto spółka dzieli się zyskiem i produkty ma dobre, szansa na rozwój też jest.
Wskaźniki zdrowe. Fundamentalnie wygląda bardzo dobrze.

Ale oczywiście to TWOJE pieniądze wiec sam musisz podjąć decyzję.

ChiefMike
0
Dołączył: 2012-10-10
Wpisów: 575
Wysłane: 17 marca 2015 13:41:55 przy kursie: 3,28 zł
Dzisiaj był czat z prezesem Spółki Protektor.


(Jeśli można) Pozwolę sobie go wkleić.
Moderator: Zapraszamy do udzialu w czacie inwestorskim z Grupa Kapitalowa Protektor, który odbedzie sie 17 marca (wtorek),o godz. 10.00. Na pytania inwestorów odpowiadac bedzie Piotr Skrzynski, Prezes Zarzadu.

Moderator: Witam wszystkich na kolejnym czacie z Panem Piotrem Skrzynskim, Prezesem Grupy Kapitalowej Protektor, zapraszamy do zadawania pytan.

rysiek: Czy jest duzo podmiotów na rynku w tej branzy?

Piotr Skrzynski: Rynek PPE jest rynkiem rozproszonym, dosc konkurencyjnym i zaden podmiot nie przekracza 10% udzialów w rynku. Charakterystyka ta dotyczy rynku miedzynarodowego.

rysiek: A konkurencja w biznesie, moze Pan wymienic z kim konkurujecie, co by mozna porównac analizujac?

Piotr Skrzynski: W Polsce: ze spólek gieldowych czesciowo Wojas natomiast bezposrednia konkurencja sa spólki: Demar, PPO (Strzelce Opolskie), U-Power, UVEX, Elten, Atlas, Sitz-Secura.

abrakadabra: W jaki sposób lub gdzie spólka moze szukac zródel zwiekszenia przychodów?

Piotr Skrzynski: Zwiekszenie przychodów na poziomie wzrostu organicznego to od zera do 3% rocznie. Tak rosnie rynek PPE w Polsce i w Europie. Zdecydowane 2cyfrowy wzrost sprzedazy moze nastapic przez dedykowane przejecie.

Stefan Szczygiel: Czym sa aktywa trwale do sprzedazy i kiedy beda one sprzedane?

Piotr Skrzynski: Aktywa trwale do sprzedazy o wartosci 8 mln zl to zespol 11 budynkow o pow. ponad 13,5 tys mkw, ktory spolka próbuje sprzedac od 2 lat.

Mariusz75: Czy spólka zauwazyla zwiekszenie zainteresowania swoimi produktami w zwiazku z sytuacja na Ukrainie?

Piotr Skrzynski: Widac symptomy ozywienia jesli chodzi o obuwie ciezkie. Wydaje sie iz zdecydowana zmiana tendencji moze nastapic w ciagu kolejnych kwartalów.

rysiek: Dlaczego az 2 zaklady w Moldawii? Teraz wszyscy produkuja w Chinach, prosze powiedziec czemu Moldawia?

Piotr Skrzynski: Historycznie Grupa Abeba posiada 2 fabryki w Moldawii. Dla dywersyfikacji zródel dostaw podjelismy decyzje o rozbudowie potencjalu produkcyjnego w okolicach Lublina w ciagu kolejnych 12-15 miesiecy. Dzieki temu 50% produkcji bedzie ulokowane w Polsce. Obecnie na rynku jest tendencja powrotu produkcji z Azji do Europy.

Mariusz75: Jaki jest udzial eksportu w sprzedazy. Jakie sie najwazniejsze rynki eksportowe spólki?

Piotr Skrzynski: Poprzez niemiecki brand Abeba zarzadzany w ramach spólek w Niemczech i we Francji, ok. 90% calkowitych obrotów realizowanych jest poza Polska. Najwazniejsze rynki eksportowe to Niemcy, Francja oraz kraje niemieckojezyczne.

Nowy: Czy bedziecie Panstwo wyplacac dywidende?

Piotr Skrzynski: Zarzad zaproponuje wyplate dywidendy w oparciu o wynik finansowy za rok obrotowy 2014.

GDS: Jakiej dywidendy mozna oczekiwac za 2014 rok?

Piotr Skrzynski: O wysokosci dywidendy zadecyduja akcjonariusze podczas czerwcowego WZA.

GDS: Witam, chcialbym zapytac jak zmieniaja sie ceny produktów na przestrzeni ostatnich 2-3 lat ? Czy maja tendencje wzrostowa?

Piotr Skrzynski: Na rynkach zachodnich ceny rosna srednio od 1 do 5% r/r. Na rynku polskim mamy stagnacje cen od 2 lat.

dunin: Jaki cel dzialalnosci maja spólki w Moldawii?

Piotr Skrzynski: Sa to spolki produkcyjne, gdzie na bazie powierzonych przez nas materialów realizowana jest produkcja finalna obuwia.

zenek: Jakie korzysci da nowy zintegrowany system informatyczny?

Piotr Skrzynski: System IT uruchomiony zostal w spólce matce dzieki czemu ulatwi nam to zarzadzanie kapitalem obrotowym na poziomie lokalnym oraz przygotowalo spólke do zwiekszenia mocy produkcyjnych w Lublinie.

czy spólka obecnie poszukuje inwestora ?: czy spólka obecnie poszukuje inwestora lub rozwaza przejecia

Piotr Skrzynski: Zarzad spólki nie uczestniczy w procesie pozyskiwania inwestora. Z punktu widzenia spólki najwazniejszym jest uzyskiwanie powtarzalnych dobrych wyników finansowych. Na obecnym etapie zwiazanym z rozbudowa zakladu w Lublinie, spólka ma bardziej charakter dywidendowy.

Stefan Szczygiel: W ostatnich 2 latach spólka bardzo malo inwestowala. Czy dalej sie to nie zmieni?

Piotr Skrzynski: Poziom inwestycji w danym roku odpowiada poziomowi amortyzacji. W tym roku ze wzgledu na wydatki w hale produkcyjna, zwiekszy sie on dwukrotnie. W kolejnych lataach planujemy podobna polityke inwestycyjna zwiazana z ciagla modernizacja parku przemyslowego na poziomie wartosci amortyzacji.

Mateusz: Ile wynosi portfel zamówien spólki na dzien dzisiejszy?

Piotr Skrzynski: Wiekszosc naszych obrotów oparta jest o zamówienia dzienne, tylko niecale 3% obrotów uzyskiwanych jest w ramach przetargów. Na dzis w tej czesci obrotów widzimy ponad 2cyfrowy wzrost r/r.

podrazka: Bycie w strefei ekonomicznej to korzysci (podatek dochodowe,zowlnienie z oplat za nieruchomosci podatek na okres 3 lat jak sie dowiedzialem stefa ekonomiczna,ale to tez zapewne koszta,w jakiej wyskosci moga to byc koszta wejscia do sterefy czy mozna sie zw ziwzku z tym jakiejs (konretnie jakiej) wyskosci odpisow spodziewac?

Piotr Skrzynski: Bycie w strefie ekonom. to z jednej strony korzysci jak i zobowiazania. nalezy zainwestowac co najmniej 100 tys. euro i prowadzic nowa dzialalnosc przez kolejne 5 lat obrotowych. Korzysc to 50% odpis podatkowy w ramach tzw. kosztow notyfikowanych. Obejmuja one nie tylko inwestycje w aktywa trwale (maszyny) ale takze koszty stale (np. wynajem).

rysiek: Witam, w jaki sposób spólka chce zwiekszac wycene?

Piotr Skrzynski: Spólka przede wszystkim ma pokazywac dobre i powtarzalne wyniki finansowe. Sam rynek doceni wartosc takiej firmy.

podrazka: Panie Piotrze,w financial statment nei widze informacji o np liczbie kontrahentow,jak moglby Pan ich uporzadkowac,9wielkosc,rodzaj)

Piotr Skrzynski: Firma na rynku polskim posiada ok. 400 stalych klientów zas na rynkach zagranicznych ok. 2400.

mike: Dlaczego spólka nie chce sprzedac taniej \'tych\' budynków widac, ze jest male zainteresowanie wiec dlaczego nie chca Panstwo obnizyc ceny która mozna reinwestowac ?

Piotr Skrzynski: Pierwotna wycena nieruchomosci byla rzedu 10-12 mln zl. Obecna obnizona wartosc ksiegowa oto 8 mln zl. uznajemy to ze wzgledu na porównania rynkowe za wartosc godziwa i mozliwa w koncu do uzyskania.

rysiek: A jak konflikt na wschodzie wplynal na spólke?

Piotr Skrzynski: Obecnie spólka nie odczuwa bezposrednio wplywu konfliktu na Ukrainie na swoja operacyjna dzialalnosc w Moldawii. Dewaluacja walut na wschodzie Europy raczej uatrakcyjnila to miejsce produkcji.

podrazka: Czy termin zbycia nieruchomosci i zaplaty zadatku jest scisle okreslony? w jakim osatecznie czasie mozna sie spodziewac podpisania umowy zbycia,rozumiem ze czasowo to jzu powinno byc rozliczone,do kiedy najpozniej nabywca ma sie zobowizac do zaplaty?

Piotr Skrzynski: Termin zbycia nieruchomosci w stosunku do inwestora jest obecnie wylacznie uzalezniony od rozpoczecia jego inwestycji w Polsce. Zakup naszej nieruchomosci jest tylko czescia tego procesu. Wg oswiadczen ustnych potencjalnego kupca, podpisanie przedwstepnej umowy powinno nastapic w ciagu kolejnych kilku tygodni. Jezeli ten scenariusz sie spelni to pelne rozliczenie transakcji nastapi do konca biezacego roku kalendarzowego.

shoemaker: Powtarzalnosc przeplywów gotówkowych jest miara sukcesu restrukturyzacji operacyjnej przeprowadzonej w ostatnich latach, co Zarzad zamierza zrobic aby te przeplywy konsekwentnie zwiekszyc w tym roku i kolejnych?

Piotr Skrzynski: W kolejnych 12-15 miesiacach poprzez relokacje czesci produkcji do strefy ekonomicznej, zamierzamy zoptymalizowac efektywna stope podatkowa. Dodatkowo dazymy do optymalizacji w zarzadzaniu kapitalem obrotowym a w szczególnosci magazynami.

marian: Czy istnieje obecnie ryzyko odpisów wartosci zapasów?

Piotr Skrzynski: Nie. Co do zasady inwenutry przeprowadzamy srednio 1-2 x w roku i nie widzimy obecnie takich ryzyk.

saldo: Jaka czesc naleznosci jest obecnie przeterminowana?

Piotr Skrzynski: Przeterminowanie naleznosci nie przekracza 5%.

ksiegowy: Do jakiego poziomu Zarzad chce zredukowac zadluzenie?

Piotr Skrzynski: Sprzedaz nieruchomosci pozwoli splacic nam tzw stare zadluzenie, które obecnie jest na poziomie ok 5,5 mln. Spólka jednak nadal bedzie korzystac z kredytow obrotowych w celu finansowania biezacej dzialalnosci jesli bedzie spólka dywidendowa.

marian: Czy sa jeszcze jakies rynki zagraniczne które Was interesuja w pierwszej kolejnosci?

Piotr Skrzynski: Dla brandu Abeba oprócz tradycyjnego rynku niemieckiego i rynkow niemieckojezycznych, obecnie koncentrujemy sie na rynkach Europy Srodkowej. Dla brandu Protektor szukamy klientow w Europie Sr. i Pd.

AdamB: Jaka czesc sprzedazy spólka kierowala na eksport w 2014 roku?

Piotr Skrzynski: Jako Grupa poza Polska sprzedajemy ok 90%

MGregor: W jakim kraju najbardziej oplaca sie sprzedawac Wasze produkty?

Piotr Skrzynski: W krajach zachodnich gdzie rotacja naleznosci nie przekracza 30 dni.

zenek: Czy jest sezonowosc w tym biznesie?

Piotr Skrzynski: W naszym biznesie wystepuje sezonowosc kwartalna. I kw. slaby, II - sredni, III - bardzo dobry, IV - sredni.

mike: Jak spólka planuje zwiekszac przychody - jaka maja Panstwo strategie rozwoju ?

Piotr Skrzynski: Nasza strategia rozwoju dotyczy wyniku finansowego. Uznajemy, ze poprzez podniesienie produktywnosci (nowa hala) oraz obnizenia efektywnej stopy podatkowej jestesmy w stanie wygenerowac wyzszy strumien przeplywow gotowkowych.

rysiek: Zapytam jeszcze jaka jest wartosc rynku?

Piotr Skrzynski: Rynek PPE europejski = 6,8 mld euro, Polska - szacowany na 380 mln euro. Obuwie ochronne Europa = 1,6 mld euro, Polska = 60 mln euro.

podrazka: ktorego z konkurentow Pan najbardziej szanuje z Europy ze swiata ,z Poslki?

Piotr Skrzynski: Honeywell, który od 5 lat dokonuje integracji rynku PPE takze w Europie.

malgosia: Czy rozpoczely sie juz prace zwiazane z budowa nowoczesnej hali produkcyjnej ?

Piotr Skrzynski: Do konca marca br. chcielibysmy podpisac list intencyjny w sprawie budowy hali a do konca kwietnia finalna umowe w oparciu o finalne projekty budowlane.

lutek: Czy w ramach nowej strategii Spólka przewiduje publikacje prognoz finansowych ?

Piotr Skrzynski: Nie w tym roku ale po otwarciu hali w I kw. 2016 r. uwazam iz spolka powinna podac przewidywania.

junior: Ile osób jest zatrudnionych w Protektorze?

Piotr Skrzynski: W Polsce bezposrednio ok. 80 osób a w spolkach partnerskich kolejne 50. W Grupe Abeba ok 530 osób.

junior: Ile osób jest zatrudnionych w Protektorze?

Piotr Skrzynski: W Polsce bezposrednio ok. 80 osób a w spolkach partnerskich kolejne 50. W Grupe Abeba ok 530 osób.

ewcia_76: Czy produkcja obuwia lokowana na rynkach wschodnich np.: w Moldawii daje mozliwosc konkurowania cenowo z produkcja prowadzona przez Spólke w Polsce?

Piotr Skrzynski: Jest to uwarunkowane tym czy produkcja dokonuje sie w strefie ekonomicznej czy nie.

fibi: Jak u Was ze zwiekszaniem zasiegu dzialalnosci? Co bedziecie robic? Jakie plany na przyszlosc?

Piotr Skrzynski: Aby mowic o zdecydowanym zwiekszeniu zasiegu geograficznego w krótkim okresie, na konserwatywnym rynku PPE koniecznym byloby dokonanie akwizycji.

Kate: O jakie produkty ma byc rozszerzona oferta spólki?

Piotr Skrzynski: Jesli chodzi o brand Abeba to rozwijamy obuwie bezpieczne kosztem obuwia zawodowego. Obuwie bezpieczne jest drozszym od zawodowego srednio o ponad 20% i wymaga wiekszej wiedzy technologicznej, dzieki czemu umozliwia utrzymanie wysokich marz sprzedazowych w kolejnych okresach rozliczeniowych. Jesli chodzi o brand Protektor to systematycznie rozwijamy oferte z zakresu obuwia ciezkiego, która równiez zaczelismy promowac poza krajem.

gaga: Jak wyglada procentowy udzial w sprzedazy w poszczególnych krajach? W którym kraju macie najwieksza sprzedaz?

Piotr Skrzynski: Niemcy - 60%, pozostale europejskie kraje - 22%, Polska - 12%, pozostale - 6%

podrazka: Do keidy najpozniej miesiac akcjonariusze moga sie spodziewac pubikacji zapowiadanej na 1 kwartal stategii spolkia na jablizsze dwa lata?

Piotr Skrzynski: Decyzja ta lezy po stronie obu organów spólki.

ignas: Gdzie mozna szukac miejsca do obnizki kosztów w obecnym roku?

Piotr Skrzynski: Jesli chodzi o koszty sprzedazy to jestesmy na relatywnie juz niskich poziomach. Obnizenie kosztow raczej moze dotyczyc dzialalnosci finansowej.

mike: Jak spólka planuje zwiekszac zyski (strategia) i czym wyróznia sie na tle konkurencji ?

Piotr Skrzynski: Zwiekszenie produktywnosci oraz optymalizacja efektywnej stopy podatkowej. Na tle konkurencji wyrozniamy sie powtarzalnoscia wysokiej wartosci pierwszej marzy (brutto).

kt@o2.pl: Jaka jest marza na sprzedazy sztandarowych produktów spólki ?

Piotr Skrzynski: Pierwsza marza (brutto) dla firmy jest rzedu 38-40%.

podrazka: W sprawozdnaiu rocznym pojawia sie zesatwienie zapsow ktore mocno uroslo od 2013.W krotkim temrinei nieco zawyza zysk,w dluzszym swidczyc moze ze zarzad kiepsko radzi sobie ze sprzedaz tzn ma braki sprzedazowe,zbye nie bylo sytuacji ze po kosztach produkcji zapsy beda sprzedawane,ma Pan Plan ograniczenia zapsow do maksymalnego minimum?

Piotr Skrzynski: Tak. Narzedziem obnizenia zaangazowania kapitalu obrotowego w obszarze magazynow ma byc system IT oraz czesciowa relokacja produkcji (zmniejszenie czasów logistycznych).

Bartosz: Jakie firmy sa podwykonawcami komponentów w procesie produkcyjnym?

Piotr Skrzynski: Podwykonawcami dla brandu Abeba sa firmy zarówno z Europy ( w tym Polski) jak i z Ameryki Pd i Azji. Dla brandu Protektor - firmy z Polski, Europy i czesciowo z Azji.

bajubaj: Czy spólka nie ma problemów plynnosciowych ?

Piotr Skrzynski: Nie ma. Stan gotówki na koniec 4Q 2014 r. to 4, 585 mln zl juz po wyplaceniu 5,35 mln zl dywidendy w 10/2014.

brajan: W jakiej walucie spólka zamawia produkty do produkcji butów?

Piotr Skrzynski: Dla brandu Abeba w wiekszosci w euro, dla brandu Protektor w wiekszosci w pln. Spólka nie ma ryzyka walutowego z tego tytulu gdyz ponad 80% obrotów realizowanych jest w euro.

MGte: Biorac pod uwage ze sa to produkty specjalistyczne, zawieracie umowy z instytucjami, stad nasuwa sie pytanie ile sredniorocznie umów zawieracie?

Piotr Skrzynski: Ponad 95% obrotów realizowanych jest z hurtowniami PPE na rynku europejskim.

biz: W jakich obszarach mozliwe sa oszczednosci celem ‘wykrecenia’ lepszego wyniku netto po 2015 r ?

Piotr Skrzynski: Polepszenie wyniku to moment rozpoczecia produkcji w nowej lokalizacji.

biz: Z czego wynika zaleznosc najlepszych kwartalów pod wzgledem wyników w 3Q a najslabszych w 4Q ?

Piotr Skrzynski: Najwieksze dzienne zamowienia na rynkach zachodnich maja miejsce po okresie urlopowym.

biz: Roczne przychody spólki oscyluja od 3 ostatnich lat w okolicach 100 mln zlotych, jaki jest pomysl Zarzadu na zwiekszenie tych wartosci w najblizszych latach o 10, 15 czy 20% ?

Piotr Skrzynski: Po rozbudowie lokalizacji w Lublinie mozliwa bylaby akwizycja podmiotu na rynku PPE, w perspektywie 2-3 lat.

ignas: Jaki jest stan procesu zwiazanego ze sprzedaza nieruchomosci przy ul. Kunickiego ?

Piotr Skrzynski: Oczekujemy na rozpoczecie inwestycji w Polsce przez inwestora z Azji co wiaze sie z wplaceniem 10% zadatku.

ggg: Jak wyglada kwestia obrotu walutami obcymi w rozliczeniach miedzynarodowych? Czy spólka odnotowuje na tych transakcjach zyski czy starty (chodzi o róznice kursowe).

Piotr Skrzynski: Firma nie prowadzi dzialalnosci zwiazanej z obrotem walutowym.

tipi: Jaki jest poziom zapasów ? Jaki jest optymalny stan w opinii Zarzadu?

Piotr Skrzynski: Optymalny poziom zapasów powinien byc przy obrotach rzedu 100 mln zl nizszy ok. 15-20%. Przy dobrze zorganizowanym procesie logistycznym i serwisie obslugi klienta na poziomie ponad 80% (80% klientów otrzymuje dostawy w ciagu 48 godzin a ponad 90% otrzymuje je na czas).

grifa: W jaki sposob ( z jakich srodkow finansowych) zostanie sfinansowana nowa inwestycjia w strefie ekonomicznej ?

Piotr Skrzynski: Czesc inwestycji zwiazanej z przystosowaniem hali do naszych potrzeb zamierzamy placic w ramach miesiecznego czynszu najmu. Jesli chodzi o inwestycje w park maszynowy, to w duzej czesci beda to wieloletnie leasingi.

ciekawski: Jakie jest w tej chwili zadluzenie spólki w horyzoncie krótko i dlugoterminowym ?

Piotr Skrzynski: Obecnie zadluzenie spólki nie przekracza wskaznika 0,2 EBITDA

Moderator: Pozostalo 10 min. do konca czatu. Zapraszamy do zadawania ostatnich pytan.

podrazka: prezesie jaki jest maksymalny czas przewidziany umowa,miedzy zpalata zadatku a pelnym rozliczniem sprzedazy niruchomosci przy kunickiego?

Piotr Skrzynski: Calkowite rozliczenie transakcji wg uzgodnien po wplaceniu zadatku nie moze przekroczyc konca 2015 r.

podrazka: W jaki sposb zarzad moglby wg Pana rozszerzyc zakres pozyskiwania kontrahentow na rynkach zagranicznych ,w obliczu obecnych warunkow rynkowych,ktore powinny byc bardzo sprzyjajace?

Piotr Skrzynski: Organiczny wzrost sprzedazy na rynkach trzecich w ramach kanalu hurtowników to okres rzedu 2 lat. Jak juz pisalismy, spólka podjela dzialania promocyjne i biznesowe w tym zakresie w drugiej pol. 2014 r.

biz: Jak wyglada podzial geograficzny sprzedazy produktów spólki?

Piotr Skrzynski: Jak wyzej.

Andrew: Ile firm konkuruje z Protektorem na rynku polskim, a jakie i ile firm na rynkach zagranicznych?

Piotr Skrzynski: Jak wyzej.

shoemaker: Panie Prezesie dlaczego mialbym inwestowac w akcje spólki Protektor?

Piotr Skrzynski: Mamy powtarzalne wyniki z dobra rentownoscia na tle branzy, zaczelismy placic dywidende i obenie jestesmy relatywnie nisko wyceniani, pod wzgledem praktycznie wszystkich wskazników rynku kapitalowego w porównaniu do innych spólek z branzy.

Moderator: Dziekujemy za aktywne uczestnictwo w czacie. Na pozostale pytania odpowiemy w trybie offline. Zapraszamy na strone internetowa spółki.
To tyle Pozdrawiam.

lucznik
0
Dołączył: 2009-07-09
Wpisów: 218
Wysłane: 31 sierpnia 2015 16:47:22 przy kursie: 3,53 zł
Witam, proszę o omówienie wyników Protektora za IIQ2015
The Dogs of deal.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
33
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 582
Wysłane: 1 września 2015 19:22:05 przy kursie: 3,48 zł
Omówienie wyników kwartalnych i półrocznych Protektora, wraz z szerszym spojrzeniem fundamentalnym i kilkoma obserwacjami, dlaczego nie wszystko może być takie, jak się na pierwszy rzut oka wydaje.

Komunikat z raportem
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Jeśli spojrzeć historycznie kwartał po kwartale na skonsolidowane wyniki grupy, to obraz jest ładny. Przychody utrzymują poziom, a nawet od dołka z 2010 roku powolutku rosną, osiągając regularnie po 22-27 mln zł kwartalnie. Zyskowność netto cały czas jest utrzymana i to na niezłym poziomie między 5 a 7%, powoli rosnącym. Od 2006 roku, czyli odkąd mam dane (36 kwartałów), zysk kwartalny netto tylko dwa razy był leciutko ujemny. Sielanka, prawda?

Trochę tak, bo spółka generuje też gotówkę operacyjną - w ostatnich dwóch latach ok. 7 mln zł rocznie. Ale potem zaczynają się już schody. Pierwszy jest taki, że przez cały ten czas nie rośnie wartość księgowa grupy, a nawet spada - przed zeszłoroczną dywidendą wynosiła 60 mln zł, powolutku się zmniejszając od 72 mln szczytowo osiągniętych po I kwartale 2009 roku. Krótkie śledztwo pozwala stwierdzić, że różnice kursowe z przeliczenia jednostek zagranicznych odnoszone są bezpośrednio na kapitał - czyli nie przechodzą przez wynik. Innymi słowy, strat z tego tytułu nie widać w pozycji zysk netto - trzeba czytać rachunek zmian w kapitale własnym. To nic nienormalnego, ale w wypadku Protektora warto zauważyć jeszcze jedną rzecz: jednostki zagraniczne odpowiadają za ok. 90% przychodów grupy, co widać w rachunku segmentów geograficznych oraz porównując sprawozdanie skonsolidowane i jednostkowe. A więc główne ryzyko biznesowe i walutowe jest w spółkach zależnych, a spółka dominująca... tak naprawdę nie jest biznesowo dominująca. Za to pokazuje całość wyników na poziomie skonsolidowanym jako własne, osobno eksponując zysk netto, a osobno dyskretnie rozliczając sobie różnice kursowe. Już tylko na marginesie można dodać, że polska spółka jest na minusie, a wynik też powstaje w zagranicznych spółkach zależnych.

Drugi schodek to bardzo przedłużony cykl inwestycyjny. Z analizy przepływów widać, że grupa niemal całą generowaną gotówkę inwestuje, natomiast nie idzie za tym wzrost ani biznesu (przychody) ani wartości wewnętrznej (majątek netto). Trzeba by gruntownie zwalidować sensowność tych inwestycji i sprawdzić alternatywy - bo na razie operacyjnym problemem spółki są powolutku gromadzące się zapasy, ich cały czas spowalniająca rotacja (ok. 240 dni po II kwartale 2015 r. to naprawdę dużo).

Wydatki finansowe są natomiast niewielkie - Protektor w niedużej mierze wspomaga się kredytami, zadłużenie odsetkowe wynosi przeciętnie od 5 mln do małych kilkunastu milionów złotych. Potrzeby są jednak większe, o czym mówił m.in. cytowany wcześniej na wątku prezes. Dlatego negatywnie oceniam wypłatę dywidendy - raczej jako sposób podbudowy kursu, natomiast spółki na tegoroczną dywidendę nie stać. Na koniec czerwca w kasie było tylko 2,7 mln zł, a stan zadłużenia odsetkowego na jednym z wyższych poziomów tj. 11,5 mln zł.

I jeszcze jedna poważna uwaga: patrząc na podatek dochodowy na rachunku wyników można odczytać, że jego efektywna stopa to prawie 40%. Ostatnio prawie kwartał w kwartał idzie na to ok. 1,5 mln zł. Z tego punktu widzenia utrzymywanie biznesu poza Polską, gdzie bez łaski płaci się 19% CIT, jest grubym błędem. Prezes wspomina w tych samych wypowiedziach, że wreszcie chcą zacząć optymalizować podatki i stąd mają się wziąć korzyści. Wszystko okej, z dwiema uwagami: 1) to nie może zastąpić myślenia biznesowego, 2) zbyt agresywne optymalizowanie rodzi ryzyko kontrolne, a to - przynajmniej w Polsce - potrafi położyć firmy albo co najmniej na wiele lat je przydusić do ziemi.

Na koniec krótki komentarz dotyczący wyceny rynkowej. Kurs jest po prawie 30-proc. wzrostach od początku roku, co utożsamiam z oczekiwaniem dywidendy. Oferowana w 2014 roku stopa wynosiła ponad 8%, teraz jest jeszcze większa. Wskaźnikowo spółka na danych historycznych wyceniana jest optymalnie: C/WK z niewielką premią, C/Z niecałe 10. Lekkie dyskonto na EV/EBITDA przypisuję wspomnianemu na początku rozliczaniu różnic kursowych bezpośrednio w kapitałach - tylko teoretycznie jest to zdarzenie finansowe, a tak naprawdę biznesowe.

Za spółką ciągnie się też ogon nieruchomości wycenianych na 8 mln zł, co do których biegły poczynił wzmiankę w sprawozdaniu. Jest to tylko albo aż 14% majątku netto spółki, z których na pewno część jest odzyskiwalna - pytanie jak duża i kiedy. Z punktu widzenia przejrzystości, należałoby zamówić operat i dokonać aktualizacji wyceny - ale wtedy trzeba by poświęcić sporą część rocznego zysku i pokazać jednorazowy minus, czego rynek nigdy nie lubi.

Powyższa treść przez 120 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.


totmes4
totmes4 PREMIUM
0
Dołączył: 2012-04-07
Wpisów: 108
Wysłane: 5 marca 2016 18:07:02 przy kursie: 2,99 zł
Proszę o analizę raportu.

Szczepan Łangowski
0
Dołączył: 2010-08-01
Wpisów: 446
Wysłane: 20 marca 2016 11:08:43 przy kursie: 2,96 zł
Omówienie sprawozdania finansowego GK Protektor za Q4 2015


Po słabszym trzecim kwartale ostatnie trzy miesiące 2015 przyniosły niewielką poprawę wyników r/r. Wzrosły przychody, co przełożyło się również na wyższe nominalne zyski. Całoroczne dane wyglądają również nieznaczenie lepiej, głównie w obszarze rentowności. Przyznam szczerze iż, pomimo poprawy z końcówki roku mam mieszane odczucia odnośnie wyników prezentowanych przez GK Protektor.Pod względem przychodów czwarty kwartał lepszy niż analogiczny okres roku poprzedniego. Sprzedaż wzrosła o 10% (r/r), dzięki czemu przychody w skali roku przekroczyła 100 MPLN. Jeżeli popatrzymy na skalę działalności GK Protektor w dłuższej perspektywie to widać stagnację. Obroty zakotwiczyły w okolicach 100 MPLN i nie chcą dalej specjalnie rosnąć. Starałem się znaleźć informacje jak w tym czasie zachowywał się rynek, jednakże dane na temat tego segmentu są bardzo ograniczone. Z wypowiedzi przedstawicieli spółki można wnioskować, iż rynek PPE w ostatnim czasie rósł w okolicach 0 – 3%, a ceny na rynkach zachodnich rosną średnio o 1 – 5%, co sumarycznie może świadczyć, iż Protektor zachowuje się podobnie lub nieznacznie poniżej całego rynku. Rzućmy jeszcze okiem na strukturę przychodów wg krajów.Struktura sprzedaży wygląda dość stabilnie, ciągle największy udział w przychodach ma rynek niemiecki. Należy jednak zauważyć systematyczny regres obrotów na głównym rynku na rzecz Polski i pozostałych krajów europejskich.Pod względem rentowności czwarty kwartał jak i cały 2015 wypadł lepiej niż zeszły rok. GK Protektor poprawiła wyniki na wszystkich poziomach RZiS choć całoroczny rezultat był zdecydowanie lepszy gdyby nie słaby trzeci kwartał. Analizując poszczególne poziomy RZiS widać, iż grupa poprawiła podstawową marżę na sprzedaży, niestety pozytywny jej wpływ został zniwelowany przez wzrost kosztów sprzedaży oraz zarządu. Warto jeszcze zobaczyć jak radziły sobie poszczególne segmenty, poniżej wykres obrazujący rentowność na poziomie EBITDA.GK Protektor przedstawia wyniki w podziale na segment GK Abeba oraz Protektor. Wyniki działalności na terenie Niemiec wglądają stabilnie, rentowność EBITDA oscyluje w okolicach 15%. Największą poprawę widać w wynikach spółki matki, choć trzeba zauważyć, iż na razie możemy mówić tylko i wyłączenie o ograniczaniu strat i wyjście na zero.

Działalność finansowa ma niewielki wpływ na wyniki GK Protektor, grupa posiada znikomy poziom zadłużenia odsetkowego a biznes finansowany jest głównie przez kapitał własny. Tak jak w poprzednim omówieniu zwracam uwagę, iż sporo środków pochłaniają podatki. Obciążenie podatkowe oscyluje w okolicach 50%, co daje spory potencjał do optymalizacji szczególnie biorąc pod uwagę, iż najbliższym czasie Protektor przenosi działalność do nowej lokalizacji w strefie ekonomicznej.

Dużym znakiem zapytania pozostaje dla mnie gospodarka zapasami. Grupa z kwartału na kwartał zwiększa poziom zapasów pomimo, iż przychody stoją właściwie w miejscu. Rotacje przekroczyły 250 dni. Analizując strukturę zapasów z końca 2014, widać iż rosną głównie wyroby gotowe co przy stagnacji obrotów może świadczyć, iż grupa nie do końca potrafi sprzedać posiadane zdolności produkcyjne. Ma to oczywiście również negatywny wpływ na przepływy pieniężne na działalności operacyjnej, które są obciążone z tego w tytułu w kwocie 4 MPLN. Przepływy pieniężne ogólnie wyglądają słabo w całym 2015. Core business wygenerowała raptem 3,5 MPLN nadwyżki. To mało a przypominam, iż w zeszłym roku została wypłacona dywidenda w wysokości 5,5 MPLN.

Warto jeszcze zwrócić uwagę, iż grupa mało środków przeznacza na działalność inwestycyjną, w zeszłym roku było to raptem 1,2 MPLN czyli zdecydowanie mniej niż wynosi amortyzacja. W drugim kwartale 2016 Protektor planuje przenieś zakład produkcyjny w Polsce do nowej lokalizacji, która jednak nie będzie własnością grupy tylko będzie wynajmowana. Roczne obciążenia z najmu będą wynosić około 1,7 MPLN. Należy oczekiwać, iż w drugim kwartale w związku z przeniesieniem produkcji będą poniesione dodatkowe koszty które czasowo negatywnie wpłyną na rentowność działalności podstawowej. Zgodnie z zapowiedziami spólki, GK Protektor powinna w tym roku zakończyć sprzedaż starej lokalizacji, w bilansie widnieje z tego tytułu 8 MPLN aktywów przeznaczonych do sprzedaży. Proces ten jednak ciągle się już długo, co może świadczyć, iż zrewidowana już wartość nieruchomości może być zbyt optymistyczna.

Podsumowując, trudno przyczepić się do wyników prezentowanych przez GK Protektor. Grupa mocno pracuje nad poprawą rentowności core businessu dzięki czemu z roku na rok mozolnie budowane są zyski. Dla mnie największym minusem Protektora jest stagnacja przychodów, która nie pozwala na znaczną poprawę wyników co dałoby również podstawy do szybszego budowania wartości wewnętrznej. Słaby cash flow oraz wątpliwości odnośnie gospodarki zapasami to minusy, który przykrywają pozytywne aspekty takie jak bezpieczna struktura finansowania. Wydaje się, iż rynek ma również zastrzeżenia do wyników, wyceny wskazują na duży potencjał do wzrostu bazujący na wszystkich metodach. Analizując wykres Protektora można zauważyć, iż duża zachętą jest wypłata sporej dywidendy, która powoduje cykliczną podbitkę kursu. W mojej ocenie największą szansą dla kursu mogą być inne zdarzenia jednorazowe takie jak: finalizacja sprzedaży nieruchomości czy akwizycja która pozwoliłaby na skokowy wzrost skali działalności.

www.stockwatch.pl/gpw/protekto...

Powyższa treść przez 60 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

mimo
0
Dołączył: 2008-11-11
Wpisów: 114
Wysłane: 28 kwietnia 2017 16:37:22 przy kursie: 3,74 zł
witam
można prosić o analizę wynikówwave

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
191
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 10 551
Wysłane: 28 kwietnia 2017 20:54:03 przy kursie: 3,74 zł

magpis
0
Dołączył: 2018-04-04
Wpisów: 1
Wysłane: 4 kwietnia 2018 22:27:58 przy kursie: 3,68 zł
Cześć!

Jestem studentką ekonomii i robię projekt na temat wizerunku spółek giełdowych oraz ich działów relacji inwestorskich. Chętnie przeczytam Wasze opinie na temat spółki Protektor S.A. Bardzo pomoże mi to w opracowaniu mojego projektu.

Z góry dziękuje!

hj4lm4r
0
Dołączył: 2018-10-12
Wpisów: 2
Wysłane: 12 października 2018 18:13:21 przy kursie: 4,79 zł
Cześć,
Czy ktoś z posiadaczy akcji odpowiedział lub zamierza odpowiedzieć na wezwanie? Pozdrawiam

myster77777
8
Dołączył: 2011-04-13
Wpisów: 622
Wysłane: 28 lipca 2020 19:55:11 przy kursie: 6,90 zł
Ciekawe jak info z czerwca odnośnie wejścia w nowe produkty. przełoży się na przyszłe wyniki finansowe spółki Think

Protektor planuje rozszerzyć swoją działalność o nowe produkty w postaci masek ochronnych i medycznych - poinformowała spółka w komunikacie. Nakłady inwestycyjne na uruchomienie nowej produkcji Protektor szacuje na około 2 mln zł netto.

infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Prezes dokupuję akcje
infostrefa.com/infostrefa/pl/w...diR
1
Dołączył: 2009-07-21
Wpisów: 977
Wysłane: 30 lipca 2020 07:41:25 przy kursie: 6,60 zł
Spekuluję, że to raczej zagrywka taktyczna celem chwilowego zwiększenia płynności waloru (dla upłynnienia być może.. ) a później kurs i tak wróci do boczniaka z okolic : 4 - 5 zł.
Nie nauczysz się pływać - nie wchodząc do wody

yetika
yetika PREMIUM
0
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2008-12-28
Wpisów: 22
Wysłane: 31 sierpnia 2020 18:45:56 przy kursie: 5,15 zł
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...
Protektor dostał certyfikat na maseczki

Annonim
3
Dołączył: 2020-07-20
Wpisów: 19
Wysłane: 13 października 2020 20:55:05 przy kursie: 4,70 zł
Cześć,

czy ktoś może mi wyjaśnić z czego wynika zbijanie kursu na protektorze? Przy każdej próbie wybicia kurs spada do okolic 4,50 zł. Dobrze ze ten próg ciężko jest przebić ale przebicie 6 zł zdarza się jedynie na chwilę i spółka pływa pomiędzy tymi dwiema wartościami. Jakie są Wasze przemyślenia w tym temacie?

Ogółem rzecz biorąc spółka wydaje się perspektywiczna, bez wchodzenia w tematykę covid (maseczki) rosła z roku na rok a można nawet powiedzieć, że się rozpędza. Kwestia która pozostaje nierozstrzygnięta to spadek obrotów na głównych produktach ale o tym dowiemy się z raportu za 3kw.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,673 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +160,29% +32 058,65 zł 52 058,65 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d