pixelg
CDPROJEKT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

CDPROJEKT [CDR]

AKTUALNY KURS: 181,00 zł (-2,76%) 17-06-2021 17:04
kojo
kojo PREMIUM
20
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 153
Wysłane: 22 kwietnia 2021 19:32:43 przy kursie: 173,50 zł
Cytat:
Czy te 329 mln to nie za dużo ? Oczywiście rezerwę można rozwiązać, ale oszacowali to z 8 faktycznych mln zwrotów + 40 mln wynikających z I kwartału 2021

w tej kwocie siedzą jeszcze rezerwy na premie uzależnionych od wyniku. 256 baniek, z czego 50% dla zarządu.
Cóż, spory bodziec motywacyjny do skoku na kasę graczy jakiego doświadczyliśmy puke_l
Moralnie ciężkie do przełknięcia.

rubik
rubik PREMIUM
17
Wpisów: 537
Wysłane: 22 kwietnia 2021 19:35:30 przy kursie: 173,50 zł

Wartość sprzedaży w Q1 pokaże jak bardzo jest źle:
Cytat:
"Zapraszam na naszą konferencję po wynikach I kw., czyli za około miesiąc. Będziemy wtedy w stanie podać więcej szczegółów, prawdopodobnie nie dokładne dane. Generalnie, powiedziałbym, że sentyment wobec gry i fakt, że zostaliśmy odcięci od dużej części rynku - co prawdopodobnie ma pośredni wpływ na graczy z innych platform - na pewno wpłynęły na sprzedaż" - powiedział Nielubowicz podczas konferencji.

www.infostrefa.com/infostrefa/...

dopiero po wynikach za Q1 będzie można w miarę realnie szacować wartość CD Projekt.

Ping-Pong
12
Wpisów: 62
Wysłane: 22 kwietnia 2021 20:26:55 przy kursie: 173,50 zł
anty_teresa napisał(a):
Z raportu wynika, że budżet to ok. 590 mln zł - > tyle w IV kw. wyksięgowano z prac rozwojowych w toku, do zakończonych.

Na stronie 115 sprawozdania zarządu jest dokładna kwota, trochę mniejsza niż 570 mln

Sprawdziło się to co pisałem po wstępnych odn. wolumenu.

Z ciekawostek:
- udział GOG'a w kanale PC ok. 10% - jeśli dobrze usłyszałem na call'u

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

Analityk Fundamentalny
139
Wpisów: 632
Wysłane: 22 kwietnia 2021 20:37:43 przy kursie: 173,50 zł
Dobrze usłyszałeś - 9,6 proc. z PC-=owej sprzedaży to gog. Podobno więcej niż przy W3 ale nie pamiętali (nie mieli danych przy sobie) ile dokładnie.
Analityk fundamentalny z zawodu, ale przede wszystkim z pasji. Miłośnik GPW - #giełdamojapasja.

Bayaz
2
Wpisów: 16
Wysłane: 22 kwietnia 2021 20:40:26 przy kursie: 173,50 zł
Czy w tej konferencji widzicie jakiekolwiek pozytywy? Bo dla mnie zero. Liczba sprzedanych egzemplarzy tak niska jak tylko mogła być po wynikach szacunkowych, brak informacji jakichkolwiek o Q1, dywidenda tutaj znaczy niewiele. Czarno to widzę jutro na zamknięciu.

Ping-Pong
12
Wysłane: 22 kwietnia 2021 20:48:02 przy kursie: 173,50 zł
Analityk Fundamentalny napisał(a):
Dobrze usłyszałeś - 9,6 proc. z PC-=owej sprzedaży to gog. Podobno więcej niż przy W3 ale nie pamiętali (nie mieli danych przy sobie) ile dokładnie.

Czyli mniej więcej 740k kopii przeszło przez GOG.
Co ciekawe, estymacje w grudniu, na bazie peak'ow i średniego czasu gry były nawet nawet.
56% z 13,7m to ok. 7,7m
Kwotę przychodu z kopii z cyfrowej dystrybucji, która przeszła przez GOG można wyciągnąć po sprzedaży międzysegmentowej ze sprawozdania

Bayaz napisał(a):

Czy w tej konferencji widzicie jakiekolwiek pozytywy? Bo dla mnie zero. Liczba sprzedanych egzemplarzy tak niska jak tylko mogła być po wynikach szacunkowych, brak informacji jakichkolwiek o Q1, dywidenda tutaj znaczy niewiele. Czarno to widzę jutro na zamknięciu.

A no, w sprawie zwrotów nie powinno być więcej zaskoczeń laughing6

Dix22
16
Wpisów: 112
Wysłane: 22 kwietnia 2021 21:47:31 przy kursie: 173,50 zł
To ja w takim razie coś merytorycznie odnośnie funkcjonowania CDR na giełdzie we Frankfurcie:

finance.yahoo.com/quote/7CD.SG...

+8.91%

Inwestorzy na zachodzie zareagowali pozytywnie na dywidendę i raport z tego wynika.

Kurs odbija się od 0,618 zniesienia całego wzrostu Fibo.

"CD Projekt rusza z zapisami na wczesny dostęp do nowej gry. Premiera planowana na lato"

twitter.com/TheWitcherMS/statu...

The Witcher: Monster Slayer - czy może zamieszać w wynikach tegorocznych? zwłaszcza z monetyzacją, trochę jak Pokemon Go. Rynek otrzymał informację, że na lato będą gotowi..
Edytowany: 22 kwietnia 2021 22:08

Ralfi
11
Wpisów: 52
Wysłane: 22 kwietnia 2021 22:11:43 przy kursie: 173,50 zł
Rezerwy na zwroty maja 8 mil, czyli 40+k sztuk było nie rozliczonych. Zakładam, że gro zwrotów nie zostało zaksięgowane, tylko zniknęło z rozliczeń z danym dystrybutorem i tego nie widać.

Bardzo dobra zyskowność na produkcie, cieszy przyrost proporcji sprzedaży w wersji cyfrowej. Pewnie przeszacowano ile pudelek będzie potrzeba więc czyszczono magazyny.

Przy dużo mniejszych kosztach w obecnym roku powinno być spoko z zyskiem nawet przy mniejszej sprzedaży.

Dla mnie najważniejsze info, to to, że od poprzedniego roku pracują już nad nowym projektem. Z wiedźminem jest dużo mniej pracy niż z takim opasłym, wertykalnym miastem. Te wszystkie pola lasy można w dużej mierze zagospodarować kopiuj wklej. Dużo powtarzalnych assetow jest.

Jeśli w3 zrobili w 4 lata w dużo mniej osób, to bym zakładal ten New Thing jak to ujęli z premierą w 2024, dodatki 2025 a pewnie kolejny cyber 2026. Multi pewnie w okolicach 2023.

Mowa była też o kilku zespołach - padło tam hasło cyberpunkish, czyli pewnie jakieś mniejsze produkty około cyberpunkowe są też robione typu thronebreker.

Dobry przyrost na gog. Ogólnie wygląda to dobrze długoterminowo, rozwijają się.
Edytowany: 22 kwietnia 2021 22:14

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 652
Wysłane: 22 kwietnia 2021 22:22:20 przy kursie: 173,50 zł
Ping-Pong napisał(a):
[quote=anty_teresa]
Sprawdziło się to co pisałem po wstępnych odn. wolumenu.

Liczba 13,7 mln to jest sell through, a w raporcie jest sell in z dokładnością do założonych rezerw. IMO zaraportowany wolumen jest wyższy niż te 13,7 mln sztuk.

Ping-Pong
12
Wysłane: 22 kwietnia 2021 22:31:50 przy kursie: 173,50 zł
anty_teresa napisał(a):
Liczba 13,7 mln to jest sell through, a w raporcie jest sell in z dokładnością do założonych rezerw. IMO zaraportowany wolumen jest wyższy niż te 13,7 mln sztuk.

Zgoda.

Jesteś w stanie oszacować sell-in ? Jak już masz sprawozdanie. Ewentualnie czy Twój szacunek byłby różny

Bayaz
2
Wysłane: 22 kwietnia 2021 22:48:49 przy kursie: 173,50 zł
Dix22 napisał(a):
To ja w takim razie coś merytorycznie odnośnie funkcjonowania CDR na giełdzie we Frankfurcie:

finance.yahoo.com/quote/7CD.SG...

+8.91%

Inwestorzy na zachodzie zareagowali pozytywnie na dywidendę i raport z tego wynika.

Kurs odbija się od 0,618 zniesienia całego wzrostu Fibo.

"CD Projekt rusza z zapisami na wczesny dostęp do nowej gry. Premiera planowana na lato"

twitter.com/TheWitcherMS/statu...

The Witcher: Monster Slayer - czy może zamieszać w wynikach tegorocznych? zwłaszcza z monetyzacją, trochę jak Pokemon Go. Rynek otrzymał informację, że na lato będą gotowi..

Czy ja dobrze rozumiem, że to 9% to jest zrobione na 2,6 tys. akcji? A -0,3% w USA na 191?

finance.yahoo.com/quote/OTGLF/...

Kardif
2
Wpisów: 6
Wysłane: 22 kwietnia 2021 22:49:58 przy kursie: 173,50 zł
Ralfi napisał(a):
Rezerwy na zwroty maja 8 mil, czyli 40+k sztuk było nie rozliczonych. Zakładam, że gro zwrotów nie zostało zaksięgowane, tylko zniknęło z rozliczeń z danym dystrybutorem i tego nie widać.

Powiedzieli na telekonferencji, że było około 30k zwrotów i 95% z tych zwrotów zostało już rozliczonych. Myśle że to zamyka ten rozdmuchany temat ze zwrotami.

lesgs
lesgs PREMIUM
31
Wpisów: 871
Wysłane: 22 kwietnia 2021 23:07:21 przy kursie: 173,50 zł
Dywidenda w wysokości 5 zł na akcję cieszy (netto 4,05), ale przede wszystkim honoruje wkład największych akcjonariuszy. Ten, kto kupował na górce może nie być za bardzo zadowolony, tym bardziej, że w kolejnych latach może znowu nie być dywidendy.

Co do samego znaczenia wielkości dywidendy. Moja ocena ATR to 11 zł. Oznacza to, że równowartość dywidendy można zarobić na transakcjach akcjami w jeden dzień. Dlatego nie przesadzałbym z optymizmem wywołanym samą dywidendą. Co do notowań we Frankfurcie, jeśli podana wartość procentowa miałaby być istotna, to ważny byłby również wolumen zawartych transakcji.

Faktycznie, to spodziewałem się niższej dywidendy, ale chyba nie uwzględniłem potrzeby najważniejszych akcjonariuszy osiągnięcia wymiernego zysku z włożonej rpacy.

Blake83
Blake83 PREMIUM
3
Wpisów: 9
Wysłane: 22 kwietnia 2021 23:15:14 przy kursie: 173,50 zł
Na Zarzad czeka jeszcze ~106 milionow (byla wzmianka gdzies pod koniec raportu).

Ralfi
11
Wpisów: 52
Wysłane: 22 kwietnia 2021 23:19:43 przy kursie: 173,50 zł
Zakładam, że gro zwrotów w ogóle nie pojawiło się w księgowości, poprostu zostało od razu usniete z rozliczenia z dystrybutorem, szczególnie przy kopiach cyfrowych. Pozostały do rozliczenia kopie fizyczne tylko w danych.

Jest to możliwe?

W każdym bądź razie jest ok, sprzedaż jednak zbliżona do konsensusu biorąc pod uwagę kwestie sell in, wykazanych zwrotów mało. Powinien to być dobry sygnał.
Edytowany: 22 kwietnia 2021 23:20

Bayaz
2
Wysłane: 22 kwietnia 2021 23:21:04 przy kursie: 173,50 zł
Ilość zwrotów zawsze była dętym tematem, a ile ich było nie ma znaczenia w kontekście liczby sprzedanych kopii. Ja kupiłem grę na GOG-u, zwróciłem ją po części dlatego, że się zirytowałem ilością klatek na kupionym pod nią gamingowym laptopie, a po części dlatego, że byłem ciekaw, jak to z tym będzie i nie w ramach help me refund, tylko chyba w ramach jakiejś oddzielnej polityki bardzo prokonsumenckiej, którą tam prowadzą (zanim ogłosili tę akcję). Odpowiedź dostałem pierwszego dnia, że proponują kredyty na GOG-u i czy przyjmę, grzecznie odmówiłem (znowu z ciekawości, bo i tak kupuję tam gry) i byłem w lekkim szoku, że nawet nie zablokowali gry na czas realizacji. W międzyczasie wyszedł już ten pierwszy patch, który załatwił problem (chodziło chyba o to, że gra w ogóle nie angażowała RAM na starcie) i zacząłem grać, a i tak zwrócili mi na początku stycznia pieniądze i aż zrobiło mi się głupio. Jestem nawet zdziwiony, że jeszcze jakiekolwiek refundy wiszą, na pewno nie wynika to ze złej woli. Nie wiem, może na forum inwestorskim nikogo to nie interesuje, ale jest to jakaś anegdota na temat user experience.

micpl
12
Wpisów: 34
Wysłane: 22 kwietnia 2021 23:22:09 przy kursie: 173,50 zł
Kardif napisał(a):
Ralfi napisał(a):

Powiedzieli na telekonferencji, że było około 30k zwrotów i 95% z tych zwrotów zostało już rozliczonych. Myśle że to zamyka ten rozdmuchany temat ze zwrotami.

Te 30 tysięcy to zwroty z Help Me Refund. Czyli prawdopodobnie obejmują tylko tych użytkowników, którzy nie mogli zwrócić gry normalnymi kanałami. Można dopytać - a nuż odpowiedzą.

vladinho
vladinho PREMIUM
33
Wpisów: 817
Wysłane: 23 kwietnia 2021 00:14:11 przy kursie: 173,50 zł
Kardif napisał(a):
Ralfi napisał(a):

Niezupełnie, bo utworzyli rezerwę na zwroty w wysokości 192mln zł, z czego tylko 8 mln to help me refund a 40mln to już ustalone w pierwszym kwartale 2021 z dystrybutorami zwroty.

Cytat:
Długoterminowa część rezerwy na spodziewane korekty premierowych raportów licencyjnych, w związku z kontraktowym rozliczeniem premiery po pełnych czterech kwartałach sprzedaży wynosi 145 613 tys. zł i została oszacowana na podstawieinformacji od dystrybutorów dotyczących sprzedaży premierowej do sieci detalicznych, sprzedaży przez kasy do klientów
końcowych, ilości kopii gry w kanałach sprzedaży i magazynach oraz osądu własnego dotyczącego spodziewanej sprzedaży przez cały rok 2021.
Krótkoterminowa część rezerwy na zwroty o wartości 40 465 tys. zł wynika ze sfinalizowanych albo ustalonych z dystrybutorami w pierwszym kwartale 2021 r. korekt zamówień lub raportów licencyjnych dotyczących sprzedaży w czwartym kwartale 2020 r.
Pozostałą kwotę krótkoterminowej części rezerwy na zwroty stanowią koszty akcji Help Me Refund, oszacowane na podstawie faktycznie otrzymanych zgłoszeń graczy, szacowanych kosztów operacyjnych i finansowych w łącznej wysokości 8 459 tys. zł.

Czy to nie oznacza, że w tych podanych 13,7 mln sprzedanych kopiach są już policzone pudełka które można kupić przez Amazon i inne sieciówki ?
Edytowany: 23 kwietnia 2021 00:22

kojo
kojo PREMIUM
20
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 153
Wysłane: 23 kwietnia 2021 00:26:54 przy kursie: 173,50 zł
Cytat:
Dywidenda w wysokości 5 zł na akcję cieszy (netto 4,05), ale przede wszystkim honoruje wkład największych akcjonariuszy. Ten, kto kupował na górce może nie być za bardzo zadowolony, tym bardziej, że w kolejnych latach może znowu nie być dywidendy.

Zgoda, honoruje przede wszystkim wiadomo kogo. Jakby ponad 100 mln bonusów dla samego zarządu jeszcze było mało. Niestety, ale w obecnej sytuacji szeroko i dogłębnie już znanej i przeanalizowanej - mówiąc wprost, choć niełatwo - odnoszę wrażenie że nasz gamingowy czempion narodowy to nic innego jak maszynka dla uprzywilejowanych do dojenia kasy.

Sorry, ale porównując to co tu się wyprawia do mniejszych, jeszcze początkujących ale jakże zdeterminowanych teamów przepełnionych ambicjami i pasją, to ja nie specjalnie się dziwię, że owoc ich kilkuletniej pracy wyszedł taki jaki wyszedł. "Pasja" to raczej termin już zapomniany, za to korporacyjny savoir vivre kwitnie w najlepsze. Ciężko się dziwić, że doświadczeni i cenni pracownicy odchodzą na swoje, a Ci co pozostali, niezbyt docenieni i wyciśnięci do granic możliwości dowożą produkt w takiej a nie innej postaci.

Jakiś czas temu miałem przyjemność oglądać dokument na Netlifixie przedstawiający postać Warrena Buffeta. Świetny. Urzekła mnie historia, jak tenże bohater codziennie rano wydaje 3,2 $ albo 2,86 $ na śniadanie (strzelam, dokładnych kwot nie pamiętam :)), w zależności od wyniku Berkshire w poprzednim dniu.

Niestety, zarząd CDP to nie Krzysztofy K. & S ani też Warren Buffet. Szanse na rewolucje niewielkie, dla mnie osobiście równia pochyła.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 652
Wysłane: 23 kwietnia 2021 08:13:12 przy kursie: 173,50 zł
Ping-Pong napisał(a):
anty_teresa napisał(a):

Zgoda.

Jesteś w stanie oszacować sell-in ? Jak już masz sprawozdanie. Ewentualnie czy Twój szacunek byłby różny

Możemy próbować to zrobić. Do poprzedniej tabelki jaką tutaj prezentowałem wprowadziłem dane o podziale na platformy, rodzaje dystrybucji. Pomyliłem się prawie wszędzie, ale finalny wynik wyszedł podobny :) Rozkład cyfrowa/pudełkowa nie był 50/50 tylko 27/73, konsole to 44. Budżet marketingowy to 600 mln zł, a nie 300 => Sell in wychodzi 15,1 mln sztuk

kliknij, aby powiększyć

Słabym założeniem, bo niepotwierdzonym przez spółkę jest recoup kosztów marketingowych dystrybutorów. Nie wiemy ile on wynosi. Wyliczenia są dla 50 proc. Przy 25 proc. wolumen sell in spada do 13,95 mln sztuk.
Edytowany: 23 kwietnia 2021 08:13

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość, pretor