pixelg
Kiedy dno bessy? - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kiedy dno bessy?

buldi
0
Wpisów: 5 064
Wysłane: 5 marca 2010 08:41:55
Vox, w tym wypadku odnoszę wrażenie że to info jest jednym z "politycznych" zagrań mających podkręcić spekulacje na tym towarze.
Od wielu miesięcy słyszy się o gigantycnych zapasach tego surowca, powstałych w wyniku spekulacji, a w tym tygodniu czytałem że Chinczyk swoją polityką pieniądza chce jeszcze bardziej przyciąć możliwości kredytowania takich "inwestycji".
Oczywiście nikt nie wie do jakich rozmiarów balon da się jeszcze podpompować nim pęknie, ale w tym wypadku serpico ma racje nic dobrego to nie wróży, więc pewnie za to przyjdzie wczesniej czy później rynkom zapłacić.

Vox
134
Wpisów: 6 641
Wysłane: 5 marca 2010 08:59:11
pewnie tak, ale wyobraź sobie że łapiesz Ski na HG.F
przy 8000$/tonę, a spekulanci ciągną cenę np do 12000$/tonę.
w ropę po 150$ też nik nie wierzył i wszyscy krzyczeli o bańce już od 80$.
a ona jeszcze urosła o 100%. ale za to zjazd był potem piękny.

dziś pewnie połamiemy 2400. jankeskie futy zielone...

buldi
0
Wysłane: 5 marca 2010 09:05:21
Po porannej prasówce widzę juz skąd się mogły wziąść powyższe doniesienia.
"Nocne" przemówienie premiera Chin może faktycznie podkręcić na krótko ceny koperku na bazarze.

Cytat:
W dorocznym wystąpieniu - które agencja Associated Press nazwała "chińskim odpowiednikiem orędzia o stanie państwa" - premier ogłosił jako cel ośmioprocentowy wzrost PKB w obecnym roku i dodał, że utrzymane będzie pobudzanie wydatków i łatwa dostępność kredytów.
Jednocześnie Wen zapowiedział, że rząd podejmie kroki, by kontrolować inflację wywołaną przez te dwa ostatnie czynniki. Celem jest utrzymanie w tym roku inflacji na poziomie 3 procent, a także stworzenie 9 milionów nowych miejsc pracy.......................

....................W transmitowanym przez telewizję wystąpieniu premier podkreślał, że władze stawiają na "solidny rozwój". Obiecał powstanie w kraju przemysłu wysokich technologii, by zmniejszyć zależność od eksportu.

fakty.interia.pl/swiat/news/ch...

a tu trochę szerzej:
finance.yahoo.com/news/China-p...

Edytowany: 5 marca 2010 09:12

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

Swierszczu
0
Wpisów: 299
Wysłane: 5 marca 2010 09:18:24
Na SWIGU80 opór pokonany!

buldi
0
Wysłane: 5 marca 2010 10:26:35
mkk napisał(a):

PS: Już po wrzuceniu screena zauważyłem, że nie widać linii jin i jang, tylko wszystkie takie same. Jak uda mi się ten problem rozwiązać, to podmienię wykres, jak nie, to proszę sobie wyobrazić, że jang jest od 2269 punktów.

Przydał by sie większy obrazek. Conajmniej 800/600
Jakie przyjąłeś w tym wypadku parametry wartości odwrócenia?
Tak na oko, te wykresy mogą mieć bardzo ciekawe zastosowanie z grze na futach. Masz w tym jakieś doświadczenie?wave
Edytowany: 5 marca 2010 10:32

mathu
0
Wpisów: 4 615
Wysłane: 5 marca 2010 10:40:18
W czym robicie takie śliczne kagi?
The recovery in profitability has been amazing following the reorganization, leaving Barings to conclude that it was not actually terribly difficult to make money in the securities market.

Irek_2
0
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 120
Wysłane: 5 marca 2010 11:34:02
Cytuję wpis Serpico:

"abstrahując od rzeczywistości rynkowej, to chciałem napisać kilka zdań. a dokładnie to, iż rynki, czy to surowców, walut, giełdy straciły kontakt z podłożem, tj. rzeczywistością. mam wrażenie patrząc swobodnie na koperek, ropę i inne, że to nie dotyczy rynku, czyli popytu i podaży na dany produkt. tak na prawdę, to wartość ustalana jest przez grę spekulacyjną. to nie pies kręci ogonem, a odwrotnie. w chwili obecnej na miedzi, czy ropie nie gra się towarem, a kontraktami, które ustalają ceny surowca (sic!)"

Temat rzeka.
Krótko (bo inni mnie opieprzą, że nie ten wątek):
- rewulucja w technologii przepływu informacji (coraz szerszy dostęp do danych, systemów),
- postępujące różnice w dochodach - koncentracja kapitałów,
- rozszerzenie możliwości inwestycyjnych dla osób o niższych dochodach
(1.000 klientów X 10.000 USD = 10 MLN USD ALE 100.000 KLIENTÓW TO JUŻ 1 MLD USD)
- rozszerzenie możliwości inwestycyjnych dla profesjonalistów (różne kraje świata,
różne rynki, różne instrumenty),
- liberalizacja przepływu kapitałów między państwami,
- rewolucja w technologiach transferu kapitałów,
- skrócenie oczekiwanego okresu inwestycji (relatywne zwięszenie wartości kapitałów
krótkoterminowych).

spowodowały, że kapitał przelewa się do kraju do kraju, od rynku do rynku, w tym również kapitał krótkoterminowy.
W mojej ocenie w/w czynniki spowodowały nierównowagę pomiędzy zasobami kapitałowymi, a "standardowymi" zasobami (metale, ropa, cukier, zboża, akcje, nieruchomosci, dług itp) i to doprowadziło między innymi do powstania nowych "instrumentów" (popyt zawsze musi być zaspokojony) oraz do okresowych baniek spekulacyjnych (kapitał z całego świata "rzuca" się na gorące bułeczki).

Dla mnie jest jedna ważna negatywna konsekwencja tego zjawiska - małe zainteresowanie akcjami spółek mniej popularnych (z segmentu małe i średnie) - dla dużego kapitału warunkiem podstawowym jest płynność.
Edytowany: 5 marca 2010 11:35

owner
1
Wpisów: 2 859
Wysłane: 5 marca 2010 14:34:09
oooo w usa spadło bezrobocie. na pewno dane znowu były zmanipulowane przez grubasów, onich, tudzież innych evil4
EEX

wujek_staszek
0
Wpisów: 792
Wysłane: 5 marca 2010 14:36:38
A Londyn już na tegorocznych maksach.
Albo my ich, albo oni Was.

Taurus80
0
Wpisów: 2 936
Wysłane: 5 marca 2010 14:39:06
Dane piekne :) ciekawe jak mocno beda zaskakujace od przyszlego miesiaca :) bo te teraz podawane powinny byc czysto teoretycznie zle ze wzgledu na panujaca pogode :) a wszystko prawie zaskakuje na plus :)
Na naszym grajdole mamy w koncu wybicie na sWig80 :) czy ktos jeszcze twierdzi ze bedziemy spadac jak kamien w poblize dna zeszlorocznego ???
Mysle ze mamy droge otwarta na wzrosty pod 2600-2700

Kanoniers
0
Wpisów: 1 070
Wysłane: 5 marca 2010 14:42:24
owner napisał(a):
oooo w usa spadło bezrobocie. na pewno dane znowu były zmanipulowane przez grubasów, onich, tudzież innych evil4

ja nie widze zeby spadlo Not talking

rynki gwaltownie zareagowaly wzrostami na doskonale pozornie dane i teraz jest pytanie co jest wazniejsze ??? Ostatnie wyniki czy prognozy ???

bezrobocie bylo na poziomie 9,7% natomiast

Zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym byla -26tys. juz po korekcie a teraz
jest -36tys , ale przeciez to doskonaly wynik bo prognoza byla -50tys. Liar

to tak jakbym sie cieszyl ze bezrobocie u nas takie male bo prognozowalem na 14-15%...

no comment ...

owner
1
Wpisów: 2 859
Wysłane: 5 marca 2010 14:45:01
spodziewali się że wzrośnie więc pozostanie na tym samym poziomie jest miłym zaskoczeniem
EEX

Kanoniers
0
Wysłane: 5 marca 2010 14:46:52
Taurus wytlumacz mi piekno tych danych i nie pytam wcale zlosliwie tylko naprawde tego nie rozumiem i moze sie naucze jak nalezy to czytac ???

w tamtym roku juz obserwowalem zjawisko zanizania prognoz przy oglaszaniu wynikow najwiekszych amerykanskich spolek i tez poruszalem ta kwestie wiec moze teraz mi ktos wytlumaczy na czym to polega ...

Taurus80
0
Wysłane: 5 marca 2010 14:53:58
Kanoniers napisał(a):
Taurus wytlumacz mi piekno tych danych i nie pytam wcale zlosliwie tylko naprawde tego nie rozumiem i moze sie naucze jak nalezy to czytac ???

w tamtym roku juz obserwowalem zjawisko zanizania prognoz przy oglaszaniu wynikow najwiekszych amerykanskich spolek i tez poruszalem ta kwestie wiec moze teraz mi ktos wytlumaczy na czym to polega ...

Wszyscy sie spodziewali sie duuzo gorszych danych ze wzgledu na pogode ktora panowala tej zimy nawet Morgany cos tam naskrobali ze nie nalezy zwracac na nie uwagi bo przez zime bede bardzo zle a tymczasem sa albo lepsze albo bez zmian :)
Czy nalezy je interpretowac pozytywnie.
Oczywiscie najbardziej miarodajne beda za marzec i kwiecien ale uwazam ze tendencja jest pozytywna, i mozna z duza doza prawdopodobienstwa stwierdzic ze bessy w ksztalcie W nie bedzie mozna o tym zapomniec.

Oczywiscie kazdy ma prawo do wlasnej interpretacji :) ciekaw jestem kiedy zaczniesz widziec pozytywy. Na szczycie hossy zapewniem cie ze beda dane pezsprzecznie dobre i zapewne na poczatku nastepnej bessy tez :) wtedy wszyscy beda sie zastanawiali dlaczego spada :) tak jest zawsze.

Kanoniers
0
Wysłane: 5 marca 2010 15:07:46
To nie jest tak ze nie widze pozytywow bo ostatnimi czasami jest zdecydowanie lepiej

Chodzi mi tylko o prognozy ktore stawiane sa moim zdaniem calkowicie bezsensu Think

A tak na marginesie czy to nie u nas na forum jeszcze kilka dni temu zapowiadane byly spadki nawet do 2000 ??? chyba Taurus tez brales udzial w takich prognozach ze teraz to tylko SSS jest bezpiecznie zajmowac a LL najlepiej szybko pozamykac

Ja juz zglupialem do reszty, nie pamietam kiedy ostatnio rynek krecil mna tak bardzo jak teraz ...

Taurus80
0
Wysłane: 5 marca 2010 15:14:49
Ja o 2000 nigdy nie pisalem a na pewno nie wieszczylem spadkow do tego poziomu :) i nigdy nie pisalem ze tylko SSSS :)
Jak pewnie sie orientujesz tylko zamknalem moje L-ki na 2380 :) jak widzisz jest to jak narazie powazny opor ale jak dzisiaj zostanie pokonany mozemy ladnie jeszcze podskoczyc :)

Ja tam dostosowuje sie do rynku i nie kombinuje poprostu byla korekta na ktora wszyscy czekali od czerwca czy wrzesnia ale wiekszosc mysli ze spadnie nizej a ja natomiast jakos sobie nie moge wyobrazic ze nizej spadnie mysle ze bedziemy powoli na nowe szczyty szli.

majama
1
Wpisów: 1 178
Wysłane: 5 marca 2010 15:40:23
Cos ostatnio bardzo dobrze to wygląda, straty z korekty odrobione, marsz w góre spokojny i wytrwaly, jest tak dobrze ze az to podejrzane :D
Ustawiam stop losy.
To jest gra. Zabawa na pieniądze.

serpico
0
Wpisów: 1 335
Wysłane: 5 marca 2010 16:21:27

dzisiaj to z książką można było grać. rano zagrac na es pod domknięcie luki, a potem już tylko el, skasowane po 2400 :) taki piątek, to aż miło.

moim zdaniem do końca rozliczenia kontraktów marcowych jedziemy do góry. nie po to "ktoś" dobiera elki (zwiększa się koncentracja pozycji gracza, przy jednoczesnym wzroście lop), by miał się zmienić trend. zgodnie z tym, "trend is your friend"

a od marca myślę, że polecimy na południe, oj polecimy

SirHoe
0
Wpisów: 708
Wysłane: 5 marca 2010 16:46:37
serpico napisał(a):

a od marca myślę, że polecimy na południe, oj polecimy

już mamy marzec :)

DarthUnreal
0
Wpisów: 228
Wysłane: 5 marca 2010 16:53:35
Polecieć to mieliśmy od listopada.Potem od 12 grudnia.Potem od stycznia i lutego a teraz od marca.Gdzie ten Elliot w ogóle?

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość