pixelg
STARWARD - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

STARWARD [STA]

AKTUALNY KURS: 81,00 zł (+1,76%) 23-04-2021 13:50
MaciekEm
0
Wpisów: 2
Wysłane: 5 grudnia 2019 14:26:12
robertkk napisał(a):

Zwróćcie uwagę, iż lock-up jest od momentu pierwszego notowania (Q2 2020), a wydanie gry planowane jest do końca 2021.
Co oznacza, że w momencie debiutu gry w zasadzie żadne lock-upy nie będą obowiązywały.
Przy takim podejściu, lock-up w zasadzie jest mydleniem oczu (nie zakładam oczywiście, że akcjonariusze większościowi rzucą się do sprzedaży, ale po co takie kombinacje, zwłaszcza że IPO to 3,65% akcji).

Wybacz, ale też zwrócę Ci uwagę, w dokumentach które czytałem:
- Jest o lock-upach dla inwestorów, które trwają między 6 a 18 miesięcy od debiutu spółki na parkiecie.
- Jest też o lock-upach na akcje zespołu, jak dobrze pamiętam seria B i F mają między 6 a 12 miesięcy od premiery gry.

robertkk
6
Wpisów: 46
Wysłane: 5 grudnia 2019 14:41:26
lelo-pakero napisał(a):

Bardzo źle liczysz. Wydali do 30.09 ok. 2,1 mln zł. W kasie zostało ok. 4 mln zł.

Racja, mea culpa.
Nie zerknąłem do pełnego sprawozdania i potraktowałem 4 mln jako nakłady inwestycyjne, a nie środki pieniężne.
Dzięki za sprostowanie.

aircanada15
140
Wpisów: 1 518
Wysłane: 5 grudnia 2019 14:53:09
Graf: ............................ wszystko podważające optymistyczny przekaz spółki działało na ciebie niczym klakson na niektórych kierowców.
W ciągu ostatniego tygodnia nawet rozważałem zapisanie się teraz w IPO, a to co tu pisałem, to po prostu jakaś tam część moich rozważań okołorynkowych.
Odnośnie obejmowania akcji wcześniej po niższej cenie, jest to jak najbardziej uzasadnione poniesionym ryzykiem.

Moderator:
usunięto treści niezgodne z regulaminem

Edytowany: 5 grudnia 2019 17:07

robertkk
6
Wysłane: 5 grudnia 2019 14:55:46
Kolczasty napisał(a):

Ale gdzie? Eh? Napisane jest o odbiorze poszczególnych etapów a potem planie finansowanie (fota niżej) o wpływach z poszczególnych emisji po zakończeniu etapów.

Chodziło mi, że zakładane było pozyskanie 2,8 mln, a ostatecznie zebrali 3,3 mln - pytanie czy takie mieli dobre oferty, czy jednak rozszerzali budżet.

MaciekEm napisał(a):

Wybacz, ale też zwrócę Ci uwagę, w dokumentach które czytałem:
- Jest o lock-upach dla inwestorów, które trwają między 6 a 18 miesięcy od debiutu spółki na parkiecie.
- Jest też o lock-upach na akcje zespołu, jak dobrze pamiętam seria B i F mają między 6 a 12 miesięcy od premiery gry.

Tak, widziałem - akcji F jednak jeszcze nie ma, a akcje B należą do zespołu - im akurat mogłoby się należeć sprzedać wcześniej.

Sądzę, że fair byłby lock-up dla wszystkich 3 miesiące po premierze gry. A tak to będą na długo przed premierą możliwe do sprzedaży akcje (ponad 350k) kupione po 4 i 9 PLN.
10-cio krotne przebicie, to spora pokusa :)
Może ktoś chce wyjść szybciej z inwestycji, bo IPO 18-24 miesiące przez premierą to interesujące podejście.

Kolczasty
8
Wpisów: 24
Wysłane: 5 grudnia 2019 16:56:08
robertkk napisał(a):

Chodziło mi, że zakładane było pozyskanie 2,8 mln, a ostatecznie zebrali 3,3 mln - pytanie czy takie mieli dobre oferty, czy jednak rozszerzali budżet.

Pewnie mieli sporo chętnych, widzę newsy o dużej redukcji z sierpnia. Może też zrobili miejsce dla bliskich, bo to też ma miejsce w start-upach... Think trudno powiedzieć czy to ma związek ze zmianą budżetu i jak to wpływa na sytuację.

www.stockwatch.pl/wiadomosci/s...

Zobaczyłem też tego świeżego newsa o ich grze. Spekulację o tytuł książki czas zacząć Dancing

www.gry-online.pl/S018.asp?ID=...

robertkk
6
Wysłane: 5 grudnia 2019 20:06:03
GRAF78 napisał(a):

Inwestorzy którzy maja kupione akcje CD projektu po 4-5 PLN i tez maja mieć zakaz sprzedaży?? Bo "przebicie" 50-krotne??? to się 15 miesięczny lock-up należy od premiery CP2077??

Porównujesz spółkę o kapitalizacji 25 mld PLN i ugruntowanej światowej pozycji, notowanej na giełdzie od ponad 25 lat, z dopiero co powstałą spółką, oferującą raptem 3,65% akcji w IPO, za obietnicę wydania gry w terminie do 2 lat.
Dla mnie jest oczywiste, że IPO na 2 lata przed wydaniem gry i iluzoryczne lock-up'y, to nic innego jak umożliwienie wyjścia z inwestycji.
I to jest jak najbardziej ok, nie rozumiem po co jest to tak zawoalowane.
I te komentarze o jedynej możliwości nabycia akcji przez indywidualnych - kto nie kupi przegrał życie...

Zauważ też, że tutaj ma miejsce podobna sytuacja, którą przywołujesz. Akurat zespół deweloperów ma najdłuższy lock-up, a nie zarząd. Ciekawe.
Zobaczymy za rok czy cena przekroczy 100 :)
Przy takich emocjach już dzisiaj...

W każdym razie życzę samych sukcesów. Zarówno spółce jak i inwestorom.
Pozdrawiam

Moderator:
usunięto treści niezgodne z regulaminem
Edytowany: 6 grudnia 2019 07:58

Kolczasty
8
Wysłane: 5 grudnia 2019 20:57:37
robertkk napisał(a):
Zauważ też, że tutaj ma miejsce podobna sytuacja, którą przywołujesz. Akurat zespół deweloperów ma najdłuższy lock-up, a nie zarząd. Ciekawe.

Think hmm spółke założył prezes i kilka osób, sprawdzam kwity przed wskakiwaniem na pokład podmiotów thumbright Pozostałych dwóch członków tam nie widzę, więc ich ograniczenia muszą być na serii przeznaczonej na budowanie zespołu. Jak wejdą na rynek w pierwszej połowie roku to prezesowi uwolnią się lock-upy na koniec 2021. Teraz pytanie już o dokładną datę premiery gry... Trzeba pogadać ze spółką.

robertkk napisał(a):
Dla mnie jest oczywiste, że IPO na 2 lata przed wydaniem gry i iluzoryczne lock-up'y, to nic innego jak umożliwienie wyjścia z inwestycji.

Zdecydowałbyś się zainwestować w spółkę bez możliwości wyjścia przez 2 lata? Anxious Ja nie jestem zbyt chętny do takich ruchów. Pierwotni brali udział w budowaniu firmy, to coś innego niż podpisanie zapisu i zrobienie przelewu. Wysokie ryzyko, kilka lat braku możliwości wyjścia z inwestycji, etc. Ciężka robota.

Tylko bez napinki thumbright szczerze pytam - zdecydowałbyś się czy nie?

Dla mnie postać Watchdoga robi robotę, czytam SW od dłuższego czasu i widzę jaką legendą jest historia 11B. To były zupełnie inne wyceny, ale też inne czasy, nieznany rynek, większe ryzyko oraz innej skali projekt.

kjujik
15
Wpisów: 96
Wysłane: 5 grudnia 2019 22:00:39
Dzisiaj pojawił się artykuł na gry online

www.gry-online.pl/S018.asp?ID=...

Cytat:
Spodobało mi się to, z jakim zaangażowaniem twórcy opowiadali o swoim projekcie. Jako fan Lema doceniłem również to, jak starannie i ostrożnie podchodzą do samej adaptacji. Taki szacunek do oryginału to podejście, które spodoba się wielu fanom science fiction, ale my jako gracze potrzebujemy też po prostu dobrej gry. To, co zobaczyłem w Starward Industries, i to, o czym usłyszałem od twórców Projektu I, rozbudziło moje nadzieje. Jeśli studiu uda się przełożyć tę skomplikowaną literacką i erudycyjną duszę polskiego pisarza na nowoczesne medium gry, to już będzie duży sukces. Myślę, że Stanisław Lem na to zasługuje. Gdy zauważy się, jak wiele się zmieniło w ostatnich latach w polskim gamedevie, to naprawdę ciężko nie mieć nadziei i nie patrzeć z optymizmem w przyszłość. Kiedy dowiedziałem się, jacy ludzie pracują nad grą, pomyślałem, że to może się udać. – Myślę, że mamy naprawdę dobrą, silną rzecz – powiedział mi na zakończenie Michał Gałek. Zgadzam się – i oby ta rzecz za niecałe dwa lata wystrzeliła nas w kosmos.
Edytowany: 6 grudnia 2019 12:04

Kolczasty
8
Wysłane: 5 grudnia 2019 22:28:50
Panowie, rozmowy o dokumencie i wycenie to jedno salute a wywiad z gry-online ma jakieś screeny. Widzę że czerwień z banerów jest dość mocna!

Te plakaty z tyłu, ktoś poznaje? Think

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
212
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 578
Wysłane: 6 grudnia 2019 08:08:32
robertkk napisał(a):
GRAF78 napisał(a):

Inwestorzy którzy maja kupione akcje CD projektu po 4-5 PLN i tez maja mieć zakaz sprzedaży?? Bo "przebicie" 50-krotne??? to się 15 miesięczny lock-up należy od premiery CP2077??

Porównujesz spółkę o kapitalizacji 25 mld PLN i ugruntowanej światowej pozycji, notowanej na giełdzie od ponad 25 lat, z dopiero co powstałą spółką, oferującą raptem 3,65% akcji w IPO, za obietnicę wydania gry w terminie do 2 lat.

CD Projekt jest na giełdzie 10 lat. Pojawił się na niej przez odwrotne przejęcie upadłego Optimusa w 2009 r.

robertkk napisał(a):

I to jest jak najbardziej ok, nie rozumiem po co jest to tak zawoalowane.
I te komentarze o jedynej możliwości nabycia akcji przez indywidualnych - kto nie kupi przegrał życie...

Zobaczymy za rok czy cena przekroczy 100 :)
Przy takich emocjach już dzisiaj...

W każdym razie życzę samych sukcesów. Zarówno spółce jak i inwestorom.
Pozdrawiam

Giełda to handel ryzykiem. Ono będzie najmniejsze po debiucie gry, ale w trakcie też będzie spadać i inwestorzy, którzy objęli akcje w późniejszych rundach po finansowaniu założycielskim i rundzie family powinni mieć możliwość wyjścia nawet po debiucie i tak jest. Najwcześniej akcje będą mogli ożenić Ci co wezmą teraz, potem Ci co brali w poprzedniej rundzie itd. To jest fair i nie widzę tutaj nic zawoalowanego. I pamiętajmy, że to ludzie tworzą wartość, a nie lockupy. Lockupy mają chronić przed sprzedawaniem pomysłów i oszustwem. To nie w tej spółce raczej,

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
212
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 578
Wysłane: 6 grudnia 2019 08:11:30
Kolczasty napisał(a):

Dla mnie postać Watchdoga robi robotę, czytam SW od dłuższego czasu i widzę jaką legendą jest historia 11B. To były zupełnie inne wyceny, ale też inne czasy, nieznany rynek, większe ryzyko oraz innej skali projekt.

Watch Dog'a bardzo cenię, ale należy pamiętać o tym, że nie jest on gwarantem sukcesu. Oczywiście zna branżę jak mało kto, zna ludzi itd. - to eliminuje ryzyko przekrętu, ale nie zapewnia jeszcze gwarancji sukcesu. Gra może wypalić, albo nie. I tego nie wie NIKT

robertkk
6
Wysłane: 6 grudnia 2019 13:32:11
anty_teresa napisał(a):

Giełda to handel ryzykiem. Ono będzie najmniejsze po debiucie gry, ale w trakcie też będzie spadać i inwestorzy, którzy objęli akcje w późniejszych rundach po finansowaniu założycielskim i rundzie family powinni mieć możliwość wyjścia nawet po debiucie i tak jest. Najwcześniej akcje będą mogli ożenić Ci co wezmą teraz, potem Ci co brali w poprzedniej rundzie itd. To jest fair i nie widzę tutaj nic zawoalowanego. I pamiętajmy, że to ludzie tworzą wartość, a nie lockupy. Lockupy mają chronić przed sprzedawaniem pomysłów i oszustwem. To nie w tej spółce raczej,

Mechanika lock-ups jest zrozumiała. I jest to zresztą szczegółowo opisane.
Chodzi o to, że dla indywidualnych ma to średnie znaczenie, bo w momencie debiutu gry, praktycznie wszystkie akcje (z drobnymi wyjątkami) będą "dopuszczone" do obrotu.
Jeśli zgadzamy się, że projekt wydaje się być wiarygodny, to i lock-up'y wydaja się być zbędne.
Oczywiście wyglądałoby to inaczej gdyby premiera miała odbyć się za np. 3 miesiące.

A tutaj dotyczą w zasadzie okresu pomiędzy debiutem giełdowym a premierą gry.
Wiadomo, że ryzyko z czasem spada, a i więcej wiadomo nt. czy to budżetu, czy przedsprzedaży.
Aż jestem ciekaw na jakim poziomie ustali się kurs za rok+. :) Zwłaszcza przy obecnym "boomie" na gamedev.

Rif
43
Wpisów: 917
Wysłane: 6 grudnia 2019 13:58:05
Należy również pamiętać, w jakim momencie WD odpuścił 11bit. Było to kilka miesięcy po publikacji teasera "Frostpunka" w okolicach kursu 120-130 (tutaj pamięć może mnie mylić ile było dokładnie). Tłumaczył się wówczas obawami o sytuację makro, obawami o złotówkę i podatnością GPW na manipulacje. Minęły trzy lata i nic z tych pesymistycznych założeń się nie sprawdziło. Natomiast wielu poszło w jego ślady, sprzedając akcje, obawiając się, że opuścił pokład w wyniku braku wiary w stosunku do projektu "Frostpunk". To założenie również się nie sprawdziło.
Oczywiście, zainkasował olbrzymią premię, ale wystarczyło poczekać 2 lata, aby kilkadziesiąt milionów więcej przytulić. Wiadomo, że tej wartości wiele brakuje do wyjścia Jakubasa z CDP, ale z perspektywy czasu wydaje się, że wyjście z 11bit, nastąpiło przedwcześnie.
Przypomnę jeszcze, że trzy miesiące temu mieliśmy premierę gry Warsaw, wyprodukowanej przez Pixalated Milk, pośród wspólników której również znajduje się WD. Gra nie była zła w obszarze indie, ale mimo prób nadania jej marketingowego rozgłosu, delikatnie mówiąc, przepadła na Steam.
Tak jak wielu wyszło za jego osobą z 11bit, tak wielu teraz za jego osobą wchodzi w SI.
Nie wiem jak Marcin sobie radzi w innych obszarach działalności finansowanej, mam nadzieję, że znakomicie. Niemniej z czego należy wnioskować, że kolejne podejście w gamedevie zaskoczy, a nie zostanie zaliczono do posunięć, które się nie sprawdziły?

Elemis
Elemis PREMIUM
71
Wpisów: 311
Wysłane: 6 grudnia 2019 15:09:22
Rif napisał(a):
Niemniej z czego należy wnioskować, że kolejne podejście w gamedevie zaskoczy, a nie zostanie zaliczono do posunięć, które się nie sprawdziły?

Ja wnioskuję, że obecność @WatchDoga w akcjonariacie jest wartością dodaną dlatego że:
1. Jak sam wskazał ma 33 letnie doświadczenie w branży Game Dev
2. Czynnie uczestniczył w procesie budowy "n" start - upów, z których dobrodziejstw korzystamy nawet teraz
3. Stworzył od podstaw, moim zdaniem, najlepszy portal o inwestowaniu jaki funkcjonuje w tym momencie nad Wisłą.
4. Moim subiektywnym zdaniem dał się poznać jako człowiek o bardzo wysokich standardach inwestycyjnych i etycznych.

Jak wskazał @anty_teresa oczywiście niczego to nie gwarantuje. Intuicja mi jednak podpowiada, że zwiększa prawdopodobieństwo czegoś Think

Najogólniej rzecz ujmując ja tu widzę jakość w każdym jednym " aspekcie " osobowym studia. Wręcz "nasterydowany" team kreatywny. Mocna RN. Silny zespół korporacyjny. Zdrowa struktura akcjonariatu z osiągającymi wcześniej realne sukcesy inwestorami. W zasadzie to mamy tu problem bogactwa. Żeby nie było za słodko - niesie to w sobie też pewne ryzyko. Fajnie zaadresował je na pierwszej stronie wątku kolega @bankrucik. Te wszystkie wspaniałe rodzynki muszą pogodzić się z rolą ciasta w tym naszym "kosmicznym torcie". Umiejętności interpersonalne prezesa Markuszewskiego okażą się tutaj równie istotne jak jego wiedza czysto branżowa.

Co do lock up' ów - kurcze. Moim zdaniem ta kwestia została rozwiązana tak PRO - RYNKOWO, że aż się zastanawiam czy nie za bardzo Angel Zgadzam się z @aircanada15, że obrót na walorze po początkowym około giełdowym debiucie może mocno zamrzeć. Jest to bardzo potężna broń.... obosieczna king

Zwróciłbym także uwagę na inną kwestie. Na to w jaki sposób SI zareagowała na "głos ludu". Tutaj NA PRAWDĘ odniosłem wrażenie, że został wzięty pod uwagę rynkowy feedback jaki otrzymała spółka. Rynek zwrócił uwagę na akcje serii A bez lock up' ów - nagle one zniknęły. Rynek zwrócił uwagę na program motywacyjny - jest wyjaśnienie i powiązanie programu motywacyjnego z wynikiem osiągniętym przez studio: www.stockwatch.pl/wiadomosci/s... " Będzie on rozciągnięty na 2 lata i wszystkie planowane akcje będą mogły być objęte pod warunkiem osiągnięcia przez członków zespołu – nowych i przyszłych – stawianych im celów." Do tego spisany a zatem w przyszłości weryfikowalny manifest. Tak jakoś fajnie się człowiek może poczuć kiedy ma wrażenie, że jego potrzeby są respektowaneblah5

Ktoś napisze: poczekaj, aż się skończy IPO ? Odpowiem - giełda nauczyła mnie, że kontynuacja to scenariusz bazowy thumbright

Elemis
Elemis PREMIUM
71
Wpisów: 311
Wysłane: 7 grudnia 2019 11:54:44
Rif napisał(a):
Elemis napisał(a):
Zdrowa struktura akcjonariatu z osiągającymi wcześniej realne sukcesy inwestorami.
Masz na myśli przyfarcenie na paru spółkach gamedev i próbę przejście w realia rozgrywających?

Mam na myśli głównie fakt, że zespół dev' ów posiada większość akcji. Jest to dla mnie najlepszy gwarant wysokiej motywacji członków załogi. Olbrzymia redukcja jednego z większych ryzyk projektu jakie dostrzegam ( brak ciasta wśród rodzynek, osobiste ambicje i EGO naszego dream teamu ).

Rif napisał(a):
Indywidualni na giełdzie jadą na koniunkturze, rozgrywkach ludzi i instytucji z bardzo dużymi pieniędzmi.
Na doczepkę. Żeby tylko, ktoś tutaj towarzystwa nie przetrzepał porządnie.

To oczywista oczywistość. Wszystkie sukcesy inwestycyjne innych to fart, przypadek, złośliwość losu dająca " głupiemu szczęście" no i odpowiednia konstelacja planet i gwiazd. Nasze zwycięstwa to natomiast efekt ciężkiej i wytrwałej pracy i wrodzonego talentu. Coś mi się wydaję, że statek kosmiczny mistrza Lema właśnie mija Eternię i na horyzoncie pokazali się mędrcy z kosmosu. thumbright

WatchDog napisał(a):
A rynek publiczny dodatkowo może się wzbogacić o przedmiot wartościowych dyskusji.

Rif napisał(a):
Jednego można być pewnym - ten wątek będzie jeszcze bardziej wyjątkowy, niż w temacie 11bit, skoro w akcjonariacie rozsiedli się sami ludzie sukcesu ;)

Prorok jakiś? Kosmiczna wyrocznia? Think

Bardzo chciałbym, żeby ten wątek był tak pełny wiedzy jak 11tkowy. Nie pogniewałbym się także gdyby wykres spółki mocno przypominał ten Bici. Jesteś kolejną osobą porównującą SI do 11tki. Kurcze. Miłe to, ale chyba jednak przedwczesne. Dobrze, że wierchuszka spółki póki co twardo stąpa po ziemi. Docenia i podziwia pracę innych, ale pragnie pisać własną historię kosmicznych podbojów Boo hoo!

Scipio
0
Wpisów: 163
Wysłane: 7 grudnia 2019 14:41:36
Muszę przychylić się do opinii Riffa. Na ten moment SI wygląda jak jakiś produkt marketingowy którego założyciele bardziej martwili się o to czy „inwestory” to kupią, niż tym czy jest realne zapotrzebowanie na jego produkt. Wydanie tak dużych pieniędzy na symulator chodzenia jest naprawdę kiepskim pomysłem, zapalają się same czerwone lampki (pun intended). Dlatego wiele osób obawia się że tutaj prawdziwym produktem są akcje spółki, a nie gra.

11B wchodząc na giełdę miał poniżej 4 milionów kapitalizacji, tutaj na dzień dobry jest 80. 11B wchodził na giełdę gdy na rynku otwierały się dla producentów gier oceany dystrybucji cyfrowej, SI wchodzi na rynek tak zatłoczony (grami, filmami, książkami, muzyką, sieciami społecznymi, etc), że nawet zespoły z wieloletnim doświadczeniem, mocnymi brandami i dużymi budżetami marketingowymi mają problemy z przebiciem się do świadomości konsumentów.

Życzę powodzenia.

Edytowany: 7 grudnia 2019 14:43

GRAF78
42
Wpisów: 1 241
Wysłane: 7 grudnia 2019 15:51:45
W tym samym okresie gdy 11Bit wchodził na NC, CD projekt miał wycenę w okolicach 300+MLN i tworzył dopiero Wiedźmina 1 - gdzie jest teraz każdy widzi.

Starward Industries musi mieć inna wycenę niż obecny i wchodzący własnie na NC "plankton" gdyż jest nieporównywalną pod względem kompetencji oraz projektu Spółką, a ilość wpisów w temacie świadczy że chętnych na akcje jest sporo tylko chciało by je kupić znacznie taniej - co jest wsumie logiczne. Od siebie dodam że to projekt raczej napewno dla długoterminowych inwestorów podobnie jak kiedys 11B czy CDR.

Stockinger
6
Wpisów: 38
Wysłane: 7 grudnia 2019 16:42:41
Ktoś ma ból... i co poradzić. Jeden wchodzi, drugi nie wchodzi, o co drama.

10 lat temu 11B miał zero projektów, zero liderów (Adrian Chmielarz odszedł), zero doświadczenia wydawniczego (gry Metropolis zawsze miały zewnętrznego wydawcę), zero marketingu, i na pierwszej sesji urósł bodajże dwukrotnie. Ergo był wyceniony za nisko, a i tak pamiętam jak dziś że Zarząd i nie tylko był wyzywany od naciągaczy przez kilka kolejnych lat. Game Devu nikt nie znał, a gdy analityk czy dziennikarz usłyszał że spóka A czy B chce robić gry na cały świat to trząsł się ze śmiechu albo uśmiechał z politowaniem o ile był dobrze wychowany.

Scipio
0
Wpisów: 163
Wysłane: 7 grudnia 2019 22:13:19
Stockinger napisał(a):
Linka dla kumatych, pozdro dla hejterów co zwyczajnie się boją. Każdy sobie po swojemu racjonalizuje swoje decyzje.

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

Exar
3
Wpisów: 326
Wysłane: 7 grudnia 2019 22:41:43
Mnie to IPO pokazuje, jak bardzo wszyscy desperacko chcieliby znów czasów pre-Witcher i pre-Aanomaly.
Ale to se ne vrati - teraz to już branża dojrzała. 80 baniek za spacery w kosmosie?!? O.o Pray

Oprócz Kongresu, warto sprawdzić wyniki Solaris - Box office: 30 million USD, Budget: 47 million USD za wikipedią.

Pacholęciem będąc fascynowałem się oceanem na Solaris i podróżami Tichego i tak mi zostało. Co do reszty świata, to ma on Lema od dawna i jakoś go prawie nikt nigdy nie pokochał!
Speak to the hand

Czekam kto pierwszy w rodzimym game devie powie: robimy polski, sarmacki, Battle Royale i dajcie 500+ baniek!
love4 king Whistle
Edytowany: 7 grudnia 2019 22:43

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10