pixelg
STARWARD - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

STARWARD [STA]

AKTUALNY KURS: 84,20 zł (-5,82%) 19-04-2021 16:43
Stockinger
6
Wpisów: 38
Wysłane: 7 grudnia 2019 22:42:07
O jest i znawca biznesu kinematografi. Dzień Dobry.

Taka okładka może na początek ponieważ film to ANIMATED ADVENTURE czyli nic tak naprawdę

kliknij, aby powiększyć

Budget 8 M € czyli także nic. A mimo to nagroda za best animated feature film in 2013 w konkursie EFA.

Dobre oceny. Jednakże nie jest to film na kina. Poza tym na największym najważniejszym rynku USA plus pół świata wszedł pół roku po premierze na pierwszej połowie świata czyli Europa i małe rynki. Przy tym wprowadzony na 37 ekranów w całych stanach!! I za moment zredukowany do 15 ekranów. USA to ponad 3400 ekranów więc mówimy o pokryciu poniżej 0,5 procenta.

Za to na IMDB jak na skrinie ponad 16 tys. ocen widzów. Czy jeszcze jakieś potrzebne są dowody na dużą rozpoznawalność LEMa?

Kolczasty
8
Wpisów: 24
Wysłane: 8 grudnia 2019 20:25:55
Nic na siłę Whistle na 11B też narzekano, że drogi w 2011 przy 4 mln a CDR przy 0.5 mld. Jak przeglądam to tematy wypowiedzi oraz argumentacja podobna.

SI może nie wypalić, of course, ale jeśli się uda to takiej skali projekt daje perspektywy thumbright

Nasuwa mi się jeden wniosek - każdy chciałby wchodzi na wczesnych etapach do spółek, kiedy odniosły wielki sukces king

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
205
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 566
Wysłane: 12 grudnia 2019 21:32:37
Ludzie widzą, że na parkiecie małe spółki gamingowe debiutują z wyceną 10-30 mln zł i oczekują, że taka sama będzie kapitalizacja kolejnych debiutantów - na giełdzie wciąż jest sporo dyletantów. Widzą też, że posiadający zbliżony kapitał intelektualny Creepy Jar dopiero na debiucie miał zbliżoną kapitalizacje do SI, co zmniejsza ich ewentualny zarobek. Widzą też, że znaczna część zarządów myli odbiorców produktów z posiadaczami akcji i nakręca atmosferę, więc korygują oczekiwania formułowane przez zarząd spółki, choć akurat ten zarząd sobie jeszcze na to nie zasłużył. Najważniejsze jednak, że jest pewien dysonans, bo akcje w aktualnej ofercie sprzedawane są znacznie drożej niż w poprzedniej rundzie finansowania, a jak mniemam w pre IPO ludzie widzieli dema, a mający objąć akcje teraz nie, bo nie ma nic publicznego. Na taki układ potrzeba sporo zaufania, czyli tak naprawdę znajomości tych ludzi.

lelo-pakero
10
Wpisów: 697
Wysłane: 12 grudnia 2019 22:05:32
@anty
Ja uważam, że bardzo dobrze się stało, że inwestorzy pokazali im żółtą kartkę. Nie sądzę, że ktokolwiek oczekiwał wyceny na poziomie 30 mln, ale rozsądna wycena byłaby na poziomie ok. 60 mln. Nic by nie stracili na takiej wycenie, bo przecież nikt z obecnych akcjonariuszy nie sprzedaje akcji. Mają lock-upy i rynek i tak wyceni ich na tyle ile uzna za właściwe, do czasu zdjęcia pierwszych lock-upów. Jedyny minus byłby dla nich taki, że musieliby wydrukować nieco więcej akcji, ale to byłoby raptem ok. 1,5% wszystkich akcji. Zwróć uwagę, że Creepy Jar zadebiutował z wyceną 67 mln zł, ale to się stało na miesiąc przed premierą Green Hell w EA, więc tego nie da się porównać z sytuacją SI. Poza tym to oczywiste, że na obecnym etapie każdy chce dużą premię za duże ryzyko wejścia; ryzyko niewiele mniejsze moim zdaniem niż kilka miesięcy temu, gdy robili emisję po ponad 20 zł.

Vox
131
Wpisów: 6 607
Wysłane: 12 grudnia 2019 22:36:13
nie wiadomo czemu zapisy przedłużono.
być może na prośbę inwestorów.

-zapisy były możliwe jedynie w mało popularnym biurze maklerskim.
spółka powinna skorzystać z jakiegoś większego biura, jak np BOŚ.

-spółka dokładnie opisała ceny objęcia poszczególnych emisji, standardem newconnect jest ukrywanie tego. no to ludziom żal że nie objęli poprzedniej... a tym z poprzedniej że np nie brali serii A po 13 groszy. normalne. prawda boli - ale tak jest na każdej spolce gamedev, tylko jest to niejawne.

11BIT też nie miał wielkiej redukcji z tego co pamiętam. A zarobić dał potężnie

Edytowany: 12 grudnia 2019 22:39

Elemis
Elemis PREMIUM
71
Wpisów: 311
Wysłane: 13 grudnia 2019 00:37:20
Spin napisał(a):
Spodziewałem się dużej redukcji

Ja także jestem wstrząśnięty, ale ( póki co ) nie zmieszany.

Różne myśli kołaczą w głowie, ale dopóki spółka sama nie zabierze głosu w sprawie przyczyn przedłużenia emisji - nie ma co wyrokować.

Vox napisał(a):
-zapisy były możliwe jedynie w mało popularnym biurze maklerskim.
spółka powinna skorzystać z jakiegoś większego biura, jak np BOŚ.

W pierwszej chwili przyznałbym Ci rację, ale jak poskładałem kilka faktów w całość to już taki pewien nie jestem. Wydaję mi się, że ideą tej emisji jest jednak wpuszczenie świadomego akcjonariatu do spółki. Osób które mają wiedzę, doświadczenie i wyczucie. Rynku i gamingu. Pamiętajmy, że te aktualnie emitowane 73 tysiące akcji, przez wzgląd na lock - upy pozostałych serii, zadecydują przez pół roku o losie pozostałych przeszło półtora miliona. Wolałbym, żeby nie znalazły się w rękach i portfelach ludzi rozchwianych i niestabilnych inwestycyjnieblackeye Fakt, że trzeba wykonać minimum wysiłku i porejestrować się w paru miejscach, wypełnić parę papierów, może być problemem dla ludzi o niewielkim przekonaniu inwestycyjnym, ale nie dla świadomych swoich przekonań wyjadaczy giełdowych.

Uniwersalne przyczyny przedłużenia zapisu można by było zresztą mnożyć:
1. Nie za ciekawa jednak na pre - ipo pora roku
2. Niezbyt rozpoznawalny dom maklerski
3. Duży wysyp innych gamingowych ofert
4. Relatywnie krótki chyba jednak czas w jakim można było składać zapisy

Nie mniej jednak to wszystko nie do końca mnie przekonuje. Spółka przeprowadziła book building, ustaliła na jego podstawie cenę na takim a nie innym poziomie. Po czym przeprowadziła fajną kampanię marketingową. Co by nie pisać. Dobrze czy źle - było o niej głośno. Zaryzykuję tezę, że coś tu rzeczywiście mogło pójść nie tak z kwestiami technicznymi. Komunikat o przedłużeniu emisji wyglądał na pisany niemal na ostatni moment. Poczekajmy zatem na oficjalny komentarz ze spółki. Jak do tej pory wszystko było tu przeprowadzane bardzo transparentnie. Żywię nadzieję, że wysokie standardy zostaną zachowane także i teraz

Spin
11
Wpisów: 363
Wysłane: 13 grudnia 2019 10:54:48
Dostałem szybką odpowiedź od Pana Marka Markuszewskiego, że istnieje grupa osób, która nie przeszła całego procesu. Krótki czas na zapis oraz okres świąteczny nie pomogły, 4 dni powinny pomoc zamknąć proces zapisu. Niedługo media przekażą Wam bardziej szczegółowe informacje.
Edytowany: 13 grudnia 2019 11:14

sasky
sasky PREMIUM
32
Wpisów: 2 652
Wysłane: 13 grudnia 2019 12:11:15
Starward Industries zaktualizował harmonogram publicznej oferty akcji i przesunął termin składania zapisów z 12 na 18 grudnia.

www.stockwatch.pl/wiadomosci/s...

Vox
131
Wysłane: 14 grudnia 2019 22:07:23
jesli okaże się że jednak była redukcja, potwierdzi to wersję mifid.
chodzi o błędne wypełnienie ankiety przez inwestorów - jesli ktoś zaznaczył że
nigdy nie kupował na NC, to było to "błędne wypełnienie" i nie mógł kupić.

zresztą inni zapisujący się potwierdzają:

Cytat:
Przy moim zapisie był problem z MIFID, w pytaniu 34 podpunkt E dotyczącym wielkości dotychczasowych inwestycji na NC:

Cytat:
Myślicie, że czekaliby na spłynięcie ankiet od nieumiejących ją wypełnić gdyby arkusz zleceń złożonych w pierwotnym terminie wyczerpywałby liczbę dostępnych akcji ?

myślę że chcieli dać równą szanse na zapis wszystkim - również tym inwestorom który nie umieli wypełnić poprawnie ankiety
Edytowany: 14 grudnia 2019 22:11

kjujik
15
Wpisów: 96
Wysłane: 20 grudnia 2019 19:19:32
Goscie znalezli ok 70 nowych inwestorow. Redukcja wyniosla ok 20 proc. Rynek zaufal pomimo malej ilosci info o szczegolach samego projektu. Ciekawe co przyniesie przyszly rok. Licze na mase nowych info przed debiutem.
Edytowany: 20 grudnia 2019 19:20

Elemis
Elemis PREMIUM
71
Wpisów: 311
Wysłane: 20 grudnia 2019 20:09:44
Wygląda na to, że wszyscy kosmonauci zasłużyli dzisiejszego wieczora na solidny kawałek chałwy love4 I choć wszystko dobre to - co się dobrze kończy - sądzę, że na zielone Chartreuse jest jednak sporo przy wcześnie.

Nasza kosmiczna rakieta była w stanie uplasować na coraz trudniejszym dla debiutantów rynku emisję. Dla wielu za wysoko wycenianą. Z minimalnymi informacjami co do tego co tak na prawdę jest w studiu tworzone - jak całkowicie słusznie zauważył @kjujik. Do tego zrobiła to z nadsubskrypcją i po raz kolejny pokazała, że jest mocno pro - inwestorskim środkiem lokomocji king Przedłużenie zapisów na akcje w momencie kiedy finalnie było więcej chętnych niż wolnych miejsc - wskazuje mi po raz kolejny na to, że inwestorzy nie są tutaj tylko niechcianą koniecznością. Osobiście - podobają mi się też cyferki stojące za średnim zapisem. 73 tysiące akcji dzielone na 72 osoby wskazywałoby, że spółka w bólach osiągnęła to, co chyba było jej intencją. Papier znalazł się w rękach raczej większych, raczej bardziej świadomych. Wybór Navigatora jako BM okazał się być zatem finalnie dobrym pomysłem.

Z drugiej jednak strony łatwiej zapobiegać niż leczyć. Mam nieodparte wrażenie, że spółka zbyt optymistycznie podeszła do kwestii organizacyjnych Sick Połowa grudnia & mały dom maklerski & krótki termin zapisu. Artykuł na bankierze z analizą IPO, który pojawił się 10 grudnia w momencie kiedy pierwotnie emisja miała zostać domknięta 12tego. Kilka innych rzeczy, które także rzuciły mi się w oczy - o których jednak nie wspomnę - co by nie dawać zbytniej pożywki kochanym hejterom 3some

Po raz kolejny napiszę - od Lem Teamu moim skromnym zdaniem - bije jakością. Głupio by było, gdyby nie potrafił tej jakości sprzedać - najpierw rynkowi, a chwilę później graczom. Zwłaszcza, że gracze - zarówno komputerowi/ konsolowi - jak i gracze naszego rynku kapitałowego z branży game dev - na prawdę mają już w czym wybierać

Vox
131
Wysłane: 20 grudnia 2019 21:04:53
Cytat:
Rzeczywiście jest informacja na ich stronie o przedłużeniu zapisów do 18 grudnia... przeszarżowali z wyceną. Wycenili się na ponad 80 mln, na 1,5-2 lata przed premierą ich pierwszej gry. Ta wycena mogłaby być ok. gdyby premiera była za pół roku. Ponadto gdzie premia dla kupujących kota w worku? Przepraszam jest jedna grafika...

Cytat:
Redukcja wyniosla ok 20 proc.

A nie mówiłem że będzie redukcja i cena nie ma nic do rzeczy?
po prostu kłopoty techniczne w ankiecie mifid, która była zbyt trudna do wypełnienia
dla zwykłego inwestora.

20% redukcji dobrze wróży na debiut. na 11ce też było wiele stękania, polecam pierwsze kilka stron tego watku.
Edytowany: 20 grudnia 2019 21:07

lelo-pakero
10
Wysłane: 20 grudnia 2019 23:22:52
Nie wiem co próbujesz udowodnić. Sprawa jest dość oczywista. W pierwszym terminie najpewniej nie dopięliby emisji, więc przedłużyli zapisy o niemal tydzień. Dzięki temu znaleźli chętnych nawet z nadwyżką. Na te problemy z całą pewnością wpływ miała wysoka wycena spółki. Wiem co mówiłeś i chętnie zacytuję:

Vox napisał(a):
i tak spodziewam się dużej redukcji więc im mniej chętnych tym lepiej Whistle
2.8 mln to tyle co nic, szczególnie jak wejdzie jakiś TFI

To się nie sprawdziło. Redukcja jest mała, mniej więcej taka jak na Carbon Studio (18%). Taka redukcja nie gwarantuje udanego debiutu, jak doskonale wiesz. Mimo wszystko spokojnie, debiut za ok. 5 miesięcy i do tego czasu ma ruszyć kampania marketingowa. Informacje i materiały, które wtedy zaprezentuje spółka, w największym stopniu zadecydują o wycenie spółki przez rynek. Być może okaże się, że to co tam zobaczymy sprawi, że dla rynku spółka będzie warta znacznie więcej, a może będzie zupełnie odwrotnie. Nie wiem, nie jestem wróżką.

Vox
131
Wysłane: 20 grudnia 2019 23:26:46
no to że jednak nie przeszarżowali z ceną... wypadałoby przyznać się do błędu :-)
skoro była redukcja, to mogli dać nawet wyższą cenę.

tymczasem drobne problemy techniczne z mifid sprowokowały falę krytyki Whistle

poza tym na SI jedyny debiut który mnie interesuje to debiut gry na podstawie powieści Lema.
Edytowany: 20 grudnia 2019 23:29

lelo-pakero
10
Wysłane: 21 grudnia 2019 00:01:52
Sądzę, że gdyby przedłużyli zapisy o dwa miesiące to redukcja byłaby znacznie większa... i? To, że ty i jeszcze bagatela 71 inwestorów złożyło zapis na akcje, nie dowodzi, że nie przeszarżowali z wyceną. Zainteresowanie było bardzo skromne. Na Booombit zapisy złożyło 3,2 tys. indywidualnych. Rozumiem, że tutaj sami znawcy weszli, jednak to dopiero rynek weryfikuje wycenę spółki.
Edytowany: 21 grudnia 2019 00:06

krishic
20
Wpisów: 554
Wysłane: 21 grudnia 2019 00:33:50
Jesli dobrze pamietam na 11bit (do ktorego wg. mnie mozna SI porownywac) byla nawet nizsza, ok. 10% redukcja i debiut +95% przy 0,7 mln pln FF (vs 3 mln pln FF na SI). Natomiast glowne wzrosty mialy miejsce sporo pozniej, wraz z kolejnymi premierami gier. Ryzyko jest duze, ale na razie imo wiecej czynnikow wskazuje na to, ze spolka ma szanse isc sciezka 11bit, niz roztrwonic powierzony kapital - czego sobie i wszystkim zaangazowanym zycze :)
Edytowany: 21 grudnia 2019 00:38

Rif
42
Wpisów: 916
Wysłane: 21 grudnia 2019 15:05:21
W ogóle jakikolwiek instytucjonalny inwestor się znalazł? Raczej by potrafili wypełnić druczki.
Redukcja bardzo słaba, jeśli wziąć pod uwagę marketingową nagonkę, jaką uskuteczniano podczas IPO. Tylko z lodówki mi nie wyskakiwała perła, chociaż niewiele brakowało. I uznać w ogóle za sukces, że się udało uplasować przy takiej nagonce?
No i te 72 osoby, wspaniały świadomy akcjonariat, z których grono nie inwestowało na NC i nawet nie mieli pojęcia jak wypełnić proste papiery. Rany...
Indywidualni jak na razie bez sukcesu w grze o przechytrzenie grubasów.
Nie zdziwię się jak ci spróbują przetrzepać indywidualnych przy okazji debiutu. Już widzę panikę pośród tych świadomych inwestorów, gdy na starcie akcje będą nurkować.
Jeśli okaże się, że spółka ma wartościowy produkt, to postarają się, aby odebrać papier dużo taniej od świadomych.

Scipio
0
Wpisów: 163
Wysłane: 21 grudnia 2019 17:00:28
Pewnie będzie jak na CRJ, gdzie Pan Prezes sprzedając PKC 185 akcji uwalił kapitalizację spółki o 10 milionów. Podejrzewam że tutaj początkowo obroty będą jak kiedyś na TBULL, a jak dużej grupie inwestorów z dużymi papierowymi zyskami pokończą się lockupy, to wystarczy jeden zdeterminowany sprzedający i wtedy zobaczymy realną wycenę rynkową tej spółki.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
205
Wpisów: 10 566
Wysłane: 21 grudnia 2019 17:52:39
Panowie, tak tylko do zastanowienia... Co jest z punktu widzenia spółki i jej dotychczasowych inwestorów największym sukcesem? Zapis na 100 proc. akcji bez redukcji. To oznacza, że spółka najlepiej jak się dało oceniła popyt na swoje akcje i nie oddała ich zbyt tanio. Dla mnie niej jest normalne, że stopa zwrotu na dehiucie to 50 proc., przy czym na ten debiut czeka się średnio 6-8 miesielęcy. SI postanowił uszczuplić tę premię i to jest racjonalne. Z punktu widzenia spółki redukcja na 20 proc. oznacza, że ktoś właściwie wycenił papier do IPO.

PS: To mała emisja NC i porównywanie jej z Boombit, gdzie wartość ofery miała byc o ile dobrze pamiętam około miliarda i pod tę kwotę był ustawiony budżet marketingowy. Porównajmy może ilość osób zapisanych do wielkości oferty...

bankrucik
51
Wpisów: 4 297
Wysłane: 27 grudnia 2019 22:04:16
anty_teresa napisał(a):
Panowie, tak tylko do zastanowienia... Co jest z punktu widzenia spółki i jej dotychczasowych inwestorów największym sukcesem? Zapis na 100 proc. akcji bez redukcji. To oznacza, że spółka najlepiej jak się dało oceniła popyt na swoje akcje i nie oddała ich zbyt tanio. Dla mnie nie jest normalne, że stopa zwrotu na dehiucie to 50 proc., przy czym na ten debiut czeka się średnio 6-8 miesiecy. SI postanowił uszczuplić tę premię i to jest racjonalne. Z punktu widzenia spółki redukcja na 20 proc. oznacza, że ktoś właściwie wycenił papier do IPO.

@anty_teresa
zwykle w większym stopniu zgadzam z tym co piszesz ale tutaj to trochę "poluzowałeś"

ile wg Ciebie jest warte ryzyko kupna waloru start-upu, niepłynnego i nienotowanego ( mogą nigdy nie wejść do notowań), bez produktu i zamrożenie kapitału na 6-8 miesięcy ?
jaki zysk uważasz za adekwatny?

chyba nie uważasz, że jako dawca kapitału mam zarobić liche 15% przy takim ryzyku?
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com
Edytowany: 27 grudnia 2019 22:08

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11