pixelg
VOTUM - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

8 9 10 11 12 13 14 15 16

VOTUM [VOT]

AKTUALNY KURS: 16,70 zł (-1,18%) 18-06-2021 17:00
wojtas86
0
Wpisów: 4
Wysłane: 11 maja 2021 19:05:11 przy kursie: 17,88 zł
Wstyd, hańba, cyrk, kpina, tchurzostwo, SKUR*****STWO,. Tak można określić to co dziś zafundował nam, tfu sąd najwyższy. Odechciewa się żyć w tym państwie bezprawia

wojtas86
0
Wpisów: 4
Wysłane: 11 maja 2021 19:15:52 przy kursie: 17,88 zł
Chociaż z drugiej strony... Jeśli się nad tym wszystkim zastanowić to oczekujący na ten wyrok frankowicze, wiedząc że na uchwałe tzw. sądu najwyższego nie mają co liczyć uznają ze sprawy trzeba brać już teraz w swoje ręce i iść do sądów. Do sądów które nie chowaja głowy w piasek tylko wydają wyroki. A to jak wiadomo woda na młyn dla Votum. Mimo wszystko, smutny jest ten obraz naszego państwa gdy dochodzi do takich incydentów.

tomcio46
44
Wpisów: 577
Wysłane: 11 maja 2021 19:16:16 przy kursie: 17,88 zł
Zgoda, powinni jasno stwierdzić że umów się dotrzymuje a kredyty spłaca.

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

szarlej81
2
Wpisów: 19
Wysłane: 11 maja 2021 19:18:09 przy kursie: 17,88 zł
Cytat:

Rzecznik Sądu Najwyższego poinformował, że sędziowie zdecydowali się poprosić o opinie w rozstrzyganych wątpliwościach kilka instytucji. Prośba zostanie skierowana do Rzecznika Praw Obywatelskich, Rzecznika Praw Dziecka, Narodowego Banku Polskiego, Komisji Nadzoru Finansowego oraz Rzecznika Finansowego.

Rzecznika Praw Dziecka w kwestii kredytów frankowych będą pytać? Cud, że opinii Episkopatu na ten temat nie chcą znać.

Dla samego Votum brak wyroku jest chyba korzystny - istnieje szansa, że te osoby, które czekały na wyrok a nie złożyły jeszcze pozwu stracą cierpliwość i zaczną działać same.

Edytowany: 11 maja 2021 19:19

hukers
28
Wpisów: 91
Wysłane: 11 maja 2021 19:32:28 przy kursie: 17,88 zł
Nie sądzę żeby brak wyroku był korzystny dla Votum, przesunięcie go o 2-3 miesiące nic nie zmieni skoro sprawy ciągną się latami, nikt nie poleci z tej okazji do sądu. Sam fakt zadania pytania tym instytucjom jest niekorzystny, bo do głosu dojdą inne stanowiska niż czysto literalna interpretacja prawa i na pewno takie instytucja jak NBP czy KNF zawrą w swoich opiniach informację o ostrych konsekwencjach ewentualnego mocno niekorzystnego (dla banków) stanowiska.

Na dodatek "rzecznik SN podkreślał, że wybrany sposób pracy wynika ze znaczenia sprawy dla sytuacji gospodarczej i społecznej" co jakby wprost implikuje, że SN weźmie pod uwagę nie tylko paragrafy, ale konsekwencje jakie wynikną z jego stanowiska. Wg. mnie drastycznie zmalała szansa na ostre stanowisko SN, "upupiające" banki. I bardzo dobrze, nie zależy mi do dokładaniu się do frankowiczów. Ja spodziewam się jutro pozytywnej reakcji na bankach (ale to tylko luźna interpretacja na szybko, może czegoś nie dostrzegam).

Drizzt
16
Wpisów: 84
Wysłane: 11 maja 2021 20:22:28 przy kursie: 17,88 zł
To jakaś groteska z tym SN dzisiaj. Cofam wszystkie swoje przypuszczenia, one zakładały, że SN będzie interpretował prawo a nie pytał inne instytucje co ma zrobić, aby się nie obraziły. Brak wyroku jest oczywiście bardzo korzystny dla Votum, ale nie sądzę aby kurs pozytywnie zareagował ;)
Powyższe informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dn. 19.10.2005. Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na ich podstawie.

lb85
4
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 202
Wysłane: 11 maja 2021 20:24:35 przy kursie: 17,88 zł
Brak wyroku dziś utrzymuje status quo dla Votum co swego rodzaju jest pozytywnym scenariuszem. Nic poza tym.

To co kluczowe na tą chwilę to śledzenie dynamiki nowych pozwów składanych z ramienia Votum. Jeśli będzie utrzymana dotychczasowa tendencja o wyniki można być spokojnym, mając na uwadze skuteczność działania Votum.

1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
115
Wpisów: 1 594
Wysłane: 11 maja 2021 21:15:45 przy kursie: 17,88 zł
Ile to SN miał czasu aby przeprowadzić szerokie konsultacje? Wątpię że o to na serio chodzi. Elita sądownictwa, ludzie za znajomością prawa doświadczeniem itd. Dziś zakpili sobie ze zwykłych ludzi. Właśnie takie sprawy jak dzisiejsza pokazują że brak tym ludziom poczucia odpowiedzialności i obowiązku. Brak odwagi by podjąć decyzje i za nią odpowiadać. Pisałem że naciski banków będą olbrzymie. Właśnie jesteśmy tego świadkami. SN mógł pokazać się jako znacząca instytucja. Dziś pokazał coś innego. Będziemy zbierać informacje by wydać wyrok pro społeczny, odpowiedzialny za system finansowy i probankowy przy okazji. Litera prawa normy itd. jakoś to zniosą. Brak uchwały jest zaledwie neutralny. Cześć terminów spadnie z wokandy do uchwały SN. Przynajmniej wiadomo dlaczego kursy banków rosły po wyroku TSUE.
Edytowany: 11 maja 2021 21:20

mihumor
mihumor PREMIUM
41
Wpisów: 177
Wysłane: 11 maja 2021 21:29:47 przy kursie: 17,88 zł
Wczoraj po kursach banków i Votum było widać, że nic dziś się nie wydarzy. Rezygnacja Jagiełły była zdecydowanie większym wydarzeniem niż to przykrywkowe posiedzenie i to ona dziś pogrążyła kursy banków. Nikt nie ma pomysłu ani odwagi jak to rozwiązać więc będzie sobie tak to wisieć a po serii orzeczeń i braku orzeczeń sytuacja banków nieco się poprawiła a sytuacja frankowiczów niewiele się zmieniła. Będzie parcie na ugody bo taki jest rozkaz z góry a SN umówmy się tą niezależność ma już nieco reglamentowaną i będzie niezależny wtedy kiedy będzie taka potrzeba a gdy inna to będzie tak jak widać na załączonym obrazku. W sądzie nie szuka się sprawiedliwości tylko odrobiny prawa a w tej sprawie widocznie nie było na to warunków i wytycznych. Może i dobrze się stało bo to orzeczenie z racji składu mogłoby być później podważane i te wszystkie sprawy odbywające się wg tego orzeczenia (niebyłego jednak) mogłyby wieść donikąd.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 653
Wysłane: 11 maja 2021 22:01:05 przy kursie: 17,88 zł
Drizzt napisał(a):
To jakaś groteska z tym SN dzisiaj. Cofam wszystkie swoje przypuszczenia, one zakładały, że SN będzie interpretował prawo a nie pytał inne instytucje co ma zrobić, aby się nie obraziły. Brak wyroku jest oczywiście bardzo korzystny dla Votum, ale nie sądzę aby kurs pozytywnie zareagował ;)

1ketjoW napisał(a):
Ile to SN miał czasu aby przeprowadzić szerokie konsultacje? Wątpię że o to na serio chodzi. Elita sądownictwa, ludzie za znajomością prawa doświadczeniem itd. Dziś zakpili sobie ze zwykłych ludzi. Właśnie takie sprawy jak dzisiejsza pokazują że brak tym ludziom poczucia odpowiedzialności i obowiązku. Brak odwagi by podjąć decyzje i za nią odpowiadać. Pisałem że naciski banków będą olbrzymie. Właśnie jesteśmy tego świadkami. SN mógł pokazać się jako znacząca instytucja. Dziś pokazał coś innego. Będziemy zbierać informacje by wydać wyrok pro społeczny, odpowiedzialny za system finansowy i probankowy przy okazji. Litera prawa normy itd. jakoś to zniosą. Brak uchwały jest zaledwie neutralny. Cześć terminów spadnie z wokandy do uchwały SN. Przynajmniej wiadomo dlaczego kursy banków rosły po wyroku TSUE.

A mnie odwołanie do opinii KNF czy NBP zupełnie nie dziwi (pomijam RPD, bo to faktycznie kpina) Po swoich przygodach w sądach nauczyłem się już, że choć jeden przepis mówi tak, to z drugiego w innej dziedzinie można wyciągnąć coś innego. W związku z tym często interpretacja musi być niezła ekwilibrystyką, pogodzeniem ogania i wody. Od takich spraw jest w systemie SN, NSA i TK. Tam nie ma oczywistych spraw. Dlatego zakładanie, że może być wynik, który nie będzie brał pod uwagę zasad współżycia społecznego w szerszym sensie, czyli skutków orzeczeń dla wszystkich obywateli, systemu bankowego to błąd. I właśnie z takiego podejścia IMO kapitalizacja spółki jest taka a nie inna.

1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
115
Wysłane: 11 maja 2021 22:33:31 przy kursie: 17,88 zł
Anty,

Od początku w tej sprawie chodzi o kasę i to nie małą. Dlatego potrzebne są "konsultacje" itd. Tu chodzi o to aby mieć amunicją do podjęcia uchwały na bazie "miękkich" argumentów. Dodatkowo są wykonywane ruchy z serii zasłona dymna - rezerwy w bankach pod ugody. Obydwaj wiemy, że to nic nie kosztuje, bo to zapis księgowy.

Frankowicze i Votum dostaną jakieś pieniądze na pocieszenie.

SN zupełnie nie rozumie wagi politycznej tego co dziś zrobił. Dziś część ludzi zrozumiała, że istnieje prawo prospołeczne - frankowicze to wyborcy - Czy będą bronić SN i sądów w następnych wyborach - szczerze wątpię. Tych ludzi interes społeczny mało interesuje. Dlaczego mają bronić czegoś co ich nie broni?

Te sprawy są czysto gospodarcze, to nie to samo co w przypadku OFE a jednak uchwała SN będzie szła w tym kierunku - przynajmniej teraz wszystko na to wskazuje.

Zapytania do Rzecznika Praw Dziecka i do Rzecznika Praw Obywatelskich. To żałosne. Szkoda, że nie wysłali zapytań do NFOŚiGW.

Zapytania do NBP i KNF to ewidentnie będą kwestie dotyczące sytemu bankowego i ewentualnych konsekwencji finansowych dla banków.

Wszystkie instytucje mają 30 dnia na udzielnie odpowiedzi. Ciekawe czy uchwała SN zapadnie szybciej niż w ciągu 60 dni.

1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
115
Wysłane: 11 maja 2021 22:39:19 przy kursie: 17,88 zł
Amphibious napisał(a):
We wtorek na 100 % definitywnie odejdzie w zapomnienie straszak banków czyli wynagrodzenie za korzystanie z kapitału , to będzie wyjaśnione jednoznacznie , to była ostatnia deska ratunku dla banków , to było coś czym powstrzymywali lawinę pozwów chociaż ona powoli zaczeła już ruszać . Do wtorku !!!! wave

To nie jest złośliwe pytanie.

Jaki jest teraz % Amphibious? Nie chodzi mi o wtorek, tylko o to, na ile szacujesz, że straszak banków odejdzie w zapomnienie dziś wieczorem.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 653
Wysłane: 11 maja 2021 22:43:22 przy kursie: 17,88 zł
To jest też gra na czas... Pamiętajmy, że mamy w składzie sędziów z Neo KRS. No i tutaj jest ryzyko kwestionowania ważności orzeczeń...

1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
115
Wysłane: 11 maja 2021 22:48:50 przy kursie: 17,88 zł
Myślisz, że coś się zmieni w ciągu 60-90 dni. Jakoś nie widzę przesłanek.

piase
12
Wpisów: 29
Wysłane: 11 maja 2021 23:11:22 przy kursie: 17,88 zł
anty_teresa napisał(a):
A mnie odwołanie do opinii KNF czy NBP zupełnie nie dziwi (pomijam RPD, bo to faktycznie kpina) Po swoich przygodach w sądach nauczyłem się już, że choć jeden przepis mówi tak, to z drugiego w innej dziedzinie można wyciągnąć coś innego. W związku z tym często interpretacja musi być niezła ekwilibrystyką, pogodzeniem ogania i wody. Od takich spraw jest w systemie SN, NSA i TK. Tam nie ma oczywistych spraw. Dlatego zakładanie, że może być wynik, który nie będzie brał pod uwagę zasad współżycia społecznego w szerszym sensie, czyli skutków orzeczeń dla wszystkich obywateli, systemu bankowego to błąd. I właśnie z takiego podejścia IMO kapitalizacja spółki jest taka a nie inna.

Dokładnie tak! Gdyby nie było tego ryzyka "nieprzewidywalności" polskiego sądownictwa/systemu prawnego, nie byłoby raczej możliwości kupowania po tych cenach ;)

Zastanawia mnie natomiast, że wszyscy zakładają że tylko orzeczenia najbardziej niekorzystne dla banków (jak ktoś stwierdził "upupiające") są korzystne dla Votum. Dla Votum korzystne są praktycznie wszystkie możliwe orzeczenia. Po prostu zarobi sporo, bardzo dużo albo ogromnie. Biorąc pod uwagę to co wiemy do tej pory będzie to raczej sporo lub bardzo dużo. Ja mam wrażenie, że to "sporo lub bardzo dużo" nadal nie jest widoczne w wycenie. Z kolei "ogromnie" dla mnie, od początku, było nierealne.

Co do samego dzisiejszego posiedzenia i późniejszej komunikacji - Cyrk Najwyższy thumbright

hukers
28
Wpisów: 91
Wysłane: 11 maja 2021 23:31:54 przy kursie: 17,88 zł
Następne posiedzenie za 60 dni? Na pewno nie. 30 dni na wysłanie dokumentów (na pewnoe wszyscy wyślą je pod sam koniec), a później wszyscy sędziowie muszą się zapoznać ze wszystkimi dokumentami.... a będzie to już połowa czerwca czyli początek wakacji. Obstawiam, że dopiero po wakacjach się czegoś dowiemy.

@up

Jeśli z orzeczenia/opinii wyniknie, że frankowicze mogą w sądach liczyć na tyle samo ile oferują już teraz banki (PKO BP i bodaj Millenium dziś coś zaproponowało?) w ramach ugody to mało kto pójdzie do sądu boksować się kilka lat jak może mieć sprawę z głowy od razu. Tak ja to widzę z boku, wiem że akcjonariuszy Votum są święcie przekonani, że ta spółka zarobi zawsze, wszędzie i nieograniczone kwoty, no cóż, może tak może nie.

piase
12
Wysłane: 12 maja 2021 00:01:31 przy kursie: 17,88 zł
Zakładając scenariusz "masowych ugód" - z tego co liczyłem to same success fee za spraw Votum będących obecnie w sądach (w przypadku ugody sądowej) spokojnie uzasadniają obecną wycenę spółki.
Ja liczę na trochę więcej, czyli mix - trochę ugód, trochę wyroków procesowych. I to już będzie coś.

Tak, jestem akcjonariuszem Votum. Już długoterminowym i takim mam zamiar pozostać ;)
Edytowany: 12 maja 2021 00:02

kokospl
30
Wpisów: 1 688
Wysłane: 12 maja 2021 00:08:26 przy kursie: 17,88 zł
Wg mnie kolejne przełożenie i zapytanie KNF i NBP jest skrajnie niekorzystne dla spolki - odkładanie terminu to marazm w sądach więc tym samym ciężej o nowych klientów, a samo orzeczenie będzie uwzględniać opinie dot. skutków ekonomicznych czyli będzie szło w kierunku ugody KNF

piase
12
Wysłane: 12 maja 2021 00:24:56 przy kursie: 17,88 zł
Po pierwszym kwartale i po kwietniu absolutnie nie widać jakichkolwiek oznak marazmu w przybywaniu nowych klientów frankowych. Wręcz przeciwnie.

bankrucik
54
Wpisów: 4 315
Wysłane: 12 maja 2021 01:00:32 przy kursie: 17,88 zł
wojtas86 napisał(a):
Wstyd, hańba, cyrk, kpina, tchurzostwo, SKUR*****STWO,. Tak można określić to co dziś zafundował nam, tfu sąd najwyższy. Odechciewa się żyć w tym państwie bezprawia

woda na młyn kancelarii z jednej i drugiej strony, banksterzy kupili trochę czasu i tyle...
zastanawiam się tylko kiedy społeczeństwo zmądrzeje na tyle, żeby zrozumieć co wyprawia wielu sędziów ( nie wszyscy) mimo, że są sowicie opłacani z podatków.. tutaj najlepiej opłacani sędziowie w Polsce, robią ordynarną obstrukcję procesu... ( to chyba jest nawet karalne ?) oczekując, że rzecznik praw dziecka im pomoże..puke_l puke_l
przeczuwałem, że SN zrobi jakiś unik i ostrzegałem tutaj, że mogą wydać taki wyrok nijaki... co nic specjalnie nie rozstrzygnie ( paradoksalnie to niezłą wiadomość dla Votum) ale jak zwykle życie przekroczyło najlepsze wymyślane scenariusze
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com
Edytowany: 12 maja 2021 01:02

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
8 9 10 11 12 13 14 15 16