pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Drizzt

Drizzt

Ostatnie 10 wpisów
Problemem tej spółki był prezes, który nie informował o sprzedaży akcji a teraz zniknął. Obecnie jednak po sprzedaży akcji najpewniej prezes zostanie odwołany. Pytanie zatem: Czy to, że prezes robiąc te wszystkie rzeczy i uciekając sprawi, ze biznes tej spółki przestanie istnieć? Z w miarę pewnego źródła wiem, że spółka funkcjonuje normalnie, ale 100 % pewności nie mam. Zatem dla mnie nie ma na chwilę obecną sygnału sprzedaży (a przynajmniej nie przy takiej panice, bo obecnie wyceniane są najgrosze scenariusze), bo wejście opierałem na perspektywicznym biznesie a nie osobie prezesa. Jeśli ktoś ma duży kapitał w to włożony, to dochodzi wysokie ryzyko zawieszenia spółki przez KNF. Osobiście mam w spółce 1 % portfela, więc spokojnie mogę zostawić te akcje i zobaczyć co się stanie i sprzedać dopiero kiedy padnie mój sygnał sprzedaży, czyli biznes się posypie. Pytanie do Was zatem: Czy taka sytuacja może sprawić, że spółka przestanie funkcjonować? Czy jest prawdopodobne, że jakieś kolejne walne na które przyjdą zawiązane porozumienia akcjonariuszy i to naprawi sytuację, bo zostanie powołany nowy prezes? Wszystko to co zrobił prezes jest dosyć chaotyczne i widzę tutaj trzy możliwe w miarę logiczne scenariusze: 1. Gość po tym wszystkim co zaczęło się od sprzedaży akcji bez informacji stwierdził, że ma dosyć hejtu i wyjeżdża na przysłowiowe Karaiby a tutaj niech się dzieje co chce, bo jest zarobiony (50%). 2. Podpisał jakąś bardzo złą umowę, która w przyszłości spowoduje duże straty i stąd ewakuacja (40%). 3. Ktoś go namówił do tego całego cyrku chcąc przejąć kontrolę w spółce (10%). Dajcie znać co o tym myślicie, bo chyba nigdy nie było takiej sytuacji na rynku. Ja obstawiam pierwszy scenariusz ze względu na to, że jednak prezes obecnie poinformował oficjalnie o sprzedaży akcji.

Niom, zobaczymy jak będzie sprzedawać koło 50 zł ;)

Hahaha "ulica kupuje". Kolega chyba nie zdaje sobie sprawy z podstawowej wady analizy fundamentalnej, która opierana jest na dostępnych informacjach. Jeśli logicznie wychodzi wszystkim, że JSW ma kiepską sytuację fundamentalną i te akcje powinny spadać, to jest to najlepszy i najbardziej trwały czynnik do wzrostu. Gdyby ktoś potrafił taką analizę przeprowadzić, gdy byliśmy na 100 zł, wtedy miałaby ona sens. Teraz, kiedy ubiliśmy dno pisanie o tym jak jest źle po prostu nie ma sensu. Wystarczy, że cena węgla odbije o 50-100 % i nagle cała ta analiza przestanie mieć sens a tymczasem ludzie, którzy patrzą perspektywicznie, albo na stosunek R:R wchodzą, bo warto ;)

Za bardzo fundamentalnie do tego podchodzicie, tymczasem tutaj potrzeba trochę znajomości zachowań rynku. Obstawiam, że wyniki za 2q będą fenomenalne a w kolejnych kwartałach znacznie lepsze niż w poprzednich latach. Natomiast kurs jeszcze przed wynikami powinien skorygować w okolice 4-6 zł.

Nawet jeśli wszystko co gorsze miałoby się jeszcze wydarzyć, to jaki mamy potencjał spadku? 4-5 zł w dół? W porównaniu do potencjalnego zysku rzędu 40-50 zł? Tu moim zdaniem nie ma się nad czym zastanawiać w kontekście okazji. Narybkiem można nazwać człowieka, który kupuje tanie akcje spółki, która mocno spadła w której nikt nie widzi perspektyw, lub człowieka, który ich nie kupuje bo ogólny sentyment sprawił, że tak jak 95 % ludzi uwierzył, że nie jest wiele warta, co często swoją drogą jest motorem wzrostów. Rynek zapewne nazwałby narybkiem człowieka, który myśli, że fundamenty i technika pozwalają mu z większym niż 50 % prawdopodobieństwem przewidzieć co zrobi ;)

Limity są wytłumaczeniem. W interesie Quercusa jest informować, że nie chcą sprzedać nic więcej ponad to co muszą, bo w ich interesie leży, aby reszta akcji poszła znacznie wyżej. Także jedyne co można obstawiać przed dalszym wzrostem, to jak bardzo Quercus zaniży kurs ;)

Prezes sprzedał 30000 akcji, to chyba źle wróży.

Gdyby nie podobne wzrosty na Action itp, można by doszukiwać się czegoś pozytywnego w tym wzroście, ale prawdopodobnie to aktualna pompka sektorowa, która lada chwila pęknie.

Marc3l, właśnie to co wymieniłeś jest powodem kupowania tych spółek, ale dopóki znacząco nie urosną mało kto to ogarnie ;)

Czy to nie jest podobny case jak ABC DATA? Sprzedacie akcje albo zostaniecie ze spółką bez działalności? Bo jak rozumiem, sprzedaż dotyczy wszystkich aktywów?

Informacje
Stopień: Oswojony
Dołączył: 4 września 2011
Ostatnia wizyta: 29 października 2020 19:40:31
Liczba wpisów: 39
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,224 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +132,22% +26 443,67 zł 46 443,67 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d