pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Drizzt

Drizzt

Ostatnie 10 wpisów
Niom, zobaczymy jak będzie sprzedawać koło 50 zł ;)

Hahaha "ulica kupuje". Kolega chyba nie zdaje sobie sprawy z podstawowej wady analizy fundamentalnej, która opierana jest na dostępnych informacjach. Jeśli logicznie wychodzi wszystkim, że JSW ma kiepską sytuację fundamentalną i te akcje powinny spadać, to jest to najlepszy i najbardziej trwały czynnik do wzrostu. Gdyby ktoś potrafił taką analizę przeprowadzić, gdy byliśmy na 100 zł, wtedy miałaby ona sens. Teraz, kiedy ubiliśmy dno pisanie o tym jak jest źle po prostu nie ma sensu. Wystarczy, że cena węgla odbije o 50-100 % i nagle cała ta analiza przestanie mieć sens a tymczasem ludzie, którzy patrzą perspektywicznie, albo na stosunek R:R wchodzą, bo warto ;)

Za bardzo fundamentalnie do tego podchodzicie, tymczasem tutaj potrzeba trochę znajomości zachowań rynku. Obstawiam, że wyniki za 2q będą fenomenalne a w kolejnych kwartałach znacznie lepsze niż w poprzednich latach. Natomiast kurs jeszcze przed wynikami powinien skorygować w okolice 4-6 zł.

Nawet jeśli wszystko co gorsze miałoby się jeszcze wydarzyć, to jaki mamy potencjał spadku? 4-5 zł w dół? W porównaniu do potencjalnego zysku rzędu 40-50 zł? Tu moim zdaniem nie ma się nad czym zastanawiać w kontekście okazji. Narybkiem można nazwać człowieka, który kupuje tanie akcje spółki, która mocno spadła w której nikt nie widzi perspektyw, lub człowieka, który ich nie kupuje bo ogólny sentyment sprawił, że tak jak 95 % ludzi uwierzył, że nie jest wiele warta, co często swoją drogą jest motorem wzrostów. Rynek zapewne nazwałby narybkiem człowieka, który myśli, że fundamenty i technika pozwalają mu z większym niż 50 % prawdopodobieństwem przewidzieć co zrobi ;)

Limity są wytłumaczeniem. W interesie Quercusa jest informować, że nie chcą sprzedać nic więcej ponad to co muszą, bo w ich interesie leży, aby reszta akcji poszła znacznie wyżej. Także jedyne co można obstawiać przed dalszym wzrostem, to jak bardzo Quercus zaniży kurs ;)

Prezes sprzedał 30000 akcji, to chyba źle wróży.

Gdyby nie podobne wzrosty na Action itp, można by doszukiwać się czegoś pozytywnego w tym wzroście, ale prawdopodobnie to aktualna pompka sektorowa, która lada chwila pęknie.

Marc3l, właśnie to co wymieniłeś jest powodem kupowania tych spółek, ale dopóki znacząco nie urosną mało kto to ogarnie ;)

Czy to nie jest podobny case jak ABC DATA? Sprzedacie akcje albo zostaniecie ze spółką bez działalności? Bo jak rozumiem, sprzedaż dotyczy wszystkich aktywów?

Dzisiaj spółka podała komunikat, że akcjonariusze zdecydowali o zniesieniu dematerializacji akcji. Rozumiem taki ruch kiedy przekroczyliby próg 90 % i zrobili przymusowy wykup, ale bez tego? Czy to możliwe bez przekroczenia 90 %, czy po prostu zapowiada to, że przekroczyli to 90%? Jeśli to jednak możliwe, to jak to formalnie wygląda? Akcjonariusze, którzy nie chcą sprzedać akcji dostaną pocztą akcje materialne? Jak potem wygląda obsługa takich akcji pod kątem dywidendy i sprzedaży? Miał ktoś taką sytuację?

Informacje
Stopień: Oswojony
Dołączył: 4 września 2011
Ostatnia wizyta: 2 lipca 2020 21:27:54
Liczba wpisów: 36
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,650 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +124,68% +24 935,10 zł 44 935,10 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d