pixelg
CDPROJEKT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

CDPROJEKT [CDR]

AKTUALNY KURS: 410,70 zł (+0,00%) 14-08-2020 17:02
spinor1
0
Wpisów: 131
Wysłane: 17 stycznia 2020 00:57:51 przy kursie: 282,30 zł
Nie, nie wiadomo tego od dawna, nigdzie tego nie stwierdzono, a w mediach spekulowano o różnych opcjach. Jeszcze kilka tygodni temu oglądałem na youtubie jak ktoś rozkminia co się może kryć za tym second AAA title, na reddcie ostatnio była również burzliwa dyskusja.

Tutaj masz reakcje na to info gracze zawiedzeni i nikt nie podejrzewał, że chodziło o multi.
www.resetera.com/threads/cdpr-...

Większośc inwestorów, poza takimi bystrzachami jak ty miała choć minimalną nadzieję, że będzie to coś w uniwersum wiedźmina (choć wiadomo, że jednak cos mniejszego, bo tak zapowaidano). Według mnie to jeszcze przyspieszy spadki.

vladinho
vladinho PREMIUM
0
Wpisów: 721
Wysłane: 17 stycznia 2020 01:26:19 przy kursie: 282,30 zł
shorty to tu już trzeba było mieć przed komunikatem, patrząc na nastroje tylko tu na forum luka będzie spora (15-20%), cały dzień będzie bujało w obie strony, kluczowy może być dopiero start amerykanów, bo to powinno wskazać kierunek na najbliższy czas.
Przesunięcie na wrzesień wydaje się być rozsądne, jeśli po kilku kolejnych iteracjach poprawek nadal będzie dużo błędów, to mogą jeszcze opóźnić premierę o miesiąc - dwa i trafią w lepszy okres na premierę.
Wypuszczenie zabugowanego nawet dobrego tytułu pogrążyłoby go, przykład Wiedźmina 3 pokazuje, że spółka słusznie opóźnia premierę, aż uzna, że produkt będzie gotowy - przy tamtej premierze sytuacja była identyczna.

inwestor intuicyjny
0
Wpisów: 86
Wysłane: 17 stycznia 2020 02:41:21 przy kursie: 282,30 zł
spinor1 napisał(a):
Nie, nie wiadomo tego od dawna, nigdzie tego nie stwierdzono, a w mediach spekulowano o różnych opcjach. Jeszcze kilka tygodni temu oglądałem na youtubie jak ktoś rozkminia co się może kryć za tym second AAA title, na reddcie ostatnio była również burzliwa dyskusja.
...
Większośc inwestorów, poza takimi bystrzachami jak ty miała choć minimalną nadzieję, że będzie to coś w uniwersum wiedźmina (choć wiadomo, że jednak cos mniejszego, bo tak zapowaidano). Według mnie to jeszcze przyspieszy spadki.

Anale chyba też są zaskoczeni, bo w świeżym artykule na Bankierze opublikowanym chwilę przed "newsem" analityk DM BOŚ stwierdza

Cytat:
Kolejnego tytułu - osadzonego w świecie "Wiedźmina" - oczekuje w 2023 roku.

Cytat:
"spodziewam się, że kolejna duża gra, nowy 'Wiedźmin', pojawi się w 2023 roku..." - ocenił analityk DM BOŚ.

Do tego sygnalizował problem z premierą jesienną

Cytat:
"Natomiast, gdyby premiera opóźniła się np. na sezon świąteczny, wtedy mogłoby to negatywnie wpłynąć na wolumeny sprzedażowe, ponieważ część osób zrezygnowałaby z zakupu gry na stare konsole" - dodał.

Ciekawa sesja się zapowiada.

kliknij, aby powiększyć

del-29072020
1
Wpisów: 191
Wysłane: 17 stycznia 2020 07:24:59 przy kursie: 282,30 zł
Wczorajsze info imho jest fatalne i podważa wiarygodność spółki, taka pompa, cały świat poruszony, wszystko ustalone, a CDR przesuwa premierę o 5 miesięcy. Prawdopodobnie ludzie masowo zwracają gry, na Steam CP2077 zniknął z global bestseller
Wygląda na to że JPMorgan próbuje ratować sytuację i w prawdzie obniżył wczoraj reko do neutralnie, ale cene ustala na 294zł.

lesgs
lesgs PREMIUM
0
Wpisów: 793
Wysłane: 17 stycznia 2020 07:46:56 przy kursie: 282,30 zł
Jeśli zabugowanie, to nie powinno to opóźniać premiery o tyle miesięcy. Testy przecież prowadzą od dawna. To mogą być poważniejsze wady samego scenariusza gdy a nawet większa modyfikacja wątków. To co dotychczas pokazali z tej gry mogło okazać się za bardzo niszowe. Hype mówi o zaletach, jest elementem marketingu i promocji gry. W tle mogła odbywać się zupełnie inna dyskusja.

Wygląda na to, że w oficjalnych komunikatach i wywiadach starają się wypowiadać jak najmniej konkretnie.

Rif
1
Wpisów: 798
Wysłane: 17 stycznia 2020 07:51:52 przy kursie: 282,30 zł
Ludzie masowo zwracają gry, której de facto nie ma. Na pewno. Zwroty nie wpływają na pozycję. Wczoraj napisałeś, że sprzedałeś akcje i chcesz odkupić za <200. Zatem piszesz o katastrofie. "Cały świat poruszony" . To tylko gra i gracze są przyzwyczajeni do takich sytuacji. To norma w tej branży, więc przestań jończyć. Nie mam akcji i to nie od paru dni, a z daleka jestem od wpisywania takich nonsensow. Katastrofa by była, gdyby anulowali grę.
Wieska 3 przesuwali dwa razy o 3 miesiące i takie same lament ignorantow były. Pisano, że gra nie istnieje nawet :) Świadomi końcówki z Wieskiem dali sobie zapas od razu 5 miesięcy przesuwając. Zdarza się. Obiekcie do CDP mam zupełnie inne. Przy takiej siłę marki, przy takich przychodach, nie potrafią więcej niż jednej gierki naraz robić. Nie mówię o popierdolkach, ale tytule AAA. Możliwe, że Nowakowski sciemnial, bo trudno uwierzyć, że nie dłubia W4.
Edytowany: 17 stycznia 2020 08:00

lesgs
lesgs PREMIUM
0
Wpisów: 793
Wysłane: 17 stycznia 2020 08:07:59 przy kursie: 282,30 zł
I to jest właśnie interesujące. Oni teraz MUSZĄ to wydać. Na zapleczu nie mają niczego innego do załatania ewentualnej dziury. To pachnie zbytnią specjalizacją. Zresztą mi bardziej się podoba model realizowany przez Playway (dużo produkcji, mniejszy wpływ pojedynczego niepowodzenia na całość; w przyszłości pewne zespoły można konsolidować wokół większego projektu i odpowiednio rozpraszać).

Może w końcu i analitycy dostrzegą ryzyka związane ze zbytnią koncentracją na pojedynczych projektach nie tylko w mniejszych spółkach notowanych u nas, ale i w niektórych walorach ogólnego zainteresowania.

Opóźnienie premiery ma też skutki uboczne w postaci jednocześnie wyższych kosztów i mniejszej atrakcyjności produkcji, co przedłuży okres potrzebny na zwrot nakładów.

Cały czas nie uwzględniam przypadku, gdy po premierze ludzi ogarnie szał na punkcie tej gry i wszelkie analizy pójdą w kąt. Jednak teraz zmniejszyłem moją ocenę tej szansy z ok. 10% do zaledwie kilku.

Informuję, że jestem zaangażowany w akcje, dla których oferowane są kontrakty, oraz w kontrakty na takie akcje. Pomimo zachowania staranności, moje wypowiedzi dotyczące tych walorów mogą nie być neutralne.

nemooo
0
Wpisów: 374
Wysłane: 17 stycznia 2020 08:36:01 przy kursie: 282,30 zł
TKO 0.01 PLN, ech bananowa giełda

resor
0
Wpisów: 230
Wysłane: 17 stycznia 2020 08:39:39 przy kursie: 282,30 zł
z ciekawostek giełdowych, cdr ma aktualnie kurs otwarcia 2 zeta i spadek o 99.x%. w20 pokazuje - 9%

aircanada15
aircanada15 PREMIUM
9
Wpisów: 1 152
Wysłane: 17 stycznia 2020 09:58:17 przy kursie: 266,50 zł
lesgs napisał(a):
IOpóźnienie premiery ma też skutki uboczne w postaci jednocześnie wyższych kosztów i mniejszej atrakcyjności produkcji, co przedłuży okres potrzebny na zwrot nakładów.

Mniejsza atrakcyjność produkcji ze względu na opóźnienie ? Tak jak z W3 ? d'oh!

aircanada15
aircanada15 PREMIUM
9
Wpisów: 1 152
Wysłane: 17 stycznia 2020 10:07:13 przy kursie: 266,50 zł
greqq napisał(a):
Wczorajsze info imho jest fatalne i podważa wiarygodność spółki, taka pompa, cały świat poruszony, wszystko ustalone, a CDR przesuwa premierę o 5 miesięcy. Prawdopodobnie ludzie masowo zwracają gry, na Steam CP2077 zniknął z global bestseller.

Moderator:
usunięto fragment niezgodny z regulaminem forum

Czytałem kilkadziesiąt komentarzy graczy i nie widziałem ani jednego posta o anulowaniu preorderu. Spora część graczy konsolowych docenia to, że będą mogli sobie spokojnie pograć na wiosnę w FF7, Doom Eternal czy Resident Evil 3.
Przesunięcie premiery podważa wiarygodność spółki ? Niby od kiedy ? To nie bankier kolego by podobne absurdy uzewnętrzniać.
Lipiec i sierpień (czerwiec właściwie też) odpadały ze względu na nieatrakcyjność terminów. Wybór był prosty: miesiąc opóźnienia (korekta czysto kalendarzowa) lub 5 miesięcy.
Edytowany: 17 stycznia 2020 13:12

vladinho
vladinho PREMIUM
0
Wpisów: 721
Wysłane: 17 stycznia 2020 10:20:57 przy kursie: 266,50 zł
lesgs napisał(a):
Jeśli zabugowanie, to nie powinno to opóźniać premiery o tyle miesięcy. Testy przecież prowadzą od dawna. To mogą być poważniejsze wady samego scenariusza gdy a nawet większa modyfikacja wątków. To co dotychczas pokazali z tej gry mogło okazać się za bardzo niszowe. Hype mówi o zaletach, jest elementem marketingu i promocji gry. W tle mogła odbywać się zupełnie inna dyskusja.

Wygląda na to, że w oficjalnych komunikatach i wywiadach starają się wypowiadać jak najmniej konkretnie.

Proces testów nie jest taki prosty jak się wydaje, Teoretycznie spółka jest ogromna, ludzie z doświadczeniem, ale nie mierzyli się z taką skalą, zakładam też, że nie mogą sobie pozwolić na taki crunch jak przy W3, przechodzą na umowy o pracę, to jest inne podejście do pracownika.
W bugflowach na tym etapie podejrzewam, że mają zgłoszonych zdarzeń w tysiącach, nie jest też tak, że wszyscy nagle usiedli do testów (ktoś musi dziergać poprawki) i nie wszyscy się do tego nadają (nie wystarczą przypadki użycia i odpowiedni proces, muszą do tego usiąść ludzie z inteligencją i wyobraźnią - to na tym widać jakość testów, kiedy najbardziej skomplikowane przypadki są wyłapane)
Zakładam, że termin wrześniowy jest z zapasem tzn mogliby wydać grę na początku lipca, ale to nie ma sensu.

Marcin71
Marcin71 PREMIUM
0
Wpisów: 151
Wysłane: 17 stycznia 2020 10:43:14 przy kursie: 266,50 zł
aircanada15 napisał(a):
greqq napisał(a):
Wczorajsze info imho jest fatalne i podważa wiarygodność spółki, taka pompa, cały świat poruszony, wszystko ustalone, a CDR przesuwa premierę o 5 miesięcy. Prawdopodobnie ludzie masowo zwracają gry, na Steam CP2077 zniknął z global bestseller.

Wcześniej naganiałeś na CDR jak szalony, a teraz to samo w drugą stronę ?
Czytałem kilkadziesiąt komentarzy graczy i nie widziałem ani jednego posta o anulowaniu preorderu. Spora część graczy konsolowych docenia to, że będą mogli sobie spokojnie pograć na wiosnę w FF7, Doom Eternal czy Resident Evil 3.
Przesunięcie premiery podważa wiarygodność spółki ? Niby od kiedy ? To nie bankier kolego by podobne absurdy uzewnętrzniać.
Lipiec i sierpień (czerwiec właściwie też) odpadały ze względu na nieatrakcyjność terminów. Wybór był prosty: miesiąc opóźnienia (korekta czysto kalendarzowa) lub 5 miesięcy.

Moim zdaniem to okazja do zakupów (jeżeli to tylko jest problem).

h3rlitz
0
Wpisów: 227
Wysłane: 17 stycznia 2020 10:48:37 przy kursie: 266,50 zł
A ja zwrócę uwagę na jedną rzecz - pomimo kosmicznych wycen gamedevu i tego newsa - reszta sektora dzisiaj bardzo spokojnie... Shhh

tgolik
0
Wpisów: 72
Wysłane: 17 stycznia 2020 10:49:02 przy kursie: 266,50 zł
Wg mnie dzisiejsza przecena to okazja zarobienia 10% w ciągu 5 miesięcy.

CSharpBeginner
0
Wpisów: 47
Wysłane: 17 stycznia 2020 11:02:43 przy kursie: 266,50 zł
Mi się wydaje, że zjadą dużo niżej. Skoro dostali 5 miechów więcej zabawy kursem to nie zdziwiłbym się jakby chcieli jeszcze przed premierą wywalić ładnie i zasiać panikę. Może być ciekawie w najbliższych miesiącach :)

Ale ja gamedevu nie tykam, także bardziej jako obserwator ;d

lelo-pakero
1
Wpisów: 651
Wysłane: 17 stycznia 2020 14:41:12 przy kursie: 266,50 zł
resor napisał(a):
myli Ci się remake z remasterem, to raz - doczytaj co jest czym

Na chwilę obecną jestem przekonany, że z nas dwóch to ty potrzebujesz korepetycji, ale wskaż proszę konkretnie moją pomyłkę to chętnie się dokształcę.

resor
0
Wpisów: 230
Wysłane: 17 stycznia 2020 15:43:22 przy kursie: 266,50 zł
zaczynasz pisac o remasterze a na koncu zdanie o remake. osoba przed tobą pisze i wyjaśnia dokladnie ze chodzi o remaster.

nie rozrozniasz pojec albo nie zrozumiales, mi to wszystko jedno. korepetycje dla siebie planuj, wyjdzie ci to na dobre

Rif
1
Wpisów: 798
Wysłane: 17 stycznia 2020 16:17:06 przy kursie: 266,50 zł
Akurat Lelo ogarnął temat. Stwierdził, że CDP nie pójdzie na łatwiznę, robiąc teraz remaster, a ewentualnie za kilka lat porządny remake zafunduje. Tylko trochę źle wyartytkuował swoją opinię :) Natomiast wielu prelegentów nie skumało różnicy faktycznie :)

lelo-pakero
1
Wpisów: 651
Wysłane: 17 stycznia 2020 16:20:19 przy kursie: 266,50 zł
@resor
Czyli po prostu nie zrozumiałeś tego co napisałem. Miło by było gdybyś stosował się do zasad interpunkcji i ortografii.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość