pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

inwestor intuicyjny

inwestor intuicyjny

Ostatnie 10 wpisów
Członek mojej rodziny trafił dzisiaj do szpitala z podejrzeniem C19 :( We wtorek pojawiły się pierwsze problemy z oddychaniem, dzisiaj już walczył o każdy oddech... :(

Ta epidemia z dnia na dzień zrobiła się dla mnie bardzo osobista. Piszę to po to by przypomnieć wam byście w tym tańcu byków i niedźwiedzi nie zapomnieli o telefonie do rodziców i dziadków.

Trzymajcie się.

Logging Out

Coraz więcej amerykańskich sieci restauracji, kin, etc informuje o tym że nie są w stanie zapłacić za wynajem powierzchni. Te wszystkie nieruchomości siedzą w portfelach amerykańskich REITów które są zalewarowane po sam czubek głowy plus dwa metry. Jak te fundusze zaczną pękać to cały rynek posypie się jak domino.

Japonia ledwo ogłosiła przesunięcie igrzysk, a już raportuje wzrost zachorowań.angry3

Przed momentem spanikowany burmistrz Atlanty zaczął apelować o pomoc z zewnątrz. Wszystkie szpitale w mieście zostały zalane ludźmi w ciężkim stanie i nie ma już wolnych stanowisk intensywnej opieki.

Góra lodowa zaczyna się wynurzać... Przykro się na to patrzy sad11

vladinho napisał(a):
Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, a co jeśli zamiast te 10k dziennie chorych w stanach będzie pojawiało się 100k - czy to w ogóle jest możliwe biorąc pod uwagę dostęp do testów, bo teoretycznie uznać można, że teraz mamy jakąś policzalność z różnym błędem w zależności od kraju, ale co jeśli chęci nie zabraknie ale ludzkie możliwości po prostu nie wystarczą?

Będą robić to co Włosi. Najpierw odłączali od respiratorów osoby po 80 roku życia (stąd ich nadreprezentacja w statystykach), a później zaczęli odłączać osoby po 60 roku życia (wszystko w śpiączce farmakologicznej, ale nie zazdroszczę lekarzom wspomnień). Właśnie dlatego nie można pozwolić na przeciążenie systemu, bo ta cienka czerwona linia może zjechać dużo niżej. O ile respiratory można wyprodukować, to ludzi do ich obsługi już nie.

Dzisiaj Gubernator Nowego Yorku ogłosił że w nadchodzącym tygodniu-dwóch będą potrzebować dodatkowych 140 tysięcy łóżek szpitalnych. W innych stanach może być podobnie, tylko jeszcze nie zdają sobie z tego sprawy bo tylko Nowy York rozpoczął program agresywnego testowania. Ta góra lodowa niedługo się wyłoni.

Zapowiada się największy clusterfuck w historii USA. Podejrzewam że Trump i Republikanie już o tym wiedzą i dlatego przełączyli narrację na straszenie zagładą ekonomiczną której mogą zapobiec jedynie starożytne Azteckie rytuały.


kliknij, aby powiększyć


Wice Gubernator Teksasu właśnie stwierdził w telewizji że dziadkowie są gotowi umrzeć by ocalić ekonomię dla swoich wnuków...

Widzę że Partia Republikańska obrała już trajektorię. Narracja jest bardzo klarowna. Złoty Cielec domaga się ofiary z ludzi, Złoty Cielec dostanie ofiarę z ludzi. Grupa trzymająca kasę będzie się wszystkiemu przyglądać z oddali, siedząc na tropikalnych wyspach z drinem w ręku.

Coraz bardziej surrealistycznie się robi. Jeszcze kilka tego typu wypowiedzi, i amerykańskie społeczeństwo może się zorientować że w oczach swoich elit jest jedynie bydłem, a w 1865 roku niewolnictwo w USA bynajmniej nie zostało zniesione, tylko rozszerzone na 99,9% populacji.
BearHand napisał(a):
Trump mówi, że mają szczyt sezonu grypowego i umrze do 50k ludzi. Podobnie w wypadkach samochodowych ginie więcej ludzi i nie zakazują ludziom jeździć. Mówi, że trzeba pozwolić firmom pracować, ludziom zarabiać bo nie mogą sobie pozwolić na utratę tych biznesów. W kraju mają 160 mln miejsc pracy, nie mogą tego wyłączyć bo to spowoduje dodatkowe śmierci.
www.bloomberg.com/audio/nation...

Właśnie obejrzałem tę konferencję. Szaleństwo. Czyste myślenie magiczne. Co za obłąkany koleś... d'oh!

Najpierw absolutna desperacja ze strony FEDu, a teraz to. Bardzo mocny zapach desperacji i padliny. Coś mi się zdaje że 2020 będzie rokiem w którym USA same położą się na łopatki. Chiny i Rosja nic nie muszą robić. Wystarczy jeden idiota na szczycie...Kakarotto napisał(a):
Ludziom na świecie udzieliła się histeria. Nadal trwam w przekonaniu że problemy ekonomiczne wynikną w większym stopniu z tej finansowej szajby niż z samego wirusa.

Mylisz się.

Ostatnio pojawił się wywiad z burmistrzem najbardziej dotkniętego miasta we Włoszech, który uświadamia skalę g. w które wdepnęliśmy. Według niego o tej porze roku, rok temu, w jego mieście umierało około 100 osób tygodniowo. Obecnie umiera około 400. W tych 400 jedynie około 90 stanowią osoby ze zdiagnozowanym i wpisanym do statystyk COVID. Reszta (około 200 „bonusowych”) to pośrednie ofiary wirusa które w normalnych warunkach by żyły, a teraz umierają bo nie mogą się dobić do systemu ochrony zdrowia przeciążonego walką z epidemią.

Przy przeciążonym systemie ochrony zdrowia, w tym mieście, każdej ofierze COVID towarzyszą 2 ofiary umierające przedwcześnie z innych powodów. W tej drugiej, większej grupie, śmierć już nie dyskryminuje, bo dla wszystkich grup wiekowych utrudniony dostępu do przeciążonego systemu ochrony zdrowia jest równie zabójczy.

W Hiszpanii już 50% łóżek intensywnej opieki jest zajętych przez ofiary wirusa. Myślisz że w między czasie ludzie przestali mieć zawały? Wypadki? Raka? Wylewy?

Kwarantanny są niezbędne. W tej chwili nie ma dla nich alternatywy.

Całkowite załamanie cen benzyny w USA. Rafinerie rzuciły się na siebie z toporami i nożami.

Gallon of:
Coca Cola $5.09 ($2.69 2 liter)
Milk $3.99
Water $1.79
Gasoline (Chicago spot) 23 cents

inwestor intuicyjny napisał(a):
orzech napisał(a):
Nie dzieje się dobrze, polegnie wiele branż...przewróci się rynek pracy, czy recesja wydaje się być nieunikniona?


W Kanadzie w tym tygodniu złożono ponad pół miliona podań o zasiłek dla bezrobotnych. Mają populację zbliżoną do naszej. W jeden tydzień stopa bezrobocia wzrosła o 2,5%, w przyszłym tygodniu mogą być już na dwóch cyfrach.

Jeden z Prezesów FED właśnie stwierdził że w Q2 stopa bezrobocia w USA dobije do 30% Anxious

Frey napisał(a):
Śmiertelność grypy w grupie wiekowej 60+ to ok. 0,8%.
Śmiertelność covid19 w świetle szacowanej liczby zainfekowanych (w ogromnym stopniu przekraczającej - co oczywiste - liczbę wykrytych przypadków) oceniana jest obecnie na poniżej 1%.

To nie jest prawda. COVID jest dla wszystkich grup wiekowych 20 razy bardziej zabójczy niż grypa. We wszystkich krajach jego niekontrolowane rozprzestrzenianie się prowadzi do załamania systemów ochrony zdrowia bo 10-20% chorych wymaga hospitalizacji.


kliknij, aby powiększyć


Sprawa jest poważna. Tu macie wywiad ze specjalistą od chorób płuc opisującym jego szok po pirewszym zetknięciu się z tą chorobą.

www.propublica.org/article/a-m...

Cytat:
It first struck me how different it was when I saw my first coronavirus patient go bad. I was like, Holy shit, this is not the flu. Watching this relatively young guy, gasping for air, pink frothy secretions coming out of his tube.


Cytat:
This is knocking out what should be perfectly fit, healthy people.


Cytat:
This severity ... is usually more typical of someone who has a near drowning experience ... or people who inhale caustic gas.


Cytat:
Even if you survive ... it can also do long-lasting damage.


Cytat:
I do not want to catch this.


Dodam od siebie że rozmawiałem z kolegą pulmonologiem który właśnie analizuje dokumentacje medyczne z całego świata, i facet też jest lekko przerażony tym co zobaczył. Nawet jak wyzdrowiejesz, to choroba może pozostawić trwały ślad na twoich płucach. 20-latkowie potrafią wyjść z tej choroby z płucami wyglądającymi na skanie ja te u górnika po 30 latach pracy na przodku.

Informacje
Stopień: Obeznany
Dołączył: 11 marca 2018
Ostatnia wizyta: 26 marca 2020 20:10:02
Liczba wpisów: 86
[0,02% wszystkich postów / 0,09 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,330 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +125,53% +25 106,02 zł 45 106,02 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d