pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

inwestor intuicyjny

inwestor intuicyjny

Ostatnie 10 wpisów
spinor1 napisał(a):
Nie, nie wiadomo tego od dawna, nigdzie tego nie stwierdzono, a w mediach spekulowano o różnych opcjach. Jeszcze kilka tygodni temu oglądałem na youtubie jak ktoś rozkminia co się może kryć za tym second AAA title, na reddcie ostatnio była również burzliwa dyskusja.
...
Większośc inwestorów, poza takimi bystrzachami jak ty miała choć minimalną nadzieję, że będzie to coś w uniwersum wiedźmina (choć wiadomo, że jednak cos mniejszego, bo tak zapowaidano). Według mnie to jeszcze przyspieszy spadki.

Anale chyba też są zaskoczeni, bo w świeżym artykule na Bankierze opublikowanym chwilę przed "newsem" analityk DM BOŚ stwierdza

Cytat:
Kolejnego tytułu - osadzonego w świecie "Wiedźmina" - oczekuje w 2023 roku.

Cytat:
"spodziewam się, że kolejna duża gra, nowy 'Wiedźmin', pojawi się w 2023 roku..." - ocenił analityk DM BOŚ.

Do tego sygnalizował problem z premierą jesienną

Cytat:
"Natomiast, gdyby premiera opóźniła się np. na sezon świąteczny, wtedy mogłoby to negatywnie wpłynąć na wolumeny sprzedażowe, ponieważ część osób zrezygnowałaby z zakupu gry na stare konsole" - dodał.

Ciekawa sesja się zapowiada.

kliknij, aby powiększyć

@Rif

Możesz podać link do wypowiedzi z której wynikało że w tej chwili pracują tylko nad CP i CP MP i nie mają innego dużego projektu w produkcji? Moderacja niestety wycięła cały Twój wpis.

Cytat:
"Wersja multiplayer gry 'Cyberpunk 2077' jest kolejną planowaną przez nas grą AAA. Biorąc pod uwagę, że premiera gry (trybu dla jednego gracza - PAP Biznes) będzie miała miejsce we wrześniu, wydaje się, że wydanie trybu multiplayer w 2021 roku wydaje się mało prawdopodobne" - powiedział członek zarządu CD Projektu Michał Nowakowski podczas telekonferencji.

@anty_teresa

inwestor intuicyjny napisał(a):
anty_teresa napisał(a):
@anty_teresa

Orientujesz się może czy program motywacyjny CDR (emisja 6mln akcji dla pracowników) będzie miał jakiś wpływ na księgowe wyniki spółki w nadchodzących latach? Czy tutaj szykuje się taka „niespodzianka” jak na 11B czy może CDR rozliczy ten program jakoś inaczej? Na innym forum rozgorzała gorąca dyskusja na ten temat, i jestem ciekawy Twojej opinii.

Na 11bit żadnej niespodzianki nie było. Emisje akcji do pracowników czy to w formie opcji czy warrantów uprawniające do objęcia akcji poniżej ceny rynkowej są były i będą kosztem pracowniczym tak samo w 11bit jak i CD Projekt.

Myślę nad artykułem na temat płatności akcjami i ich wpływu na wycenę i wyniki spółki, ale do tego jeszcze trochę daleka droga :)

Czyli te niemal 1,8 miliarda przyszłorocznego bonusu zostanie potraktowane jako koszty pracownicze obciążające wynik? Anxious

Przepraszam że tak męczę, ale to będzie największy bonus w historii naszej giełdy, więc chyba wiele osób interesuje odpowiedź na to pytanie :)

Jeżeli faktycznie wykażą 1,8mld złotych jako koszt pracowniczy, to czy to zostanie rozłożone w czasie, czy odbędzie się w kwartale w którym pracownicy dostaną akcje do rąk?

anty_teresa napisał(a):
@anty_teresa

Orientujesz się może czy program motywacyjny CDR (emisja 6mln akcji dla pracowników) będzie miał jakiś wpływ na księgowe wyniki spółki w nadchodzących latach? Czy tutaj szykuje się taka „niespodzianka” jak na 11B czy może CDR rozliczy ten program jakoś inaczej? Na innym forum rozgorzała gorąca dyskusja na ten temat, i jestem ciekawy Twojej opinii.

Na 11bit żadnej niespodzianki nie było. Emisje akcji do pracowników czy to w formie opcji czy warrantów uprawniające do objęcia akcji poniżej ceny rynkowej są były i będą kosztem pracowniczym tak samo w 11bit jak i CD Projekt.

Myślę nad artykułem na temat płatności akcjami i ich wpływu na wycenę i wyniki spółki, ale do tego jeszcze trochę daleka droga :)

Czyli te niemal 1,8 miliarda przyszłorocznego bonusu zostanie potraktowane jako koszty pracownicze obciążające wynik? Anxious

@Analityk fundamentalny @aircanada15

Dziękuję salute

@anty_teresa

@Vox:

Zrób mały eksperyment, przejrzyj sobie pierwszą setkę bestsellerów Steam i sprawdź ile jest w niej symulatorów chodzenia.

Ja widzę tylko jeden, Lost Ember - nową premierę z oszałamiającym szczytem liczby graczy w okolicach 590.

Vox napisał(a):
Cytat:
Praktyka mówi że nie. Firewatch był ostatnim "symulatorem chodzenia" który się dobrze sprzedał. Ten gatunek jest martwy, nikt go nie kupuje. Widać to choćby po sprzedaży gier Bloobera który nawet mając do dyspozycji tak mocny brand jak Blair Witch nie był w stanie się przebić.

W obecnych realiach targety sprzedażowe podawane przez spółkę są kompletnie nierealistyczne. No chyba że za sprzedaż uznamy dołączenie gry do bundla?

Dziwi mnie że spółka skupiająca tyle osób z branży tak beztrosko pakuje się w sam środek bagna w którym potopiło się już wiele utalentowanych i doświadczonych zespołów.

A taka gra jak Alien Isolation?
www.gry-online.pl/gry/alien-is...

też symulator chodzenia, też sci-fi..... Źle się sprzedała?
wszystko zależy jak się grę zrobi i kluczowa jest właśnie fabuła.

do tego sci-fi jest na topie - chociażby filmy takie jak Interstellar, Expanse pokazują że mamy renesans takich klimatów. Zombie apocalipsa i fantasy są chwilowo passe. Samą książkę Lema czytałem i jest świetna...

Pominę już fakt że grę tworzą ludzie którzy zrobili wiedźmina na podstawie książki innego polskiego pisarza.... to nie jest zespół znikąd. To weterani CDPROJEKT RED i 11BIT.

Ale wiesz że Alien Isolation to gra z 2014 roku?

Do tego słówko ALIEN jest rozpoznawalne przez każdego fana kultury masowej, natomiast Lem jest znany głównie w Polsce i Rosji. Za granicą to nisza wewnątrz małej niszy jaką jest SF, a filmy oparte na jego książkach były finansowymi bombami (podobnie jak wspomniany przez Ciebie Expanse, który został przywrócony do życia tylko dlatego że Bezos jest jego fanem i nie obchodzi go że serial tracił miliony).

No i nie wiem czy pamiętasz, ale symulator chodzenia pod tytułem "Kursk" też stworzyli weterani CDPROJEKT.

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 17 stycznia 2020 02:42:07
Liczba wpisów: 68
[0,02% wszystkich postów / 0,10 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,541 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d