pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Marcin71

Marcin71

Ostatnie 10 wpisów
Czy ktoś z analityków mógłby się pokusić o analizę do jakich poziomów może sięgnąć ta korekta?

Do Siego Roku!

Pytanie jak po dzisiejszej sesji wyglądać będzie SUNEX? Prośba o analizę.

No cóż, czyżby EKO obraziło się na wzrosty?

aircanada15 napisał(a):
greqq napisał(a):
Wczorajsze info imho jest fatalne i podważa wiarygodność spółki, taka pompa, cały świat poruszony, wszystko ustalone, a CDR przesuwa premierę o 5 miesięcy. Prawdopodobnie ludzie masowo zwracają gry, na Steam CP2077 zniknął z global bestseller.

Wcześniej naganiałeś na CDR jak szalony, a teraz to samo w drugą stronę ?
Czytałem kilkadziesiąt komentarzy graczy i nie widziałem ani jednego posta o anulowaniu preorderu. Spora część graczy konsolowych docenia to, że będą mogli sobie spokojnie pograć na wiosnę w FF7, Doom Eternal czy Resident Evil 3.
Przesunięcie premiery podważa wiarygodność spółki ? Niby od kiedy ? To nie bankier kolego by podobne absurdy uzewnętrzniać.
Lipiec i sierpień (czerwiec właściwie też) odpadały ze względu na nieatrakcyjność terminów. Wybór był prosty: miesiąc opóźnienia (korekta czysto kalendarzowa) lub 5 miesięcy.

Moim zdaniem to okazja do zakupów (jeżeli to tylko jest problem).

Idealnie poszło w okolicach 13,30 pln

Space Cowboy napisał(a):
Marcin71 napisał(a):
Obroty jakby spadały chociaż szepcze się, że wyniki za kolejne miesiące w tym z październik będą już dużo lepsze. Wydaje się, że po tak dużych spadkach powinno nastąpić odbicie.

Przepraszam, ale co to znaczy, że się "szepcze"? Kto szepcze, gdzie szepcze?
Był jakiś raport, wypowiedź przedstawiciela spółki, analiza?

Niestety wpisu który czytałem nie znalazłem. Przepraszam jeżeli wprowadziłem w błąd. Sam siedzę z tymi akcjami i żal serce ściska. Teraz sam nie wiem czy czekać rok lub dwa czy księgować stratę (to jest najprostsze).

Obroty jakby spadały chociaż szepcze się, że wyniki za kolejne miesiące w tym z październik będą już dużo lepsze. Wydaje się, że po tak dużych spadkach powinno nastąpić odbicie.

Czyli realizować stratę, bo chwilowo odbiło? Myślałem, że będzie źle i te 13-14 PLN jestem w stanie wytrzymać ale jedno cyfrowy scenariusz już mnie boli.

Moim zdaniem właśnie zawracamy na północ.
Dodatkowo czasy dla metali szlachetnych są bardzo dobre więc spółka powinna się odbić.

Same dobre wiadomości a akcje tracą na wartości i to spektakularnie.
Czy jest jakiś powód o którym nigdzie nie piszą?

Dodam tylko, że obrotów na tej spółce nie ma więc ryzyko znacząco wzrasta.

Wszyscy mówią o tym rynku mocy trochę jak o Świętym Gralu ale czy ktoś wie w jaki sposób on ma spowodować ten super efekt dla spółek energetycznych?

anty_teresa napisał(a):
Jak na sytuację dane są niezłe. Cieszy dodatni wynik EBITDA dla wydobycia. Mimo wszystko o kursie to raczej nie wyniki zdecydują: Warunki rynku mocy, kształt rynku energetycznego i zmiany w pakiecie klimatycznym

Nie jest to moja działka ale wyceny i potencjał wzrostu spowodowały moje zaciekawienie tą spółką, czy ta branża w ogóle jest perspektywiczna w czasie gdy wszyscy chcą odchodzić od papieru?

Wiem że takie sesje jak ta to rzadkość na Tauronie ale czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego Tauron zachowuje się tak ospale w porównaniu do Enei i Energi? nawet PGE się szybciej rusza Think

Jak dla mnie wzrosty są na tyle znaczne, że wchodzenie w tą spółkę teraz wydaje mi się spóźnione i zbyt ryzykowne.
Ludzie kupują teraz marzenia o spółce pytanie na jak długo zapału im starczy?

Jak to jest że ktoś daje rekomendację na poziomie 18 złotych dla firmy która notuje straty, dodatkowo z analizy na SW wygląda że jest niedowartościowana?

Można prosić o analizę spółki?

Fundamentalnie a potem technicznie.
Bo spółka technicznie zachowuje się dziwnie a fundamentalnie nie wiem co właściwie jest oceniane jaka spółka?

anty_teresa napisał(a):
Sytuacja pod względem technicznym? Bo przecena na wartość fundamentalną nie ma wpływu...

Jak wygląda aktualna sytuacja spółki?
Ciężko coś znaleźć.

Ciekawe jak to się dalej rozwinie i jak sondaże wyborcze w USA wpłyną na najbliższe dni na giełdach? TAURON wydaje się spokojnie reagować oby tak dalej binky

"Generalnie na ich miejscu wynająłbym nieruchomości biurowe jakie mam, sprzedałbym je, sprzedał grunty nawet ze stratą (w tym samy okresie co biurowce), które mnie nie interesują i nadwyżkę wydał na nowe projekty mieszkaniowe, które obecnie przygotował bym pod względem formalno-prawnym."

Sprzedanie gruntów ze stratą to zaksięgowanie straty czyli pokazanie jej wynikach a tego żaden zarząd nie lubi i źle przyjmuje rynek.

"Na rynku już od pewnego czasu trwają dywagacje, że w krótkim terminie na notowaniach banku zaciąży potencjalne przejęcie Raiffeisen Polbanku, co wiązałoby się z kolejną emisją akcji."
To jest cytat z artykułu "7 ciekawych spółek na złotą jesień w portfelach maklerów ".
Proszę o szerszy komentarz wydaje się, że przejęcie innego banku świadczy o sile tego który go nabywa i potencjalnym zwiększeniu możliwości a nie o traceniu na wartości?

sasky napisał(a):
Skok na bank – analiza techniczna Alior Banku w porannym Wykresie dnia.

kliknij, aby powiększyć

Szczegółowe omówienie sytuacji w serwisie Wiadomości SW:
wiadomosci.stockwatch.pl/skok-...

A jak to się ma do dzisiejszego kursu?

Czy można prosić o analizę spółki... i próbę zakreślenia widoków na przyszłość?

No właśnie czy ta cholera będzie dalej spadać?

Komisja UE uwaliła podatek od sklepów wielkopowierzchniowych więc szukają kasy gdzie indziej.
Nie ma to jak rozdawać nie swoją kasę.
Zarżną spółki z udziałem SP i nic z nich nie zostanie.

Źle to wróży całej giełdzie angry3

Bo na czym grać aby mieć płynność jeżeli masz trochę więcej kasy?!

Dzięki za analizę.
W moim odbiorze wydźwięk analizy jest pozytywny z pewną nadzieją ale bez rekomendacji dla spółki.

Jaka by ona była gdybyś miał ją dać?

Nie brałem i szczerze mówiąc nie wiem kto ma pozostałe 75%
Ale jeżeli są to mocni partnerzy (zakładam, że tak bo akcje tam są wyżej wyceniane) to wydaje się, że powinno się to pozytywnie przełożyć na wycenę spółki u nas.

Kurs stoi a na pozostałych giełdach gdzie się pojawiła spółka kurs jest dużo wyższy.
Ktoś rozumie jaki tu mechanizm działa i dlaczego u nas jest taka promocja?

Prośba o opisanie przewidywanego możliwego wpływu połączenia się Herkulesa z Budopolem oraz sprzedaży części aktywów spółki zależnej.

Prośba o zrobienie analizy spółki.

Ale patrząc po wskaźnikach (ja akurat opieram się głównie na RSI i MCAD) spółka jest mocno zdołowana zwłaszcza RSI a MACAD jest na dole jeszcze sygnału nie wygenerował ale jak wiadomo ma zawsze opóźnienie.
Poza tym jak spojrzeć na wykres już od 2013 roku to aktualny kurs jest właśnie na dole kanału i może się odbić (bez hura optymizmu ale z nadzieją na zysk).

Czy to tylko myślenie życzeniowe czy może jednak coś w tym jest?

Zainwestowałem teraz niedawno ale teraz zasiałeś mi sporą dawkę zwątpienia.

Nie wygląda to najlepiej ale daje możliwości, bo nie przekreśla przyszłego zwiększenia zysków a jednocześnie pokazuje, że spółka jest w miarę bezpieczna pod kątem inwestycyjnym.

Jeżeli podejść pozytywnie (i technicznie)to można dojść do wniosku, że jest to dobry moment na zakup akcji.

Czy ktoś coś więcej wie poza tym, że kurs leci w dół bez powodu (przynajmniej teoretycznie)?

PAP Biznes zgromadził informacje z rynku i wyszło, że Alior Bank ma jeden z wyższych bo +29,3% potencjał wzrostowy w najbliższym czasie.
A rynek zachowuje się jakby ich w ogóle nie słyszał Think

Dziękuję za odpowiedź.

Mam pytane do punktu 1 jak się to ma do zapisu o cenie minimalnej 5pln?

Dla mnie brzmi to bardzo atrakcyjnie i byłbym gotów na to poczekać nawet do grudnia 2017 clock

HRS ma zgodę zarządu na skup akcji po min 5zł za sztukę. Czy mógłby mi ktoś napisać jak to się odbywa czy normalny szary akcjonariusz może z tego skorzystać? czy muszą być jakieś wcześniejsze zapowiedzi jeżeli tak to ile wcześniej itp.? Think

Jeszcze nie tak dawno prognozy były nie najgorsze (link STOCKWATCH'a poniżej z marca br.).
Firma obiecała dywidendę we wrześniu a rynek budowlany wydaje się być w całkiem dobrej kondycji.
Czyżby to była tylko mocniejsza korekta?

www.stockwatch.pl/przeglad-pra...

Daleki jestem od spiskowych teorii ale ewidentnie wczoraj coś się zadziało tzn. że jakiś duży udziałowiec pozbył się akcji a ktoś inny je przejął.
To co chciałbym wiedzieć to kto wszedł w tą spółkę i z jakimi intencjami.

Trzeba przyznać, że to co się dzisiaj dzieje na PND jest bardzo ciekawe.
Cały czas kurs jest trzymany dokładnie na jednym poziomie 11,00 pln i to przy sporych jak na tą spółkę obrotach.

WIADMOŚĆ DZISIEJSZA Z SAMEGO RANA:

Polnord pracuje nad nową strategią, rada nadzorcza może ją poznać w marcu (wywiad, powt.)

Nowy zarząd Polnordu przystąpił do prac nad strategią spółki, która miałaby obowiązywać do końca 2019 r. Efekty prac może przedstawić radzie nadzorczej w marcu. Spółka chciałaby m.in. poprawić rentowność i wrócić do wypłaty dywidendy - poinformował PAP prezes Dariusz Krawczyk.

"Rozpoczęliśmy intensywne prace nad nową strategią, która będzie obowiązywać do końca 2019 r. Przygotowaliśmy interaktywny model umożliwiający analizę wariantową różnych scenariuszy, czyli tego jak realizacja określonych projektów wpłynie na wyniki spółki i przepływy finansowe w najbliższych latach" - powiedział w rozmowie z PAP Dariusz Krawczyk, od 1 lutego zasiadający w fotelu prezesa Polnordu.

"Myślę, że model rekomendowany, z ewentualnymi dodatkowymi wariantami, przedstawimy radzie nadzorczej w marcu. Później rozpocznie się dyskusja nad modelem optymalnym, który przyniesie maksymalną wartość dla akcjonariuszy. Chciałbym, by ten stan niepewności, związany z przygotowaniem nowej strategii, trwał jak najkrócej" - dodał.

Realizacja nowej strategii ma m.in. skutkować powrotem spółki do wypłacania dywidendy.

"Mamy nadzieję, że nastąpi to jak najszybciej. Szczegóły pojawią się jednak dopiero po wyborze optymalnego scenariusza rozwoju spółki" - skomentował prezes.

Ostatni raz spółka wypłaciła dywidendę z zysku za 2010 r. Do akcjonariuszy trafiło wówczas 7,6 mln zł, czyli 0,32 zł na akcję.

Krawczyk poinformował, że priorytetem dla Polnordu będzie nie tyle zwiększanie bieżącej sprzedaży mieszkań, co poprawa jej rentowności.

"Liczba sprzedanych mieszkań jest oczywiście ważna, ale spółka żyje z EBITDA. Dlatego sprzedaż musi być skorelowana z rentownością projektów i taki będzie nasz cel" - powiedział.

Polnord planuje także dalszą optymalizację poziomu zadłużenia.

"Jest on bardzo wysoki, ale dług nie jest specjalnie drogi. Obniżenie zadłużenia nie będzie celem samym w sobie, natomiast chcemy, by jego poziom był skorelowany z realizowanymi projektami. Przy wyborze źródeł finansowania będziemy patrzyli przede wszystkim na ich koszty. Nie przewidujemy na pewno emisji akcji związanej z finansowaniem projektów" - poinformował Krawczyk.

Na koniec września 2015 r. zadłużenie finansowe netto grupy wyniosło ok. 397 mln zł wobec 428 mln zł na koniec grudnia 2014 r.

Krawczyk poinformował, że spółka zamierza koncentrować się na zabudowie obecnego banku ziemi, choć nie wyklucza zakupów gruntów, jeśli pojawią się "interesujące projekty". Zarząd przyjrzy się także możliwości sprzedaży słabo rokujących działek.

Prezes powiedział, że Polnord może realizować zarówno projekty mieszkaniowe, jak i komercyjne, zgodnie z planami miejscowymi. Zarząd będzie starał się także przyspieszyć proces sprzedaży aktywów biurowych dewelopera.

Krawczyk liczy, że dzięki realizacji nowej strategii zmieni się postrzeganie spółki przez inwestorów.

"Wskaźnik ceny do wartości księgowej Polnordu jest obecnie poniżej 0,4, podczas gdy wartość rozsądna to 1,0. To pokazuje, jak rynek postrzega spółkę. Musimy nad tym popracować. Mamy hossę na rynku, to dobry moment na dogłębną zmianę organizacji" - dodał.

Jolanta Tumulec (PAP)

Na reszcie jakieś pozytywne informacje, bo tym dla mnie jest dbanie o wizerunek firmy i przepływ informacji do akcjonariuszy.

1ketjoW napisał(a):
Witam,

ja to widzę przez pryzmat zmiany Zarządu. Nowy prezes już zmienił kwestię ujęcia przychodu ze sprzedaży lokali. Wydaje mi się, że to był sygnał do tego, że rozpoczął czyszczenie bilansu. Spodziewam się straty za IV kwartał 2015 r. i może za cały rok.

A co nowy zarząd pokaże w 2016 r. Za to trzymam kciuki. :)

Na razie siedzę na rękach aby nie wykonywać gwałtownych ruchów.

No kto robi te wyceny i po co?
Czyżby człowiek z ulicy miał lepsze wiadomości niż duże firmy rozeznane w rynku?

Skoro jest tak dobrze wszystkie wyceny dużo wyżej obecnego kursu.
WIG rośnie.
Kurs na dnie kanału wzrostowego.
To co się dzieje że taka padaka?!

Czy może ma ktoś informacje na temat odszkodowań dla spółki od miasta?
Na ile realne są to pieniądze a na ile jest to "marchewa"?

Ponawiam prośbę o analizę spółki.

anty_teresa napisał(a):
Pytasz o technikę czy o wyniki i sprawozdanie?

Pytałem o technikę.
Pozdrawiam

Czy dobrze zrozumiałem, że perspektywa jest dobra tylko nie najlepszy moment na podsumowanie wyników? Tylko kiedy jest dobry moment?

Czy można prosić o jakiś komentarz do tego co się dzieje aktualnie na POLNORDzie?
Może być już po wynikach które dzisiaj się pewnie nam objawią.
Pozdrawiam

Można prosić o zaktualizowanie wskaźników finansowych?
Zgodnie z tym co sami piszecie powinny się aktualizować parę godzin po ukazaniu raportu.

Przyłączam się do prośby o analizę POLNORDu

Teraz czekamy na wyniki za pierwsze półrocze.
Mam nadzieję, że ta zawierucha z Chinami już się uspokoiła (przynajmniej na tydzień ;-) ).

No to teraz kolejne pytanie czy uda się wybić jeszcze w tym tygodniu czy jednak w przyszłym.
Moim zdaniem na wykresie wygląda to dobrze. Teraz tylko pytanie o wyniki jakie przewiduje rynek i jakie zaserwuje nam faktycznie POLNORD a raport pod koniec miesiąca.

Trend wzrostowy właśnie się wyczerpuje Think

compaq100 napisał(a):
@ anty teresa
W swoim komentarzu nie zostawiłaś "suchej nitki"na Polnordzie,ja uważam,ze w ostatnim okresie spółka odbudowuje zaufanie inwestorów poprzez pozytywne informacje odnośnie sprzedaży mieszkań,planów rozwojowych,strategii spółki co ma przełożenie na trend wzrostowy kursu akcji.
Decydujące będą miały znaczenie wyniki za 1 półrocze,które zostaną opublikowane 31.08.2015r.

Czy ktoś wie dlaczego jest tak mały obrót na akcjach tej spółki?

Czyli zrealizowano założenia w 100%

No tak, tylko jeżeli dobrze rozumiem w wolnym obrocie jest ok. 19 mln akcji póki co wolumen obrotu np. dzisiaj jest na poziomie 14.000 akcji (na godzinę 11:29) a wczoraj ok.58.000akcji to kurs wacha się raczej z powodu nerwów części małych akcjonariuszy niż z ważnych powodów dla których warto byłoby rewidować strategię co do spółki.

Czy ktoś wie skąd te spadki?

Można prosić o komentarz do tego co się dzieje?
W swojej analizie napisałeś że jest przełamanie i mamy trend wzrostowy, czy to co teraz się dzieje na kursie KGHM i kursie samej miedzi (jak pisze Szutnik) to negacja i to skuteczna wszystkiego co było we wcześniejszej dość pozytywnej analizie?

sasky napisał(a):
Jeździec bez głowy przechodzi do galopu - analiza techniczna KGHM w porannym Wykresie dnia.

Szczegółowe omówienie sytuacji w serwisie Wiadomości SW:
wiadomosci.stockwatch.pl/jezdz...

A czy ktoś może napisać jaki wpływ na KGHM może mieć ewentualna wojna na Ukrainy z Rosją a co za tym idzie sankcje.

Może ktoś wie dlaczego analitycy Erste Bank rekomendują "sprzedaj" dla akcji KGHM i obniżają cenę docelową akcji do 91,50 zł? Chcą kupić czy coś naprawdę policzyli, wiedzą czy coś jeszcze innego?
angry3

Wczoraj ostatnie transakcje na poziomie ok.1.000 sztuk po 7,47 a dzisiaj z rana 20.000 sztuk po 8,04 i zjazd w dół. Jak popatrzeć na wykres to w ostatnim czasie wszystkie długie świece są czarne przy dużym wolumenie. Ktoś czeka aż mali podbiorą i podbiją cenę a potem sprzedaje dla mnie wygląda na pozbywanie się akcji.

Witam,

czy tylko mi się wydaje, że ktoś podciągnął kurs aby aby się pozbyć sporego pakietu akcji?
Obserwuję spółkę od pewnego czasu i nie mogę się pozbyć wrażenia, że ktoś gra na czas i coraz bardziej wygląda to na to, że ten czas chce wykorzystać na pozbycie się akcji.
Dlatego robi to stopniowo.

Pozdrawiam

Skoro jest tak dobrze to dlaczego nikt tu nie inwestuje? sad4

Tytan napisał(a):
Panie Jakubie , czy wszystkie moje zadane pytania z 11.01.br. okazały się zbyt trudne do odpowiedzi?Angel
Serdecznie pozdrawiam i polecam się pamięci.

Popatrz na post WD i director weź sobie jego radę do serca!

Czy to co się dzieje na początku dzisiejszej sesji oznacza, że tylko złe info może pociągnąć kurs do góry? Szczerze mówiąc jak tak dalej pójdzie to strach się bać, bo co będzie jak dostaniemy naprawdę dobre i konkretne informacje!? angry3

Spokojnie do końca roku jeszcze trochę zostało i nie ma co lamentować.
Każdy kto tu wchodził wiedział (a przynajmniej powinien wiedzieć) co to za spółka i jakie ma perspektywy. Spółka będzie lepiej wyglądać po ponownym przeszacowaniu złóż.

Pewnie dla niektórych tak ale jak dla mnie to źródło wiedzy, której przyswojenie idzie dość ciężko blackeye

Czy ktoś wie co się dzieję z tą firmą, zapowiadała i zapowiada się tak dobrze a wyniki ma delikatnie mówiąc kiepskie angry3
Czy to specyfika branży czy nieudolność zarządu?

MaximusMinimus napisał(a):
Ja dziś wyskoczyłem z reszty gotówki i kupowałem między 1,65 - 1,66. Stoję też na 1,64 tuż przed grubaskiem chyba, więc jest mała szansa... Kurs uwalany, bo ludzie z niecierpliwości wywalają swoje kolekcje i idą na "ciekawsze" spółki. A tu dzisiaj info o Enei prawdopodobnie, no i do raportu raptem 7,5 sesji...

Jak uczył Pan Graham skakanie po spółkach nabija kabzę... maklerom Whistle

Mieszko napisał(a):
Wszystko świetnie. Wyniki z Brunei, ekspertyzy na Ukrainie, plany odwiertów w Syrii. Ale za nami już wiele dobrych informacji, tymczasem kurs akcji wciąż poniżej debiutu. I choć sam przekonuję się, że to niemożliwe, to jednak nikt z nas nie może mieć pewności, że najbliższe informacje podniosą kurs - choćby ponad poziom debiutu. Przez ostatnie trzy miesiące niemal każda spółka dała zarobić. A KOV przyniósł zysk jedynie spekulantom.
Wierzę, że spółka znajdzie ropę. Ale jako posiadacz akcji martwię się, że ich kurs może dryfować na poziomie 1,70 do końca roku.

Mnie też martwi dryfowanie ale przy tego typu spółce trudno o coś innego, ja raczej spodziewam się skokowych zmian i wachań samego kursu w granicach 1,6-1,8 do momentu konkretniejszych danych. A te pierwsze konkrety z tego co zrozumiałem mogą być nawet w drugiej połowie listopada tego roku.

Wiadomości są dobre ale jak dla mnie zbyt dużo tutaj jest huraoptymizmu i bajkowych analiz. Poczekajmy spokojnie rynek zweryfikuje, liczmy na duży zysk ale nie kupujmy już domu z basenem. Ja sam nie potrafie zrobić racjonalnej oceny złoża ale apeluję aby to forum nie przypominało innych darmowych (dla odmiany) for na których gro piszących to piasarze fantasy, fałszywi prorocy oraz jasnowidze. Mam wrażenie, że za chwile się dowiem, że jak włoże 1000zł w akcje KOV to spłacę dom lub kupię sobie nową "wypasioną brykę" joker

Kasia Stefanska napisał(a):
Kolejny deweloper na GPW.

W TVN CNBC był wywiad z prezesem Wywiad z prezesem Robyg

Spółka wybudowała m.in. miasteczko Wilanów oraz apartamenty na warszawskim Żoliborzu. Charakterystyką działalności Robygu jest to, że buduje wielkie wieloetapowe osiedla. Średnia mieszkań idzie raczej w tysiące sztuk niż setki.

Grupa ma własną spółkę budującą mieszkania, czyli generalnego wykonawcę swoich projektów. Prezes mówi, że pozwala im to obniżyć koszty działania. Większa część planowanych wpływów będzie przeznaczona na zakupy gruntów w Warszawie a około 15 mln PLN w Trójmieście.

A jest szansa na trochę więcej inforamacji o spółce i o tym co sama myślisz o jej zakupie?
Pozdrawiam.

krzysiek76 napisał(a):
Witam

Kolega "bizi" napisał kilka stron temu że pomyśli o symboliczych zakupach przy 18.77zł:)

A ja myslę że panika już minęła i pociąg właśnie odjechał:)

Myślę że akcje pracownicze już w cenie, a obecna wycena spółki nieco odstaje od pozostałych energetyków. Przecież jak rok temu sprzedawali po 23zł to było masa chętnych, bo tanio, myślę że niedługo spółka powinna wrócić na wcale niewygórowane poziomy ~25zł.

Też tak myślę i zgodnie z tym co napisałem parę postów temu kupiłem po 21,60pln i spokojnie czekam Angel

krewa napisał(a):
co za bezczelne naganianie...
średnioterminowy trend wzrostowy jest już historią, układ szybkich i wolnych średnich zapowiada kontynuację zjazdu - nie wiem w jakiej perspektywie to miałoby się opłacić. chyba, że się chce powtórzyć wyczyn dziadka, który zainwestował w akcje w 1937 roku i teraz ma 2,5mln ;)
zatem sezon promocyjny dopiero się zaczął

kliknij, aby powiększyć

Trend może sie zmienić ale po tak radykalnym spadku powinno być odbicie.

Anaconda napisał(a):
spokojnie mozna dobrac , ja skorzystalam z promocji, w dluzszym terminie napewno sie nie straci , spolka jest bezpieczna

Ja też skorzystałem i kupiłem akcje PGE. Wiadomości nie są dobre ale moim zdaniem nie są też tak złe jak pokazują to spadki.

Teresa napisał(a):
Tu jest aport dot. Rejestracji podwyższenia kapitału zakładowego.

www.inteliwise.com/file.php/oi...

Już na początku Zobaczysz informacje, które rozwieją Twoje wątpliwości.
wave

Edit:

Raport, który Podałeś dotyczy okresu kończącego się 31 marca.
Rejestracja nastąpiła 22 czerwca.
Dziś mamy eee..... 30 lipca.
Think

Dięki d'oh!

WatchDog napisał(a):
Liczba zarejestrowanych akcji na dzień dzisiejszy wg dostępnych źródeł to 6,258,915 szt.

http://stooq.pl/q/h/?s=itl
www.gpwinfostrefa.pl/palio/htm...

Ja liczbę akcji wziełem ze strony firmowej z ostatniego raportu
www.inteliwise.com/file.php/oi...

Do WD:

Witam,
Z tego co widziałem w raporcie za pierwszy kwartał 2010 liczba akcji to 6.088.915 a w informacjach o firmie jest ona większa?
Pozdrawiam, Marcin

Ja właśnie sprzedałem i czekam na małą korekte aby odkupić bo uważam że potem pójdzie dalej do góry Whistle
A co do Twojego pytania to 22.30pln wydaje sie byc punktem w którym sie lekko skorekci.

No cóż może w końcu odwróci się trend i zaczną te akcje rosnąć ale póki co Shhh

Ja zakupiłem akcje dzisiaj po 20,41pln mam nadzieję, że już dużo nie spadnie Eh?
Jeżeli będzie dalej spadać to moim zdaniem należy dobierać.

Marcin71 napisał(a):
tOfi napisał(a):
Z projektu uchwał wnioskuję, że przeprowadzają emisję z PP w stosunku 1:5, ale tylko dla siebie... puke_l

Nie rozumiem czemu jest Ci tak źle??? Przecież podwyższy sie kapitał spółki i jednoczesnie zwiększy się płynność papieru w obrocie to wszystko za jakiś czas.
A widać, że Zarząd dobrze konbinuje teraz jest dobry czas na inwestycje w nieruchomości które przyniosą dobry zysk za rok lub dalej a tak moim zdaniem właśnie wygląda myślenie o firmie nie tylko na dziś ale i na przyszłość.

Widzę, że zainteresowych akcjami DRAGOWSKIEGO tu raczej nie znajdę.
Ja niestety sporo tu utopiłem grosza więc jeżeli ktoś ma jakieś dobre informacje to będę wdzięczny.
Chciałbym wyjść z możliwie małą stratą, póki co jest to druga moja wtopa na GPW cwm10

WatchDog napisał(a):
Spróbuję, tylko proszę zawęź i skonkretyzuj, co Ci jest potrzebne. Np. komentować "przystąpienia do ESPI" chyba nie trzeba...?

Chodzi mi głównie o to jak wypadają wyniki finansowe czy widzisz tu jakieś zagrożenia, czy wynik finansowy jest dobry (bo widzę tam więcej strat niż zysków ale wiem też że było przejęcie)? Czy można na podstawie tego oszacować jakoś wartość spółki?
Innymi słowy zastanawiam sie czy wejść w ta spółkę.
Dzięki za szybką odpowiedź.

Do WD:
Witam,
Mam prośbę a właściwie pytanie czy mógłbys skomentować sprawozdania, które pojawiły się na stronie Kulczyka?
www.kulczykoil.com/raporty_bie...
Pozdrawiam.

tOfi napisał(a):
Z projektu uchwał wnioskuję, że przeprowadzają emisję z PP w stosunku 1:5, ale tylko dla siebie... puke_l

Nie rozumiem czemu jest Ci tak źle??? Przecież podwyższy sie kapitał spółki i jednoczesnie zwiększy się płynność papieru w obrocie to wszystko za jakiś czas.
A widać, że Zarząd dobrze konbinuje teraz jest dobry czas na inwestycje w nieruchomości które przyniosą dobry zysk za rok lub dalej a tak moim zdaniem właśnie wygląda myślenie o firmie nie tylko na dziś ale i na przyszłość.

cubasik napisał(a):
Z gb.pl:
"Najmocniej traciły dzisiaj akcje BRE Banku, który poinformował, iż cena nowej emisji akcji została ustalona na 160 zł. Prawo do zapisywania się będą miały osoby będące właścicielami akcji 18 maja, zapisy na akcje potrwają od 19 do 21 maja. Środki w wysokości 1,98 mld zł pozyskane z nowej emisji akcji BRE Bank planuje wykorzystać na umocnienie pozycji w takich obszarach działalności, jak bankowość detaliczna, korporacyjna oraz rynki finansowe. Pieniądze pozyskane z emisji posłużą też wzmocnieniu bazy kapitałowej banku do potencjalnych nowych wymogów kapitałowych, zarówno ze strony organów nadzoru, jak i oczekiwań rynku."

Pytanie tylko co dalej czy będzie jeszcze spadać? Czy też te 10% wystarczy...

majama napisał(a):
Spodziewam sie że wynik debiutu PZU bedzie rzutowal na cene PGE, jeśli PZU zacnie wysoko to zrealizowane tam zyski moga trafic na ciągle przecenione PGE, wszak do ceny emisyjnej mamy gwarantowane 5%.
Z drugiej strony zaraz będzi eoferta tauronu więc może jednak ludzie odpuszczą PGE.

Ja się obawiam, że zapowiadane strajki mogą wywołać lekką panikę i obsunięcie kursu Eh?
www.wnp.pl/wiadomosci/109564.h...

mkk napisał(a):
PGE zaczyna być dodatkowo fajną spółką - coś już można tu sensownego rysować :) Czas jej notowań w końcu na to pozwala.

Moim zdaniem jesteśmy w trendzie spadkowym trwającym od dnia debiutu - niebieska linia, jednak są sygnały, że może to się zmienić. Niezbyt silne, ale jednak. Spółka od połowy lutego nie notuje kolejnych minimów. Być może rodzi się nam więc całkiem dobrze wyglądający trend, którego na wykresie reprezentuje ostatnia linia wachlarza Ganna - narysowany na fioletowo. Gdyby tak było ruch do góry mielibyśmy już w poniedziałek.

Dodatkowo taką możliwość sugerują wskaźniki wyprzedania/wykupienia rynku - np. RSI - na czerwono pod wykresem.

Pozytywne jest również to, że od dołu trzymają nas dwa dość solidne wsparcia - czerwone poziome linie - budowane na minimach z początku marca i połowy lutego. Przebicie pierwszego falsyfikuje ostatecznie powyższą hipotezę nowego trendu. A przebicie drugiego otwiera drogę do dramatycznych spadków - nie wierzę, że to mogłoby się teraz zdarzyć.

kliknij, aby powiększyć

Jak teraz widzisz przyszłość notowań? Wygląda na to że zmiana trendu została zanegowana ale póki co 21,50 dzielnie się broni d'oh!

tOfi napisał(a):
Marcin71 napisał(a):
inwestor1234 napisał(a):
Mamy korektę i kurs, jak było do przewidzenia, ruszył w górę. Teraz cierpliwie poczekać i będą wakacje na Majorce.

Ja własnie dokładnie to robię Whistle

A ja już rezerwuję bilet ;) Żartuję oczywiście, ale swoją drogą większość spółek jak wychodziło z fixa to rysowało "U" na wykresie, np. PC Guard, który jest również spółką spekulacyjną jak ADD.

Coś nam te wakacje na Majorce uciekają angry3 pozostaje mieć nadzieję, że taki spadek spowoduje bardziej dynamiczne wybicie... bo poza spekulacją to nie widzę powodu do spadku.

Witam,
Zainteresowałem się tą spółką i zastanawiam sie nad kupnem akcji wydaje mi się, że jest warta zainwestowania ale nie rozumiem dlaczego tak dołuje zwłaszcza na tle innych banków?
Pozdrawiam.

inwestor1234 napisał(a):
Mamy korektę i kurs, jak było do przewidzenia, ruszył w górę. Teraz cierpliwie poczekać i będą wakacje na Majorce.

Ja własnie dokładnie to robię Whistle

inwestor1234 napisał(a):
Jak widać wszedłeś za wcześnie Marcinie71, też wchodzę z małym pakietem. Takie spółki rozpalają wyobraźnię, ale ewentualny szybki wzrost będzie dopiero, gdy pojawi się korekta na szerokim rynku. Wtedy spekuła rzuca się na takie perełki i się na nich wyżywa.

Nie lubię tego mówić ale... masz rację Think

Witam,
Właśnie wszedłem w DRĄGOWSKIEGO mam nadzieje na ładny zysk. Moim zdaniem niedługo zaczniemy iść wyraźnie do góry.
Pozdrawiam salute

Mam pytanie ponieważ nie interesowałem sie wcześniej TPSA to nie wiem dlaczego tak nagle straciła na wartości w październiku zeszłego roku. Czy ktos mógłby mi to powiedzieć?
Pozdrawiam.

Ciekawe co będzie po scaleniu akcji 0,01*106=1,06pln taka ma być cena...
Co gorsza dowiemy sie dopiero w połowie kwietnia angry3

nocnygracz napisał(a):
Wciąż trwa równoważenie.

2 zlecenia PKC łącznie na niecałe 30 tysięcy akcji uniosły TKO do 22,5 zł. na teraz, ale przez chwilę nawet 85 zł. było:)

edit: 30 tysięcy (dokładnie 28.069) akcji to przecież w gruncie rzeczy drobiazg. Arkusz po stronie S prawie pusty musiał być. Ale TKO konsekwentnie spada, zleceń S powoli przybywa.

Mogło by w końcu ruszyć angry3
Tak na marginesie zleceń S specjalnie nie przywbywa od samego początku było ich ok 70.000 akcji a teraz się troche rozjechały po różnych poziomach cen.

Może te spadki to przeciek o odejściu Stefańskiego?
Gdyby tak było to może sie jakoś w końcu uspokoi sad4

andrzej72 napisał(a):
Teraz teoretycznie to każda cena jest możliwa. Wszystko zależy od tych co panikują - po ile będą oddawać. Jeśli będą chętni sprzedać po 15,20 to kupujący z całą pewnością się znajdzie. Aczkolwiek jak widać kurs kręci się w okolicach 16 zł. Niestety dziś pękło ostatnie zniesienie fibo na 16,50.

Może być i 15... a już nie mam kasy na zakupy bandhead

andrzej72 napisał(a):
Mi się coś wydaje, że będzie bujać między 16,75-17,10. I to chyba nieco dłużej pobuja zanim będzie miało miejsce jakieś wybicie. Czytałem gdzieś jakąś analizę, gdzie autor napisał, że celem dla miśków jest poziom 15 zł ale byczki mają mocne wsparcie w okolicach 17 zł. Póki co kurs zbyt nisko poniżej 17 nie daje się ściągnąć na dłużej i wraca.
(za Chiny ludowe nie mogę znaleźć tej analizy angry5 )

Może to i lepiej, że jej nie możesz znaleźć (ja chyba tez ją widziałem). Uważam ze takie analizy typu "pójdzie bardzo mocno do góry w okolice 35pln ale może również spaść nawet do 15 czy 10pln" są delikatnie mówiąc tak potrzebne jak dziura w moście. Piszą je ludzie dla kasy i zabezpieczają sie żeby w razie czego być zawsze zgodnymi ze swoja "analizą".
Uważam też, że ważne są trendy na rynku i fundamenty spółki reszta to himeryczność rynku (w dużej mierze drobnych akcjonariuszy) oraz dużo szczęścia lub pecha (w zależności co sie komu trafi). POLAQUA w dłuższym okresie wygląda naprawdę dobrze ma dużo zamówień i generowanie zysku wydają sie bardziej prawdopodobne niż u większości spółek budowlanych.
Dlatego trzymam jej akcje i szybko się ich nie pozbędę bo na takim rynku jak obecnie to dla mnie stosunkowo bezpieczna lokata kapitału.

Versace napisał(a):
Kolejne pozytywne informacje, jeśli termin realizacji zostanie utrzymany to zaksięgują tą kwotę jeszcze w tym roku. Pozostaje nam sobie życzyć aby z jak największą marżą. To nie Skarb Państwa płaci więc nie ma kogo żałować thumbright thumbright thumbright

Cytat:

Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Pol-Aqua podpisało z siecią handlową Auchan Polska umowę na budowę Centrum Handlowego Auchan Gliwice. Wartość kontraktu opiewa na sumę 133 mln zł netto.
W ramach zlecenia firma budowlana wybuduje kompleks handlowy wraz z infrastrukturą oraz przebudowę zewnętrznego układu drogowego.

Termin realizacji przedmiotu zlecenia ustalony został na 15 września 2010 r. (zakończenie wszystkich robót na układzie wewnętrznym i zewnętrznym) oraz 5 października 2010 r. (uzyskanie pozwolenia na użytkowanie i eksploatację).
W zleceniu zastrzeżono, że nieprzekazanie do 31 stycznia 2010 r. przez Auchan Polska pisemnego zawiadomienia o możliwości rozpoczęcia robót budowlanych będzie równoznaczny z rezygnacją z realizacji robót.

Oby w końcu ruszyło!!! Eh?

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 7 marca 2021 18:32:38
Liczba wpisów: 155
[0,04% wszystkich postów / 0,04 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,001 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +169,27% +33 853,81 zł 53 853,81 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło