pixelg
Portfel średnioterminowy mrk - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Portfel średnioterminowy mrk

flesz
flesz PREMIUM
15
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 1 589
Wysłane: 6 listopada 2013 21:40:16
w ostatnich latach mbank nardzo podupadł w moich oczach i pewnie nie tylko moich.

miałem tam od kilku lat kredyt w rach. bieżącym. oprocentowanie 15% - podczas gdy stopy % i lokaty poleciały na pysk, kredyty ani drgnęły.

zadzwoniłem by wynegocjować niższy % a oni z wielką łaską zaproponowali mi zejście do 14%. Podziękowałem i poszedłem do aliora który dał 9%. Jeszcze przez 2 tygodnie wydzwaniali z mbanku żebym zmienił zdanie, przekonuąc mnie że te 14% to bardzo korzystna oferta.

mbank staje się takim bankiem dla frajerów, nie obrażając tu nikogo.

btw...
jezeli chodzi o konta maklerskie, ja używam XTB i tam handluję z prowizją 0,25%, a eMaklera mam tylko do notowań z 5 ofertami. W tym akurat są tańsi niż XTB, a kupując miesięczny dostęp do 5 ofert za 80parę złotych 2 dnia miesiąca, działa do ostatniego dnia kolejnego miesiąca czyli de facto 2 miesiące.

jakie są w waszych biurach opłaty za 5 ofert?

GRAF78
39
Wpisów: 1 221
Wysłane: 6 listopada 2013 22:01:06
w DM PKO S.A. 88,10 zl za 5 zleceń (VIP dostęp do pełnego arkusza 174,05zł) a czy działa prawie 2 miesiące jak u ciebie w mbanku nie sprawdzałem dodatkowo:
Minimalna wartość obrotu, uprawniająca do zwolnienia z opłaty za notowania w czasie rzeczywistym, wynosi:
dla pakietu VIP - 180 000 PLN na rynku kasowym lub 180 sztuk kontraktów terminowych,
dla pakietu PRESTIGE - 70 000 PLN na rynku kasowym lub 70 sztuk kontraktów terminowych.
Do zwolnienia z opłaty, na wskazanym rachunku Klienta, brany jest pod uwagę:
obrót brutto (bez prowizji) zrealizowany w miesiącu, za który pobierana jest opłata, lub
średni obrót brutto (bez prowizji) zrealizowany w ostatnich 3 miesiącach kalendarzowych, poprzedzających miesiąc pobrania opłaty.

harbul
5
Wpisów: 134
Wysłane: 7 listopada 2013 08:33:56
Ja korzystam z XTB i jestem bardzo zadowolony. Jedyna opłata to prowizja 0,25%. Dostęp do notowań wszystkich spółek z GPW w czasie rzeczywistym. Platforma Sidoma ma swoje plusy, ale ma też minusy. W poprzednim biurze maklerskim (Pekao SA) zlecenia załatwiałem przez konto normalnie przez przeglądarkę internetową, więc mogłem to robic tak naprawdę wszędzie, nawet przez telefon. Z Sidomą nie jest już tak różowo, bo trzeba ją miec najpierw zainstalowaną. Co nie zmienia faktu, że zupełnie mi to odpowiada. Brak dostępu do dokonywania zleceń non-stop (np. gdy jestem w pracy) pozwala mi uchronic się od pochopnych decyzji ;) Zawsze mam całą noc do namysłu przed podjęciem decyzji o kupnie/sprzedaży a już po zamknięciu sesji. Inna sprawa to opłata roczna za prowadzenie rachunku. Nie wiem czy DM dalej to praktykują, ale w PEKAO SA musiałem płacic rocznie 60zł za samo prowadzenie rachunku. Moim zdaniem absolutnie bez sensu. No i najgorsza rzecz jaka spotkała mnie w tym całym PEKAO to to, że dosłownie nie da się zlikwidowac rachunku. Oczywiście w teorii się da, jednak w praktyce wygląda to tak (w Krakowie), że w największych oddziałach tego banku, nie są w stanie nic dla Ciebie zrobic i wysyłają do kolejnych i kolejnych oddziałów. Odbyłem taką podróż parę tygodniu temu - niestety bezskutecznie. Pracownicy banku sami nie do końca wiedzą, że BM w Pekao a CDM Pekao to dwie różne spółki, co powoduje niesamowite zamieszanie. Nikomu nie polecam miec nieprzyjemności z tym bankiem. Wracając do XTB, gdy zakładałem rachunek mieli taką promocję, za samo założenie rachunku otrzymywało się za darmo książkę "Forex dla bystrzaków". Na Foreksie nie gram, ale książka jest interesująca dla każdego, kto na giełdzie gra. Byc może nie jest zbyt zaawansowana, ale przyda się każdemu, kto zaczyna. I ostatnia rzecz. Przez 6 miesięcy konta w XTB zdarzyła się 1 awaria (byc może było ich więcej, ale ja doświadczyłem 1), a mianowicie nie mogłem się zalogowac do Sidomy z niewiadomych przyczyn. Było to w czasie Przed Otwarciem i usterka została usunięta przez pracowników XTB jeszcze przed samym otwarciem rynku. Podsumowując polecam XTB i zdecydowanie odradzam Pekao.

taipan
0
Wpisów: 189
Wysłane: 7 listopada 2013 09:23:31
W BOSiu 5 zleceń jest za 95pln, a przy obrotach powyżej 50K pln opłaty nie ma, zostaje tylko prowizja.

mrk
17
Wpisów: 1 943
Wysłane: 7 listopada 2013 09:35:23
Mi akurat CDM w miarę przypadł do gustu. Szybko można się kontaktować z obsługą za pomocą poczty wewnętrznej, ale najbardziej podoba mi się ich applet do notowań w którym wszystkie papiery można mieć w jednym okienku w dodatku posortowane według uznania. Prowizja 0,24% z pakietem SII, codziennie wolne środki biorą na overnighta. Do minusów dodałbym jeszcze to, że rachunek aktualizuje się (ceny papierów) dopiero jakieś dwie godziny po zakończeniu sesji.
Mam jeszcze rachunek w DI BRE, o którym tez mogę wypowiedzieć się pozytywnie. Ostatnio odświeżyli platformę dodając kilka użyteczności. Minusem jest dla mnie to, że notowania można oglądać tylko tworząc koszyki z maks 20 spółkami, co sprawia że trochę tych koszyków trzeba mieć i je na bieżąco aktualizować. Poza tym DI BRE ma chyba jeden z lepszych jeśli nie najlepszych serwis z usługami wspierającymi, czyli analizy, komentarze, dostęp do pap, itd. Arkusz z 5 ofertami można mieć za 100k obrotu miesięcznie.
Mam też rachunek w Bosiu, z którego korzystam na zasadzie wejść, złożyć zlecenie, wyjść. Nie podobają mi się ich applety do notowań, NOLa trzeba instalować co jest dla mnie uciążliwe, bo loguję się na kilku urządzeniach. Poza tym rachunek jest okej. Mają chyba najtańszy dostęp do 5 ofert. Wystarczy 50k obrotu miesięcznie.

kasiulek
0
Wpisów: 41
Wysłane: 7 listopada 2013 09:47:17
Nie wracasz jeszcze do EEX?

Dersu132
0
Wpisów: 14
Wysłane: 7 listopada 2013 09:57:21
Co sądzisz o spadku na Asbisie? Kurs poszedł w techniczną korektę nie zważając zupełnie na raport? Czy też raport jest zły? Będę wdzięczny za opinię.

Dersu132
0
Wysłane: 7 listopada 2013 10:36:32
Jest pierwsza opinia o raporcie: www.parkiet.com/artykul/7,1346... . "Mimo przyzwoitych wyników za III kwartał początek czwartkowych notowań dla Asbisu był mało udany. Tuż po otwarciu kurs spadał nawet o ponad 6 proc. do 7,14 zł." Trochę zysków zrealizowałem przy 7,89 i zamierzałem odkupić niżej, ale zmroziła mnie ta "panika" z rana. Chyba jednak warto skorzystać z promocji. Myślę o Asbisie w perspektywie długodystansowej.

mrk
17
Wysłane: 7 listopada 2013 13:07:44
@kasiulek
Na Eko kiedyś wrócę, ale jeszcze nie wiem czy po 50 czy po 40 zł :). Na razie korekta przybrała formę szerokiej konsolidacji. Jak kurs wybije się w jedną albo drugą stronę to będę reagował, na razie tylko obserwuję.

@Dersu132
Ciekawa sesja na Asbisie. Jeżeli zrealizowałeś wcześniej zysk a dziś odkupiłeś to tylko pogratulować. Jeżeli chodzi o raport na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo dobry. Duży wzrost zysków i rentowności w stosunku do III kwartału 2012. Mocno rosną też koszty sprzedaży, co zarząd tłumaczy zwiększoną sprzedażą marek własnych. To tłumaczenie brzmi wiarygodnie i właściwie je kupuję.
To co jednak może być nieco niepokojące to spadek przychodów kwartał do kwartału. Wzrosty na Asbisie z ostatniego ponad roku były w mojej opinii pochodną rosnącej w szybkim tempie sprzedaży smartfonów i tabletów produkowanych pod markami własnymi. Są to produkty bardziej rentowne więc rosły również marże uzyskiwane przez spółkę. W III kwartale tego roku sprzedaż smartfonów i tabletów lekko spadła w stosunku do II kwartału. Na razie nie wiadomo czy to wyjątek czy oznaka stabilizacji sprzedaży tych produktów, ale warto przyglądać się temu elementowi, bo jak mówiłem to był główny powód imponujących wzrostów przychodów i zysków, co było dyskontowane przez rynek wzrostem z 2,5 na obecne 8 zł.
Edytowany: 7 listopada 2013 13:08

Dersu132
0
Wysłane: 7 listopada 2013 17:39:36
Jak dla mnie nawet za "ciekawa". Z 7,05 rano na 8,05 na zamknięciu. Mam w Asbisie kilkanaście procent kapitału (czyli więcej niż podpowiada zdrowy rozsądek) stąd skupiłem się na posiadanych akcjach, a nie tych kilku procent, które chciałem odkupić. Kosztowało mnie to trochę nerwów. Nie postawiłem stop-lossa, ani nie oddałem akcji po -8% jak niektórzy - to już sukces. Maciej Zbiejcik tu, w stockwatchu próbował w południe tłumaczyć reakcję inwestorów na raport. Czy słusznie? Według mnie zagrała tu psychologia tłumu, a nie analiza raportu. Może jeszcze jutro będzie realizacja szybkich zysków przez niektórych, ale ogólnie Asbis powinien konsekwentnie, powoli iść do góry. Tego zdania jest też Sylwia Jaśkiewicz z Miliona w portfelu.

mrk
17
Wysłane: 8 listopada 2013 10:13:14
Cytat:
ale ogólnie Asbis powinien konsekwentnie, powoli iść do góry

Generalnie z tym się zgodzę, ale moim zdaniem nie ma już co liczyć na tak okazałe wzrosty jak w ostatnim roku (największy wzrost spośród wszystkich dystrybutorów IT). Powody są dwa. Pierwszy jest taki, że Asbis zniwelował już relatywne niedowartościowanie w stosunku do konkurentów. Kiedyś już tu miałem Asbis w tym portfelu i jak go kupowałem po około 4,50 to pamiętam, że patrząc po prognozowanych zyskach na 2013 było notowany sporo niżej od konkurencji np na C/Z. Obecnie jest notowany podobnie jak ABC Data czy AB PL, nawet nieco wyżej ale różnice są kosmetyczne.
No a druga kwestia to przypuszczam, że dynamika sprzedaży marek własnych zwolni. Zarząd wspominał o poziomie docelowym 30% całkowitych przychodów, który w III kwartale został już osiągnięty. Biorąc pod uwagę, że masz kupione sporo niżej i horyzont długoterminowy możesz sobie spokojnie trzymać, bo jeszcze "parę" procent jest pewnie do ugrania. Ja w tej chwili z dystrybutorów IT stawiam na ABC Datę, którą od niedawna mam w portfelu.
Edytowany: 8 listopada 2013 10:14

Dersu132
0
Wysłane: 9 listopada 2013 08:18:19
Kończąc już ten asbisowy wątek dodam, że przekonującą przyczynę tych porannych spadków podał Parkiet: „Zarząd Asbisu podtrzymał prognozę finansową na cały rok. Rynek liczył, że zostanie podniesiona, stąd początkowa negatywna reakcja inwestorów (kurs akcji zaczął rosnąć dopiero wczoraj po południu).” Piszę, bo widziałem na innym forum, że wielu inwestorów było tym zdziwionych, ale mimo to mieli zimną krew, by kupować. Z mojej strony odkupiłem sobie wczoraj po 7,81 to, co wcześniej zrealizowałem po 7,89 więc mam przynajmniej tę satysfakcję, że na całym zamieszaniu nic nie straciłem.

W Asbis wchodziliśmy w tym samym okresie po 4,50. To, że wtedy umieściłeś tę spółkę w swoim portfelu utwierdziło mnie, że dokonałem dobrego wyboru. ABC też posiadałem i obecnie posiadam, ale mniej. Zniechęciła mnie ostatnia rekomendacja sprzedaj BZWBK. Jak pokazał wczorajszy dzień nie była to dobra decyzja.

Przy okazji chciałbym Cię zapytać co sądzisz o ogólnym kierunku rynku w najbliższym czasie, bo nic na ten temat nie piszesz. Ostatnio poszło mi kilka stop-lossów między innymi na „twoich” spółkach JWConstruction czy Decorze. Cześć też sam zredukowałem. Nastroje są nieciekawe...

mrk
17
Wysłane: 11 listopada 2013 14:22:52
Rynek wydawał mi się ostatnio trochę przegrzany, ale akcji nie sprzedawałem. Zamiast tego wziąłem kontrakty na spadek mWig40 czyli krótka pozycja na grudniowym FW40, które miały za zadanie zabezpieczyć portfel na wypadek spadków i na razie się w tym sprawdzają. Doszedłem do wniosku, że w hossie nie ma co sprzedawać większych ilości akcji, bo można łatwo zostać na peronie jeśli się źle przywidzi zasięg spadków i pociąg zacznie odjeżdżać zbyt szybko.
Mimo wszystko jestem zdania, że to będzie tylko korekta. Nie wydaje mi się, żebyśmy mieli już zakończyć hossę biorąc pod uwagę otoczenie, czyli rekordowo niskie stopy i zapowiedź trzymania ich na tym poziomie co najmniej do połowy 2014, niska inflacja i odbicie w gospodarce.

Jak dotąd w listopadzie nie robiłem ruchów na akcjach i do raportów za III kwartał nie zamierzam. Dwa raporty moich spółek już wyszły (MW Trade, ABC Data). MW Trade wypadł średnio za to ABC Data bardzo dobrze. Oprócz Makaronów i Kredyt Inkaso reszta spółek publikuje 14 listopada i po tej lekturze będę podejmował decyzje czy sprzedawać.
Co do JWC to wzrosty są szarpane, ale póki co kolejne dołki i górki są coraz wyżej. Zobaczymy jak wyniki.
Na Decorze wypadłeś na którymś z tych ostatnich dolnych cieni? Na tej spółce stop lossa mam poniżej 11 zł. Jej minusem jest płynność, bo czasem w arkuszu są spore dziury i przez to takie długie cienie jak ostatnio. Najbardziej interesujące mnie raporty to właśnie Decora i Libet. Dla obydwu spółek III kwartał powinien być sezonowo lepszy.
Edytowany: 11 listopada 2013 14:27

rozrabiaka77
0
Wpisów: 45
Wysłane: 11 listopada 2013 22:48:35
Czy mozesz wyjasnic jak kupic kontrakt na spadek np wig 20 ( badz odeslac mnie do jakiejs lektury badz strony internetowej)

Pozdrawiam

mrk
17
Wysłane: 12 listopada 2013 09:30:03
Najlepiej chyba poczytać o tym na stronach bossy: http://bossa.pl/edukacja/kontrakty/
Żeby grać na kontraktach musisz też mieć podpisaną umowę ze swoim domem maklerskim na obrót instrumentami pochodnymi (derywatami), a zlecenia składa się tak samo jakbyś handlował akcjami.
Jeśli jednak jesteś początkujący to nie polecałbym spekulacji na kontraktach. Gra się tam dużo ciężej niż na akcjach. Spekulując na kontraktach trzeba pamiętać, że rzuca się wyzwanie innym spekulantom, którzy nierzadko zajmują się tym od wielu lat.
Instrument ten staje się jednak bezpieczniejszy kiedy chcesz tylko zabezpieczyć posiadane akcje tak jak to teraz robię i do tego celu mogę go polecić. Trzeba jednak pamiętać, że zazwyczaj zmiany kontraktu będą inne niż zmiany akcji w Twoim portfelu, szczególnie jeśli masz mało zdywersyfikowany portfel. W skrajnym przypadku akcje mogą spadać a kontrakt może rosnąc zwiększając straty, gdyż indeks mwig40 na który masz kontrakt zachowuje się silniej od rynku i Twoich spółek. Trzeba o tym pamiętać, gdyż stwarza to dodatkowe ryzyko, szczególnie w krótkim terminie.
Edytowany: 12 listopada 2013 09:30

pmag
0
Wysłane: 12 listopada 2013 09:43:53
W sumie to dobrze wyjaśnione. Też odradzałbym dla początkujących.

carollo11
0
Wpisów: 71
Wysłane: 12 listopada 2013 09:58:30
Zastanawiam sie nad walorami GPW po dynamicznym wrzesniowo pazdziernikowym odbiciu spadki,czy to cisza przed burza...prosze o komentarz..w miare mozliwosci oczywiscie..

mrk
17
Wysłane: 12 listopada 2013 15:09:41
Złożyłem zapis na Mercator Medical. Spółka nie wyceniła się tanio, ale wydaje się dosyć ciekawa. Oferta nie jest duża i biorąc pod uwagę mocne napływy do funduszy powinna się sprzedać zarówno w transzy detalicznej jak i instytucji. Myślę, że wynik na debiucie będzie zależał od przyjęcia tej oferty przez instytucje no i oczywiście od nastrojów na rynku w dniu debiutu, z czym różnie może być. Zapis jest za 20% portfela, ale spodziewam się redukcji, więc pozycja będzie docelowo pewnie za kilka % portfela.

carollo11
tak jak pisałem wyżej, spodziewam się że nasze indeksy jeszcze będą niżej, ale nie wiem jaki będzie zasięg korekty. Dlatego też nie sprzedawałem do tej pory akcji, bo tak jak mówiłem w hossie można łatwo zostać na peronie, a wybrałem kontrakty na spadek mwigu. Kontrakty mają też dużo niższe koszty transakcyjne.
Być może sprzedam coś po publikacjach wyników za III kwartał, które w większości wychodzą już za 2 dni.
Dodam, co również zamieszczałem w podsumowaniu, że nominalnie pozycja w kontraktach to około 50% wartości akcji w portfelu, więc netto i tak mam pozycję na wzrosty.
Edytowany: 12 listopada 2013 15:11

rozrabiaka77
0
Wysłane: 12 listopada 2013 18:14:28
Dziekuje za podnie strony oraz za ostrzezenie

Pozdrawiam

mrk
17
Wysłane: 14 listopada 2013 10:19:31
Zamknąłem dziś krótką pozycję na FW40 w cenach 3477-3480. Amerykanie wczorajszą sesją zafundowali dziś wysokie otwarcia. Zysk to jakieś 80 pkt z kontraktu więc mimo to całkiem dobrze zrekompensowały straty z ostatniej korekty na akcjach. Wydaje mi się, że mwig40 może zachowywać się teraz lepiej od innych indeksów mniejszych spółek, więc nie chcę ryzykować grając na nim na spadki.
W zależności jak będzie rozwijać się sytuacja być może wrócę do kontraktów.

Za prawie całą wolną gotówkę kupiłem na otwarciu CCC po 116,05, ale to tylko 4,5% portfela bo prawie 20% zablokowane pod Mercatora. To dzisiejsze otwarcie luką może być ostatnim tchnieniem podaży. W krótkim terminie, bo w średnim to nie jestem przekonany, że na tym papierze korekta się zakończyła. Na 116 przebiega ponadto fibo 50% ostatniej fali wzrostowej z września i października oraz wsparcie wynikające z dołka z początku października, więc odbicie było prawdopodobne.
Edytowany: 14 listopada 2013 10:22

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18