PLATIGE - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5

PLATIGE [PLI]

AKTUALNY KURS: 29,40 zł (-2,00%) 24-09-2019 11:13
markuz12
markuz12 PREMIUM
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2008-12-01
Wpisów: 350
Wysłane: 6 listopada 2015 16:36:45 przy kursie: 20,37 zł
timon,
czy kapitalizacja platige na poziomie 60 mln to dużo uwzględniając rozpalone nadzieje jakie idą za tym filmem?

Lukasz Konopko
Grupa: Bus Driver, SubskrybentP1, Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2011-06-22
Wpisów: 466
Wysłane: 6 listopada 2015 17:29:21 przy kursie: 20,37 zł

chimpo
Dołączył: 2012-09-24
Wpisów: 506
Wysłane: 6 listopada 2015 17:29:22 przy kursie: 20,37 zł
Ciekawe jaki budżet produkcyjny i marketingowy planują dla tego filmu?


markuz12
markuz12 PREMIUM
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2008-12-01
Wpisów: 350
Wysłane: 6 listopada 2015 20:03:46 przy kursie: 20,37 zł
Lukasz Konopko napisał(a):
Rozpalone nadzieje są bezcenne :) A spółka była wskaźnikowo droga już wcześniej.


Nie wiem jak to jest z inwestowaniem wskaźnikowm nigdy tego nie robiłem ale patrząc na wycenę stockwatch przy obecnym kursie 2 wskaźniki mówią o przewartościowaniu 3 o niedowartościowaniu a 1 optymalny
a gdybym podmienił wyrażenie rozpalone nadzieje na inwestowanie w przyszłość to lepiej by brzmiało nieprawdaż. Spółka z mało rentownej postprodukcji próbuje budować swoje produkty jak im to wyjdzie zobaczymy

distefano
Dołączył: 2014-02-07
Wpisów: 29
Wysłane: 6 listopada 2015 20:46:47 przy kursie: 20,37 zł
Ale Platige nie zajmuje się postprodukcją tylko produkcją od A do Z.

markuz12
markuz12 PREMIUM
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2008-12-01
Wpisów: 350
Wysłane: 6 listopada 2015 20:59:59 przy kursie: 20,37 zł
Postprodukcja rownież ale w poprzednim mailu myślałem rownież o produkcji na zlecenie

Scarry
Dołączył: 2011-02-28
Wpisów: 4 389
Wysłane: 7 listopada 2015 21:54:23 przy kursie: 20,37 zł
distefano napisał(a):
Ale Platige nie zajmuje się postprodukcją tylko produkcją od A do Z.


tego boję się najbardziej, nigdy nie podjęli się tak dużego zlecenia i nigdy Bagiński nie realizował takiego projektu.

Generalnie jest to ogromna szansa dla firmy, i dla inwestorów na wzrost wartości akcji, ale dróg że coś się nie uda widzę tu bez liku....
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to jest luksus w życiu." J. Walkiewicz
Edytowany: 7 listopada 2015 21:54

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 601
Wysłane: 7 listopada 2015 22:09:03 przy kursie: 20,37 zł
Fajny klimat. Pamiętajmy jednak, że w branży filmowej - podobnie jak w growej - dużo większa wartość w łańcuchu dostaw jest na odcinku dystrybucji niż produkcji.
Firmy producenckie mają jeden model biznesowy: zrobić jak najdrożej, przy jak najniższych faktycznych wydatkach. W takim świecie trzeba mieć dostęp do finansowania i odpowiednio się zabezpieczyć. 8 na 10 filmów traci pieniądze, prawa przejmuje bank albo fundusz i potem do końca świata monetyzuje. A kina, tak jak sklepy fizyczne, mają ograniczoną pojemność. W takim otoczeniu biznesowym trzeba przynajmniej na początku być podczepionym pod większego brata, żeby nie skończyć przygody z sińcem na oku.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 9 752
Wysłane: 24 listopada 2015 00:32:12 przy kursie: 24,09 zł
Omówienie sprawozdania finansowego GK Platige Image SA po 3 kwartale 2015r.

Zgodnie z przypuszczeniami bardzo dobre wyniki drugiego kwartału okazały się nie do powtórzenia. Spółka co prawda powołuje się na sezonowość w branży reklamowej, ale to tylko pół prawdy. Pratige zaliczył słabszy kwartał, ale znacznie lepszy od bezpośrednio porównywalnego w zeszłym roku.


Niestety spółka jest ultra niewdzięczna od strony analitycznej i niestety także inwestycyjnej. Wyniki są mocno niestabilne. Oczywiście, w innych branżach czy spółkach też są niestabilne, ale mimo wszystko znacznie bardziej przewidywalne. Grupa pomimo, że działa w wielu segmentach rynku rozrywkowo – mediowego nie publikuje rachunku segmentowego. Nie wiemy ile w danym kwartale zrealizowała aktywność w branży post-produkcyjnej, ile przyniosła organizacja i zabezpieczanie eventów, jaki przychód wygenerowała animacja czy w końcu produkcje własne. Nie znamy także portfolio zamówień nie mówiąc już o ich budżetach. Z pewnością spółka do perfekcji opanowała to czym naprawdę się zajmuje – wywoływaniem emocjonalnych reakcji. To właśnie za to płacą jej klienci, ale wydaje się także że emocje kupują inwestorzy.


kliknij, aby powiększyć


Przychody Grupy Kapitałowej Platige Image(GKPI) wyniosły 17,3 mln zł i były o 4,7 mln (38 proc.) wyższe r/r. Wzrost jest spory, ale warto także odnotować, że wzrosła także sezonowa amplituda i zmienność. Bez rachunku segmentowego oczywiście nie jesteśmy w stanie zweryfikować tego, czy faktycznie duża zmienność to efekt jedynie segmentu reklamowego. Doświadczenie podpowiada, że niekoniecznie, ale to w zasadzie bardziej przeczucie niż realne przesłanki poza zwiększeniem zakresu wahań.

W przypadku przychodów trzeba także wspomnieć o polityce rachunkowości. Grupa realizuje zlecenia głównie krótkoterminowe, czyli takie gdzie od momentu przyjęcia zamówienia do jego odbioru upływa do 6 miesięcy. Przy czym koszty prac wykonanych, a nie zafakturowanych w okresie powinna w jakiś sposób „przenieść” na kolejny okres sprawozdawczy. Możliwości są dwie – przez zapasy, a konkretnie produkty w toku, lub przez rozliczenia międzyokresowe.
Jeśli jednak realizowane zlecenie przekracza 6 miesięcy to spółka powinna pokazywać w kwartale szacowany koszt powiększony o przewidywaną marżę. Natomiast gdy nie jest jej w stanie wiarygodnie oszacować marży to powinna „puścić” je przez wynik do wysokości poniesionych kosztów. Jak dzielą się kontrakty i jak zmieniają w ciągu roku niestety nie wiemy. Same zapasy i RM fluktują, a pozycje są rozpisane szczegółowo dopiero w raporcie rocznym.

Grupa pokazuje rachunek wyników w układzie rodzajowym. Czyli nie dostajemy wprost kosztów stałych i zmiennych przypisanych do sprzedaży, tylko sumę. Najmniej zmienne są koszty jak widać koszty pracownicze i amortyzacja. Koszty usług obcych w większości będą zmienne podobnie jak koszty materiałów i energii. W ciągu ostatnich prawie już 3 lat, koszty stałe w takim rozumieniu wahają się pomiędzy 6,8 a 8 mln zł, a wiec ta stałość jest mocno umowna. Za koszty zmienne stanowią od 38 do 50 proc. Koszty stałe można też próbować oszacować z rozrzutu i regresji liniowej przychodów i wyniku na sprzedaży.


kliknij, aby powiększyć


Z takiego porównania dostaniemy około 5 mln kosztów stałych, natomiast resztę stanowić będą koszty zmienne. Jednocześnie z powyższego wykresu widać, że raportowany kwartał (zielony romb)wypadł znacząco poniżej linii regresji. Albo więc wzrosły mocno koszty stałe, albo zmniejszyła się marża realizowana na kosztach zmiennych.

Wyniki są cały czas mało stabilne, ale widać wyraźnie, że relatywnie dobre kwartały przeplatają się ze słabszymi. Pozytywem tego roku jest fakt, że w tych słabszych spółka także zarabia. W tym kwartale marża na sprzedaży wyniosła 4 proc. w porównaniu do minus 4 proc. przed rokiem.


kliknij, aby powiększyć


Skumulowany zysk netto za ostatnie 4 kwartały wynosi 3 mln zł, ale przez wynik przeszło trochę zdarzeń jednorazowych (we wcześniejszych kwartałach, obecny jest takowych pozbawiony). Jeśli odpis uznamy za jednorazowy, bo różnice kursowe tak spokojnie można potraktować, to powtarzalny wynik urośnie nam do około 4 mln zł. Innymi słowy, gdyby spółka dalej nie rosła i raportowała już do końca świata taki wynik, to jej wartość można by szacować na połowę obecnej kapitalizacji. Rynek spodziewa się zatem wzrostu. To oczekiwanie ma do pewnego stopnia uzasadnienie w bilansie. Rozliczenia międzyokresowe kosztów i zapasy w bilansie są znacznie wyższe niż w roku ubiegłym co świadczy o zwiększonej ilości realizowanych prac. Niewidomą pozostaje czy zostaną rozliczone już w następnym kwartale czy kolejnych, a także jaka marża na tych kontraktach będzie zrealizowana.

O ile obecna kapitalizację po tym raporcie można by uznać za wygórowaną, ale nie oderwaną od rzeczywistości, to kurs „oszalał” przed wynikami kwartalnymi po informacji o tym, że spółka pozyskała producenta, który ma ją wspomóc w szukaniu finansowania. Innymi słowy tego finansowania nie ma, a tak naprawdę w dużym uproszczeniu ma tylko na razie recenzenta scenariusza i profesjonalnego twórcę i wykonawcę budżetu (to nawet dużo, ale na razie pewności nie ma, że film w ogóle powstanie). Informacje o chęci realizacji filmu na podstawie prozy Sapkowskiego nie były nowe, a podpisana umowa znacząca. Można dojść do wniosku, że w dużej mierze inwestorzy kupili to co sprzedaje spółka – emocje, a konkretnie rządzę i ekscytację. Problem w tym, że kupili nie od spółki, ale od CD Projektu, który wypromował markę Witcher. To może być także przyczynek problemu, bo giełdowy podmiot, choć nie ma praw do ekranizacji, to ma prawa do marki, co może budzić pewne roszczenia w przyszłości.

Platige Image niewątpliwie robi dobre produkty i ma uznanie na rynku. Problem w tym, że jako podwykonawca ma ograniczone możliwości monetyzowania swoich kompetencji. Ruch w stronę filmu jest zatem ruchem tyleż dobrym, co ryzykownym. Z jednej strony bez ryzyka nie ma sukcesu, z drugiej jego materializacja może słono kosztować. Wiedźmin być może wspomoże wynik za parę lat, natomiast efekty kompetencji filmowych zobaczymy już przy okazji ekranizacji książki Kapuścińskiego, którego budżet ma wynieść około 20 mln zł, natomiast sam film pewnie trafi na ekrany pod koniec roku 2016. Na razie skapitalizowanych kosztów produkcji raczej jest niewiele, choć tutaj pewności nabierzemy dopiero przy raporcie rocznym.>> Więcej analiz najnowszych raportów finansowych jest tutaj

Powyższa treść przez 120 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

Pijaczysko
Dołączył: 2012-04-18
Wpisów: 101
Wysłane: 17 marca 2016 20:40:49 przy kursie: 17,50 zł
warto podać te informacje, bo film wydaje się być coraz bardziej realny a rozpoczęcie zdjęć będzie stanowić niewątpliwie przełom dla spółki
http://www.imdb.com/name/nm0391326/
Geralt

www.imdb.com/name/nm1391444/?r...
Ciri

;)


Pijaczysko
Dołączył: 2012-04-18
Wpisów: 101
Wysłane: 17 marca 2016 22:01:56 przy kursie: 17,50 zł
to jednak fałszywy trop.

(proszę o złączenie postów)

Kod:
Mod: Z racji różnicy w czasie niech zostanie tak, jak jest.
Edytowany: 18 marca 2016 04:12

Daimyo
Dołączył: 2013-03-08
Wpisów: 88
Wysłane: 5 kwietnia 2016 00:01:38 przy kursie: 20,45 zł

markuz12
markuz12 PREMIUM
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2008-12-01
Wpisów: 350
Wysłane: 5 kwietnia 2016 01:46:51 przy kursie: 20,45 zł
why invest in
tego nie rozumiem, dlaczego zagraniczny portal zainteresował się tak niepłynną spółką?

the_Marcin
Dołączył: 2016-08-13
Wpisów: 8
Wysłane: 13 sierpnia 2016 18:40:08 przy kursie: 25,20 zł
może dlatego, że know-how tej spółki to klasa światowa,
walory nie są płynne to fakt ale potencjał ja osobiście widzę,
lada dzień mam nadzieje na info o filmie, już takie konkretne
spójrzcie też na czwartkowe i piątkowe ruchy na walorze
największa zarejestrowana płynność od listopada 2015
Edytowany: 13 sierpnia 2016 18:41

Daimyo
Dołączył: 2013-03-08
Wpisów: 88
Wysłane: 16 sierpnia 2016 11:16:35 przy kursie: 25,00 zł
Bardzo dobre recenzje gry Bound

http://polygamia.pl/bound-recenzja/

www.polygon.com/2016/8/15/1243...

www.metacritic.com/game/playst...

Kod:
mod: linki bez cytatów będą kasowane na podstawie regulaminu forum
Edytowany: 16 sierpnia 2016 11:43

the_Marcin
Dołączył: 2016-08-13
Wpisów: 8
Wysłane: 21 września 2016 04:02:51 przy kursie: 30,00 zł
Myślicie, że Sean Daniel Company sypnie więcej niż te 'obiecane' ~30mln $? Bo ja mam przeczucie, że to możliwe po tym showcase'ie.

Uprzedzając pytania, o takiej kwocie wspomniał Bagińśki w jednym z wywiadów dawno temu.
Edytowany: 21 września 2016 04:04

jurror
Dołączył: 2015-06-06
Wpisów: 650
Wysłane: 25 września 2016 15:05:44 przy kursie: 43,00 zł
Lukasz Konopko napisał(a):
Rozpalone nadzieje są bezcenne :) A spółka była wskaźnikowo droga już wcześniej.


Teraz można zapytać się rozpalone nadzieje, gdy kurs osiąga historyczne maxima. Pytanie czy warto kupować przyszłość w tym wypadku czy nie , jeśli mówimy o wskaźnikach tych obecnych ale co istotniejsze też możliwych tych przyszłych?? Moim zdaniem jak najbardziej warto, tym bardziej iż kapitalizacja spółki wynosi ok 135 mln PLN.

Kto nie ryzykuje nie piję szampana.thumbright

Daimyo
Dołączył: 2013-03-08
Wpisów: 88
Wysłane: 1 listopada 2016 10:12:12 przy kursie: 28,30 zł
www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl...

Zarząd Platige Image S.A. z siedzibą w Warszawie ("Emitent") niniejszym informuje, że w dniu 31 października 2016 roku w Porto w Portugalii została zawarta umowa pomiędzy spółką zależną emitenta Platige Films sp. z o.o. a Imaginew Internacional Unipessoal Lda ("Producent") dotycząca wspólnej koprodukcji familijnego animowanego filmu fabularnego pod tytułem roboczym "Fatima: Animated Movie" ("Film") oraz krótkiej etiudy. Finalną wersję scenariusza opracowuje Philip LaZebnik, (scenarzysta m. in. takich produkcji jak Pocahontas, Mulan) reżyserem animacji będzie Bartek Kik (reżyser od lat związany z Emitentem) sponsorem Filmu jest Jeronimo Martins. Producentami Filmu są Rui Pedro Oliveira, Piotr Sikora oraz Jarosław Sawko.
Wartość kontraktu wynosi 4,5 miliona EUR, które to środki Producent będzie przekazywał Platige Films sp. z o.o. w 13 kolejnych ratach. W zamian za przekazane środki Platige Films sp. z o.o. przekaże producentowi 60% udziału w prawach autorskich do Filmu.
Premiera Filmu ma się odbyć 13 maja 2018 roku.

vladinho
Dołączył: 2015-01-03
Wpisów: 587
Wysłane: 17 maja 2017 12:58:41 przy kursie: 55,00 zł
no to Ci co czekali w końcu się doczekali ;)

platige podpisuje umowę z netflix'em

Cytat:
Platige Image podpisało z Netfliksem oraz spółkami Interborough Inc. i Antimatter Inc. umowę określającą warunki współpracy stron przy produkcji filmowej opartej na prozie Andrzeja Sapkowskiego o wiedźminie Geralcie


Nadal niewiele wiadomo, bo nie ma gwarancji, że serial powstanie. Jednak coś w końcu poszło do przodu

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 9 752
Wysłane: 17 maja 2017 15:54:39 przy kursie: 55,00 zł

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,842 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d