pixelg
PURE - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6

PURE [PUR]

AKTUALNY KURS: 130,00 zł (-3,70%) 15-01-2021 17:02
krewa
krewa PREMIUM
235
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 7 459
Wysłane: 29 września 2020 10:17:40 przy kursie: 83,80 zł
PURE BIOLOGICS - analiza techniczna na życzenie


Zacznę od krótkiej analizy technicznej z 27 lipca:
Cytat:
...walor w silnym trendzie wzrostowym, który zaczyna wytracać swój impet. Dzisiejsza podażowa ofensywa powstrzymana w okolicy 50-okresowej średniej i pierwszego zniesienia Fibo, ale martwi mnie wolumen - jest on wyższy od średniej. Jest to pierwsze poważne ostrzeżenie. Na dodatek przebieg linii RSI sugeruje, że utrzymanie dotychczasowego tempa wzrostów będzie problematyczne - istnieje ryzyko przełamania linii trendu. Nadrzędny trend na chwilę obecną nie jest zagrożony, ale szanse na wystąpienia korekty są spore.

Na ówczesnym wykresie wskazałem poziom docelowy zwyżki na 140 zł, a więc realizacja zysków mogła nastąpić właśnie stamtąd. I tak też się stało - patrząc na rozkład wolumenu i przebieg linii wskaźnika AD można śmiało stwierdzić, że mamy do czynienia z realizacją zysków właśnie. O możliwości powrotu do wzrostów można będzie mówić dopiero jak wyschnie podażowe źródełko. Rozbudowa przeceny nawet do poziomu 67-70 zł nie zmieni długoterminowego układu sił i będzie się mieścić w ramach dopuszczalnej korekty.
Najbliższe opory to 100 zł i 50-okresowa SMA, wobec której kurs wykazuje się posłuszeństwem.
Ponieważ na większości wskaźników obowiązują sygnały sprzedaży, reakcji kupujących należy oczekiwać dopiero w pobliżu wsparć lub zniesień Fibonacciego. Wcześniejsze angażowanie się pośrodku niczego nie ma większego sensu.


kliknij, aby powiększyć


Powyższa treść przez 21 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.
Edytowany: 29 września 2020 10:23

tomasz321
tomasz321 PREMIUM
37
Dołączył: 2013-10-13
Wpisów: 198
Wysłane: 5 października 2020 09:48:50 przy kursie: 82,60 zł
Ogłoszenie Pure Biologics zapotrzebowania wykonania usługi badań przedklinicznych projektu lekowego MultiBody PB001

Regularnie przeglądam Bazę Konkurencyjności w zakresie spółek, które są w moim zakresie zainteresowania. To bardzo interesująca lektura, dzięki której inwestor może znaleźć wiele ciekawych faktów. Właśnie natrafiłem na ogłoszenie Pure Biologics „Usługa polegająca na przeprowadzeniu badań przedklinicznych substancji badawczej- badania in vivo na modelu zwierzęcym”. Chodzi oczywiście o badania przedkliniczne projektu lekowego PB001 Multibody. Pełen tekst ogłoszenia znajduje się pod linkiem bazakonkurencyjnosci.funduszee...

tomasz321
tomasz321 PREMIUM
37
Dołączył: 2013-10-13
Wpisów: 198
Wysłane: 13 października 2020 10:43:08 przy kursie: 90,00 zł
Ukazała się informacja o e-konferencji aptamerowej "Jak Pure Biologics buduje wartość w oparciu o technologie aptamerowe". czwartek 15.10. godz. 10.00-12.00.
www.facebook.com/events/857713...

Przy okazji , w sobotę byli w Parkiecie - "Pure Biologics: Pandemia nie opóźnia" www.parkiet.com/Technologie/31...


tomasz321
tomasz321 PREMIUM
37
Dołączył: 2013-10-13
Wpisów: 198
Wysłane: 16 października 2020 14:07:25 przy kursie: 85,80 zł
Inwestorskie spojrzenie na e-konferencję aptamerową "Jak Pure Biologics buduje wartość w oparciu o technologie aptamerowe", która odbyła się w dniu 15.10.2020r.

Z założenia konferencja ta była konferencją edukacyjną, jednak wydaje się oczywistością, że znajomość merytoryczna projektów i ich postępów w spółkach biotechnologicznych przekłada się na inwestorską ocenę prawdopodobieństwa sukcesu, dlatego też przedstawię kilka ważnych myśli z tej konferencji. Na początku prezes F.Jeleń pokazał dwa strategiczne obszary „dywizje” w których spółka działa – aptamery i przeciwciała w tym : trzy projekty lekowe oparte na przeciwciałach, jeden projekt lekowy oparty na aptamerach i dwie terapie pozaustrojowe oparte na aptamerach. Ta dwugodzinna konferencja została poświęcona wyłącznie aptamerom, czyli obszarowi który nie był dotąd zewnętrznie szeroko omawiany dla inwestorów. Przypomnę tylko, że aptamery to sztucznie wyprodukowane krótkie fragmenty, zbudowane z tego samego materiału co DNA. Przypominają one w bardzo wielu aspektach przeciwciała i mogą być zastosowane jako cząsteczki terapeutyczne i diagnostyczne.

W trakcie konferencji przedstawiono główne osoby odpowiedzialne za projekty aptamerowe w Pure Biologics wraz z konsultantami naukowymi prof. Bogusław Paradowskim, oraz prof. Konradem Rejdakiem, prof. Günterem Meyerem. Po niezbędnym krótkim wprowadzeniu tematu dr Przemysław Jurek, omówił obszary w jakich rozwijane są aptamerowe projekty PB tj. pozaustrojowe terapie z aktywnymi filtrami molekularnymi oraz celowane nośniki leku tzw. koniugaty Aptamer-Lek. Koniugaty nośnik-lek to kompleksy, które zawierają nośniki leków, z którymi lek jest wiązany. Wiązaniu leku z nośnikiem często towarzyszy zmiana jego dystrybucji poprzez zwiększeniu kumulacja w tkance docelowej. Skutkuje to większym stężeniem leku w tkankach docelowych niż w przypadku podawania wolnego leku.

Spółka celuje w choroby rzadkie gdzie bariery rejestracyjne, procedowanie i prowadzenie badań jest łatwiejsze, wiec można je szybszej i prościej skomercjalizować. Terapie pozaustrojowe realizowane w spółce to PB002 (choroba Devica czy inaczej NMO) i PB005 (choroba miastenia). Ideą tych terapii jest stworzenie filtru wychwytującego z plazmy pacjenta określone białka patogenne, wywołujące daną chorobę. Taki filtr wystarczy potem włożyć do konkretnej maszyny przeznaczonej do aferezy (odseparowania z krwi patogennych czynników). Ta procedura medyczna i sprzęt znany i używany od wielu lat a więc „jedynym problemem” jest stworzenie specyficznego filtra a całą resztą – promocją, dystrybucją itp. zajmą się firmy, które produkują i dostarczą do szpitali takie maszyny. Ideą biznesową wobec tego jest podpisanie umowy parteringowej z firmą dostarczającą taki sprzęt do szpitali. To czterech głównych światowych graczy, którzy równocześnie monopolizują też rynek tj. jak szpital kupuje od nich maszyn, to musi dalej kupować filtry. Podsumowując, ciekawe jest to, że istnieje gotowa infrastruktura do rozwijanych przez PB terapii pozaustrojowych na całym świecie.

Projekt PB002 przygotowuje się obecnie do badań przedklinicznych w I półroczu 2021r. Prof. Bogusław Paradowski konsultant naukowy, praktyk lekarz zajmujący się na co dzień chorobą Devica wystąpił w czasie konferencji, gdzie opowiedział o samej chorobie i o tym, co mógłby zrobić taki specyficzny filtr tworzony właśnie przez Pure Biologics. Co ciekawe obecne badania w projekcie PB002 (pomimo tego, że są one od strony formalnej na etapie przed badaniami na zwierzętach) prowadzone są już nie in-vitro czyli na komórkach czy linach komórkowych, ale na konkretnym osoczu klinicznym pobranym od chorych na tą chorobę czyli można w praktyce sprawdzić, czy to działa czy też nie. I spółka jednoznacznie twierdzi, że filtr ten działa i wyłapuje białka patogenne, odpowiedzialne za tę chorobę. Ostatnio wyniki swoich badań przedstawili na jednej z największych konferencji aptamerowych w Oxfordzie.

Drugi projekt PB005 też opiera się na zasadzie aferezy, tj. stworzenia filtra, którego zadaniem jest wychwycenie specyficznego białka odpowiedzialnego za chorobę miastenię i włożenie go do maszyny do aferezy. Na konferencji Prof. Konrad Rejdak, prezes Polskiego Towarzystwa Neurologicznego opowiedział o tej chorobie a potem o pomyśle i badaniach Pure Biologics. Wg. Pana prof. „dają głęboka nadzieję…, wierzy głęboko, ze będzie to nowy kierunek” Sam projekt jest na wcześniejszym stopniu badań niż projekt PB002, jednak jak mówi kierownik projektu, wyniki są bardzo obiecujące. Trzeba też pamiętać, ze projekt PB002 „przeciera szlaki” a przy identycznej idei jak PB005 zespoły nabywają kompetencji, dlatego też każdy kolejny powinien być realizowany szybciej i sprawniej.
Na koniec omówiono projekt AptaMLN czyli projekt zastosowania aptamera jako nośnika leku nowotworowego. Tego rodzaju terapie celowane konugat z lekami (przeciwciało-lek) są już zarejestrowane na rynku a kilkaset jest w przedklinice oraz w badaniach klinicznych. Taki koniugat tworzy chociażby znana na polski rynku firma astra Zeneca. Projekt AptaMLN celuje w czerniaka, który zajmuje 5 miejsce wśród nowotworów na świecie- 300 tys. przypadków wobec szacowanych za 10 lat dwukrotnie większej ilości.

Podsumowując – dla mnie osobiście, konferencja była bardzo ciekawa, ze względu na przedstawione bardzo szczegółowo projekty aptamerowe i ich postępy. Niezwykle ważne było też potwierdzenie sensowności rozwijanych projektów przez spółkę poprzez profesorów medycyny, praktyków i uznanych autorytetów, którzy tymi chorobami zajmują się, na co dzień. Wielu specjalistów podkreśla, że aptamery mogą stać się „czarnym koniem” biotechnologii a przynajmniej rozwijać się bardziej dynamicznie niż przeciwciała, ze względu na swoje unikalne właściwości. Sto osobowy zespół Pure Biologics (z czego 40% z tytułem dr), wydaje się, że rozwinął i pogłębia kompetencje w tym zakresie.

Praktycznie dla inwestora – wydaje się, że z projektów aptamerowych można by zrobić oddzielną firmę w Pure Biologics ale jeśli występują w firmie razem z projektami leków opartych na przeciwciałach to większa ich ilość stanowi większe prawdopodobieństwo sukcesu. Które z nich dojdzie/i czy dojdzie do etapu komercjalizacji czyli parteringu to oczywiście się dopiero okaże, ale moim zdaniem inwestor powinien się posługiwać prawdopodobieństwem tego czy jest na to szansa czy też nie. A na szacowanie tego prawdopodobieństwa wpływa przede wszystkim obserwacja postępu prac i ilość realizowanych projektów. To z jednej strony jest dość proste a z drugiej wymaga określonej wiedzy, którą można zdybywać na takich konferencji jak ta. Zapowiedziano też za kilka tygodni podobną konferencję o przeciwciałach i postępie prac, dlatego też każdy inwestor zainteresowany inwestowaniem w biotechnologię powinien ją obejrzeć, ja na pewno też to zrobię.


krewa
krewa PREMIUM
235
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 7 459
Wysłane: 13 listopada 2020 08:48:58 przy kursie: 113,50 zł
PURE BIOLOGICS - analiza techniczna na życzenie


W analizie technicznej opublikowanej pod koniec września zwracałem uwagę, że kurs znajdował się pośrodku niczego i na reakcję kupujących wówczas nie należało liczyć. Ta, zgodnie z prognozą, miała miejsce właśnie na istotnym wsparciu 70 zł, gdyż stosunek zysku do ryzyka był niezwykle korzystny.
Efekty uaktywnienia się popytu widać gołym okiem i kurs jest na dobrej drodze do konfrontacji z historycznym szczytem a zamknięcie bieżącego tygodnia powyżej poziomu 115 zł w sposób zdecydowany przyczyni się do realizacji tego celu. W przeciwnym wypadku tygodniowa świeca świadczyć będzie o utracie wyczucia kierunku i może zaowocować jeszcze jedną falą korekcyjną.
Najbliższe wsparcia to poziom 109 zł oraz strefa 94-96 zł zaznaczona na wykresie niebieskim kolorem.


kliknij, aby powiększyć


Powyższa treść przez 21 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

kzak33
0
Dołączył: 2019-02-13
Wpisów: 18
Wysłane: 15 listopada 2020 12:59:56 przy kursie: 116,00 zł
Może mi ktoś powiedzieć, czy przy nadchodzącej emisji akcji będzie możliwość zapisów na akcje dla inwestorów indywidualnych?

anti
anti PREMIUM
12
Dołączył: 2020-08-22
Wpisów: 22
Wysłane: 15 listopada 2020 14:23:36 przy kursie: 116,00 zł
Dla inwestorów indywidualnych wstępnie przewidziana jest pula 100 tys. akcji (z maks. 600 tys. całości nowej emisji). Te i inne ważne informacje są dostępne w prospekcie opublikowanym na stronie spółki - polecam zapoznać się.

Koordynatorem oferty jest DM BOŚ (nie wiem czy będzie można zapisać się w innych biurach).

Analityk Fundamentalny
65
Dołączył: 2011-12-27
Wpisów: 527
Wysłane: 16 listopada 2020 10:34:48 przy kursie: 110,00 zł
Emisja rozwojowa - omówienie sprawozdania finansowego Pure Biologics po III kw. 2020 r.

Pure Biologics to firma nowych technologii, która obecnie znajduje się w fazie rozwojowej, która ma doprowadzić do komercjalizacji swoich prac badawczych nad innowacyjnymi lekami biologicznymi. Zachęcam do zapoznania się z poprzednimi analizami (np. www.stockwatch.pl/forum/wpis-n...), a w szczególności w zakresie informacji na temat leków chemicznych, biologicznych, generycznych oraz biopochodnych.
Uwaga! Pełna treść wpisu zarezerwowana jest dla osób posiadających abonament i stanie się ogólnodostępna dnia 11-11-2021 10:34:48.

Zamiast czekać, zamów abonament, a uzyskasz natychmiastowy dostęp do wszystkich treści i narzędzi serwisu.

(Liczba znaków: 19752)


>> Wyceny automatyczne są tutaj
>> Więcej analiz najnowszych raportów finansowych jest tutaj
Analityk fundamentalny z zawodu, ale przede wszystkim z pasji. Miłośnik GPW - #giełdamojapasja.
Edytowany: 18 listopada 2020 15:05

tomasz321
tomasz321 PREMIUM
37
Dołączył: 2013-10-13
Wpisów: 198
Wysłane: 23 listopada 2020 10:56:40 przy kursie: 123,00 zł
Pure Biologics – ostatnie wydarzenia, analiza najważniejszych faktów

W ostatnim czasie w Pure Biologics bardzo dużo się dzieje. Ta niezwykle ciekawa i moim zdaniem bardzo umiarkowanie wyceniana spółka biotechnologiczna staje się coraz bardziej popularna, co widać chociażby w zmianach rankingów popularności w znanych serwisach inwestorskich. Bardzo mnie to cieszy, ponieważ od blisko dwóch lat spółka jest w moich spółkach obserwowanych, staram się ją regularnie analizować a zdaje się, że jej postrzeganie przez rynek zaczyna się radykalnie zmieniać. Obecnie Pure Biologics przygotowuje się do przejścia na rynek główny połączonego z emisją akcji. W ostatnim czasie zrealizowała kilka konferencji naukowo-edukacyjnych. Niewątpliwie były to bardzo potrzebne działania, ponieważ spółka realizuje swoje projekty biotechnologiczne w zakresie przeciwciał i aptamerów czy materii kompletniej nieznanej przeciętemu inwestorowi. Ponadto ukazał się raport za III kw., ustalono maksymalną cenę emisyjną akcji oraz Boś wydał raport analityczny z wyceną spółki. To bardzo duża różnorodność informacji, dlatego poniżej chciałbym przedstawić klika uwag i elementów, które zasługują na szczególną uwagę inwestora.

Poniżej szczegółowo zostały przedstawione następujące zagadnienia

1. E-konferencja przeciwciałowa, skrót, komentarze
2. Raport Boś, na co należy zwrócić uwagę
3. Emisja akcji
4. Raport za III kw. 2020, najważniejsze fragmenty, podsumowanie

Pełna analiza dostępna pod growthinvestment.pl/pure-biolo...

MrBlue2
31
Dołączył: 2019-11-24
Wpisów: 314
Wysłane: 23 listopada 2020 22:54:18 przy kursie: 123,00 zł
Spółka chce przeprowadzić emisję 600 tys akcji po 90 zł tj pozyskać 54 mln

Obecna wycena spółki to 123 zł

kapitały własne 529 tys Think

Pure Biologics posiada w swoim portfelu projekty potencjalnych innowacyjnych leków biologicznych oraz opartych o aptamery. Rozwija również urządzenia medyczne. Ma zamiar pozyskać do 60 mln zł na wymagany wkład własny do grantów. W tej chwili Pure Biologics realizuje projekty badawcze o wartości 140,46 mln zł, z czego 104,47 mln zł stanowią dotacje na badania i rozwój.

Dzięki środkom z oferty publicznej spółka będzie miała możliwość otrzymania grantów na realizację pięciu kluczowych projektów w ramach zawartych z NCBR umów o dofinansowanie.

Tak się robi wielkie pieniądze! Mając kapitał własny 529 tysKris59
10
Dołączył: 2013-02-19
Wpisów: 154
Wysłane: 24 listopada 2020 08:43:09 przy kursie: 123,00 zł
MrBlue2.
Tak sie raczej wyciaga pieniądze podatników na małoprawdopodobne "sukcesy wynalazcze ". Emisja po 90 zł ale zainteresowanie fundów niewielkie wbrew temu o czym w wywiadach wspomina Pan Jeleń.Bo inaczej w aneksie do prospektu procz ceny emisyjnej podanoby również kwotę o jaka zwiekszy się kapitał zakładowy spółki. Spólka tego na dziś nie wie bo nie wie ile akcji wykupią fundusze i czy w ogóle wykupią. Oczywiście o indywidualnych mogą byc spokojni bo tu może być spora redukcja i 100 tys akcji nowej emisji ulokują ale fundusze to nadal wielka niewiadoma.

Skimixa
Skimixa PREMIUM
13
Dołączył: 2012-05-19
Wpisów: 248
Wysłane: 25 listopada 2020 21:09:31 przy kursie: 109,00 zł
Skąd masz wiedzę że są to : na małoprawdopodobne "sukcesy wynalazcze "?
Podaj źródło proszę . Czy znasz projekty jakie realizuje Pure i możesz określić ich szanse na sukces?
Skąd posiadacz informacje o zainteresowaniu funduszy , czy to tylko Twoje domniemania ?
Prezes Jeleń poinformował, że inwestorzy instytucjonalni wyrazili duże zainteresowanie ofertą.
Pracowałeś przy jakiejkolwiek emisji? , bo z cytatu „procz ceny emisyjnej podanoby również kwotę o jaka zwiekszy się kapitał zakładowy spółki.’ wnioskuję , że nie .
Edytowany: 25 listopada 2020 21:29

Joker
79
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2009-03-01
Wpisów: 1 909
Wysłane: 25 listopada 2020 23:26:25 przy kursie: 109,00 zł
Wycena wydaje się być absurdalna.
Czyżby ktoś chciał wykorzystać dobry sentyment do spółek medyczny na giełdzie w związku z covid?
Nie twierdzę, że ludki nie zarobią, ale ta nowa ekonomia i wyceny na potrzeby emisji to bardziej fiction niż science.

Ale Spółka zadowolona, oferujący zadowolony, fundy zadowolone bo mf się zgadza, a inwestor prywatny i klient funduszu to się zobaczy- przecież to nieważne (?)

cegielka
3
Dołączył: 2010-12-20
Wpisów: 219
Wysłane: 26 listopada 2020 08:11:33 przy kursie: 109,00 zł
Ja jestem zadowolony i dokupię akcji w emisji. Mam trochę stażu na tej Spółce i jak do tej pory nie zawiodłem się. Spółka bardzo transparentna i wydaje mi się, że z bardzo dużym potencjałem. Uczciwy Zarząd to dla mnie podstawa a tutaj tak właśnie jest.

tomasz321
tomasz321 PREMIUM
37
Dołączył: 2013-10-13
Wpisów: 198
Wysłane: 29 listopada 2020 10:04:24 przy kursie: 105,00 zł
Pure Biologics "w pigułce" - krótki opis, ocena potenciału oraz ryzyka

Dawno mi chodziło po głowie zebranie najważniejszych informacji obserwowanych przeze mnie spółek. Wchodzą w skład tego - krótkie opisy spółki oraz najważniejsze zalety, szanse, atuty oraz wady i zagrożenia dla każdej z nich. Takie najbardziej aktualne informacje o danej spółce „w pigułce”. Będę się się starał, aby dane te były najbardziej aktualne i dlatego w razie potrzeby systematycznie modyfikowane.

Krótki opis działalności spółki

Pure Biologics jest firmą biofarmaceutyczną działającą w obszarze leków biologicznych, terapii pozaustrojowych oraz badań kontraktowych. Powstała w 2010 r., a od 2018 r. notowany jest na rynku NewConnect. Spółka prowadzi badania z wykorzystaniem własnych platform technologicznych do selekcji cząstek aktywnych – przeciwciał i aptamerów. Obecnie zespół ok 100 naukowców rozwija następujące, najważniejsze projekty:

PB001 MultiBody – rekombinowane bispecyficzne przeciwciało, które może znaleźć zastosowanie w immunoterapii raka jelita grubego
PB003 PureActivator – celem projektu jest opracowanie bimodalnego białka fuzyjnego (BBF) we wskazaniu na niedrobnokmórkowego raka płuc
PB004 PureBIKE – celem projektu jest opracowanie kandydata na lek, przeciwciała immunoterapeutycznego, do terapii potrójnie ujemnego raka piersi (TNBC)

Wszystkie powyższe leki są typu “first-in-class” (pierwsze w swojej klasie – o nowych mechanizmach działania).

PB002 AptaPheresis – projekt ma na celu opracowanie innowacyjnego terapeutycznego wyrobu medycznego opartego na aptamerach do stosowania podczas zabiegu selektywnej plazmaferezy u pacjentów z NMO, u których występują zagrażające życiu zaostrzenia objawów chorobowych
PB005 AptaMG – projekt ma na celu opracowanie innowacyjnego terapeutycznego wyrobu medycznego opartego na aptamerach do stosowania podczas zabiegu plazmaferezy u pacjentów w trakcie przełomu miastenicznego, tj. zagrażającego życiu zaostrzenia objawów miastenii

Zalety, szanse, atuty

Profesjonalny zespół naukowców (w tym ok. 40% w stopniu doktora) o wysokich wszechstronnych kompetencjach całego procesu rozwoju projektu od badań koncepcyjnych aż do przygotowania badań przedklinicznych oraz współpraca ze spektrum doradców klinicystów, praktyków.

Nowoczesne zaplecze badawcze. Autorskie unikalne w skali światowej platformy do selekcji przeciwciał i aptamerów – PureApta oraz PureSelect.

Rozwój trzech leków first in class, leków immuonkologicznych opartych na przeciwciałach, osiągających najwyższe ceny transakcyjne na rynku oraz pozwalających na znacznie wcześniejszą komercjalizację ze względu na potencjał i większe prawdopodobieństwo sukcesu w odniesieniu do leków konwencjonalnych. Równoległe rozwijanie dwóch projektów terapii pozaustrojowej opartych na aptamerach. Projekty te mają o wiele większe prawdopodobieństwo sukcesu niż projekty lekowe , przy niższych cenach transakcyjnych.

Na przełomie 2020/2021 pierwszy projekt lekowy PB001 Multibody wchodzi do badań przedklinicznych, w okolicach połowy 2021r do badań przedklinicznych planowany jest projekt lekowy PB003 PureActivator oraz projekt aptamerowy PB002 AptaPheresis. Projekty lekowe planowane są w badaniach przedklinicznych na ok. 1,5 roku, projekt aptamerowy na ok rok. Po ew. pozytywnej pierwszej paczce danych z etapu badań przedklinicznych danego projektu zdobywa on zdolność transakcyjną.

Wg. dostępnych danych prawdopodobieństwo sukcesu badań przedklinicznych wynosi 69%, wobec powyższego prawdopodobnym się wydaje, iż przy takiej liczbie projektów przynajmniej jeden lub dwa zdobędzie partering.

Finansowanie projektów powyżej 70% przez NCBiR .

Wady, zagrożenia

Możliwość zakończenia się niepowodzeniem danego projektu/lub projektów, wydłużenie czasu trwania projektów.

Ryzyko ograniczenia dostępności przyznanego a niewypłaconego finansowania ze źródeł publicznych.

Ryzyko konkurencji – minimalizowane poprzez systematyczny monitoring rynku rozwijanych leków.

Ryzyko utraty kluczowego personelu badawczego – minimalizowane poprzez duży program motywacyjny obejmujący wszystkich pracowników spółki.


kliknij, aby powiększyć

Autorska skumulowana ocena potencjału spółki (w odniesieniu do obecnej kapitalizacji)

kliknij, aby powiększyć

Autorska skumulowana ocena ryzyka spółkitomasz321
tomasz321 PREMIUM
37
Dołączył: 2013-10-13
Wpisów: 198
Wysłane: 11 grudnia 2020 08:38:15 przy kursie: 110,00 zł
Podsumowanie emisji akcji Pure Biologics

3 grudnia 2020 Pure Biologics dokonał przydziału 600 000 akcji, cena emisyjny wynosiła 90 zł, więc wpływ do Spółki to 54 mln zł.

Emisja została rozdzielona w następujący sposób:

100.000 akcji w Transzy Detalicznej, zostało objęte przez 2 293 inwestorów

500.000 akcji w Transzy Inwestorów Instytucjonalnych, zostało objęte przez 69 inwestorów

Redukcja zapisów dla inwestorów indywidulanych wynosiła aż 91,278%.


Część akcji została objęta przez osoby związane ze spółką:

a) W transzy dla inwestorów indywidulanych Andrzej Kierzkowski – Członek Rady Nadzorczej objął 270 akcji

b) W transzy dla inwestorów instytucjonalnych Augebit FIZ (beneficjentem rzeczywistym jest Tadeusz Wesołowski, Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej) objął 26 000 akcji


Istotną informacją jest również fakt, że Aviva Investors Poland Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. zwiększyło swoje zaangażowanie do 7,56% kapitału zakładowego wobec 0,45% przed emisją.


Przedstawicieli spółki na ostatnich konferencjach stwierdzili, że chcą aby ta runda emisji akcji była ostatnią, a wpływy z przyszłych komercjalizacji zasilały kolejne rozpoczynane projekty.


Pure Biologics oficjalnie przejdzie na rynek główny 14 grudnia.

infostrefa.com/infostrefa/pl/w...


kzak33
0
Dołączył: 2019-02-13
Wpisów: 18
Wysłane: 11 grudnia 2020 10:06:40 przy kursie: 112,00 zł
Jaki scenariusz przewidujecie w dzień debiutu na GPW tej spółki? Zejście ceny do 90 zł jest realne?
Zastanawiam się nad tym, bo niektórzy co kupili na emisji mogą chcieć zrealizować łatwy zysk. Z drugiej jednak strony redukcja prawie 92% pokazuje, że jest mocny popyt na te akcje.

mswoboda
mswoboda PREMIUM
0
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2020-10-27
Wpisów: 11
Wysłane: 11 grudnia 2020 11:49:00 przy kursie: 112,00 zł
Niestety nie doszacowałem skali redukcji, więc będę chciał dokupić, jeśli cena zejdzie do ok. 95 zł. Myślę, że to może być realne, jeśli w zapisach wzięło udział dużo osób nastawionych na szybką sprzedaż.

Seneca
2
Dołączył: 2019-01-10
Wpisów: 35
Wysłane: 11 stycznia 2021 00:02:36 przy kursie: 124,50 zł
purebiologics.com/news/projekt...

spółka wystartowała z przedklinika pierwszego projektu.

Trwają prace w ramach pierwszego panelu badań przedklinicznych w projekcie PB001. Badania prowadzi doświadczone w immunoonkologii i modelach nowotworów jelit CRO z Lund w Szwecji – Timeline Bioresearch.
Zgodnie z zapowiedziami Zarządu, pod koniec grudnia 2020 r. podano bispecyficzne przeciwciało pierwszej kohorcie myszy w badaniu maksymalnej tolerowanej dawki, w schemacie rosnącej dawki. Ustalona maksymalna tolerowana dawka będzie wykorzystana w kolejnym etapie eksperymentu do badania skuteczności tego przeciwciała.
Dzięki wykorzystaniu modeli spółka planuje zbadać hipotezę badawczą mechanizmu działania docelowej cząsteczki PB001.


moderatorzy - spółka opuściła już NC ;-)
Edytowany: 11 stycznia 2021 00:04

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,740 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +151,47% +30 293,47 zł 50 293,47 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d