Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

BoloGTB

BoloGTB

Ostatnie 10 wpisów
jenes napisał(a):
wstępne sprawozdanie finansowe jednostkowe spółki GetBack za 2018 rok:

wstępne jednostkowe sprawozdanie za 2018

Poziom odzysków w poszczególnych miesiącach przedstawiał się następująco:
Lipiec 2018 r. - 27 433 161 PLN
Sierpień 2018 r. - 24 373 874 PLN
Wrzesień 2018 r. - 22 263 962 PLN
Październik 2018 r. - 26 750 377 PLN
Listopad 2018 r. - 26 202 514 PLN
Grudzień 2018 r. - 39 791 759 PLN
Styczeń 2019 r- 21 351 534 PLN
Luty 2019 r. - 21 041 038 PLN
Marzec 2019 r. - 27 381 671 PLN

BoloGTB napisał(a):
Gdyby te odzyski szły na spłatę to OK, ale one są przeżerane przez królika i jego znajomych, znajomych , itd. W dodatku to sytuacja, gdy główne wierzytelności jak rozumiem były windykowane przed sprzedażą Hoistowi najlepszych pakietów. Po tym odzyski spadną gwałtownie.

bukos4 napisał(a):
moze tak byc ze odzyski znacznie spadna. teoretycznie powinny tez spasc koszty w zwiazku ze zwolnieniami grupowymi i restrukturyzacja, ale to bedzie widoczne za kilka miesiecy.odzyski nie wplywaja do GBK tylko do funduszy i tu jest cale bagno...


No i mamy wypowiedź Dąbrowskiego, ze odzyski będą 12-14 mln / miesiąc d'oh! a koszty po zwolnieniach grupowych 5-7mln/m-c co daje w najlepszym razie dochód 7 mln/m-c i to bez uwzględnienia spadku krzywej odzysku!!!
Cytat:
Jak wynika z raportu spółki, w ostatnich dziewięciu miesiącach spółka odzyskiwała z posiadanych portfeli wierzytelności przeciętnie ok. 27 mln zł na miesiąc, ale ze względu na zakłócenia w płynności kwoty w poszczególnych okresach znacznie się różniły. W najlepszym pod tym względem grudniu 2018 roku do GetBack wpłynęło 40 mln zł, w najsłabszym lutym 2019 roku - 20 mln zł. Członkowie zarządu firmy poinformowali, że po sprzedaży części aktywów na rzecz Hoist, spółka liczy na ustabilizowanie odzysków na poziomie 12-14 mln zł miesięcznie.

Cytat:
Według członków zarządu firmy docelowo miesięczne koszty mają się ustabilizować na poziomie 5-7 mln zł.

Cytaty za : www.bankier.pl/wiadomosc/GetBa...

Gdyby te odzyski szły na spłatę to OK, ale one są przeżerane przez królika i jego znajomych, znajomych , itd. W dodatku to sytuacja, gdy główne wierzytelności jak rozumiem były windykowane przed sprzedażą Hoistowi najlepszych pakietów. Po tym odzyski spadną gwałtownie.

Dzięki za odpowiedź, bo nie spodziewałem się, że w ogóle coś takiego jest możliwe i wchodzi w grę. Pomysł jest świetny thumbright i w takiej sytuacji to jestem zwolennikiem jak najsroższych kar dla Getback i reszty "śmietanki" ale oczywiście po pozytywnym utworzeniu takiego mechanizmu, bo jak do tej pory to przecież sami wysyłaliśmy pisma do KNF o "niekaranie" spółki bo de facto to kara dla niezabezpieczonych bo zabezpieczeni i tak będą spłaceni lub częściowo już są.

bukos4 napisał(a):
Bardzo owocne spotkanie w Komisji Finansów Publicznych.rozpoczęliśmy współpracę z artiomem.knf ma przedstawić zgłoszenie sygnalisty.nic już nie ukryja.ten raport dostał też Kenneth Ale nie znał polskiego więc dał go kondziowi.Hehe. następny krok to ministerstwo finansów i rachunek powierniczy na kary nakładane na getback.Żeby szły dla nas a nie do budżetu.pozdrawiam z drogi powrotnej

Pierwsze lepsze info od dłuuugiego czasu, ale jednego nie rozumiem : jak kary nakładane na Getback mogłyby iść do nas. Chyba chodzi o o fraudy lub inne nadzwyczajne odzyski.

BearHand napisał(a):
Haitong-wprowadzajacy GBK, robi okrągłe ustepstwa.

Kolejny bardzo poważny wierzyciel - redukcja spłaty poniżej 5% - mowa o Getin. Nic tylko dziękować d'oh!

Początek artykułu na pb.pl:

Cytat:
"GetBack zacznie ujawniać odzyski.
O normalnym raportowaniu nie ma jeszcze mowy, ale spółka chce, by akcjonariusze i obligatariusze wiedzieli więcej."

Normalnie chyba powinniśmy za to całować dąbrowskiego po nogach.
Coś co jest psim obowiązkiem zarządu i za co bierze kasę to teraz po prawie zatwierdzonym układzie , przedstawionym dzięki całkowitemu brakowi danych i kompletnie niekorzystnemu dla obligatariuszy, teraz znów przebąkuje o jakiś lepszych relacjach z obligatariuszami i akcjonariuszami??? No chyba , że chodzi o zabezpieczonych, którym zrobił dobrze.

Visit68 napisał(a):
Jest to problematyczne bo sporo papierow jest na okaziciela wiec teoretycznie każdy może sie posłużyć , druga sprawa ze Idea teraz bedzie występować jako obligatariusz po spłaceniu szczęśliwców z missellingu

Jeśli jest lepszy pomysł weryfikacji to chętnie się zapoznam, jednak nawet taki jest lepszy niż nic, bo jednak dostęp do skanu papieru nawet na okaziciela nie jest łatwy. A z kolei na pewno ja nie podam komuś pełnych moich danych widniejących na świadectwie czy zaświadczeniu depozytowym. Jak ktoś będzie chciał się wkręcić do tego stowarzyszenia to i tak znajdzie sposób, a przecież chodzi też o to, by dostęp do stowarzyszenia był dla wszystkich umoczonych w Getback a jednocześnie nie wymagał podania swoich pełnych danych osobowych, bo tego nawet przedstawiciele do RW nie robili.

Cytat:
Jednak jeśli ma to być platforma prywatna, to trzeba byłoby wprowadzić jakiś sposób weryfikowania użytkowników, którzy mogliby z niej korzystać.
Pytanie tylko jak ?
Skan świadectwa ewidencji obligacji przesyłany np do prezesa tego stowarzyszenia ?

Jeśli w ten sposób to TYLKO po zamazaniu wrażliwych danych i na to jestem skłonny się zgodzić.

Dziś niezły artykuł o Getback na Bankierze - www.bankier.pl/wiadomosc/Dlacz...

zgadzam się, że sprawa ( przynajmniej w mediach) bardzo ucichła a nie jest to nam absolutnie na rękę.
Dlatego każdy artykuł jest ważny.
Tutaj mamy też w końcu trochę o różnicach w stosunku do afery AG, bo nadal wielu niezorientowanych czytelników wrzuca te afery do jednego worka.

Cytat:
mBank wypowiedział umowę kredytu GetBackowi

Warszawa, 21.02.2019 (ISBnews) - mBank wypowiedział umowę kredytu spółce GetBack w restrukturyzacji w związku z brakiem spłaty w terminie należnej kwoty i odsetek, podał GetBack.
"Umowa została wypowiedziana w dniu 14 lutego 2019 r. z zachowaniem 30-dniowego okresu wypowiedzenia (liczonego od dnia 20 lutego 2019 r.); przyczyną do wypowiedzenia umowy był brak spłaty przez spółkę należnej kwoty odsetek oraz kapitału" - czytamy w komunikacie.

GetBack podał, że według stanu na 13 lutego 2019 r., należności z tytułu umowy wynosiły 26 216 606 zł.

"Wypowiedzenie umowy dotyczy całości kwoty kredytu z uwagi na fakt, że kwota ta pokryta została w całości zabezpieczeniem, zgodnie z postanowieniem sędziego-komisarza z dnia 9 października 2018 r. wydanym na zgromadzeniu wierzycieli spółki" - czytamy dalej.


źródło: www.money.pl/gielda/mbank-wypo...

Czyli najpierw dogadują się z bankami co do spłaty, a potem banki i tak mogą wypowiedzieć umowę i żądać całości.

edit
Nie odświeżyło się i poszedł ten sam news, choć źródło inne.

Informacje
Stopień: Obeznany
Dołączył: 24 kwietnia 2018
Ostatnia wizyta: 25 czerwca 2019 08:55:37
Liczba wpisów: 63
[0,02% wszystkich postów / 0,14 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,358 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d