EUCO - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9

EUCO [EUC]

AKTUALNY KURS: 2,10 zł (-7,08%) 19-09-2019 14:17
Krono
Wpisów: 8
Wysłane: 1 stycznia 2013 23:08:20 przy kursie: 10,14 zł
Jestem ciekaw waszego zdania na temat tej spółki panowie. Jak to możliwe, że świetne wyniki nie korespondują z ceną, która w tym momencie w zasadzie jest w połowie tez z debiutu? Co do samej firmy to sprawia wrażenie czarnego konia. Z tego, co do tej pory udało mi się dowiedzieć istnieje jeszcze tylko jedna konkurencyjna spółka, również notowana na giełdzie. Reszta konkurencji to przeważnie małe, czasami średnie firmy, ew. kancelarie prawnicze, ale to już mniejszym stopniu (firmy typu EUCO są bardziej wyspecjalizowane w swoim sektorze działalności). Co ciekawe przecież pootwierali filie w Czechach, na Słowacji, na Węgrzech, a teraz ostatnio na Rumunii. Główny oponent działa chyba tylko na terenie naszego kraju, mylę się?

grum
Wpisów: 282
Wysłane: 2 stycznia 2013 09:34:36 przy kursie: 10,19 zł
Wydaje mi się, że trochę zawęziłeś "oponenta" (konkurencję). Według mnie rynek jest wymagający, specyficzny. Obawiam się zwłaszcza "specyficzności" prowadzonej działalności, która w różnych krajach może być inna, pomimo, że Spółka działa w UE. Nawet rozdrobniona konkurencja nieźle może dokuczyć, zwłaszcza ta, która działa na rynku od "paru lat". Spółka otwiera filie w różnych krajach i staje się nowym graczem na tym rynku stając do konkurencji ze starymi wyjadaczami.

Jordan
Wpisów: 144
Wysłane: 2 stycznia 2013 14:07:18 przy kursie: 10,19 zł
Branża faktycznie jest bardzo perspektywiczna, ponieważ firmy ubezpieczeniowe mocno zaniżają wartość odszkodowań,mają możliwość spisywania spraw do 20lat wstecz a jakość dróg w Polsce jest naprawdę kiepska. Jednak konkurencja nie śpi. Poza Votum i setkami mniejszych firm/kancelarii istnieje też DRB, które działa na zasadach MLM. Rozwija się więc błyskawicznie i zabiera wiele spraw EuCo. Bo kogo byście wybrali po wypadku- gościa co chodzi po szpitalach itp czy gościa którego polecił Ci Twój znajomy?

vismaior
Wpisów: 4
Wysłane: 2 stycznia 2013 18:55:20 przy kursie: 10,19 zł
Jordan, rozumiem, że możesz zwracać uwagę Krono, że zawęża konkurencję w swoim poście ale uprawianie marketingu dla DRB w wątku poświęconym innej firmie na forum dla inwestorów jest nieco niesmaczne. Szczególnie, że promujesz gości, którzy chodzą po szpitalach - bo rozumiem, że to DRB masz na myśli pisząc o tym? Agenci EuCO od dłuższego czasu mają zakaz chodzenia po szpitalach. Owszem robili to w czasach, kiedy jeszcze nie było DRB a założyciele tej firmy uczyli się fachu właśnie w EuCO - czy to nie oni własnie ganiali wtedy po szpitalach? :P

DRB nie jest żadną konkurencją dla dwóch największych firm w tej branży jeśli chodzi o ilość i łączną wartość spraw, więc wbijanie się z tą nazwą w ten wątek jest idiotyczne. Liczącą się konkurencją mogłoby być Votum, gdyby nie to, że w przeciwieństwie do EuCO nie tylko nie mają wzrostów sprzedaży ale wręcz musieli skorygować własne prognozy na 2012 rok obniżając je w listopadzie o 10% gielda.onet.pl/votum-s-a-korek...

Jordan
Wysłane: 2 stycznia 2013 19:39:06 przy kursie: 10,19 zł
Nikogo nie promuje. DRB to trzecia siła w tej branży, do tego najszybciej się rozwijająca, więc warto o niej wspomnieć. Po prostu oni mają inną strukturę biznesu- działają na zasadzie polecenia więc często odbierają sprawy EuCo. I z tego co wiem oni nigdy nie grali nieczysto. Ja nie pochwalam ani nie ganię żadnej z tych spółek, ale chyba inwestorzy powinni wiedzieć o zagrożeniach. Jeśli uważasz, że ani Votum ani DRB nie są żadną dla nich konkurencją to albo niewiele wiesz albo pracujesz dla EuCo:) Z resztą to oczywiste, że jesteś oburzonym pracownikiem, który się specjalnie zalogował, żeby odpowiedzieć na mój post. I jak sam wspomniałeś to jest forum dla inwestorów, a nie towarzystwo wzajemnej adoracji, więc pozwól ludziom dzielić się wiedzą, nadziejami i obawami. Powiedz mi tylko, dlaczego w ciągu roku Euco spadło o 50%, a Votum urosło o 30%?
Edytowany: 2 stycznia 2013 19:52

ccgroup
ccgroup PREMIUM
Wpisów: 36
Wysłane: 3 stycznia 2013 10:27:19 przy kursie: 10,00 zł
Jak napisał Jordan forum jest po to aby dzielić się wiedzą. Dlatego chętnie dowiem się więcej na temat DRB. Szczególnie na jakiej podstawie twierdzisz, że jest to „trzecia siła w branży”? W przeciwieństwie do Votum i EuCO, które są spółkami publicznymi i podają do wiadomości dane finansowe i inne operacyjne na temat ich biznesu, trudno odszukać dane na temat DRB, na podstawie których można ocenić wielkość firmy DRB i jej potencjał. Jedynie czego dowiedziałem się z wpisów Jordana to ogólniki nie poparte faktami. Zgadzam się z wpisem vismaior, że wpisy Jordana to nic innego jak marketing a nie wymiana wartościowych informacji z innymi inwestorami czytającymi forum SW.

vismaior
Wysłane: 3 stycznia 2013 11:12:38 przy kursie: 10,00 zł
Jordan, oczywiście, że JESTEM agentem EuCO oburzonym Twoim słabym kłamstwem i piszę na temat branży którą znam a której najwyraźniej nie znasz Ty. EuCO było i jest pierwszą firmą odszkodowawczą w Polsce, która działa w systemie MLM, DRB zostało założone przez byłych pracowników EuCO z powieleniem systemu organizacyjnego EuCO. To jasne, że MLM opiera się głównie na poleceniach i na tym właśnie bazują systemy obu firm. Z tym, że to druga wyrosła z pierwszej a nie odwrotnie.

Ewidentnie pracujesz dla DRB i usiłujesz wmawiać ludziom, że system ich podpatrzony u EuCO w jakiś sposób rózni się od MLMu w wydaniu EuCO. Ewidentnie Twoi zleceniodawcy nie poinformowali Cię o faktach w należyty sposób - a w takiej sytuacji wystarczy poczytać zamiast pisać niezgodne z rzeczywistością głupoty.
Różnica między mną a Tobą polega na tym, że ja przyznaję się do tego kim jestem i upominam się, żebyś w wątku o EuCO pisał o EuCO a nie reklamował DRB w dodatku przez zarzucanie EuCO stosowanie nieczystych praktyk. Czarny pijar i obrzucanie błotem konkurencji nigdy nie przynosiły dobrych skutków tym, którzy je stosowali więc raz jeszcze proszę - odpuść.

Jeśli chcesz dyskutować o meritum nie używaj w stosunku do konkurencji obelżywych argumentów i "merytorycznych" ripost w stylu "z tego co wiem oni (DRB) nigdy nie grali nieczysto", bo jak widać niewiele wiesz a nie jest to najlepsze miejsce do wymiany tego typu informacji. Poza tym, uważam, że sens ma porównywanie w tym wątku spółek giełdowych a nie planktonu. Lekko przesadziłeś też z tą "trzecią siłą". Napisałbym Ci kto może nazywać się trzecią siłą w branży ubezpieczeń ale z wiadomych względów tego nie zrobię :) Z pewnością nie jest są to Twoi mocodawcy. Tym samym kończę dyskusję o DBR z Tobą - choć jestem gotów kontynuować ją w odpowiednim wątku o DRB jeśli mi taki wskażesz.

Wracając do sedna: nie wiem czy celowo przekręcasz moje słowa czy nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Świadomie postawiłem Votum obok EuCO z zaznaczeniem, że kiedy wyniki finansowe EuCO rosną i osiągają (niektóre wskaźniki przekraczają) prognozowe poziomy w tym samym czasie wyniki Votum są niższe niż prognozowane a Spółka ogłasza korekty planów.

"Na 2012 r. analitycy prognozują dla spółki wyniki na poziomie
8,9 mln zł zysku netto i
41,8 mln zł przychodów."

Źródło: www.gu.com.pl/index.php?option...:euco-rekomendacja-kupuj-dla-akcji-spoki&catid=99:porednictwo&Itemid=102

Inne prognozy:
gielda.wp.pl/isin,PLERPCO00017...

Wyniki EuCO za 3 pierwsze kwartały 2012 to:

8 400 mln zł zysku netto i
28 645 mln zł przychodów.

W tym samym czasie jak podałem, Votum osiąga wyniki mniejsze niż zakładane i koryguje prognozy: gielda.onet.pl/votum-prognozuj...

gielda.onet.pl/votum-s-a-korek...

Nie wiem dlaczego jest tak, że pomimo wzrostów - w ciągu ostatniego roku cena akcji EuCO z poziomu ok. 11,50 w grudniu 2011 wzrosła do 15,05 w styczniu 2011 a potem wahała się by dziś oscylować w okolicach 10 zł (czyli w ciągu roku realnie spadła o 10% choć oczywiście wahania były większe - Ty napisałeś, że spadła o 50% - niewiedza, czy znowu celowa manipulacja? a może znowu problemy ze zrozumieniem pisanego?).

W tym samym czasie cena akcji Votum wzrosła z 3,50 do 4,55.

Nie jestem analitykiem tylko agentem, który interesuje się własną firmą. Nie mam pojęcia z jakiego powodu występują takie róznice pomiędzy obiema spółkami, że kiedy jedna rośnie ceny jej akcji spadają a kiedy druga ogłasza, że nie udało jej się osiągnąć założonych wyników ceny jej akcji rosną. Na mój chłopski rozum powinno być odwrotnie. Odezwałem się bo wydawało mi się, że Krono też to zauważył w swoim komentarzu i ciekaw jestem co na to powie ktoś mądrzejszy, kto lepiej zna się na giełdzie. Słyszałem rózne opinie na ten temat ale raczej z gatunku powieści szpiegowskich niż real life.

Ciekawi mnie bardzo to, że wg rekomendacji DM BZWBK, którą podlinkowałem powyżej, prognozy finansowe EuCo sprawdzają się, tymczasem ich prognoza ceny akcji (ustalili cenę docelową na poziomie 22 zł) się póki co nie sprawdziła. To o tyle dziwne, że kiedy rozmawiam z osobami bardziej zorientowanymi w sprawach giełdowcyh, zgodnie potwierdzają, że rekomendacje ekspertów DM BZWBK z reguły są bardzo trafione.

Czy ktoś mądrzejszy może się na ten temat wypowiedzieć? Niekoniecznie proszę o to najmitów DRB.

vismaior
Wysłane: 3 stycznia 2013 11:25:15 przy kursie: 10,00 zł
Jordan, przepraszam za mój ton w poprzednim poście, uniosłem się niepotrzebnie. W sumie dlatego, że na wielu forach konkurencja szkaluje nas wyciągając i nagłaśniając błędy z początków działalności, których dziś po prostu nie popełniamy. W rzeczywistości szanuję DRB i inne firmy z branży bo większość wykonuje tak samo dobrą robotę jak my, chroniąc poszkodowanych przed zaniżaniem wypłacanych odszkodowań przez ubezpieczycieli. DRB szanuję szczególnie (tak - pomimo, że to konkurencja) bo przecież mamy wspólne korzenie i działamy w podobnym systemie. Pozdrawiam!

Jordan
Wysłane: 3 stycznia 2013 12:29:49 przy kursie: 10,00 zł
Nie jestem związany z żadną ze spółek, a DRB znam bo mój znajomy, który wcześniej miał wysokodochodową ale męczącą pracę rzucił ją i zajmuje się tylko DRB i po 3 miesiącach jest na stopniu menadżerskim i wciągnął już w to kilkadziesiąt osób. Byłem też z ciekawości na spotkaniu informacyjnym i sala była pełna a sposób prezentacji wiarygodny. Dlatego widzę potencjał dla tej spółki i po prostu w pierwszym poście o tym napisałem. Żadnego marketingu nie uprawiam. Chciałem jedynie zaznaczyć by nie skupiać się na samym Votum jako jedynym konkurencie.
Skoro mówisz że agenci EuCO nie stosują praktyk typu szpitale czy opłacanie policjantów drogówki to pewnie tak jest. Jakieś firmy to jednak robią bo to jest praktyka nagminna, a że EuCo jest liderem to podejrzenie padło na nich. Jeśli oczerniłem niezgodnie z prawdą to przepraszam.
Fajnie, że EuCo idzie na inne rynki, bo mogą być z tego naprawdę duże pieniądze.
Na koniec dodam, że rekomendacje można rozpatrywać jedynie w formie ciekawostki, a czasem nawet warto zająć pozycję odwrotną:)

Krono
Wysłane: 4 stycznia 2013 00:57:03 przy kursie: 10,00 zł
grum napisał(a):
Wydaje mi się, że trochę zawęziłeś "oponenta" (konkurencję). Według mnie rynek jest wymagający, specyficzny. Obawiam się zwłaszcza "specyficzności" prowadzonej działalności, która w różnych krajach może być inna, pomimo, że Spółka działa w UE. Nawet rozdrobniona konkurencja nieźle może dokuczyć, zwłaszcza ta, która działa na rynku od "paru lat". Spółka otwiera filie w różnych krajach i staje się nowym graczem na tym rynku stając do konkurencji ze starymi wyjadaczami.

Owszem, rynek jest specyficzny i wymagający, ale właśnie w jego "specyfice" tkwi siła. Dlaczego? Otóż odzyskiwanie odszkodowań to już specjalizacja, nawet wąska powiedziałbym. Towarzystwa Ubezpieczeniowe zupełnie inaczej podchodzą do roszczeń swoich klientów wtedy, kiedy reprezentuje ich taka firma jak EuCO. Specjalista zawsze wymusi większą ugodowość TU. Mniejsze, nienotowane na GPW podmioty też posiadają narzędzia nacisku na Ubezpieczycieli, ale ich pole manewru jest ograniczone. Konkurencji nie zawężałem, tylko odniosłem się do tej bezpośredniej z giełdy. Nie oponuję, że jeżeli dojdzie do sytuacji "siła złego na jednego", to nawet małe firmy z tej branży mogą być kłopotliwe, choć z drugiej strony póki co nie słyszałem, aby prowadziły ze sobą otwartą wojnę. Natomiast rzeczywiście perspektywa zmienia się po wejściu na rynek innego państwa, gdzie działają już podobne firmy, może mniejsze, ale za to z ugruntowaną pozycją i doskonałą znajomością tamtejszych realiów. Co w takiej sytuacji? Cóż, tutaj pojawia się pole do popisu dla analityków EuCO i czerpanie doświadczeń z dotychczasowej działalności spółek zagranicznych. Najbardziej interesuje mnie ta Rumunia, to jest duży rynek w porównaniu do tych, na których EuCO obecnie działa (oprócz Polski rzecz jasna), sporo można tam moim zdaniem ugrać, o ile właśnie poradzą sobie z ichniejszymi odpowiednikami kancelarii odszkodowawczych.

Jordan napisał(a):
Branża faktycznie jest bardzo perspektywiczna, ponieważ firmy ubezpieczeniowe mocno zaniżają wartość odszkodowań,mają możliwość spisywania spraw do 20lat wstecz a jakość dróg w Polsce jest naprawdę kiepska. Jednak konkurencja nie śpi. Poza Votum i setkami mniejszych firm/kancelarii istnieje też DRB, które działa na zasadach MLM. Rozwija się więc błyskawicznie i zabiera wiele spraw EuCo. Bo kogo byście wybrali po wypadku- gościa co chodzi po szpitalach itp czy gościa którego polecił Ci Twój znajomy?

Ile spraw zabiera (jeżeli zabiera) to nie nam oceniać, bo w przypadku EuCO są to tysiące. Natomiast póki co DRB nie przygotowuje chyba prospektów wejścia na giełdę, więc je pominąłem. Ale przyjrzę się z czystej ciekawości.

kosimski
Wpisów: 19
Wysłane: 9 stycznia 2013 20:38:52 przy kursie: 11,00 zł
Od kilku sesji wzrost, ciekawe, czy trend się utrzyma. Piszecie tutaj, że rynek jest specyficzny, trudny. Też odnoszę takie wrażenie, chociaż z drugiej strony nie jest powiedziane, że to przeszkoda dla rozwoju. Świadczy o tym chociażby ilość firm, które zajmują się odzyskiwaniem odszkodowań - jest ich dużo, ale w rzeczywistości liczy się tylko kilku głównych graczy.
Edytowany: 9 stycznia 2013 20:51

Krono
Wysłane: 10 stycznia 2013 18:12:25 przy kursie: 10,82 zł
Jeżeli prawdą jest to, że Spółka ma zamiar coraz częściej walczyć o odszkodowania w sądzie, to na pewno podziała to na jej korzyść. Wcześniej zdaje się główną rolę odgrywało dochodzenie odszkodowań w trybie przedsądowym. W sądzie jest szansa ugrać większe pieniądze.

falcon87
Wysłane: 11 stycznia 2013 19:40:11 przy kursie: 10,81 zł
Witam, czy byłaby szansa na jakąś świeżą analizę, przygotowaną przez doświadczonego gracza? Pozdrawiam, Łukasz.

Gim
Gim PREMIUM
Wpisów: 262
Wysłane: 15 stycznia 2013 18:32:41 przy kursie: 10,45 zł
A co mi tam, będę cynikiem :) EuCO wydało ok. 0,035 zł na akcje na WOŚP.

EuCO "gwiazdą" licytacji WOŚP

Cytat:
(...) przedstawiciele firmy zakupili złote serduszko z numerem 1 za 150 tys. zł i Złotą Kartę za 45 tys. zł.

Ja tylko mam jedno pytanie: gdzie spółka w raporcie zapisuje takie darowizny? W "6. Koszty reklamy i wydatki reprezentacyjne"?

vismaior
Wysłane: 16 stycznia 2013 18:56:26 przy kursie: 10,45 zł
Gim napisał(a):
A co mi tam, będę cynikiem :) EuCO wydało ok. 0,035 zł na akcje na WOŚP.

EuCO "gwiazdą" licytacji WOŚP

Cytat:
(...) przedstawiciele firmy zakupili złote serduszko z numerem 1 za 150 tys. zł i Złotą Kartę za 45 tys. zł.

Ja tylko mam jedno pytanie: gdzie spółka w raporcie zapisuje takie darowizny? W "6. Koszty reklamy i wydatki reprezentacyjne"?

Czyżby kolejna dobra dusza z konkurencji?

kosimski
Wpisów: 19
Wysłane: 16 stycznia 2013 21:40:46 przy kursie: 10,45 zł
Z tego co wiem, Spółka udziela się w WOŚP już od paru ładnych lat. Tylko że oprócz działań na rzecz poprawy wizerunku nie przynosi to chyba wymiernych korzyści finansowych.

Kamil Gemra
Wpisów: 3 006
Wysłane: 11 marca 2013 10:54:03 przy kursie: 13,80 zł
Informacja prasowa podsumowująca wyniki finansowe EuCO znajduje się już na microsite spółki:
Cytat:
W 2012 roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 45,5 mln zł i były wyższe o 31% od przychodów wypracowanych przez GK EuCO w roku 2011. Zysk operacyjny wyniósł 8,8 mln zł, natomiast zysk netto GK EuCO wyniósł 11,1 mln zł i był o 45% wyższy od wyniku netto wypracowanego w 2011 roku.

euco.stockwatch.pl/aktualnosci...

mackopl
mackopl PREMIUM
Wpisów: 598
Wysłane: 11 marca 2013 11:13:20 przy kursie: 13,80 zł
Można prosić o omówienie raportu?

mackopl
mackopl PREMIUM
Wpisów: 598
Wysłane: 11 marca 2013 11:15:53 przy kursie: 13,80 zł
Kamil Gemra napisał(a):
Informacja prasowa podsumowująca wyniki finansowe EuCO znajduje się już na microsite spółki:
Cytat:
W 2012 roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 45,5 mln zł i były wyższe o 31% od przychodów wypracowanych przez GK EuCO w roku 2011. Zysk operacyjny wyniósł 8,8 mln zł, natomiast zysk netto GK EuCO wyniósł 11,1 mln zł i był o 45% wyższy od wyniku netto wypracowanego w 2011 roku.

euco.stockwatch.pl/aktualnosci...

Tylko 1 679 to podatek dochodowy i już te procenty nie wyglądają tak dobrze.

Piter18pl
Wpisów: 148
Wysłane: 11 marca 2013 12:23:14 przy kursie: 13,80 zł
Te wyniki są sztucznie napompowane :) ebit -5% 2011vs2012:) i wszystko jasne. Wartość znaku towarowego została podniesiona i dlatego zysk netto niby wygląda pięknie :)

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9