pixelg
CORMAY - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

CORMAY [CRM]

AKTUALNY KURS: 1,192 zł (-1,49%) 18-06-2021 17:00
Miras
4
Dołączył: 2009-01-05
Wpisów: 296
Wysłane: 14 grudnia 2018 16:34:41 przy kursie: 1,25 zł
Cormay zgłosił dzisiaj do rejestracji jeden z analizatorów, nad którym pracował od bardzo długiego czasu - Hermes Senior .
- infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

keto2011
0
Dołączył: 2011-10-16
Wpisów: 10
Wysłane: 15 grudnia 2018 16:04:27 przy kursie: 1,25 zł
Mało kto już wierzył w tą spółkę a wygląda na to że się wygrzebią z kłopotów. Cena nadal wygląda atrakcyjnie.

krewa
krewa PREMIUM
436
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 8 126
Wysłane: 15 stycznia 2019 11:21:31 przy kursie: 1,14 zł
CORMAY - analiza techniczna na życzenie


W ostatnim półroczu kurs spółki ukształtował kanał zwyżkujący. Obserwowane odejście jest poniekąd skutkiem odbicia się od górnego pułapu kanału wskutek słabości trendu. Przebieg linii ADX, która wymknęła się z objęć kierunkowych, ostrzegał przed taką możliwością.
Faktycznie, świece z ostatniego miesiąca nie napawają optymizmem. Kurs jednak wciąż utrzymuje się powyżej wsparcia 1,10 zł wynikającego z połowy korpusu dużej białej świecy z 14 grudnia. Utrata tego wsparcia oznaczać będzie rezygnację popytu i zwiększy szanse na test dolnego pułapu kanału.
Patrząc na układ średnich, notowania nie dojrzały jeszcze do zmiany trendu. Owszem, średnioterminowa średnia przecięła długoterminową od dołu, ale styl w jakim to uczyniła nie zapowiada jeszcze odwrotu. Najlepiej, gdy przecięcie następuje po pewnym okresie tworzenia zwartej wstęgi z tych średnich, czyli po okresie konsolidacji, stanowiący podstawę wybicia.

kliknij, aby powiększyć


Powyższa treść przez 21 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl


MiHu
2
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2009-06-09
Wpisów: 76
Wysłane: 14 maja 2019 07:40:33 przy kursie: 1,06 zł
No i stało się, Diesse sprzedane po 13,3 mln euro + ewentualny dodatek do 1,2 mln euro przy osiągnięciu przez Diesse określonych wyników w '19 r.
Wg mnie wycena powyżej oczekiwań rynku.
Dobrze, że coś się ruszyło. Pieniądze już na koncie więc pozostaje realizować kolejne założenia.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 10 653
Wysłane: 23 września 2019 17:57:06 przy kursie: 0,999 zł
Ujemny wynik analizatora – omówienie sprawozdania finansowego Cormay po II kw. 2019 r.

W ostatnim czasie wydarzyło się parę pozytywnych rzeczy. Spółka odsunęła widmo utraty płynności, ale nadal w obecnym stanie nie przedstawia wartości ekonomicznej. Szansą na zmianę obrazu jest udana komercjalizacja urządzeń, ale do tego wciąż daleka droga.

Na początek obraz obecnej działalności. Od wielu kwartałów spółka traci sprzedaż i w ciągu ponad roku od ostatniej analizy niewiele się w tym aspekcie zmieniło. Przychody w II kw. 2019 r. były o 12 proc. niższe r/r.


kliknij, aby powiększyć


Niestety nie bardzo widać efekt rezygnacji z mniej rentownych produktów, o którym pisaliśmy w poprzedniej analizie. Mamy do czynienia raczej z naturalnymi fluktuacjami do pewnego stopnia uzasadnionymi zmianą kursów walutowych.


kliknij, aby powiększyć


Delikatnej redukcji ulegają koszty operacyjne, w szczególności koszty sprzedaży. Jest to jednak naturalną pochodną obniżania się wolumenu. Udział kosztów sprzedaży w przychodach w II kw. br. delikatnie wzrósł r/r – dynamika kosztów to minus 11 proc., natomiast sprzedaży minus 12 proc.
Na podstawowej działalności spółka wciąż nie zarabia. Strata na sprzedaży w ostatnim kwartale wyniosła 1,9 mln zł, natomiast suma za ostatnie kwartały to już strata prawie 6 mln zł.

O ile jednak do III kw. 2018 r. mieliśmy stratę ekonomiczną, to Cormay przynajmniej nie dokładał gotówki do interesu (dodatni EBIT+amortyzacja za 4 kroczące kwartały). Teraz jednak się to zmieniło i w chwili obecnej mamy już 1,6 mln straty na poziomie zysku na sprzedaży powiększonego o amortyzację. Celowo analizuję zysk na takim poziomie, aby wyeliminować zdarzenia jednorazowe w postaci odpisów, czy zysków ze sprzedaży aktywów trwałych.


kliknij, aby powiększyć


Bardzo podobne wnioski przynosi analiza przepływów, z tym że okres dokładania zaczął się kwartał później. Pamiętać należy, że przy spadku sprzedaży uwalania się część kapitału obrotowego.


kliknij, aby powiększyć


Jeśli chodzi o bieżącą działalność to mamy straty i brak perspektyw na odwrócenie tego trendu. W liście do akcjonariuszy prezes informuje, że:

Cytat:
Aktualne wyniki sprzedażowe Grupy są odzwierciedleniem malejącej atrakcyjności starzejącej się już oferty produktowej. Dodatkowo ujemny wpływ miało przesunięcie na lipiec realizacji części zamówień z czerwca, co przełoży się z kolei pozytywnie na wynik trzeciego kwartału.


Do tej pory trzeba było poważnie rozważać ryzyko utraty płynności w razie wypowiedzenia umów dotacyjnych przez PARP. To ryzyko zmaterializowało się tylko częściowo – grupa na razie musi oddać niewiele ponad 3 mln zł, w związku z wypowiedzeniem umowy na wdrożenie analizatorów do produkcji. Nadal jednak jest realne oddanie większych kwot. W przypadku Equisse spółka musi do listopada 2019 r. przedstawić informację o efektach społecznych i gospodarczych prac wdrożeniowych. Inaczej rzecz ujmując spółka musi osiągnąć wymagany umową poziom sprzedaży. Negatywna ocena może skutkować utratą do 4,2 mln zł (2,3 mln zł dotacja plus 1,9 mln zł odsetek). Przed podobnym zadaniem Cormay stoi w przypadku analizatora Hermes Senior, z tym, że termin zapada w tym przypadku w marcu 2020 r., natomiast kwoty to odpowiednio 6,7 mln zł dotacji plus 4,2 mln zł ewentualnych odsetek. Najmniejsze ryzyko ma Bluebox, gdzie PARP potwierdził brak konieczności wdrożenia przez spółkę wyników prac badawczych.

Z informacji w sprawozdaniu za II kw. wynika, że montaż kolejnych Equisse’ów spodziewany jest w IV kwartale 2019 r., co każe podejrzewać, że dotacja może okazać się jednak w tym przypadku do zwrotu. W przypadku Hermesa prace mają wdrożeniowe mają się zakończyć w 2020 r., jednak nie jest jasno powiedziane, że uda się to zrobić przed marcem. W grze mamy więc możliwość zwrotu ok. 15 mln zł gotówki.


kliknij, aby powiększyć


W chwili obecnej, po sprzedaży pakietu akcji Diesse nie jest to większy problem płynnościowy. Na koncie spółki leżało 54 mln zł gotówki. Problemem może za to być wybudowanie fabryki analizatorów. Przed laty ten koszt szacowany był na około 40 mln zł. W tym czasie ceny materiałów i usług zdrożały o kilkadziesiąt procent. W takich warunkach wydaje się, że ciężko byłoby zbudować i wyposażyć ośrodek nawet bez ewentualnego zwrotu dotacji. Oczywiście istnieją pewne możliwości finansowania dłużnego, ale spółka od lat ma ujemne wyniki, więc instytucje z kredytami niekoniecznie będą się bić o takiego klienta. Trzeba się liczyć z tym, że finansowanie dłużne tanie nie będzie. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę także kolejną emisję akcji. W tym momencie mówimy o finansowaniu budowy, a trzeba pamiętać o tym, że uruchomienie produkcji wymaga także zasilenia kapitału obrotowego – trzeba zapłacić pracownikom, trzeba nabyć surowce i materiały, a także zapłacić za logistykę i ponieść koszty marketingu.

To i tak jest jednak jeszcze nie taki wielki problem, bo ten jest w…. kosztach. W sprawozdaniu czytamy, że prace nad Equisse prowadzone były dwutorowo:

Cytat:
1. Przetestowano w czterech zewnętrznych laboratoriach pierwszą wersję produktu, przygotowywano ofertę komercyjną i rozpoczęto sprzedaż aparatu. W efekcie tych działań sprzedano dwa pierwsze aparaty jeszcze w 2018 roku. Szczegółowy opis tych działań przedstawiono w nocie 20.1 „Podsumowanie statusu kluczowych trwających prac rozwojowych” skonsolidowanego sprawozdania finansowego GK CORMAY za rok zakończony 31 grudnia 2018 roku.
2. Opracowanie zmodyfikowanej wersji aparatu, tak aby dostosować go do aktualnych poziomów cen na rynku światowym.


Jak rozumiem, już w 2017 r. wiedziano o tym, że w obecnym kształcie projekt nie jest do końca uzasadniony ekonomicznie. Biorąc pod uwagę fakt, że ma on działać w środowisku zamkniętym powinien mieć wyraźnie niższą cenę od konkurencyjnych rozwiązań markowych producentów, a tutaj wygląda na to, że walczono o samą konkurencyjność ceny. Być może jestem mocno krytyczny, ale spółka nie dowiozła tylu już założeń w historii, że jest to jak najbardziej uzasadnione.

Niestety nic nie wskazuje w tej chwili na to, że będziemy mieli istotny przełom w działalności. Gdyby koszty produkcji udało się zredukować znacząco prawdopodobnie spółka by się tym pochwaliła.

Choć wizja utraty płynności się oddaliła, to niestety Cormay nadal pozostaje spółką spekulacyjną z całą gamą ryzyk, zaczynając od konkurencyjności produktu, przez sieć sprzedaży do kosztów finansowania kapitału obrotowego i budowy fabryki. W takim przypadku ciężko wyceniać ewentualne zyski. Majątkowo spółka też tanio nie wygląda. Po odjęciu zobowiązań od rzeczowych aktywów trwałych i aktywów obrotowych dostaniemy skorygowany kapitał własny na poziomie 60 mln zł. Nawet jeśli powiększyć tę kwotę o dotacje na BlueBoxa, których nie trzeba będzie oddawać dostaniemy 66 mln zł wartości majątkowej przy kapitalizacji na poziomie 82 mln zł. Oczywiście gotówka może robić wrażenie, ale ona zostanie najprawdopodobniej wydana na budowę fabryki. Nie jest powiedziane, że w razie kłopotów ktoś będzie chciał tę fabrykę wraz z urządzeniami odkupić po cenie wykonania, więc okazji na wycenie majątkowej w tym przypadku nie ma.

Rynek najwyraźniej liczy, że spółka wyjdzie na prostą i będzie w stanie generować dla akcjonariuszy kilka, kilkanaście milionów zysków rocznie.

>> Wyceny automatyczne są tutaj
[url=http://www.stockwatch.pl/raporty/]>> Więcej analiz najnowszych raportów finansowych jest tutaj[/ur

Powyższa treść przez 365 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.
Edytowany: 25 września 2019 10:16

resor
23
Dołączył: 2009-03-18
Wpisów: 395
Wysłane: 20 listopada 2019 13:16:51 przy kursie: 1,07 zł
Sytuacja zaczyna wyglądać ciekawie, za wczesnie na konkluzje ale..

MiHu
2
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2009-06-09
Wpisów: 76
Wysłane: 22 listopada 2019 08:00:40 przy kursie: 1,096 zł
Zmiana w raporcie jakby na plus. Sama poprawa przychodów r/r cieszy bo to chyba pierwsza od paru lat. Pozostaje czekać na następne raporty żeby stwierdzić czy to jednorazowy wyskok czy może już jakiś trend. Na dniach powinno się pojawić info w temacie dotacji na Equisse. Po ruchu w górą na ostatnich dniach wydaje mi się, że PARP dał jeszcze czas spółce na info o efektach społecznych i gospodarczych.

TomekP
0
Dołączył: 2009-03-16
Wpisów: 202
Wysłane: 27 lutego 2020 15:08:14 przy kursie: 1,50 zł
Cytat:
PZ Cormay może rozpocząć w Polsce dystrybucję testów na koronawirusa (opis)
PZ Cormay zgłosił w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Polsce testy diagnostyczne wykrywające obecność koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19 - podała spółka w komunikacie. Zgłoszenie umożliwia natychmiastowe rozpoczęcie dystrybucji testów w Polsce.

Spółka podała, że zgłosiła w urzędzie dwa odczynniki immunologiczne MAGLUMI: 2019-nCoV IgG oraz 2019-nCoV IgM. Testy przeznaczone są do laboratoryjnej diagnostyki immunologicznej i umożliwiają oznakowanie ilości przeciwciał przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2.

Jak podano, testy opracowała firma Shenzhen New Industries Biomedical Engineering i używane są już w innych krajach. 19 lutego firma ta złożyła deklarację CE, umożliwiającą stosowanie testów na rynkach krajów Unii Europejskiej.

"Produkowane przez firmę SNIBE testy, szeroko stosowane w Chinach, zostały przed kilkoma dniami zarejestrowane do stosowania w krajach Unii Europejskiej, a wśród pierwszych unijnych nabywców testów są Włochy" - podano w komunikacie.

Spółka wskazała, że MAGLUMI 2019-nCoV to "jedyne dostępne na rynku testy serologiczne" umożliwiające diagnozowanie zakażeń koronawirusem COVID-19.

"Jesteśmy w bieżącym kontakcie z firmą SNIBE w celu zabezpieczenia dostaw tych odczynników do Polski, a pierwsza ich partia dotrze do kraju w ciągu kilku najbliższych dni. Obecnie kilka ośrodków diagnostycznych w Polsce posiada już sprzęt umożliwiający przeprowadzanie testów z wykorzystaniem odczynników MAGLUMI 2019-nCoV, prowadzimy rozmowy z kolejnymi ośrodkami diagnostycznymi w celu wyposażenia ich w stosowne analizatory i testy" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Janusz Płocica.

"Kontaktujemy się też z instytucjami państwowymi informując je o możliwościach stosowania i dostaw nowych testów" - dodał.

PZ Cormay zaznaczył, że na obecnym etapie spółka nie jest w stanie ocenić, czy wprowadzenie testów na rynek polski będzie mieć istotny wpływ na jej wyniki finansowe.

Po publikacji czwartkowego komunikatu, o godz. 10.54, kurs PZ Cormay rośnie o 37,7 proc. (PAP Biznes)

Źródło: biznes.pap.pl/pl/news/pap/info...(opis)
Ulubione cytaty :::

- „Możesz postawić wszystko na jedną kartę, ale uważnie obserwuj, co się z nią dzieje.” /Warren Buffett
- „Jeżeli Twoja rzeczywistość zaczyna się od Twoich marzeń, to Twoje marzenia staną się Twoją rzeczywistością.” /Donald Trump
- „Bez pasji nie ma energii, a bez energii nie ma nic.”


Analityk Fundamentalny
139
Dołączył: 2011-12-27
Wpisów: 632
Wysłane: 27 lutego 2020 16:39:22 przy kursie: 1,50 zł
w takich momentach widać jak pięknie rozjeżdża się wartość wewnętrzna spółki ("PZ Cormay zaznaczył, że na obecnym etapie spółka nie jest w stanie ocenić, czy wprowadzenie testów na rynek polski będzie mieć istotny wpływ na jej wyniki finansowe.") z emocjonalną reakcją rynku i spekulacją ("Po publikacji czwartkowego komunikatu, o godz. 10.54, kurs PZ Cormay rośnie o 37,7 proc. ").
Piękno giełdy :)
Analityk fundamentalny z zawodu, ale przede wszystkim z pasji. Miłośnik GPW - #giełdamojapasja.

mackopl
mackopl PREMIUM
41
Dołączył: 2011-01-02
Wpisów: 1 081
Wysłane: 27 lutego 2020 22:22:42 przy kursie: 1,50 zł
Zawsze na giełdzie jest jakaś spółka grana przez spekułę. Drugą grupą spółek, która zawsze znajdzie jakiś amantów jest ta dla marzycieli. W tej ostatniej Cormay ma akurat spore doświadczenie. Taka para może dać niezły eliksir. Teraz nie ma lepszego magnesu jak king wirus Not talking
Edytowany: 27 lutego 2020 22:23


diR
1
Dołączył: 2009-07-21
Wpisów: 983
Wysłane: 28 lutego 2020 07:15:57 przy kursie: 1,50 zł
Czyżby sugestia, że ktoś zrobił dobry interes wczoraj - opychając w ulicę cirka 10M papierów Anxious
Nie nauczysz się pływać - nie wchodząc do wody

nemooo
0
Dołączył: 2010-09-03
Wpisów: 377
Wysłane: 28 lutego 2020 08:05:53 przy kursie: 1,50 zł
Okaże się za parę dni jak pojawią się info o zmniejszeniu udziałów

1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
115
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2012-08-02
Wpisów: 1 592
Wysłane: 28 lutego 2020 09:58:06 przy kursie: 1,78 zł
Myślę, że to oczywiste biorąc pod uwagę liczbę chorych, % przypadków śmiertelnych i wiek osób które umierają w wyniku wirusa. Śmiertelność wśród osób powyżej 80 roku życia wynosi około 15%, a w innych grupach wiekowych jest znacznie niższa. Nie mam danych, ale być może jest zbliżona do zgonów w przypadku grypy.


Kakarotto
35
Dołączył: 2013-05-08
Wpisów: 1 099
Wysłane: 28 lutego 2020 10:57:13 przy kursie: 1,78 zł
1ketjoW Przeciętna śmiertelność wynosi 2,5-3%, coś w tych okolicach.

daro_1975
0
Dołączył: 2014-12-31
Wpisów: 177
Wysłane: 28 lutego 2020 16:47:27 przy kursie: 1,78 zł
bogata ta ulica skoro odebrała papier za kilkanaście baniek

mackopl
mackopl PREMIUM
41
Dołączył: 2011-01-02
Wpisów: 1 081
Wysłane: 28 lutego 2020 16:51:00 przy kursie: 1,78 zł
W dodatku jaka mądra, zarobiła w dwa dni więcej aniżeli większość wyjadaczy w rok.

andypaton
andypaton PREMIUM
0
Dołączył: 2009-02-01
Wpisów: 279
Wysłane: 7 marca 2020 03:52:09 przy kursie: 1,27 zł
Takiego Przewodniczacego Rady Nadzorczej to chyba zadna spolka by nie chciala, prawda? Mam racje?

MiHu
2
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2009-06-09
Wpisów: 76
Wysłane: 17 marca 2020 07:44:00 przy kursie: 0,78 zł
Faktycznie, nie popisał się.
W sytuacji, kiedy na podbitce po wątpliwym info wychodzi Przewodniczący RN, związany ze spółkę już pewnie z dobre 10 lat, do tego zarządzający funduszem posiadającym coś ponad 20% udziałów Cormay to wizerunkowo jest to nóż w plecy.

magellan
9
Dołączył: 2009-02-06
Wpisów: 141
Wysłane: 17 marca 2020 08:33:24 przy kursie: 0,78 zł
członek RN, zarządu i inne osoby zobowiązane podczas pełnienia kadencji powinny mieć obowiązek przy sprzedaży informowania rynek na 14 dni przed dokonaniem czynności. Musieli by wtedy przynajmniej racjonalnie wytłumaczyć pozostałym akcjonariuszom swój ruch. Jeżeli były by to naturalne i neutralne powody nie związane ze spółka nikt by nie miał kaca, nie padały by oskarżenie że to oszuści, tym bardziej, ze często tak własnie jest.
Inaczej jako mający dostęp są zawsze dwa kroki przed rynkiem.

Dix22
16
Dołączył: 2020-03-19
Wpisów: 112
Wysłane: 19 kwietnia 2020 15:31:30 przy kursie: 1,19 zł
Ktoś tutaj siedzi?

Mam podejrzenia, że te negatywne informacje nie byly takie negatywne... Kto sprzedaje kurę znoszącą złote jaja?

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,292 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło