pixelg
THEDUST - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6

THEDUST [THD]

AKTUALNY KURS: 9,40 zł (-4,86%) 09-12-2019 14:07
anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 9 815
Wysłane: 16 września 2019 14:51:57 przy kursie: 14,25 zł
Space Cowboy napisał(a):
anty_teresa napisał(a):
Space Cowboy napisał(a):

...z tym, że tutaj dodatkowo zraża Zarząd, bo przedstawione wyliczenia naprawdę nie wyglądają na realistyczne.

To nie wina spółki, że na konferencję prasową przychodzą osoby, które nie mają pojęcia o czym piszą. Spółka wcale się nie upiera przy tych liczbach, jest wręcz przeciwnie. W rozmowie Prezes od razu zaczął od tego, że w mediach kwoty zostały źle przedstawione. Zanim zdążyłem powiedzieć słowo, od razu zakomunikował, że to kwota brutto jaką ma wygenerować gra i sam wyliczył o co trzeba pomniejszyć tę kwotę aby szacować przychody.

Bardzo ładnie, ale mamy coś takiego jak "Dobre Praktyki Spółek Notowanych na GPW" i absolutnie pierwszy punkt na liście mówi:
I.R.1.
W sytuacji gdy spółka poweźmie wiedzę o rozpowszechnianiu
w mediach nieprawdziwych informacji, które istotnie wpływają na
jej ocenę, niezwłocznie po powzięciu takiej wiedzy zamieszcza
na swojej stronie internetowej komunikat zawierający stanowisko
odnośnie do tych informacji – chyba że w opinii spółki charakter
informacji i okoliczności ich publikacji dają podstawy uznać
przyjęcie innego rozwiązania za bardziej właściwe

Czy Dust stosuje się do tych zasad i czy to zrobił?

Space, ja tez bym chciał aby świat był idealny, ale nie jest. Niektóre spółki podają KPI w komunikatach poza giełdą, co dla mnie jest cenotwórcze, a nikt nie ma z tym problemu
Nie zamierzam bronić spółki jeśli coś zrobiła nie tak, bo nie mam w tym żadnego interesu. Jak pewnie wiecie patrzę z tej strony co Wy, czyli ze strony inwestora. Uważam, że fajnie byłoby jakby poszedł komunikat precyzujący, takie sprostowanie.

Space Cowboy
Space Cowboy PREMIUM
Wpisów: 64
Wysłane: 16 września 2019 15:36:35 przy kursie: 14,25 zł
Na pewno dobrze o nich świadczy, że tak szybko byli w stanie Ci odpowiedzieć. Jeśli odniosą, nawet umiarkowany, sukces to rynek im wszystko wybaczy

andy_dufresne
Wpisów: 779
Wysłane: 16 września 2019 15:40:39 przy kursie: 14,25 zł
Dobrze, że po prostu ktoś (czytaj: anty_teresa) zadał im te pytania. Powinny paść na konferencji.

Rif
Wpisów: 655
Wysłane: 16 września 2019 16:20:06 przy kursie: 14,25 zł
Zabawne, że rozkminiacie owe 47 (45 mln przychodu z gry), chwalac prezesa, choć sam nie potrafił wydać sprostowania, ale nikt już go nie zapytał skąd mu się wzięło te 360 tysięcy egzemplarzy w pełnej (i to niemałej) cenie.
Może trzeba go pochwalić, że nie rzucił np. 720 tysięcy egzemplarzy? Jeszcze więcej wirtualnego przychodu by można medialnie rozgłaszać :D

Cała ta konferencja, to jakiś dziwny pić na wodę.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Wysłane: 16 września 2019 17:08:58 przy kursie: 14,25 zł
Byłeś Rif na tej konferencji, że twierdzisz iż kwota wynika ze sprzedaży w pełnej cenie?
Ja nie byłem, więc nie wiem czy padła cena sprzedaży. Przy renomowanym wydawcy jestem sobie w stanie wyobrazić sprzedaż tego tytułu po cenie 35 USD, wtedy mamy takie przychody ze średnią niższą o 10 proc. No, ale tak naprawdę należałoby też uwzględnić czynnik geograficzny. Niby powiedzieli, że do Chin nie wchodzą, ale i tak na Rosję, Indie itp. należałoby jakieś dyskonto dać - minimum 10 proc. To implikuje cenę gry na poziomie ok. 38 USD.

Prognozy wolumenu czy przychodów biorą się z oczekiwań i założeń. Nie wiem czy te od The Dust są błędne, czy zrobione na racjonalnych przesłankach czy to po prostu chciejstwo. Wiem natomiast, że wolumen jest wpisany w program motywacyjny, więc już jakiś punkt zaczepienia jest. Cena wydaje się wysoka, a więc oczekiwanie przychodów wygenerowanych przez grę ciężkie do zrobienia, no ale nikt im przecież nie zabroni marzyć :)

Prognozy, jak to prognozy mogą się spełnić lub nie. Ja na przykład znam spółkę, która coś obiecała w prognozie i tego nie wypełniła nie tylko do 2012 r., ale nawet do chwili obecnej i nic nie wskazuje na to, że wykona ją w drugiej części bieżącego roku ;)

Cytat:
Przychody ze sprzedaży Emitenta zostały oszacowane na podstawie szczegółowej prognozy przychodów ze sprzedaży poszczególnych gier w segmencie gier na platformy stacjonarne i platformy mobilne. W latach 2010-2012 założono premiery rynkowe trzynastu gier (w tym jeden dodatek do gry), w tym siedem gier na platformy stacjonarne i sześć gier na platformy przenośne

Wyobraź sobie, że tej spółki też nikt nie pytał skąd się jej wzięło 13 gier i jak zamierza je wydać w ciągu 3 lat ;)

Jeśli dobrze liczę to mamy:

1.Anomaly Warzone Earth
2.Anomaly:Korea
3.Anomaly:2
4.Spacecom
5.Funky Smugglers
6.Sleepwalkers Jurney
7.Tower 57
8.This War of mine
9.BeatCop
10.Frostpunk
11.Moonlighter
12.Children of Morta

lelo-pakero
Wpisów: 543
Wysłane: 16 września 2019 18:09:03 przy kursie: 14,25 zł
Trochę dziwne, że na konferencji podali informację, że to wartość sprzedaży brutto i absolutnie nikt tego nie wychwycił, ale załóżmy, że tak było... Moje pytanie brzmi po co dali taką informację? Czy spółka czuje się częścią jednej wielkiej rodziny i stąd informuje nas o przychodach jakie osiągnie Valve, Microsoft, Sony, inwestor, wydawcy i Pan Piekara? Moim zdaniem informowanie rynku o przychodach brutto ze sprzedaży gry to fatalna praktyka, którą trzeba głośno piętnować, bo to nic innego jak chwalenie się cudzymi pieniędzmi. Praktyka, którą na szczęście mało kto stosuje, osobiście kojarzę tylko kazus Farm51.

Druga sprawa to ich strategia. Chcą stworzyć niezależne 3/4 osobowe zespoły do produkcji 15 małych gier w kolejnych 3 latach, jednocześnie nadal robić produkcje na zlecenie i tworzyć Inkwizytora z docelowym zespołem na poziomie 50 osób. Nawet zakładając, że te małe gry będą robić do 1,5 roku, to i tak jednocześnie tylko do tego celu mogą potrzebować 20-25 deweloperów, do tego dochodzi 50 osób robiących Inkwizytora i jeszcze nieokreślona liczba osób do produkcji na zlecenie. Razem ok. 75? Obecnie w spółce jest raptem 20 osób. Jak dla mnie porywają się z motyką na słońce. Niczego co odniosło sukces dotychczas wspólnie nie stworzyli, a teraz rewolucja zamiast ewolucji... wątpliwe, żeby dobrze się to skończyło. Na steamie jest wyprodukowana przez nich gra VR, która przeszła bez echa, Frankenstein: Beyond the Time - 15 recenzji już ma po ponad roku od wydania.
Edytowany: 16 września 2019 18:10

Rif
Wysłane: 16 września 2019 18:21:12 przy kursie: 14,25 zł
Słusznie wklejasz te banialuki sprzed lat, bo jasną wskazują to, że pierwsze zapowiedzi i chciejstwo nowicjuszy można odłożyć między bajki. W zasadzie dotyczy to wszystkich spółek z tej branży.
Piszesz, że nikt im nie zabroni marzyć. Tylko, że w czasach marzeń 11bit nikt nie korzystał z takich głupot, aby pompować kurs. W przypadku The Dust ewidentnie zależało na zrobieniu odpowiedniego wrażenia na inwestorach. Te założenia gry będące na etapie prototypowania, są aż zbyt piękne, by udało się je do końca dowieźć. Niejedną piękną na papierze grę próbowano sprzedać na giełdzie. Tylko nigdy nie było tak sprzyjających okoliczności, w których nie jest ważne czy grę dowieziesz, ważne, aby ją sprzedać inwestorom i wcześniej odpowiednio zarobić. Zwróć uwagę, że to kolejna spółka, w której tajemniczymi inwestorami są indywidualni, mający za plecami odpowiedni sztab PR. Mają zakulisowy wpływ na spółkę, siedząc pod progiem, zapakowani akcjami. Czy to jest ok z zasadami?

Space Cowboy
Space Cowboy PREMIUM
Wysłane: 16 września 2019 18:41:31 przy kursie: 14,25 zł

I jeszcze jedno. Ich sprawy prowadzi jedna z największych agencji PR innervalue.pl/klient/133/the_d...
I oni przez kilka dni, dopóki @Anty_teresa do nich nie zadzwonił nie wiedzieli co kto o nich napisał i co w zasadzie powiedzieli (lub ludzie zrozumieli) na konferencji?

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Wysłane: 16 września 2019 19:01:59 przy kursie: 14,25 zł
lelo-pakero napisał(a):
Trochę dziwne, że na konferencji podali informację, że to wartość sprzedaży brutto i absolutnie nikt tego nie wychwycił, ale załóżmy, że tak było... Moje pytanie brzmi po co dali taką informację? Czy spółka czuje się częścią jednej wielkiej rodziny i stąd informuje nas o przychodach jakie osiągnie Valve, Microsoft, Sony, inwestor, wydawcy i Pan Piekara? Moim zdaniem informowanie rynku o przychodach brutto ze sprzedaży gry to fatalna praktyka, którą trzeba głośno piętnować, bo to nic innego jak chwalenie się cudzymi pieniędzmi. Praktyka, którą na szczęście mało kto stosuje, osobiście kojarzę tylko kazus Farm51.

Tak to już jest, że każdy lubi się chwalić i robić wrażenie. Najważniejsze jednak żeby przekaz był czytelny. Nie wiem czy tutaj był. Może nie... Tym niemniej to nie Farma zapoczątkowała ten sposób podawania wielkości sprzedaży tylko PlayWay w raportach rocznych.

lelo-pakero napisał(a):

Druga sprawa to ich strategia. Chcą stworzyć niezależne 3/4 osobowe zespoły do produkcji 15 małych gier w kolejnych 3 latach, jednocześnie nadal robić produkcje na zlecenie i tworzyć Inkwizytora z docelowym zespołem na poziomie 50 osób. Nawet zakładając, że te małe gry będą robić do 1,5 roku, to i tak jednocześnie tylko do tego celu mogą potrzebować 20-25 deweloperów, do tego dochodzi 50 osób robiących Inkwizytora i jeszcze nieokreślona liczba osób do produkcji na zlecenie. Razem ok. 75? Obecnie w spółce jest raptem 20 osób. Jak dla mnie porywają się z motyką na słońce. Niczego co odniosło sukces dotychczas wspólnie nie stworzyli, a teraz rewolucja zamiast ewolucji... wątpliwe, żeby dobrze się to skończyło. Na steamie jest wyprodukowana przez nich gra VR, która przeszła bez echa, Frankenstein: Beyond the Time - 15 recenzji już ma po ponad roku od wydania.

Dla mnie też łapią za dużo srok za ogon. O ile jeszcze zrozumiałbym utrzymywanie osób do pisania na zlecenie, to te dodatkowe gry są jakimś absurdem. Być może te osoby z mniejszych projektów przejdą do Inkwizytora - nie wiem.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Wysłane: 16 września 2019 19:12:48 przy kursie: 14,25 zł
Rif napisał(a):
Słusznie wklejasz te banialuki sprzed lat, bo jasną wskazują to, że pierwsze zapowiedzi i chciejstwo nowicjuszy można odłożyć między bajki. W zasadzie dotyczy to wszystkich spółek z tej branży.Piszesz, że nikt im nie zabroni marzyć. Tylko, że w czasach marzeń 11bit nikt nie korzystał z takich głupot, aby pompować kurs. W przypadku The Dust ewidentnie zależało na zrobieniu odpowiedniego wrażenia na inwestorach. Te założenia gry będące na etapie prototypowania, są aż zbyt piękne, by udało się je do końca dowieźć. Niejedną piękną na papierze grę próbowano sprzedać na giełdzie. Tylko nigdy nie było tak sprzyjających okoliczności, w których nie jest ważne czy grę dowieziesz, ważne, aby ją sprzedać inwestorom i wcześniej odpowiednio zarobić. Zwróć uwagę, że to kolejna spółka, w której tajemniczymi inwestorami są indywidualni, mający za plecami odpowiedni sztab PR. Mają zakulisowy wpływ na spółkę, siedząc pod progiem, zapakowani akcjami. Czy to jest ok z zasadami?

Ja też nie daje wielkiej wiary, że uda im się to zrobić. Rynek z resztą też nie wierzy, bo kapitalizacja to ledwie 20 mln zł.
Akcjonariatu tej spółki nie znam. Podobnie samej spółki. Skąd ta wiedza o "siedzeniu drobnych pod progiem z wpływem na spółkę"? I jak to kolejna? Która jest pierwsza?
The Dust zwróciła moją uwagę tylko dlatego, że na wątku zaczęło się coś dziać i faktycznie w relacjach z konferencji liczby były nie do spięcia. Tyle i tylko tyle. Ta spółka jak patrzę na akcjonariat to chyba taki spin-off z działalności marketingowej, jaką prowadzi główny udziałowiec.

Scarry
Wpisów: 4 392
Wysłane: 16 września 2019 20:49:50 przy kursie: 14,25 zł
Cytat:
Rynek z resztą też nie wierzy, bo kapitalizacja to ledwie 20 mln zł.

Kapitalizacja w sumie relatywnie konserwatywna - 11bit miał kapitalizację wahającą się różnie od ok. 45 do ok. 20 mln przed sukcesem TWOM. A tam rynek też kompletnie nie wierzył na sukces w dużej skali. 11bit miało opinię firmy od gier typu Anomaly i próbowało ze średnim skutkiem podbijać "mobile" (też paroma małymi gierkami).
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to jest luksus w życiu." J. Walkiewicz
Edytowany: 16 września 2019 21:08

Utnapisztim
Wpisów: 401
Wysłane: 16 września 2019 21:13:23 przy kursie: 14,25 zł
lelo-pakero napisał(a):
Moim zdaniem informowanie rynku o przychodach brutto ze sprzedaży gry to fatalna praktyka, którą trzeba głośno piętnować, bo to nic innego jak chwalenie się cudzymi pieniędzmi. Praktyka, którą na szczęście mało kto stosuje, osobiście kojarzę tylko kazus Farm51.

CreepyJar też podawał w raportach okresowych sprzedaż brutto, jednocześnie koszty GreenHell rozliczając wg sprzedaży netto - publicysta konkurencyjnego portalu musiał mailowo dopytywać spółkę o szczegóły żeby rozwikłać czytelnikom powstały w ten sposób informacyjny mętlik.

11bit z kolei chwali się przychodami uzyskanymi z wydawnictwa w których pokaźną część stanowi przecież wynagrodzenie dewelopera - też się to może nie podobać (zwłaszcza że kryterium przychodów zapisane jest w założeniach programu motywacyjnego) ale zdaje się nie mają chyba nawet innej możliwości.
Edytowany: 16 września 2019 21:13

Space Cowboy
Space Cowboy PREMIUM
Wysłane: 11 października 2019 14:12:28 przy kursie: 9,62 zł
Dust "rozważa" emisję . thumbright

PAP: Producent gier The Dust rozważa możliwość zaoferowania trzem inwestorom akcji w podwyższonym kapitale zakładowym - podała spółka w komunikacie.

Po prostu SZOK. Kto by się tego spodziewał miesiąc temu???

lelo-pakero
Wpisów: 543
Wysłane: 11 października 2019 20:42:24 przy kursie: 9,62 zł
Nie dostali kasy z GAMEINN, a ubiegali się o ok. 2,22 mln zł dofinansowania na "innowacyjną technologię zarządzania emocjami..." zatem na Inkwizytora. Budżet produkcyjny ustalili na 7 mln zł. 7 mln zł za marketing mają sfinansować wydawcy. Inwestor wyłożył 3 mln zł, więc brakuje im ok. 4 mln zł, a na kontach była pustka na koniec półrocza (umowa z inwestorem podpisana 12 lipca). Jeżeli zrobią emisję na 3-4 mln zł to rozwodnienie będzie rzędu 20-30%.

Space Cowboy
Space Cowboy PREMIUM
Wysłane: 15 października 2019 10:15:12 przy kursie: 9,42 zł
Idą po niecałe 2 mln i

Cytat:
Zarząd proponuje emisję nie więcej niż 225 tys. akcji serii E, które stanowiłyby 13,2 proc. w kapitale zakładowym oraz 9,76 proc. w ogólnej liczbie głosów The Dust.

www.stockwatch.pl/wiadomosci/t...

Czy na konferencji była mowa o takim scenariuszu?

Czy mogą liczyć na jakiś cashflow, który dałby im komfort pracy nad sztandarowym projektem, gdyby ten trochę się przedłużył? Oczywiście z jakimś zaawansowanym prototypem można chodzić po wydawcach, ale to nie jest tani kapitał.
Edytowany: 15 października 2019 10:16

mindek
Wpisów: 1 062
Wysłane: 24 października 2019 14:13:02 przy kursie: 9,10 zł
ten kto im da kasę należy do odważnych, czy wręcz szalonych.

sargon25
Wpisów: 63
Wysłane: 24 października 2019 17:04:36 przy kursie: 9,10 zł
Przecież nikt Cie nie zmusza, żebys podejmował tak duze ryzyko i kupowal akcje The Dust, masz takie firmy jak CDR, Orlen, PKO BP i setki innych, gdzie w rok zarobisz 5 moze przy dobrych wiatrach 10% , na CDR pewnie więcej. Po ilosci wpisów domyslam sie, że nie jestes tu od wczoraj wiec po co takie komentarze, zwłaszcza, żenie ma w nim zadnej merytoryki, kazdy jet dorosly, podejmuje samodzielnie decyzje i akceptuje inny poziom rryzyka.Im wieksze ryzyko tym wiekszy zysk, to prawda znana od wieków.
Na K.Kolumba tez mowili "szaleniec" ale to tak na marginesie...
Janusz giełdy :)...bywa i tak

Rif
Wysłane: 25 października 2019 08:07:07 przy kursie: 9,10 zł
Ciekawy jestem co się tutaj będzie działo. Na ten moment widać, że żaden fund nie ma zamiaru wspierać tego dziwacznego montażu inwestorów indywidualnych, co chcą przechytrzyć rynek i odkryć nową ziemię obiecaną.
Już wiele nickow z paru for, znaczy się Kolumbów, zajęło kajuty, licząc, że podłączają się pod pewny sukces.
Wietrzę piękną katastrofę, choć pewnie jeszcze kilka zwrotów akcji zaliczymy. Powiew konferencyjny poniósł okręt nieznacznie, lecz kierunek wiatru raptownie zmienił się, korona niedofinansowała innowacyjnego planu i zaczęło się niebezpieczne unikanie mielizn. OPGC TheDust plynie dalej i oby ktoś nie wypadł za burtę.

sargon25
Wpisów: 63
Wysłane: 25 października 2019 13:29:21 przy kursie: 8,82 zł
Możesz miec rację z tą katastrofą, wszystko jest możliwe, jednak jak do tej pory ile spólek growych z GPW i NC zbankrutowalo...2?...Zresztą odkąd odkryłem to forum kilka lat temu zawsze czytalem opinie tutejszych forumowiczow,ktore nie wiem dlaczego ale są w wiekszosci przesycone pesymizmem, wszelkie wątpliwości interpretowane sa negatywnie. Intersują mnie spółki growe ale jako drobnego inwestora (plankton) ktory inwestuje na rok-dwa godzę sie z duzym ryzykiem, żeby zarobic, natomiast od zawsze tutaj na forum wiekszosc rozwodzi sie nad samymi grami ,ich jakoscia, nad sczegołami technicznymi co często nijak sie ma do tego co dzieje sie na naszej gieldzie i kursie akcji danej społki. Zadałem jakiś czas temu cala litanie pytań na Farm51, oczywiscie guru odpowiedział, że to za duze ryzyko, nie ma sensu , negatywnie, grado niczego,nic z tego nie będzie- to byloprzed premiera EA WW3. Od tamtego czasu mozna było 2-3 razy porzadnie zarobić i tym powinnismy sie zajmowac, jak wyjąć kase z The Dust a nie czy oni zbańczą za 1, 3 albo 5 lat, bo mnie to malo obchodzi czy Inkwizytor bedzie drugim Wiedzminem, trzecim Diablo czy czwartym Cyberpunkiem...Tu chyba większość nie widzi zlota co jest dziwne jak na inwestorów i spekulantów przystało. Kolumb i jemu podobni odniesli sukces bo widzieli złoto,zaślepialaich rządza odkrycia zlotych miast i podbili cala Ameryke Południowa i Srodkową...pomniejsze problmyktóre mogly wystapic po drodze nie miały znaczenia bo widzieli "złoto",nie ważne że na statku były szczury, zaloga umierała, że choroby, indianie , dzikie zwierzeta,cel był jasny-złoto . Wy widzicie tylko problemy po drodze albo tylko tak piszecie "paląc Jana". Niech sobie The Dust zbańczy jeśli do tego czasu pokaże nam gameplaya z Inkwizytora bo ci ktorzy teraz zaryzykowali na pewno zarobia i to mnie interesuje. A sposoby finansowania tych biznesów to kwestia baaardzo istotna ale wtorna, pozostawiam to zarzadowi. Wierzę, że maja na to jakis plan,pomysł i to realizują...Wystarczy zobaczyc na Farm51,zatrudnia ponad 100 osob i nie jest jakims no nejmen, żeby w ogole ruszyć w ogóle z produkcja 2 tytulów musieli zdecydowac sie na formule EA, co działa jak dziala,na WW3 wylalo się szambo zlych ocen , CHLTY też nie okupuje pierwszego miejsca na globalnych bestselerach Steam ale przynajniej maja możliwośc zrobic te gry i jest szansa na sukces (teoretyczna). The Dust wybrał inna drogę, poczekajmy ,zobaczymy co z tego wyjdzie ,może ich droga okaże sie lepsza niz F51, jest tez droga w ktorej robi sie emisje akcji za emisją dla wszystkich (a nie tylko dla 3 inwestorow) i to chyba bylaby najgorsza z mozliwości. Nie każda firma od razu jest CDR albo Techlandem z kontami w banku wypchanymi setkami milionów zlotych,to chyba trudno wam Panowie zrozumieć. Jak spolka bez doswiadczenia,bez pieniedzy, majaca bardzo fajny i dobry pomysl na gre Inkwizytor z czym chyba zgadzamy sie tu wszyscy ,która nabyła prawa do ciekawej historii ma przekuc to na grę i sukces...Jesteście tacy mądrzy to zróbci to lepiej, zalozyc społke z o.o. to 5 tys zł jesli dobrze pamietam, co to dla takich biznesmenów i profesorow,pokażcie że zrobicie to lepiej, przcież gry moze robic każdy,wystarczy zalozyć spolke,,kupic historie, jest wielu autorów,ktorzy naisali ciekawe historienpGrzedowicz (Pan lodowego ogrodu) A może Thorgal albo cos z Lema,fantastyczne ksiązki,ponadczasowe historie, nic tylko brac i dzialać...ale to nie takie proste.... Ja daje im pewien kredyt zaufania,troche ich akcji mam ale niewiele, jesli cena spadnie do 7-8 zł na pewno dokupie z perspektywa sprzedazy za 2-3 lata, mnie te kilkanaście tysi nie uwiera tu i ówdzie, żeby sie wieszac gdy zbankrutują. CDR kupowałem po 24 złi tez czytalem bardzo duzo zlego o Redach a ile szamba na Wieśka 3 wylewano na necie, pamietam to. Ja mam pamiec może niezbyt dobra ale dlugą,wy macie swietna pamiec ale najcześciej krotką (duza część) Akcje CDR trzymam ,jest to najlepsza moja inwestycja a że nie jestem spekulancikiem to mam czas bo byc może ten ich plan sie ziści, jesli nie trudno,im wieksze ryzyko tym wiekszy zysk, aczkolwiek nie twierdze, ze to co jest teraz to mi sie podoba i że nie mam obaw, oczywiscie, że mam ale na tym polega ta zabawa, że nikt niczego nam tu nie gwarantuje. Widzę złoto i tyle....king king
Janusz giełdy :)...bywa i tak

Rif
Wysłane: 25 października 2019 13:49:59 przy kursie: 8,82 zł
Piszesz o F51 i możliwościach zarobku wielokrotnego, ale sam zdajesz sobie sprawę, że nie wynikało to w najmniejszym stopniu z fundamentów. Czysta spekuła, którą wiele osób pewnie skończyło z przetrzebionym portfelem. Zachęcasz do pokłonienia się na TheDust pisząc samemu, że w poważaniu masz czy im cokolwiek uda się wydać. Liczysz, że po prostu spekuła będzie tutaj szukała szybkiego zarobku, a spółka w zasadzie jest wydmuszką do tego celu. No i stawiasz inwestorów na równi ze spekulantami i liczysz, że zyskasz przy tym poklask? Sam zaś stwierdzasz, że spekulantem nie jesteś. Dziwne to wszystko.
Niemniej zdroworozsądkowy (przypomnę, że Kolumb wrócił w kajdanach i skończył z chorobą umysłową) INWESTOR powinien się zastanowić. No chyba, że jak ty, ma w nosie czy straci wszystko. Na pewno wielu zniechęciłeś takim opisem sytuacyjnym.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6