14 listopada zapraszamy na Gamedev Inwestor, konferencję online poświęconą inwestycjom w branżę producentów gier

14 listopada odbędzie się Gamedev Inwestor, czyli konferencja online dedykowana inwestującym w branżę producentów gier. Wśród prelegentów będą nie tylko nazwiska z rynku kapitałowego, ale również specjaliści z sektora gamedev. Na uczestników będzie czekać ponad 15 godzin materiałów. Patronem medialnym wydarzenia jest serwis StockWatch.pl.

gamedev, investor, konferencja, gaming

14 listopada zapraszamy na konferencję online – Gamedev Inwestor.

W Polsce są 440 studia produkujące gry, a na rynku kapitałowym notowanych jest ponad 40 firm. Według doniesień prasowych, kolejnych 30 stoi w kolejce do debiutu. Trudno sobie wyobrazić polską giełdę bez sektora z takimi spółkami jak CD Projekt, 11 bit studios, PlayWay czy Ten Square Games. Pod względem liczby notowanych na rynku producentów, stanowimy światową czołówkę.

– Gamedev Inwestor to 10 prelegentów i ponad 15 godzin materiału video. Łączymy wiedzę z sektora produkcji gier z wiedzą dotyczącą analizy spółek i inwestowania. To połączenie zapewnia kompleksowe podejście do tematu, szczególnie dla początkujących, którzy wchodzą na rynek kapitałowy. Rozkład wykładów to przemyślany zestaw tematów z myślą o inwestorach od analizy fundamentalnej przez analizę całego sektora i poznanie specyfiki konkretnych spółek. Będzie nawet mały słownik z branżowymi pojęciami, żeby wszystko było absolutnie zrozumiałe – mówi Przemysław Gerschmann, organizator konferencji.

>> Weź udział w konferencji online Gamedev Inwestor >>> KUP BILET TUTAJ

Na inwestorów czekają wykłady poruszające temat analizy fundamentalnej i technicznej sektora producentów gier, zawiłości związane ze sprawozdaniami finansowymi spółek, specyfika konkretnych modeli biznesowych, analiza najbardziej dochodowych produkcji czy też sam proces powstawania gier od etapu pomysłu po wypuszczenie produktu na rynek. Nie zabraknie dokładnej charakterystyki polskiego sektora producentów gier oraz zmian jakie czekają nas na świecie w związku z premierami konsol, a nawet zmianą przepisów dotyczących pozyskiwania środków w ramach crowdfundingu udziałowego.

– Stworzyliśmy program Gamedev Inwestor, aby zebrać jak najwięcej praktycznej wiedzy na temat tej branży w jednym miejscu. Biorąc udział w tym evencie, inwestor ma pewność, że dostanie faktycznie niezbędnik potrzebny do lepszego zrozumienia tego rynku. Ta wiedza będzie potrzebna, szczególnie, że w listopadzie oczy wszystkich inwestorów i graczy będą skierowane właśnie na sektor producentów gier w Polsce i najbardziej wyczekiwaną od lat premierę Cyberpunk 2077 – dodaje Tomasz Jaroszek, organizator konferencji.

Ruszyła sprzedaż Gamedev Inwestor w cenie „early birds” i potrwa ona do 8 listopada 2020. Konferencja nie będzie odbywać się na żywo, a uczestnicy 14 listopada dostaną nielimitowany dostęp do wszystkich materiałów. Organizatorzy nie wykluczają, że zwiększy się grono prelegentów i materiałów udostępnionych uczestnikom.

Szczegóły eventu

Kiedy: 14 listopada, godz. 10.00 sobota
Gdzie: online, wszystkie wykłady dostępne do wielokrotnego oglądania
Koszt: 299 zł przy zakupie do 8 listopada, później cena rośnie do 399 zł
Strona internetowa: http://gamedevinwestor.pl/

Prelegenci:

Ludwik Sobolewski – Innowacja polskiego i europejskiego rynku finansowego
Paweł Miechowski – Jak powstaje gra – proces tworzenia od pomysłu do wydania. Jakie ryzyka pojawiają się na drodze tworzenia gry. Jak zazębia się produkcja z marketingiem.
Mateusz Witczak – Polska branża gamedev na tle świata
Marcin Kosman – Kluczowy kwartał dla branży gier: starcie nowych konsol, Cyberpunk 2077 i inne premiery
Jacek Welc – Wpływ odpisów na wyniki finansowe spółek gameingowych
Artur Wiśniewski – Różne formy inwestowania w gamedev – przegląd instrumentów: akcje, kontrakty, certyfikaty i ETF
Paweł Malik – Jak analizować fundamentalnie spółki produkujące gry?
Radosław Chodkowski – Analiza techniczna dla polskiego sektora gamedev na GPW i NewConnect
Przemysław Gerschmann – Od triple-A po freemium: rewolucyjne zmiany w dystrybucji gier i modelach biznesowych
Tomasz Jaroszek – Najbardziej dochodowe gry w historii

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)
 • Seemore chce pozyskać 1,3 mln zł z crowdinvestingu Start-up pracujący nad systemem wyświetlania informacji na wizjerze kasku, tzw. Head-Up Display, chce pozyskać 1,3 mln zł w ramach crowdinvestingu. Zapisy na akcje trwają do 17 stycznia 2021 r.
 • PCF Group sprzeda akcje inwestorom indywidualnym po 46 zł, a instytucjom po 50 zł PCF Group gładko uplasowało całą ofertę publiczną akcji. Spółka z uwagi na olbrzymie zainteresowanie spodziewa się wysokiej redukcji zapisów i to nie tylko w części detalicznej. Co ciekawe, cena w transzy dla instytucji została ustalona powyżej ceny maksymalnej. To trzeci taki przypadek w historii polskiego rynku kapitałowego.
 • Raport, który narobił zamieszania. All in! Games tłumaczy, skąd tak niski wolumen Ghostrunnera

  Dobry odbiór gry na targach i ogromna wishlista rozbudziły oczekiwania sprzedażowe dotyczące Ghostrunnera. Tytuł przebywał w TOP3 Steam Global Top Sellers przez 3 dni, po czym zaczął się stopniowo osuwać, podobnie jak notowania spółki. W ostatnich dniach dynamika spadków wyhamowała, ale oliwy do ognia dolał ostatni raport bieżący, który był mocno niezrozumiały dla inwestorów. Sprawdziliśmy, co operator ESPI miał na myśli i o co kryje się za podana liczbą.

 • ‚Minutes’ RPP: Inflacja w 2021 r. może być wyższa niż przewidywana w projekcji

  Podczas posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej 6 listopada br. część członków RPP oceniła, że inflacja w 2021 r. może być wyższa niż przewidywana w listopadowej projekcji, wynika z "minutes" z tego spotkania, opublikowanych przez Narodowy Bank Polski.

 • WIG20 coraz bliżej 2.000 pkt., w grze KGHM, Orlen i CD Projekt

  Warszawska giełda jest dziś najmocniejszym parkietem w Europie. Wszystko za sprawą dużych spółek, z CD Projektem i KGHM-em na czele, które mocno ciągną indeksy w górę. Do końca roku może to być stały obrazek na GPW.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR