Wyniki i prognozy

 • dzisiaj
  CI Games: Grę Sniper Ghost Warrior Contracts zakupiło ponad 700 tys. graczy
  CI Games: Grę Sniper Ghost Warrior Contracts zakupiło ponad 700 tys. graczy

  Grę "Sniper Ghost Warrior Contracts" zakupiło przeszło 700 tys. graczy, podało CI Games. Kurs akcji producenta gier komputerowych rośnie w czwartek rano o 9,52 proc., a za jedną akcję zapłacimy 1,38 zł.

 • Atal przekazał 767 lokali mieszkalnych i usługowych w II kw. 2020 r.
  Atal przekazał 767 lokali mieszkalnych i usługowych w II kw. 2020 r. Omawiane walory:

  Atal uzna w przychodach II kwartału br. łącznie 767 lokali mieszkalnych i usługowych przekazanych w tym okresie nabywcom.

 • wczoraj
  Kwartał pod znakiem silnego odbicia cen ropy naftowej
  Kwartał pod znakiem silnego odbicia cen ropy naftowej

  Według wyliczeń Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA) w kwietniu w wyniku lockdownów ponad 4 mld ludzi pozostawało zamkniętych w domach, a zapotrzebowanie na ropę naftową spadło o 25 proc.

 • W drugim kwartale dług korporacyjny dał zarobić więcej niż skarbowy
  W drugim kwartale dług korporacyjny dał zarobić więcej niż skarbowy

  Obligacje korporacyjne zapewniły wyższe zyski niż SPW - nawet kilkanaście procent kdk dla długu o wysokim kuponie. Indeks polskich TBSP.Index w USD zyskał ok. 7 proc., lecz większość z tego była następstwem korzystnych różnic kursowych z powodu umocnienia się złotego. Rosną obawy inwestorów co do inflacji, co przekłada się na znaczne napływy kapitału do funduszy długu indeksowanego inflacją – wynika z raportu IRR Quarterly.

 • Murapol sprzedał 1,5 tys. mieszkań w I połowie 2020 r.
  Murapol sprzedał 1,5 tys. mieszkań w I połowie 2020 r. Omawiane walory:

  W pierwszym półroczu bieżącego roku Murapol podpisał 1.526 umów dot. sprzedaży mieszkań, wobec 1.696 w analogicznym okresie ubiegłego roku. W analizowanym okresie deweloper przekazał klientom klucze do 1.089 lokali, a także wprowadził do oferty 1.119 mieszkań w 7 inwestycjach na terenie 6 miast.

 • 07 lipca 2020
  Przychody Plantwear wzrosły o 32,9 proc. r/r do ok. 2,2 mln zł w II kwartale 2020 r.
  Przychody Plantwear wzrosły o 32,9 proc. r/r do ok. 2,2 mln zł w II kwartale 2020 r. Omawiane walory:

  Plantwear osiągnął niespełna 2,2 mln zł przychodów netto ze sprzedaży w II kwartale 2020 roku, co oznacza wzrost o 32,9 proc. r/r. Tylko w czerwcu spółka odnotowała 0,9 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 75,9 proc. r/r. Dużym zainteresowaniem cieszy się również nowa platforma Giftbay.pl - uruchomiony na początku kwietnia serwis sprzedażowy. W lipcu spółka uruchomi sprzedaż na rynku rumuńskim.

 • Borys z PFR: Powrót do aktywności gospodarczej sprzed pandemii zajmie 3-4 kwartały
  Borys z PFR: Powrót do aktywności gospodarczej sprzed pandemii zajmie 3-4 kwartały

  Powrót do aktywności gospodarczej sprzed pandemii zajmie minimum trzy-cztery kwartały z uwagi na słabszy eksport i inwestycje prywatne, uważa prezes Polskiego Fundusz Rozwoju Paweł Borys.

 • Redan: Przychody Top Secret spadły o 31 proc. r/r do ok. 16 mln zł w czerwcu
  Redan: Przychody Top Secret spadły o 31 proc. r/r do ok. 16 mln zł w czerwcu Omawiane walory:

  Sprzedaż towarów Top Secret w czerwcu 2020 r. wyniosła łącznie ok. 16 mln zł i była niższa o 31 proc. r/r. W ujęciu narastającym sprzedaż Top Secret wyniosła ok. 60 mln zł i była niższa o 47 proc. r/r.

 • Dolar osłabił się wobec większości walut w drugim kwartale
  Dolar osłabił się wobec większości walut w drugim kwartale

  US Dollar Index spadł o prawie 2 proc. w drugim kwartale, dolar okazał się także słabszy od większości walut z rynków wschodzących. Dobra koniunktura panowała w segmencie kryptowalutowym, gdzie bitcoin zyskał 42 proc., choć na razie nie pomógł mu halving – wynika z raportu IRR Quarterly.

 • Najlepszy kwartał na polskim rynku akcji od 11 lat
  Najlepszy kwartał na polskim rynku akcji od 11 lat

  Wzrosty, jakie zapanowały na polskim rynku akcji w drugim kwartale były najsilniejsze od 2009 roku, kiedy rynki finansowe podnosiły się po krachu, kojarzonym z upadkiem banku inwestycyjnego Lehman Brothers. MSCI Poland poszedł w górę o 21 proc., a NC Index, opisujący koniunkturę na rynku alternatywnym odnotował rekordową zwyżkę, o 85 proc. w USD – wynika z raportu IRR Quarterly.

 • Echo sprzedało 254 mieszkania, przekazało 222 w II kw. 2020 r.
  Echo sprzedało 254 mieszkania, przekazało 222 w II kw. 2020 r. Omawiane walory:

  Echo Investment sprzedało 254 mieszkania w II kw. 2020 r. w porównaniu do 291 umów zawartych w rok wcześniej, a przekazało 222 w porównaniu do 54 rok wcześniej. Spółka spodziewa się, że większość tegorocznych przekazań mieszkań będzie przypadać na II półrocze i podtrzymuje plan przekazania w całym roku ok. 1.600 lokali.

 • BIK Indeks Popytu na Kredyty Mieszkaniowe spadł do -6,7 proc. w czerwcu
  BIK Indeks Popytu na Kredyty Mieszkaniowe spadł do -6,7 proc. w czerwcu

  Wartość BIK Indeksu - Popytu na Kredyty Mieszkaniowe (BIK Indeks - PKM), który informuje o rocznej dynamice wartości wnioskowanych kredytów mieszkaniowych, wyniosła -6,7 proc. w czerwcu. Oznacza to, że w czerwcu 2020 r., w przeliczeniu na dzień roboczy, banki i SKOK-i przesłały do BIK zapytania o kredyty mieszkaniowe na kwotę niższą o 6,7 proc. w porównaniu z czerwcem 2019 r.

 • 06 lipca 2020
  Ten Square Games: kolejny kwartał z rekordowymi przychodami
  Ten Square Games: kolejny kwartał z rekordowymi przychodami Omawiane walory:

  Szacunkowe skonsolidowane przychody Ten Square Games wyniosły w drugim kwartale 2020 roku 169,5 mln zł i były rekordowe w historii spółki.

 • Kapitał popłynął do ryzykownych aktywów
  Kapitał popłynął do ryzykownych aktywów

  Drugi kwartał był okresem, gdy inwestorzy preferowali aktywa bardziej ryzykowne. Dużo zyskały kryptowaluty, akcje, towary i obligacje korporacyjne. Gorzej zachowywał się dług skarbowy, minimalne straty odnotował US Dollar Index i diamenty. Mogło mieć to związek z poprawą nastrojów inwestorów, którzy zdają się optymistycznie oceniać perspektywy ożywienia gospodarczego po wiosennej zapaści gospodarek z powodu pandemii koronawirusa – wynika z raportu IRR Quarterly.

 • 03 lipca 2020
  COVID-19 wywrócił rynek biurowy do góry nogami. Stawki najmu będą stopniowo spadać
  COVID-19 wywrócił rynek biurowy do góry nogami. Stawki najmu będą stopniowo spadać

  Wraz z narastającymi pustostanami na polskim rynku biurowym czynsze będą pod rosnącą presją, przewidują analitycy PKO Banku Polskiego. Przebieg spadków czynszów będzie prawdopodobnie łagodny i rozciągnięty w czasie.

 • Victoria Dom w pierwszej połowie roku poprawiła sprzedaż o 14 proc.
  Victoria Dom w pierwszej połowie roku poprawiła sprzedaż o 14 proc. Omawiane walory:

  Victoria Dom zakontraktowała w pierwszej połowie br. 848 mieszkań co oznacza wzrost o 14 proc. w ujęciu r./r. Popyt na rynku pierwotnym jest cały czas wysoki. Pandemia Covid-19 spowodowała jednak wydłużenie czasu uzyskiwania zgód na budowę, a tym samym ograniczyła podaż deweloperów. Zarząd spółki zakłada, że w przyszłym roku powróci do dynamicznego trendu wzrostowego w zakresie sprzedaży.

 • CI Games: Koszty gry Sniper Ghost Warrior Contracts zwróciły się w II kwartale
  CI Games: Koszty gry Sniper Ghost Warrior Contracts zwróciły się w II kwartale Omawiane walory:

  Łączne skonsolidowane przychody ze sprzedaży gry "Sniper Ghost Warrior Contracts" od daty premiery (22 listopada 2019 r.) do 30 czerwca 2020 r. przewyższyły łączne nakłady związane ze stworzeniem i wydaniem gry, w tym kosztem jej produkcji, marketingiem, kosztami wytworzenia na nośnikach fizycznych oraz opłatami licencyjnymi związanymi z silnikiem, na którym oparta jest gra. Kurs akcji CI Games rośnie w piątek rano o 7,65 proc, a za jedna akcję zapłacimy 1,182 zł.

 • 02 lipca 2020
  Analizy.pl: Średnie miesięczne stopy zwrotu TFI w zakresie od -0,1 proc. do +6,6 proc. w czerwcu
  Analizy.pl: Średnie miesięczne stopy zwrotu TFI w zakresie od -0,1 proc. do +6,6 proc. w czerwcu

  Średnie miesięczne stopy zwrotu funduszy inwestycyjnych w czerwcu br. mieściły się w zakresie od -0,1 proc. w przypadku funduszy papierów dłużnych polskich skarbowych długoterminowych (jedyna kategoria ze stratą) do +6,6 proc. w przypadku funduszy akcji azjatyckich bez Japonii.

 • Analityk Citi prognozuje wzrost cen złota, ropy i miedzi
  Analityk Citi prognozuje wzrost cen złota, ropy i miedzi

  Według Maxa Laytona z Citi, ceny poszczególnych surowców w perspektywie roku urosną od kilku do kilkudziesięciu procent. Największych zwyżek analityk spodziewa się na rynku złota i ropy naftowej.

 • Dino Polska otworzyło 84 nowe sklepy w I półroczu
  Dino Polska otworzyło 84 nowe sklepy w I półroczu Omawiane walory:

  Dino Polska otworzyło w okresie od stycznia do końca czerwca br. 84 nowe sklepy wobec 81 rok wcześniej.

 • 01 lipca 2020
  CI Games wypracowało 13,1 mln zł przychodów w II kwartale 2020 r.
  CI Games wypracowało 13,1 mln zł przychodów w II kwartale 2020 r. Omawiane walory:

  Grupa CI Games wypracowała 13,1 mln zł przychodów w II kwartale, a w całym I półroczu 25,4 mln zł. Kurs akcji producenta gier rośnie dziś o ponad 2 proc., a za jedna akcję zapłacimy 1,042 zł.

 • JLL: Inwestycje na polskim rynku nieruchomości wyniosły 2,9 mld euro w I półroczu
  JLL: Inwestycje na polskim rynku nieruchomości wyniosły 2,9 mld euro w I półroczu

  Transakcje inwestycyjne na polskim rynku nieruchomości z wynikiem prawie 2,9 mld euro odnotowały drugi najlepszy wynik w historii, jeśli chodzi o pierwsze półrocze, wynika z analiz aktywności inwestorów na rynku nieruchomości w Polsce w I połowie 2020 roku przeprowadzonych przez JLL.

 • S&P: PKB Polski spadnie o 4 proc. w 2020 r., a następnie wzrośnie o 5 proc. w 2021 r.
  S&P: PKB Polski spadnie o 4 proc. w 2020 r., a następnie wzrośnie o 5 proc. w 2021 r.

  S&P Global Ratings spodziewa się spadku PKB Polski o 4 proc. w tym roku, a następnie odbicia o 5 proc. w następnym roku. W 2022 roku PKB Polski wzrośnie - według agencji - o 2,7 proc. r/r.

 • Livechat miał 76,12 mln zł zysku netto w roku obrotowym 2019/2020
  Livechat miał 76,12 mln zł zysku netto w roku obrotowym 2019/2020 Omawiane walory:

  Livechat Software odnotował 76,12 mln zł skonsolidowanego zysku netto w roku finansowym 2019/2020 (kwiecień 2019 - marzec 2020) wobec 57,25 mln zł zysku rok wcześniej. Kurs akcji producenta oprogramowania rośnie dziś o ponad 8 proc. a za jedną akcję zapłacimy 68,70 zł.

 • Vivid Games miał 0,42 mln zł zysku netto w 2019 r.
  Vivid Games miał 0,42 mln zł zysku netto w 2019 r. Omawiane walory:

  Vivid Games odnotowało 0,42 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2019 r. wobec 5,45 mln zł straty rok wcześniej.

 • 30 czerwca 2020
  Pandemia mocno zachwieje kondycją finansową banków. O kredyty dla konsumentów i przedsiębiorstw będzie coraz trudniej
  Pandemia mocno zachwieje kondycją finansową banków. O kredyty dla konsumentów i przedsiębiorstw będzie coraz trudniej

  Obniżki stóp procentowych i wzrost kosztów ryzyka odbiją się na kondycji finansowej banków, które już na początku roku zaostrzyły warunki udzielania kredytów. I mimo że w nadchodzących miesiącach spodziewają się dużego spadku popytu, zwłaszcza na kredyty długoterminowe dla MŚP, mieszkaniowe i konsumpcyjne, to nie zamierzają tych kryteriów łagodzić. NBP wskazuje, że skala tego zaostrzenia będzie znacząca, co może odbić się na całej gospodarce.

 • Inflacyjna niespodzianka. W czerwcu ceny znów rosły o ponad 3 proc. r/r
  Inflacyjna niespodzianka. W czerwcu ceny znów rosły o ponad 3 proc. r/r
  Według szybkiego szacunku GUS, w czerwcu inflacja niespodziewanie oddaliła się od celu NBP i wyniosła 3,3 proc. w ujęciu rocznym, wobec 2,9 proc. r/r w maju. To spora niespodzianka, ponieważ konsensus rynkowy zakładał odczyt na poziomie 2,8 proc. r/r.
 • ZE PAK miał 10 mln zł straty netto w I kwartale 2020 r.
  ZE PAK miał 10 mln zł straty netto w I kwartale 2020 r. Omawiane walory:

  Zespół Elektrowni Pątnów - Adamów - Konin odnotował 10,35 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 13,28 mln zł zysku rok wcześniej. Kurs akcji Grupy ZE PAK spada we wtorek rano o 5,71 proc., do 8,92 zł za jedną akcję.

 • Boryszew miał 35 mln zł straty netto w I kwartale 2020 r.
  Boryszew miał 35 mln zł straty netto w I kwartale 2020 r. Omawiane walory:

  Boryszew odnotował 35,15 mln zł skonsolidowanej straty netto z działalności kontynuowanej i zaniechanej, przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 15,56 mln zł zysku rok wcześniej.

 • 29 czerwca 2020
  Ursus wciąż generuje straty. Audytor odmówił wydania opinii z badania raportu za 2019 r.
  Ursus wciąż generuje straty. Audytor odmówił wydania opinii z badania raportu za 2019 r. Omawiane walory:

  Producent maszyn rolniczych odnotował 86,24 mln zł skonsolidowanej straty netto z działalności kontynuowanej w 2019 r. wobec 151,35 mln zł straty rok wcześniej. Do samego raportu jest też szereg uwag. Biegły rewident badający sprawozdanie roczne odmówił wydania opinii.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR