X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Technologie

 • 19 października 2018

  ML System ma dwie umowy na instalacje fotowoltaiczne o wartości 9,6 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  ML System, spółka działająca na rynku fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami (BIPV), podpisała dwie umowy o łącznej wartości 9,6 mln zł netto, z gminami Chorkówka i Miejsce Piastowe (woj. podkarpackie) na dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznych oraz wykonanie dalszych prac w budynkach prywatnych.

 • 18 października 2018

  Kurs akcji Nestmedic wystrzelił po dopuszczeniu KTG Pregnabit 2.0 do obrotu w Europie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Nestmedic opracował kolejną generację mobilnego KTG. Nowa wersja - Pregnabit 2.0 - przeszła pozytywnie audyt nadzoru TUV Nord, utrzymując tym samym znak CE, który jest gwarancją jakości i bezpieczeństwa produktu i została dopuszczona do obrotu na rynkach europejskich. Kurs akcji spółki rośnie o 17,80 proc. osiągając 2,78 zł za walor.

 • 17 października 2018

  Banki zwiększają inwestycje w cyberbezpieczeństwo. Wymusza to na nich rosnący udział nowych technologii i zaufanie klientów

  Opublikowano:

  Presja klientów i konkurencji oraz coraz surowsze otoczenie legislacyjne skłaniają sektor finansowy do wdrażania i rozwijania nowych technologii, jak sztuczna inteligencja, big data, uczenie maszynowe i chatboty, które wspierają obsługę klientów i pełnią rolę wirtualnych doradców. Rosnący udział nowych technologii w finansach oznacza jednak również konieczność większych inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Tym bardziej że klienci – coraz częściej bankujący online i mobilnie – mają do instytucji finansowych duże zaufanie.

 • 15 października 2018

  Analiza techniczna 5 mocno przecenionych producentów gier wideo

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , ,

  Przecena wśród czołowych producentów gier wideo idzie szeroką ławą. Dwucyfrowe spadki zanotowali zarówno potentaci z głównego rynku jak i małe studia notowane na NewConnect. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku sprawdził, gdzie szukać okazji do zajęcia pozycji na akcjach 5 znanych producentów elektronicznej rozrywki.

 • 09 października 2018

  Selvita planuje rozpoczęcie badań klinicznych nad projektem SEL120 na początku 2019 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Selvita podpisała z Icon Clinical Research Limited z Irlandii umowę na przeprowadzenie badań klinicznych dla projektu SEL120. Planowany termin rozpoczęcia badania to I kwartał 2019 r.

 • 02 października 2018

  PKO BP udostępnił płatności Apple Pay

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PKO Bank Polski udostępnił dziś metodę płatności Apple Pay klientom PKO BP i Inteligo, korzystającym z kart Visa i Mastercard.

 • 01 października 2018

  Celon Pharma zarejestrowała Salmex w Czechach i Słowacji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd Celon Pharma otrzymał informację od partnera biznesowego o pozytywnym zakończeniu europejskiej procedury rejestracyjnej (MRP, mutual recognition process, procedura wzajemnego uznania) dla leku Salmex na rynkach Czech i Słowacji.

 • 27 września 2018

  JSW planuje kooperację z międzynarodowym koncernem Sasol

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) i JSW Innowacje planują współpracę z międzynarodowym koncernem Sasol w transferze nowoczesnych technologii, związanych z wykorzystaniem węgla oraz węglopochodnych.

 • wczoraj

  GPW wprowadza do obrotu kontrakty terminowe na akcje LiveChat, PlayWay i Ten Square Games

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  24 września dla wybranych trzech spółek z branży wysokich technologii GPW wprowadzi po trzy serie kontraktów terminowych. Kontrakty dla LiveChat, PlayWay oraz Ten Square Games będą wygasać w grudniu 2018 r., marcu 2019 r. oraz czerwcu 2019 r. Mnożnik, czyli liczba akcji przypadająca na kontrakt, będzie wynosił 100 dla wszystkich kontraktów.

 • 17 września 2018

  PKO BP dzięki blockchain wyśle cyfrowo regulaminy do ponad 5 mln klientów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PKO Bank Polski dokonał pełnego wdrożenia rozwiązania opartego na blockchain i rozpoczyna wysyłkę nowych regulaminów produktowych w formie cyfrowej do ponad 5 mln klientów. Pod względem skali, jest to największe w Europie zastosowanie technologii blockchain w bankowości. 

 • 13 września 2018

  Zortrax wprowadza na rynek Inkspire – drukarkę żywicową 3D

  Opublikowano:

  Inkspire to produkt wykorzystujący technologię UV LCD. Według Zortrax urządzenie pracuje 8 razy szybciej i 9 razy dokładniej, niż wiodące drukarki 3D DLP i SLA.

 • 10 września 2018

  Celon Pharma rozpoczyna współpracę z Pure Biologics

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Celon Pharma nawiązała współpracę z biofarmaceutyczną firmą Pure Biologics w zakresie prac badawczo-rozwojowych w obszarze leków biotechnologicznych. Efektem współpracy będzie identyfikacja potencjalnych kandydatów na leki biotechnologiczne, które w kolejnym etapie zostaną rozwinięte przez Celon Pharma w obszarze przedklinicznym i klinicznym.

 • 07 września 2018

  PGE inwestuje w stacje ładowania samochodów elektrycznych

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Dobra infrastruktura stacji ładowania może przyspieszyć rozwój elektromobilności w Polsce. Grupa PGE poinformowała, że do końca września będzie miała 25 punktów ładowania w miastach średniej wielkości i liczy na to, że do końca roku uda się podwoić tę liczbę. Współpracuje przy tym z lokalnymi samorządami, koncentrując się obecnie na miejscowościach uzdrowiskowych. 

 • 03 września 2018

  11 bit studios zakłada roboczo, że budżet Projektu 8 wyniesie ok. 20 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grzegorz Miechowski, prezes 11 bit studios podczas poniedziałkowego spotkania z dziennikarzami na gorąco skomentował najnowsze wyniki finansowe i reakcję rynku na nie oraz omówił plany wydawnicze na kolejne lata.  

 • 30 sierpnia 2018

  Grupa Azoty i AdVentures będą poszukiwać zagranicznych startupów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa Azoty podpisała umowę o współpracy z akceleratorem w programie Poland Prize by AdVentures. Przez najbliższy miesiąc dwa zespoły odwiedzą kraje bałtyckie, Białoruś, Ukrainę, Rumunię, Bułgarię i Węgry. Pojawią się też na Bałkanach, w Czechach i na Słowacji.

 • 28 sierpnia 2018

  Mabion otrzymał 5 mln USD od Mylan Ireland za realizację kamienia milowego

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Mabion otrzymał płatność od Mylan Ireland w wysokości 5 mln USD z tytułu osiągnięcia kamienia milowego (milestone) umowy o współpracy w postaci przyjęcia przez EMA dokumentów rejestracyjnych dla MabionCD20.

 • 24 sierpnia 2018

  LiveChat Software rozpoczyna przegląd opcji strategicznych grupy

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  LiveChat podjął decyzję o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych związanych z dalszym rozwojem grupy kapitałowej. Wśród opcji strategicznych zarząd rozważa pozyskanie dla spółki międzynarodowego partnera finansowego.

 • 23 sierpnia 2018

  YouLead pozyskało 0,6 mln zł od Larq na udoskonalanie produktu i przyspieszenie ekspansji zagranicznej

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Docelowo, po osiągnięciu odpowiedniej skali działalności, YouLead może pójść śladem innych podmiotów z portfela Larq i zostać upubliczniony. W grę wchodzi również pozyskanie dla spółki inwestora.

 • 22 sierpnia 2018

  Braster potrzebuje olbrzymich pieniędzy na realizację celów strategicznych

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd Brastera w ramach przeglądu opcji strategicznych oszacował, że realizacja celów strategicznych będzie kosztować nawet 50 mln zł. Dla porównania warto dodać, że cała spółka wyceniana jest obecnie na 40 mln zł.

 • wczoraj

  CD Projekt powołuje nową spółkę w ramach grupy do projektu mobilnego

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  CD Projekt objął większościowy pakiet udziałów w spółce Spokko. Nowa spółka grupy CD Projekt będzie realizowała nieogłoszony jeszcze projekt na urządzenia mobilne.

 • 11 bit studios wyda 4 gry ze swojego portfolio na Nintendo Switch

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  This War of Mine, Beat Cop, Moonlighter oraz Children of Morta to cztery tytuły z portfolio 11 bit studios, które w najbliższych miesiącach trafią na konsole Nintendo Switch. W poniedziałek ok. 14:30 kurs akcji warszawskiego dewelopera gier wideo rosną o ponad 4 proc. do 463,50 zł.

 • 13 sierpnia 2018

  PKO BP wprowadził usługę Garmin Pay, do końca września uruchomi Apple Pay

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PKO Bank Polski wprowadził usługę Garmin Pay. Klienci indywidualni banku mogą płacić zbliżeniowo, wykorzystując swoją kartę płatniczą, jeśli mają zegarek typu smartwatch, wyposażony w tę funkcję. Najpóźniej do końca września bank uruchomi również usługę Apple Pay. 

 • 10 sierpnia 2018

  Inteligentne specjalizacje to szansa dla regionów. Lotnictwo, informatyka, motoryzacja oraz jakość życia napędzają rozwój Podkarpacia

  Opublikowano:

  Lotnictwo i kosmonautyka, informatyka oraz motoryzacja to trzy z czterech inteligentnych specjalizacji, które napędzają rozwój Podkarpacia. Wizytówką regionu jest przede wszystkim przemysł lotniczy. To właśnie tu znajduje się najważniejszy klaster lotniczy w Europie Środkowo-Wschodniej, który odpowiada nawet za 90 proc. krajowej produkcji w tej branży. Inteligentne specjalizacje to szansa dla regionów. Mogą zapewnić wzrost konkurencyjności, a w konsekwencji szybszy rozwój – przekonuje Adam Hamryszczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. 

 • 07 sierpnia 2018

  Braster rozpoczyna przegląd opcji strategicznych

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd Braster podjął decyzję o rozpoczęciu przeglądu różnych opcji strategicznych wspierających dalszy rozwój spółki. 

 • Orange Polska ma umowę z Ineą na dostarczenie internetu światłowodowego

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Orange Polska porozumiał się z Ineą w sprawie wykorzystania należącej do operatora TV kablowej sieci światłowodowej celem dostarczenia internetu finalnie do 40 tys. - a docelowo: 150 tys. - gospodarstw domowych. Orange planuje uruchomić swoje usługi na sieci poznańskiego operatora już w nadchodzących tygodniach.

 • 06 sierpnia 2018

  Mabion ma zgodę EMA na złożenie drugiego wniosku rejestracyjnego na lek MabionCD20

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Mabion otrzymał od Europejskiej Agencji Leków (EMA) zgodę na złożenie drugiego wniosku rejestracyjnego na lek o roboczej nazwie 'MabionCD20'.  

 • 02 sierpnia 2018

  Braster sprzedał w II kwartale 2018 r. tylko 8 urządzeń i 20 pakietów badań

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Sprzedaż Brastera w II kw. 2018 r. osiągnęła 8 urządzeń i 20 pakietów badań, wynika z danych otrzymanych z wewnętrznych systemów analitycznych spółki.

 • 25 lipca 2018

  Silvair zadebiutuje na GPW 26 lipca

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polsko-amerykańska spółka zadebiutuje na warszawskim parkiecie w czwartek, 26 lipca. Do obrotu trafi łącznie 10,42 mln akcji pod nazwą skróconą "SILVAIR-REGS" i z oznaczeniem "SVRS".

 • 24 lipca 2018

  Play ma umowę z Ericssonem, chce przyspieszyć rozbudowę sieci telekomunikacyjnej

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  P4, spółka zależna Play Communications, wybrała firmę Ericsson jako dodatkowego partnera wspierającego rozbudowę własnej sieci telekomunikacyjnej, w oparciu o rozwiązania Ericsson Radio System. 

 • 23 lipca 2018

  ATT Polymers z Grupy Azoty otworzył Centrum Logistyczne Guben

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  ATT Polymers GmbH, spółka należąca do Grupy Azoty, otworzyła nowe centrum logistyczne w niemieckim Guben, podały Azoty. Capex inwestycji to 7,47 mln euro.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku