Technologie

 • wczoraj
  CD Projekt finansowo ma się świetnie, Cyberpunk 2077 jest już na testach
  CD Projekt finansowo ma się świetnie, Cyberpunk 2077 jest już na testach Omawiane walory:

  W najnowszym raporcie branżowy gigant pokazał 92,9 mln zł przychodów ze sprzedaży i 14,9 mln zł zysku netto. Oba rezultaty okazały się znacznie lepsze od konsensusu rynkowego. 

 • The Farm 51 złożył ofertę na stworzenie aplikacji e-learningowej dla WOT
  The Farm 51 złożył ofertę na stworzenie aplikacji e-learningowej dla WOT Omawiane walory:

  The Farm 51 Group złożył Wojskom Ochrony Terytorialnej ofertę w przedmiocie stworzenia dla WOT aplikacji e-learningowej w postaci wirtualnych trenażerów proceduralnych obsługi uzbrojenia i sprzętu wojskowego oraz treningowej gry taktycznej na komputery klasy PC. 

 • 19 listopada 2019
  Spółka realizująca projekt drona planuje debiut na giełdzie
  Spółka realizująca projekt drona planuje debiut na giełdzie Omawiane walory:

  Prometheus - spółka realizująca projekt drona, który swoimi właściwościami ma znacznie przewyższyć dostępne na rynku i używane dotychczas konstrukcje - przeprowadza emisję crowdfundingową i planuje rozpocząć procedurę wprowadzenia na giełdę nawet w 2021 roku. Łączny portfel zamówień spółki, jaki może być zrealizowany na podstawie już podpisanych listów intencyjnych na rok 2020 to budowa 34 dronów, o wartości ok. 17 mln zł.

 • 04 listopada 2019
  Grupa Santander inwestuje ponad 1,7 mld zł w Ebury
  Grupa Santander inwestuje ponad 1,7 mld zł w Ebury Omawiane walory:

  Banco Santander został strategicznym inwestorem w Ebury, które m.in. zdobyło w ostatnich latach pozycję lidera niezależnego sektora międzynarodowych rozliczeń dla firm w Polsce. Łącznie inwestycja Santandera wyniesie 350 mln funtów, tj. ponad 1,7 mld zł.

 • 24 października 2019
  DataWalk Inc. rozpoczął projekt pilotażowy z Integratorem Systemów w USA
  DataWalk Inc. rozpoczął projekt pilotażowy z Integratorem Systemów w USA Omawiane walory:

  DataWalk Inc. - spółka zależna DataWalk - rozpoczęła projekt pilotażowy z Integratorem Systemów w USA, którego celem będzie wsparcie oferty technologicznej klienta kierowanej do rządowych instytucji na terenie Stanów Zjednoczonych.

 • 22 października 2019
  Mabion uzgodnił z EBI warunki finansowania do 30 mln euro
  Mabion uzgodnił z EBI warunki finansowania do 30 mln euro Omawiane walory:

  Mabion uzgodnił z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym warunki udzielenia niezabezpieczonego kredytu wypłacanego w trzech transzach do łącznej kwoty 30 mln euro. Środki pozyskane w ramach udzielonego kredytu zostaną przeznaczone na finansowanie projektów inwestycyjnych i badawczo-rozwojowych, w tym dotyczących rozwoju leków biopodobnych i innowacyjnych leków biologicznych w Polsce oraz rozbudowy infrastruktury badawczo-rozwojowej i mocy wytwórczych spółki.

 • 16 października 2019
  Prezes Selvity: Pierwszą akwizycję chcemy zrealizować w 2020 r.
  Prezes Selvity: Pierwszą akwizycję chcemy zrealizować w 2020 r. Omawiane walory: ,

  Selvita chce w ciągu kilku lat znaleźć się wśród 10. największych światowych przedklinicznych CRO (ang. Contract Research Organization), poinformował prezes Bogusław Sieczkowski. Celem spółki jest dalszy wzrost organiczny w tempie ok. 30 proc. rocznie (pod względem przychodów) oraz przejęcia podmiotów krajowych oraz z Europy. Pierwszą akwizycję Selvita chce zrealizować w przyszłym roku.

 • Ruszył nabór wniosków o unijne dofinansowania z BGK
  Ruszył nabór wniosków o unijne dofinansowania z BGK

  Premia technologiczna to jedna z flagowych form wsparcia dla firm z sektora MŚP, które mają pomysł na innowacyjny produkt bądź usługę. Dotacja z unijnych środków może sięgnąć aż 6 mln zł. Do tej pory skorzystało z niej ponad 500 firm, a kwota udzielonego im wsparcia zbliża się do 970 mln zł. Kolejne wnioski o dofinansowanie premią technologiczną innowacyjni przedsiębiorcy z sektora MŚP mogą składać od 15 października. Bank Gospodarstwa Krajowego uruchamia dziś kolejny, szósty już konkurs.

 • Kurs akcji Selvity wzrósł o 21 proc. na debiucie
  Kurs akcji Selvity wzrósł o 21 proc. na debiucie Omawiane walory: ,

  Akcje Selvity (wcześniej Selvita CRO) zadebiutowały na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych. Na otwarciu kurs akcji wzrósł wobec ceny odniesienia o 21,39 proc. i wyniósł 21 zł.

 • 14 października 2019
  Utrata danych może dla firm oznaczać bankructwo
  Utrata danych może dla firm oznaczać bankructwo

  Nawet 2/3 firm z sektora średnich i małych przedsiębiorstw, które nie miały żadnych rozwiązań do backupu, po utracie danych zbankrutowało. Według ostatnich badań przeprowadzonych przez Google średnio 8,6 proc. twardych dysków ulega awarii w przeciągu trzech lat. Bez stworzenia kopii zapasowej firma praktycznie przestaje działać. Polacy stają się jednak bardziej świadomi. Coraz więcej istotnych infrastruktur przenosimy do chmur. Zabezpieczenie wszystkich infrastruktur krytycznych w chmurze to przyszłość backupu.

 • 11 października 2019
  NCBR ogłosił konkurs dot. innowacyjnych nawozów przyjaznych dla środowiska
  NCBR ogłosił konkurs dot. innowacyjnych nawozów przyjaznych dla środowiska

  Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło nowy konkurs tematyczny w formule Szybkiej Ścieżki, poświęcony innowacyjnym nawozom przyjaznym dla środowiska. Inicjatywa wesprze rozwój krajowej produkcji rolnej, która dostosowując się do wymogów Unii Europejskiej oraz modelu obiegu zamkniętego, dąży do zwiększenia jakości i bezpieczeństwa nawozów przy poszanowaniu środowiska naturalnego. Budżet konkursu to 200 mln zł. Nabór wniosków rozpocznie się 14 listopada br. i potrwa do 14 stycznia 2020 roku.

 • 07 października 2019
  Sektor bankowy zmienia sposób wykorzystywania danych klientów
  Sektor bankowy zmienia sposób wykorzystywania danych klientów

  Zmiany legislacyjne, w tym kluczowa, wdrożona właśnie dyrektywa PSD2, konkurencja i rosnące oczekiwania klientów motywują sektor bankowy do wdrażania cyfrowych technologii i ściślejszej współpracy z fintechami. Jak ocenia Anders Grevstad z norweskiej grupy DNB ASA, w nadchodzących latach to właśnie technologie będą motorem napędowym sektora bankowego. Całkowicie zmienią się oczekiwania klientów detalicznych i korporacyjnych wobec banków, ale pozwolą też lepiej na nie odpowiadać.

 • 03 października 2019
  W Polsce przybywa nowych firm biotechnologicznych. W tej branży na sukces rynkowy muszą czekać nawet kilka lat
  W Polsce przybywa nowych firm biotechnologicznych. W tej branży na sukces rynkowy muszą czekać nawet kilka lat

  Polska ma wiele atutów, takich jak wykwalifikowana kadra i zaplecze naukowo-badawcze, do tego by stać się jednym z liderów w dziedzinie life science. Znaczenie tego sektora podkreśla nawet rządowa strategia na rzecz odpowiedzialnego rozwoju, a innowacyjnych spółek zajmujących się badaniami nad nowymi lekami i biotechnologią powstaje coraz więcej. Te na rynkowy sukces muszą czekać nawet kilka lat. Dlatego – jak podkreślają eksperci – ważne są również takie czynniki jak umiejętność radzenia sobie z porażkami oraz łączenie wiedzy i doświadczeń z różnych dziedzin.

 • 01 października 2019
  Selvita oczekuje, że spółki po podziale będą notowane na GPW od 16 października
  Selvita oczekuje, że spółki po podziale będą notowane na GPW od 16 października Omawiane walory:

  Sąd rejestrowy zatwierdził podział Selvity na dwie niezależne spółki oraz zmianę nazwy Selvita na Ryvu Therapeutics. Zarząd oczekuje, że obie spółki będą notowane na głównym rynku warszawskiej giełdy od 16 października. 

 • Prezes GPW: Liczymy na 10 proc. przychodów z innowacji technolog. w ciągu kilku lat
  Prezes GPW: Liczymy na 10 proc. przychodów z innowacji technolog. w ciągu kilku lat Omawiane walory:

  Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie planuje osiągnąć 10 proc. przychodów z nowych rozwiązań technologicznych w ciągu najbliższych kilku lat, poinformował ISBnews.tv prezes Marek Dietl. Prezes zakłada, że w ciągu 4 lat GPW będzie miała swój własny system transakcyjny.

 • 27 września 2019
  7 spółek z GPW otrzyma blisko 30 mln zł dofinansowania z programu GameINN
  7 spółek z GPW otrzyma blisko 30 mln zł dofinansowania z programu GameINN Omawiane walory: , , , , , ,

  Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu sektorowego GameINN wybrało 27 projektów do dofinansowania na łączną kwotę 104,65 mln zł. Na dotację załapało się 7 spółek notowanych na GPW.

 • 24 września 2019
  Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych
  Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych

  Przyjęty przez Radę Ministrów projekt ustawy wprowadza doręczenie elektroniczne, początkowo jako domyślny, ale docelowo - jako podstawowy kanał wymiany korespondencji wymagającej potwierdzenia jej nadania lub odbioru. W niedalekiej przyszłości e-doręczenie będzie prawnie równe z wysłaniem tradycyjnego listu poleconego za potwierdzeniem odbioru lub doręczeniem osobistym. 

 • 19 września 2019
  Poltreg szuka finansowania i rozważa wejście na giełdę
  Poltreg szuka finansowania i rozważa wejście na giełdę Omawiane walory:

  Poltreg na jesieni zdecyduje o pozyskaniu nowego finansowania i być może o wejściu na giełdę, poinformowali ISBnews przedstawiciele spółki.

 • 17 września 2019
  PBKM zwołał walne. Głównym punktem głosowanie nad dużą emisją akcji bez prawa poboru
  PBKM zwołał walne. Głównym punktem głosowanie nad dużą emisją akcji bez prawa poboru Omawiane walory:

  Główny akcjonariusz Polskiego Banku Komórek Macierzystych chce zainwestować w spółkę 218 mln zł, kupując akcje w drodze emisji bez prawa poboru. Decyzja w tej sprawie zapadnie na walnym, które zwołano na 14 października.

 • 13 września 2019
  Mabion kontynuuje prace zw. z odpowiedzią dla EMA dot. leku MabionCD20
  Mabion kontynuuje prace zw. z odpowiedzią dla EMA dot. leku MabionCD20 Omawiane walory:

  Mabion kontynuuje prace związane z przygotowaniem odpowiedzi dla Europejskiej Agencji Leków (EMA) w ramach drugiej rundy pytań procedury rejestracyjnej leku przeciwnowotworowego (MabionCD20). Zapowiedzi spółki nie ulegają zmianie, spodziewa się ona finalnej decyzji regulatora jeszcze w tym roku.

 • 09 września 2019
  Bioton: Biomm wypowiedział umowę na komercjalizację w Brazylii rekombinowanych insulin ludzkich
  Bioton: Biomm wypowiedział umowę na komercjalizację w Brazylii rekombinowanych insulin ludzkich Omawiane walory:

  Biomm wypowiedział Biotonowi umowy dotyczące przyznania Biomm i/lub podmiotom zależnym Biomm prawa wyłączności dotyczącego komercjalizacji wytwarzanych przez Bioton rekombinowanych insulin ludzkich na terytorium Brazylii. Warunkiem rozpoczęcia dostaw produktów w ramach umowy było uzyskanie rejestracji produktów na terytorium Brazylii.

 • 06 września 2019
  Selvita podała SEL120 pierwszemu pacjentowi w ramach badania klinicznego fazy I
  Selvita podała SEL120 pierwszemu pacjentowi w ramach badania klinicznego fazy I Omawiane walory:

  Selvita podała lek SEL120 pierwszemu pacjentowi w ramach badania klinicznego fazy I w leczeniu ostrej białaczki szpikowej oraz zespołu mielodysplastycznego wysokiego ryzyka. 

 • 05 września 2019
  Selvita: Dynamika przychodów i EBITDA segmentu usługowego może być lepsza w II połowie
  Selvita: Dynamika przychodów i EBITDA segmentu usługowego może być lepsza w II połowie Omawiane walory:

  Backlog segmentu usługowego Selvity pozwala oczekiwać, że dynamika przychodów oraz EBITDA w II połowie roku może być tak samo dobra, a nawet lepsza niż zanotowana w I półroczu, poinformował wiceprezes Bogusław Sieczkowski. 

 • 17 września zapraszamy na konferencję Biznes w Genach
  17 września zapraszamy na konferencję Biznes w Genach Omawiane walory: , , ,

  17 września w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbędzie się konferencja dedykowana inwestorom indywidualnym na temat polskiej branży biotechnologicznej. Patronem medialnym wydarzenia jest StockWatch.pl.

 • 04 września 2019
  KNF zatwierdził prospekt w związku z podziałem Selvity na dwie spółki
  KNF zatwierdził prospekt w związku z podziałem Selvity na dwie spółki Omawiane walory:

  Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Selvita CRO sporządzony w związku z podziałem Selvity na dwie niezależne spółki. Zgodnie z przedstawionym planem podziału, pierwsza firma skupi się na rozwoju małych cząsteczek o potencjale terapeutycznym w onkologii, a druga będzie świadczyć kompleksowe usługi badań kontraktowych. Obie spółki będą notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Podział ma zostać sfinalizowany zgodnie z harmonogramem, na początku IV kw. 2019 r.

 • 02 września 2019
  Brand24 i jego prezes zablokowani przez Facebooka
  Brand24 i jego prezes zablokowani przez Facebooka Omawiane walory:

  Profile społecznościowe notowanego na NewConnect Brand24 i jego prezesa, Michała Sadowskiego na Facebooku i Instagramie zostały zablokowane. Wszystko przez niefortunną wzmiankę o firmie w artykule nt. bezpieczeństwa danych w Internecie.

 • 27 sierpnia 2019
  11 bit studios miało 2 mln zł zysku netto w II kwartale 2019 r.
  11 bit studios miało 2 mln zł zysku netto w II kwartale 2019 r. Omawiane walory:

  Warszawskie studio miało 1,97 mln zł zysku netto i 2,93 mln zł zysku EBIT w II kwartale 2019 r. Jeszcze w tym roku spółka zamierza rozpocząć produkcję dwóch nowych gier, które trafią na rynek po grze Projekt 8.

 • ZCh Police wracają do planu olbrzymiej emisji akcji z prawem poboru
  ZCh Police wracają do planu olbrzymiej emisji akcji z prawem poboru Omawiane walory: ,

  23 września akcjonariusze Zakładów Chemicznych Police będą głosować nad projektem uchwały ws. wznowienia emisji akcji wspierającej realizację Projektu Polimery, jednego z największych petrochemicznych projektów inwestycyjnych przeprowadzanych w ostatnich latach w Polsce. Spółka chce sfinalizować podwyższenie kapitału jeszcze w tym roku.

 • 26 sierpnia 2019
  Akcjonariusze Selvity zdecydują 19 września o podziale spółki
  Akcjonariusze Selvity zdecydują 19 września o podziale spółki Omawiane walory:

  Akcjonariusze Selvity zdecydują o podziale spółki 19 września podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia, wynika z projektów uchwał. 

 • 22 sierpnia 2019
  Starward Industries rośnie w siłę
  Starward Industries rośnie w siłę Omawiane walory:

  Producent gry fabularnej na licencji jednej z powieści Stanisława Lema w cuglach uplasował prywatną emisję akcji oraz przeprowadził kilka spektakularnych transferów. W sierpniu do zespołu dołączył Michał Gałek, który przez ostatnie 6 lat pracował dla CD Projektu, a w lipcu do rady nadzorczej dołączył Przemysław Marmul, znany z Techlandu.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR