Technologie

 • wczoraj
  Synektik złożył szpitalowi w stolicy ofertę na system Da Vinci wartą 9,05 mln zł
  Synektik złożył szpitalowi w stolicy ofertę na system Da Vinci wartą 9,05 mln zł Omawiane walory:

  Synektik złożył ofertę w postępowaniu przetargowym prowadzonym przez Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie na zakup robota chirurgicznego Da Vinci. Wartość złożonej oferty wynosi 9 050 885 zł netto.

 • 22 października 2020
  Prezes i przewodniczący rady nadzorczej sprzedają w ABB 5 proc. akcji LiveChat Software
  Prezes i przewodniczący rady nadzorczej sprzedają w ABB 5 proc. akcji LiveChat Software Omawiane walory:
  Prezes LiveChat Software Mariusz Ciepły oraz przewodniczący rady nadzorczej Maciej Jarzębowski rozpoczęli proces budowania przyspieszonej księgi popytu (ABB), której celem jest sprzedaż do 1.287.500 akcji spółki, stanowiących nie więcej niż 5 proc. udziału w kapitale i głosów. Rynkowa wartość wystawionego na sprzedaż pakietu to 139 mln zł.
 • 19 października 2020
  Finax rozpoczyna pasywną rewolucję w Polsce
  Finax rozpoczyna pasywną rewolucję w Polsce

  Ponad 1,5 tys. inwestorów w Polsce, 15 mln zł aktywów, nowy country manager nad Wisłą oraz intensywna współpraca z największymi blogerami finansowymi. W ten sposób Finax, słowacki robodoradca inwestycyjny, rozpoczyna drugi rok ekspansji w naszym kraju. Cel? 100 mln EUR aktywów w 2022 r.

 • 16 października 2020
  Projekt maseczki biobójczej podbił kurs akcji NanoGroup
  Projekt maseczki biobójczej podbił kurs akcji NanoGroup Omawiane walory:

  NanoSanguis (spółka zależna NanoGroup) opracowała na rzecz Marion Sp. z o.o. z Gdyni innowacyjną technologię maseczek ochronnych o właściwościach biobójczych. Maseczki ochronne zostały wyposażone w powłokę biobójczą, aby zwiększyć - w porównaniu z tradycyjnymi maseczkami - ochronę przed zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID - 19.

 • 14 października 2020
  Synektik: Robotyka medyczna to jeden z naszych priorytetów. Pracujemy nad rozszerzeniem oferty w tym obszarze
  Synektik: Robotyka medyczna to jeden z naszych priorytetów. Pracujemy nad rozszerzeniem oferty w tym obszarze Omawiane walory:

  Na środowym czacie inwestorskim z Cezarym Kozaneckim i Dariuszem Koreckim stawiło się blisko 550 inwestorów. Przedstawiciele biotechnologicznej firmy omówili najnowsze wyniki, osiągnięcia z ostatnich miesięcy oraz przedstawili plany na przyszłość.

 • 13 października 2020
  NanoGroup planuje pozyskać 8,4 mln zł w publicznej ofercie emisji akcji
  NanoGroup planuje pozyskać 8,4 mln zł w publicznej ofercie emisji akcji Omawiane walory:

  NanoGroup, warszawska grupa spółek biotechnologicznych, opublikowała memorandum informacyjne. Zapisy na akcje zostaną przeprowadzone w dniach 22 – 27 października 2020 r., a dodatkowy kapitał pozyskany z emisji będzie przeznaczony na badania (przedkliniczne oraz kliniczne) przełomowych leków na raka i substytutu krwi NanOX oraz na pokrycie bieżących kosztów. Akcje zaoferuje DM BOŚ.

 • Akcjonariusze NanoGroup zdecydowali o emisji do 2,79 mln akcji bez prawa poboru
  Akcjonariusze NanoGroup zdecydowali o emisji do 2,79 mln akcji bez prawa poboru Omawiane walory:

  Akcjonariusze NanoGroup zdecydowali na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu o podwyższeniu kapitału zakładowego poprzez emisję nie więcej niż 2 791 313 akcji zwykłych na okaziciela serii H o wartości nominalnej 1 zł każda, z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy.

 • 12 października 2020
  Biomed-Lublin ma umowę ramową z Wojskowym Instytutem Higieny i Epidemiologii
  Biomed-Lublin ma umowę ramową z Wojskowym Instytutem Higieny i Epidemiologii Omawiane walory:

  Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek podpisał umowę ramową z Wojskowym Instytutem Higieny i Epidemiologii im. K. Kaczkowskiego w Warszawie dotyczącą współpracy w zakresie działalności badawczo-rozwojowej.

 • Celon Pharma zakończył analizę wyników II fazy badania leku na depresję
  Celon Pharma zakończył analizę wyników II fazy badania leku na depresję Omawiane walory:

  Celon Pharma zakończył analizę wyników badania klinicznego II fazy leku opartego na esketaminie u pacjentów z depresją jednobiegunową w ramach tzw. follow up, czyli 6-tygodniowej rozszerzonej obserwacji.

 • Przychody Columbus Energy wzrosły o 182 proc. r/r do 209 mln zł w III kwartale 2020 r.
  Przychody Columbus Energy wzrosły o 182 proc. r/r do 209 mln zł w III kwartale 2020 r. Omawiane walory:

  Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Columbus Energy wyniosły 209 mln zł w III kwartale 2020 r. wobec 74 mln zł w III kwartale 2019 r., co oznacza wzrost o 182 proc. Spółka poinformowała również o zawarciu umowy inwestycyjnej m.in. z Blumerang dot. Columbus Elite.

 • Giełda powitała nowego króla. Akcje Allegro zadebiutowały po 65 zł [TRANSMISJA]
  Giełda powitała nowego króla. Akcje Allegro zadebiutowały po 65 zł [TRANSMISJA] Omawiane walory:

  Inwestorzy, którzy zapisali się na akcje Allegro w IPO, mają powody do zadowolenia. Na starcie notowania największej platformy handlowej w Polsce urosły o ponad 50 proc.

 • 09 października 2020
  Leczą Alzheimera dzięki sztucznej inteligencji. Wygrali Infoshare Startup Contest
  Leczą Alzheimera dzięki sztucznej inteligencji. Wygrali Infoshare Startup Contest

  Brytyjski startup iLoF - Intelligent Lab on Fiber wygrał 20 tysięcy EURO w prestiżowym konkursie, organizowanym podczas konferencji Infoshare 2020 Online. O tytuł zwycięzcy Startup Contest, ubiegało się blisko 700 startupów z całego świata. Drugie miejsce zajęła polska firma Medicsen, a trzecie ProovStation z Francji. Nagrody zostaną przeznaczone na dalszy rozwój innowacyjnych pomysłów.

 • 08 października 2020
  CStore z emisji akcji chce sfinansować ekspansję w USA
  CStore z emisji akcji chce sfinansować ekspansję w USA Omawiane walory:
  Dostawca oprogramowania do prowadzenia sprzedaży internetowej w kanale hurtowym i detalicznym chce pozyskać 2 mln zł na ekspansję. Celem numer jeden jest wejście na rynek amerykański. Spółka planuje też debiut na NewConnect.
 • 06 października 2020
  Inno-Gene ma umowę inwestycyjną z CovidVax dot. finansowania prac nad szczepionką
  Inno-Gene ma umowę inwestycyjną z CovidVax dot. finansowania prac nad szczepionką Omawiane walory:

  Inno-Gene podpisał umowę inwestycyjną z firmą CovidVax, podała spółka. Przedmiotem umowy jest opcjonalne objęcie udziałów utworzonych po podwyższeniu kapitału zakładowego w zamian za pozyskanie finansowania na prace nad szczepionką w kierunku COVID-19. Kurs akcji spółki rośnie o godz. 10 o 19 proc., a za jeden papier płacono 73,60 zł.

 • NCBR rekomenduje dofinansowanie 2 projektów Celon Pharma łącznie na 26,8 mln zł
  NCBR rekomenduje dofinansowanie 2 projektów Celon Pharma łącznie na 26,8 mln zł Omawiane walory:

  Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zarekomendowało dofinansowania dwóch projektów Celon Pharma: projektu rozwoju CPL'116 w leczeniu idiopatycznego zwłóknienia płuc kwotą 18,7 mln zł oraz projektu rozwoju CPL'36 w leczeniu dyskinez w chorobie Parkinsona kwotą 8,1 mln zł. Kurs akcji spółki rośnie w wtorek kwadrans po godz. 9 o 5,47 proc., a za jeden walor płacono 42,45 zł.

 • 01 października 2020
  Selvita i Biomed-Lublin z dotacjami na centrum B+R w ramach konkursu MFPR
  Selvita i Biomed-Lublin z dotacjami na centrum B+R w ramach konkursu MFPR Omawiane walory: ,

  Biomed-Lublin i Selvita uzyskały dotacje na centra B+R w ramach konkursu Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Spółka z Lublilina dostanie 29,18 mln zł, natomiast Selvita otrzyma 41,3 mln zł dofinansowania.

 • 30 września 2020
  Polfa Tarchomin i NanoGroup mają list intencyjny ws. współpracy
  Polfa Tarchomin i NanoGroup mają list intencyjny ws. współpracy Omawiane walory: ,

  Polfa Tarchomin i NanoVelos - spółka zależna NanoGroup - podpisały list intencyjny dotyczący zacieśniania współpracy w obszarze badań i rozwoju supergenerycznego leku na raka w powstających nowych laboratoriach badawczo-rozwojowych Polfy Tarchomin.

 • 28 września 2020
  Celon Pharma: Testy kliniczne leku na COVID-19 mogą ruszyć w połowie 2022 r.
  Celon Pharma: Testy kliniczne leku na COVID-19 mogą ruszyć w połowie 2022 r. Omawiane walory:

  Celon Pharma zakłada, że podawanie pacjentom innowacyjnego leku przeciwwirusowego na COVID-19 w ramach testów klinicznych ruszy w połowie 2022 r., poinformował prezes Maciej Wieczorek. Kurs akcji spółki rośnie w poniedziałek o godz. 13:30 o 3,71 proc.

 • Asseco Poland idzie w drony
  Asseco Poland idzie w drony Omawiane walory:

  Asseco liczy, że drony zaowocują kolejnymi zamówieniami dla polskich, jak i zagranicznych służb, a odpowiednio zmodyfikowany system będzie również dostępny dla sektora cywilnego, poinformował ISBtech Project Manager, Asseco Poland Tomasz Mosiej.

 • XTPL miał 5,5 mln zł straty netto w I połowie 2020 r.
  XTPL miał 5,5 mln zł straty netto w I połowie 2020 r. Omawiane walory:

  XTPL odnotował 5,47 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2020 r. wobec 16,58 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

 • 24 września 2020
  Asseco Poland dostarczy drony dla polskiego wojska
  Asseco Poland dostarczy drony dla polskiego wojska Omawiane walory:

  Asseco Poland i Inspektorat Uzbrojenia podpisali umowę na dostarczenie 24 bezzałogowych statków powietrznych klasy mikro dla Sił Zbrojnych RP. Drony będą używane do prowadzenia dzienno-nocnej obserwacji podczas operacji wojskowych. Autorski sprzęt i oprogramowanie będą produkowane w Polsce.

 • 23 września 2020
  Biomed liczy na warunkową zgodę na dopuszczenie leku na COVID-19 przed rejestracją
  Biomed liczy na warunkową zgodę na dopuszczenie leku na COVID-19 przed rejestracją Omawiane walory:

  Biomed-Lublin liczy, że ze względu na fakt pozostawania w trybie epidemicznym, odpowiednie władze zdecydują o wydaniu warunkowej decyzji o dopuszczeniu leku przeciw COVID-19, opartego na osoczu ozdrowieńców, który opracował Biomed, jeszcze przed zakończeniem procesu rejestracji, poinformował członek zarządu Biomed-Lublin Piotr Fic. Kurs akcji spółki wystrzelił dziś po godz. 13 o blisko 42 proc., a za jedną akcję płacono 22,20 zł.

 • Mabion miał 11 mln zł straty netto w II kwartale
  Mabion miał 11 mln zł straty netto w II kwartale Omawiane walory:

  Mabion odnotował 10,98 mln zł jednostkowej straty netto w II kw. 2020 r. wobec 16,71 mln zł straty rok wcześniej.

 • 22 września 2020
  Dekpol ma list intencyjny ws. wejścia w projekty fotowoltaiczne
  Dekpol ma list intencyjny ws. wejścia w projekty fotowoltaiczne Omawiane walory:

  Dekpol zawarł z firmą T&T list intencyjny, w myśl którego rozpocznie realizację projektów na rynku fotowoltaiki, podała spółka. W ramach współpracy rozpoczęto projektowanie farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 75 MW. Spółki szacują, że kooperacja może docelowo dotyczyć realizacji projektów elektrowni fotowoltaicznych o szacowanej łącznej mocy nawet do 500 MW. Kurs akcji spółki rośnie w wtorek o godz. 9:30 o blisko 7 proc.

 • Biomed-Lublin zakończył proces wytwarzania immunoglobuliny anty SARS-CoV-2
  Biomed-Lublin zakończył proces wytwarzania immunoglobuliny anty SARS-CoV-2 Omawiane walory:

  Biomed-Lublin zakończył proces wytwarzania preparatu immunoglobulina anty SARS-CoV-2 z osocza ozdrowieńców, tj. osób po przebytej infekcji wirusowej SARS-CoV-2, zaś na 23 września 2020 r. zaplanowano proces aseptycznego rozlewu preparatu do ampułek.

 • 21 września 2020
  Captor Therapeutics planuje debiut na GPW na przełomie 2020/2021
  Captor Therapeutics planuje debiut na GPW na przełomie 2020/2021 Omawiane walory:

  Captor Therapeutics złożył w Komisji Nadzoru Finansowego prospekt w związku z zamiarem przeprowadzenia pierwszej publicznej oferty akcji i dopuszczenia oraz wprowadzenia akcji do obrotu na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka planuje debiut na giełdzie na przełomie roku 2020/2021.

 • Francuzi chcą przejąć Play za ok. 10 mld zł. Kurs akcji wystrzelił
  Francuzi chcą przejąć Play za ok. 10 mld zł. Kurs akcji wystrzelił Omawiane walory:

  Poniedziałkową sesję notowania fioletowego telekomu rozpoczęły od 36-proc. wzrostu. Źródłem euforii jest ogłoszone przez Iliad wezwanie na wszystkie akcje Play po 39 zł za sztukę. Francuzi ujawnili też, że mają wiążącą umowę zakupu 40-proc. pakietu kontrolnego od dwóch "referencyjnych akcjonariuszy" Play po tej samej cenie.

 • 18 września 2020
  VersaBox pozyskało 11 mln zł od 4 funduszy VC
  VersaBox pozyskało 11 mln zł od 4 funduszy VC Omawiane walory:

  Polska spółka VersaBox - oferująca roboty i cyfrowe rozwiązania dla logistyki - pozyskała łącznie 11 mln zł od funduszy venture capital Fidiasz EVC, SpeedUp Energy Innovation, Movens VC i RST Ventures for Earth.

 • 17 września 2020
  Medicofarma przejmie Grupę HRC i wejdzie na rynek NewConnect
  Medicofarma przejmie Grupę HRC i wejdzie na rynek NewConnect Omawiane walory:

  Medicofarma, zajmująca się rozwojem i produkcją farmaceutyków, przejmie Grupę HRC i wejdzie na rynek NewConnect.

 • 16 września 2020
  Spółka zależna Inno-Gene wnioskuje o patent dot. szybkiego testu na SARS-CoV-2
  Spółka zależna Inno-Gene wnioskuje o patent dot. szybkiego testu na SARS-CoV-2 Omawiane walory:

  Centrum Badań DNA - spółka zależna Inno-Gene - złożyła wniosek patentowy dotyczący kilkuminutowego testu genetycznego do diagnostyki SARS-COV-2.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR