Technologie

 • wczoraj
  XTPL łączy siły z koncernem Osram
  XTPL łączy siły z koncernem Osram Omawiane walory:

  XTPL oraz Osram Opto Semiconductors GmbH podpisały umowę inicjującą ewaluację technologii polskiej spółki do zastosowania przy tworzeniu połączeń przewodzących dla półprzewodników, obecnych w urządzeniach oświetleniowych. Realizacja podpisanego przez partnerów porozumienia ma na celu potwierdzenie parametrów technologii rozwijanej i komercjalizowanej przez XTPL oraz ocenę możliwości zaimplementowania jej do procesów produkcyjnych Osram.

 • 17 stycznia 2020
  Amerykańska FDA przyznała OATD-01 status leku sierocego w leczeniu sarkoidozy
  Amerykańska FDA przyznała OATD-01 status leku sierocego w leczeniu sarkoidozy Omawiane walory:

  OncoArendi Therapeutics otrzymało status leku sierocego (ang. Orphan Drug Designation, ODD) dla cząsteczki OATD-01 w leczeniu sarkoidozy, przyznany przez Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków.

 • 13 stycznia 2020
  Bacteromic, spółka z grupy Scope Fluidics, gotowa do industrializacji systemu BacterOMIC
  Bacteromic, spółka z grupy Scope Fluidics, gotowa do industrializacji systemu BacterOMIC Omawiane walory:

  Bacteromic – spółka wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Scope Fluidics – poinformowała o osiągnięciu kolejnego, czwartego kamienia milowego w projekcie BacterOMIC, w ramach którego uzyskano gotowość do industrializacji systemu oraz przygotowano projekt linii produkcji chipów. Projekt realizowany jest zgodnie z przyspieszonym harmonogramem, na podstawie którego spółka planuje komercjalizację systemu w połowie 2021 r. Kurs akcji Scope Fluidics zareagował na ta informację wzrostem o 12 proc.

 • InventionMed pozyskał w 2019 r. 20 mln zł dotacji W ciągu kilku miesięcy chce przejść na rynek główny GPW
  InventionMed pozyskał w 2019 r. 20 mln zł dotacji W ciągu kilku miesięcy chce przejść na rynek główny GPW Omawiane walory:

  InventionMed, technologiczna spółka z branży medycznej, w minionym roku pozyskała środki na rozwój swoich projektów o łącznej wartości ponad 20 mln złotych. Na najbliższe miesiące planowana jest również zmiana rynku notowań z NewConnect na GPW.

 • Bioton rośnie po ogłoszeniu ugody z Harbin Gloria Pharmaceuticals ws. umowy dystrybucji w Chinach
  Bioton rośnie po ogłoszeniu ugody z Harbin Gloria Pharmaceuticals ws. umowy dystrybucji w Chinach Omawiane walory:

  Bioton zawarł z Harbin Gloria Pharmaceuticals Co., Ltd oraz SciGen PTE.Ltd. wiążący list intencyjny, na podstawie którego Harbin Gloria Pharmaceuticals zobowiązany do zapłaty Biotonowi kwoty ugodowej w wysokości 9 mln USD tytułem finalnej ugody dotyczącej wszelkich sporów między stronami związanych z umową dostawy i dystrybucji (UDD). Kurs akcji spółki rośnie rano nawet o 12 proc.

 • 09 stycznia 2020
  Infoscan chce osiągnąć rentowność operacyjną na przełomie 2020/2021
  Infoscan chce osiągnąć rentowność operacyjną na przełomie 2020/2021 Omawiane walory:

  Infoscan w strategii na lata 2020-2022 oczekuje, że dzięki wejściu na kolejne perspektywiczne rynki zagraniczne i zwiększaniu sprzedaży - również w Polsce - osiągnie "najszybciej, jak to możliwe" rentowność na poziomie operacyjnym i nie wyklucza, że stanie się to na przełomie 2020/2021 r. Spółka pracuje nad nową wersją Rejestratora Med, który oprócz badania bezdechu sennego umożliwi obsługę również innych procedur diagnostycznych.

 • 07 stycznia 2020
  Medicalgorithmics wyemituje akcje bez prawa poboru
  Medicalgorithmics wyemituje akcje bez prawa poboru Omawiane walory:

  Akcjonariusze Medicalgorithmics wyrazili zgodę na emisję do 721 303 akcji serii G, z pozbawieniem prawa poboru, ale z pierwszeństwem dla akcjonariuszy posiadających akcje uprawniające do wykonywania co najmniej 0,5 proc. ogólnej liczby głosów na dzień rejestracji na NWZ. Pozyskane środki przeznaczone zostaną na dalszą realizację procesu zmiany modelu biznesowego w USA oraz rozwój sprzedaży międzynarodowej i technologii.

 • 19 grudnia 2019
  PGNiG wybrało najbardziej innowacyjne pomysły z polskich uczelni. Nowy sposób magazynowania wodoru może zrewolucjonizować branżę
  PGNiG wybrało najbardziej innowacyjne pomysły z polskich uczelni. Nowy sposób magazynowania wodoru może zrewolucjonizować branżę Omawiane walory:

  PGNiG zamierza do 2022 roku przeznaczyć na innowacje około 700 mln zł. Branża gazu i paliw inwestuje w inteligentne systemy monitoringu sieci dystrybucyjnej, wykorzystanie pojazdów bezzałogowych w procesie poszukiwania węglowodorów czy technologie wytwarzania i magazynowania wodoru. Kluczowe znaczenie ma przy tym współpraca ze start-upami i naukowcami.

 • 17 grudnia 2019
  Prace nad nowym lekiem zajmują średnio 12 lat i kosztują 2 mld euro
  Prace nad nowym lekiem zajmują średnio 12 lat i kosztują 2 mld euro

  Zanim nowy lek trafi do pacjentów, w laboratoriach badanych jest nawet 10 tys. różnych substancji. Badania prowadzone nad nową terapią muszą spełniać wyśrubowane standardy naukowe i etyczne, a wczesne etapy, czyli badania przedkliniczne i pierwsza faza badań klinicznych, są kluczowe dla całego tego procesu. Teraz dzięki wsparciu biznesu prace polskich naukowców mogą przyspieszyć.

 • 13 grudnia 2019
  Mabion oczekuje, że jego wnioski rejestracyjne będą nadal procedowane przez EMA
  Mabion oczekuje, że jego wnioski rejestracyjne będą nadal procedowane przez EMA Omawiane walory:
  Mabion ocenia, że jego wnioski o dopuszczenie leku MabionCD20 będą nadal procedowane przez Komitet ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi Europejskiej Agencji Leków (EMA) i póki co nie została wydana opinia, wynika z komunikatu spółki.
 • 28 listopada 2019
  SimFabric: Debiut odbędzie się w I kwartale 2020 r.
  SimFabric: Debiut odbędzie się w I kwartale 2020 r. Omawiane walory:

  Gośćmi czwartkowego czatu inwestorskiego w StockWatch.pl byli Julia Leszczyńska i Emil Leszczyński, przedstawiciele SimFabric - polskiego studia z branży gamedev, które planuje debiut na NewConnect. Głównymi tematami spotkania były planowane IPO spółki oraz jej perspektywy rozwoju w kolejnych latach.

 • 26 listopada 2019
  Przyszłość sektora finansowego: Czy bigtechy takie jak Apple, Amazon, Facebook, Google zastąpią banki?
  Przyszłość sektora finansowego: Czy bigtechy takie jak Apple, Amazon, Facebook, Google zastąpią banki?

  Fintechy i bigtechy coraz śmielej oferują różne produkty finansowe, które w przeszłości były zarezerwowane dla tradycyjnych banków. Czy zatem bankierzy mają się czego obawiać i czy w najbliższej przyszłości giganci tacy jak Apple, Amazon, Facebook czy Google zastąpią banki?

  Fintechy i bigtechy coraz śmielej oferują różne produkty finansowe, które w przeszłości były zarezerwowane dla tradycyjnych banków. Czy zatem bankierzy mają się czego obawiać i czy w najbliższej przyszłości giganci tacy jak Apple, Amazon, Facebook czy Google zastąpią banki?

 • 22 listopada 2019
  XTPL podpisało memorandum o współpracy z koreańskim HPK Inc.
  XTPL podpisało memorandum o współpracy z koreańskim HPK Inc. Omawiane walory:

  XTPL oraz koreański HPK Inc. - jeden z głównych dostawców urządzeń do naprawy defektów w wyświetlaczach dla LG - podpisały memorandum of understanding (MoU). Podpisanie memorandum otwiera drogę do rozpoczęcia negocjacji biznesowych dotyczących umowy licencyjnej.

 • wczoraj
  CD Projekt finansowo ma się świetnie, Cyberpunk 2077 jest już na testach
  CD Projekt finansowo ma się świetnie, Cyberpunk 2077 jest już na testach Omawiane walory:

  W najnowszym raporcie branżowy gigant pokazał 92,9 mln zł przychodów ze sprzedaży i 14,9 mln zł zysku netto. Oba rezultaty okazały się znacznie lepsze od konsensusu rynkowego. 

 • The Farm 51 złożył ofertę na stworzenie aplikacji e-learningowej dla WOT
  The Farm 51 złożył ofertę na stworzenie aplikacji e-learningowej dla WOT Omawiane walory:

  The Farm 51 Group złożył Wojskom Ochrony Terytorialnej ofertę w przedmiocie stworzenia dla WOT aplikacji e-learningowej w postaci wirtualnych trenażerów proceduralnych obsługi uzbrojenia i sprzętu wojskowego oraz treningowej gry taktycznej na komputery klasy PC. 

 • 19 listopada 2019
  Spółka realizująca projekt drona planuje debiut na giełdzie
  Spółka realizująca projekt drona planuje debiut na giełdzie Omawiane walory:

  Prometheus - spółka realizująca projekt drona, który swoimi właściwościami ma znacznie przewyższyć dostępne na rynku i używane dotychczas konstrukcje - przeprowadza emisję crowdfundingową i planuje rozpocząć procedurę wprowadzenia na giełdę nawet w 2021 roku. Łączny portfel zamówień spółki, jaki może być zrealizowany na podstawie już podpisanych listów intencyjnych na rok 2020 to budowa 34 dronów, o wartości ok. 17 mln zł.

 • 04 listopada 2019
  Grupa Santander inwestuje ponad 1,7 mld zł w Ebury
  Grupa Santander inwestuje ponad 1,7 mld zł w Ebury Omawiane walory:

  Banco Santander został strategicznym inwestorem w Ebury, które m.in. zdobyło w ostatnich latach pozycję lidera niezależnego sektora międzynarodowych rozliczeń dla firm w Polsce. Łącznie inwestycja Santandera wyniesie 350 mln funtów, tj. ponad 1,7 mld zł.

 • 24 października 2019
  DataWalk Inc. rozpoczął projekt pilotażowy z Integratorem Systemów w USA
  DataWalk Inc. rozpoczął projekt pilotażowy z Integratorem Systemów w USA Omawiane walory:

  DataWalk Inc. - spółka zależna DataWalk - rozpoczęła projekt pilotażowy z Integratorem Systemów w USA, którego celem będzie wsparcie oferty technologicznej klienta kierowanej do rządowych instytucji na terenie Stanów Zjednoczonych.

 • 22 października 2019
  Mabion uzgodnił z EBI warunki finansowania do 30 mln euro
  Mabion uzgodnił z EBI warunki finansowania do 30 mln euro Omawiane walory:

  Mabion uzgodnił z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym warunki udzielenia niezabezpieczonego kredytu wypłacanego w trzech transzach do łącznej kwoty 30 mln euro. Środki pozyskane w ramach udzielonego kredytu zostaną przeznaczone na finansowanie projektów inwestycyjnych i badawczo-rozwojowych, w tym dotyczących rozwoju leków biopodobnych i innowacyjnych leków biologicznych w Polsce oraz rozbudowy infrastruktury badawczo-rozwojowej i mocy wytwórczych spółki.

 • 16 października 2019
  Prezes Selvity: Pierwszą akwizycję chcemy zrealizować w 2020 r.
  Prezes Selvity: Pierwszą akwizycję chcemy zrealizować w 2020 r. Omawiane walory: ,

  Selvita chce w ciągu kilku lat znaleźć się wśród 10. największych światowych przedklinicznych CRO (ang. Contract Research Organization), poinformował prezes Bogusław Sieczkowski. Celem spółki jest dalszy wzrost organiczny w tempie ok. 30 proc. rocznie (pod względem przychodów) oraz przejęcia podmiotów krajowych oraz z Europy. Pierwszą akwizycję Selvita chce zrealizować w przyszłym roku.

 • Ruszył nabór wniosków o unijne dofinansowania z BGK
  Ruszył nabór wniosków o unijne dofinansowania z BGK

  Premia technologiczna to jedna z flagowych form wsparcia dla firm z sektora MŚP, które mają pomysł na innowacyjny produkt bądź usługę. Dotacja z unijnych środków może sięgnąć aż 6 mln zł. Do tej pory skorzystało z niej ponad 500 firm, a kwota udzielonego im wsparcia zbliża się do 970 mln zł. Kolejne wnioski o dofinansowanie premią technologiczną innowacyjni przedsiębiorcy z sektora MŚP mogą składać od 15 października. Bank Gospodarstwa Krajowego uruchamia dziś kolejny, szósty już konkurs.

 • Kurs akcji Selvity wzrósł o 21 proc. na debiucie
  Kurs akcji Selvity wzrósł o 21 proc. na debiucie Omawiane walory: ,

  Akcje Selvity (wcześniej Selvita CRO) zadebiutowały na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych. Na otwarciu kurs akcji wzrósł wobec ceny odniesienia o 21,39 proc. i wyniósł 21 zł.

 • 14 października 2019
  Utrata danych może dla firm oznaczać bankructwo
  Utrata danych może dla firm oznaczać bankructwo

  Nawet 2/3 firm z sektora średnich i małych przedsiębiorstw, które nie miały żadnych rozwiązań do backupu, po utracie danych zbankrutowało. Według ostatnich badań przeprowadzonych przez Google średnio 8,6 proc. twardych dysków ulega awarii w przeciągu trzech lat. Bez stworzenia kopii zapasowej firma praktycznie przestaje działać. Polacy stają się jednak bardziej świadomi. Coraz więcej istotnych infrastruktur przenosimy do chmur. Zabezpieczenie wszystkich infrastruktur krytycznych w chmurze to przyszłość backupu.

 • 11 października 2019
  NCBR ogłosił konkurs dot. innowacyjnych nawozów przyjaznych dla środowiska
  NCBR ogłosił konkurs dot. innowacyjnych nawozów przyjaznych dla środowiska

  Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło nowy konkurs tematyczny w formule Szybkiej Ścieżki, poświęcony innowacyjnym nawozom przyjaznym dla środowiska. Inicjatywa wesprze rozwój krajowej produkcji rolnej, która dostosowując się do wymogów Unii Europejskiej oraz modelu obiegu zamkniętego, dąży do zwiększenia jakości i bezpieczeństwa nawozów przy poszanowaniu środowiska naturalnego. Budżet konkursu to 200 mln zł. Nabór wniosków rozpocznie się 14 listopada br. i potrwa do 14 stycznia 2020 roku.

 • 07 października 2019
  Sektor bankowy zmienia sposób wykorzystywania danych klientów
  Sektor bankowy zmienia sposób wykorzystywania danych klientów

  Zmiany legislacyjne, w tym kluczowa, wdrożona właśnie dyrektywa PSD2, konkurencja i rosnące oczekiwania klientów motywują sektor bankowy do wdrażania cyfrowych technologii i ściślejszej współpracy z fintechami. Jak ocenia Anders Grevstad z norweskiej grupy DNB ASA, w nadchodzących latach to właśnie technologie będą motorem napędowym sektora bankowego. Całkowicie zmienią się oczekiwania klientów detalicznych i korporacyjnych wobec banków, ale pozwolą też lepiej na nie odpowiadać.

 • 03 października 2019
  W Polsce przybywa nowych firm biotechnologicznych. W tej branży na sukces rynkowy muszą czekać nawet kilka lat
  W Polsce przybywa nowych firm biotechnologicznych. W tej branży na sukces rynkowy muszą czekać nawet kilka lat

  Polska ma wiele atutów, takich jak wykwalifikowana kadra i zaplecze naukowo-badawcze, do tego by stać się jednym z liderów w dziedzinie life science. Znaczenie tego sektora podkreśla nawet rządowa strategia na rzecz odpowiedzialnego rozwoju, a innowacyjnych spółek zajmujących się badaniami nad nowymi lekami i biotechnologią powstaje coraz więcej. Te na rynkowy sukces muszą czekać nawet kilka lat. Dlatego – jak podkreślają eksperci – ważne są również takie czynniki jak umiejętność radzenia sobie z porażkami oraz łączenie wiedzy i doświadczeń z różnych dziedzin.

 • 01 października 2019
  Selvita oczekuje, że spółki po podziale będą notowane na GPW od 16 października
  Selvita oczekuje, że spółki po podziale będą notowane na GPW od 16 października Omawiane walory:

  Sąd rejestrowy zatwierdził podział Selvity na dwie niezależne spółki oraz zmianę nazwy Selvita na Ryvu Therapeutics. Zarząd oczekuje, że obie spółki będą notowane na głównym rynku warszawskiej giełdy od 16 października. 

 • Prezes GPW: Liczymy na 10 proc. przychodów z innowacji technolog. w ciągu kilku lat
  Prezes GPW: Liczymy na 10 proc. przychodów z innowacji technolog. w ciągu kilku lat Omawiane walory:

  Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie planuje osiągnąć 10 proc. przychodów z nowych rozwiązań technologicznych w ciągu najbliższych kilku lat, poinformował ISBnews.tv prezes Marek Dietl. Prezes zakłada, że w ciągu 4 lat GPW będzie miała swój własny system transakcyjny.

 • 27 września 2019
  7 spółek z GPW otrzyma blisko 30 mln zł dofinansowania z programu GameINN
  7 spółek z GPW otrzyma blisko 30 mln zł dofinansowania z programu GameINN Omawiane walory: , , , , , ,

  Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu sektorowego GameINN wybrało 27 projektów do dofinansowania na łączną kwotę 104,65 mln zł. Na dotację załapało się 7 spółek notowanych na GPW.

 • 24 września 2019
  Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych
  Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych

  Przyjęty przez Radę Ministrów projekt ustawy wprowadza doręczenie elektroniczne, początkowo jako domyślny, ale docelowo - jako podstawowy kanał wymiany korespondencji wymagającej potwierdzenia jej nadania lub odbioru. W niedalekiej przyszłości e-doręczenie będzie prawnie równe z wysłaniem tradycyjnego listu poleconego za potwierdzeniem odbioru lub doręczeniem osobistym. 


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR