Technologie

 • dzisiaj
  Prosper Capital Dom Maklerski rozpoczął publiczną ofertę obligacji serii A Sun Farms
  Prosper Capital Dom Maklerski rozpoczął publiczną ofertę obligacji serii A Sun Farms Omawiane walory:

  We wtorek 13 kwietnia 2021 r. Prosper Capital Dom Maklerski rozpoczął przyjmowanie zapisów w ofercie publicznej na obligacje serii A projektanta i dewelopera farm fotowoltaicznych – Sun Farms sp. z o.o. Wartość emisji wynosi 4 mln zł. Do objęcia jest 4 000 obligacji serii A z oprocentowaniem 8 proc. Zapisy  przyjmowane są do 28 kwietnia 2021 roku.

 • Farmy Fotowoltaiki pozyskały ponad 4 mln zł z emisji crowdfundingowej
  Farmy Fotowoltaiki pozyskały ponad 4 mln zł z emisji crowdfundingowej Omawiane walory: ,

  Farmy Fotowoltaiki – z Berg Holding, notowanego na NewConnect – zebrały od blisko 1000 inwestorów społecznościowych 4,05 mln zł. Środki zostaną przeznaczone m.in. na budowę instalacji o mocy 1 MW w Nagoszynie.

 • Vercom oferuje w IPO akcje po 45 zł za sztukę
  Vercom oferuje w IPO akcje po 45 zł za sztukę Omawiane walory: ,

  W poniedziałek KNF zatwierdziła prospekt Vercomu, a dziś spóła przedstawiła szczegóły oferty. Z emisji nowych akcji Vercom chce pozyskać ok. 180 mln zł na dalszy rozwój, a wartość całej oferty może wynieść nawet do 225 mln zł. Zapisy wśród inwestorów indywidualnych ruszą 14 kwietnia.

 • KNF zatwierdziła prospekt Vercomu
  KNF zatwierdziła prospekt Vercomu Omawiane walory: ,
  Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt Vercomu, sporządzony w związku z ofertą publiczną akcji i zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na GPW. Spółka z emisji nowych akcji chce pozyskać ok. 180 mln zł na dalszy rozwój, a wartość całej oferty może wynieść nawet do 225 mln zł.
 • wczoraj
  Norges Bank znów ma ponad 5 proc. R22. Kurs akcji poprawia rekordy
  Norges Bank znów ma ponad 5 proc. R22. Kurs akcji poprawia rekordy Omawiane walory:

  Norweski gigant zarządzający rządowym funduszem emerytalnym po miesięcznej przerwie znów widnieje na liście akcjonariuszy dysponujących ponad 5-proc. pakietem akcji R22.

 • 09 kwietnia 2021
  Triggo: Wchodzimy na rynek w roli dostawcy przełomowego i dochodowego rozwiązania dla firm car-sharingowych
  Triggo: Wchodzimy na rynek w roli dostawcy przełomowego i dochodowego rozwiązania dla firm car-sharingowych Omawiane walory:

  Rafał Budweil, prezes i założyciel Triggo rozmawia z redakcją StockWatch.pl o spółce, planach komercjalizacji pojazdu i przygotowaniach do debiutu na NewConnect.

 • ML System miał 10 mln zł zysku netto w 2020 r.
  ML System miał 10 mln zł zysku netto w 2020 r. Omawiane walory:

  ML System wypracował w 2020 r. 127,3 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz 10,2 mln zł zysku netto. Oznacza to wzrost rok do roku odpowiednio o 36,3 proc. oraz 191 proc.

 • 08 kwietnia 2021
  Triggo rozpoczyna produkcję pojazdów serii pilotażowej w AMZ Kutno
  Triggo rozpoczyna produkcję pojazdów serii pilotażowej w AMZ Kutno Omawiane walory:

  Spółka, która opracowała innowacyjny pojazd elektryczny będący odpowiedzią na globalny problem zakorkowanych miast i brak miejsc parkingowych, rozpoczęła produkcję pilotażowej serii kilkudziesięciu sztuk pojazdów w zakładach AMZ Kutno.

 • 06 kwietnia 2021
  Grupa Ailleron buduje przyczółek w segmencie e-commerce
  Grupa Ailleron buduje przyczółek w segmencie e-commerce Omawiane walory:

  Spółka z grupy Ailleron podpisała przedwstępną umowę nabycia 70 proc. udziałów w ValueLogic - firmie działającej w modelu full-service software house w branży e-commerce.

 • 31 marca 2021
  Sygnis wybiera się na NewConnect
  Sygnis wybiera się na NewConnect Omawiane walory: ,

  Warszawska firma technologiczna przygotowuje się odwrotnego przejęcia i wejścia na NewConnect. Będzie to pierwsza giełdowa spółka wykorzystująca technologie addytywne do realizacji projektów badawczo-rozwojowych w zakresie tworzenia innowacyjnych maszyn hardware’owych dla sektora przemysłowego i naukowego.

 • Genomtec dostarczy szybkie testy na SARS-CoV-2 do spółki z grupy Selectour
  Genomtec dostarczy szybkie testy na SARS-CoV-2 do spółki z grupy Selectour Omawiane walory:

  Genomtec podpisał umowę na dostarczenie próbnej partii 3,5 tys. sztuk testów Genomtec SARS-CoV-2 EvaGreen RT-LAMP CE-IVD Duo Kit oraz usługę wdrażania procedury testowania na obecność SARS-CoV-2 do jednej ze spółek wchodzącej w skład globalnej grupy Selectour (GIE ASHA), która zrzesza przeszło 1 200 niezależnych biur podróży działających na całym świecie, podała spółka. Wartość umowy to około 30 tys. euro.

 • 25 marca 2021
  Analiza IPO: Captor Therapeutics, czyli nowy kandydat na biotechnologicznego jednorożca
  Analiza IPO: Captor Therapeutics, czyli nowy kandydat na biotechnologicznego jednorożca Omawiane walory:

  Na warszawski parkiet wybiera się spółka biofarmaceutyczna, rozwijająca kandydatów na leki w terapii chorób onkologicznych i autoimmunologicznych z wykorzystaniem innowacyjnej technologii degradacji białek. Ryzyko i koszty projektu są wysokie, ale i potencjalna nagroda jest sowita. StockWatch.pl w oparciu o prospekt emisyjny i dostępne materiały przygotował zestaw najważniejszych informacji na temat IPO Captor Therapeutics.

 • OncoArendi Therapeutics przedstawiło nową strategię na lata 2021-2025
  OncoArendi Therapeutics przedstawiło nową strategię na lata 2021-2025 Omawiane walory:

  Strategia OncoArendi Therapeutics na lata 2021-2025 obejmuje 3 kluczowe obszary rozwoju: współpracę z Galapagos, poszerzony pipeline SMP oraz nową platformę technologii SMR.

 • 24 marca 2021
  Vercom: Chcemy utrzymać dotychczasowe tempo wzrostu organicznego i podwoić biznes w ciągu najbliższych 3 lat
  Vercom: Chcemy utrzymać dotychczasowe tempo wzrostu organicznego i podwoić biznes w ciągu najbliższych 3 lat Omawiane walory:

  Krzysztof Szyszka, prezes zarządu Vercom SA rozmawia z redakcją StockWatch.pl o spółce i jej planach rozwoju.

 • 23 marca 2021
  Captor Therapeutics rusza z IPO. Z emisji nowych akcji chce pozyskać 120-150 mln zł
  Captor Therapeutics rusza z IPO. Z emisji nowych akcji chce pozyskać 120-150 mln zł Omawiane walory:

  Wrocławska spółka biofarmaceutyczna rozwijająca kandydatów na leki w terapii chorób onkologicznych i autoimmunologicznych opublikowała prospekt sporządzony w związku z ofertą publiczną oraz ubieganiem się o wprowadzenie akcji do obrotu na GPW. Spółka ofertuje nowe akcje oraz akcje dotychczasowych akcjonariuszy po cenie maksymalnej na poziomie 172 zł za sztukę.

 • 19 marca 2021
  JR Holding ASI chce zainwestować 4 mln zł w LaserTec i wprowadzić go na giełdę
  JR Holding ASI chce zainwestować 4 mln zł w LaserTec i wprowadzić go na giełdę Omawiane walory: ,

  JR Holding ASI podpisał list intencyjny z LaserTec w sprawie nawiązania potencjalnej współpracy dotyczącej rozwoju tego podmiotu. JR Holding planuje zainwestować 3 mln zł w LaserTec oraz wspierać go w upublicznieniu na rynku akcji NewConnect lub rynku regulowanym GPW.

 • 16 marca 2021
  Grupa R22 zanotowała 50-proc. wzrost zysku netto w 2020 r.
  Grupa R22 zanotowała 50-proc. wzrost zysku netto w 2020 r. Omawiane walory:
  Notowana na GPW grupa technologiczna R22 wypracowała rekordowe wyniki finansowe. W samym IV kwartale 2020 r. przychody wyniosły 70,9 mln zł (+48 proc. r/r), znormalizowana EBITDA 18,4 mln zł (+36 proc. r/r), a skorygowany zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 5,7 mln zł (+56 proc. r/r). Dynamiczny wzrost wyników R22 to z efekt rozwoju organicznego związanego m.in. z rosnącym rynkiem e-commerce oraz cyfryzacją życia gospodarczego, jak również pierwszej zagranicznej akwizycji w segmencie CPaaS.
 • 10 marca 2021
  Genomtec zadebiutuje na NewConnect 17 marca
  Genomtec zadebiutuje na NewConnect 17 marca Omawiane walory:

  17 marca, czyli równo za tydzień, na małej giełdzie zadebiutuje Genomtec. Spółka tworzy mobilny system diagnostyczny, który działa w oparciu o układ mikroprzepływowy oraz autorską, opatentowaną technologię SNAAT.

 • 09 marca 2021
  Medinice: Krioaplikator został skierowany do II fazy badań przedklinicznych
  Medinice: Krioaplikator został skierowany do II fazy badań przedklinicznych Omawiane walory:

  Zakończyła się pierwsza faza przewlekłych badań przedklinicznych na zwierzętach w projekcie CoolCryo, prowadzonych przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu na zlecenie Medinice. Rezultaty przeprowadzonych badań zostały ocenione pozytywnie i krioaplikator został skierowany do drugiej fazy badań.

 • Prodromus chce pozyskać środki na komercjalizację robota Magna i planuje debiut na NewConnect
  Prodromus chce pozyskać środki na komercjalizację robota Magna i planuje debiut na NewConnect Omawiane walory:
  Producent wyrobów medycznych do rehabilitacji kończyn dolnych z systemem biofeedbacku w czasie rzeczywistym planuje pozyskanie finansowania i debiut na małej giełdzie na przełomie 2021/2022 roku. Celem spółki jest uzyskanie zezwoleń FDA i rozpoczęcie sprzedaży Prodrobota dla dorosłych - Magna na terenie Stanów Zjednoczonych z początkiem I kwartału 2022 roku.
 • Rotacja trwa w najlepsze
  Rotacja trwa w najlepsze

  Niezwykle rzadko zdarza się sesja taka jak wczorajsza, gdy perspektywa przeceny na najważniejszym, amerykańskim rynku zupełnie nie obciąża indeksów europejskich, szczególnie w absencji ważniejszych informacji.

 • 05 marca 2021
  Vigo System miało 32,55 mln zł zysku netto w 2020 r.
  Vigo System miało 32,55 mln zł zysku netto w 2020 r. Omawiane walory:

  Vigo System odnotowało 32,55 mln zł jednostkowego zysku netto w 2020 r. wobec 13,88 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Zysk netto z działalności powtarzalnej (skorygowany o wpływ wydarzeń jednorazowych) urósł o 30 proc. r/r, z 13,9 mln zł w 2019 r. do 18,1 mln zł w 2020 r.

 • 04 marca 2021
  Medicalgorithmics nie będzie kontynuował prac nad projektem PocketECG 12Ch
  Medicalgorithmics nie będzie kontynuował prac nad projektem PocketECG 12Ch Omawiane walory:

  Medicalgorithmics, w wyniku przeglądu portfolio produktowego, podjął uchwałę o niekontynuowaniu dalszych prac rozwojowych nad urządzeniem PocketECG 12Ch i chce skoncentrować się na projektach Patch ECG oraz TechBot. Aktualizacja wartości aktywów przypisanych do projektu PocketECG 12Ch o kwotę 3,1 mln zł będzie miała negatywny wpływ na wynik finansowy za 2020 r.

 • ML System z 58-proc. wzrostem EBITDA w 2020 r.
  ML System z 58-proc. wzrostem EBITDA w 2020 r. Omawiane walory:

  ML System, zgodnie z szacunkami, wypracowała w 2020 r. ok. 127,3 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz ok. 22,1 mln zł wyniku EBITDA. Oznacza to wzrost rok do roku odpowiednio o 36,3 proc. oraz 57,9 proc. Aktualna wartość portfela zamówień wynosi ponad 100 mln zł.

 • Na NASDAQ dalej nerwowo
  Na NASDAQ dalej nerwowo

  Wyceny wielu bohaterów koronahossy zbliżają się do progu bólu, po którym może nastąpić odwrót inwestorów detalicznych. Tesla zamykała się 4,8 proc. niżej, pogłębiając spadki YTD, jeszcze gorzej zachowywał się fundusz ARK Innovation (-6,3 proc.), najpopularniejszy wehikuł spółek ultrawzrostowych.

 • 25 lutego 2021
  LiveChat Software miał 26,21 mln zł zysku netto w III kwartale r. obr. 2020/2021
  LiveChat Software miał 26,21 mln zł zysku netto w III kwartale r. obr. 2020/2021 Omawiane walory:

  LiveChat Software odnotował 26,21 mln zł skonsolidowanego zysku netto w III kw. r. obr. 2020/2021 (październik - grudzień 2020 r.) wobec 15,81 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

 • 16 lutego 2021
  InteliWISE zwiększył przychody w 2020 r.
  InteliWISE zwiększył przychody w 2020 r. Omawiane walory:
  Twórca rozwiązań AI dla biznesu odnotował w 2020 r. 24-proc. wzrost przychodów względem poprzedniego roku. Kolejne projekty oraz ważne umowy podpisane w ostatnich miesiącach sprawiają, że 2021 będzie kolejnym etapem dynamicznego rozwoju spółki.
 • Grupa Unimot angażuje się w klaster Żywiecka Energia Przyszłości poprzez inwestycję w spółkę OKE
  Grupa Unimot angażuje się w klaster Żywiecka Energia Przyszłości poprzez inwestycję w spółkę OKE Omawiane walory:

  Unimot nabył 80 proc. udziałów w spółce Operator Klastra Energii Sp. z o.o., która jest koordynatorem klastra Żywiecka Energia Przyszłości. Dzięki temu będzie rozwijać biznes zielonej energii oraz energetykę rozproszoną na Żywiecczyźnie.

 • wczoraj
  ML System pokazał urządzenie, które wykrywa COVID-19 z oddechu
  ML System pokazał urządzenie, które wykrywa COVID-19 z oddechu Omawiane walory:

  Urządzenie, które zaprojektował ML System, jest w stanie wykryć koronawirusa w wydychanym powietrzu. W prezentacji wynalazku wziął udział prezydent Andrzej Duda. W piątek zainteresowanie akcjami spółki jest tak duże, że handel od początku sesji pozostaje w fazie równoważenia, a TKO wskazuje na ponad 40-proc. wzrost.

 • 11 lutego 2021
  Grupa R22 z rekordowymi wynikami i kursem akcji
  Grupa R22 z rekordowymi wynikami i kursem akcji Omawiane walory:

  Notowana na GPW grupa technologiczna, według wstępnych danych finansowych, osiągnęła w IV kwartale 2020 r. rekordowe wyniki finansowe. Przychody ze sprzedaży wyniosły 70,9 mln zł i były o 48 proc. wyższe niż rok wcześniej. Znormalizowana EBITDA wyniosła 18,2 mln zł, co oznacza wzrost o 35 proc. r/r. W czwartek rano kurs akcji R22 rośnie o kilka procent i poprawia historyczne szczyty cenowe.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR