Technologie

 • 26 marca 2020
  Hyper Poland: Środki pozyskane na Seedrs pozwolą nam rozpocząć budowę pełnoskalowego prototypu i podpisać pierwsze umowy z kolejami
  Hyper Poland: Środki pozyskane na Seedrs pozwolą nam rozpocząć budowę pełnoskalowego prototypu i podpisać pierwsze umowy z kolejami Omawiane walory:
  Gośćmi czwartkowego czatu inwestorskiego w StockWatch.pl byli założyciele polskiego startupu rozwijającego technologię superszybkiej kolei. Podczas spotkania online przedstawiciele Hyper Poland na gorąco omówili szczegóły trwającej kampanii crowdfundingowej na platformie Seedrs oraz najbliższe plany biznesowe spółki.
 • Selvita nie wyklucza zaangażowania się w prace związane z COVID-19
  Selvita nie wyklucza zaangażowania się w prace związane z COVID-19 Omawiane walory:

  Selvita nie wyklucza, że w przyszłości bezpośrednio zaangażuje się w obszar leków i terapii na koronawirusa, poinformował prezes Bogusław Sieczkowski.

 • 23 marca 2020
  Onco Arendi: Opracowywany lek może zwalczyć śmiertelne powikłania koronawirusa
  Onco Arendi: Opracowywany lek może zwalczyć śmiertelne powikłania koronawirusa Omawiane walory:

  Kandydat na lek OncoArendi Therapeutics (OATD-01) może znaleźć zastosowanie w leczeniu idiopatycznego włóknienia płuc u pacjentów po przebytej infekcji koronawirusem. Potencjalna skuteczność leku w leczeniu włóknienie płuc jest oparta o nowy mechanizm polegający na blokowaniu aktywności białka - chitotriozydazy. Powiązanie zakażenia COVID-19 z mechanizmem włóknienia płuc zwiększy wartość projektu OATD-01 dla potencjalnych partnerów.

 • Grupa Azoty rozpoczęła produkcję rękawiczek o właściwościach antywirusowych
  Grupa Azoty rozpoczęła produkcję rękawiczek o właściwościach antywirusowych Omawiane walory:

  Centrum Badań i Rozwoju Grupy Azoty rozpoczęło produkcję rękawiczek o właściwościach antywirusowych, poinformował na Twitterze dr Grzegorz Kądzielawski, wiceprezes zarządu odpowiedzialny za B+R.

 • Celon Pharma i Łukasiewicz inicjują program dot. rozwoju terapii przeciw COVID-19
  Celon Pharma i Łukasiewicz inicjują program dot. rozwoju terapii przeciw COVID-19 Omawiane walory:

  Sieć Badawcza Łukasiewicz i Celon Pharma rozpoczęły wspólny program badawczy, którego celem jest rozwój terapii przeciw COVID-19.

 • 20 marca 2020
  PBKM zainwestował 2,8 mln euro w turecki bank komórek macierzystych
  PBKM zainwestował 2,8 mln euro w turecki bank komórek macierzystych Omawiane walory:

  Polski Bank Komórek Macierzystych zawarł umowę inwestycyjną dotyczącą nabycia 70 proc. udziałów w tureckim banku komórek macierzystych, działającym dotychczas w ramach struktury firmy Acbadem Healthcare Group za kwotę 2,8 mln euro (ok. 12,9 mln zł). PBKM pracuje intensywnie nad kolejnymi akwizycjami, zarówno na rynkach europejskich, jak i poza Europą.

 • 18 marca 2020
  Giełda w Nowym Jorku tymczasowo zamknie swoją siedzibę z powodu pandemii koronawirusa
  Giełda w Nowym Jorku tymczasowo zamknie swoją siedzibę z powodu pandemii koronawirusa

  Nowojorska giełda zdecydowała o tymczasowym zamknięciu parkietu z powodu pandemii koronawirusa. Handel na Wall Street będzie kontynuowany, ale wyłącznie w formie elektronicznej.

 • Hyper Poland hitem na brytyjskiej platformie crowdfundingowej. Zapisy nadal trwają
  Hyper Poland hitem na brytyjskiej platformie crowdfundingowej. Zapisy nadal trwają Omawiane walory:

  Polski startup rozwijający technologię superszybkiej kolei w 10 dni pozyskał ponad 2 mln zł na brytyjskiej platformie Seedrs. Zapisy wśród inwestorów nadal trwają.

 • 17 marca 2020
  Celon Pharma rozpoczął poszukiwania leku na COVID-19
  Celon Pharma rozpoczął poszukiwania leku na COVID-19 Omawiane walory:

  Celon Pharma rozpoczął strategiczny program testowania, weryfikacji i poszukiwania efektywnego leku, kombinacji leków i/lub reżimu terapeutycznego na COVID-19, podała spółka. Według aktualnych szacunków spółki, testy kliniczne dla wybranych, najbardziej efektywnych kombinacji leków mogłyby się rozpocząć na początku 2021 roku.

 • 16 marca 2020
  Play notuje wzrost natężenia ruchu transmisji danych o 40 proc. w ciągu dnia
  Play notuje wzrost natężenia ruchu transmisji danych o 40 proc. w ciągu dnia Omawiane walory:
  Play notuje wzrost natężenia ruchu głosowego w sieci o 30 proc., natomiast ruch transmisji danych w ciągu dnia wzrasta o 40 proc. i wyrównuje się wieczorem do standardowego poziomu, podał operator.
 • 13 marca 2020
  Celon Pharma wdraża się w produkcję testów na koronawirusa
  Celon Pharma wdraża się w produkcję testów na koronawirusa Omawiane walory:
  Celon Pharma podjęła decyzję o priorytetowym zaadoptowaniu strefy BSL-3 i wdrożeniu wytwarzania testów qRT-PCR (do diagnostyki zakażeń SARS-COV-2) w nowo powstających laboratoriach spółki w Kazuniu Nowym, tzw. Centrum Badawczo-Rozwojowym, podała spółka. Zarząd spółki oczekuje pełnej gotowości w zakresie masowego wytwarzania i sprzedaży testów przed sezonem jesiennym, a także gotowości do wykonywania badań w tym okresie.
 • 10 marca 2020
  DataWalk opracował narzędzie identyfikujące nosicieli koronawirusa
  DataWalk opracował narzędzie identyfikujące nosicieli koronawirusa Omawiane walory:
  DataWalk opracował rozwiązanie, które może proaktywnie identyfikować supernosicieli i osoby narażone na zarażenie koronawirusem, podała spółka. To pierwsze na świecie wykorzystanie analityki sieci powiązań do walki z rozprzestrzenianiem się wirusa, podkreśliła firma.
 • 06 marca 2020
  Ryvu Therapeutics ukończył pozytywnie I fazę badania klinicznego SEL24/MEN1703
  Ryvu Therapeutics ukończył pozytywnie I fazę badania klinicznego SEL24/MEN1703 Omawiane walory:

  Ryvu Therapeutics uzyskał od Berlin-Chemie należącej do Grupy Menarini, będącej wyłącznym sponsorem badania klinicznego SEL24/MEN1703 na mocy globalnej umowy licencyjnej, informację o zakończeniu sukcesem fazy I badania klinicznego typu first-in-human z zastosowaniem SEL24/MEN1703 - doustnego, dualnego inhibitora kinaz PIM/FLT3 u pacjentów z ostrą białaczką szpikową.

 • 02 marca 2020
  BioMaxima planuje wprowadzić własny test genetyczny do potwierdzania zakażeń koronawirusem
  BioMaxima planuje wprowadzić własny test genetyczny do potwierdzania zakażeń koronawirusem Omawiane walory:

  BioMaxima zgłosiła w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Polsce szybki test do wykrywania koronawirusa. Firma w niedługim czasie planuje wprowadzić własny test genetyczny służący do potwierdzania zakażeń wirusem 2019-nCoV wykorzystujący technikę real-time PCR. Kurs akcji biotechu rośnie o blisko 35 proc.

 • 25 lutego 2020
  R22 poprawił zyski w II kwartale roku obrotowego 2019/2020
  R22 poprawił zyski w II kwartale roku obrotowego 2019/2020 Omawiane walory:

  R22 odnotowało 3,77 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. roku obrotowego 2019/2020 (tj. w IV kw. roku kalendarzowego 2019) wobec 2,14 mln zł zysku rok wcześniej. Kurs akcji spółki rośnie o blisko 5 proc.

 • 21 lutego 2020
  Ryvu Therapeutics dostanie 33 mln zł dofinansowania z NCBR na projekt onkologiczny
  Ryvu Therapeutics dostanie 33 mln zł dofinansowania z NCBR na projekt onkologiczny Omawiane walory:

  Ryvu Therapeutics zawarło z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju umowę o dofinansowanie projektu pt. "Rozwój terapii celowanych opartych na mechanizmie syntetycznej letalności w onkologii" w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 działanie 1.1/poddziałanie 1.1.1 "Szybka Ścieżka". Kwota dofinansowania wynosi 32,76 mln zł, a całkowita wartość projektu netto - 55,44 mln zł.

 • 17 lutego 2020
  DataWalk wdroży w Orlenie platformę wspierającą przeciwdziałanie nadużyciom
  DataWalk wdroży w Orlenie platformę wspierającą przeciwdziałanie nadużyciom Omawiane walory: ,

  DataWalk podpisał z Orlenem umowę, której celem jest sprzedaż i wdrożenie licencji wieczystej oraz pełne produkcyjne wykorzystanie platformy DataWalk w zakresie związanym z przeciwdziałaniem nadużyciom. Kurs akcji rośnie dziś o ponad 11 proc.

 • 31 stycznia 2020
  Asbis nabył 40 proc. udziałów białoruskiego startupu Clevetura LLC
  Asbis nabył 40 proc. udziałów białoruskiego startupu Clevetura LLC Omawiane walory:

  Asbis nabył 40 proc. udziałów spółki Clevetura LLC z siedzibą w High Tech Park w Mińsku (Białoruś) za łączną kwotę 584 tys. USD. Clevetura LLC to białoruski startup, który zaprojektował oraz wprowadził na rynek w 2019 roku pierwszą na świecie intuicyjną klawiaturę Click&Touch opartą na opracowanej i opatentowanej przez siebie technologii Touch on Keys. Kurs akcji spółki rośnie dziś o ponad 2 proc.

 • 29 stycznia 2020
  Mabion złożył odpowiedzi do EMA w procesie o dopuszczenie leku MabionCD20
  Mabion złożył odpowiedzi do EMA w procesie o dopuszczenie leku MabionCD20 Omawiane walory:

  Mabion złożył odpowiedzi na pytania Europejskiej Agencji Leków w procesie o pozwolenie na dopuszczenie do obrotu leku pod roboczą nazwą MabionCD20. Kurs akcji polskiego biotechu rośnie o blisko 7 proc.

 • wczoraj
  R22 wykupi mniejszościowe udziały w segmencie hostingu
  R22 wykupi mniejszościowe udziały w segmencie hostingu Omawiane walory:
  Grupa technologiczna skorzystała z opcji wykupu mniejszościowych udziałów w segmencie hostingu. Dzięki planowanej na 31 stycznia transakcji udział R22 w segmencie hostingu wzrośnie do 100 proc.
 • 21 stycznia 2020
  XTPL łączy siły z koncernem Osram
  XTPL łączy siły z koncernem Osram Omawiane walory:

  XTPL oraz Osram Opto Semiconductors GmbH podpisały umowę inicjującą ewaluację technologii polskiej spółki do zastosowania przy tworzeniu połączeń przewodzących dla półprzewodników, obecnych w urządzeniach oświetleniowych. Realizacja podpisanego przez partnerów porozumienia ma na celu potwierdzenie parametrów technologii rozwijanej i komercjalizowanej przez XTPL oraz ocenę możliwości zaimplementowania jej do procesów produkcyjnych Osram.

 • 17 stycznia 2020
  Amerykańska FDA przyznała OATD-01 status leku sierocego w leczeniu sarkoidozy
  Amerykańska FDA przyznała OATD-01 status leku sierocego w leczeniu sarkoidozy Omawiane walory:

  OncoArendi Therapeutics otrzymało status leku sierocego (ang. Orphan Drug Designation, ODD) dla cząsteczki OATD-01 w leczeniu sarkoidozy, przyznany przez Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków.

 • 13 stycznia 2020
  Bacteromic, spółka z grupy Scope Fluidics, gotowa do industrializacji systemu BacterOMIC
  Bacteromic, spółka z grupy Scope Fluidics, gotowa do industrializacji systemu BacterOMIC Omawiane walory:

  Bacteromic – spółka wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Scope Fluidics – poinformowała o osiągnięciu kolejnego, czwartego kamienia milowego w projekcie BacterOMIC, w ramach którego uzyskano gotowość do industrializacji systemu oraz przygotowano projekt linii produkcji chipów. Projekt realizowany jest zgodnie z przyspieszonym harmonogramem, na podstawie którego spółka planuje komercjalizację systemu w połowie 2021 r. Kurs akcji Scope Fluidics zareagował na ta informację wzrostem o 12 proc.

 • InventionMed pozyskał w 2019 r. 20 mln zł dotacji W ciągu kilku miesięcy chce przejść na rynek główny GPW
  InventionMed pozyskał w 2019 r. 20 mln zł dotacji W ciągu kilku miesięcy chce przejść na rynek główny GPW Omawiane walory:

  InventionMed, technologiczna spółka z branży medycznej, w minionym roku pozyskała środki na rozwój swoich projektów o łącznej wartości ponad 20 mln złotych. Na najbliższe miesiące planowana jest również zmiana rynku notowań z NewConnect na GPW.

 • Bioton rośnie po ogłoszeniu ugody z Harbin Gloria Pharmaceuticals ws. umowy dystrybucji w Chinach
  Bioton rośnie po ogłoszeniu ugody z Harbin Gloria Pharmaceuticals ws. umowy dystrybucji w Chinach Omawiane walory:

  Bioton zawarł z Harbin Gloria Pharmaceuticals Co., Ltd oraz SciGen PTE.Ltd. wiążący list intencyjny, na podstawie którego Harbin Gloria Pharmaceuticals zobowiązany do zapłaty Biotonowi kwoty ugodowej w wysokości 9 mln USD tytułem finalnej ugody dotyczącej wszelkich sporów między stronami związanych z umową dostawy i dystrybucji (UDD). Kurs akcji spółki rośnie rano nawet o 12 proc.

 • 09 stycznia 2020
  Infoscan chce osiągnąć rentowność operacyjną na przełomie 2020/2021
  Infoscan chce osiągnąć rentowność operacyjną na przełomie 2020/2021 Omawiane walory:

  Infoscan w strategii na lata 2020-2022 oczekuje, że dzięki wejściu na kolejne perspektywiczne rynki zagraniczne i zwiększaniu sprzedaży - również w Polsce - osiągnie "najszybciej, jak to możliwe" rentowność na poziomie operacyjnym i nie wyklucza, że stanie się to na przełomie 2020/2021 r. Spółka pracuje nad nową wersją Rejestratora Med, który oprócz badania bezdechu sennego umożliwi obsługę również innych procedur diagnostycznych.

 • 07 stycznia 2020
  Medicalgorithmics wyemituje akcje bez prawa poboru
  Medicalgorithmics wyemituje akcje bez prawa poboru Omawiane walory:

  Akcjonariusze Medicalgorithmics wyrazili zgodę na emisję do 721 303 akcji serii G, z pozbawieniem prawa poboru, ale z pierwszeństwem dla akcjonariuszy posiadających akcje uprawniające do wykonywania co najmniej 0,5 proc. ogólnej liczby głosów na dzień rejestracji na NWZ. Pozyskane środki przeznaczone zostaną na dalszą realizację procesu zmiany modelu biznesowego w USA oraz rozwój sprzedaży międzynarodowej i technologii.

 • 19 grudnia 2019
  PGNiG wybrało najbardziej innowacyjne pomysły z polskich uczelni. Nowy sposób magazynowania wodoru może zrewolucjonizować branżę
  PGNiG wybrało najbardziej innowacyjne pomysły z polskich uczelni. Nowy sposób magazynowania wodoru może zrewolucjonizować branżę Omawiane walory:

  PGNiG zamierza do 2022 roku przeznaczyć na innowacje około 700 mln zł. Branża gazu i paliw inwestuje w inteligentne systemy monitoringu sieci dystrybucyjnej, wykorzystanie pojazdów bezzałogowych w procesie poszukiwania węglowodorów czy technologie wytwarzania i magazynowania wodoru. Kluczowe znaczenie ma przy tym współpraca ze start-upami i naukowcami.

 • 17 grudnia 2019
  Prace nad nowym lekiem zajmują średnio 12 lat i kosztują 2 mld euro
  Prace nad nowym lekiem zajmują średnio 12 lat i kosztują 2 mld euro

  Zanim nowy lek trafi do pacjentów, w laboratoriach badanych jest nawet 10 tys. różnych substancji. Badania prowadzone nad nową terapią muszą spełniać wyśrubowane standardy naukowe i etyczne, a wczesne etapy, czyli badania przedkliniczne i pierwsza faza badań klinicznych, są kluczowe dla całego tego procesu. Teraz dzięki wsparciu biznesu prace polskich naukowców mogą przyspieszyć.

 • 13 grudnia 2019
  Mabion oczekuje, że jego wnioski rejestracyjne będą nadal procedowane przez EMA
  Mabion oczekuje, że jego wnioski rejestracyjne będą nadal procedowane przez EMA Omawiane walory:
  Mabion ocenia, że jego wnioski o dopuszczenie leku MabionCD20 będą nadal procedowane przez Komitet ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi Europejskiej Agencji Leków (EMA) i póki co nie została wydana opinia, wynika z komunikatu spółki.

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR