Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Technologie

 • 23 maja 2019

  CD Projekt rozpoczyna beta-testy GOG Galaxy 2.0

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Szykuje się mała rewolucja na rynku cyfrowej dystrybucji gier. Warszawskie studio szlifuje nową wersję GOG-a, która ma ułatwić życie graczom i zebrać ich gry ze wszystkich platform, a nawet konsol, w jednym miejscu.

 • XTPL w drodze do komercjalizacji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Po pracowitym 2018 r. w I kwartale br. XTPL nie zwolniło tempa i konsekwentnie realizowało działania przybliżające spółkę do zbudowania pozycji globalnie liczącego się dostawcy technologii nanodruku. Potencjał do szerokiego zastosowania rozwiązań XTPL w przemyśle został potwierdzony podczas Display Week w San Jose – najważniejszej światowej konferencji dedykowanej producentom wyświetlaczy. Przed spółką kwartały intensywnych prac komercjalizacyjnych, których kierunek XTPL nakreśliło w nowej strategii „XTPL Inside”.

 • Giełdowe akcenty na targach E3 2019 w Los Angeles

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , ,

  Już za nieco ponad dwa tygodnie w Los Angeles rozpoczną się największe na świecie targi rozrywki elektronicznej. Na imprezie oficjalnie pojawi się kilka polskich firm, w tym cztery z giełdowym rodowodem.

 • 21 maja 2019

  Sunex rekomenduje wypłatę 0,09 zł dywidendy na akcję za 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Sunex zarekomendował akcjonariuszom wypłatę dywidendy w wysokości 0,09 zł na akcję, tj. łącznie kwoty 365,247 tys. zł z zysku netto za rok obrotowy 2018. Producent rozwiązań w dziedzinie techniki solarnej podał również wyniki za I kw. 2019 r. Kurs akcji spółki rośnie o blisko 14 proc.

 • 20 maja 2019

  Nowy tydzień, te same problemy

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Początek tygodnia nie prezentował się na europejskich giełdach najlepiej, większość indeksów zniżkowała o ponad 1 proc. Największy spadek zaliczył włoski FTSE MIB, który w momencie pisania komentarza traci 2,8 proc.

 • 16 maja 2019

  11 bit studios zarobiło 4,4 mln zł w I kwartale 2019 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W pierwszych trzech miesiącach br. 11 bit studos wypracowało 4,4 mln zł zysku netto i 14,2 mln zł przychodów, głównie dzięki sprzedaży Frostpunka i Moonlightera. W II półroczu mają zapaść decyzje w kwestii dwóch kolejnych tytułów, które spółka zamierza produkować po Projekcie 8.

 • 13 maja 2019

  Play miał 214 mln zł zysku netto w I kwartale 2019 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W pierwszych trzech miesiącach br. telekom odnotował 1,68 mld zł przychodów, 214 mln zł zysku netto i 576 mln zł EBITDA. Wyniki na wszystkich poziomach rachunku zysków i strat okazały się nie tylko wyższe r/r, ale też o kilka procent pokonały konsensus rynkowy.

 • Grupa Azoty ma umowę z Hyundai Engineering na realizację Polimerów Police

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  PDH Polska, spółka celowa Azoty Police i Grupy Azoty, oraz Hyundai Engineering zawarły umowę na kompleksową realizację projektu Polimery Police według formuły "pod klucz". Wynagrodzenie należne wykonawcy ma charakter ryczałtowy i wynosi 992,8 mln euro netto w zakresie podstawowym.

 • 09 maja 2019

  Uber na giełdzie – spektakularne zwycięstwo czy wielka porażka?

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Już w piątek akcje Ubera pojawią się na nowojorskiej giełdzie. Choć eksperci podkreślają, że to największy debiut ostatnich lat, nie brakuje również głosów sceptycyzmu. Szczególnie, że niedawne IPO Lyfta - głównego rywala Ubera – okazało się rozczarowaniem. To, czy Uber podzieli losy konkurencji, zależeć będzie od szeregu czynników.

 • 07 maja 2019

  Zielone obligacje na ratunek planecie

  Opublikowano:

  Czy rynki finansowe mogą wesprzeć zieloną rewolucję? Powstanie funduszy inwestujących w zielone obligacje mogłoby pomóc rozwinąć rynek instrumentów finansujących projekty przyjazne środowisku. Popyt na zielone obligacje istnieje, niestety nie ma aktywnego rynku.

 • wczoraj

  Lotos może zainwestować do 500 mln zł projekt Polimery Police

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Grupa Lotos podpisała list intencyjny ze spółkami z Grupy Azoty w zakresie ewentualnego zainwestowania kwoty do 500 mln zł w realizację projektu Polimery Police. Wcześniej PDH Polska otrzymała ze strony koreańskich koncernów Hyundai Engineering Co., Ltd. oraz Korea Overseas Infrastructure & Urban Development Corporation listy intencyjne w sprawie potencjalnego zaangażowania finansowego o wartości do 130 mln USD, tj. także ok. 500 mln zł. 

 • 23 kwietnia 2019

  KNF zezwoliła Billon Solutions na wydawanie pieniądza elektronicznego

  Opublikowano:

  Komisja Nadzoru Finansowego zezwoliła na wydawanie pieniądza elektronicznego oraz świadczenie usług płatniczych w charakterze krajowej instytucji pieniądza elektronicznego przez spółkę Billon Solutions sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

 • 10 kwietnia 2019

  Pharmena zadebiutuje na GPW 12 kwietnia

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  12 kwietnia na głównym rynku warszawskiej giełdy zadebiutuje biotechnologiczna spółka Pharmena, która przenosi swoje notowania z NewConnect. Jednym z celów strategicznych debiutanta jest międzynarodowy rozwój sprzedaży innowacyjnych suplementów diety pod marką Menavitin.

 • Mabion miał 69 mln zł straty netto w 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polska firma biotechnologiczna zwiększyła w ubiegłym roku stratę netto i operacyjną. Pozytywem są za to postępy w pracach nad flagowym projektem - lekiem MabionCD20. 

 • 07 kwietnia 2019

  Szykuje się głośne IPO na GPW. BoomBit dostał zielone światło na debiut

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Warszawska giełda doczekała się pierwszego po dłuższej przerwie dużego IPO. Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny producenta gier mobilnych. Dokument ujrzy światło dzienne w poniedziałek, 8 kwietnia. 

 • 05 kwietnia 2019

  Coinquista w ramach crowdfundingu zbiera środki na rozwój polskiej giełdy kryptowalut

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Coinquista to kolejny projekt crowdfundingowy na platformie Beesfund. Polska firma pracująca nad uruchomieniem giełdy kryptowalutowej chce pozyskać 4 mln zł z emisji akcji.

 • 03 kwietnia 2019

  Millenialsi na giełdzie – 4 kluczowe debiuty giełdowe 2019 roku

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  W ubiegły piątek na giełdzie NASDAQ zadebiutował Lyft – główny konkurent Ubera w Stanach Zjednoczonych. Wydarzeniu towarzyszyły duże emocje, w szczególności, że sam Uber również zapowiedział swój debiut giełdowy w nadchodzących tygodniach. To nie jedyne „jednorożce”, które mają taki zamiar. Spółki pokolenia millenialsów zamierzają zawojować rynki giełdowe w 2019 roku.

 • 02 kwietnia 2019

  Mabion bliżej rejestracji swojego flagowego leku w Turcji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Mabion otrzymał pismo z Ministerstwa Zdrowia Turcji dotyczące kwestii spełniania przez Kompleks Naukowo-Przemysłowy Biotechnologii Medycznej spółki w Konstantynowie Łódzkim wymogów Dobrej Praktyki Wytwarzania (GMP) uznawanych na terytorium Turcji. Mabion pozytywnie ocenia zakończoną inspekcję.

 • 28 marca 2019

  Selvita jeszcze w tym roku podzieli się na dwie niezależne spółki

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Selvita zamierza podzielić się na dwie niezależne spółki. Pierwsza skupi się na rozwoju własnych projektów w obszarze małych cząsteczek o potencjale terapeutycznym w onkologii, a druga będzie świadczyć laboratoryjne usługi badawczo-rozwojowe na rzecz klientów zewnętrznych. Obie spółki będą notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Podział ma zostać sfinalizowany w IV kwartale 2019 r.

 • wczoraj

  Selvita dostała zgodę na rozpoczęcie badań klinicznych SEL120 w USA

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Firma biotechnologiczna otrzymała od amerykańskiego regulatora (U.S. Food and Drug Administration, FDA) zgodę na rozpoczęcie fazy I badań klinicznych na terenie amerykańskich ośrodków medycznych. Badanie zostanie przeprowadzone z udziałem pacjentów cierpiących na ostrą białaczkę szpikową (AML) oraz zespół mielodyplastyczny (MDS). Podanie leku pierwszemu pacjentowi planowane jest nie później niż w III kw. br. 

 • Cherrypick Games: Do 2020 roku chcemy mieć 3-4 dochodowe projekty, które będziemy przez wiele lat monetyzować

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W poniedziałek gościem czatu w StockWatch.pl w ramach trwającego GAMING WEEK był Marcin Kwaśnica. Prezes Cherrypick Games omówił szczegóły dotyczące projektów, nad którymi obecnie pracuje studio oraz zarysował plany wydawnicze na kolejne kwartały.

 • 22 marca 2019

  PlayWay: Nie mamy strategii wyjścia z podmiotów, w których jesteśmy akcjonariuszem

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Gościem trzeciego czatu inwestorskiego w ramach GAMING WEEK był Krzysztof Kostowski, prezes drugiej największej spółki gamingowej notowanej na GPW. Podczas spotkania, w którym udział wzięło blisko 900 inwestorów dyskutowano m.in. o planach rozwoju i szykowanych premierach gier. Prezes przedstawił też kilka ciekawostek dotyczących struktury firmy i nietypowych projektów.

 • 19 marca 2019

  Carbon Studio: Virtual Reality jest technologią przyszłości [RELACJA Z CZATU]

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W StockWatch.pl wystartował GAMING WEEK, czyli seria czatów z przedstawicielami spółek gamingowych. Gośćmi pierwszego spotkania online z inwestorami byli Błażej Szaflik i Karolina Koszuta, założyciele pionierskiej na polskim rynku firmy w dziedzinie developmentu gier i aplikacji dedykowanych technologii VR. Podczas czatu przedstawiciele Carbon Studio na gorąco omówili m.in. plany debiutu na NewConnect i perspektywy branży VR.

 • 18 marca 2019

  Dawid Przygodzki: Bloomga jest atrakcyjnym podmiotem dla inwestorów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polski deweloper gier przeglądarkowych prowadzi na platformie Beesfund publiczną emisję akcji w ramach trzeciej rundy finansowania pre-IPO. Z emisji zamierza pozyskać do 4,2 mln zł, a następnie zadebiutować na rynku NewConnect. Prezes Dawid Przygodzki liczy, że dzięki środkom od inwestorów Bloomga w przeciągu kilku lat wyrośnie na jednego z czołowych graczy w swojej branży.

 • 11 marca 2019

  PCC Rokita nawiązała współpracę z chińskim partnerem ws. produkcji węglanów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PCC Rokita podpisała z chińską Shandong Shida Shenghua Chemical Group umowę o współpracy, dotyczącą rozpoczęcia przygotowań do inwestycji w zakresie produkcji węglanów organicznych i ich sprzedaży na terenie Europy.

 • Analiza techniczna 5 gorących spółek z branży biotechnologicznej

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , ,

  Początek roku na GPW zdecydowanie należy do spółek z szeroko rozumianej branży biotechnologicznej. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku sprawdził, gdzie szukać atrakcyjnych poziomów do zajęcia pozycji na akcjach Brastera, Celon Pharmy, Mabionu, Medicalgorithmics i Selvity.

 • 08 marca 2019

  Celon Pharma ma patent na inhibitory fosfodiesterazy 10A (PDE10A) w Chinach

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Celon Pharma uzyskała patent na inhibitory fosfodiesterazy 10A (PDE10A) w Chinach. Akcje spółki w tydzień podrożały o 17 proc. i ustanowiły nowy rekord cenowy. 

 • Bloomga ruszyła z ostatnią emisją akcji przed debiutem na NewConnect

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polski deweloper gier przeglądarkowych rozpoczął publiczną emisję akcji w ramach trzeciej rundy finansowania pre-IPO. Z emisji zamierza pozyskać do 4,2 mln zł, a następnie zadebiutować na rynku NewConnect.

 • 07 marca 2019

  Grupa AB może rozpocząć skup akcji w ciągu kilku tygodni

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa AB może rozpocząć skup akcji w ciągu kilku tygodni, wynika z wypowiedzi członka zarządu ds. finansowych Grzegorza Ochędzana.

 • 06 marca 2019

  Zortrax planuje wejście na rynek NewConnect

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Olsztyński producent drukarek 3D planuje wejście na rynek NewConnect, wynika z prezentacji spółki.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku