Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Technologie

 • 17 lipca 2019

  Bank Pekao umożliwi założenie konta firmowego na selfie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bank Pekao jako pierwszy w Polsce wdrożył prosty i krótki proces otwierania konta online dla mikroprzedsiębiorców, bez konieczności wizyty w oddziale. Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą mogą otworzyć konto firmowe zdalnie, na swoim komputerze przez "selfie".

 • 16 lipca 2019

  Bioton ma umowę z Yifan o współpracy w zakresie analogów insulin

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bioton zawarł z Yifan Pharmaceutical umowę o współpracy stron w zakresie substancji aktywnych analogów insulin oraz ostatecznego produktu leczniczego (w formie gotowej) od ich produkcji do komercjalizacji.

 • 15 lipca 2019

  Zabezpiecz swój telefon, czyli jak nie stracić milionów zarobionych na giełdzie

  Opublikowano:

  Zarządzanie inwestycjami z pozycji smartfona w domu czy w podróży jest dziś nie tylko proste i przyjemne, ale też dość ryzykowne. Niestety, dopiero po kradzieży telefonu zdajemy sobie sprawę, że utrata drogiego urządzenia może być naszym najmniejszym problemem. W tym tekście postaram się opisać, jak ustawić technologicznego stop-lossa.

 • Nie taki bitcoin straszny, jak go malują?

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bitcoin na dobre wyrwał się z zimowego snu i ponownie zaczął dostarczać emocji. Jednak w obliczu upadków kolejnych giełd kryptowalut, jak mantra powraca pytanie: czy inwestycje w bitcoina są bezpieczne? Okazuje się, że tak jak w wypadku większości produktów finansowych, inwestujący zawsze ryzykują, ale tylko od nich zależy, gdzie zdecydują się zainwestować swój kapitał, aby zminimalizować ryzyko dostawcy. 

 • 12 lipca 2019

  Giełda Bitpoint straciła w ataku hakerskim kryptowaluty warte 32 mln dolarów

  Opublikowano:

  Hakerzy zaatakowali japońską giełdę kryptowalut Bitpoint. Straty są szacowane na 3,5 miliarda jenów, czyli ok. 32 mln dolarów.

 • 11 lipca 2019

  Olsztyńska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie giełdy Bitmarket.pl

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Sprawą zniknięcia kryptowalut o wartości 100 mln zł zajmie się olsztyński wydział do walki z cyberprzestępczością.

 • Marcin Aszkiełowicz tłumaczy, jak doszło do upadku Bitmarket.pl

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Marcin Aszkiełowicz, dyrektor Kvadratco (firmy odpowiadającej za Bitmarket.pl) przerwał milczenie. W oświadczeniu tłumaczy, że nie zdefraudował środków giełdy, a ogromna dziura finansowa ma swoje źródło w 2015 r., gdy w wyniku ataku hakerskiego z kont wykradziono 600 BTC. 

 • 04 lipca 2019

  „Spółka gamingowa szuka finansowania”, czyli jak z głową inwestować w producentów gier

  Opublikowano:

  Nie wszystko złoto co się świeci i nie wszystko co produkuje gry zarabia miliony i przynosi krociowe zyski. Na przykładzie jednego z ogłoszeń, jakie pojawiło się na forum StockWatch.pl podpowiadamy, jak czytać oferty firm szukających finansowania i na co zwracać uwagę.

 • 13 czerwca 2019

  Asseco liczy na pierwsze wdrożenia Asseco Voice Banking w IV kwartale

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W inkubatorze Asseco Innovation Hub powstaje jeden z pierwszych na polskim rynku produktów - Asseco Voice Banking, umożliwiający obsługę głosową bankowości internetowej. Pierwsze wdrożenie produkcyjne w wybranych bankach pracujących na systemach bankowych Asseco planowane jest w czwartym kwartale 2019 roku.

 • PKO BP ruszył z pracami nad tokenizacją oraz smart kontraktami

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PKO Bank Polski wspólnie z Politechniką Warszawską zrealizuje projekt badawczo-rozwojowy, którego celem jest zdobycie kompetencji w zakresie emisji i obrotu tokenami oraz usług wykorzystujących smart kontrakty i technologię blockchain. Jego wartość wynosi 13,4 mln zł, z czego 6,6 mln zł to środki z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

 • 06 czerwca 2019

  Dane najważniejszym surowcem XXI wieku

  Opublikowano:

  Dane określane są dziś mianem najważniejszego surowca XXI wieku. Ich wykorzystanie napędza cyfrową gospodarkę, stanowi bazę przy podejmowaniu decyzji biznesowych. 

 • 05 czerwca 2019

  Gaming na Giełdzie: Czy sprzedaż Nintendo Switch pobije rekord wszechczasów?

  Opublikowano:

  W poniedziałek, 17 czerwca zapraszamy na II edycję Gaming na Giełdzie. Tym razem reprezentanci takich spółek jak: Bloober Team, Kool2Play, 7Levels, QubicGames czy Movie Games wraz z przedstawicielami rynku kapitałowego spróbują odpowiedzieć na pytanie, czy sprzedaż konsoli Nintendo pobije rekord wszechczasów?

 • 30 maja 2019

  Na GPW pojawi się nowy indeks oparty o producentów gier, leków, oprogramowania oraz telekomy

  Opublikowano:

  24 czerwca GPW rozpocznie publikację indeksu WIGtech. Jego trzon będą stanowić spółki gamingowe, telekomunikacyjne, informatyczne i biotechnologiczne. W przyszłości indeks ma stanowić punkt odniesienia m.in. dla kontraktów terminowych.

 • 28 maja 2019

  Polski rynek gier jest wart ponad 540 mln USD

  Opublikowano:

  Polski rynek gier jest wart aktualnie 541,5 mln USD, przy czym 40 proc. tej kwoty stanowią wydatki na gry mobilne, wynika z danych opublikowanych przez Spicy Mobile w raporcie "Gracze 2019". Globalny rynek gier był wart w 2018 r. 134,9 mld USD.

 • 23 maja 2019

  CD Projekt rozpoczyna beta-testy GOG Galaxy 2.0

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Szykuje się mała rewolucja na rynku cyfrowej dystrybucji gier. Warszawskie studio szlifuje nową wersję GOG-a, która ma ułatwić życie graczom i zebrać ich gry ze wszystkich platform, a nawet konsol, w jednym miejscu.

 • XTPL w drodze do komercjalizacji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Po pracowitym 2018 r. w I kwartale br. XTPL nie zwolniło tempa i konsekwentnie realizowało działania przybliżające spółkę do zbudowania pozycji globalnie liczącego się dostawcy technologii nanodruku. Potencjał do szerokiego zastosowania rozwiązań XTPL w przemyśle został potwierdzony podczas Display Week w San Jose – najważniejszej światowej konferencji dedykowanej producentom wyświetlaczy. Przed spółką kwartały intensywnych prac komercjalizacyjnych, których kierunek XTPL nakreśliło w nowej strategii „XTPL Inside”.

 • Giełdowe akcenty na targach E3 2019 w Los Angeles

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , ,

  Już za nieco ponad dwa tygodnie w Los Angeles rozpoczną się największe na świecie targi rozrywki elektronicznej. Na imprezie oficjalnie pojawi się kilka polskich firm, w tym cztery z giełdowym rodowodem.

 • 21 maja 2019

  Sunex rekomenduje wypłatę 0,09 zł dywidendy na akcję za 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Sunex zarekomendował akcjonariuszom wypłatę dywidendy w wysokości 0,09 zł na akcję, tj. łącznie kwoty 365,247 tys. zł z zysku netto za rok obrotowy 2018. Producent rozwiązań w dziedzinie techniki solarnej podał również wyniki za I kw. 2019 r. Kurs akcji spółki rośnie o blisko 14 proc.

 • wczoraj

  Nowy tydzień, te same problemy

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Początek tygodnia nie prezentował się na europejskich giełdach najlepiej, większość indeksów zniżkowała o ponad 1 proc. Największy spadek zaliczył włoski FTSE MIB, który w momencie pisania komentarza traci 2,8 proc.

 • 16 maja 2019

  11 bit studios zarobiło 4,4 mln zł w I kwartale 2019 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W pierwszych trzech miesiącach br. 11 bit studos wypracowało 4,4 mln zł zysku netto i 14,2 mln zł przychodów, głównie dzięki sprzedaży Frostpunka i Moonlightera. W II półroczu mają zapaść decyzje w kwestii dwóch kolejnych tytułów, które spółka zamierza produkować po Projekcie 8.

 • 13 maja 2019

  Play miał 214 mln zł zysku netto w I kwartale 2019 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W pierwszych trzech miesiącach br. telekom odnotował 1,68 mld zł przychodów, 214 mln zł zysku netto i 576 mln zł EBITDA. Wyniki na wszystkich poziomach rachunku zysków i strat okazały się nie tylko wyższe r/r, ale też o kilka procent pokonały konsensus rynkowy.

 • Grupa Azoty ma umowę z Hyundai Engineering na realizację Polimerów Police

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  PDH Polska, spółka celowa Azoty Police i Grupy Azoty, oraz Hyundai Engineering zawarły umowę na kompleksową realizację projektu Polimery Police według formuły "pod klucz". Wynagrodzenie należne wykonawcy ma charakter ryczałtowy i wynosi 992,8 mln euro netto w zakresie podstawowym.

 • 09 maja 2019

  Uber na giełdzie – spektakularne zwycięstwo czy wielka porażka?

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Już w piątek akcje Ubera pojawią się na nowojorskiej giełdzie. Choć eksperci podkreślają, że to największy debiut ostatnich lat, nie brakuje również głosów sceptycyzmu. Szczególnie, że niedawne IPO Lyfta - głównego rywala Ubera – okazało się rozczarowaniem. To, czy Uber podzieli losy konkurencji, zależeć będzie od szeregu czynników.

 • 07 maja 2019

  Zielone obligacje na ratunek planecie

  Opublikowano:

  Czy rynki finansowe mogą wesprzeć zieloną rewolucję? Powstanie funduszy inwestujących w zielone obligacje mogłoby pomóc rozwinąć rynek instrumentów finansujących projekty przyjazne środowisku. Popyt na zielone obligacje istnieje, niestety nie ma aktywnego rynku.

 • 26 kwietnia 2019

  Lotos może zainwestować do 500 mln zł projekt Polimery Police

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Grupa Lotos podpisała list intencyjny ze spółkami z Grupy Azoty w zakresie ewentualnego zainwestowania kwoty do 500 mln zł w realizację projektu Polimery Police. Wcześniej PDH Polska otrzymała ze strony koreańskich koncernów Hyundai Engineering Co., Ltd. oraz Korea Overseas Infrastructure & Urban Development Corporation listy intencyjne w sprawie potencjalnego zaangażowania finansowego o wartości do 130 mln USD, tj. także ok. 500 mln zł. 

 • 23 kwietnia 2019

  KNF zezwoliła Billon Solutions na wydawanie pieniądza elektronicznego

  Opublikowano:

  Komisja Nadzoru Finansowego zezwoliła na wydawanie pieniądza elektronicznego oraz świadczenie usług płatniczych w charakterze krajowej instytucji pieniądza elektronicznego przez spółkę Billon Solutions sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

 • 10 kwietnia 2019

  Pharmena zadebiutuje na GPW 12 kwietnia

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  12 kwietnia na głównym rynku warszawskiej giełdy zadebiutuje biotechnologiczna spółka Pharmena, która przenosi swoje notowania z NewConnect. Jednym z celów strategicznych debiutanta jest międzynarodowy rozwój sprzedaży innowacyjnych suplementów diety pod marką Menavitin.

 • Mabion miał 69 mln zł straty netto w 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polska firma biotechnologiczna zwiększyła w ubiegłym roku stratę netto i operacyjną. Pozytywem są za to postępy w pracach nad flagowym projektem - lekiem MabionCD20. 

 • 07 kwietnia 2019

  Szykuje się głośne IPO na GPW. BoomBit dostał zielone światło na debiut

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Warszawska giełda doczekała się pierwszego po dłuższej przerwie dużego IPO. Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny producenta gier mobilnych. Dokument ujrzy światło dzienne w poniedziałek, 8 kwietnia. 

 • 05 kwietnia 2019

  Coinquista w ramach crowdfundingu zbiera środki na rozwój polskiej giełdy kryptowalut

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Coinquista to kolejny projekt crowdfundingowy na platformie Beesfund. Polska firma pracująca nad uruchomieniem giełdy kryptowalutowej chce pozyskać 4 mln zł z emisji akcji.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku