Kryptowaluty

 • 09 czerwca 2021
  Świat na zero, Polska pod lekką presją
  Świat na zero, Polska pod lekką presją
  Ani neutralna sesja azjatycka ani notowania kontraktów futures nie sugerują przerwania w godzinach porannych letargu. Na nieco większą zmienność będzie zapewne trzeba zaczekać do jutrzejszego posiedzenia EBC i publikacji CPI z USA.
 • 20 maja 2021
  Wielki rollercoaster kryptowalut. Czy cena bitcoina znów wzrośnie?
  Wielki rollercoaster kryptowalut. Czy cena bitcoina znów wzrośnie?

  Nie było dotychczas takiej sytuacji, aby w dwa tygodnie kapitalizacja kryptowalut spadła z 2,5 bln USD do 1,5 bln USD. – Prawdopodobnie żaden z rynków tej skali nie odnotował tak potężnego tąpnięcia – komentuje Daniel Kostecki, główny analityk Conotoxia Ltd. Czy po tak dużych spadkach cena bitcoina znów wzrośnie?

 • Przedsmak spadków na kryptowalutach?
  Przedsmak spadków na kryptowalutach?
  W obliczu braku mocnych bodźców na rynku akcji, środowa sesja została zdominowana przez zachowanie kryptowalut. Niegdyś niszowa, w niedawnym szczycie warta przeszło 2,5 bln USD klasa aktywów przeszła prawdziwe załamanie, za które tylko w niewielkim stopniu mogły odpowiadać rynki azjatyckie, znajdujące się pod presją obaw o COVID (świeże rekordy odnotowano w Malezji).
 • wczoraj
  Euro na plusie względem dolara w 2021 r.
  Euro na plusie względem dolara w 2021 r.
  W otoczeniu niewielkiej zmienności łatwo było przeoczyć fakt, że kurs EUR/USD wyszedł wczoraj na dodatnie poziomy YTD i w generalnie niekorzystnym dla dolara otoczeniu ma szansę w bliskiej przyszłości na test 1,25. Nie jest to korzystne dla giełd europejskich, ale słaby dolar tradycyjnie sprzyja większości rynków poza USA, w tym Polsce.
 • wczoraj
  Wystarczyła chwila, by bitcoin potaniał o 15 tys. dolarów! Co się stało?
  Wystarczyła chwila, by bitcoin potaniał o 15 tys. dolarów! Co się stało?

  Cena bitcoina nagle spadła z rekordowego poziomu blisko 65 tys. do poniżej 50 tys. USD. W weekend dość stabilny ostatnio rynek kryptowalut okazał swoje dynamiczne i ryzykowne oblicze. Czy za potężnym tąpnięciem może stać przerwa w dopływie prądu w jednej z chińskich prowincji?

 • Turbulencje na kryptowalutach
  Turbulencje na kryptowalutach
  W godzinach porannych nastroje są lekko pozytywne, w Niemczech będzie miał miejsce finałowy akt walki o przywództwo w CDU Angeli Merkel po jej odejściu, faworytem staje się Markus Soeder. Bloomberg przypomina, że w ciągu ubiegłego tygodnia potwierdzono więcej nowych przypadków COVID niż kiedykolwiek wcześniej – jest to głównie efekt rozwoju pandemii w Indiach i Brazylii.
 • 15 kwietnia 2021
  Debiut Coinbase niezbyt udany
  Debiut Coinbase niezbyt udany
  W środę oczy inwestorów zwrócone były głównie na IPO Coinbase. Akcje otworzyły się na poziomie 381 USD, 52 proc. powyżej ceny referencyjnej, ale tylko 11 proc. powyżej średniej ceny w handlu pozagiełdowym w 1Q2021. Zamknięcie na poziomie 328 USD, które zmniejszyło kapitalizację spółki do 86 mld USD (ze szczytowych 112 mld USD w trakcie sesji) trudno nazwać wielkim sukcesem.
 • 08 marca 2021
  UOKiK zgłosił do prokuratury 16 projektów inwestycyjnych dot. kryptowalut, weksli i zysków z legalizacji marihuany
  UOKiK zgłosił do prokuratury 16 projektów inwestycyjnych dot. kryptowalut, weksli i zysków z legalizacji marihuany

  W ostatnich miesiącach Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przekazał organom śledczym informacje o 16 projektach inwestycyjnych, takich jak portfele kryptowalut, weksle inwestycyjne czy oferta zysków z legalizacji marihuany.

 • 25 lutego 2021
  Coinbase coraz bliżej debiutu na Nasdaq
  Coinbase coraz bliżej debiutu na Nasdaq Omawiane walory:

  Giełda kryptowalut Coinbase szykuje się do wejścia na Nasdaq. Rynkowa wartość spółki przekroczyła już 100 mld dolarów.

 • 23 lutego 2021
  Brawurowa akcja na rynku kryptowalut. Czy to może być przypadek?
  Brawurowa akcja na rynku kryptowalut. Czy to może być przypadek?

  Jednego dnia na giełdy kryptowalut miało wpłynąć 37 tys. bitcoinów, wycenianych wówczas na ponad 2 mld dolarów. Ogromna w warunkach kryptowalutowego rynku podaż wywołała panikę i wyprzedaż. Czy w ten sposób wielcy gracze rynków finansowych chcieli doprowadzić do spadków cen, by zainwestować w bitcoiny o wiele więcej?

 • 09 lutego 2021
  Bitcoin atakuje barierę 50 tys. USD
  Bitcoin atakuje barierę 50 tys. USD
  W poniedziałek drożało także złoto i srebro, ale gdyby śladem Muska poszli szefowie innych gigantów z Doliny Krzemowej, rezerwowa rola kruszców zostałaby bardzo silnie podważona. Widzimy realne ryzyko takiej sytuacji. Pokusa działań pompujących dalej najbardziej rozgrzane wyceny jest silna, a akceptacja kryptowalut jako środka płatniczego przez więcej spółek z czołówki S&P500 dałaby im społeczną akceptację, wywołującą trudny nawet do oszacowania popyt ze strony inwestorów indywidualnych.
 • 08 lutego 2021
  Potężne wzrosty na bitcoinie. Tesla ujawniła, że ma 1,5 mld USD aktywów w kryptowalucie
  Potężne wzrosty na bitcoinie. Tesla ujawniła, że ma 1,5 mld USD aktywów w kryptowalucie Omawiane walory:

  Kierowana przez ekscentrycznego multimiliardera firma ujawniła, że zainwestowała w najpopularniejszą kryptowalutę 1,5 mld dolarów. W poniedziałek kurs bitcoina wystrzelił. Za jednego w szczycie płacono blisko 44,9 tys. dolarów.

 • 22 stycznia 2021
  Odwrócenie sentymentu
  Odwrócenie sentymentu
  Piątkowa sesja może rozpocząć się negatywnie, ale jeżeli mamy wyciągnąć wnioski z reszty tygodnia, niczego to nie przesądza. Na ewentualną zmianę nastrojów mogą wpłynąć wstępne wskaźniki PMI za styczeń, choć trudno sobie wyobrazić, skąd europejscy przedsiębiorcy mieliby aktualnie czerpać optymizm.
 • 14 lipca 2020
  Spółka zależna PlayWay uruchomi platformę blockchain Need for a Game Idea
  Spółka zależna PlayWay uruchomi platformę blockchain Need for a Game Idea Omawiane walory:

  PWay - spółka zależna PlayWay - planuje w najbliższych miesiącach uruchomienie międzynarodowej platformy Need for a Game Idea, wykorzystującej technologię blockchain.

 • 07 lipca 2020
  Dolar osłabił się wobec większości walut w drugim kwartale
  Dolar osłabił się wobec większości walut w drugim kwartale

  US Dollar Index spadł o prawie 2 proc. w drugim kwartale, dolar okazał się także słabszy od większości walut z rynków wschodzących. Dobra koniunktura panowała w segmencie kryptowalutowym, gdzie bitcoin zyskał 42 proc., choć na razie nie pomógł mu halving – wynika z raportu IRR Quarterly.

 • 17 lutego 2020
  Jak w usłudze e-PIT rozliczyć podatek od zysków kapitałowych za 2019 rok
  Jak w usłudze e-PIT rozliczyć podatek od zysków kapitałowych za 2019 rok
  Od 15 lutego każdy inwestor indywidualny korzystając z usługi Twój e-PIT może złożyć PIT-38 i rozliczyć dochody z giełdy oraz handlu kryptowalutami. Podpowiadamy, jak rozliczyć się online i na co zwrócić uwagę.
 • 07 października 2019
  Kwartał pod znakiem silnego dolara
  Kwartał pod znakiem silnego dolara

  Trzeci kwartał stał pod znakiem silnego dolara wobec większości walut z czołówki najpłynniejszych według Bank for International Settlements – tylko dwie waluty umocniły się wobec niego. Obniżki stóp w USA oraz sygnały o słabnącym tempie wzrostu gospodarczego powodują, że jego atrakcyjność spada, wynika z raportu IRR Quarterly.

 • 02 października 2019
  Srebro i złoto dały zarobić najwięcej w III kwartale
  Srebro i złoto dały zarobić najwięcej w III kwartale

  Według raportu IRR Quarterly, kruszce były najlepszą inwestycją minionego kwartału. Po przeciwnej stronie znalazły się kryptowaluty, których indeks spadł o blisko połowę. Słaby kwartał mają za sobą polskie akcje, za co w głównej mierze odpowiada osłabienie złotego wobec dolara.

 • 02 sierpnia 2019
  Kontrakty CFD z wysoką dźwignią tylko dla doświadczonych klientów detalicznych
  Kontrakty CFD z wysoką dźwignią tylko dla doświadczonych klientów detalicznych

  Komisja Nadzoru Finansowego przedstawiła dodatkowe wymogi dotyczące oferowania kontraktów na różnicę (CFD) w Polsce. Przy okazji wprowadziła do obrotu nową kategorię klienta doświadczonego, któremu broker będzie mógł zaoferować dużo wyższą dźwignię niż zwykłemu klientowi detalicznemu.

 • Śledczy apelują, aby pokrzywdzeni w sprawie Bitmarket.pl zgłaszali się do prokuratury w Suwałkach
  Śledczy apelują, aby pokrzywdzeni w sprawie Bitmarket.pl zgłaszali się do prokuratury w Suwałkach Omawiane walory:

  Do Prokuratury Okręgowej w Olsztynie wciąż spływają zawiadomienia od osób poszkodowanych o możliwości popełnienia przestępstwa. Prokuratura przypomina, że w 17 lipca śledztwo zostało przekazane do Prokuratury Okręgowej w Suwałkach.

 • 29 lipca 2019
  Handel kryptowalutami zostanie na stałe zwolniony z podatku od czynności cywilnoprawnych
  Handel kryptowalutami zostanie na stałe zwolniony z podatku od czynności cywilnoprawnych

  Fani kryptowalut mogą odetchnąć z ulgą. Jak informuje Gazeta Prawna, zwolnienie od podatku od czynności cywilnoprawnych zostanie zapisane w ustawie o PCC. 

 • 25 lipca 2019
  Nie żyje współwłaściciel giełdy Bitmarket.pl
  Nie żyje współwłaściciel giełdy Bitmarket.pl Omawiane walory:

  Ciało Tobiasza Niemiry, byłego wspólnika giełdy kryptowalutowej Bitmarket z raną postrzałową głowy znaleziono w czwartek po południu nad jednym z olsztyńskich jezior.

 • 18 lipca 2019
  Kurs bitcoina na huśtawce. Najpopularniejsza kryptowaluta może zyskać dzięki uregulowaniu rynku
  Kurs bitcoina na huśtawce. Najpopularniejsza kryptowaluta może zyskać dzięki uregulowaniu rynku

  Od początku tego roku cena bitcoina wzrosła już prawie trzykrotnie. Po załamaniu z 2018 roku najpopularniejsza kryptowaluta znów wróciła do łask inwestorów. Kurs bitcoina na przestrzeni ostatniego miesiąca to jednak ciągła huśtawka, co potwierdza niestabilność kryptowalutowego rynku. Tomasz Rozmus, prezes grupy produktów kryptowalutowych Tokeneo, prognozuje, że wartość bitcoina będzie rosła wraz z postępującymi regulacjami. – Wszystko rozchodzi się o to, żeby powstały odpowiednie przepisy, które pozwolą wejść na ten rynek dużemu, instytucjonalnemu kapitałowi – ocenia.

 • 15 lipca 2019
  Nie taki bitcoin straszny, jak go malują?
  Nie taki bitcoin straszny, jak go malują? Omawiane walory:

  Bitcoin na dobre wyrwał się z zimowego snu i ponownie zaczął dostarczać emocji. Jednak w obliczu upadków kolejnych giełd kryptowalut, jak mantra powraca pytanie: czy inwestycje w bitcoina są bezpieczne? Okazuje się, że tak jak w wypadku większości produktów finansowych, inwestujący zawsze ryzykują, ale tylko od nich zależy, gdzie zdecydują się zainwestować swój kapitał, aby zminimalizować ryzyko dostawcy. 

 • 12 lipca 2019
  Giełda Bitpoint straciła w ataku hakerskim kryptowaluty warte 32 mln dolarów
  Giełda Bitpoint straciła w ataku hakerskim kryptowaluty warte 32 mln dolarów

  Hakerzy zaatakowali japońską giełdę kryptowalut Bitpoint. Straty są szacowane na 3,5 miliarda jenów, czyli ok. 32 mln dolarów.

 • 11 lipca 2019
  Olsztyńska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie giełdy Bitmarket.pl
  Olsztyńska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie giełdy Bitmarket.pl Omawiane walory:

  Sprawą zniknięcia kryptowalut o wartości 100 mln zł zajmie się olsztyński wydział do walki z cyberprzestępczością.

 • Marcin Aszkiełowicz tłumaczy, jak doszło do upadku Bitmarket.pl
  Marcin Aszkiełowicz tłumaczy, jak doszło do upadku Bitmarket.pl Omawiane walory:

  Marcin Aszkiełowicz, dyrektor Kvadratco (firmy odpowiadającej za Bitmarket.pl) przerwał milczenie. W oświadczeniu tłumaczy, że nie zdefraudował środków giełdy, a ogromna dziura finansowa ma swoje źródło w 2015 r., gdy w wyniku ataku hakerskiego z kont wykradziono 600 BTC. 

 • Giełda Bitmarket.pl wyparowała, a wraz z nią depozyty tysięcy klientów
  Giełda Bitmarket.pl wyparowała, a wraz z nią depozyty tysięcy klientów Omawiane walory: ,

  Jedna z najstarszych giełd kryptowalutowych w Polsce właśnie wyparowała, a wraz z nią depozyty klientów o wartości 2,3 tys. BTC. Firma w lakonicznym komunikacie poinformowała, że straciła płynność finansową.

 • 05 lipca 2019
  Większość klas aktywów dała zarobić, hossa na długu skarbowym będzie trwać
  Większość klas aktywów dała zarobić, hossa na długu skarbowym będzie trwać

  W II kwartale inwestorzy na rynkach finansowych zarabiali – większość klas aktywów wygenerowała zyski. Na pierwszy plan wysunęły się instrumenty dłużne w ramach mainstreamu, lecz wszystko przebiła hossa na kryptowalutach, gdzie bitcoin zyskał ponad 200 proc.

 • 04 lipca 2019
  Bitcoin przypomniał, jak wygląda kryptowalutowe szaleństwo. Dolar w odwrocie
  Bitcoin przypomniał, jak wygląda kryptowalutowe szaleństwo. Dolar w odwrocie

  Drugi kwartał bezapelacyjnie należał do kryptowalut. Cena bitcoina, czyli najsłynniejszej waluty cyfrowej podskoczyła o przeszło 200 proc. Z kolei dolar amerykański wytracił impet i ostatecznie stracił do wielu walut, w tym m.in. do złotego.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR