Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Kryptowaluty

 • 18 lipca 2019

  Kurs bitcoina na huśtawce. Najpopularniejsza kryptowaluta może zyskać dzięki uregulowaniu rynku

  Opublikowano:

  Od początku tego roku cena bitcoina wzrosła już prawie trzykrotnie. Po załamaniu z 2018 roku najpopularniejsza kryptowaluta znów wróciła do łask inwestorów. Kurs bitcoina na przestrzeni ostatniego miesiąca to jednak ciągła huśtawka, co potwierdza niestabilność kryptowalutowego rynku. Tomasz Rozmus, prezes grupy produktów kryptowalutowych Tokeneo, prognozuje, że wartość bitcoina będzie rosła wraz z postępującymi regulacjami. – Wszystko rozchodzi się o to, żeby powstały odpowiednie przepisy, które pozwolą wejść na ten rynek dużemu, instytucjonalnemu kapitałowi – ocenia.

 • 15 lipca 2019

  Nie taki bitcoin straszny, jak go malują?

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bitcoin na dobre wyrwał się z zimowego snu i ponownie zaczął dostarczać emocji. Jednak w obliczu upadków kolejnych giełd kryptowalut, jak mantra powraca pytanie: czy inwestycje w bitcoina są bezpieczne? Okazuje się, że tak jak w wypadku większości produktów finansowych, inwestujący zawsze ryzykują, ale tylko od nich zależy, gdzie zdecydują się zainwestować swój kapitał, aby zminimalizować ryzyko dostawcy. 

 • 12 lipca 2019

  Giełda Bitpoint straciła w ataku hakerskim kryptowaluty warte 32 mln dolarów

  Opublikowano:

  Hakerzy zaatakowali japońską giełdę kryptowalut Bitpoint. Straty są szacowane na 3,5 miliarda jenów, czyli ok. 32 mln dolarów.

 • 11 lipca 2019

  Olsztyńska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie giełdy Bitmarket.pl

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Sprawą zniknięcia kryptowalut o wartości 100 mln zł zajmie się olsztyński wydział do walki z cyberprzestępczością.

 • Marcin Aszkiełowicz tłumaczy, jak doszło do upadku Bitmarket.pl

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Marcin Aszkiełowicz, dyrektor Kvadratco (firmy odpowiadającej za Bitmarket.pl) przerwał milczenie. W oświadczeniu tłumaczy, że nie zdefraudował środków giełdy, a ogromna dziura finansowa ma swoje źródło w 2015 r., gdy w wyniku ataku hakerskiego z kont wykradziono 600 BTC. 

 • Giełda Bitmarket.pl wyparowała, a wraz z nią depozyty tysięcy klientów

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Jedna z najstarszych giełd kryptowalutowych w Polsce właśnie wyparowała, a wraz z nią depozyty klientów o wartości 2,3 tys. BTC. Firma w lakonicznym komunikacie poinformowała, że straciła płynność finansową.

 • 05 lipca 2019

  Większość klas aktywów dała zarobić, hossa na długu skarbowym będzie trwać

  Opublikowano:

  W II kwartale inwestorzy na rynkach finansowych zarabiali – większość klas aktywów wygenerowała zyski. Na pierwszy plan wysunęły się instrumenty dłużne w ramach mainstreamu, lecz wszystko przebiła hossa na kryptowalutach, gdzie bitcoin zyskał ponad 200 proc.

 • 04 lipca 2019

  Bitcoin przypomniał, jak wygląda kryptowalutowe szaleństwo. Dolar w odwrocie

  Opublikowano:

  Drugi kwartał bezapelacyjnie należał do kryptowalut. Cena bitcoina, czyli najsłynniejszej waluty cyfrowej podskoczyła o przeszło 200 proc. Z kolei dolar amerykański wytracił impet i ostatecznie stracił do wielu walut, w tym m.in. do złotego.

 • 02 lipca 2019

  Przegląd stóp zwrotu z najciekawszych klas aktywów na świecie

  Opublikowano:

  W II kwartale inwestycyjnym hitem okazały się kryptowaluty. Wysokie stopy zwrotu zapewniły także złoto, obligacje oraz większość akcji. Minimalne straty towarzyszyły inwestycjom na rynku commodities, w kolekcje win i akcje rynków wschodzących, wynika z najnowszego IRR Quarterly.

 • Złoto i bitcoin na szczytach – w co jeszcze inwestować latem?

  Opublikowano:

  Pierwsza połowa 2019 roku zamyka się olbrzymim wachlarzem szans inwestycyjnych na kolejny kwartał. Jak wynika z raportu TMS Brokers, złoto i bitcoin wyrwały się z marazmu i notują dawno niewidziane szczyty. Oprócz nich w publikacji W co inwestować latem? eksperci wskazują też inne instrumenty, na które warto zwrócić uwagę w nadchodzących miesiącach.

 • 26 czerwca 2019

  Silne odbicie sektora energetycznego

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Parkiety europejskie rozpoczęły środową sesję na lekkich minusach. Wczorajsze wypowiedzi J.Powella oraz najbardziej gołębiego członka FOMC, J.Bullarda utwierdziły rynek w przekonaniu, że lipcowa obniżka głównej stopy o 25 pb jest uzasadniona, jednak jednorazowe cięcie o 50 pb nie jest na chwilę obecną konieczne.

 • 23 kwietnia 2019

  KNF zezwoliła Billon Solutions na wydawanie pieniądza elektronicznego

  Opublikowano:

  Komisja Nadzoru Finansowego zezwoliła na wydawanie pieniądza elektronicznego oraz świadczenie usług płatniczych w charakterze krajowej instytucji pieniądza elektronicznego przez spółkę Billon Solutions sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

 • 05 kwietnia 2019

  Coinquista w ramach crowdfundingu zbiera środki na rozwój polskiej giełdy kryptowalut

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Coinquista to kolejny projekt crowdfundingowy na platformie Beesfund. Polska firma pracująca nad uruchomieniem giełdy kryptowalutowej chce pozyskać 4 mln zł z emisji akcji.

 • 03 kwietnia 2019

  Raport: Przegląd tegorocznych stóp zwrotu z 7 klas aktywów na świecie

  Opublikowano:

  Pierwszy kwartał 2019 roku był wyjątkowo udanym okresem dla posiadaczy większości klas aktywów na świecie. Najmocniej rosły ceny akcji i towarów. Na rynku długu dominowały zwyżki, których intensywność była obserwowana po raz ostatni w 2016 roku.

 • 19 lutego 2019

  Spółka z NewConnect porzuca blockchain i wchodzi w biznes gier wideo

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Synerga.fund zmienia strategię niczym trzcina na wietrze. Dziś spółka ogłosiła, że wycofuje się z planu rozwijania technologii blockchain i wchodzi w biznes gier wideo.

 • 15 lutego 2019

  PrimeBit Games wdroży technologię blockchain w grach

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Notowany na NewConnect producent gier pracuje nad wdrożeniem do swoich produktów technologii blockchain. Spółka chce umożliwić graczom wymianę zdobytych osiągnięć, przedmiotów i przywilejów za pomocą kilku najpopularniejszych kryptowalut. Studio będzie pobierać prowizję za każdą dokonaną w sklepie transakcję.

 • 14 lutego 2019

  Nici z głośnego projektu tokenizacji e-commerce. Merlin Group i Krypto Jam zakończyły współpracę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Merlin Group i Krypto Jam niespodziewanie wycofali się rakiem z projektu mLoyalty, głośno zapowiadanego pierwszego w Europie tokena opartego na lojalności klientów sklepu internetowego. Spółka z NewConnect tłumaczy się załamaniem na rynku kryptowalutowym.

 • 05 lutego 2019

  Platynowe Inwestycje przejechały się na bitcoinie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Giełdowa spółka wybrała zły moment na inwestycję. Po kilku miesiącach przygody z kryptowalutami sprzedała znaczną część bitcoinów z 40-proc. stratą.

 • 23 stycznia 2019

  Polska giełda kryptowalut Coinquista trafiła do rejestru KNF. Ruszy na przełomie marca i kwietnia 2019 r.

  Opublikowano:

  Coinquista, nowa polska giełda kryptowalut, została wpisana do rejestru Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Oficjalny start giełdy planowany jest na przełom marca i kwietnia 2019 roku.

 • 21 stycznia 2019

  Operator BitMarket24 trafił na listę ostrzeżeń publicznych KNF

  Opublikowano:

  Urząd Komisji Nadzoru Finansowego wpisał na czarną listę dwie firmy odpowiedzialne za BitMarket24, serwis umożliwiający handel popularnymi kryptowalutami. 

 • 04 stycznia 2019

  Widmo bessy dyktuje nowy porządek na światowych rynkach

  Opublikowano:

  W końcówce ubiegłego roku bessa mocno namieszała w portfelach inwestorów. Według raportu Zenit Management Quarterly, największe straty ponieśli posiadacze kryptowalut, akcji i towarów. Na wartości zyskały za to aktywa powszechnie uznawane za tzw. bezpieczne przystanie, czyli złoto, srebro, amerykańskie obligacje rządowe oraz dolar.

 • 03 stycznia 2019

  Rok silnego dolara za nami

  Opublikowano:

  Czwarty kwartał, podobnie jak cały 2018 rok, stał pod znakiem silnego dolara, który ograniczał zyski z innych aktywów denominowanych w tej walucie i generował dodatkowe koszty dla importerów, zwłaszcza surowców. Polski złoty stracił 2 proc. w ostatnim kwartale 2018 roku, co było zbieżne z całorocznym trendem, którego efektem było osłabienie krajowej waluty o 8 proc. Kolejna fala wyprzedaży przetoczyła się na rynku kryptowalutowym, w efekcie której posiadacze bitcoina stracili w skali całego roku przeszło 70 proc. Takie wnioski płyną z kolejnej edycji raportu Zenit Management Quarterly.

 • 02 stycznia 2019

  Najgorszy kwartał w całym 2018 roku

  Opublikowano:

  IV kwartał 2018 roku okazał się najgorszy w całym roku dla posiadaczy większości klas aktywów na świecie. Najbardziej ucierpieli inwestorzy lokujący kapitał w kryptowaluty, akcje i towary – takie wnioski płyną z kolejnej edycji raportu Zenit Management Quarterly. Inwestorzy przypomnieli sobie o ryzyku, poszukując bardziej bezpiecznych aktywów – wygranymi okazały się złoto, srebro i amerykańskie obligacje rządowe oraz dolar.

 • wczoraj

  Komentarz posesyjny: Ostateczna kapitulacja?

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Początek obecnego tygodnia jest na rynkach akcji zaskakująco intensywny, niestety nie w dobrym tego słowa znaczeniu. Pomimo faktu, że niektórzy analitycy traktują ostatnie wypowiedzi przedstawicieli FOMC jako sygnał, że do końca podwyżek stóp jest już niedaleko, a rentowności amerykańskich obligacji 10-letnich znajdują się już niewiele ponad poziomem 3 proc., nastroje na Wall Street są coraz gorsze.

 • 03 października 2018

  Kryptowaluty wymagają regulacji. Z czasem mogą się stać pełnoprawnym środkiem płatniczym

  Opublikowano:

  Wartość bitcoina w ciągu kolejnych pięciu lat może sięgnąć 100 tys. dol., natomiast całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut ma szansę osiągnąć 3,6 bln dol. na przestrzeni nadchodzącej dekady – szacują eksperci Satis Group w opublikowanym miesiąc temu raporcie „Crypto Asset Market Coverage”.

 • 27 sierpnia 2018

  MF skierowało do konsultacji nowelizacje dot. m.in. podatku CIT w wysokości 9 proc.

  Opublikowano:

  Ministerstwo Finansów w skierowanym do konsultacji projekcie chce m.in. wprowadzenia obniżonej stawki podatku CIT w wysokości 9 proc., preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej czy uregulowania w podatku dochodowym skutków obrotu walutami wirtualnymi.

 • 23 sierpnia 2018

  Rząd przygotował projekt noweli prawa podatkowego. Zmiany dotyczą m.in. CIT i podatku od kryptowalut

  Opublikowano:

  W ramach upraszczania prawa podatkowego w zakresie podatków dochodowych oraz dalszego uszczelnienia systemu podatkowego, Rada Ministrów ma w III kw. br. przyjąć projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT), ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (CIT), ustawy - Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw.

 • 06 lipca 2018

  Merlin Group chce rozwijać blockchain z Rafałem Zaorskim

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka z NewConnect wspólnie z Rafałem Zaorskim, prezesem Krypto Jam, planują wdrożenie projektu tokenizacji e-commerce. Docelowo chcą stworzyć autorską kryptowalutę. W piątek akcje Merlin Group drożeją o ponad 27 proc.

 • 26 czerwca 2018

  Kryptowaluty zrewolucjonizują rynek płatniczy. W przyszłości mogą być wydawane przez banki centralne i uznawane przez państwa

  Opublikowano:

  Kryptowaluty mogą wywołać rewolucję w świecie pieniądza. W przyszłości powstanie pewna liczba oficjalnych kryptowalut, być może wydawanych przez banki centralne, które zostaną przyjęte przez państwa świata - przewiduje John Velissarios, Global Blockchain Technology Lead w Accenture. Obecnie banki bardziej niż kryptowalutami interesują się jednak technologią blockchain, na której bazują cyfrowe waluty. Wdrażanie rozwiązań opartych na tzw. łańcuchu bloków rozpoczęły już niemal wszystkie największe instytucje finansowe.

 • 07 maja 2018

  Bitcoin w odwrocie po ostrych słowach Warrena Buffetta

  Opublikowano:
 • Strona 1 z 2
 • 1
 • 2

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku