Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Kryptowaluty

 • 23 kwietnia 2019

  KNF zezwoliła Billon Solutions na wydawanie pieniądza elektronicznego

  Opublikowano:

  Komisja Nadzoru Finansowego zezwoliła na wydawanie pieniądza elektronicznego oraz świadczenie usług płatniczych w charakterze krajowej instytucji pieniądza elektronicznego przez spółkę Billon Solutions sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

 • 05 kwietnia 2019

  Coinquista w ramach crowdfundingu zbiera środki na rozwój polskiej giełdy kryptowalut

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Coinquista to kolejny projekt crowdfundingowy na platformie Beesfund. Polska firma pracująca nad uruchomieniem giełdy kryptowalutowej chce pozyskać 4 mln zł z emisji akcji.

 • 03 kwietnia 2019

  Raport: Przegląd tegorocznych stóp zwrotu z 7 klas aktywów na świecie

  Opublikowano:

  Pierwszy kwartał 2019 roku był wyjątkowo udanym okresem dla posiadaczy większości klas aktywów na świecie. Najmocniej rosły ceny akcji i towarów. Na rynku długu dominowały zwyżki, których intensywność była obserwowana po raz ostatni w 2016 roku.

 • 19 lutego 2019

  Spółka z NewConnect porzuca blockchain i wchodzi w biznes gier wideo

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Synerga.fund zmienia strategię niczym trzcina na wietrze. Dziś spółka ogłosiła, że wycofuje się z planu rozwijania technologii blockchain i wchodzi w biznes gier wideo.

 • 15 lutego 2019

  PrimeBit Games wdroży technologię blockchain w grach

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Notowany na NewConnect producent gier pracuje nad wdrożeniem do swoich produktów technologii blockchain. Spółka chce umożliwić graczom wymianę zdobytych osiągnięć, przedmiotów i przywilejów za pomocą kilku najpopularniejszych kryptowalut. Studio będzie pobierać prowizję za każdą dokonaną w sklepie transakcję.

 • 14 lutego 2019

  Nici z głośnego projektu tokenizacji e-commerce. Merlin Group i Krypto Jam zakończyły współpracę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Merlin Group i Krypto Jam niespodziewanie wycofali się rakiem z projektu mLoyalty, głośno zapowiadanego pierwszego w Europie tokena opartego na lojalności klientów sklepu internetowego. Spółka z NewConnect tłumaczy się załamaniem na rynku kryptowalutowym.

 • 05 lutego 2019

  Platynowe Inwestycje przejechały się na bitcoinie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Giełdowa spółka wybrała zły moment na inwestycję. Po kilku miesiącach przygody z kryptowalutami sprzedała znaczną część bitcoinów z 40-proc. stratą.

 • 23 stycznia 2019

  Polska giełda kryptowalut Coinquista trafiła do rejestru KNF. Ruszy na przełomie marca i kwietnia 2019 r.

  Opublikowano:

  Coinquista, nowa polska giełda kryptowalut, została wpisana do rejestru Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Oficjalny start giełdy planowany jest na przełom marca i kwietnia 2019 roku.

 • 21 stycznia 2019

  Operator BitMarket24 trafił na listę ostrzeżeń publicznych KNF

  Opublikowano:

  Urząd Komisji Nadzoru Finansowego wpisał na czarną listę dwie firmy odpowiedzialne za BitMarket24, serwis umożliwiający handel popularnymi kryptowalutami. 

 • 04 stycznia 2019

  Widmo bessy dyktuje nowy porządek na światowych rynkach

  Opublikowano:

  W końcówce ubiegłego roku bessa mocno namieszała w portfelach inwestorów. Według raportu Zenit Management Quarterly, największe straty ponieśli posiadacze kryptowalut, akcji i towarów. Na wartości zyskały za to aktywa powszechnie uznawane za tzw. bezpieczne przystanie, czyli złoto, srebro, amerykańskie obligacje rządowe oraz dolar.

 • 03 stycznia 2019

  Rok silnego dolara za nami

  Opublikowano:

  Czwarty kwartał, podobnie jak cały 2018 rok, stał pod znakiem silnego dolara, który ograniczał zyski z innych aktywów denominowanych w tej walucie i generował dodatkowe koszty dla importerów, zwłaszcza surowców. Polski złoty stracił 2 proc. w ostatnim kwartale 2018 roku, co było zbieżne z całorocznym trendem, którego efektem było osłabienie krajowej waluty o 8 proc. Kolejna fala wyprzedaży przetoczyła się na rynku kryptowalutowym, w efekcie której posiadacze bitcoina stracili w skali całego roku przeszło 70 proc. Takie wnioski płyną z kolejnej edycji raportu Zenit Management Quarterly.

 • 02 stycznia 2019

  Najgorszy kwartał w całym 2018 roku

  Opublikowano:

  IV kwartał 2018 roku okazał się najgorszy w całym roku dla posiadaczy większości klas aktywów na świecie. Najbardziej ucierpieli inwestorzy lokujący kapitał w kryptowaluty, akcje i towary – takie wnioski płyną z kolejnej edycji raportu Zenit Management Quarterly. Inwestorzy przypomnieli sobie o ryzyku, poszukując bardziej bezpiecznych aktywów – wygranymi okazały się złoto, srebro i amerykańskie obligacje rządowe oraz dolar.

 • wczoraj

  Komentarz posesyjny: Ostateczna kapitulacja?

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Początek obecnego tygodnia jest na rynkach akcji zaskakująco intensywny, niestety nie w dobrym tego słowa znaczeniu. Pomimo faktu, że niektórzy analitycy traktują ostatnie wypowiedzi przedstawicieli FOMC jako sygnał, że do końca podwyżek stóp jest już niedaleko, a rentowności amerykańskich obligacji 10-letnich znajdują się już niewiele ponad poziomem 3 proc., nastroje na Wall Street są coraz gorsze.

 • 03 października 2018

  Kryptowaluty wymagają regulacji. Z czasem mogą się stać pełnoprawnym środkiem płatniczym

  Opublikowano:

  Wartość bitcoina w ciągu kolejnych pięciu lat może sięgnąć 100 tys. dol., natomiast całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut ma szansę osiągnąć 3,6 bln dol. na przestrzeni nadchodzącej dekady – szacują eksperci Satis Group w opublikowanym miesiąc temu raporcie „Crypto Asset Market Coverage”.

 • 27 sierpnia 2018

  MF skierowało do konsultacji nowelizacje dot. m.in. podatku CIT w wysokości 9 proc.

  Opublikowano:

  Ministerstwo Finansów w skierowanym do konsultacji projekcie chce m.in. wprowadzenia obniżonej stawki podatku CIT w wysokości 9 proc., preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej czy uregulowania w podatku dochodowym skutków obrotu walutami wirtualnymi.

 • 23 sierpnia 2018

  Rząd przygotował projekt noweli prawa podatkowego. Zmiany dotyczą m.in. CIT i podatku od kryptowalut

  Opublikowano:

  W ramach upraszczania prawa podatkowego w zakresie podatków dochodowych oraz dalszego uszczelnienia systemu podatkowego, Rada Ministrów ma w III kw. br. przyjąć projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT), ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (CIT), ustawy - Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw.

 • 06 lipca 2018

  Merlin Group chce rozwijać blockchain z Rafałem Zaorskim

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka z NewConnect wspólnie z Rafałem Zaorskim, prezesem Krypto Jam, planują wdrożenie projektu tokenizacji e-commerce. Docelowo chcą stworzyć autorską kryptowalutę. W piątek akcje Merlin Group drożeją o ponad 27 proc.

 • 26 czerwca 2018

  Kryptowaluty zrewolucjonizują rynek płatniczy. W przyszłości mogą być wydawane przez banki centralne i uznawane przez państwa

  Opublikowano:

  Kryptowaluty mogą wywołać rewolucję w świecie pieniądza. W przyszłości powstanie pewna liczba oficjalnych kryptowalut, być może wydawanych przez banki centralne, które zostaną przyjęte przez państwa świata - przewiduje John Velissarios, Global Blockchain Technology Lead w Accenture. Obecnie banki bardziej niż kryptowalutami interesują się jednak technologią blockchain, na której bazują cyfrowe waluty. Wdrażanie rozwiązań opartych na tzw. łańcuchu bloków rozpoczęły już niemal wszystkie największe instytucje finansowe.

 • 07 maja 2018

  Bitcoin w odwrocie po ostrych słowach Warrena Buffetta

  Opublikowano:
 • 13 kwietnia 2018

  [OPINIA] MF popełniło błąd. Handel kryptowalutami nie podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych

  Opublikowano:

  Ministerstwo Finansów w kwestii opodatkowania handlu bitcoinem i innymi walutami cyfrowym jest w błędzie. Zdaniem ekspertów, od handlu kryptowalutami nie trzeba płacić podatku ani składać druku PCC.

 • 06 kwietnia 2018

  Podatkiem w kryptowaluty. Fiskus puści z torbami najaktywniejszych graczy

  Opublikowano:

  Najnowsze wytyczne Ministerstwa Finansów dotyczące rozliczania podatków z kryptowalut okazały się bardzo nieprzyjemną niespodzianką dla wielu uczestników rynku. Zarówno prowadzący działalność gospodarczą jak i osoby fizyczne handlujące kryptowalutami mogą mieć spore problemy z fiskusem w tym roku.

 • 27 marca 2018

  PKO BP wdraża rozwiązania w technologii blockchain

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PKO Bank Polski oraz startup Coinfirm podpisały umowę o współpracy, dzięki której bank - jako pierwsza polska instytucja finansowa - rozpoczęła wdrożenie rozwiązań w technologii blockchain. W pierwszym etapie wdrożenia udostępniony zostanie system pozwalający na weryfikację autentyczności dokumentów bankowych. 

 • 21 marca 2018

  Szczyt G20 wspiera Bitcoina

  Opublikowano:
 • 05 marca 2018

  L. Sobolewski: Blockchain może zmusić warszawską GPW do zintegrowania się z innym rynkiem kapitałowym

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W ubiegłym roku po raz pierwszy od 14 lat liczba spółek notowanych na warszawskim parkiecie zmniejszyła się. Oznacza to, że liczba firm, które zdecydowały się na wyjście z giełdy, była wyższa niż tych, które zadebiutowały. Zdaniem byłego prezesa GPW w Warszawie Ludwika Sobolewskiego to przede wszystkim efekt działającego odstraszająco przeregulowania. Jednak dotrzymywanie kroku rewolucji technologicznej i aktywne przekonywanie do debiutów może z powrotem przyciągnąć nad Wisłę poszukujące kapitału spółki.

 • 28 lutego 2018

  „0,5 proc. dorosłych Polaków ma kryptowaluty. To dopiero początek”. Relacja z czatu z prof. Krzysztofem Piechem

  Opublikowano:

  We wtorek gościem czatu inwestorskiego w StockWatch.pl był prof. Krzysztof Piech, kierownik Polskiego Akceleratora Technologii Blockchain. Podczas spotkania omówiono tematy dotyczące kryptowalut i rozwoju technologii blockchain w Polsce.

 • 08 lutego 2018

  Pierwsze giełdy kryptowalutowe w Polsce trafiły na czarną listę KNF

  Opublikowano:

  Komisja Nadzoru Finansowego od słów przeszła do czynów. W tym tygodniu urząd złożył zawiadomienie do Prokuratury na BitBay, jedną z największych w kraju giełd kryptowalut, oraz Abucoins. Obie firmy trafiły też na listę ostrzeżeń publicznych.

 • Erne Ventures zamieni spółkę z NewConnect w giełdę kryptowalut

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Na rynku o giełdach kryptowalut głośno głównie za sprawą wpisów na listę ostrzeżeń publicznych KNF. Mimo to chętnych do otworzenia własnego krypto biznesu nie brakuje. Najświeższym tego przykładem jest Erne Ventures, które ogłosiło przejęcie Revitum w celu uruchomienia giełdy kryptowalut.

 • 07 lutego 2018

  Bitcoin zyskuje po oświadczeniach amerykańskich regulatorów

  Opublikowano:
 • 02 lutego 2018

  Banki przestrzegają klientów przed inwestycjami w kryptowaluty

  Opublikowano:

  Związek Banków Polskich przyłącza się do grona krytyków kryptowalut i chce się włączyć w proces uregulowania tego rynku wspólnie z NBP i Komisją Nadzoru Finansowego. – Wiemy z doświadczenia, że kiedy coś bardzo gwałtownie rośnie, to bardzo często gwałtownie spada. Przestrzegamy naszych klientów, żeby uważali z rynkiem kryptowalut – mówi dr Przemysław Barbrich, ekspert Związku Banków Polskich.

 • 23 stycznia 2018

  Bank Pekao bada możliwość wykorzystania technologii blockchain w bankowości

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Bank Pekao bada możliwość wykorzystania technologii blockchain w swojej działalności i chce zostać liderem w obszarze jej zastosowania w bankowości, wynika z wypowiedzi prezesa Michała Krupińskiego.

 • Strona 1 z 2
 • 1
 • 2

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku