Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Debiuty

 • 16 maja 2019

  Art Games Studio chce zadebuitować na NewConnect w drugiej połowie maja br.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Art Games Studio chce zadebiutować na NewConnect w II połowie maja br. W planach spółki znajduje się znaczące zwiększenie skali działalności, rozwój zespołu i poszerzenie portfolia wydawniczego o kilka nowych tytułów, których wydawcą będzie notowane na NewConnect Ultimate Games. To pierwsza spółka z Grupy Gaming Factory, skupiającej się na inwestowaniu w polską branże gier komputerowych, która zadebiutuje na giełdzie.

 • 14 maja 2019

  Wyniki PZU i udany debiut BoomBit przykryły na chwilę temat wojen handlowych

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Debiut BoomBit i wyniki kwartalne spółek chwilowo absorbują uwagę inwestorów, spychając na drugi plan wojny handlowe. Nie ma jednak wątpliwości, że najbliższe losy GPW ściśle są związane z tymi ostatnimi. 

 • BoomBit zadebiutował na GPW z 20-proc. przebitką

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Producent gier w segmencie free to play oficjalnie dołączył do grona spółek publicznych. Blisko 3,2 tys. inwestorów, którzy zapisali się na akcje mają powody do zadowolenia. We wtorek pierwsze transakcje na prawach do akcji BoomBit zawarto po kursie o 20 proc. wyższym niż cena w IPO.

 • 13 maja 2019

  BoomBit zadebiutuje na warszawskiej giełdzie 14 maja

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Na ten debiut z niecierpliwością czeka blisko 3,2 tys. inwestorów, którzy zapisali się na akcje producenta gier. We wtorek Boombit ostatecznie wejdzie na GPW.

 • 09 maja 2019

  Uber na giełdzie – spektakularne zwycięstwo czy wielka porażka?

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Już w piątek akcje Ubera pojawią się na nowojorskiej giełdzie. Choć eksperci podkreślają, że to największy debiut ostatnich lat, nie brakuje również głosów sceptycyzmu. Szczególnie, że niedawne IPO Lyfta - głównego rywala Ubera – okazało się rozczarowaniem. To, czy Uber podzieli losy konkurencji, zależeć będzie od szeregu czynników.

 • 08 maja 2019

  Akcje CDA podrożały o ponad 50 proc. podczas debiutu na NewConnect

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Na otwarciu notowań kurs akcji operatora serwisu VoD wzrósł wobec ceny odniesienia o 54 proc. do 8,50 zł. Droga do debiutu była jednak wyboista i pełna kontrowersji.

 • 29 kwietnia 2019

  BoomBit przydzielił akcje nowym inwestorom

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Na akcje producenta i wydawcy gier mobilnych zapisało się 3.183 inwestorów indywidualnych, a stopa redukcji wyniosła 53,45 proc. Zainteresowanie wśród inwestorów instytucjonalnych było znacznie mniejsze, przez co ostateczna wartość oferty BoomBit wyniosła 35,2 mln zł wobec oczekiwań na poziomie blisko 100 mln zł.

 • InventionMed chce przejść z New Connect na główny parkiet GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  InventionMed złożył prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w związku z zamiarem przejścia na rynek główny GPW z NewConnect. Debiut na głównym rynku warszawskiej giełdy nie będzie wiązał się z emisją akcji.

 • 24 kwietnia 2019

  Art Games Studio chce zadebiutować na NewConnect w maju

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Warszawski producent i wydawca gier wideo czeka na zatwierdzenie dokumentu informacyjnego, który do Giełdy Papierów Wartościowych trafił 8 marca br.

 • 17 kwietnia 2019

  BoomBit sprzeda akcje w IPO po 19 zł za sztukę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  BoomBit uplasował wszystkie akcje nowej emisji po cenie 19 zł za sztukę. Spółka liczyła na dużo więcej, bo zapisy przyjmowano po cenie maksymalnej 35,50 zł. Redukcja w transzy dla inwestorów indywidualnych może wynieść nawet 59 proc.

 • 15 kwietnia 2019

  MedFood Group chce zadebiutować na NewConnect w 2019 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  MedFood Group, spółka z branży health&wellness, chce ruszyć na NewConnect jeszcze w 2019 roku. Najpierw jednak chce przeprowadzić crowdinvesting na platformie Crowdway.

 • Legimi przedłużyło zapisy na akcje do 13 maja

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Legimi przedłuża zapisy na publiczną emisję akcji serii G do 13 maja. Spółka pozyskała już środki, które pozwolą na finalizację najważniejszego celu emisyjnego – przejęcia Readfy GmbH. Dotychczas Legimi zebrało ponad 800 zgłoszeń.

 • 11 kwietnia 2019

  Brand24 złożył w KNF wniosek o zatwierdzenie prospektu dot. przejścia na GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Brand24 złożył w Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o zatwierdzenie prospektu emisyjnego sporządzonego w związku z przejściem na GPW z NewConnect.

 • 10 kwietnia 2019

  Pharmena zadebiutuje na GPW 12 kwietnia

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  12 kwietnia na głównym rynku warszawskiej giełdy zadebiutuje biotechnologiczna spółka Pharmena, która przenosi swoje notowania z NewConnect. Jednym z celów strategicznych debiutanta jest międzynarodowy rozwój sprzedaży innowacyjnych suplementów diety pod marką Menavitin.

 • 09 kwietnia 2019

  Rynek główny GPW od ośmiu miesięcy nie odnotował ani jednego IPO

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , ,

  Wartość pierwotnych ofert publicznych przeprowadzonych na europejskich giełdach w I kw. 2019 r. wyniosła rekordowo niskie 0,7 mld euro - to spadek o 95 proc. w skali roku (13,1 mld euro). W Warszawie odnotowano zaledwie 3 IPO, wszystkie na alternatywnym rynku NewConnect, ich łączna wartość wyniosła 3 mln euro. Oznacza to już drugi kwartał z rzędu bez debiutu na rynku głównym GPW (nie licząc przenosin z NewConnect), wynika z raportu IPO Watch Europe przygotowanego przez firmę doradczą PwC.

 • 08 kwietnia 2019

  BoomBit ustalił cenę maksymalną akcji na 35,50 zł. Wartość oferty może przekroczyć 100 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Producent i wydawca gier mobilnych ustalił cenę maksymalną akcji na 35,50 zł/szt. Wartość oferty może zatem przekroczyć 100 mln zł, co sprawia, że IPO BoomBit może być największe w historii polskiej branży gamingowej na GPW.

 • Blue Technology w ciągu 1,5 roku wprowadzi Hyperbook Studio na NewConnect

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Właściciel marek Hyperbook i Hyperbook Studio szykuje się do przeprowadzenia emisji prywatnej na ok. 4,5 mln zł, w szczególności na rozwój projektów gamingowych i flagowego projektu HyperArenaVR. W ciągu kolejnego 1,5 roku zarząd spółki planuje wydzielenie i wprowadzenie na New Connect marki gamingowej Hyperbook Studio jako osobnego podmiotu.

 • 07 kwietnia 2019

  Szykuje się głośne IPO na GPW. BoomBit dostał zielone światło na debiut

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Warszawska giełda doczekała się pierwszego po dłuższej przerwie dużego IPO. Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny producenta gier mobilnych. Dokument ujrzy światło dzienne w poniedziałek, 8 kwietnia. 

 • 05 kwietnia 2019

  Olsztyńskie Red Dev Studio chce zadebiutować na NewConnect jeszcze w tym kwartale

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Istniejące od 2016 r. studio z Olsztyna złożyło dokument informacyjny do Giełdy Papierów Wartościowych. Spółka liczy, że debiut na NewConnect nastąpi jeszcze w II kwartale 2019 roku.

 • 03 kwietnia 2019

  Millenialsi na giełdzie – 4 kluczowe debiuty giełdowe 2019 roku

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  W ubiegły piątek na giełdzie NASDAQ zadebiutował Lyft – główny konkurent Ubera w Stanach Zjednoczonych. Wydarzeniu towarzyszyły duże emocje, w szczególności, że sam Uber również zapowiedział swój debiut giełdowy w nadchodzących tygodniach. To nie jedyne „jednorożce”, które mają taki zamiar. Spółki pokolenia millenialsów zamierzają zawojować rynki giełdowe w 2019 roku.

 • „Netflix na rynku e-booków” zmierza na NewConnect. Legimi z publicznej emisji akcji chce pozyskać 4 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Poznańska firma Legimi, specjalizująca się w udostępnianiu e-booków i audiobooków w abonamencie zamierza pozyskać do 4 mln zł w ramach publicznej emisji akcji. Głównym celem emisji jest rozwój działalności na rynku niemieckim, w tym finalizacja przejęcia Readfy.

 • 02 kwietnia 2019

  Przerwa we wzrostach na świecie, odbicie w Polsce

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Na wielu globalnych rynkach wtorek, pomimo utrzymującego się optymizmu, stał się dniem przerwy we wzrostach po najlepszym pierwszym kwartale od 2010 r. i świetnym rozpoczęciu następnego w poniedziałek. Szczególnie było to widoczne w Azji, najsilniejszej wczoraj po informacjach o chińskim PMI. Nikkei spadło o symboliczne 0,02 proc., pozostałe indeksy zamykały się nad kreską, ale zarówno w Chinach kontynentalnych, jak i Hong Kongu było to skromne 0,2 proc. powyżej wczorajszego zamknięcia, a w Bombaju 0,5 proc.

 • 30 marca 2019

  Wiktor Pyrzyk: Oferta Plantwear to inwestycja w rosnącą spółkę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Gościem piątkowego czatu inwestorskiego w StockWatch.pl był Wiktor Pyrzyk, prezes Plantwear. Głównym tematem spotkania była trwająca emisja akcji spółki oraz plany debiutu na NewConnect.

 • 29 marca 2019

  Techland nieprędko zadebiutuje na GPW. Studio z własnej kieszeni finansuje dwie gry klasy AAA

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Jeśli ktoś liczy na szybki debiut Techlandu na warszawskiej giełdzie i udział w historycznym IPO, to czeka go mocne rozczarowanie. Prezes studia w rozmowie z redakcją StockWatch.pl podkreślił, że w kwestii wejścia na giełdę nie toczą się obecnie żadne prace, a on sam nie pali się do spieniężania dotychczasowego sukcesu spółki.

 • 28 marca 2019

  Selvita jeszcze w tym roku podzieli się na dwie niezależne spółki

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Selvita zamierza podzielić się na dwie niezależne spółki. Pierwsza skupi się na rozwoju własnych projektów w obszarze małych cząsteczek o potencjale terapeutycznym w onkologii, a druga będzie świadczyć laboratoryjne usługi badawczo-rozwojowe na rzecz klientów zewnętrznych. Obie spółki będą notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Podział ma zostać sfinalizowany w IV kwartale 2019 r.

 • 25 marca 2019

  Gaming Factory planuje debiut na GPW w 2020 roku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka Gaming Factory, połączenie funduszu venture capital i producenta gier, zamierza wysłać spółki portfelowe na NewConnect, a sama zadebiutuje na Giełdzie Papierów Wartościowych w przyszłym roku.

 • 21 marca 2019

  Bloomga: Mamy dobrze poukładany biznes, gotowy do skalowania [RELACJA Z CZATU]

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Gościem drugiego czatu w StockWatch.pl w ramach trwającego GAMING WEEK był Dawid Przygodzki, prezes spółki Bloomga. Podczas spotkania online z inwestorami omówiono m.in. plany debiutu na NewConnect oraz projekty, nad którymi obecnie pracuje częstochowska firma.

 • wczoraj

  Plantwear z publicznej oferty akcji na CrowdConnect.pl chce zebrać 2,4 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polski producent lifestylowych akcesoriów z drewna rozpoczął emisję akcji na CrowdConnect.pl. Spółka jeszcze w tym roku zamierza zadebiutować na NewConnect.

 • 19 marca 2019

  Carbon Studio: Virtual Reality jest technologią przyszłości [RELACJA Z CZATU]

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W StockWatch.pl wystartował GAMING WEEK, czyli seria czatów z przedstawicielami spółek gamingowych. Gośćmi pierwszego spotkania online z inwestorami byli Błażej Szaflik i Karolina Koszuta, założyciele pionierskiej na polskim rynku firmy w dziedzinie developmentu gier i aplikacji dedykowanych technologii VR. Podczas czatu przedstawiciele Carbon Studio na gorąco omówili m.in. plany debiutu na NewConnect i perspektywy branży VR.

 • 18 marca 2019

  Dawid Przygodzki: Bloomga jest atrakcyjnym podmiotem dla inwestorów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polski deweloper gier przeglądarkowych prowadzi na platformie Beesfund publiczną emisję akcji w ramach trzeciej rundy finansowania pre-IPO. Z emisji zamierza pozyskać do 4,2 mln zł, a następnie zadebiutować na rynku NewConnect. Prezes Dawid Przygodzki liczy, że dzięki środkom od inwestorów Bloomga w przeciągu kilku lat wyrośnie na jednego z czołowych graczy w swojej branży.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku