Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Debiuty

 • 18 lipca 2019

  HM Inwest zadebiutował na GPW. Spółka planuje emisję nowych akcji oraz dywidendy począwszy od 2023 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Na otwarciu sesji kurs akcji dewelopera mieszkaniowego spadł wobec ceny odniesienia o 0,87 proc. i wyniósł 22,80 zł. Spółka planuje emisję nowych akcji na cele rozwojowe w przyszłym roku oraz wypłacanie dywidendy począwszy od 2023 r. (za 2022 r.).

 • 15 lipca 2019

  Hydra Games, z portfela RLTY Investments, może wejść na NewConnect w 2020 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Hydra Games, z portfela RLTY Investments, może wejść na NewConnect w przyszłym roku, poinformowała ISBnews prezes Dominika Szot.

 • 09 lipca 2019

  Red Dev Studio i MedFood Group jeszcze w tym roku mają pojawić się na NewConnect

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Debiut na NewConnect Red Dev Studio nastąpi już w najbliższych tygodniach, poinformował prezes Wojciech Sypko. Spółka zawarła również joint venture z MedFood Group dotyczące stworzenia serii gier przygodowych promujących zdrowy styl życia.

 • Sonka zadebiutuje na NewConnect w II połowie roku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Sonka - pierwszy w Polsce twórca i wydawca gier specjalizujący się w tytułach na Nintendo Switch - zadebiutuje na rynku NewConnect w II połowie roku. Wśród jej akcjonariuszy jest m.in. PlayWay.

 • 08 lipca 2019

  Kryzys na krajowym rynku IPO. Warszawski parkiet zmierza w stronę kolejnych smutnych rekordów

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  Wartość IPO przeprowadzonych na europejskich giełdach w II kwartale wyniosła 11,4 mld euro, co oznacza wzrost o 24 proc. w skali roku i stanowi znaczącą poprawę w stosunku do bardzo słabego poprzedniego kwartału (0,7 mld euro). Wzrost wartości europejskich IPO to przede wszystkim efekt pięciu ofert o wielkości przekraczającej 1 mld euro, które miały miejsce na największych rynkach w Europe. Z kolei na rynku głównym GPW odnotowano pierwszy debiut od lipca ubiegłego roku, wynika z najnowszego raportu "IPO Watch Europe" przygotowanego przez firmę doradczą PwC.

 • 05 lipca 2019

  DB Energy chce znaleźć się na rynku głównym GPW w ciągu 3-5 lat

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  DB Energy, która w I połowie lipca planuje debiut na NewConnect, spodziewa się kontynuacji dynamicznego wzrostu przychodów w kolejnych latach i planuje rozwój na najważniejszym eksportowym rynku - niemieckim, przy założeniu stabilnego wzrostu udziału eksportu w strukturze przychodów. Spółka chce też w ciągu 3-5 lat znaleźć się na rynku głównym GPW, poinformowali ISBnews członkowie zarządu.

 • 26 czerwca 2019

  Moonlit z przytupem zadebiutował na NewConnect

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcje reprezentanta uwielbianej przez inwestorów branży gamedev na inauguracyjnej sesji drożały już nawet o 85 proc.

 • Murapol nieprędko zadebiutuje na GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Murapol na pewno nie przeprowadzi publicznej emisji akcji (IPO) w 2019 roku, poinformował ISBnews prezes spółki Nikodem Iskra.

 • 25 czerwca 2019

  Moonlit: Produkujemy gry od zera, wywodzimy się z software house [RELACJA Z CZATU]

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Michał Gardeła na dzień przed debiutem Moonlit na NewConnect spotkał się z inwestorami na czacie w StockWatch.pl. Prezes studia omówił plany wydawnicze oraz strategię na najbliższe lata.

 • 24 czerwca 2019

  Moonlit już w środę zadebiutuje na NewConnect

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W środę 26 czerwca na rynku NewConnect zadebiutuje Moonlit, czyli polski gamingowy software house. Dzień wcześniej prezes Michał Gardeła będzie gościem czatu inwestorskiego w StockWatch.pl.

 • 12 czerwca 2019

  Smart Kid celuje w wejście na rynek NewConnect w październiku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Smart Kid - producent SmartKidBelt - celuje w wejście na rynek NewConnect w październiku, poinformował ISBnews CEO Smart Kid Norbert Gałuszewski.

 • 10 czerwca 2019

  Kool2Play zapowiada nową grę oraz wejście na NewConnect na przełomie 2019/2020

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Uragun, to pierwsza gra warszawskiego studio Kool2Play, która wyjdzie na platformy stacjonarne. Jej premiera zapowiadana jest jeszcze na ten rok. Produkcja rozbudowanych gier na PC oraz konsole to jeden z elementów nowej strategii. Zakłada ona m.in. wejście na NewConnect planowane na przełom 2019/2020.

 • 03 czerwca 2019

  GK Immobile zwiększa dywidendę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Na walnym 25 czerwca akcjonariusze GK Immobile będą głosować nad propozycją wypłaty 6 mln zł dywidendy. Stawka na akcję wynosi 0,08 zł i jest wyższa ni przed rokiem o 1 grosz.

 • 24 maja 2019

  Udany debiut Art Games Studio na NewConnect

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Do grona spółek gamingowych z NewConnect dołączyło założone zaledwie 2 lata temu Art Games Studio. W piątek kurs akcji debiutanta rośnie o ponad 50 proc. 

 • 16 maja 2019

  Art Games Studio chce zadebuitować na NewConnect w drugiej połowie maja br.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Art Games Studio chce zadebiutować na NewConnect w II połowie maja br. W planach spółki znajduje się znaczące zwiększenie skali działalności, rozwój zespołu i poszerzenie portfolia wydawniczego o kilka nowych tytułów, których wydawcą będzie notowane na NewConnect Ultimate Games. To pierwsza spółka z Grupy Gaming Factory, skupiającej się na inwestowaniu w polską branże gier komputerowych, która zadebiutuje na giełdzie.

 • 14 maja 2019

  Wyniki PZU i udany debiut BoomBit przykryły na chwilę temat wojen handlowych

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Debiut BoomBit i wyniki kwartalne spółek chwilowo absorbują uwagę inwestorów, spychając na drugi plan wojny handlowe. Nie ma jednak wątpliwości, że najbliższe losy GPW ściśle są związane z tymi ostatnimi. 

 • BoomBit zadebiutował na GPW z 20-proc. przebitką

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Producent gier w segmencie free to play oficjalnie dołączył do grona spółek publicznych. Blisko 3,2 tys. inwestorów, którzy zapisali się na akcje mają powody do zadowolenia. We wtorek pierwsze transakcje na prawach do akcji BoomBit zawarto po kursie o 20 proc. wyższym niż cena w IPO.

 • 13 maja 2019

  BoomBit zadebiutuje na warszawskiej giełdzie 14 maja

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Na ten debiut z niecierpliwością czeka blisko 3,2 tys. inwestorów, którzy zapisali się na akcje producenta gier. We wtorek Boombit ostatecznie wejdzie na GPW.

 • 09 maja 2019

  Uber na giełdzie – spektakularne zwycięstwo czy wielka porażka?

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Już w piątek akcje Ubera pojawią się na nowojorskiej giełdzie. Choć eksperci podkreślają, że to największy debiut ostatnich lat, nie brakuje również głosów sceptycyzmu. Szczególnie, że niedawne IPO Lyfta - głównego rywala Ubera – okazało się rozczarowaniem. To, czy Uber podzieli losy konkurencji, zależeć będzie od szeregu czynników.

 • 08 maja 2019

  Akcje CDA podrożały o ponad 50 proc. podczas debiutu na NewConnect

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Na otwarciu notowań kurs akcji operatora serwisu VoD wzrósł wobec ceny odniesienia o 54 proc. do 8,50 zł. Droga do debiutu była jednak wyboista i pełna kontrowersji.

 • 29 kwietnia 2019

  BoomBit przydzielił akcje nowym inwestorom

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Na akcje producenta i wydawcy gier mobilnych zapisało się 3.183 inwestorów indywidualnych, a stopa redukcji wyniosła 53,45 proc. Zainteresowanie wśród inwestorów instytucjonalnych było znacznie mniejsze, przez co ostateczna wartość oferty BoomBit wyniosła 35,2 mln zł wobec oczekiwań na poziomie blisko 100 mln zł.

 • InventionMed chce przejść z New Connect na główny parkiet GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  InventionMed złożył prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w związku z zamiarem przejścia na rynek główny GPW z NewConnect. Debiut na głównym rynku warszawskiej giełdy nie będzie wiązał się z emisją akcji.

 • 24 kwietnia 2019

  Art Games Studio chce zadebiutować na NewConnect w maju

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Warszawski producent i wydawca gier wideo czeka na zatwierdzenie dokumentu informacyjnego, który do Giełdy Papierów Wartościowych trafił 8 marca br.

 • 17 kwietnia 2019

  BoomBit sprzeda akcje w IPO po 19 zł za sztukę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  BoomBit uplasował wszystkie akcje nowej emisji po cenie 19 zł za sztukę. Spółka liczyła na dużo więcej, bo zapisy przyjmowano po cenie maksymalnej 35,50 zł. Redukcja w transzy dla inwestorów indywidualnych może wynieść nawet 59 proc.

 • 15 kwietnia 2019

  MedFood Group chce zadebiutować na NewConnect w 2019 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  MedFood Group, spółka z branży health&wellness, chce ruszyć na NewConnect jeszcze w 2019 roku. Najpierw jednak chce przeprowadzić crowdinvesting na platformie Crowdway.

 • Legimi przedłużyło zapisy na akcje do 13 maja

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Legimi przedłuża zapisy na publiczną emisję akcji serii G do 13 maja. Spółka pozyskała już środki, które pozwolą na finalizację najważniejszego celu emisyjnego – przejęcia Readfy GmbH. Dotychczas Legimi zebrało ponad 800 zgłoszeń.

 • 11 kwietnia 2019

  Brand24 złożył w KNF wniosek o zatwierdzenie prospektu dot. przejścia na GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Brand24 złożył w Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o zatwierdzenie prospektu emisyjnego sporządzonego w związku z przejściem na GPW z NewConnect.

 • 10 kwietnia 2019

  Pharmena zadebiutuje na GPW 12 kwietnia

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  12 kwietnia na głównym rynku warszawskiej giełdy zadebiutuje biotechnologiczna spółka Pharmena, która przenosi swoje notowania z NewConnect. Jednym z celów strategicznych debiutanta jest międzynarodowy rozwój sprzedaży innowacyjnych suplementów diety pod marką Menavitin.

 • 09 kwietnia 2019

  Rynek główny GPW od ośmiu miesięcy nie odnotował ani jednego IPO

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , ,

  Wartość pierwotnych ofert publicznych przeprowadzonych na europejskich giełdach w I kw. 2019 r. wyniosła rekordowo niskie 0,7 mld euro - to spadek o 95 proc. w skali roku (13,1 mld euro). W Warszawie odnotowano zaledwie 3 IPO, wszystkie na alternatywnym rynku NewConnect, ich łączna wartość wyniosła 3 mln euro. Oznacza to już drugi kwartał z rzędu bez debiutu na rynku głównym GPW (nie licząc przenosin z NewConnect), wynika z raportu IPO Watch Europe przygotowanego przez firmę doradczą PwC.

 • 08 kwietnia 2019

  BoomBit ustalił cenę maksymalną akcji na 35,50 zł. Wartość oferty może przekroczyć 100 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Producent i wydawca gier mobilnych ustalił cenę maksymalną akcji na 35,50 zł/szt. Wartość oferty może zatem przekroczyć 100 mln zł, co sprawia, że IPO BoomBit może być największe w historii polskiej branży gamingowej na GPW.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku