X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Redakcja Poleca

 • wczoraj

  Najlepszy styczeń od 1987 roku?

  Opublikowano:

  Czwartkowa sesja w USA zdominowana była przez temat amerykańsko-chińskich negocjacji. Artykuł z Wall Street Journal o tym, że S.Mnuchin, amerykański sekretarz skarbu, planuje zniesienie ceł nałożonych na Chiny w celu ułatwienia rozmów wywołał falę optymizmu, przerwaną przez stanowcze dementi. W końcówce sesji indeksy jednak ponownie odbiły, a dziś toczą walkę o zamknięcie powyżej kluczowego oporu - 2.650 pkt. na S&P500.

 • WIG20 oddaje zyski, gorąco na Getin Noble Banku i Idea Banku

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Nadzieje na przyszłe porozumienie handlowe USA i Chin ponownie zazieleniło giełdy. Początkowo skorzystała na tym też GPW, ale później rozczarowujące dane z polskiej gospodarki i strach przed korektą na Wall Street zredukowały zyski. 

 • Deweloperzy z Catalyst tracą impet. Sprzedaż mieszkań w 2018 r. spadła o 14 proc. r/r

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , , , , , ,

  Deweloperzy obecni na rynku Catalyst zmniejszyli sprzedaż o 13,9 proc. r/r do 23.268 lokali w 2018 r., wynika z raportu przygotowanego przez DM Navigator. Analitycy przewidują, że wolumeny sprzedaży w tym roku wrócą do poziomu z 2016 r.

 • DNB Bank zwróci klientom pieniędze za wyższą marżę i opłaty

  Opublikowano:

  Zgodnie z decyzją Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), klienci DNB Banku otrzymają zwrot pieniędzy za wyższą marżę i podwyższone opłaty za konto. Wcześniej do UOKiK docierały skargi na to, że DNB podwyższa marżę objętych promocją kredytów hipotecznych i opłaty za konto w pakiecie Personale.

 • NSA odrzucił skargę Bogdanki w sprawie złoża K 6-7

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Naczelny Sąd Administracyjny odrzucił skargę Lubelskiego Węgla Bogdanka w sprawie odrzucenia przez Ministerstwo Środowiska wniosku koncesyjnego na obszar K 6-7. Prairie Mining Limited na tym obszarze realizuje projekt kopalni Jan Karski.

 • Siedmiu akcjonariuszy Polnordu zawarło porozumienie ws. zbywania akcji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PKO Bank Polski, Neptun FIZAN, Bank Gospodarstwa Krajowego, PZU FIO Parasolowy, PZU FIO Globalnych Inwestycji, PZU Specjalistyczny FIO Universum oraz Powszechny Zakład Ubezpieczeń na Życie zawarli porozumienie ws. przeglądu opcji strategicznych dla posiadanych akcji Polnordu oraz zasad ich zbycia.

 • 100 mln zł na polskie gry w ramach programu GameINN

  Opublikowano:

  Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło trzecią edycję konkursu GameINN, którego celem jest wsparcie rozwoju branży gier. Do podziału jest łącznie 100 mln zł dla firm spoza województwa mazowieckiego.

 • 17 stycznia 2019

  Getin Noble Bank i Idea Bank szacują synergie kosztowe docelowo na ok. 180 mln zł rocznie

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Getin Noble Bank i Idea Bank szacują, iż synergie kosztowe wynikające z fuzji wyniosą docelowo ok. 180 mln zł w skali roku i będą miały charakter powtarzalny. Koszt integracji oszacowano na poziomie 220 mln zł (przed podatkiem) w skali trzech lat.

 • Getin Noble Bank i Idea Bank podpisały plan połączenia, fuzja prawna w III kwartale

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Getin Noble Bank i Idea Bank zaakceptowały 'Plan połączenia'. Zarządy spółek uzgodniły parytet wymiany akcji na 0,185 akcji Idea Banku za 1 akcję Getin Noble Banku. Fuzja prawna obu banków planowana jest na III kwartał 2019 roku, a jej warunkiem koniecznym jest m.in. zezwolenie KNF.

 • Korekta czai się za rogiem?

  Opublikowano:

  Dobra passa amerykańskich indeksów w trudnym otoczeniu pod względem napływających informacji politycznych i gospodarczych budzi wśród inwestorów coraz to większe zdumienie, a zarazem obawy. Czy słusznie?

 • Energa wykaże 118 mln zł papierowego zysku na odpisach

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Energa zdecydowała o odwróceniu odpisów aktualizujących wartość aktywów wiatrowych oraz fotowoltaicznych w Linii Biznesowej Wytwarzania na łączną kwotę 145,4 mln zł. Szacowany wpływ odwrócenia ww. odpisów na skonsolidowany wynik netto Grupy Energa za 2018 rok wynosi 117,8 mln zł.

 • Cyfrowy Polsat będzie miał nowego prezesa

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Tobias Solorz złożył rezygnację z funkcji prezesa Cyfrowego Polsatu z końcem marca. Rada nadzorcza powołała na funkcję prezesa Cyfrowego Polsatu Mirosława Błaszczyka, obecnego prezesa spółki Telewizja Polsat. Nowym prezesem Telewizji Polsat zostanie Stanisław Janowski, dyrektor zarządzający Polsat Media.

 • Powstanie specjalna podkomisja, która zajmie się aferą GetBack

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Sejmowa komisja finansów powołała w czwartek nadzwyczajną podkomisję ds. afery GetBack. W jej skład wejdzie dziewięciu posłów.

 • CCC idzie na rękę Gino Rossi w kwestii spłaty zaległego długu

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  CCC zgodziło się na przesunięcie terminu spłaty 45,89 mln zł. Gino Rossi ma na to czas do 15 lutego 2019 roku. Jeśli się nie wyrobi, CCC przejmie jego kluczowe aktywa.

 • WIG20 stąpa po kruchym lodzie, w grze JSW i Orange Polska

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  W czwartek warszawskie indeksy notują symboliczne wzrosty. Niestety, słabsze nastroje w Europie i ryzyko realizacji zysków na Wall Street, nie dają nadziei na pozytywny finał sesji.

 • Kolejne historyczne rekordy cen palladu

  Opublikowano:

  O ile na rynkach złota, srebra i platyny w ostatnim czasie trwa konsolidacja, to na wykresie palladu trwa szarża strony popytowej. Notowania tego kruszcu od początku roku zwyżkują już o niemal 9 proc., pobijając kolejne historyczne rekordy. Obecnie notowania palladu przekraczają poziom 1.370 USD za uncję. Oznacza to, że od momentu dotarcia do lokalnego minimum w sierpniu ubiegłego roku, cena palladu zwyżkowała o ponad 60 proc., a w grudniu cena tego kruszcu wyprzedziła cenę złota po raz pierwszy od 16 lat.

 • Szykują się duże zmiany w strukturze Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego

  Opublikowano:

  Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego w ciągu kilku tygodni przedstawi zmiany w strukturze Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, chce m.in. wzmocnić część technologiczno-informatyczną i powołać departament compliance, poinformował przewodniczący KNF Jacek Jastrzębski.

 • 16 stycznia 2019

  Koniec premier May?

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Wtorkowe głosowanie w brytyjskiej Izbie Gmin zakończyło się historyczną w swojej skali porażką premier T.May, która przegrała je 230 głosami, tak jak sugerowały weekendowe analizy.

 • JSW wykupi obligacje o łącznej wartości 71,5 mln zł i 13,2 mln USD 18 stycznia

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej podjął uchwałę o całkowitym wykupie obligacji o łącznej wartości nominalnej 71,51 mln zł oraz 13,17 mln USD, wyemitowanych w ramach programu emisji obligacji ustanowionego przez JSW 30 lipca 2014 r. 

 • Konsorcjum spółki Polimeksu ma umowę na terminal dla PERN za 327 mln zł netto

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Konsorcjum w składzie Naftoremont-Naftobudowa (NN, spółka zależna Polimeksu-Mostostalu) oraz Agat SA zawarło z PERN umowę na "Terminal naftowy w Gdańsku II etap dla PERN SA z siedzibą w Płocku" o wartości ryczałtowo 326,89 mln zł netto. Na NN przypada 69,3 proc. wartości ceny kontraktu.

 • Zarząd PCM kręci nosem na cenę w wezwaniu Hitachi Capital

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd Prime Car Management (PCM) uważa cenę w wezwaniu Hitachi Capital Polska za nieodpowiadającą wartości godziwej spółki.

 • PKN Orlen wybrał doradcę ds. wdrożenia PPK

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PKN Orlen jest na zaawansowanym etapie wdrożenia Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) w grupie. Dziś spółka wybrała doradcę, który udzieli wsparcia w tej kwestii.

 • Marazm na rynku pierwotnym. Wartość IPO spadła do najniższego poziomu od 15 lat

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  W ubiegłym roku w Warszawie odnotowano zaledwie 20 pierwotnych ofert publicznych (Initial Public Offering, IPO), których wartość wyniosła 81 mln euro. To najsłabszy pod względem aktywności IPO okres na GPW od 2003 roku, wynika z najnowszego raportu "IPO Watch Europe" przygotowanego przez PwC.

 • Z dużej chmury mały deszcz, w centrum uwagi afera korupcyjna w KGHM-ie

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Odrzucenie umowy ws. brexitu nie wywołało trzęsienia ziemi na giełdach. Temat chwilowo jest zamknięty. Teraz uwaga rodzimych inwestorów skoncentruje się przede wszystkim na sezonie wyników w USA, a dodatkowymi impulsami będą doniesienia ze spółek. Jak chociażby to o agentach CBA w KGHM-ie.

 • Elemental Holding chce przejąć Orła Białego

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Elemental Holding poprzez luksemburski Elemental Capital SARL złożył ofertę nabycia 100 proc. udziałów NEF Battery Holding, czyli większościowego akcjonariusza spółki Orzeł Biały.

 • KGHM miał stracić miliony na dostawach fałszowanego złomu miedzi. CBA zatrzymało 6 osób

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Według ustaleń Centralnego Biura Antykorupcyjnego, grupa KGHM straciła ponad 4 mln zł na dostawach fałszowanego złomu miedzi. Zatrzymani to biznesmeni i pracownicy miedziowej spółki. 

 • Waloryzacja kontraktów, czyli światełko w tunelu dla spółek budowlanych

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  Proponowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad oraz PKP Polskie Linie Kolejowe waloryzacja kontraktów budowlanych to krok w dobrą stronę. Nowe regulacje podreperują marże firm budowlanych i przyspieszą przetargi. Eksperci zaznaczają jednak, że waloryzacja nie rozwiąże obecnie najpilniejszych problemów spółek z rentownością i płynnością.

 • Po głosowaniu ws. Brexitu funt w górę, stabilizacja EUR/PLN

  Opublikowano:

  Środowy poranek przynosi konsolidację notowań złotego wobec głównych walut na poziomach z wczorajszego zamknięcia. Dotyczy to również GBP/PLN, czyli najbardziej gorącej polskiej pary walutowej ostatnich dni. O godzinie 8:30 za euro na rynku walutowym trzeba było zapłacić 4,293 zł, dolar kosztował 3,764 zł, szwajcarski frank 3,807 zł, a funt 4,842 zł.

 • 15 stycznia 2019

  Co dalej po porażce premier Theresy May ws. brexitu?

  Opublikowano:
 • Dzień wyczekiwania

  Opublikowano:

  Dobra sesja azjatycka pozwoliła po części bezboleśnie przetrwać dzisiejszy „dzień wyczekiwania”. Przez większą część dnia polski indeks blue chipów notowany był nieznacznie powyżej kreski i wydawało się, że taki stan zostanie utrzymany do końca. Nikt nie oczekiwał wzmożonej aktywności inwestorów tuż przed kluczową decyzją, która zostanie dziś podjęta w brytyjskim parlamencie.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku