Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Usługi

 • 09 maja 2019

  Prezes Banku Pekao: Decyzja ws. Xeliona nie zapadnie w tym roku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bank Pekao analizuje obecnie działalność asset management w ramach swojej grupy, ale decyzja dotycząca dalszych losów Xeliona nie zapadnie w tym roku, poinformował prezes Michał Krupiński. 

 • 26 kwietnia 2019

  Grupa Orbis wypracowała ponad 30 mln zł zysku netto w I kwartale 2019 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa Orbis po raz pierwszy od kilku lat odnotowała dodatni wynik netto w I kwartale, który w branży hotelarskiej uchodzi za tzw. niski sezon.

 • 23 kwietnia 2019

  Idea Bank kusi firmy nowymi rozwiązaniami i integracją usług

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Idea Bank systematycznie rozwija portfolio usług dla małych i średnich przedsiębiorców, integrując je jednocześnie w jednym, prostym panelu obsługowym, poinformował ISBnews członek zarządu banku Tomasz Górski. W II kwartale 2019 pojawi się wirtualny doradca Video Bot oraz nowy rachunek z bogatym pakietem usług dodatkowych, zapowiedział. Celem tych działań jest zdobycie pozycji lidera w pozyskiwaniu nowych firm na polskim rynku.

 • 15 kwietnia 2019

  Koniec OFE, rząd proponuje przekazanie 162 mld zł na indywidualne konta emerytalne

  Opublikowano:

  Zgodnie z propozycją, uczestnicy OFE będą mogli przenieść środki do IKE, ale z potrąceniem zryczałtowanej opłaty w wysokości 15 proc. Drugi wariant to możliwość pozostawienia całości środków na koncie w ZUS.

 • 25 marca 2019

  Legimi chce pozyskać 4 mln zł na rozwój na rynku niemieckim

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polska firma wykorzystująca model subskrypcyjny na rynku e-książki i audiobooków zamierza pozyskać do 4 mln zł w ramach publicznej emisji akcji. Głównym celem emisji jest rozwój działalności na rynku niemieckim, w tym finalizacja przejęcia Readfy. Zapisy na akcje serii G ruszyły dzisiaj i potrwają do 12 kwietnia.

 • wczoraj

  Netflix zawiesił opcję darmowego okresu próbnego w Polsce

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Amerykański serwis postanowił utrzeć nosa nieuczciwym użytkownikom, którzy sprzedawali za kilka złotych dostęp do konta objętego bezpłatnym okresem próbnym.

 • 11 marca 2019

  W programie Orlen w portfelu uczestniczy już ponad 1 tys. inwestorów indywidualnych

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Po niecałych czterech miesiącach od uruchomienia do programu spółki paliwowej przystąpiło ponad 1.000 inwestorów indywidualnych. Niebawem klub akcjonariuszy powiększy się o klientów Domu Maklerskiego BOŚ.

 • 14 lutego 2019

  Czerwińska: Jutro udostępnimy zeznania roczne ponad 20 mln podatników w e-PIT

  Opublikowano:

  Już w piątek w portalu podatkowym podatki.gov.pl ruszy usługa Twój e-PIT. Dzięki niej, każdy podatnik składający PIT-37 i PIT-38 będzie mógł skorzystać z gotowego formularza. Urząd skarbowy automatycznie przygotuje i udostępni roczne zeznanie podatkowe na podstawie danych, które posiada.

 • 13 lutego 2019

  Credit Agricole udostępnił płatności Google Pay

  Opublikowano:

  Bank Credit Agricole udostępnił swoim klientom możliwość korzystania z płatności Google Pay. 

 • 18 grudnia 2018

  KNF ukarała Mercurius DM za nieprawidłowości przy sprzedaży obligacji GetBack

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła karę 430 tys. zł na Mercurius Dom Maklerski oraz cofnęła zezwolenie na oferowanie instrumentów finansowych.

 • 17 grudnia 2018

  Program Orlen w portfelu dostępny także dla klientów DM mBanku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Dom Maklerski mBanku dołączył do programu Orlen w portfelu, skierowanego do inwestorów indywidualnych. Dotychczas opcja zniżek na paliwo była zarezerwowana wyłącznie dla klientów DM PKO BP.

 • 11 grudnia 2018

  XTB wprowadza do oferty 76 nowych ETF-ów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Dom Maklerski X-Trade Brokers rozszerza ofertę o 76 nowych ETF-ów notowanych w Unii Europejskiej. W sumie w broker będzie miał już dostęp do 151 instrumentów tego typu. Wśród nowych pozycji znajdą się m.in. ETF-y na surowce: srebro oraz pallad.

 • 04 grudnia 2018

  Open Finance planuje restrukturyzację Home Brokera w 2019 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Open Finance chce w przyszłym roku przeprowadzić restrukturyzację spółki zależnej Home Broker (HB) i w efekcie zahamować spadek jej przychodów i wyprowadzić tę spółkę na „zero" pod względem wyniku netto, poinformowała prezes Joanna Tomicka-Zawora.

 • 15 listopada 2018

  Cała prawda o kontraktach terminowych na warszawskiej giełdzie

  Opublikowano:

  Kontrakty terminowe to znakomite narzędzie inwestycyjne na każdą koniunkturę. Dają przecież możliwość zarobku zarówno na wzrostach jak i spadkach. Niestety, „futy” oferowane przez warszawską giełdę mają też swoją ciemną stronę.

 • 07 listopada 2018

  Novaturas miało 1,25 mln euro zysku netto, 1,44 mln euro zysku EBIT w III kw.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa Novaturas odnotowała 1,25 mln euro skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2018 r. wobec 4,01 mln euro zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 1,44 mln euro wobec 4,67 mln euro zysku rok wcześniej.

 • 26 października 2018

  Orbis z niższymi zyskami i przychodami w III kwartale 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W minionym kwartale grupa hotelarska wypracowała 83,6 mln zł zysku netto i 111,6 mln zł zysku EBIT. Rezultaty okazały się niższe niż przed rokiem, który dla grupy był rekordowy. Zarząd Orbisu zapewnia, że całoroczna prognoza wskaźnika EBITDA operacyjna w przedziale 465-480 mln zł jest aktualna. W piątek rano akcje spółki rosną o ponad 2 proc.

 • 21 września 2018

  GPW zapewnia, że jest gotowa na konkurencję z MTF

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  GPW zakłada, że utrzyma stabilny 80 proc. udział w rynku obrotu akcjami, pomimo planowanego wejścia do Polski platformy handlu elektronicznego (MTF), poinformował prezes Marek Dietl.

 • 19 września 2018

  Bank Pekao rusza z projektem integracji działalności maklerskiej w ramach grupy

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Integracja zakłada, że Dom Maklerski Pekao, stanowiący wyodrębnioną jednostkę banku, połączy działalność maklerską prowadzoną obecnie przez Centralny Dom Maklerski Pekao, Pekao Investment Banking (w wybranym obszarze obsługi klienta instytucjonalnego) oraz Dom Inwestycyjny Xelion (w obszarze prowadzenia rachunków maklerskich dla klienta detalicznego).

 • 18 września 2018

  XTB słono zapłaci za majstrowanie przy parametrach egzekucji zleceń

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na X-Trade Brokers Dom Maklerski karę aż 9,9 mln zł za stosowanie niesymetrycznego ustawienia parametru deviation, zaburzającego równowagę stron transakcji w sposób niekorzystny dla klientów.

 • 12 września 2018

  GetBack ze skutkiem natychmiastowym rozwiązał umowę z Deloitte

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wrocławski windykator zakończył współpracę z Deloitte w zakresie audytu. Wcześniej przedstawiciel tzw. wielkiej czwórki odmówił wydania opinii do raportu rocznego GetBacku za 2017 r.

 • 05 września 2018

  KNF cofnęła zezwolenie na świadczenie przez Fritz Group usług płatniczych

  Opublikowano:

  Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie cofnęła wydane w ubiegłym roku zezwolenie na świadczenie przez Fritz Group usług płatniczych w charakterze krajowej instytucji płatniczej.

 • 29 sierpnia 2018

  Kurs akcji PCM spada po ostrym hamowaniu zysków w II kwartale

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Drastyczny spadek zysków Prime Car Management w II kwartale rzucił nowe światło na wyprzedaż akcji z ostatnich miesięcy. W środę rano notowania dostawcy usług leasingowych spadały momentami o ponad 12 proc.

 • 24 sierpnia 2018

  Towarzystwa funduszy inwestycyjnych zarobiły w pierwszym półroczu blisko 0,5 mld zł

  Opublikowano:

  Wynik finansowy netto towarzystw funduszy inwestycyjnych wyniósł 498,48 mln zł w I poł. 2018 r., podała Komisja Nadzoru Finansowego (KNF). Rok wcześniej wynik finansowy wyniósł 308,25 mln zł.

 • KNF: Zysk netto domów maklerskich wzrósł r/r o 62 proc. do 167 mln zł w I półr.

  Opublikowano:

  Zysk netto domów maklerskich wyniósł 167,14 mln zł w I poł. 2018 r., podała Komisja Nadzoru Finansowego (KNF). Rok wcześniej wypracowany zysk netto wyniósł 103,35 mln zł.

 • wczoraj

  MZN Property rozpoczęło otwarte testy platformy do dystrybucji kredytów hipotecznych

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  MZN Property finalizuje prace związane z uruchomieniem platformy internetowej dystrybucji kredytów hipotecznych. W ubiegłym tygodniu platforma weszła w fazę tzw. soft-launch, co oznacza, że jest już gotowym produktem. Przez najbliższe kilka tygodni potrwają otwarte testy, które służą wprowadzeniu ostatnich poprawek.

 • 09 sierpnia 2018

  Lion’s Bank zamyka oddziały w trzech miastach

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Od przyszłego tygodnia Lion’s Bank wprowadza zmiany organizacyjne w sieci oddziałów. Reorganizacja obsługi klientów dotyczy trzech miast: Warszawy, Gdańska i Lublina.

 • 08 sierpnia 2018

  Litewski Novaturas chce wypłacić zaliczkę na poczet pierwszej giełdowej dywidendy

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Podczas webinaru inwestorskiego poświęconemu wynikom za I półrocze 2018 r. prezes litewskiego touroperatora ogłosił, że zarząd będzie rekomendował wypłatę dywidendy zaliczkowej we wrześniu tego roku.

 • 07 sierpnia 2018

  Novaturas zanotował 36-proc. wzrost EBITDA w I półroczu 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Przychody litewskiego touroperatora w I półroczu br. wzrosły o 43 proc. r/r, do 80,2 mln EUR. Wypracowana przez grupę EBITDA za 6 miesięcy br. sięgnęła prawie 5,9 mln EUR i była niemal 36 proc. wyższa niż rok wcześniej, a zysk netto przekroczył 4,4 mln EUR, co oznacza wzrost o 24 proc. w porównaniu z tym samym okresem 2017 r.

 • 26 lipca 2018

  Grupa Orbis podwoiła zyski w II kwartale 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa hotelarska zamknęła II kwartał z blisko 220 mln zł zysku netto. Osiągnięcie trzycyfrowej dynamiki w ujęciu r/r było możliwe dzięki sprzedaży jednego z hoteli.

 • Orbis prognozuje 465-480 mln zł EBITDA w 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Orbis prognozuje, że wynik EBITDA grupy kapitałowej powinien osiągnąć wartość w przedziale pomiędzy 465 i 480 mln zł w 2018 roku.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku