Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Usługi

 • wczoraj

  Trzy największe biura turystyczne mają ok. 80 proc. udziałów w polskim rynku [RANKING]

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Największymi pod względem przychodów touroperatorami w Polsce w 2018 r. były Itaka (3,13 mld zł, +17 proc. r/r), TUI (2,18 mld zł, +58 proc. r/r) i Rainbow (1,47 mld zł, +15 proc. r/r). Przypadało na nich ok. 80 proc. udziału wśród zanalizowanych podmiotów, wynika z raportu Wiadomości Turystycznych "Touroperatorzy 2019. Ranking".

 • 17 lipca 2019

  Bank Pekao umożliwi założenie konta firmowego na selfie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bank Pekao jako pierwszy w Polsce wdrożył prosty i krótki proces otwierania konta online dla mikroprzedsiębiorców, bez konieczności wizyty w oddziale. Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą mogą otworzyć konto firmowe zdalnie, na swoim komputerze przez "selfie".

 • 16 lipca 2019

  Ryanair tnie prognozy na 2020 r. i po cichu zmienia nazwę samolotów Boeing 737 MAX na 737-8200

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Irlandzki przewoźnik lotniczy obniżył prognozę liczby pasażerów na rok 2020. Przyczyną jest opóźnienie w dostawie feralnych Boeingów 737 MAX. By odwrócić uwagę pasażerów od złej sławy tych samolotów, linia lotnicza postanowiła po cichu zmienić ich nazwę.

 • 11 lipca 2019

  Resort finansów chce certyfikować zawód księgowego

  Opublikowano:

  Ponad połowa osób świadczących usługi księgowe i 43 proc. spośród korzystających z nich ocenia, że efektem wprowadzonej pięć lat temu deregulacji był spadek jakości usług - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Ministerstwa Finansów. W oparciu o jego wyniki resort pracuje nad cofnięciem deregulacji. Zamierza wprowadzić nowy system certyfikacji zawodu księgowego i obowiązek dokształcania.

 • 10 lipca 2019

  Zmiany w płatnościach zbliżeniowych. Od połowy września PIN przy co 5 transakcji

  Opublikowano:

  Od 14 września użytkowników kart płatniczych czekają ważne zmiany. Najważniejsza dotyczy ujednolicenia zasad autoryzowania transakcji zbliżeniowych za pomocą numeru PIN.

 • 05 lipca 2019

  IDM w liście do Mateusza Morawieckiego ostrzega przed konsekwencjami pogarszającej się kondycji branży maklerskiej

  Opublikowano:

  Izba Domów Maklerskich wysłała list do Matusza Morawieckiego, w którym zwraca uwagę na drastycznie pogarszającą się kondycję branży krajowych domów i biur maklerskich. Jej zdaniem, to może być istotny czynnik ryzyka dla rozwoju rynku kapitałowego.

 • 01 lipca 2019

  Dziś największe firmy wchodzą do systemu PPK. Rynek kapitałowy zyska 3-4 mld zł w przyszłym roku

  Opublikowano:

  Najwięksi pracodawcy, zatrudniający powyżej 250 osób, formalnie dołączają do programu pracowniczych planów kapitałowych. Do 25 października są zobowiązani zawrzeć umowy o zarządzanie z instytucjami finansowymi i wprowadzić pracowników do systemu PPK. Eksperci oceniają, że poziom partycypacji pracowników w PPK wyniesie ok. 50 proc., ale z czasem będzie wzrastać. Dzięki temu PPK będą mieć pozytywny wpływ na rynek kapitałowy. Wesprze go też ustawa mająca przekształcić OFE w indywidualne konta emerytalne.

 • 27 czerwca 2019

  Zmiany w Banku Pekao. Klienci CDM z końcem sierpnia trafią do DM Pekao

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Proces integracji działalności maklerskiej w ramach grupy Pekao wchodzi w końcowy etap. Centralny Dom Maklerski Pekao z końcem sierpnia br. zostanie formalnie podzielony, a w efekcie jego klienci trafią do Domu Maklerskiego Pekao, działającego w strukturach banku.

 • 24 czerwca 2019

  Getin Noble Bank udostępnił wpłaty BLIK-iem we wpłatomatach Planet Cash i Euronet

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Poza płatnościami Google Pay, Apple Pay czy Garmin Pay, aplikacja Getin Mobile obsłuży także dostęp do środków za pomocą usługi BLIK.

 • 15 czerwca 2019

  Subiektywny ranking lokat i kont oszczędnościowych – czerwiec 2019 r.

  Opublikowano:

  Ile procent można zyskać przy minimalnym ryzyku? O tym w zestawieniu najlepszych lokat i kont oszczędnościowych w czerwcu 2019 r.

 • 13 czerwca 2019

  Orbis ma wstępną umowę z Accorem ws. sprzedaży części serwisowej biznesu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Lider branży hotelarskiej w Polsce i Europie Wschodniej podpisał warunkowe porozumienie z Accorem dotyczące sprzedaży działalności serwisowej oraz ustalił zasady długoterminowych umów o zarządzanie, które będą zawarte między stronami i obejmą wszystkie hotele własne i dzierżawione w grupie Orbis. Tym samym Orbis wzmacnia swój sojusz z Accorem.

 • 07 czerwca 2019

  Nowe prawo potraktuje hulajnogi elektryczne jak rowery

  Opublikowano:

  Użytkownicy hulajnóg elektrycznych będą mieli - zgodnie z projektowaną nowelizacją ustawy - prawa i obowiązki w większości takie, jak rowerzyści, poinformowali przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury. Będą więc mogli poruszać się ścieżkami rowerowymi. Jednocześnie zostanie wprowadzone techniczne ograniczenie prędkości do 25 km/h.

 • 09 maja 2019

  Prezes Banku Pekao: Decyzja ws. Xeliona nie zapadnie w tym roku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bank Pekao analizuje obecnie działalność asset management w ramach swojej grupy, ale decyzja dotycząca dalszych losów Xeliona nie zapadnie w tym roku, poinformował prezes Michał Krupiński. 

 • 26 kwietnia 2019

  Grupa Orbis wypracowała ponad 30 mln zł zysku netto w I kwartale 2019 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa Orbis po raz pierwszy od kilku lat odnotowała dodatni wynik netto w I kwartale, który w branży hotelarskiej uchodzi za tzw. niski sezon.

 • 23 kwietnia 2019

  Idea Bank kusi firmy nowymi rozwiązaniami i integracją usług

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Idea Bank systematycznie rozwija portfolio usług dla małych i średnich przedsiębiorców, integrując je jednocześnie w jednym, prostym panelu obsługowym, poinformował ISBnews członek zarządu banku Tomasz Górski. W II kwartale 2019 pojawi się wirtualny doradca Video Bot oraz nowy rachunek z bogatym pakietem usług dodatkowych, zapowiedział. Celem tych działań jest zdobycie pozycji lidera w pozyskiwaniu nowych firm na polskim rynku.

 • 15 kwietnia 2019

  Koniec OFE, rząd proponuje przekazanie 162 mld zł na indywidualne konta emerytalne

  Opublikowano:

  Zgodnie z propozycją, uczestnicy OFE będą mogli przenieść środki do IKE, ale z potrąceniem zryczałtowanej opłaty w wysokości 15 proc. Drugi wariant to możliwość pozostawienia całości środków na koncie w ZUS.

 • 25 marca 2019

  Legimi chce pozyskać 4 mln zł na rozwój na rynku niemieckim

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polska firma wykorzystująca model subskrypcyjny na rynku e-książki i audiobooków zamierza pozyskać do 4 mln zł w ramach publicznej emisji akcji. Głównym celem emisji jest rozwój działalności na rynku niemieckim, w tym finalizacja przejęcia Readfy. Zapisy na akcje serii G ruszyły dzisiaj i potrwają do 12 kwietnia.

 • 20 marca 2019

  Netflix zawiesił opcję darmowego okresu próbnego w Polsce

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Amerykański serwis postanowił utrzeć nosa nieuczciwym użytkownikom, którzy sprzedawali za kilka złotych dostęp do konta objętego bezpłatnym okresem próbnym.

 • 11 marca 2019

  W programie Orlen w portfelu uczestniczy już ponad 1 tys. inwestorów indywidualnych

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Po niecałych czterech miesiącach od uruchomienia do programu spółki paliwowej przystąpiło ponad 1.000 inwestorów indywidualnych. Niebawem klub akcjonariuszy powiększy się o klientów Domu Maklerskiego BOŚ.

 • 14 lutego 2019

  Czerwińska: Jutro udostępnimy zeznania roczne ponad 20 mln podatników w e-PIT

  Opublikowano:

  Już w piątek w portalu podatkowym podatki.gov.pl ruszy usługa Twój e-PIT. Dzięki niej, każdy podatnik składający PIT-37 i PIT-38 będzie mógł skorzystać z gotowego formularza. Urząd skarbowy automatycznie przygotuje i udostępni roczne zeznanie podatkowe na podstawie danych, które posiada.

 • 13 lutego 2019

  Credit Agricole udostępnił płatności Google Pay

  Opublikowano:

  Bank Credit Agricole udostępnił swoim klientom możliwość korzystania z płatności Google Pay. 

 • wczoraj

  KNF ukarała Mercurius DM za nieprawidłowości przy sprzedaży obligacji GetBack

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła karę 430 tys. zł na Mercurius Dom Maklerski oraz cofnęła zezwolenie na oferowanie instrumentów finansowych.

 • 17 grudnia 2018

  Program Orlen w portfelu dostępny także dla klientów DM mBanku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Dom Maklerski mBanku dołączył do programu Orlen w portfelu, skierowanego do inwestorów indywidualnych. Dotychczas opcja zniżek na paliwo była zarezerwowana wyłącznie dla klientów DM PKO BP.

 • 11 grudnia 2018

  XTB wprowadza do oferty 76 nowych ETF-ów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Dom Maklerski X-Trade Brokers rozszerza ofertę o 76 nowych ETF-ów notowanych w Unii Europejskiej. W sumie w broker będzie miał już dostęp do 151 instrumentów tego typu. Wśród nowych pozycji znajdą się m.in. ETF-y na surowce: srebro oraz pallad.

 • 04 grudnia 2018

  Open Finance planuje restrukturyzację Home Brokera w 2019 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Open Finance chce w przyszłym roku przeprowadzić restrukturyzację spółki zależnej Home Broker (HB) i w efekcie zahamować spadek jej przychodów i wyprowadzić tę spółkę na „zero" pod względem wyniku netto, poinformowała prezes Joanna Tomicka-Zawora.

 • 15 listopada 2018

  Cała prawda o kontraktach terminowych na warszawskiej giełdzie

  Opublikowano:

  Kontrakty terminowe to znakomite narzędzie inwestycyjne na każdą koniunkturę. Dają przecież możliwość zarobku zarówno na wzrostach jak i spadkach. Niestety, „futy” oferowane przez warszawską giełdę mają też swoją ciemną stronę.

 • 07 listopada 2018

  Novaturas miało 1,25 mln euro zysku netto, 1,44 mln euro zysku EBIT w III kw.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa Novaturas odnotowała 1,25 mln euro skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2018 r. wobec 4,01 mln euro zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 1,44 mln euro wobec 4,67 mln euro zysku rok wcześniej.

 • 26 października 2018

  Orbis z niższymi zyskami i przychodami w III kwartale 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W minionym kwartale grupa hotelarska wypracowała 83,6 mln zł zysku netto i 111,6 mln zł zysku EBIT. Rezultaty okazały się niższe niż przed rokiem, który dla grupy był rekordowy. Zarząd Orbisu zapewnia, że całoroczna prognoza wskaźnika EBITDA operacyjna w przedziale 465-480 mln zł jest aktualna. W piątek rano akcje spółki rosną o ponad 2 proc.

 • 21 września 2018

  GPW zapewnia, że jest gotowa na konkurencję z MTF

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  GPW zakłada, że utrzyma stabilny 80 proc. udział w rynku obrotu akcjami, pomimo planowanego wejścia do Polski platformy handlu elektronicznego (MTF), poinformował prezes Marek Dietl.

 • 19 września 2018

  Bank Pekao rusza z projektem integracji działalności maklerskiej w ramach grupy

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Integracja zakłada, że Dom Maklerski Pekao, stanowiący wyodrębnioną jednostkę banku, połączy działalność maklerską prowadzoną obecnie przez Centralny Dom Maklerski Pekao, Pekao Investment Banking (w wybranym obszarze obsługi klienta instytucjonalnego) oraz Dom Inwestycyjny Xelion (w obszarze prowadzenia rachunków maklerskich dla klienta detalicznego).


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku