Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Obligacje

 • 12 lipca 2019

  Adwokat, która oferowała 200 tys. zł łapówki w zamian za tajne informacje nt. śledztwa dot. szefa PCZ, trafi do więzienia

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wrocławska adwokat, Anna D., która oferowała łapówkę w zamian za tajne informacje ze śledztwa dotyczącego Romualda Ś., trafi do więzienia na 2 lata. Wyrok jest prawomocny.

 • 05 lipca 2019

  KNF zatwierdziła prospekt Kruka w zw. z ofertą publiczną obligacji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Kruka w związku z ofertą publiczną oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym obligacji, emitowanych w ramach VI Programu Emisji Obligacji o łącznej wartości nominalnej do 700 mln zł.

 • 03 lipca 2019

  Hossa na rynku długu trwa w najlepsze i daleko jej do końca

  Opublikowano:

  II kwartał był kontynuacją wzrostów cen na rynku długu - zarówno korporacyjnego, jak i rządowego, choć nie były tak wysokie jak w I kwartale. Oczekiwania obniżek stóp procentowych za oceanem i ultragołębia retoryka EBC wspierają notowania długu skarbowego na przyszłość, co oznacza, że hossa będzie wciąż trwać.

 • 02 lipca 2019

  Przegląd stóp zwrotu z najciekawszych klas aktywów na świecie

  Opublikowano:

  W II kwartale inwestycyjnym hitem okazały się kryptowaluty. Wysokie stopy zwrotu zapewniły także złoto, obligacje oraz większość akcji. Minimalne straty towarzyszyły inwestycjom na rynku commodities, w kolekcje win i akcje rynków wschodzących, wynika z najnowszego IRR Quarterly.

 • 01 lipca 2019

  Najsłabsze półrocze w historii publicznych emisji obligacji

  Opublikowano:

  W I półroczu 2019 r. emitenci przeprowadzili siedem emisji publicznych o wartości 197 mln zł. Tak złego wyniku nie notowaliśmy od 2011 r., kiedy w ogóle zaczęto przeprowadzać pierwsze oferty na podstawie prospektów.

 • Nowe zasady rejestracji obligacji niepublicznych w KDPW

  Opublikowano:

  Od 1 lipca br. rejestracja obligacji, listów zastawnych i certyfikatów inwestycyjnych w Krajowym Depozycie zajmie mniej niż 24 godziny, a proces ten jest zautomatyzowany i dostępny przez dedykowaną aplikację na stronie internetowej KDPW.

 • 27 czerwca 2019

  EBOR zainwestował 400 mln zł w obligacje KGHM-u

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) objął transzę 10-letnich obligacji KGHM Polska Miedź o wartości 400 mln zł, w ramach pierwszej emisji obligacji spółki o łącznej maksymalnej wartości nominalnej 2 mld zł.

 • 25 czerwca 2019

  KGHM wyemituje 5- i 10-letnie obligacje o łącznej wartości nominalnej 2 mld zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W wyniku zakończenia procesu budowania księgi popytu zarząd KGHM Polska Miedź podjął uchwałę w sprawie emisji dwóch serii obligacji na rynku polskim, w ramach programu obligacji krajowych do maksymalnej kwoty 4 mld zł - obligacji 5-letnich serii A o wartości nominalnej 400 mln zł oraz papierów 10-letnich serii B o wartości nominalnej 1,6 mld zł.

 • 24 czerwca 2019

  Obligatariusze Basel Olten Pharm dostaną jeszcze mniej niż poszkodowani w aferze GetBack

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Po upadłej spółce kosmetycznej współzarządzanej przez matkę Konrada K., byłego prezesa GetBack zostało nieco majątku i spore długi. Wycena aktywów Basel Olten Pharm zatwierdzona przez sąd daje perspektywę na zwrot zaledwie 4-5 proc. zainwestowanego kapitału. Stowarzyszenie Obligatariuszy Spółek KK w najnowszym raporcie wysuwa wątpliwości, czy warunki sprzedaży majątku za zaledwie 3,9 mln zł to godziwa cena. 

 • Małym i średnim firmom trudno pozyskać pieniądze na rozwój. Coraz częściej finansują go emitując obligacje

  Opublikowano:

  Małe i średnie firmy mają często problem z dostępem do finansowania zewnętrznego, ponieważ banki wolą mniej ryzykowne inwestycje, giełda preferuje większe podmioty, a rynek obligacji korporacyjnych wciąż odczuwa skutki afery GetBacku. Alternatywą może być emisja obligacji skierowana do konkretnych inwestorów.

 • 06 czerwca 2019

  PCC Rokita dostała zielone światło na uruchomienie VII programu emisji obligacji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Weteran i jeden z najsolidniejszych emitentów na rynku Catalyst wkrótce może wrócić z kolejnymi ofertami. W czwartek KNF zatwierdziła prospekt emisyjny dla obligacji za maksymalnie 200 mln zł.

 • 04 czerwca 2019

  ZM Henryk Kania na skraju bankructwa. Do sądu trafił wniosek o przyspieszone postępowanie układowe

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Znany producent wędlin długo nie zwlekał ze złożeniem wniosku o restrukturyzację. Spółka spróbuje wyjść na prostą, korzystając z procedury przyspieszonego postępowania układowego.

 • Czy drożejąca żywność może podbić oprocentowanie obligacji?

  Opublikowano:

  Ubiegłoroczna i tegoroczna susza wywindowały ceny produktów rolnych nawet o kilkaset procent w skali roku, co podciągnęło także cały wskaźnik cen towarów i usług mierzony przez GUS. Czy droga pietruszka doprowadzi też do wzrostu stóp WIBOR?

 • 29 maja 2019

  Kruk zmodyfikował brzmienie głównego celu strategii, ale nie zmienia jej założeń

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Kruk prowadzi obecnie proces zatwierdzania prospektu emisyjnego VI Programu Emisji Obligacji Publicznych przez Komisję Nadzoru Finansowego. W toku prac nad prospektem Komisja wystąpiła z uwagą interpretacyjną. Sprowadza się ona do uznania przez KNF celu strategicznego grupy dot. „osiągnięcia 700 mln zł zysku netto w 2024 roku” za prognozę zysku w procesie prospektowym. Tymczasem Grupa Kruk nigdy nie publikowała i dalszym ciągu nie zamierza publikować prognoz wyników finansowych.

 • Mocny dolar i amerykańskie skarbówki

  Opublikowano:

  Za nami kolejna słaba sesja w wykonaniu europejskich parkietów. Powód? Nieustannie napływające „nowości” z frontu wojny handlowej oraz odrodzenie się „sprawy włoskiej”, o której pisaliśmy bliżej we wczorajszym komentarzu posesyjnym. W rezultacie, poziom awersji do ryzyka pozostaje podwyższony, z czego korzystają między innymi dolar oraz amerykański dług skarbowy. 

 • 28 maja 2019

  GetBack wykupił przedterminowo wszystkie obligacje serii G i H

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  GetBack w restrukturyzacji dokonał przedterminowego wykupu 14.800 sztuk obligacji serii G o wartości nominalnej 1 tys. zł każda, o łącznej wartości nominalnej 14,8 mln zł. W związku z powyższym przedterminowym wykupem objęte zostały wszystkie obligacje serii G.

 • KGHM ma umowę emisyjną z instytucjami dot. programu obligacji do 4 mld zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , ,

  KGHM Polska Miedź zawarł umowę emisyjną z instytucjami finansowymi dotyczącą programu emisji obligacji do kwoty 4 mld zł.

 • 22 maja 2019

  Prokuratura złożyła pierwszy pozew cywilny w sprawie obligatariusza GetBack

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna, cywilny zespół prokuratorów, który zajmuje się aferą GetBacku, skierował pierwszy pozew cywilny w związku ze sprzedażą obligacji wrocławskiego windykatora. Śledczy zapowiadają, że wkrótce w sądzie pojawią się kolejne pozwy.

 • 07 maja 2019

  Zielone obligacje na ratunek planecie

  Opublikowano:

  Czy rynki finansowe mogą wesprzeć zieloną rewolucję? Powstanie funduszy inwestujących w zielone obligacje mogłoby pomóc rozwinąć rynek instrumentów finansujących projekty przyjazne środowisku. Popyt na zielone obligacje istnieje, niestety nie ma aktywnego rynku.

 • Pustki w kasie Brastera. Zarząd będzie negocjował nowy termin spłaty obligacji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Braster ocenia, że 29 maja nie będzie dysponować środkami pozwalającymi na wykup obligacji serii A o łącznej wartości nominalnej 10,5 mln zł. Na 28 maja zwołano zgromadzenie obligatariuszy, na którym Braster chce przesunąć termin wykupu na 29 listopada 2020 r. Kurs akcji spółki spada o blisko 15 proc.

 • 23 kwietnia 2019

  Komisja Nadzoru Finansowego zawiadomiła prokuraturę ws. 10 podmiotów oferujących obligacje GetBack

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Urząd Komisji Nadzoru Finansowego skierował do Prokuratury Regionalnej w Warszawie zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, polegającego na prowadzeniu działalności maklerskiej bez zezwolenia przez podmioty pośredniczące w oferowaniu obligacji GetBack. Zawiadomienie dotyczy 5 osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą oraz osób działających w imieniu 5 podmiotów. Podmioty te zostały wpisane na listę ostrzeżeń publicznych KNF.

 • 16 kwietnia 2019

  Obligatariusze GetBack w pierwszą rocznicę wybuchu afery zapalą znicze pod siedzibą KNF

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  W środę 17 kwietnia minie rok od wybuchu afery GetBack. Z tej okazji poszkodowani obligatariusze zamierzają zapalić symboliczny znicz pod siedzibą Komisji Nadzoru Finansowego.

 • 08 kwietnia 2019

  Getin Holding chce pozyskać z emisji obligacji 40 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd Getin Holdingu podjął uchwałę w sprawie pozyskania kwoty do 40 mln zł w drodze niepublicznej emisji obligacji, skierowanej do indywidualnie wybranych inwestorów instytucjonalnych.

 • 05 kwietnia 2019

  Obligacje korporacyjne przynoszą zyski niewidziane od 2016 roku

  Opublikowano:

  I kwartał 2019 roku zakończył się kilkuprocentowymi zyskami na światowym rynku długu korporacyjnego. W cenie były głównie obligacje o wysokim oprocentowaniu (high yield). Po styczniowych gołębich deklaracjach Fed na rynki długu powrócił optymizm i ceny papierów dłużnych zyskiwały w tempie ostatnio obserwowanym na początku 2016 roku, wynika z raportu IRR Quarterly.

 • 04 kwietnia 2019

  Zwyżki objęły niemal wszystkie rynki akcji na świecie

  Opublikowano:

  Pierwszy kwartał 2019 roku należał do udanych dla posiadaczy akcji. Indeks MSCI ACWI, opisujący zachowanie się rynków rozwiniętych i wschodzących, wzrósł o 12,3 proc. Gorzej prezentowały się polskie akcje, gdyż MSCI Poland stracił w analogicznym okresie 0,4 proc. Na wyróżnienie zasłużył indeks polskiego rynku alternatywnego NewConnect, którego wartość wzrosła o ponad 20 proc. w dolarach, a ponadto do zwyżki mierzonej złotym doszło po raz pierwszy od I kwartału 2017 roku.

 • 03 kwietnia 2019

  Raport: Przegląd tegorocznych stóp zwrotu z 7 klas aktywów na świecie

  Opublikowano:

  Pierwszy kwartał 2019 roku był wyjątkowo udanym okresem dla posiadaczy większości klas aktywów na świecie. Najmocniej rosły ceny akcji i towarów. Na rynku długu dominowały zwyżki, których intensywność była obserwowana po raz ostatni w 2016 roku.

 • 02 kwietnia 2019

  CBA zatrzymało kolejnych 11 osób w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w GetBacku

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA zatrzymali 11 osób w dwóch wątkach śledztwa dotyczącego GetBack. Tym razem dotyczą one piramidy finansowej, oszustw, fikcyjnych umów i wyprowadzania za pośrednictwem łańcuszka firm pieniędzy z GetBack.

 • 27 marca 2019

  Załamanie rentowności na rynkach bazowych

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Po wczorajszym dodatnim, ale wywalczonym po momencie zawahania zamknięciu w USA, giełdy azjatyckie zachowywały się dzisiaj w sposób mieszany. Tradycyjnie najsilniej skorelowane z S&P500 tokijskie Nikkei straciło 0,2 proc., ale już Hang Seng i Shanghai Composite zyskiwały odpowiednio po 0,6 proc. oraz 0,9 proc. Pozostałe rynki na kontynencie podążały raczej za Japonią niż Chinami. 

 • 25 marca 2019

  Kruk wyemituje obligacje o wartości nominalnej do 115 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Tym razem emisja będzie miała charakter niepubliczny, czyli będzie skierowana do grupy nie więcej niż 149 inwestorów. 

 • 20 marca 2019

  Zarząd Vivid Games sprzedał część akcji żeby podreperować budżet spółki

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W środę notowania Vivid Games spadają o ponad 8 proc. po informacji o sprzedaży przez Remigiusza Kościelnego i Jarosława Wojczkowskiego pakietu ponad 1,5 mln akcji po 1,60 zł za sztukę, czyli cenie o 25 proc. niższej od rynkowej.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku