Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Obligacje

 • 22 maja 2019

  Prokuratura złożyła pierwszy pozew cywilny w sprawie obligatariusza GetBack

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna, cywilny zespół prokuratorów, który zajmuje się aferą GetBacku, skierował pierwszy pozew cywilny w związku ze sprzedażą obligacji wrocławskiego windykatora. Śledczy zapowiadają, że wkrótce w sądzie pojawią się kolejne pozwy.

 • 07 maja 2019

  Zielone obligacje na ratunek planecie

  Opublikowano:

  Czy rynki finansowe mogą wesprzeć zieloną rewolucję? Powstanie funduszy inwestujących w zielone obligacje mogłoby pomóc rozwinąć rynek instrumentów finansujących projekty przyjazne środowisku. Popyt na zielone obligacje istnieje, niestety nie ma aktywnego rynku.

 • Pustki w kasie Brastera. Zarząd będzie negocjował nowy termin spłaty obligacji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Braster ocenia, że 29 maja nie będzie dysponować środkami pozwalającymi na wykup obligacji serii A o łącznej wartości nominalnej 10,5 mln zł. Na 28 maja zwołano zgromadzenie obligatariuszy, na którym Braster chce przesunąć termin wykupu na 29 listopada 2020 r. Kurs akcji spółki spada o blisko 15 proc.

 • 23 kwietnia 2019

  Komisja Nadzoru Finansowego zawiadomiła prokuraturę ws. 10 podmiotów oferujących obligacje GetBack

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Urząd Komisji Nadzoru Finansowego skierował do Prokuratury Regionalnej w Warszawie zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, polegającego na prowadzeniu działalności maklerskiej bez zezwolenia przez podmioty pośredniczące w oferowaniu obligacji GetBack. Zawiadomienie dotyczy 5 osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą oraz osób działających w imieniu 5 podmiotów. Podmioty te zostały wpisane na listę ostrzeżeń publicznych KNF.

 • 16 kwietnia 2019

  Obligatariusze GetBack w pierwszą rocznicę wybuchu afery zapalą znicze pod siedzibą KNF

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  W środę 17 kwietnia minie rok od wybuchu afery GetBack. Z tej okazji poszkodowani obligatariusze zamierzają zapalić symboliczny znicz pod siedzibą Komisji Nadzoru Finansowego.

 • 08 kwietnia 2019

  Getin Holding chce pozyskać z emisji obligacji 40 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd Getin Holdingu podjął uchwałę w sprawie pozyskania kwoty do 40 mln zł w drodze niepublicznej emisji obligacji, skierowanej do indywidualnie wybranych inwestorów instytucjonalnych.

 • 05 kwietnia 2019

  Obligacje korporacyjne przynoszą zyski niewidziane od 2016 roku

  Opublikowano:

  I kwartał 2019 roku zakończył się kilkuprocentowymi zyskami na światowym rynku długu korporacyjnego. W cenie były głównie obligacje o wysokim oprocentowaniu (high yield). Po styczniowych gołębich deklaracjach Fed na rynki długu powrócił optymizm i ceny papierów dłużnych zyskiwały w tempie ostatnio obserwowanym na początku 2016 roku, wynika z raportu IRR Quarterly.

 • 04 kwietnia 2019

  Zwyżki objęły niemal wszystkie rynki akcji na świecie

  Opublikowano:

  Pierwszy kwartał 2019 roku należał do udanych dla posiadaczy akcji. Indeks MSCI ACWI, opisujący zachowanie się rynków rozwiniętych i wschodzących, wzrósł o 12,3 proc. Gorzej prezentowały się polskie akcje, gdyż MSCI Poland stracił w analogicznym okresie 0,4 proc. Na wyróżnienie zasłużył indeks polskiego rynku alternatywnego NewConnect, którego wartość wzrosła o ponad 20 proc. w dolarach, a ponadto do zwyżki mierzonej złotym doszło po raz pierwszy od I kwartału 2017 roku.

 • 03 kwietnia 2019

  Raport: Przegląd tegorocznych stóp zwrotu z 7 klas aktywów na świecie

  Opublikowano:

  Pierwszy kwartał 2019 roku był wyjątkowo udanym okresem dla posiadaczy większości klas aktywów na świecie. Najmocniej rosły ceny akcji i towarów. Na rynku długu dominowały zwyżki, których intensywność była obserwowana po raz ostatni w 2016 roku.

 • 02 kwietnia 2019

  CBA zatrzymało kolejnych 11 osób w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w GetBacku

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA zatrzymali 11 osób w dwóch wątkach śledztwa dotyczącego GetBack. Tym razem dotyczą one piramidy finansowej, oszustw, fikcyjnych umów i wyprowadzania za pośrednictwem łańcuszka firm pieniędzy z GetBack.

 • 27 marca 2019

  Załamanie rentowności na rynkach bazowych

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Po wczorajszym dodatnim, ale wywalczonym po momencie zawahania zamknięciu w USA, giełdy azjatyckie zachowywały się dzisiaj w sposób mieszany. Tradycyjnie najsilniej skorelowane z S&P500 tokijskie Nikkei straciło 0,2 proc., ale już Hang Seng i Shanghai Composite zyskiwały odpowiednio po 0,6 proc. oraz 0,9 proc. Pozostałe rynki na kontynencie podążały raczej za Japonią niż Chinami. 

 • 25 marca 2019

  Kruk wyemituje obligacje o wartości nominalnej do 115 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Tym razem emisja będzie miała charakter niepubliczny, czyli będzie skierowana do grupy nie więcej niż 149 inwestorów. 

 • 20 marca 2019

  Zarząd Vivid Games sprzedał część akcji żeby podreperować budżet spółki

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W środę notowania Vivid Games spadają o ponad 8 proc. po informacji o sprzedaży przez Remigiusza Kościelnego i Jarosława Wojczkowskiego pakietu ponad 1,5 mln akcji po 1,60 zł za sztukę, czyli cenie o 25 proc. niższej od rynkowej.

 • 11 marca 2019

  Kruk szykuje nowy program emisji obligacji o wartości do 700 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka windykacyjna lada dzień wystąpi do Komisji Nadzoru Finansowego z wnioskiem o zatwierdzenie VI Programu Emisji Obligacji. Nowy program będzie o 200 mln zł większy od poprzedniego.

 • 07 marca 2019

  Oszuści próbują wykraść pieniądze metodą na obligacje CD Projektu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  CD Projekt ostrzega przed oszustami, którzy namawiają do inwestycji w rzekome obligacje spółki. Podczas próby wyłudzenia pokazują spreparowany prospekt emisyjny oraz fikcyjny formularz zapisu. 

 • 06 marca 2019

  Poszkodowani drugiego sortu, czyli dlaczego tak mało dzieje się w sprawie obligatariuszy pozostałych spółek Konrada K.

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Stowarzyszenie Obligatariuszy Spółek KK bije na alarm. Postępowania w sprawach GB Managers, Hussar Gruppa oraz Basel Olten Pharm praktycznie stoją w miejscu, a poszkodowani tracą czas i nadzieję na odzyskanie jakichkolwiek środków. Oto najnowszy raport przygotowany przez organizację zrzeszającą osoby oszukane przez mniejsze firmy powiązane kapitałowo oraz rodzinnie z byłym prezesem GetBack. 

 • 05 marca 2019

  Echo Investment przydzieliło obligacje serii J i J2 o łącznej wartości 33,84 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Echo Investment dokonało przydziału 188.315 obligacji serii J o łącznej wartości 18,84 mln zł oraz 150.000 obligacji serii J2 o łącznej wartości 15 mln zł.

 • 28 lutego 2019

  Afera GetBack: Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie dla 5 byłych pracowników Idea Banku

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Prokuratura Regionalna w Warszawie postawiła 18 osobom zarzuty dotyczące oszustw na szkodę prawie 400 klientów Idea Banku, którzy kupili obligacje GetBacku za niemal 90 mln zł. Wobec 5 podejrzanych sąd zastosował tymczasowy areszt. 

 • 27 lutego 2019

  KNF doniósł do prokuratury na 31 firm pośredniczących przy sprzedaży obligacji GetBack i wpisał je na listę ostrzeżeń publicznych

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez podmioty pośredniczące w oferowaniu obligacji GetBack i wpisał je na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego.

 • wczoraj

  Były prezes Idea Banku i kilkunastu byłych pracowników zatrzymanych w związku ze śledztwem dot. afery GetBack

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Były prezes Idea Banku Jarosław A. i kilkunastu byłych pracowników zostało zatrzymanych w sprawie śledztwa dotyczącego afery GetBack - informuje Radio ZET. Jeszcze dziś w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie mają oni usłyszeć zarzuty oszustwa.

 • 19 lutego 2019

  Już jutro rusza konferencja SEG dotycząca rynku obligacji

  Opublikowano:

  20 lutego br. w Centrum Giełdowym w Warszawie odbędzie się seminarium „Rynek obligacji - jak zrobić dobrą emisję i pozyskać dodatkowe finansowanie?”, które skierowane jest do biur zarządów, działów IR, działów finansowych oraz osób odpowiedzialnych za zarządzanie płynnością i obsługę korporacyjną w spółce giełdowej.

 • 13 lutego 2019

  Echo Investment wraca z ofertą obligacji adresowaną do inwestorów indywidualnych

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Kielecki deweloper jeszcze w lutym ruszy z publiczną ofertą obligacji o wartości 40 mln zł. Co ciekawe, będzie ona podzielona na dwie serie, zróżnicowane pod względem miejsca i minimalnej wysokości zapisu.

 • 12 lutego 2019

  Santander Biuro Maklerskie przejmie aktywa Polskiego Domu Maklerskiego

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Komisja Nadzoru Finansowego zdecydowała o przeniesieniu instrumentów finansowych i środków pieniężnych oraz dokumentów związanych z prowadzeniem rachunków Polskiego Domu Maklerskiego (obecnie PNP SA) do Santander Bank Polska.

 • 07 lutego 2019

  UOKiK: Polski Dom Maklerski ma zapłacić 2 mln zł kary za udział w aferze GetBack

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Polski Dom Maklerski ma zapłacić ponad 2 mln zł kary za stosowanie niedozwolonych klauzul w umowach przy sprzedaży obligacji korporacyjnych firmy GetBack – postanowił UOKiK. Urząd dodaje, że dzięki tej decyzji klienci, którzy na tych transakcjach stracili swoje oszczędności, będą mogli łatwiej dochodzić swoich roszczeń.

 • 06 lutego 2019

  Kruk uplasował kolejną emisję obligacji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Kruk w całości uplasował kolejną emisję publiczną obligacji serii AG2. W ofercie obligacji o wartości do 25 mln zł wzięło udział 511 inwestorów, którzy złożyli zapisy na 26 mln zł. Redukcja wyniosła 4 proc.

 • UOKiK wszczął postępowanie ws. nieprawidłowości przy sprzedaży obligacji GetBacku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wszczął postępowanie administracyjne wobec GetBacku w sprawie praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów.

 • 01 lutego 2019

  Hoist Finance kupi aktywa GetBacku za ok. 400 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Fundusze sekurytyzacyjne GetBacku (easyDebt NS FIZ oraz Open Finance Wierzytelności NS FIZ) i grupy Hoist Finance podpisały wstępną umowę sprzedaży portfeli wierzytelności. Wartość transakcji szacowana jest na 398 mln zł.

 • 31 stycznia 2019

  Wyniki funduszy obligacji korporacyjnych

  Opublikowano:

  Według danych analizy.pl, w grudniu 2018 r. fundusze obligacji korporacyjnych po raz kolejny zanotowały wyjątkowo wysokie odpływy sięgające 1,1 mld zł. Fundusze te cierpią tak samo jak cały rynek obligacji Catalyst, co jest oczywiście pokłosiem afery GetBack, która w znaczący sposób popsuła nastroje wokół tego rynku.

 • 29 stycznia 2019

  Katowicka spółka windykacyjna nie wykupiła obligacji wartych 1,66 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Katowickiej Statimie pieniędzy wystarczyło jedynie na wypłatę ostatniego kuponu. Zarząd zapewnia, że robi co może, aby jak najszybciej spłacić obligatariuszy. Według deklaracji, spółka prowadzi rozmowy z grupą zagranicznych inwestorów.

 • 25 stycznia 2019

  Wierzyciele GetBacku poparli układ zaproponowany przez zarząd

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Sąd ogłosił wynik wtorkowego głosowania. Wierzyciele wrocławskiej spółki zgodzili się na propozycję zarządu zakładającą spłatę 25 proc. nominału w ciągu 8 lat. 


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku