X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Ratingi i upadłości

 • 19 października 2018

  Obligatariusze GetBacku idą na spotkanie z przedstawicielami Kancelarii Premiera

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Na piątek zaplanowano dwugodzinne spotkanie przedstawicieli Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack i Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Inwestorzy chcą rozmawiać m.in. o kwestii odpowiedzialności pośredników zaangażowanych w proces sprzedaży obligacji wrocławskiej spółki oraz zaostrzenia przepisów karnych.

 • 16 października 2018

  S&P zaktualizował ratingi dla mBanku i Pekao

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  S&P Global Ratings podał ratingi i perspektywy dla mBanku i Pekao. Długoterminowy rating pozostał bez zmian dla obu banków. W przypadku ratingu restrukturyzacyjnego zarówno rating mBanku, jak i Pekao został podwyższony.

 • 10 października 2018

  GetBack ma niecałe cztery tygodnie na złożenie w sądzie wariantowych propozycji układowych

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Sędzia komisarz zobowiązał GetBack do złożenia do 6 listopada br. dodatkowych wariantowych propozycji układowych, zakładających rozważaną przez spółkę sprzedaż swoich aktywów inwestorowi. GetBack musi także do tego dnia złożyć na rachunek depozytowy kwotę 30 mln zł, która będzie stanowić zabezpieczenie ewentualnej umowy z inwestorem.

 • Moody’s obniżył ratingi Getin Noble Banku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Moody's Investors Service obniżył rating indywidualny Getin Noble Banku (GNB) do b3 z b2 oraz długookresowy rating depozytów do B1 z Ba3, zmieniając jednocześnie perspektywę długookresowego ratingu depozytów z 'negatywnej' na 'pod obserwacją'.

 • 08 października 2018

  GetBack podnosi propozycje układowe dla wierzycieli

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Nowe propozycje układowe GetBack przewidują spłacenie obligatariuszy niezabezpieczonych w 38 proc. Wymagają one jednak jeszcze akceptacji wierzycieli zabezpieczonych oraz Rady Wierzycieli.

 • 05 października 2018

  GetBack proponuje nowy termin głosowania nad układem i dwa scenariusze dla wierzycieli

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  GetBack dziś, a najpóźniej w poniedziałek złoży wniosek do sądu o przełożenia terminu głosowania układu na połowę grudnia br. Spółka chce do tego czasu podpisać umowę SPA (sprzedaży i nabycia) z inwestorem, a jeśli zgromadzenie wierzycieli zaakceptuje nowy układ, zamknąć transakcję do końca 2019 roku, poinformował prezes GetBacku Przemysław Dąbrowski.

 • GetBack miał wstępnie 1,12 mld zł straty netto w I połowie 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  GetBack w restrukturyzacji odnotował 1.120,8 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2018 r. wobec 111,62 mln zł zysku rok wcześniej.

 • 04 października 2018

  Trzy firmy zainteresowane inwestycją w aktywa GetBack

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Według najnowszego komunikatu prasowego, trzech inwestorów złożyło w czwartek oferty nabycia aktywów GetBack. Wrocławska spółka windykacyjna dodała, że w sumie wstępnie zainteresowanych inwestycją jest siedem podmiotów.

 • 03 października 2018

  CBA zatrzymało kolejnych 7 osób w sprawie afery GetBack

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wśród zatrzymanych jest były wiceprezes, dyrektorzy i osoby z branży komorniczej. Śledczy wpadli na trop niekorzystnych umów na kwotę 120 mln zł oraz załatwienia wykupu obligacji po tzw. dobrej cenie i w terminie dla konkretnych osób.

 • 02 października 2018

  Action liczy na finalizację układu z wierzycielami do końca stycznia 2019 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Action w restrukturyzacji liczy, że głosowanie nad układem zostanie sfinalizowane do końca stycznia 2019, poinformował prezes Piotr Bieliński.

 • 01 października 2018

  W tym roku liczba upadłości i restrukturyzacji wzrosła o 15 proc. r/r do 728

  Opublikowano:

  Liczba upadłości i restrukturyzacji firm w Polsce wyniosła 728 w pierwszych trzech kwartałach 2018 r., podało Coface. To o 93 więcej (+15 proc.) niż w analogicznym okresie 2017 roku.

 • 28 września 2018

  GPW zawiesiła obrót akcjami 10 spółek

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , , ,

  Giełda Papierów Wartościowych zawiesiła obrót akcjami 10 spółek w okresie od 1 października do 31 grudnia 2018 r. (włącznie).

 • 26 września 2018

  Giełda umieściła Getin Holding na liście alertów

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , ,

  Po kwartalnej rewizji na liście alertów GPW znalazło się aż 39 spółek. Do niechlubnej listy dołączyła spółka Leszka Czarneckiego, która niedawno ogłosiła plan scalenia akcji.

 • Obligatariusze będą rozmawiać z NIK o roli pośredników i KNF w sprawie GetBack

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  W czwartek, 27 września "Stowarzyszenie Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack S.A." spotka się z kierownictwem Departamentu Budżetu i Finansów Najwyższej Izby Kontroli (NIK). Przedstawiciele obligatariuszy chcą omówić sprawę dystrybucji feralnych papierów oraz kwestię nadzoru ze strony urzędów.

 • Agencja EuroRating zmieniła perspektywę ratingu Eurocashu na negatywną

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Agencja ratingowa EuroRating zmieniła perspektywę ratingu kredytowego nadanego spółce Eurocash ze stabilnej na negatywną. Sam rating został utrzymany na dotychczasowym poziomie B+.

 • 25 września 2018

  Wojna interesów wśród wierzycieli GetBack

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Afera GetBack zmobilizowała do działania setki, a nawet tysiące inwestorów z całej Polski. Poszkodowani tworzą stowarzyszenia, piszą wnioski, składają zawiadomienia, debatują w Sejmie a nawet spotykają się z najważniejszymi politykami w kraju. Z tonącego okrętu każdy chce wziąć jak najwięcej.

 • 24 września 2018

  Liczba niewypłacalności firm wzrosła o 13 proc. r/r do 90 w sierpniu

  Opublikowano:

  Liczba niewypłacalności polskich firm wzrosła o 13 proc. r/r do 90 w sierpniu 2018 r., podał Euler Hermes na podstawie oficjalnych danych z Monitora Sądowego i Gospodarczego. Ta sama skala wzrostu liczby opublikowanych niewypłacalności (+13 proc.) dotyczy całego okresu 8 miesięcy – w bieżącym roku było ich 670 wobec 591 w tym samym okresie 2017 r.

 • 20 września 2018

  Cube.ITG złożył w sądzie propozycje układowe dot. restrukturyzacji zobowiązań

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Cube.ITG w restrukturyzacji złożył propozycje układowe określające sposób restrukturyzacji zobowiązań spółki. Zarząd spółki złożył również zażalenie na postanowienie Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Fabrycznej w sprawie umorzenia postępowania sanacyjnego spółki.

 • 19 września 2018

  Sąd zatwierdził układ Bumechu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Sąd Rejonowy w Katowicach wydał postanowienie zatwierdzające układ przyjęty przez wierzycieli Bumechu w restrukturyzacji.

 • Jest kolejny wyrok w sprawie JTT Computer. MCI Capital musi zwrócić 37,5 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Sprawa odszkodowania za doprowadzenie do upadłości JTT Computer przez wrocławski Urząd Skarbowy ciągnie się już 12 lat. We wtorek zapadł kolejny wyrok, tym razem niekorzystny dla MCI Capital. Sąd Apelacyjny zasądził na rzecz spółki zaledwie 2,2 mln zł wraz z odsetkami, a to oznacza, że MCI Capital musi zwrócić do kasy państwa 37,5 mln zł.

 • 13 września 2018

  Agencja EuroRating obniżyła rating kredytowy CCC

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Agencja EuroRating obniżyła rating kredytowy właściciela sieci sklepów z obuwiem o jeden stopień z BBB do BBB-. Perspektywa ratingu nadal jest negatywna.

 • 12 września 2018

  Prezes GetBacku liczy, że banki i instytucje finansowe zgodzą się na „haircut”

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Przemysław Dąbrowski na miesiąc przed głosowaniem w sprawie układu zaapelował do inwestorów o zbudowanie wspólnego nacisku na banki i inne instytucje finansowe. Prezes GetBacku wierzy że, przy wsparciu inwestorów, KNF i polityków, uda się nakłonić instytucje do wejścia w ramy układu i redukcję długu.

 • GetBack ze skutkiem natychmiastowym rozwiązał umowę z Deloitte

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wrocławski windykator zakończył współpracę z Deloitte w zakresie audytu. Wcześniej przedstawiciel tzw. wielkiej czwórki odmówił wydania opinii do raportu rocznego GetBacku za 2017 r.

 • 03 września 2018

  Action przedstawił zmodyfikowany projekt propozycji układowych

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Action w restrukturyzacji opublikował zmodyfikowaną wersję propozycji układowych, które precyzują zabezpieczenia wierzytelności w postaci hipoteki i zastawu rejestrowego. Przewidują one również podział dodatkowej kwoty między wierzycieli w przypadku wygrania przez spółkę spraw podatkowych. Obecne propozycje powstały w oparciu o dodatkową serię rozmów z wierzycielami, które trwały od kwietnia br.

 • 01 września 2018

  Altus TFI: Piotr Osiecki i Jakub Ryba nie popełnili żadnego przestępstwa

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Altus TFI zabrał głos w sprawie piątkowego zatrzymania dwóch byłych członków zarządu. Giełdowy fundusz zapewnia, że postawione zarzuty są bezpodstawne, a Piotr Osiecki i Jakub Ryba nie popełnili żadnego przestępstwa.

 • 31 sierpnia 2018

  Prokuratura przedstawi nowy zarzut Konradowi K. oraz jednemu z byłych członków zarządu GetBack

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Piątkowe zatrzymania poszerzają wiedzę śledczych na temat afery GetBack. Prokuratura Rejonowa w Warszawie zapowiedziała, że jeszcze dzisiaj postawi nowy zarzut byłemu prezesowi GetBack i jednemu z byłych członków zarządu spółki.

 • Byli członkowie zarządu Altus TFI usłyszą zarzuty ws. GetBack

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  W piątek rano na polecenie prokuratury funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA zatrzymali dwie kolejne osoby podejrzane o działanie na szkodę GetBack. Według ustaleń PAP, śledczy podejrzewają, że b. prezes i wiceprezes Altus TFI wyrządzili wrocławskiej spółce szkodę na kwotę ok. 200 mln zł.

 • 29 sierpnia 2018

  Zgromadzenie wierzycieli GetBack będzie kontynuowane 9 października

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W trakcie zgromadzenia wierzycieli dokonano zatwierdzenia spisu wierzycieli GetBack. Na mocy postanowień rozstrzygnięcia sędziego-komisarza zgromadzenie wierzycieli zostało zamknięte bez głosowania - w ogólności - propozycji układowej.

 • 28 sierpnia 2018

  Polskie firmy finansują wzrost PKB

  Opublikowano:

  Polska gospodarka rośnie na konsumpcji kosztem inwestycji, co pokazuje, że przedsiębiorstwa w większym stopniu finansują wzrost PKB niż korzystają z jego owoców. Problemy płynnościowe spółek powodują, że nie mają one pieniędzy na inwestycje, co może powodować, że nasza gospodarka będzie mniej odporna na dalsze etapy cyklu gospodarczego, ponieważ wzrost gospodarczy oparty na konsumpcji - przynajmniej w teorii- jest mniej trwały.

 • 26 sierpnia 2018

  Kancelaria Premiera wyznaczyła termin spotkania z obligatariuszami GetBacku

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Obligatariusze wrocławskiej spółki dopięli swego i w najbliższy czwartek spotkają się z przedstawicieleami KPRM. Przy okrągłym stole chcą poruszyć sprawę Idea Banku, aktywnie zaangażowanego w proces masowego oferowania obligacji GetBacku.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku