X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Komentarze ekspertów

 • wczoraj

  Pracodawcy mogą odetchnąć z ulgą. TK uznał przepisy znoszące limit składek ZUS za niekonstytucyjne

  Opublikowano:

  Trybunał Konstytucyjny ustalił, że ustawa znosząca limit 30-krotności składek ZUS nie jest zgodna z Konstytucją. Tym samym groźba kolejnego zwiększenia obciążeń wynagrodzeń została oddalona.

 • Zażarta walka o zatrzymanie spadków

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Wtorkowe stopy zwrotu z amerykańskich indeksów (S&P500 spadł o 0,15 proc.) nie oddają zupełnie przebiegu sesji, która obfitowała w duże wahania i co najmniej trzy zwroty akcji. Plusów nie umiały wygenerować także giełdy azjatyckie poza Tokio (Nikkei wzrósł o 0,2 proc.), ale znajdująca się rano dość głęboko pod kreską Europa przez cały dzień walczyła o powrót na dodatnie poziomy i wciąż ma na to szansę przed zamknięciem.

 • Sesja pod znakiem niespodzianki w PKB i krachu na spółkach Czarneckiego

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , ,

  Znacznie lepsze od prognoz dane nt. PKB Polski za III kwartał 2018 roku ratują warszawską giełdę przed spadkami. W środę na pierwszym planie pozostaje afera wokół KNF oraz tąpnięcie na kursach akcji banków z grupy Leszka Czarneckiego.

 • 13 listopada 2018

  Atmosfera na GPW gęstnieje, w centrum uwagi banki Leszka Czarneckiego

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Atmosfera na giełdzie w Warszawie ponownie gęstnieje. Afera wokół szefa Komisji Nadzoru Finansowego oraz ryzyko powrotu mocnych spadków na światowych giełdach, w żaden sposób nie zachęcają do kupna akcji.

 • Wall Street naprawdę się skorygowała

  Opublikowano:

  Wall Street w piątek miała jedno zadanie: pokazać, że czwartkowy, mały spadek indeksów był tylko niewinną realizacją zysków. Ta sztuka bykom nie udała się. Przed sesją w USA słabe nastroje tworzyły spadki indeksów w Azji i w Europie, ale Amerykanie najczęściej to po prostu lekceważą. 

 • 09 listopada 2018

  Spadki na GPW przed długim weekendem, gorąco na Aliorze, Eurocashu i Ursusie

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  Czerwony piątek na giełdzie w Warszawie. Mocna przecena Alior Banku, Eurocashu i Ursusa, wpisuje się w realizację zysków przed długim weekendem w Polsce i obawy przed spadkami na Wall Street. Losy sesji wydają się być już przesądzone.

 • Demokraci będą popierali wojnę handlową z Chinami?

  Opublikowano:

  Wall Street w czwartek musiała pokazać, że ostatnie zwyżki indeksów nie były tylko korektą w trendzie spadkowym. Takim potwierdzeniem byłby kolejny wzrost indeksów lub neutralne zakończenie sesji.

 • 08 listopada 2018

  Indeksy na GPW znów rozjechały się, w grze Orlen, Alior i PCM

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , , ,

  WIG20 wyhamował i traci 0,5 proc., a grupujący giełdowe maluchy indeks sWIG80 próbuje odbić od 5-letniego dołka. Czwartek na GPW to przede wszystkim dzień wysypu raportów finansowych. 

 • Inwestorzy wierzą w dobry dla byków koniec roku?

  Opublikowano:

  W środę okazało się, że wynik wyborów w USA był zgodny z przedwyborczymi sondażami, co mogło nieco dziwić, bo od dłuższego już czasu sondaże w wielu krajach się mylą. W Izbie Reprezentantów Demokraci będą mieli przewagę, a w Senacie Republikanie zwiększyli swoją przewagę. Wybory do Senatu nie są wielką wygraną Republikanów, bo z 51 miejsc senatorskich Republikanów 42 nie było przedmiotem tych wyborów (wybierano 1/3 Senatu).

 • 07 listopada 2018

  Po wyborach w USA giełdy mocno w górę, zielono m.in. na Pekao i CCC

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Wyniki wtorkowych wyborów do USA poprawiły nastroje na globalnych rynkach akcji. Skorzystały na tym mocno przede wszystkim warszawskie blue chipy, wsparte wynikami Pekao. W przeciwnym kierunku podążył tylko sWIG80, wyznaczając nowe 5-letnie minima.

 • 06 listopada 2018

  WIG20 łapie lekką zadyszkę, mocne spadki na CCC i Krezusie

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  We wtorek WIG20 notuje umiarkowane spadki, ale wciąż utrzymuje się powyżej 2.200 pkt. Warszawska giełda, podobnie jak inne europejskie parkiety, czeka na wyniki dzisiejszych wyborów do Kongresu USA. To jedno z najważniejszych wydarzeń listopada na rynkach finansowych.

 • 05 listopada 2018

  WIG20 walczy o powrót na 2.200 pkt., w centrum uwagi Bank Millennium i Krezus

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Początek poniedziałkowej sesji na GPW przyniósł kontynuację ubiegłotygodniowej wzrostowej passy, a tematem dnia jest szykowane przejęcie Euro Banku przez Bank Millennium. Kolejne dni zapowiadają się bardzo ciekawie. Wyniki spółek, seria ważnych odczytów makro, sygnały z FED-u czy wybory do amerykańskiego Kongresu to główne czynniki, które zdecydują o losach polskiej giełdy. 

 • 02 listopada 2018

  Trump dał sygnał do wzrostów, mocny KGHM, CD Projekt i LC Corp

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Początek listopada na giełdach upływa w szampańskich nastrojach. Jedna rozmowa telefoniczna prezydentów USA i Chin wystarczyła, żeby inwestorzy zapomnieli o "czerwonym październiku" i ochoczo rzucili się do kupna przecenionych akcji. GPW wpisuje się w ten trend.

 • 31 października 2018

  Na GPW rozkręca się krótkoterminowy rajd, w grze CD Projekt, PGE i Asbis

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , ,

  Wzrosty wróciły na GPW. Indeksy w Warszawie rosną w ślad za poprawą nastrojów na światowych giełdach i w reakcji na wyniki spółek. W środę w centrum uwagi znajduje się m.in. CD Projekt, PGE i Asbis.

 • CD Projektowi nie opłaca się proces z Andrzejem Sapkowskim

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Sprawa roszczeń Sapkowskiego wobec CD Projektu budzi olbrzymie emocje nie tylko wśród fanów sagi o Wiedźminie (gier, książek) i inwestorów, ale także wśród ekspertów z zakresu prawa własności intelektualnej. To pierwsza tak duża i tak głośna sprawa dot. roszczenia z tzw. klauzuli bestsellerowej.

 • 30 października 2018

  Komentarz posesyjny: Gospodarka strefy euro hamuje

  Opublikowano:

  Kilka ciepłych słów prezydenta D. Trumpa w kontekście wojny handlowej wprawdzie wsparło indeksy azjatyckie, jednak dla inwestorów w Europie było to zdecydowanie za mało.

 • Spadki na Wall Street paraliżują GPW, w grze Lotos, mBank i Budimex

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , ,

  We wtorek warszawskie indeksy krążą blisko poziomów z odniesień i czekają na nowe impulsy, w tym na rozstrzygnięcie sytuacji na Wall Street. Gorąco jest natomiast na spółkach publikujących wyniki kwartalne. W grze jest m.in. Lotos, mBank oraz Budimex. 

 • Nieudane odbicie na Wall Street

  Opublikowano:

  W USA przedsesyjne wzrosty indeksów w Europie mogły nieco poprawić nastroje, ale tak naprawdę co Amerykanów obchodzi to, że agencja Standard & Poor’s nie obniżyła ratingu Włoch, czy to, że rynki z uznaniem przyjęły decyzję Angeli Merkel o niekandydowaniu na fotel na szefa CDU. Szczególnie mocno drożały akcje producentów aut – Chiny rozważają obniżenie o polowe podatku od zakupu samochodów. 

 • 29 października 2018

  WIG20 próbuje wrócić powyżej 2.100 pkt. Tąpnięcia na kursach CCC i Forte

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , ,

  GPW rozpoczyna tydzień od odrabiania strat z poprzednich dni. Pomagają nadzieje na trwalszą poprawę nastrojów na światowych giełdach oraz doniesienia z Włoch. W tle pozostają wyniki finansowe CCC, Forte, PKP Cargo i ABC Data.

 • Wall Street nadal opanowana przez dziką zmienność

  Opublikowano:

  Wall Street w piątek znowu miała przed sobą trudny dylemat – kontynuować odbicie, czy reagować spadkami na publikowane po czwartkowej sesji wyniki kwartalne Alphabet (Google) i Amazon.com? Przed sesją indeksy europejskie mocno traciły, ale traciły z powodu oczekiwań na Wall Street, więc wszystko zależało od Amerykanów. 

 • 26 października 2018

  Komentarz posesyjny: Zmierzch tytanów?

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Zgodnie z naszymi oczekiwaniami, czwartkowe odbicie na Wall Street okazało się równie krótkotrwałe jak ubiegłotygodniowe. Jeden z głównych czynników, które leżały u jego źródeł, a mianowicie nadzieja na kolejne szokująco dobre wyniki Amazona, odszedł w niebyt, gdy ukazało się sprawozdanie drugiej do wczoraj najważniejszej spółki świata (dziś jej miejsce zajmie zapewne Microsoft).

 • Kolejne uderzenie bessy na GPW. Czy WIG20 obroni się na poziomie 2.100 punktów?

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Warszawska giełda w czwartek wyprzedziła korekcyjne odbicie na Wall Street. Dziś wyprzedza prawdopodobny powrót spadków za oceanem. Indeks WIG20 w stronę czerwcowego dołka ciągną przede wszystkim akcje Orlenu, PKO BP, Pekao i CD Projektu. Powodów do kupna akcji wciąż brak. Jedna nadzieja w tym, że dołek sprzed czterech miesięcy zatrzyma spadki.

 • 25 października 2018

  Wyprzedaż na Wall Street spłoszyła inwestorów, w grze PKN Orlen i The Farm 51

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Środowa wyprzedaż akcji na Wall Street psuje nastroje i ciągnie w dół giełdę w Warszawie, jednocześnie spychając na drugi plan wyniki kwartalne PKN Orlen i Millennium. Indeks mWIG40 jest najniżej od 2 lat, sWIG80 od 5 lat, a WIG20 zbliża się do dołka z czerwca. 

 • Udany atak niedźwiedzi

  Opublikowano:

  W USA gracze w środę mogli lekceważyć to, że wstępne odczyty indeksów PMI dla sektorów przemysłowego i usług dla Niemiec i dla całej strefy euro bardzo rozczarowały, ale raczej nie mogli zlekceważyć danych dla USA. Tam indeksy PMI były niezłe, ale dane z rynku nieruchomości fatalne. Nadal rynki śledziły niekorzystny rozwój sytuacji we Włoszech i Wlk. Brytanii.

 • 24 października 2018

  GPW wyhamowała spadki, w centrum uwagi CD Projekt, Eurocash i niepokojące dane z Europy

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  Odbicie na akcjach CD Projektu, nawet w połączeniu z pozytywnymi informacjami z CCC i innych spółek, to zbyt mało, żeby pociągnąć GPW mocno w górę, kiedy nastroje na rynkach światowych są fatalne. Niepokój wśród inwestorów budzą doniesienia z Włoch oraz dane sugerujące mocne hamowanie koniunktury w Europie.

 • 10 sposobów na zarabianie na nieruchomościach

  Opublikowano:

  Niskie stopy procentowe nie zachęcają do trzymania oszczędności na lokatach bądź kontach oszczędnościowych. W sytuacji gdy jeden rynek traci na atrakcyjności, zyskuje inny. Niewątpliwie jednym z największych beneficjentów niskich stóp procentowych jest obecnie w Polsce rynek nieruchomości.

 • 23 października 2018

  Kilkuletnie minima sWIG80 i mWIG40, mocna wyprzedaż na CD Projekcie

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  We wtorek przez polski rynek akcji przetoczyła się potężna fala wyprzedaży. Mocno taniały spółki gamingowe z CD Projektem na czele, ale tak naprawdę oberwał cały rynek. Efektem są najniższe od 2 lat notowania indeksu mWIG40 i najniższe od 5 lat - sWIG80.

 • 22 października 2018

  Jak inwestować w start-upy?

  Opublikowano:

  Pojęcie start-upu już na dobre zadomowiło się na polskim rynku. W 2017 roku powstał pierwszy polski fundusz z udziałem środków Skarbu Państwa typu corporate venture capital – PGE Ventures. W tym samym roku Polski Fundusz Rozwoju (PFR) uruchomił największą w regionie platformę funduszy venture capital.

 • Komentarz posesyjny: Mieszany początek tygodnia

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Jeszcze rano wydawało się, że nawet jeżeli dzisiejszy dzień nie zakończy się spektakularnymi wzrostami, parkiety na świecie powinny zamknąć się „na zielono”. Główną przyczyną miało być to co się działo dzisiaj w Chinach.

 • Energetyka trzyma WIG20 na plusie. „Wojenne” szaleństwo na The Farm 51

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Spekulacje odnośnie stymulacji fiskalnej w Chinach odciągnęły uwagę inwestorów od obniżki ratingu Włoch i słabego zachowania Wall Street. To jednak wciąż mało, żeby indeksy na GPW poszybowały mocniej w górę. Na szczęście są spółki, które dają w poniedziałek zarobić, a jedną z nich jest The Farm 51.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku