Komentarze ekspertów

 • dzisiaj
  WIG20 próbuje odrobić straty, w grze CD Projekt, XTB i AmRest
  WIG20 próbuje odrobić straty, w grze CD Projekt, XTB i AmRest Omawiane walory: , ,
  Rosnąca liczba zarażeń i kolejne obostrzenia w Europie ciążą giełdom. Czerwień dominuje także w Warszawie. Indeks największych spółek przed spadkiem poniżej ważnego wsparcia broni wielkie trio: CD Projekt, Allegro i PKO BP.
 • Druga fala wchodzi w fazę kulminacyjną
  Druga fala wchodzi w fazę kulminacyjną
  Rynki w Azji dziś tracą, ale może być to tylko preludium do tego, co zobaczymy w Europie, zważywszy, że coraz gorsza sytuacja pandemiczna na kontynencie jest głównym źródłem pogorszenia sentymentu. Dalsze restrykcje wprowadzono w weekend we Włoszech i w Hiszpanii, wydaje się, że rozpoczyna się kulminacyjny okres drugiej fali przy znacznie gorszych niż w marcu liczbach.
 • 23 października 2020
  Wzrosty w cieniu nowego lockdownu, w grze banki, JSW i AmRest
  Wzrosty w cieniu nowego lockdownu, w grze banki, JSW i AmRest Omawiane walory: , , ,

  Zapowiedź drugiego lockdownu w Polsce nie przestraszyła inwestorów z GPW. Przynajmniej nie wszystkich. Mocno spadki odreagowują banki i JSW, a na szerokim rynku więcej spółek drożeje niż tanieje. Pomaga rosnący DAX i dobre odczyty indeksów PMI. Lockdownowym rykoszetem obrywa za to AmRest, LPP i CCC.

 • Brak oczywistego zwycięzcy w debacie
  Brak oczywistego zwycięzcy w debacie
  Początek piątkowych notowań ma drugorzędne znaczenie, bo niedługo po rozpoczęciu handlu poznamy wstępne wskaźniki PMI za październik, które mogą być czynnikiem determinującym przebieg dnia. O 11:00 ma odbyć się konferencja dotycząca nowych obostrzeń w Polsce, z dużymi szansami na to, że będzie można mówić o kolejnym lockdown’ie.
 • 22 października 2020
  Statystyki covidowe psują nastroje na rynkach, w grze Allegro i Mercator
  Statystyki covidowe psują nastroje na rynkach, w grze Allegro i Mercator Omawiane walory: , , ,
  Indeks WIG20 próbuje odrabiać poranne straty. Największym zagrożeniem dla niego jest niemiecki DAX i statystyki covidowe. Do kupna akcji zachęca natomiast bliskość dołka, dobre zachowanie Allegro i... wyniki Tesli. Na szerokim rynku karty rozdaje Mercator. Wizja skupu akcji to górnego limitu 1.000 zł okazała się kusząca.
 • 21 października 2020
  Czerwono na GPW, CD Projekt i Dino Polska pod presją
  Czerwono na GPW, CD Projekt i Dino Polska pod presją Omawiane walory: ,

  Rekordowy wzrost liczby osób zarażonych koronawirusem w Polsce i gorsze nastroje na europejskich parkietach ciągną w dół warszawską giełdę. Indeksowi WIG20 najmocniej ciążą spadające akcje CD Projektu, które są najtańsze od lipca.

 • Pelosi i Wall Street wciąż mają nadzieję
  Pelosi i Wall Street wciąż mają nadzieję
  N. Pelosi i S. Mnuchin nie doszli do porozumienia, kolejny teoretyczny deadline minął, natomiast przedstawicielka Demokratów od razu poinformowała, że rozmowy na temat pakietu fiskalnego będą kontynuowane. Rynki akcji najwyraźniej wierzą w powodzenie negocjacji, bo Azja wyraźnie dziś rośnie, a kontrakty futures sugerują zwyżki na europejskim otwarciu i dobrą sesję w USA.
 • 20 października 2020
  Allegro i PGNiG ciągną WIG20 w górę, gorąco na NanoGroup
  Allegro i PGNiG ciągną WIG20 w górę, gorąco na NanoGroup Omawiane walory: , , ,

  GPW pozostaje pod wpływem rynków globalnych, gdzie dziś nadzieje na wzrostowe odbicie na Wall Street, mieszają się z rozczarowaniem brakiem pakietu fiskalnego w USA i strachem przed pandemią koronawirusa.

 • Poniedziałkowe rozczarowanie
  Poniedziałkowe rozczarowanie
  Wczorajsza sesja zdecydowanie nie przebiegła w Europie ani w USA po myśli byków. Po wysokich porannych otwarciach rynki europejskie szybko zaczęły się osuwać i kontynuowały ruch w dół niemal do końca dnia.
 • 19 października 2020
  WIG20 traci okazję na mocniejsze odbicie, w grze PGE, Tauron i Lotos
  WIG20 traci okazję na mocniejsze odbicie, w grze PGE, Tauron i Lotos Omawiane walory: , , , ,

  Koncerny energetyczne drożeją po ponownym odgrzaniu tematu wyłączenia aktywów węglowych, a spółki paliwowe odreagowują spadki, w czym pomagają wyniki Lotosu. W to wszystko wpisuje się poprawa nastrojów na globalnych rynkach akcji.

 • Chińska gospodarka rośnie w III kwartale
  Chińska gospodarka rośnie w III kwartale

  Rynki azjatyckie w większości znajdują się dziś na solidnych plusach (wyjątkiem jest Szanghaj), także kontrakty futures sugerują pozytywny start sesji. Wzrost PKB w Chinach w 3Q2020 sięgnął 4,9 proc. r/r, znajdując się poniżej konsensusu Reutersa (5,2 proc. r/r), a publikacja zatrzymała umocnienie juana względem dolara.

 • 16 października 2020
  WIG20 i trzech muszkieterów, w grze m.in. LiveChat i Benefit Systems
  WIG20 i trzech muszkieterów, w grze m.in. LiveChat i Benefit Systems Omawiane walory: , , , , ,

  Nowa fala nadziei na przyjęcie pakietu fiskalnego w USA, wsparła nastroje na globalnych rynkach akcji, przynosząc odreagowanie ostatnich spadków. Indeks WIG20 odbija z 4,5-miesięcznych minimów, ciągnięty w górę przez Allegro, CD Projekt i Dino Polska. Dziś gorąco jest też na akcjach LPP, LiveChat i Benefit Systems.

 • Europa się zamyka
  Europa się zamyka
  Rynki europejskie wybiły się dołem z trwającej od tygodnia konsolidacji, tracąc od 1,4 proc. (IBEX) do 2,5 proc. (DAX) po sesji, którą trudno określić inaczej niż pełną wyprzedażą. Niezależnie od deklaracji polityków, wprowadzane na całym kontynencie ograniczenia zaczynają zbliżać gospodarki do sytuacji z wiosny, co widać także w Polsce, gdzie kolejna runda zakazów w wielu największych miastach, w tym Warszawie (podobnie zresztą jak w Paryżu czy Londynie), wejdzie od soboty.
 • 15 października 2020
  Druga fala pandemii uderza w giełdy, mocna przecena CCC i LPP
  Druga fala pandemii uderza w giełdy, mocna przecena CCC i LPP Omawiane walory: , , , , ,
  Pandemia w Polsce przyspiesza i napędza spadki na warszawskiej giełdzie. WIG20 przełamał wrześniowe minima i jest najniżej od końca maja. Indeks największych spółek ma otwartą drogę do dalszych spadków.
 • 14 października 2020
  WIG20 balansuje na krawędzi, w grze Allegro, Mercator i CD Projekt
  WIG20 balansuje na krawędzi, w grze Allegro, Mercator i CD Projekt Omawiane walory: , , , ,
  Indeks WIG20 rano zrobił zwrot z wrześniowego dołka, mocno wspierany przez CD Projekt. Na szerokim rynku błyszczało Allegro wespół z Mercatorem. Jednak w miarę upływu czasu nastroje na warszawskim giełdzie zaczęły się pogarszać, co rodzi ryzyko mocniejszej przeceny na zamknięciu sesji.
 • Szanse na szczepionkę w tym roku maleją
  Szanse na szczepionkę w tym roku maleją
  Po AstraZeneca także Johnson&Johnson poinformował o problemach podczas testów szczepionki, które musiały zostać wstrzymane po tym, gdy zachorował jeden z uczestników. Z frontu COVID płyną właściwie wyłącznie negatywne informacje, w Holandii wdrażane są nowe, bardziej surowe regulacje, epidemia przyspiesza w Niemczech i we Włoszech.
 • 13 października 2020
  WIG20 walczy na wsparciu. Allegro kontynuuje rajd, a mBank spada do poziomów z 2009 r.
  WIG20 walczy na wsparciu. Allegro kontynuuje rajd, a mBank spada do poziomów z 2009 r. Omawiane walory: , , , , ,

  Gwiazda Allegro kolejny dzień błyszczy na warszawskiej giełdzie. I to póki co musi inwestorom wystarczyć, bo większość warszawskich spółek znalazła się w defensywie. Ponad połowa z nich traci na wartości, a WIG20 szykuje się do przełamania ważnego wsparcia.

 • 12 października 2020
  Fenomenalny debiut Allegro na GPW, w tle przecena PGE i Lotosu
  Fenomenalny debiut Allegro na GPW, w tle przecena PGE i Lotosu Omawiane walory: , , , ,

  Świetny debiut Allegro, rosnące małe i średnie spółki, przy równocześnie taniejących blue chipach - tak najkrócej można podsumować poniedziałkową sesję na GPW. Sesję, która już jest rozstrzygnięta. Prawdziwe emocje dopiero jednak przed nami. To będzie naprawdę gorący tydzień.

 • Debiut Allegro szansą na przełom
  Debiut Allegro szansą na przełom

  Oczy wszystkich w Warszawie zwrócone będą dziś na debiut Allegro. Z ofertą o wartości 9,2 mld zł wiązane są olbrzymie nadzieje, daje ona nadzieję na przełom w sentymencie mocno przygaszonym ostatnio krzywą zachorowań na COVID. Okoliczności wydają się dość sprzyjające, lokalny rynek jest mocno wyprzedany, a krajowi gracze powinni być w kolejnych dniach stroną kupującą.

 • 09 października 2020
  Mały lockdown daje w kość warszawskiej giełdzie, mocne spadki JSW i CCC
  Mały lockdown daje w kość warszawskiej giełdzie, mocne spadki JSW i CCC Omawiane walory: , , , , ,
  Od mocnej przeceny rozpoczęła się sesja w Warszawie. To kontrastuje z zieloną Europą. Indeksy w dół ciągnie słaby sentyment na GPW, niepokojące wieści ze spółek i obawy przed konsekwencjami pandemii koronawirusa. I jedynie spółki covidowe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem inwestorów, co samo w sobie też jest złą wróżbą dla GPW.
 • COVID uderza w GPW, Trump „kulawą kaczką”
  COVID uderza w GPW, Trump „kulawą kaczką”
  Nasz region staje się epicentrum epidemii, Czechy są obecnie państwem z najwyższym wskaźnikiem zachorowań względem liczby mieszkańców, a błyskawicznie rosnący, dwucyfrowy odsetek testów pozytywnych wskazuje w Polsce, że czekają nas potencjalnie bardzo trudne tygodnie. Temat COVID może niestety potencjalnie w krótkim terminie zdominować percepcję naszego rynku, który w innej sytuacji, m.in. z uwagi na debiut Allegro, mógłby w końcówce roku wejść na wyższy bieg.
 • 08 października 2020
  Inwestorzy zaczynają wyceniać drugą falę pandemii, w grze CCC i KGHM
  Inwestorzy zaczynają wyceniać drugą falę pandemii, w grze CCC i KGHM Omawiane walory: , , , , , ,
  Rekordowy przyrost liczby zakażeń i zgonów wywołanych koronawirusem psują nastroje na GPW, mocno ściągając w dół notowania CCC. Jednocześnie zyskują na wartości spółki covidowe.
 • Nowy Jork odwraca środowe spadki
  Nowy Jork odwraca środowe spadki
  Wall Street całkowicie odwróciło przedwczorajszą przecenę. Po zaledwie 24 godzinach stanowcza deklaracja prezydenta o zawieszeniu rozmów zaczęła się rozmywać, gdy przedstawiciele obu partii zadeklarowali gotowość do nadzwyczajnej pomocy dla branży lotniczej, a potencjalnie także innych bardziej ukierunkowanych działań, nawet gdyby „duży” pakiet musiał zaczekać do listopada.
 • 07 października 2020
  Trump, Covid-19 i czerwone giełdy, CD Projekt wciąż zagrożony spadkiem
  Trump, Covid-19 i czerwone giełdy, CD Projekt wciąż zagrożony spadkiem Omawiane walory: , ,

  Trump zatrzymał negocjacje ws. pakietu wsparcia. W Polsce natomiast nie chce wyhamować, galopująca już, pandemia koronawirusa. To zła wróżby dla warszawskiej giełdy. Nie tylko na dziś.

 • Bardzo krótkie negocjacje w USA
  Bardzo krótkie negocjacje w USA

  Rynki azjatyckie zachowują się bardzo spokojnie, redukując w trakcie sesji początkowe spadki lub wręcz wychodząc na dodatnie poziomy pod wpływem wzrostów w Hong Kongu. Także w przypadku kontraktów futures trudno mówić o załamaniu, po gwałtownej przecenie odbicie do okolic 1.890 USD/ou. rozpoczęło złoto, któremu może pomóc zbliżanie się do końca obchodów najważniejszego chińskiego święta narodowego.

 • 06 października 2020
  Powrót Trumpa ucieszył giełdy, w Warszawie drożeją banki
  Powrót Trumpa ucieszył giełdy, w Warszawie drożeją banki Omawiane walory: , ,

  Powrót Trumpa do Białego Domu ucieszył światowe giełdy. Przedwcześnie, bo ryzyko związane z pandemią koronawirusa nie znikło. Dziś jednak mało kto się tym przejmuje. Dotyczy to też GPW, gdzie dominuje zielony kolor, a sektor bankowy ciągnie indeksy w górę.

 • Trump już w Białym Domu
  Trump już w Białym Domu
  Wtorkową sesję mogą urozmaicić wystąpienia C. Lagarde i J. Powell’a. Tematem numer jeden pozostaje jednak kwestia stymulusu fiskalnego w USA, a jakiekolwiek nowe informacje mogą poważnie zachwiać sentymentem.
 • 05 października 2020
  Spółki covidowe znów na fali. Mocny zwrot na akcjach Orlenu i PZU
  Spółki covidowe znów na fali. Mocny zwrot na akcjach Orlenu i PZU Omawiane walory: , , , , ,

  Stan zdrowia prezydenta Trumpa i szanse na porozumienie w Kongresie ws. pakietu stymulacyjnego, to główne tematy poniedziałkowej sesji. Z kolei na GPW - w kontekście rozszerzającej się pandemii - do łask wracają akcje tzw. spółek covidowych.

 • Amerykański rynek pracy zwalnia
  Amerykański rynek pracy zwalnia
  Piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy niestety nie pomagały w odrabianiu strat. Gospodarka USA odzyskała we wrześniu 661 tys. miejsc pracy, co okazało się znacznie niższą wartością od przyjętego konsensusu na poziomie 875 tys.
 • 02 października 2020
  Trump chory, giełdy dostają gorączki, w grze CD Projekt i Biomed-Lublin
  Trump chory, giełdy dostają gorączki, w grze CD Projekt i Biomed-Lublin Omawiane walory: ,

  Koronawirus w Białym Domu to dla giełd dodatkowe, jeszcze niewkalkulowane w ceny ryzyko. To też kolejny argument przemawiający za spadkami cen akcji. Chyba, że się jest spółką covidową.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR