Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Komentarze ekspertów

 • 19 lipca 2019

  Orlen z przytupem otworzył sezon wyników na GPW, w grze także CD Projekt i KGHM

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Drugi dzień mocniejszych wzrostów na giełdzie w Warszawie. Nastroje inwestorom poprawiają nadzieje na obniżki stóp procentowych w USA i rosnący o prawie 8 proc. PKN Orlen, który pochwalił się dużo lepszymi od oczekiwań wynikami za II kwartał. 

 • 18 lipca 2019

  Netflix może dziś zatopić Wall Street

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wtorkowa sesja wyglądała niestety jako preludium do tego, co możemy zobaczyć dzisiaj. Indeksy europejskie przez cały dzień utrzymywały się na niewielkich minusach, ale spadki przyspieszyły po amerykańskim otwarciu. FTSE100 straciło 0,6 proc., DAX 0,7 proc., a IBEX nawet 1 proc. Porównywalnie zachowywała się polska giełda, WIG20 spadł o 0,6 proc., mWIG40 o 0,9 proc., sWIG20 o 0,2 proc. Wyraźnie wzrosły obroty na dużych spółkach, sięgnęły około 800 mln zł. Załamanie wśród średnich spółek kontynuowały Energa i Enea.

 • 17 lipca 2019

  Energetyka i telekomy ciągną WIG20 w dół, gorąco na Idea Banku i 11 bit studios

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Telekomy, energetyka i KGHM w środę ciągną w dół giełdę w Warszawie. Czerwono jest też na bankach Czarneckiego. Dobrze radzą sobie za to spółki gamingowe z CD Projekt i 11 bit studios na czele. W tle cały czas pozostaje sezon publikacji wyników na Wall Street.

 • 15 lipca 2019

  Nowe rekordy na kursie Dino Polska, w tle sezon publikacji wyników

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Najniższy od 27 lat wzrost gospodarczy w Chinach nie przestraszył inwestorów. Ci czekają już na sezon publikacji wyników kwartalnych na Wall Street i na decyzje banków centralnych. Dziś gorąco jest na Orlenie i Dino Polska.

 • Nie taki bitcoin straszny, jak go malują?

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bitcoin na dobre wyrwał się z zimowego snu i ponownie zaczął dostarczać emocji. Jednak w obliczu upadków kolejnych giełd kryptowalut, jak mantra powraca pytanie: czy inwestycje w bitcoina są bezpieczne? Okazuje się, że tak jak w wypadku większości produktów finansowych, inwestujący zawsze ryzykują, ale tylko od nich zależy, gdzie zdecydują się zainwestować swój kapitał, aby zminimalizować ryzyko dostawcy. 

 • 12 lipca 2019

  sWIG80 najwyżej od maja, w grze PGNiG i Pfleiderer Group

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Blisko 30-proc. skok notowań akcji Pfleiderer Group pomógł wywindować indeks sWIG80 do najwyższych poziomów od ponad dwóch miesięcy. Pozostałe warszawskie indeksy praktycznie stoją w miejscu. Dziś gorąco jest też na akcjach PGNiG, Orange Polska i Vivid Games.

 • 10 lipca 2019

  Idea Bank i Getin Holding mocno w górę. O losach giełd przesądzą słowa szefa FED-u

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , ,

  Informacja o zainteresowaniu funduszu private equity Idea Bankiem zelektryzowała inwestorów. Akcje banku rosną o 14 proc., a Getin Holdingu o 8,5 proc. Losy środowej sesji na rynkach akcji rozstrzygną się po godzinie 16:00. To właśnie wtedy rozpocznie się przemówienie J. Powella w Izbie Reprezentantów.

 • 08 lipca 2019

  To będzie wyjątkowo gorący lipiec na giełdach, w grze m.in. Vistal, Ropczyce i Helio

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Kalendarz ważnych wydarzeń i publikacji makroekonomicznych pęka w szwach. W tym tygodniu emocje nie ominą też giełdy w Warszawie, gdzie dziś, w oczekiwaniu na sygnały z Fedu, w statystykach królują przede wszystkim mniejsze spółki. 

 • 05 lipca 2019

  Cyfrowy Polsat śrubuje rekordy, w tle dane z amerykańskiego rynku pracy

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Akcje Cyfrowego Polsatu poprawiają rekordy wszech czasów, ale to walory Alior Banku i PGNiG są liderami piątkowych wzrostów w WIG20. Cały rynek jednak z niecierpliwością czeka na popołudniowy odczyt z amerykańskiego rynku pracy, czyli dane, które odegrają kluczową rolę w kontekście lipcowej decyzji Fed.

 • 03 lipca 2019

  Wakacyjny rollercoaster, w grze Orlen, Lotos i Grupa Azoty

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Wzrosty na europejskich parkietach oraz mocne zachowanie akcji Orlenu i Lotosu pozwoliło GPW odrobić poranne straty. Mocno w górę idzie też kurs akcji Grupy Azoty. W drugiej połowie dnia ton wydarzeniom w Warszawie będą nadawać amerykańskie dane makroekonomiczne.

 • 02 lipca 2019

  Biały Dom nie zapomina o Europie

  Opublikowano:

  Kilka dni po ogłoszeniu rozejmu na linii USA-Chiny niespodziewanie powraca temat konfliktu pomiędzy Boeingiem a Airbusem. Strona amerykańska utrzymuje, że subsydiowanie działalności Airbusa przez Unię Europejską doprowadziło na przestrzeni lat do pogorszenia pozycji konkurencyjnej Boeinga i związanych z tym wielomiliardowych strat. Dlatego też w ramach „odwetu”, Biały Dom rozważa nałożenie dodatkowych taryf celnych na import wybranych towarów europejskich o wartości 4 mld USD rocznie. 

 • Złoto i bitcoin na szczytach – w co jeszcze inwestować latem?

  Opublikowano:

  Pierwsza połowa 2019 roku zamyka się olbrzymim wachlarzem szans inwestycyjnych na kolejny kwartał. Jak wynika z raportu TMS Brokers, złoto i bitcoin wyrwały się z marazmu i notują dawno niewidziane szczyty. Oprócz nich w publikacji W co inwestować latem? eksperci wskazują też inne instrumenty, na które warto zwrócić uwagę w nadchodzących miesiącach.

 • 01 lipca 2019

  WIG20 marnuje szansę

  Opublikowano:

  W piątkowym komentarzu wspominaliśmy o tym, że prawdopodobnie czeka nas ciekawe otwarcie nowego półrocza. Tak też się stało - podczas spotkania G-20 prezydent Trump oraz Xi Jinping ogłosili zawieszenie broni, co w praktyce oznacza powrót do stołu negocjacyjnego oraz wstrzymanie się od implementacji kolejnej transzy taryf celnych. Największym zaskoczeniem wydaje się być jednak uległość amerykańskiego prezydenta w temacie Huawei – zgodnie z zapowiedzią D. Trumpa, firmy amerykańskie odzyskają możliwość sprzedaży komponentów chińskiemu producentowi telefonów.

 • Najsłabsze półrocze w historii publicznych emisji obligacji

  Opublikowano:

  W I półroczu 2019 r. emitenci przeprowadzili siedem emisji publicznych o wartości 197 mln zł. Tak złego wyniku nie notowaliśmy od 2011 r., kiedy w ogóle zaczęto przeprowadzać pierwsze oferty na podstawie prospektów.

 • Wzrosty na giełdach po szczycie G20, w grze KGHM i Play

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Warszawska giełda wkracza w drugie półrocze w świetnych nastrojach. Indeksy w górę windują nadzieje na zakończenie wojen handlowych. Korzysta na tym m.in. KGHM, dobrze radzą sobie banki, Play i Orange Polska. 

 • 28 czerwca 2019

  Rosną emocje przed spotkaniem prezydentów USA i Chin, w grze CD Projekt i Elektrobudowa

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Ostatnia sesja czerwca i całego drugiego kwartału upływa pod znakiem niewielkich zmian. Inwestorzy z decyzjami wstrzymują się do zakończenia szczytu G20 i wyjaśnienia relacji handlowych na linii USA-Chiny. 

 • 27 czerwca 2019

  Złoto drożeje – czy warto zainwestować?

  Opublikowano:

  Złoto - obiekt pożądania, synonim bogactwa, władzy i dobrobytu. Od wieków wykorzystywane jako środek płatniczy, ale też bezpieczna przystań dla wielu inwestorów. W ostatnich tygodniach notowania kruszcu przebiły długoterminowy opór i wciąż pną się w stronę kilkuletnich szczytów. Czy to dobry moment, aby postawić na złoto?

 • 26 czerwca 2019

  Silne odbicie sektora energetycznego

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Parkiety europejskie rozpoczęły środową sesję na lekkich minusach. Wczorajsze wypowiedzi J.Powella oraz najbardziej gołębiego członka FOMC, J.Bullarda utwierdziły rynek w przekonaniu, że lipcowa obniżka głównej stopy o 25 pb jest uzasadniona, jednak jednorazowe cięcie o 50 pb nie jest na chwilę obecną konieczne.

 • Gorąco na LiveChacie, Kruku i energetyce, w tle szczyt G20 i Fed

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  Sektor energetyczny kontynuuje wzrostowe odbicie na GPW, LiveChat rośnie po wynikach, notowania Altusa uginają się pod ciężarem kary nałożonej przez KNF, a to wszystko podane jest w wakacyjnym sosie. 

 • 25 czerwca 2019

  W oczekiwaniu na G20

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Na rynku inwestorzy wyczekują szczytu G20, który rozpocznie się już w najbliższy piątek. Tymczasem prezydent D. Trump nakłada kolejne sankcje na Iran, które potencjalnie zwiększają prawdopodobieństwo wybuchu otwartego konfliktu na Bliskim Wschodzie.

 • Giełdy wstrzymują oddech przed szczytem G20, w grze Lotos i Tauron

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , ,

  Po tym jak Wall Street wstrzymało oddech przed zbliżającym się szczytem G20, podobnie zrobiły też inne giełdy. W tym GPW. Wtorkowa sesja upływa pod znakiem niewielkiej realizacji zysków. Słabo radzi sobie Lotos, pozytywnie wyróżnia się za to Tauron i PGE.

 • 24 czerwca 2019

  WIG20 odrabia piątkowe straty

  Opublikowano:

  W poniedziałek WIG20 solidnie zabrał się za odrabianie strat, które powstały na skutek rozliczenia czerwcowej serii kontraktów w końcowej fazie piątkowej sesji. Należy jednak przyznać, że ogólna atmosfera panująca w otoczeniu zewnętrznym nie była do końca sprzyjająca. 

 • Giełda odrabia straty z piątku. Nowe rekordy Cyfrowego Polsatu

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , ,

  Kurz po piątkowym tańcu trzech wiedźm opadł i WIG20 rozpoczyna tydzień od odrabiania strat. W roli indeksowych lokomotyw występują dziś Orlen, PZU i ustalający nowe rekordy cenowe Cyfrowy Polsat.

 • 21 czerwca 2019

  Pofedowowe wzrosty na GPW, WIG20 najwyżej od 1,5-miesiąca

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  Piątek na GPW upływa pod znakiem wzrostów, które są opóźnioną reakcją na środowe posiedzenie Fed. Obecnie WIG20 ma otwartą drogę w kierunku 2400 pkt., a KGHM może być tą spółką, która go tam zaprowadzi.

 • Fed traci „cierpliwość”, S&P500 z nowym rekordem

  Opublikowano:

  Patrząc na to, co działo się przez ostatnie dwa dni na rynkach, można stwierdzić, że po czerwcowym posiedzeniu J. Powell nie rozczarował rynków.

 • 19 czerwca 2019

  Pozytywne nastroje na GPW, inwestorzy czekają na Fed

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  Ostatnia przed posiedzeniem Fed i Bożym Ciałem sesja na GPW upływa pod znakiem lekkich spadków. Nastroje wciąż jednak pozostają optymistyczne. Pytanie tylko, czy piątek nie przyniesie negatywnej weryfikacji wczorajszego optymizmu?

 • 18 czerwca 2019

  Draghi dał impuls do wzrostów na GPW, CD Projekt zawraca z okolic 200 zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Jedna sugestia cięcia stóp procentowych przez ECB, jaka popłynęła z ust Mario Draghiego wystarczyła, żeby poranne spadki na giełdach zamieniły się we wzrosty. Niepewność co do wyników posiedzenia Fed jednak stanowi poważną przeszkodę w drodze do silnych zwyżek. Na GPW w centrum uwagi m.in. CD Projekt i Elektrobudowa.

 • 17 czerwca 2019

  Ropa w dół przez obawy o popyt pomimo napięć na Bliskim Wschodzie

  Opublikowano:
 • W oczekiwaniu na posiedzenie FED – komentarz walutowy

  Opublikowano:
 • 14 czerwca 2019

  Dobre dane wzmacniają dolara

  Opublikowano:

  Od czwartku w mediach nieustannie przewija się temat związany z atakiem na dwa tankowce w okolicach cieśniny Ormuz. Storna amerykańska oskarża o sabotaż Iran, co wzbudza obawy o otwarty konflikt na Bliskim Wschodzie.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku