StockWatch.pl

Komentarze ekspertów

 • dzisiaj
  Przecena idzie szeroką ławą, w grze mBank i DataWalk
  Przecena idzie szeroką ławą, w grze mBank i DataWalk Omawiane walory: ,

  Fatalne dane z Niemiec, wzrost awersji do ryzyka na rynkach globalnych, przecena złotego, a także strach przed wyrokiem TSUE ws. frankowiczów - kumulacja tych czynników sprawiła, że wszystkie główne indeksy w Warszawie świecą na czerwono. 

 • 20 września 2019
  Niełaskawe wiedźmy
  Niełaskawe wiedźmy

  Trzeci piątek miesiąca jest zazwyczaj tym z najuboższym kalendarzem publikacji makroekonomicznych, ale cztery razy w roku wiąże się z uwagi na zapadalność kontraktów futures i opcji z bardzo zazwyczaj ciekawą sesją. 

 • Dzień trzech wiedźm na GPW, w grze Ursus i Getin Noble Bank
  Dzień trzech wiedźm na GPW, w grze Ursus i Getin Noble Bank Omawiane walory: , , , ,

  Tematy spółkowe, w tym m.in. opublikowane wyniki finansowe, zdominowały pierwszą połowę sesji na giełdzie w Warszawie. W drugiej jej części, a zwłaszcza w samej końcówce, motorem zmian będą już wygasające dziś wrześniowe serie instrumentów pochodnych. To gwarantuje mocne wahania notowań indeksu WIG20.

 • Amerykańskie indeksy flirtują z rekordami
  Amerykańskie indeksy flirtują z rekordami

  Na Wall Street indeksy ponownie "flirtują" z rekordami. Indeks S&P500 zakończył czwartkową sesję neutralnie, jednak od rekordów dzieli go już zaledwie 0,5 proc.

 • 19 września 2019
  Giełda na czerwono, ale szaleństwo na Idea Banku i Getin Noble Banku trwa
  Giełda na czerwono, ale szaleństwo na Idea Banku i Getin Noble Banku trwa Omawiane walory: , ,

  Fed, dolar i rozczarowujące dane o produkcji przemysłowej popsują sentyment do akcji. W drugiej połowie dnia spadki mogą jeszcze się pogłębić. Na GPW zielonym przyczółkiem pozostają spółki z portfela Leszka Czarneckiego.

 • 18 września 2019
  Decyzja Fed w centrum uwagi, gorąco na Wieltonie i Idea Banku
  Decyzja Fed w centrum uwagi, gorąco na Wieltonie i Idea Banku Omawiane walory: , ,

  Spadek cen ropy na świecie i nadzieje związane z oczekiwaną obniżką stóp procentowych w USA, wspierają w środę nastroje na GPW. Chwilowo, bo o tym, w którym kierunku podążą giełdy w kolejnych dniach, zdecydują wyniki posiedzenia Fed.

 • 17 września 2019
  Ogromna zmienność cen ropy
  Ogromna zmienność cen ropy Omawiane walory: ,

  Po kilku dniach relatywnej siły polskiego parkietu, dziś nadszedł dzień, w którym warszawskie blue chipy złapały wyraźną zadyszkę. WIG20 rozpoczął dzień podobnie jak pozostałe indeksy europejskie (na niewielkich minusach), jednak w kolejnych godzinach sesji sytuacja zaczęła stopniowo się pogarszać. Polski indeks blue chipów zakończył ostatecznie dzień ze zniżką o 1,1 proc. Kolor czerwony pojawił się również w drugiej i trzeciej linii spółek – mWIG40 stracił 0,6 proc., a sWIG80 0,2 proc.

 • Giełdy znów na czerwono, w grze spółki Leszka Czarneckiego
  Giełdy znów na czerwono, w grze spółki Leszka Czarneckiego Omawiane walory: , ,

  Ostrożność inwestorów po weekendowych atakach na rafinerie w Arabii Saudyjskiej oraz wczorajsza realizacja zysków na Wall Street przekłada się na spadki na giełdzie w Warszawie. I jedynie wizja pojawienia się inwestora w Idea Banku ciągnie w górę banki Leszka Czarneckiego.

 • 16 września 2019
  Geopolityka na pierwszym planie
  Geopolityka na pierwszym planie

  W poniedziałek tematem przewodnim na rynkach był atak dronów na saudyjskie rafinerie. Weekendowy incydent, który według wstępnych wyliczeń może w najbliższych tygodniach ograniczyć o ok. 5 proc. światowy poziom produkcji ropy naftowej, skutkował dziś wzrostem cen "czarnego złota" o ponad 10 proc. Wspomniane ataki zwiększyły tym samym ryzyko eskalacji konfliktu w Zatoce Perskiej, co miało swoje odzwierciedlenie w odbiciu cen złota, które ponownie walczy o powrót powyżej bariery 1.500 USD za uncję.

 • Nerwowo na giełdach. PGE w górę po wynikach, a CCC w dół po odcięciu dywidendy
  Nerwowo na giełdach. PGE w górę po wynikach, a CCC w dół po odcięciu dywidendy Omawiane walory: , , , ,

  Rynki finansowe żyją dziś tematem ataku dronów na saudyjskie rafinerie i mocnego skoku cen ropy. Nastroje na giełdach dodatkowo psują rozczarowujące dane makro z Chin. 

 • 13 września 2019
  WIG20 już trzeci dzień walczy o 2.200 pkt., gorąco na Work Service i The Farm 51
  WIG20 już trzeci dzień walczy o 2.200 pkt., gorąco na Work Service i The Farm 51 Omawiane walory: , , , ,

  Warszawska giełda nie wykorzystała luzowania polityki monetarnej przez ECB do wygenerowania mocniejszego ruchu do góry. To zły znak. Szczególnie, że WIG20 od trzech dni nie może wrócić ponad 2.200 pkt. Ryzyko spadków z godziny na godzinę rośnie.

 • 12 września 2019
  EBC wprowadza pakiet stymulacyjny
  EBC wprowadza pakiet stymulacyjny

  Pierwsza faza czwartkowej sesji na GPW miała formę przeczekania przed popołudniowymi rozstrzygnięciami, które miały nadejść ze strony Europejskiego Banku Centralnego. Na wzrost zmienności w samej końcówce wpłynęły również doniesienia Bloomberga, zgodnie z którymi doradcy prezydenta D. Trumpa rozważają zawarcie z Chinami tymczasowego porozumienia, które pozwoliłoby opóźnić wprowadzenie zapowiadanych wcześniej taryf celnych. 

 • LPP i KGHM mocno w górę, ale to ECB zdecyduje o losach sesji
  LPP i KGHM mocno w górę, ale to ECB zdecyduje o losach sesji Omawiane walory: , ,

  Mocne wzrosty LPP, KGHM i Play to za mało, żeby pociągnąć indeksy w górę. Inwestorzy są ostrożni przed posiedzeniem ECB i realizują zyski z ostatnich dni. Nikt nie ma bowiem dziś wątpliwości, że to właśnie od decyzji ECB będzie zależało, jakim wynikiem zakończy się czwartkowa sesja w Warszawie i innych europejskich parkietach.

 • Koniec epoki Mario Draghiego
  Koniec epoki Mario Draghiego Omawiane walory:

  O 13:45 Rada EBC, po raz ostatni pod przywództwem Mario Draghiego ogłosi swoją decyzję na temat dalszego kształtu polityki monetarnej w Europie. Oczekiwania stóp wskazują na cięcie stopy depozytowej o 10-20 pb, ale ważniejsze będzie to, czy ogłoszone zostaną dodatkowe, niestandardowe działania i jak zostanie skonstruowany „tiering”, czyli parasol ochronny, który ma sprawić, że pogłębienie negatywnych stóp procentowych nie okaże się kolejnym uderzeniem w sektor bankowy.

 • 11 września 2019
  Warto inwestować w złoto, gdy kurs jest w korekcie
  Warto inwestować w złoto, gdy kurs jest w korekcie

  W wakacje złoto błyszczało najjaśniej od 6 lat, ale początek września przyniósł przeceny na tym rynku. Mimo tego notowania utrzymują się na poziomie ponad 6 tys. złotych za uncję, a eksperci nie przewidują końca hossy.

 • WIG20 walczy o powrót na 2.200 pkt., w grze Auto Partner i Ciech
  WIG20 walczy o powrót na 2.200 pkt., w grze Auto Partner i Ciech Omawiane walory: ,

  Giełda w Warszawie rośnie 4. sesję z rzędu, a WIG20 jest o krok od zdobycia poziomu 2.200 pkt. Pytanie, czy wzorem zachodnich indeksów, uda mu się odrobić większość lipcowo-sierpniowych strat?

 • 10 września 2019
  WIG20 idzie pod prąd, w grze XTB i spółki Czarneckiego
  WIG20 idzie pod prąd, w grze XTB i spółki Czarneckiego Omawiane walory: , , ,

  Warszawska giełda jest dziś jedną z nielicznych, gdzie indeksy świecą na zielono. Duża w tym zasługa parkietowych lokomotyw z Pekao, Orlenem i PZU na czele. Na szerokim rynku na uwagę zasługują ZM Kania, Elektrobudowa, XTB oraz Idea Bank.

 • 09 września 2019
  BlackRock w Pekao, CBŚ u Kani, a CD Projekt na rekordach
  BlackRock w Pekao, CBŚ u Kani, a CD Projekt na rekordach Omawiane walory: , , ,

  GPW rozpoczęła tydzień z przytupem. WIG20 rośnie dziś o blisko 2 proc. i goni europejskie odpowiedniki, które już odrobiły większość swoich strat z przełomu lipca i sierpnia.

 • 06 września 2019
  Wzrosty made in China, gorąco na kursach Kruka i Kani
  Wzrosty made in China, gorąco na kursach Kruka i Kani Omawiane walory: , , ,

  Decyzja Banku Chin przebudziła WIG20 i w efekcie piątek indeks blue chipów jest jednym z najlepszych w Europie. Od rana na GPW harcują też średniaki i maluchy. Kolejny już dzień gorąco jest na akcjach Ursusa, a także na Kruku, Impelu i ZM Kania.

 • 05 września 2019
  Play hamuje odbicie na WIG20, w grze Ursus i Grupa Azoty
  Play hamuje odbicie na WIG20, w grze Ursus i Grupa Azoty Omawiane walory: , , ,

  Akcje Play tanieją o prawie 13 proc., po tym jak dwóch największych akcjonariuszy zdecydowało się na przyspieszoną sprzedaż sporego pakietu. Wyprzedaż telekomunikacyjnej spółki hamuje odbicie na WIG20. Całość robi niestety słabe wrażenie, a dowiezienie początkowych wzrostów do końca dnia stoi pod znakiem zapytania.

 • 04 września 2019
  Miłe złego początki, w centrum uwagi KGHM, Dino Polska i Ursus
  Miłe złego początki, w centrum uwagi KGHM, Dino Polska i Ursus Omawiane walory: , , , ,

  Giełda w Warszawie rozpoczęła dzień od mocnych wzrostów, reagując na poprawę nastrojów na rynkach globalnych. Jednak z godziny na godzinę nastroje się pogarszają, a w południe z wzrostów nic już nie zostało.

 • Brexitowy pat
  Brexitowy pat

  Wtorkowej sesji na GPW z pewnością nie można zaliczyć do udanych. WIG20 stracił ostatecznie 1,7 proc., mWIG40 0,1 proc., a sWIG80 0,4 proc. Tym samym, polski indeks blue chipów był jednym z najsłabszych na Starym Kontynencie. W najgorszym momencie notowań, WIG20 tracił ponad 2 proc., natomiast największym obciążeniem były akcje PKN Orlen oraz KGHM, które zaliczyły zniżkę odpowiednio o 3 proc. oraz 4,8 proc. Obroty na całym rynku nie zdołały przekroczyć 600 mln zł – jest to wprawdzie wynik nieco lepszy niż w poniedziałek, jednak skala niezmiennie pozostaje wakacyjna.

 • 03 września 2019
  Fala spadków uderzyła w europejskie giełdy, czerwono na KGHM-ie i JSW
  Fala spadków uderzyła w europejskie giełdy, czerwono na KGHM-ie i JSW Omawiane walory: , ,

  Pogorszenie nastrojów na rynkach globalnych sprowadziło warszawską giełdę na ziemię. Po trzech sesjach wzrostów dziś WIG20 zanotował solidną przecenę. Największe spadki zanotowały dziś akcje KGHM, JSW i Orange Polska. 

 • Giełdy ciężko znoszą eskalację wojny handlowej, mocna przecena KGHM i Brand24
  Giełdy ciężko znoszą eskalację wojny handlowej, mocna przecena KGHM i Brand24 Omawiane walory: , ,

  WIG20 traci dziś 2 proc. i jest jednym z najsłabszych indeksów w Europie. Ponad 5-proc. spadki notują akcje KGHM, Orange i JSW.

 • 02 września 2019
  WIG20 nieśmiało kontynuuje wzrosty, w grze Famur i Bloober Team
  WIG20 nieśmiało kontynuuje wzrosty, w grze Famur i Bloober Team Omawiane walory: , , ,

  Po piątkowej euforii emocje nieco opadły. Dzisiejsze niewielkie wahania warszawskich indeksów można tłumaczyć przerwą w handlu na Wall Street. Ciekawiej jest natomiast na spółkach, zwłaszcza tych mniejszych. W centrum uwagi jest m.in. sektor gamingowy z Bloober Team i Ten Square Games na czele.

 • Nadzieja na przełom
  Nadzieja na przełom

  Piątkowa sesja na świecie była przypieczętowaniem zaskakująco dobrego tygodnia. Rynki akcji zademonstrowały optymizm wbrew pogłębiającej się inwersji amerykańskiej krzywej rentowności i wielu przypadkach zakończyły tydzień łączną 5-sesyjną stopą zwrotu na poziomie 2,5-3 proc. W Europie DAX zamknął się o 0,9 proc. wyżej, tym razem wypadając najlepiej w całej stawce. Nad kreską nie zdołała się zamknąć tylko giełda w Mediolanie, gdzie w drugiej połowie dnia następowała ewidentna realizacja zysków po wzrostach związanych z perspektywą utworzenia nowego, mniej populistycznego rządu. 

 • 29 sierpnia 2019
  GPW próbuje podnieść się po nokaucie, w grze Cyfrowy Polsat, PZU i Alior
  GPW próbuje podnieść się po nokaucie, w grze Cyfrowy Polsat, PZU i Alior Omawiane walory: , , ,

  Po środowym nokaucie GPW ma duży problem, żeby szybko stanąć na nogi. Nie pomagają ani wzrosty w Europie ani też lepsze wyniki spółek. To zły prognostyk na przyszłość.

 • Bankowy dramat
  Bankowy dramat Omawiane walory: , ,

  Środowa sesja w Europie i Polsce była prawdopodobnie najbardziej frustrującą w ostatnich tygodniach dla inwestorów na GPW. W temacie wojny handlowej nie widać na razie szans na żadne przełomy, jeżeli już to negatywne (o ile zapowiedziane na początek września amerykańskie cła rzeczywiście wejdą przy podwyższonych stawkach, Chiny zapowiedziały dodatkowe retorsje). Zdecydowanie powiedział to prezydencki doradca, P. Navarro, który stwierdził, że jest „mało prawdopodobne, że szybko się coś wydarzy”.

 • 28 sierpnia 2019
  WIG20 coraz bliżej poziomu 2.000 pkt., w grze Ten Square Games i Ursus
  WIG20 coraz bliżej poziomu 2.000 pkt., w grze Ten Square Games i Ursus Omawiane walory: , , ,

  W środę na europejskich giełdach panują minorowe nastroje. GPW nie jest tu wyjątkiem. WIG20 od okrągłego poziomu 2.000 pkt. dzieli już tylko 70 pkt. Winnych trzeba szukać za oceanem. 

 • 27 sierpnia 2019
  ING BSK: Budżet na 2020 r. oparty na nadmiernie optymistycznych założeniach
  ING BSK: Budżet na 2020 r. oparty na nadmiernie optymistycznych założeniach

  Założenia ustawy budżetowej na 2020 r. bazują na nadmiernie optymistycznych założeniach i w odróżnieniu od lat wcześniejszych porzucono złotą zasadę ostrożnego planowania budżetowego, uważają ekonomiści z ING Banku Śląskiego.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR