X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Komentarze ekspertów

 • 22 marca 2019

  Recesyjne dane makro wystraszyły inwestorów, w grze Alumetal i Qubic Games

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Fatalne odczyty makro z Niemiec, Francji i strefy euro wystraszyły inwestorów. Strach dodatkowo potęguje ryzyko korekty na Wall Street. Ta bitwa jest już dziś przez giełdowe byki przegrana.

 • 21 marca 2019

  Z dużej chmury mały deszcz, gorąco na Ursusie i PKP Cargo

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Zaskakujące wyniki posiedzenia Fed, podobnie jak kolejne dobre dane z polskiej gospodarki, nie wywołały większych emocji na warszawskiej giełdzie. Indeksy stoją w miejscu, a naprawdę gorąco jest tylko na niektórych spółkach. Dziś są to m.in. PKP Cargo, Ursus i Vivid Games.

 • 20 marca 2019

  Niemcy w opałach

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Nastroje na rynkach stały się wczoraj nieco chłodniejsze. Neutralna sesja w USA dała pretekst części rynków azjatyckich do lekkiej korekty. Hang Seng stracił 0,5 proc., Szanghaj zamknął się neutralnie, japońskie Nikkei na niewielkim plusie.

 • Inwestorzy patrzą na Fed. Dino Polska, Atal i Vivid Games w centrum uwagi

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , ,

  W środę lekko zaczerwieniło się na giełdzie w Warszawie. Dobre dane o produkcji przemysłowej w Polsce przegrały z gorszymi nastrojami w Europie. Ostatecznie jednak o wszystkim i tak rozstrzygnie posiedzenie Fed. W oczekiwaniu na nie uwaga inwestorów koncentruje się na akcjach m.in. spółek Dino Polska, Atal, Vivid Games, PHN i Unimot.

 • 19 marca 2019

  Trudna końcówka sesji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Pierwsza połowa wtorkowej sesji na GPW prezentowała się dość obiecująco. Polski indeks blue chipów przebił piątkowy lokalny szczyt na poziomie 2.360 pkt., jednak w okolicach godziny 14:00 obraz rynku uległ diametralnej zmianie. Zaledwie godzina wystarczyła do tego, by WIG20 powrócił w okolice poziomu neutralnego.

 • KGHM i Dino Polska ciągną w górę WIG20. W tle temat obniżenia podatku miedziowego

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Perspektywa obniżenia podatku od kopalin winduje kurs KGHM-u na roczne maksima. Razem z nim rośnie indeks WIG20 i cała warszawska giełda. Pomagają dobre nastroje w Europie. Na szerokim rynku wyróżnia się Dino Polska i spółki publikujące wyniki finansowe. 

 • 18 marca 2019

  Marazm po wygaśnięciu kontraktów

  Opublikowano:

  Weekend nie przyniósł przełomowych dla rynków informacji, co nie przeszkodziło giełdzie w Hong Kongu wzrosnąć w poniedziałek o 1,4 proc., a w Szanghaju o 2,5 proc.

 • CCC i JSW błyszczą w WIG20, w grze także Kruk i Ursus

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , ,

  Lekko zazieleniło się w poniedziałek w Warszawie. Dziś w centrum uwagi są akcje CCC i JSW oraz banki z grupy Leszka Czarneckiego.

 • 15 marca 2019

  Dzień trzech wiedźm zrobił swoje

  Opublikowano:

  Piątkowa sesja z uwagi na rozliczenie marcowej serii kontraktów była wielką niewiadomą. Od samego początku inicjatywę przejęła jednak strona kupująca – wśród spółek reprezentujących polski indeks blue chipów aż siedemnaście podmiotów zanotowało wzrost.

 • Trzy Wiedźmy zdecydują o losach piątkowej sesji, w grze CCC, JSW i XTB

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , ,

  Udana sesja na rynkach w Europie. Ponad 1-proc. wzrosty notują główne indeksy w Paryżu, Warszawie i we Frankfurcie. O losach sesji i indeksu WIG20 zdecydują jednak nie nastroje w Europie czy na Wall Street, ale wygasające marcowe kontrakty terminowe.

 • 14 marca 2019

  Neutralna Europa

  Opublikowano:

  Mogłoby się zdawać, że wraz ze wzrostem zawiłości tematu Brexitu, neutralność rynku europejskiego na kolejne newsy napływające z Wielkiej Brytanii staje się coraz to większa. Czwartkowa sesja na Starym Kontynencie przebiegała w stosunkowo dobrej atmosferze – w momencie pisania komentarza niemiecki DAX zyskuje 0,3 proc., francuski CAC40 0,9 proc., a brytyjski FTSE 0,7 proc. WIG20 zakończył sesję ze wzrostem na poziomie 0,2 proc. Sztuka ta udała się również indeksom mWIG40 oraz sWIG80, które zyskały tyle samo.

 • WIG20 igra z ogniem, w grze Kruk, PlayWay i PMPG

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Kolejny raz działania CBA stają się głównym tematem na warszawskiej giełdzie. Tym razem w odniesieniu do spółki PMPG Polskie Media. 

 • 13 marca 2019

  Duże spółki odkrywają karty, w grze PZU, PGE, Energa i Lotos

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , ,

  Wyniki zdominowały pierwszą część sesji w Warszawie. PZU ciągnie giełdę w górę, PGE, Energa i Lotos ściągają ją w dół, a indeksy pozostają blisko wtorkowego zamknięcia. W drugiej połowie dnia ten układ sił raczej się nie zmieni.

 • 12 marca 2019

  Oczekiwanie na brytyjski parlament

  Opublikowano:

  Drugi tydzień marca rozpoczął się na Wall Street z olbrzymim optymizmem, pomimo turbulencji na akcjach Boeinga, które notowały wczoraj przejściowo dwucyfrowe spadki po katastrofie samolotu Ethiopian Airlines, by ostatecznie zamknąć się 5,3 proc. niżej niż w piątek (dzisiaj ponownie wywierają presję na indeksy, w szczególności DJIA). Ich wpływ na S&P500 został jednak wczoraj zrównoważony z olbrzymią nawiązką przez sektor technologiczny, wiedziony przez Apple, wzrosty na NASDAQ wyniosły 2 proc. Otworzyło to pole do silnych zwyżek w Azji, Hang Seng zyskał 1,5 proc., Shanghai Composite 1,1 proc., a Nikkei 225 1,8 proc. 

 • Lekkie wzrosty na GPW, miedź ciągnie w górę KGHM

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Odbicie na Wall Street oraz nowe zapisy w umowie ws. brexitu to główne czynniki napędzające wtorkowe wzrosty na giełdach. Na GPW w centrum uwagi są dziś akcje KGHM-u i Mirbudu.

 • 11 marca 2019

  Europa żyje tematem fuzji Deutsche Banku i Commerzbanku, w grze Grupa Azoty i Torpol

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  Nadzieje na wzrostowe odbicie na Wall Street oraz spekulacje odnośnie połączenia Deutsche Banku i Commerzbanku wspierają nastroje na europejskich giełdach. Korzysta na tym WIG20. Jednocześnie rozpoczęła się realizacja zysków na sWIG80.

 • 08 marca 2019

  Wyprzedaż w Azji odbija się czkawką giełdom w Europie, w grze Idea Bank i Kruk

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Warszawska giełda rozpoczyna ostatnią sesję w tym tygodniu od spadków. Inwestorów wystraszyła fala wyprzedaży na globalnych rynkach akcji, niepokojące dane z Chin, a także kolejne rozczarowujące dane z niemieckiej gospodarki. 

 • 07 marca 2019

  EBC jednak zaskoczył

  Opublikowano:

  Wcześniejsze plotki dotyczące uruchomienia kolejnej rundy TLTRO okazały się być prawdziwe. 

 • ECB w centrum uwagi. Enea w dół, Dom Development i Budimex w górę

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Energetyka odrabia straty, budowlanka jest najwyżej od pół roku, a najsłabiej spisują się spółki spożywcze. Tak w dużym skrócie wygląda dziś sesja na GPW. O jej losach natomiast zdecydują rynki globalne i reakcja inwestorów na wyniki posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego.  

 • 06 marca 2019

  Energetyka ponownie w odwrocie, w grze Eurocash i Braster

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , ,

  Środowe zachowanie warszawskich indeksów może potęgować wrażenie, że na rynku nic się nie dzieje. Wręcz przeciwnie. Jest dużo ciekawiej niż wczoraj. Ponownie gorąco jest na spółkach energetycznych. W centrum uwagi jest też Eurocash, Braster i Ursus.

 • 05 marca 2019

  W Europie trwa sesja widmo, w grze Play, Ursus i Eurocash

  Opublikowano:

  Wtorkowy handel na europejskich giełdach nie przynosi żadnych rozstrzygnięć. Niskie obroty i symboliczne zmiany to sygnał, że inwestorzy wolą chuchać na zimne i czekają z decyzjami na otwarcie sesji na Wall Street. 

 • 04 marca 2019

  Alergia złota na wzrosty rentowności

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W poniedziałek WIG20 dzielnie walczył do samego końca, jednak słabość sektora energetycznego ostatecznie przesądziła o niekorzystnym zakończeniu sesji. Wśród polskich blue chipów największą ujemną kontrybucję do indeksu wniosła PGE (-5,8 proc.), która w piątek po sesji opublikowała gorsze od oczekiwań szacunkowe wyniki za 2018 r.

 • Energetyka topi WIG20, gwałtowna wyprzedaż akcji Medicalgorithmics

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , ,

  Warszawska giełda jest dzisiaj jednym z niewielu czerwonych punktów na mapie Europy. W wypadku polskich blue chipów słaba forma to efekt kilkuprocentowych spadków na kursach akcji PGE, Energi i Tauronu.

 • 01 marca 2019

  sWIG80 najwyżej od 5 miesięcy, w tle wyniki spółek i fatalne dane z polskiego przemysłu

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , ,

  Dobre nastroje w Europie udzielają się rodzimym inwestorom, którzy w piątek kupują akcje, pomimo rozczarowujących danych z polskiego przemysłu. W centrum uwagi są wyniki spółek, ich plany dywidendowe i przyszłe zmiany w indeksach.

 • 28 lutego 2019

  Prognozy na marzec dla warszawskiej giełdy

  Opublikowano:

  Jeśli rozmowy na linii USA-Chiny nie zakończą się zawarciem długo oczekiwanego porozumienia, marzec przyniesie pierwszą w tym roku głębszą korektę. W najbliższym miesiącu warszawski rynek będzie żył wynikami finansowymi spółek, kampanią wyborczą oraz roszadami w indeksach.

 • GPW na przekór Europie, Alior, Kernel i Eurocash rosną po wynikach

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Wzrosty akcji CD Projekt utrzymują WIG20 na powierzchni, pomimo nie najlepszych nastrojów na innych europejskich parkietach. To krucha stabilizacja, która w jednej chwili może przerodzić się w spadki. Na GPW brylują spółki publikujące wyniki i firmy z portfela Leszka Czarneckiego.

 • 27 lutego 2019

  Indeksy w całej Europie świecą na czerwono, gorąco na LC Corp, Amice i Budimeksie

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Środowe spadki na GPW korespondują z zachowaniem pozostałych europejskich giełd i kontraktami terminowymi na amerykańskie indeksy. Dziś w centrum uwagi są wyniki Budimeksu i Amiki oraz zaskakująco wysokie obroty na LC Corp.

 • 26 lutego 2019

  Brexit jeszcze nie teraz?

  Opublikowano:

  Na wtorkowej sesji niewiele pozostało z wczorajszego optymizmu, który był efektem przedłużenia przez D. Tumpa rozmów handlowych z Chinami. Wygląda na to, że pomimo wciąż sporych różnic pojawiających się w negocjacjach na linii USA-Chiny, obie strony osiągną przynajmniej tymczasowe porozumienie. Temat ten obok rewizji polityki Rezerwy Federalnej w styczniu oraz w lutym najbardziej stymulował wzrost na globalnych rynkach akcyjnych. Nie powinny zatem dziwić obawy niektórych analityków oraz inwestorów, według których bliżej nam obecnie do drugiej części słynnego powiedzenia kupuj plotki, sprzedawaj fakty.

 • Czerwono na GPW, w grze Pekao, Idea Bank i Eko Export

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Realizacja zysków po publikacji wyników finansowych przez Pekao i aresztowania byłych pracowników Idea Banku zdominowały wtorkowy poranek na GPW. A to wszystko w otoczeniu przeceny na pozostałych europejskich parkietach.

 • 25 lutego 2019

  KNF: Zmiany ceny przed rozpoczęciem zapisów w wezwaniu mogą być manipulacją

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zmiany ceny, jakie dokonywane są przed rozpoczęciem przyjmowania zapisów, kiedy akcjonariusze nie mają możliwości złożenia zapisu sprzedaży, mogą być oceniane jako manipulacja, podała Komisja Nadzoru Finansowego.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku