X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Komentarze ekspertów

 • 19 października 2018

  Komentarz posesyjny: WIG20 nie poddał się. Nadchodzący tydzień kluczowy?

  Opublikowano:

  Po czwartkowej sesji za oceanem teoretycznie mogliśmy spodziewać się równie kiepskiej sesji w Azji – tym razem rzeczywistość okazała się być nieco inna.

 • Powrót spadków na giełdach, czerwony PGNIG, Lotos i Orbis

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , ,

  Silne spadki wróciły na Wall Street, na rynkach ponownie pojawił się strach o Włochy, a wzrost gospodarczy w Chinach okazał się niższy od prognoz. W takich warunkach spadki na GPW nie mogą dziwić. W WIG20 mocno traci PGNIG i Lotos, a na szerokim rynku negatywnie wyróżnia się Orbis oraz spółki Leszka Czarneckiego.

 • Kuczyński: Zmienność króluje na giełdach akcji

  Opublikowano:

  Wall Street w czwartek nie miała wielu czynników, które mogłyby ją popchnąć w jakimś kierunku. Przecena chińskich akcji niespecjalnie trapiła amerykańskich graczy, a spokojna Europa (przed rozpoczęciem sesji w USA) mogła nawet delikatnie pomagać bykom. Okazało się jednak, że zmienność nadal króluje na rynkach, a ich zachowanie nie było łatwe do zrozumienia (mimo, że zgodnie ze starym żartem wytłumaczyć to było można).

 • 18 października 2018

  Mieszane nastroje w Warszawie, pozytywnie wyróżniają się spółki energetyczne

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , ,

  Czwartkowy poranek przynosi mocne wzrosty spółek z branży energetycznej. To jednak za mało, żeby pociągnąć mocniej do góry cały rynek. Konieczna jest zdecydowana poprawa globalnych nastrojów.

 • Kuczyński: Konsolidacja na Wall Street

  Opublikowano:

  Na Wall Street po zakończonej w szampańskich nastrojach sesji wtorkowej w środę nie należało oczekiwać drastycznej zmiany nastrojów. Najbardziej prawdopodobna była stabilizacja albo nawet niewielki wzrost indeksów.

 • 17 października 2018

  Dobry start sesji na GPW, w południe WIG20 ugiął się pod ciężarem Europy

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Środowa sesja na GPW rozpoczęła się od wzrostów indeksów, jednak pogarszające się od rana nastroje na europejskich parkietach szkodzą również giełdzie w Warszawie. Doświadczają tego przede wszystkim duże spółki. W południe WIG20 notowany był już pod kreską.

 • Kuczyński: Giełdy przypomniały sobie o sezonie raportów kwartalnych

  Opublikowano:

  Wall Street we wtorek jak zwykle niespecjalnie sugerowała się poprawą nastrojów w Europie. Ono pojawiło się najpewniej tylko z powodu perspektywy porozumienia w sprawie Brexitu, co według mnie powinno raczej z powodu Włoch niepokoić. Potem zakończenie sesji w Europie wynikało już od zachowania Wall Street, a nie odwrotnie.

 • 16 października 2018

  Komentarz posesyjny: Risk on

  Opublikowano:

  Wtorkowa sesja przyniosła nam kolejną próbę uspokojenia nastrojów po zeszłotygodniowym załamaniu.  

 • GPW na zielono, mocna enrgetyka, CCC, KGHM i CD Projekt

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , , , ,

  Poprawa nastrojów na globalnych rynkach akcji, wspierane nadziejami na wzrosty na Wall Street, pomaga giełdzie w Warszawie. Rosną wszystkie indeksy. W centrum uwagi znalazły się przede wszystkim akcje CCC, PGE, CD Projekt, PKO BP i KGHM.

 • Surowce: Złoto uwalnia się z kilkutygodniowej konsolidacji

  Opublikowano:

  Cena złota w relacji do dolara amerykańskiego wzrastała w ubiegłym tygodniu, co doprowadziło do zamknięcia w piątek ponad górnym ograniczeniem zakresu wypadającym w obrębie poziomu 1212. Wraz z ubiegłotygodniowym wybicie na rynek powróciła zmienność, której brakowało w trakcie kilkutygodniowej konsolidacji. 

 • Kuczyński: Nieudana kontynuacja odbicia na Wall Street

  Opublikowano:

  W USA w poniedziałek problemy Europejczyków nie musiały wpłynąć na zachowanie Wall Street. W Europie wynik wyborów lokalnych w Bawarii oraz nieudane rozmowy w sprawie Brexitu od rana szkodziły obozowi byków. Dziwić tylko mogło, że umacniało się euro. Zresztą już w okolicach pobudki w USA nastroje w Europie zaczęły się szybko poprawiać, co stwarzało bazę do kontynuacji amerykańskiego odbicia.

 • 15 października 2018

  Komentarz posesyjny: napięcie nie znika

  Opublikowano:

  Drugą połowę października rozpoczęliśmy od spadków, które opanowały główne parkiety azjatyckie. Hang Seng spadł o -1,4 proc., japoński Nikkei o -1,9 proc. natomiast chiński Shanghai Composite o -1,5 proc. Gorsze nastroje siłą rzeczy pojawiły się również w pierwszej fazie sesji europejskiej.

 • Powrót spadków na GPW, odbija tylko sWIG80

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Trzeci tydzień października na giełdzie w Warszawie rozpoczął się spadkami. Tracą głównie największe spółki. Duże nagromadzenie w tym tygodniu potencjalnych impulsów sprawia, że trudno już teraz wyrokować, czy tydzień zakończy się spadkami indeksów, czy może w kolejnych dniach sytuacja się poprawi.

 • Kuczyński: Oczekiwane odbicie zmaterializowało się

  Opublikowano:

   Wall Street w piątek musiała pokazać, że dwie sesje dużej podaży z pokonaniem linii trendu i średniej 200. sesyjnej to zdecydowanie za dużo. Wszystko przed sesją (również zachowanie giełd europejskich) sygnalizowało, że nadchodzi spore odbicie. Nie wiadomo tylko było jak mocne ono będzie.

 • 12 października 2018

  Komentarz posesyjny: chwila oddechu

  Opublikowano:

  Pomimo bardzo słabej wczorajszej sesji w USA (S&P500 straciło -2,1 proc.) giełdy azjatyckie zdołały przerwać choć na chwilę październikowe załamanie. Hang Seng zyskał finalnie +2,1 proc., ale już w Japonii zwyżka była znacznie skromniejsza (+0,5 proc.). Oczywiście nie zmienia to niczego z perspektywy technicznej, odreagowanie pod koniec tragicznego dla rynków tygodnia nie jest niczym niezwykłym.

 • Zmiana nastrojów na GPW, w grze CD Projekt i AmRest

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Piątek przynosi silną poprawę nastrojów na światowych giełdach, gdzie rozpoczęła się gra pod odbicie na Wall Street. GPW nie jest tu wyjątkiem. Zyskują przede wszystkim duże spółki z CD Projektem na czele. Gorąco jest też na akcjach AmRestu.

 • 11 października 2018

  Komentarz posesyjny: Krajobraz po tąpnięciu

  Opublikowano:

  Na globalnych rynkach tąpnęło i co ciekawe, spadek ten nie został poprzedzony bezpośrednio żadnym istotnym wydarzeniem, które w normalnych warunkach spowodowałoby zniżki na tak głęboką skalę. Jednak czy na pewno?

 • Surowce: Tąpnięcie na rynku ropy

  Opublikowano:

  Obawy o nasilenie się wojny handlowej na linii Stany Zjednoczone-Chiny oraz spadki na światowych giełdach, które spowodowały, odbiły się także na wykresie ropy. 

 • Rzeź na giełdach, WIG20 próbuje odrabiać straty

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Fala gwałtownej wyprzedaży przetoczyła się przez globalne rynki akcji. Indeks WIG20, który spadł na otwarciu, próbuje się jej oprzeć. Atak popytu może jednak okazać się falstartem.

 • Złoty pozostaje relatywnie stabilny w obliczu spadków w USA

  Opublikowano:
 • 10 października 2018

  Komentarz posesyjny: Złowrogi obraz rynku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Rozpoczęta z początkiem miesiąca korekta na światowych rynkach akcji trwała dziś w najlepsze. Wprawdzie najważniejsze azjatyckie giełdy (Tokio, Hong Kong, Szanghaj) krążyły wokół zera, ale już Europa otworzyła się na solidnych minusach, a sytuacja pogarszała się z każdą godziną.

 • WIG20 mocno w dół, mWIG40 koryguje spadki

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , , , , ,

  Po jednodniowej przerwie WIG20 wraca do spadków. W dół ciągnie go bardzo słabo spisujący się ostatnio CD Projekt, a także PKO BP, PKN Orlen i PGNIG. Na szerokim rynku gorąco jest m.in. na Qumaku i Kruku.

 • Wyhamowanie wzrostów dolara wsparło złotego

  Opublikowano:
 • 09 października 2018

  Surowce: Notowania ropy próbują powrócić do wzrostów

  Opublikowano:
 • Mocne odbicie na WIG20, wciąż gorąco na CD Projekt

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , , , ,

  Wtorkowa sesja na giełdzie w Warszawie rozpoczęła się od silnego odbicia indeksu WIG20, który dzień wcześniej zaliczył spadek o 1,77 proc. Niestety w obliczu narastającej awersji do ryzyka szanse na trwały powrót wzrostów są niewielkie.

 • 08 października 2018

  Co zrobili przedstawiciele Abrisu w radzie nadzorczej, żeby uniknąć katastrofy GetBacku?

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Niespotykana bierność Abrisu w radzie nadzorczej doprowadziła do wybuchu największej afery w historii polskiego rynku kapitałowego. Do dziś akcjonariusze GetBacku nie usłyszeli od członków nadzoru, co dokładnie zrobili by uniknąć katastrofy.

 • Chiny, Włochy i CD Projekt psują nastroje na GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , ,

  Gwałtowne pogorszenie nastrojów na globalnych rynkach akcji, za którym stoją Chiny i Włochy, w połączeniu z ogólną słabością GPW i przeceną CD Projektu, nie pozwalają na optymizm. Ani dziś, ani też w kolejnych dniach.

 • Nadal rosną rentowności obligacji

  Opublikowano:

  W piątek na zachowanie Wall Street mógł wpłynąć przede wszystkim rynek obligacji, czyli ich rentowność. Na zachowanie tego rynku wpłynąć zaś powinien był miesięczny raport z rynku pracy, który został opublikowany (jak zwykle w pierwszy piątek miesiąca). Nie do końca tak się stało.

 • Czy awans polskiej giełdy w FTSE Russell podbije notowania polskich spółek?

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Obecność GPW w indeksie FTSE Russell może mieć wpływ na wzrost notowań polskich spółek. Nie należy jednak oczekiwać, że stanie się to szybko.

 • 05 października 2018

  Komentarz posesyjny: Zaburzony obraz amerykańskiego rynku pracy

  Opublikowano:

  Wprawdzie przebieg piątkowej sesji europejskiej był spokojniejszy niż w dniu poprzednim, niemniej jednak większość parkietów na Starym Kontynencie ponownie notowała spadki na poziomie przekraczającym 0,5 proc. Od tej reguły nie uwolnił się WIG20, który również niemal przez cały dzień świecił na czerwono.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku