Komentarze ekspertów

 • 18 czerwca 2021
  Trzy wiedźmy szykują się do tańca na GPW. KGHM drożeje po odcięciu dywidendy
  Trzy wiedźmy szykują się do tańca na GPW. KGHM drożeje po odcięciu dywidendy Omawiane walory: , , , , ,

  Wszystko, co najciekawsze na GPW, dopiero może się wydarzyć. Wygasające w piątek czerwcowe serie kontraktów mogą ożywić tę dość senną w pierwszej połowie dnia sesję na warszawskiej giełdzie. Szczególnie dotyczy to blue chipów.

 • Niespójna reakcja na posiedzenie FOMC
  Niespójna reakcja na posiedzenie FOMC
  zokujące dla niektórych, ale zbieżne z naszymi prognozami może być, że w obecnym otoczeniu, gdy DJIA stracił 0,62 proc., a S&P500 0,04 proc., NASDAQ zyskał 0,87 proc. Cała reakcja na czerwcowe posiedzenie Fed jest dla nas bardzo mocnym sygnałem, że choć media i większość analityków jeszcze tego nie zauważyli, historia „wielkiej rotacji” straciła cały impet i do podtrzymania życia potrzebne byłyby jej dalsze wyraźne wzrosty cen surowców i rentowności.
 • 17 czerwca 2021
  Fed daje znak, że widzi inflację
  Fed daje znak, że widzi inflację
  Nowy konsensus członków FOMC zakłada dwie podwyżki do końca 2023 r. Co najmniej jedną widzi 13 z 18 członków, podczas gdy w marcu było ich siedmiu. Wciąż, prognoza tego, co Komitet będzie robił za dwa lata ulegnie zmianom jeszcze zapewne kilkukrotnie.
 • 16 czerwca 2021
  Świat wstrzymuje oddech przed decyzją FOMC, w grze CD Projekt i CCC
  Świat wstrzymuje oddech przed decyzją FOMC, w grze CD Projekt i CCC Omawiane walory: , ,

  Sesja na GPW rozpoczęła się od sporych wahań na akcjach CD Projektu, co odcisnęło swe piętno na porannych notowaniach WIG20. Druga połowa dnia może jednak być już zdominowana przez wyczekiwanie na wieczorne wyniki posiedzenia FOMC.

 • 15 czerwca 2021
  CD Projekt walczy o powrót powyżej 200 zł, w grze także KGHM i Allegro
  CD Projekt walczy o powrót powyżej 200 zł, w grze także KGHM i Allegro Omawiane walory: , ,

  Wzrosty na otwarciu, a później obniżanie lotów i w efekcie zejście indeksów poniżej kreski. Giełdzie w Warszawie wyraźnie brakuje impulsów mogących pociągnąć ją w górę. Samo dobre zachowanie CD Projektu to za mało. Szczególnie, jak traci większość spółek z KGHM na czele.

 • NASDAQ wraca do formy
  NASDAQ wraca do formy
  Wydaje się, że krok po kroku powracamy do środowiska, w którym zachowanie surowców i długu musi być mocno proinflacyjne, by wykupione po 1Q2021 spółki value mogły rywalizować ze wzrostowymi. Jest to coś, co musiało się wydarzyć, zważywszy, że z historycznego punktu widzenia rentowności pozostają bardzo niskie, a ceny wielu surowców najwyższe od kilku lub kilkunastu lat, co samo w sobie czyni pewność dalszych wzrostów znacznie bardziej wątpliwą niż niektórzy chcieliby przedstawiać.
 • 14 czerwca 2021
  Wzrosty na giełdach z FOMC w tle. Dino odbija, podwójne dno na CD Projekcie
  Wzrosty na giełdach z FOMC w tle. Dino odbija, podwójne dno na CD Projekcie Omawiane walory: , , ,

  Zazieleniło się w poniedziałek na warszawskiej giełdzie. Wzrosty mogłyby być jeszcze większe, gdyby elementu niepewności nie wprowadzało środowe posiedzenie FOMC.

 • Bez podwyżek w Polsce w najbliższym czasie
  Bez podwyżek w Polsce w najbliższym czasie
  Gorsza kondycja GPW mogła być związana z silnym ruchem na walucie, w trakcie i po konferencji A. Glapińskiego EUR/PLN osłabiał się, przejściowo naruszając poziom 4,50. Prezes NBP wykluczył podwyżki stóp w najbliższym czasie, sugerując, że przestały być one całkowicie wykluczone przed końcem kadencji RPP, ale wciąż są scenariuszem uwarunkowanym spełnieniem założeń, które zostaną wkrótce zdefiniowane w forward guidance Rady.
 • 11 czerwca 2021
  Korekcyjne nastroje w Warszawie, w centrum uwagi spółki gamingowe
  Korekcyjne nastroje w Warszawie, w centrum uwagi spółki gamingowe Omawiane walory: , , ,

  Korekcyjne nastroje zdominowały pierwszą połowę piątkowej sesji. W pierwszej połowie dnia opierał się im jedynie mWIG40, którego na plusach utrzymywało dobre zachowanie m.in. Ten Square Games. Dziś w centrum uwagi znalazły się też inne spółki gamingowe.

 • Pięć procent inflacji w USA
  Pięć procent inflacji w USA
  Większość rynków azjatyckich dziś rośnie, notowania kontraktów futures są lekko pozytywne. Wprawdzie w Kornwalii trwa szczyt G7, ale rozmowy będą poświęcone głownie dostarczeniu szczepionek do biedniejszej części świata i nie powinny mieć dużego wpływu na rynki. Krótko mówiąc, zapowiada się kolejny spokojny dzień.
 • 10 czerwca 2021
  Inflacja w USA i ECB w centrum uwagi, Tauron i Agora wracają do wzrostów
  Inflacja w USA i ECB w centrum uwagi, Tauron i Agora wracają do wzrostów Omawiane walory: , ,

  To, co dziś dla rynków akcji będzie najważniejsze, wydarzy się w drugiej połowie dnia. Wtedy też rozstrzygną się losy czwartkowej sesji na warszawskiej giełdzie. Wszystko co jest przed, mało się liczy.

 • Posiedzenie EBC przed nami
  Posiedzenie EBC przed nami
  Media ekonomiczne w USA są zaprzątnięte kolejnym wzrostem aktywności Redditowych traderów, który poza GameStop i AMC dotknął w ostatnich dniach notowań takich spółek jak GEO Group, ContextLogic czy Clover Health. O równie spektakularne akcje jak w styczniu będzie jednak znacznie ciężej.
 • 09 czerwca 2021
  Na GPW cisza przed burzą, w grze CD Projekt i Prairie Mining
  Na GPW cisza przed burzą, w grze CD Projekt i Prairie Mining Omawiane walory: , , , ,

  W środę małe i średnie spółki idą nieśmiało w górę, a duże zmagają się z korektą. W centrum uwagi znalazły się m.in. akcje spółek Prairie Mining, CD Projekt, Inter Cars, czy Farm51.

 • Świat na zero, Polska pod lekką presją
  Świat na zero, Polska pod lekką presją
  Ani neutralna sesja azjatycka ani notowania kontraktów futures nie sugerują przerwania w godzinach porannych letargu. Na nieco większą zmienność będzie zapewne trzeba zaczekać do jutrzejszego posiedzenia EBC i publikacji CPI z USA.
 • 08 czerwca 2021
  Warszawska giełda dojrzała do korekty, tanieją banki i KGHM
  Warszawska giełda dojrzała do korekty, tanieją banki i KGHM Omawiane walory: , , ,

  Giełdowe niedźwiedzie wreszcie doczekały się korekty na GPW. Rynek w dół ciągnie sektor bankowy i KGHM. Na szerokim rynku wyróżnia się Radpol i Mabion.

 • Janet Yellen nie boi się inflacji
  Janet Yellen nie boi się inflacji
  Po powrocie z Londynu ze szczytu G7 Janet Yellen oceniła porozumienie podatkowe jako „wskrzeszenie multilateralizmu”, ale ponownie też zaprezentowała opinię, że stymulacja fiskalna (tym razem w postaci wartego 4 bln USD planu odbudowy infrastruktury) powinna być kontynuowana, nawet gdyby miała wywołać inflację i „nieco wyższe stopy procentowe”. Sekretarz Skarbu jest właściwie jedyną osobą z czołówki globalnych finansów, która tak zdecydowanie wypowiada się na temat nieszkodliwości widocznego w tym roku wzrostu cen dóbr konsumpcyjnych.
 • 07 czerwca 2021
  WIG jest już o krok od rekordu wszech czasów, w grze CI Games i JSW
  WIG jest już o krok od rekordu wszech czasów, w grze CI Games i JSW Omawiane walory: , ,

  Z każdą minutą poniedziałkowych notowań nastroje na GPW systematycznie się poprawiają, a parkiet przy ulicy Książęcej jest jednym z najmocniejszych w Europie. Na tle rynku wyróżniają się akcje JSW i CI Games, które nie tylko mocno rosną, ale towarzyszą temu duże obroty.

 • Krok milowy w stronę opodatkowania korporacji
  Krok milowy w stronę opodatkowania korporacji
  Tematem dnia jest wstępne porozumienie krajów G7 w kwestii opodatkowania korporacji na poziomie co najmniej 15 proc., które być może jest krokiem milowym w kwestii wyegzekwowania jakichkolwiek pieniędzy m.in. od firm technologicznych, ale w praktyce musi zostać zaakceptowane przez zupełnie inną pulę krajów.
 • 02 czerwca 2021
  Mabion wciąga sWIG80 na 14-letnie rekordy, w grze CD Projekt, Asseco Poland i Kruk
  Mabion wciąga sWIG80 na 14-letnie rekordy, w grze CD Projekt, Asseco Poland i Kruk Omawiane walory: , , , , ,

  Kolejna zielona sesja w Warszawie. Chociaż bez fajerwerków. sWIG80 poprawia 14-letnie rekordy, podczas gdy pozostałe indeksy notowane są na małych plusach. Gorąco jest na akcjach spółek: Mabion, CD Projekt, Asseco i Kruk.

 • Pora na realizację zysków na GPW?
  Pora na realizację zysków na GPW?
  W Warszawie być może też przychodzi moment zawahania przed kontynuacją hossy, która w ciągu ostatnich dwóch tygodni funkcjonowała w dużym oderwaniu od otoczenia zewnętrznego
 • 01 czerwca 2021
  Przecena CD Projektu nie zatrzymała WIG20, w grze Mercator i KGHM
  Przecena CD Projektu nie zatrzymała WIG20, w grze Mercator i KGHM Omawiane walory: ,

  Giełda w Warszawie kontynuuje wzrosty. Przede wszystkim indeks WIG20, który większą wagę przykłada do mocnych odczytów indeksów PMI niż do rozczarowujących wyników kwartalnych CD Projektu.

 • Ropa na szczytach przed posiedzeniem OPEC
  Ropa na szczytach przed posiedzeniem OPEC
  Optymizm co do perspektyw gospodarki, nie do końca widoczny na giełdach, jest natomiast dyskontowany przez surowce. Ceny ropy brent przekroczyły 70 USD/b i podchodzą do kolejnego testu strefy, która do tej pory zatrzymywała wzrosty. Po cichu, i wciąż z dala od zainteresowania inwestorów indywidualnych z połowy ubiegłego roku, do blisko pięciomiesięcznych maksimów wzrosły notowania złota, które znalazło się już na dodatnich poziomach YTD.
 • 31 maja 2021
  GPW silna przed senną końcówką maja
  GPW silna przed senną końcówką maja
  Spadkowa sesja w Azji powoduje, że notowania kontraktów futures na indeksy europejskie znajdują się na lekkich minusach, ale zapewne czeka nas senna sesja, w której udziału nie weźmie Londyn i Nowy Jork.
 • 28 maja 2021
  Indeksy coraz wyżej, w grze CD Projekt, Biomed-Lublin i Kęty
  Indeksy coraz wyżej, w grze CD Projekt, Biomed-Lublin i Kęty Omawiane walory: , , , , ,

  Kolejna wzrostowa sesja w Warszawie. WIG20 wyznacza nowe 1,5-roczne maksima. Rynkowy optymizm jest również widoczny na pozostałych indeksach. W centrum uwagi jest CD Projekt, PKO BP i KGHM, a także tracący po wynikach Biomed oraz Kęty, od których została odcięta dywidenda.

 • CD Projekt i banki wiodą WIG20 wyżej
  CD Projekt i banki wiodą WIG20 wyżej

  Notowania kontraktów futures sugerują lekkie wzrosty po otwarciu w Europie. Wśród dzisiejszych danych najważniejszymi będą bazowe PCE (preferowana miara inflacji Fed) i Chicago PMI, prezydent Biden ma zaprezentować też projekt budżetu.

 • 27 maja 2021
  WIG zbliża się do historycznych rekordów, w grze CD Projekt, PZU i Esotiq
  WIG zbliża się do historycznych rekordów, w grze CD Projekt, PZU i Esotiq Omawiane walory: , ,

  Optymistycznie zrobiło się na giełdzie w Warszawie. Indeksy mWIG40, WIG20 i WIG testują wielomiesięczne maksima. Ten ostatni dzieli niespełna 5 proc. od historycznych rekordów. Cieszy również silny wzrost CD Projektu, który przez ostatnie 3,5 miesiąca mocno ciążył indeksowi WIG20.

 • 26 maja 2021
  WIG20 najwyżej od stycznia 2020 r., zielono przede wszystkim na Pepco, PGE i Tauronie
  WIG20 najwyżej od stycznia 2020 r., zielono przede wszystkim na Pepco, PGE i Tauronie Omawiane walory: , , , , , ,

  Udany debiut Pepco na GPW, mocna energetyka, przecena na Mo-Bruku i WIG20 najwyżej od stycznia 2020 - tak w dużym skrócie prezentowało się dzisiejsze przedpołudnie na warszawskiej giełdzie.

 • 25 maja 2021
  WIG20 słabnie z każdą godziną, KGHM i PGE w centrum uwagi
  WIG20 słabnie z każdą godziną, KGHM i PGE w centrum uwagi Omawiane walory: , , , , ,

  Wtorkowa sesja na GPW rozpoczęła się od wzrostów, ale z każdą godziną nastroje pogarszają się. WIG20 w dół ciągnie KGHM. Cały czas gorąco jest wokół PGE. W centrum uwagi znalazły się też akcje Trakcji, Kruka, AB, CI Games.

 • Awersja do ryzyka spada
  Awersja do ryzyka spada
  S&P500 wzrósł wczoraj o 1 proc., a NASDAQ o 1,4 proc., tworząc pole do dzisiejszych silnych zwyżek w Azji i perspektywy dobrego otwarcia w Europie.
 • 24 maja 2021
  Sesja pod znakiem realizacji zysków na akcjach banków, w grze także Kruk i PGE
  Sesja pod znakiem realizacji zysków na akcjach banków, w grze także Kruk i PGE Omawiane walory: , , , , ,

  Zamknięte z powodu święta niektóre europejskie parkiety (m.in. giełda we Frankfurcie) rzutują na ograniczenie zmienności na warszawskiej giełdzie. Wyróżniają się jedynie spółki publikujące wyniki, PGE i banki, na których rozpoczęła się realizacja zysków.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR