X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Komentarze ekspertów

 • wczoraj

  Najlepszy styczeń od 1987 roku?

  Opublikowano:

  Czwartkowa sesja w USA zdominowana była przez temat amerykańsko-chińskich negocjacji. Artykuł z Wall Street Journal o tym, że S.Mnuchin, amerykański sekretarz skarbu, planuje zniesienie ceł nałożonych na Chiny w celu ułatwienia rozmów wywołał falę optymizmu, przerwaną przez stanowcze dementi. W końcówce sesji indeksy jednak ponownie odbiły, a dziś toczą walkę o zamknięcie powyżej kluczowego oporu - 2.650 pkt. na S&P500.

 • WIG20 oddaje zyski, gorąco na Getin Noble Banku i Idea Banku

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Nadzieje na przyszłe porozumienie handlowe USA i Chin ponownie zazieleniło giełdy. Początkowo skorzystała na tym też GPW, ale później rozczarowujące dane z polskiej gospodarki i strach przed korektą na Wall Street zredukowały zyski. 

 • 17 stycznia 2019

  Korekta czai się za rogiem?

  Opublikowano:

  Dobra passa amerykańskich indeksów w trudnym otoczeniu pod względem napływających informacji politycznych i gospodarczych budzi wśród inwestorów coraz to większe zdumienie, a zarazem obawy. Czy słusznie?

 • WIG20 stąpa po kruchym lodzie, w grze JSW i Orange Polska

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  W czwartek warszawskie indeksy notują symboliczne wzrosty. Niestety, słabsze nastroje w Europie i ryzyko realizacji zysków na Wall Street, nie dają nadziei na pozytywny finał sesji.

 • Kolejne historyczne rekordy cen palladu

  Opublikowano:

  O ile na rynkach złota, srebra i platyny w ostatnim czasie trwa konsolidacja, to na wykresie palladu trwa szarża strony popytowej. Notowania tego kruszcu od początku roku zwyżkują już o niemal 9 proc., pobijając kolejne historyczne rekordy. Obecnie notowania palladu przekraczają poziom 1.370 USD za uncję. Oznacza to, że od momentu dotarcia do lokalnego minimum w sierpniu ubiegłego roku, cena palladu zwyżkowała o ponad 60 proc., a w grudniu cena tego kruszcu wyprzedziła cenę złota po raz pierwszy od 16 lat.

 • 16 stycznia 2019

  Koniec premier May?

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Wtorkowe głosowanie w brytyjskiej Izbie Gmin zakończyło się historyczną w swojej skali porażką premier T.May, która przegrała je 230 głosami, tak jak sugerowały weekendowe analizy.

 • Z dużej chmury mały deszcz, w centrum uwagi afera korupcyjna w KGHM-ie

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Odrzucenie umowy ws. brexitu nie wywołało trzęsienia ziemi na giełdach. Temat chwilowo jest zamknięty. Teraz uwaga rodzimych inwestorów skoncentruje się przede wszystkim na sezonie wyników w USA, a dodatkowymi impulsami będą doniesienia ze spółek. Jak chociażby to o agentach CBA w KGHM-ie.

 • Po głosowaniu ws. Brexitu funt w górę, stabilizacja EUR/PLN

  Opublikowano:

  Środowy poranek przynosi konsolidację notowań złotego wobec głównych walut na poziomach z wczorajszego zamknięcia. Dotyczy to również GBP/PLN, czyli najbardziej gorącej polskiej pary walutowej ostatnich dni. O godzinie 8:30 za euro na rynku walutowym trzeba było zapłacić 4,293 zł, dolar kosztował 3,764 zł, szwajcarski frank 3,807 zł, a funt 4,842 zł.

 • 15 stycznia 2019

  Dzień wyczekiwania

  Opublikowano:

  Dobra sesja azjatycka pozwoliła po części bezboleśnie przetrwać dzisiejszy „dzień wyczekiwania”. Przez większą część dnia polski indeks blue chipów notowany był nieznacznie powyżej kreski i wydawało się, że taki stan zostanie utrzymany do końca. Nikt nie oczekiwał wzmożonej aktywności inwestorów tuż przed kluczową decyzją, która zostanie dziś podjęta w brytyjskim parlamencie.

 • Ważą się losy Brexitu. Na GPW Lotos bije nowe rekordy

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Wydarzeniem dnia na rynkach finansowych jest zaplanowane na godzinę 20:00 czasu polskiego głosowanie umowy ws. brexitu w brytyjskim parlamencie. Na tę chwilę wszystko wskazuje na to, że wynegocjowana przez premier May umowa ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zostanie odrzucona. A to rodzi nowe znaki zapytania i dużo niepewności. Konsekwencją odrzucenia umowy może być tzw. twardy brexit, ale też i jego brak.

 • 14 stycznia 2019

  Rynki akcji przed poważnym testem

  Opublikowano:

  Rynki akcji, które w końcówce ubiegłego tygodnia wytracały stopniowo impet po odbiciu, które pozwoliło S&P500 odrobić około 10 proc. od wigilijnych minimów, stanęły dziś przed poważnym testem.

 • To będzie rok złota, ropy naftowej i eurodolara

  Opublikowano:

  Rok 2018 zamknął się wysokim poziomem niepewności o perspektywy globalnej gospodarki i kierunek, w którym podążają rynki. Jak jednak wynika z raportu Prognozy inwestycyjne 2019 – czy to już bessa? przygotowanego przez TMS Brokers, nastroje już wkrótce mogą się poprawić. Eksperci w nowym roku upatrują wzrostów, m.in. wśród instrumentów takich jak złoto czy ropa naftowa WTI.

 • Fatalne dane z Chin wystraszyły inwestorów, w grze KGHM i Sfinks

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Najnowsze dane nt. handlu zagranicznego Chin wstrząsnęły giełdami. Zadyszka gospodarki Państwa Środka jest większa niż zakładano, a rynek boi się, że będzie jeszcze gorzej.

 • 11 stycznia 2019

  Udany początek stycznia

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Udana sesja w Azji nie pomogła w piątek parkietom na Starym Kontynencie. Gorszym nastrojom uległ również WIG20 – polski indeks blue chipów zanotował dodatnie otwarcie, jednak wraz z upływem kolejnych godzin rosła przewaga obozu niedźwiedzi.

 • Wzrosty w Warszawie, gorąco na PGNiG, Orange Polska i Medicalgorithmics

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , ,

  Złagodzenie retoryki ze strony amerykańskich bankierów centralnych oraz informacje o planowanej kontynuacji negocjacji handlowych zaostrzyło inwestorom apetyt na akcje. W piątek rosną wszystkie warszawskie indeksy, a języczkiem u wagi jest wątek w aferze szpiegowskiej z udziałem byłego pracownika Orange Polska.

 • 10 stycznia 2019

  Ropa powraca do gry?

  Opublikowano:

  Napięcia związane z government shutdown oraz brak konkretów wynikających z negocjacji amerykańsko-chińskich wywołały w czwartek zadyszkę na rynkach.

 • Strach przed spadkami na Wall Street, w grze CD Projekt i Alior Bank

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  W czwartek giełdy na całym świecie notują spadki. Pretekstem do wyprzedaży akcji są obawy, że po 10-proc. odbiciu inwestorzy z Wall Street powiedzą dość i rozpoczną realizację zysków. W Warszawie tematem numer jeden są doniesienia na temat możliwej kary finansowej dla Alior Banku.

 • 09 stycznia 2019

  Umowa handlowa tuż za rogiem?

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Wtorkowe pozytywne zamknięcie na Wall Street zawdzięczamy narastającemu przekonaniu, że wielkimi krokami zbliża się amerykańsko-chińskie porozumienie w kwestiach handlu. O optymizmie Białego Domu w tej sprawie poinformowała dziś rzecznik, Sarah Sanders. Nie do końca zrozumiałe w całej sytuacji jest to, że rozmowy prowadzone były na dość niskim szczeblu, trudno więc sobie wyobrazić, by jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zaadresowały wszystkie sporne problemy. 

 • Rynki żyją nadzieją na porozumienie handlowe USA-Chiny, w grze JSW, Famur i CD Projekt

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Poprawa klimatu inwestycyjnego na globalnych rynkach akcji wspiera nastroje w Warszawie. Po wczorajszej realizacji zysków indeks WIG20 próbuje ruszyć na północ. Jest szansa, że to się może udać. Rano w centrum uwagi są taniejące akcje JSW i Famuru.

 • 08 stycznia 2019

  Niemiecki przemysł gwałtownie wyhamował

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wtorkowa sesja na GPW przyniosła lekką realizację zysków polskich blue chipów. W okolicach południa, WIG20 osiągnął dzienne minima, po czym rozpoczął odrabianie strat.

 • GPW wciąż z szansą na wzrosty w styczniu, gorąco na PGE i Ten Square Games

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  Wtorkowy poranek przynosi realizację zysków na akcjach dużych spółek i nieśmiałe wzrosty w grupie małych i średnich. W centrum uwagi są przede wszystkim koncerny energetyczne, z PGE na czele.

 • Zwyżki na GPW dają nadzieję na efekt stycznia, ale nadal ciąży Brexit

  Opublikowano:

  Początek tygodnia jest dobry dla polskich akcji, które przebijają istotne poziomy. Rosną nadzieje na "efekt stycznia". Stymulatorami koniunktury są postępy w rozmowach handlowych między USA i Chinami, a także oczekiwania dotyczące wyhamowania przez Fed podwyżek stóp procentowych.

 • Złoty traci w reakcji na spadek EUR/USD i dane z Niemiec

  Opublikowano:

  We wtorek rano złoty osłabia się do głównych walut w ślad za spadkiem notowań EUR/USD oraz bardzo niepokojącymi danymi makroekonomicznymi z Niemiec. W kolejnych godzinach tendencja ta prawdopodobnie będzie kontynuowana, a istotnego wpływu na notowania krajowej waluty nie będzie miało rozpoczynające się dziś dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej (RPP).

 • 07 stycznia 2019

  Dobra sesja, marne obroty na MiŚ-iach

  Opublikowano:

  Imponujące piątkowe wzrosty na Wall Street nie miały wielkiego wpływu na sesję w Azji. Wprawdzie Nikkei zamknęło się o 2,4 proc. wyżej niż w ubiegłym tygodniu, ale pozostałe giełdy w tym chińskie, które rozmowy na linii USA-Państwo Środka zdyskontowały już wcześniej, zachowywały się wyraźnie słabiej. Hang Seng zyskał 0,8 proc.

 • To może być dobry tydzień na GPW. Rośnie PlayWay, a PGNiG ustala nowy rekord

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Giełda w Warszawie rozpoczęła drugi tydzień stycznia od wzrostów. Jeżeli tylko Wall Street pozwoli, to może to być bardzo udany tydzień dla posiadaczy akcji.

 • 04 stycznia 2019

  Rynek pracy w USA (póki co) pozostaje silny

  Opublikowano:

  Pomimo słabego czwartku, WIG20 kończy pierwszy (niepełny) tydzień w tym roku na lekkim plusie. Po wczorajszej sesji w USA, na której indeksy S&P500 oraz Nasdaq straciły ponad 2 proc., końcówka tego tygodnia nie zapowiadała się dobrze.

 • Widmo bessy dyktuje nowy porządek na światowych rynkach

  Opublikowano:

  W końcówce ubiegłego roku bessa mocno namieszała w portfelach inwestorów. Według raportu Zenit Management Quarterly, największe straty ponieśli posiadacze kryptowalut, akcji i towarów. Na wartości zyskały za to aktywa powszechnie uznawane za tzw. bezpieczne przystanie, czyli złoto, srebro, amerykańskie obligacje rządowe oraz dolar.

 • Inwestorzy liczą na odbicie w USA, w grze Eurocash i Elemental

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Piątkowe wzrosty na GPW to znak, że przecena na Wall Street jest już w cenach i inwestorzy liczą na odbicie. Ten scenariusz wspierają rosnące kontrakty terminowe na amerykańskie indeksy. W piątek w centrum uwagi są dane z USA oraz wystąpienie Powella. 

 • 03 stycznia 2019

  Rok silnego dolara za nami

  Opublikowano:

  Czwarty kwartał, podobnie jak cały 2018 rok, stał pod znakiem silnego dolara, który ograniczał zyski z innych aktywów denominowanych w tej walucie i generował dodatkowe koszty dla importerów, zwłaszcza surowców. Polski złoty stracił 2 proc. w ostatnim kwartale 2018 roku, co było zbieżne z całorocznym trendem, którego efektem było osłabienie krajowej waluty o 8 proc. Kolejna fala wyprzedaży przetoczyła się na rynku kryptowalutowym, w efekcie której posiadacze bitcoina stracili w skali całego roku przeszło 70 proc. Takie wnioski płyną z kolejnej edycji raportu Zenit Management Quarterly.

 • Przetasowania w czołówce sektora technologicznego

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Początek stycznia niestety na razie nie przyniósł przełomu po bardzo trudnym grudniu. Środowa sesja rozpoczęła się od mocnych spadków w Azji, ale już Europa, a szczególnie Polska, wykazała się dużą odpornością. Po raz kolejny walkę o zamknięcie na plusach wygrały też indeksy amerykańskie, pomimo faktu, że we wczesnych godzinach porannych kontrakty futures potrafiły notować spadki przekraczające 2 proc. 


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku