Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Informatyka

 • 17 czerwca 2019

  R22 zainwestuje w rumuński start-up Blugento

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  R22 konsekwentnie rozszerza portfolio usług i narzędzi wspierających firmy w obecności w Internecie oraz automatyzacji procesów komunikacji, marketingu i sprzedaży. Grupa R22 zainwestuje w Blugento – rozwiązanie e-commerce do budowy sklepów internetowych. Dzięki wsparciu finansowemu oraz know-how Grupy R22, Blugento przyśpieszy międzynarodową ekspansję.

 • 14 czerwca 2019

  Sąd zgodził się na zwolnienie prezesa Sygnity z aresztu za kaucją

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec prezesa zarządu Sygnity zapobiegawczego w postaci poręczenia majątkowego i pod warunkiem jego ustanowienia zastosowania środka wolnościowego, natomiast wobec przewodniczącego pady nadzorczej tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

 • 05 czerwca 2019

  UOKiK przeprowadził przeszukanie w siedzibach przedsiębiorców zw. z Dell

  Opublikowano:

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) przeprowadził przeszukania w siedzibach przedsiębiorców z sektora informatycznego. Miały one związek postępowaniem wyjaśniającym, w którym urząd sprawdza, czy pomiędzy spółkami należącymi do koncernu Dell Technologies, a ich dystrybutorami nie doszło do niedozwolonego podziału rynku.

 • Memorandum z amerykańskim Research Innovation Inc. winduje kurs akcji DataWalk

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  DataWalk Inc. - spółka zależna DataWalk - podpisała Memorandum of Understanding z Research Innovation Inc. (RII), integratorem technologii będącym liderem konsorcjum ofertowego na rzecz Departamentu Sprawiedliwości USA (DOJ). Kurs akcji DataWalk rośnie dziś ponad 20 proc.

 • 31 maja 2019

  Prezes KBJ: Mamy narzędzia motywujące do dalszej pracy i większego zaangażowania

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Artur Jedynak, prezes firmy informatycznej KBJ był gościem czwartkowego czatu inwestorskiego w StockWatch.pl. Podczas spotkania omówiono m.in. aktualną sytuację finansową spółki, plany rozwoju oraz kwestię emisji akcji dla kluczowych menadżerów.

 • 30 maja 2019

  Na GPW pojawi się nowy indeks oparty o producentów gier, leków, oprogramowania oraz telekomy

  Opublikowano:

  24 czerwca GPW rozpocznie publikację indeksu WIGtech. Jego trzon będą stanowić spółki gamingowe, telekomunikacyjne, informatyczne i biotechnologiczne. W przyszłości indeks ma stanowić punkt odniesienia m.in. dla kontraktów terminowych.

 • 27 maja 2019

  KBJ ma nowe umowy na dostawę oprogramowania SAP o wartości blisko 60 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Portfel zamówień notowanego na NewConnect KBJ rośnie w imponującym tempie. Tylko w maju spółka podpisała umowy na dostawę oprogramowania, licencji oraz usług wsparcia z PGE Systemy i Ministerstwem Sprawiedliwości za 57,4 mln zł oraz wygrała przetarg na dostawę technologii dla Narodowego Banku Polskiego na kwotę 6,9 mln zł.

 • 15 maja 2019

  KBJ zwiększył przychody i zmniejszył sezonową stratę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Dostawca oprogramowania biznesowego w I kwartale zwiększył przychody ze sprzedaży do 6 mln zł i zmniejszył stratę netto do 427 tys. zł. KBJ przypomina, że ujemny wynik na starcie roku jest stałym zjawiskiem sezonowym i wiąże się z cyklem rozliczania realizowanych projektów.

 • 26 kwietnia 2019

  ABC Data szacuje 69,5 mln zł skons. straty netto w 2018 r. po weryfikacji odpisu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Na skutek weryfikacji skonsolidowanego sprawozdania finansowego grupy kapitałowej oraz jednostkowego sprawozdania finansowego ABC Data zmniejszeniu uległa wartość odpisu z tytułu przeszacowania aktywów netto przeznaczonych do zbycia z pierwotnej kwoty 14,99 mln zł do kwoty 5,55 mln zł. Oznacza to, że ABC Data szacuje skonsolidowaną stratę netto na 69,5 mln zł.

 • 17 kwietnia 2019

  MCI i ALSO przedłużyli zapisy w wezwaniu na akcje ABC Data do 13 maja

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  MCI Venture Projects oraz Roseville Investments - podmiot zależny ALSO Holding - przedłużyli termin przyjmowania zapisów w wezwaniu na akcje ABC Data do 13 maja, podało Santander Biuro Maklerskie.

 • 29 marca 2019

  Techland nieprędko zadebiutuje na GPW. Studio z własnej kieszeni finansuje dwie gry klasy AAA

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Jeśli ktoś liczy na szybki debiut Techlandu na warszawskiej giełdzie i udział w historycznym IPO, to czeka go mocne rozczarowanie. Prezes studia w rozmowie z redakcją StockWatch.pl podkreślił, że w kwestii wejścia na giełdę nie toczą się obecnie żadne prace, a on sam nie pali się do spieniężania dotychczasowego sukcesu spółki.

 • 27 marca 2019

  Asbis proponuje 0,10 USD dywidendy na akcję za 2018 rok

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Rada dyrektorów Asbis Enterprises rekomenduje wypłatę jeszcze 0,05 USD dywidendy na akcję z zysku netto za 2018 rok. W sumie, z zaliczką wypłaconą w grudniu, do akcjonariuszy może trafić 5,5 mln USD, tj. 0,10 USD na walor.

 • 26 marca 2019

  Asseco Poland proponuje przeznaczenie 255 mln zł na dywidendę za 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd Asseco Poland przedstawił rekomendację rekordowej w historii spółki dywidendy. Proponowana stawka to 3,07 zł na akcję, co przy obecnym kursie na GPW daje stopę w okolicach 6 proc.

 • 15 marca 2019

  Qumak za 6 miesięcy zostanie wycofany z GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Decyzja sądu o ogłoszeniu upadłości Qumaka uprawomocniła się, podał syndyk masy upadłości Qumak. Klauzula prawomocności nadana została 14 marca. Po upływie 6 miesięcy od dnia uprawomocnienia się postanowienia nastąpi wycofanie akcji Qumak z obrotu.

 • 06 marca 2019

  MCI i ALSO Holding podniosły cenę w wezwaniu na ABC Data do 1,44 zł za akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  MCI Venture Projects i Roseville Investments - podmiot zależny ALSO Holding - podniosły cenę w wezwaniu na 37 proc. akcji ABC Data z 1,30 zł do 1,44 zł za akcję. W środę kurs akcji spółki rośnie o prawie 6 proc.

 • 28 lutego 2019

  One More Level wyznaczył premierę God’s Trigger na 18 kwietnia

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Gra God's Trigger trafi 18 kwietnia br. do sprzedaży na platformach PC (Steam), Microsoft Xbox One oraz Sony Playstation 4. Dzisiaj rozpoczyna się kampania marketingowa tej produkcji w Europie oraz w Ameryce Północnej.

 • DataWalk przeskoczył z NewConnect na rynek główny GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polska spółka technologiczna, która za cel obrała zdobycie pozycji globalnego lidera w sektorze Enterprise IT, zadebiutowała na rynku głównym GPW. Z oferty publicznej spółka pozyskała ponad 10 mln zł. Od 2012 r. akcje DataWalk były notowane na NewConnect, gdzie ich wartość wzrosła od debiutu o blisko 1000 proc. 

 • 25 lutego 2019

  KBJ: Sprzedaż oprogramowania własnego jest dla spółki kluczowa [RELACJA Z CZATU]

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Artur Jedynak, prezes firmy informatycznej KBJ był gościem poniedziałkowego czatu inwestorskiego w StockWatch.pl. Podczas spotkania omówiono najnowsze wyniki finansowe oraz perspektywy wzrostu portfela zamówień.

 • 11 lutego 2019

  Bloober Team otrzymał do 6,87 mln zł dofinansowania z MCP

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bloober Team zawarł z Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości (MCP) umowę w przedmiocie dofinansowania wartego 15,37 mln zł projektu pt. "Wzrost konkurencyjności firmy Bloober Team dzięki inwestycji w nowoczesną infrastrukturę umożliwiającą tworzenie innowacyjnych gier powstałych w wyniku zrealizowanych prac badawczych" kwotą do 6,87 mln zł.

 • KBJ miał szacunkowo 10,4 mln zł przychodów i 2,2 mln zł EBIDTA w IV kwartale 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Według wstępnych danych, dostawca rozwiązań IT dla biznesu w najważniejszym w całym roku kwartale zwiększył przychody o ponad 20 proc. Na poziomie zysków spółce nie udało się jednak poprawić rekordowych rezultatów z 2017 r. 

 • 05 lutego 2019

  Qumak oficjalnie bankrutem. Sąd wzywa wierzycieli do zgłaszania swoich wierzytelności

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Po blisko czterech miesiącach od złożenia wniosku warszawski sąd ogłosił upadłość spółki informatycznej oraz wezwał wierzycieli do zgłaszania swoich wierzytelności. We wtorek akcje Qumaku podrożały o blisko 30 proc.

 • 30 stycznia 2019

  Potężna przecena akcji CreativeForge Games. Spółka straciła niemal cały zespół

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Produkcja gier to nie tylko biznes przynoszący krociowe zyski, ale też olbrzymie ryzyko. Najświeższym tego przykładem jest ubiegłoroczny debiutant - CreativeForge Games, którego akcje tylko dzisiaj tanieją o blisko 25 proc. Spółka z tygodnia na tydzień straciła niemal cały zespół deweloperów.

 • 25 stycznia 2019

  Bloober Team rozpoczął przegląd opcji strategicznych

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd Bloober Team podjął decyzję o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych, wspierających dalszy rozwój działalności.

 • 23 stycznia 2019

  NCBR rozdysponuje 100 mln zł dla branży gamingowej w trzeciej edycji GameINN

  Opublikowano:

  Narodowe Centrum Badań i Rozwój (NCBR) ogłosiło po raz trzeci konkurs, którego celem jest wsparcie projektów B+R związanych z branżą gier i rozwiązań wideo. Na rodzimych twórców gier czeka 100 mln zł. 

 • 21 stycznia 2019

  Spółka z NewConnect współtworzy nową specjalizację studiów dla twórców gier

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PrimeBit Games rozpoczyna współpracę z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Wspólnie utworzą nowe specjalizacje na wydziale informatyki – Inżynieria gier komputerowych i Grafika w rozrywce cyfrowej.

 • wczoraj

  100 mln zł na polskie gry w ramach programu GameINN

  Opublikowano:

  Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło trzecią edycję konkursu GameINN, którego celem jest wsparcie rozwoju branży gier. Do podziału jest łącznie 100 mln zł dla firm spoza województwa mazowieckiego.

 • 15 stycznia 2019

  Brand24 miał ponad 3 tys. aktywnych klientów na koniec 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Brand24 miał 3.096 aktywnych klientów na koniec 2018 r., co oznacza wzrost o 900 klientów r/r. Na koniec 2019 r. spółka chce mieć 4.364 klientów.

 • Sąd zabezpieczył majątek Qumaka

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Warszawski sąd zdecydował o ustanowieniu tymczasowego nadzorcy sądowego dla majątku Qumaka i zawiesił wszczęte postępowania egzekucyjne.

 • 08 stycznia 2019

  Konsorcjum z udziałem KBJ wygrywa przetarg na usługi warte 35 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Oferta KBJ i firmy Dahliamatic została wybrana jako najlepsza w przetargu na usługi dla wrocławskiego sądu.

 • 02 stycznia 2019

  IBM doprowadził do zajęcia komorniczego w Qumaku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Aktywa spółki Qumak, w tym udziały w spółkach zależnych Qumak Professional Services, Skylar oraz Star ITS, zostały zajęte na poczet egzekucji komorniczej prowadzonej z wniosku wierzyciela IBM Polska na kwotę 4,205 mln zł wraz z ustawowymi odsetkami i opłatami egzekucyjnymi.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku