Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Przemysł i energetyka

 • wczoraj

  Nici z ugody między Orlenem a Elektrobudową w sprawie instalacji Metatezy

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Przedstawiciele płockiego koncernu przed katowickim sądem poinformowali, że na obecnym etapie nie ma mowy o zawarciu ugody w kształcie zaproponowanym przez Elektrobudowę.

 • 05 lipca 2019

  DB Energy chce znaleźć się na rynku głównym GPW w ciągu 3-5 lat

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  DB Energy, która w I połowie lipca planuje debiut na NewConnect, spodziewa się kontynuacji dynamicznego wzrostu przychodów w kolejnych latach i planuje rozwój na najważniejszym eksportowym rynku - niemieckim, przy założeniu stabilnego wzrostu udziału eksportu w strukturze przychodów. Spółka chce też w ciągu 3-5 lat znaleźć się na rynku głównym GPW, poinformowali ISBnews członkowie zarządu.

 • Usterka w Zakładach Chemicznych Police. Spółka zawiesiła produkcję mocznika do 11 sierpnia

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W wyniku wykrycia usterki w instalacji Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police, nastąpiło czasowe wyłączenie instalacji Syntezy Amoniaku oraz Syntezy Mocznika. Uszkodzenie spowodowane nieciągłościami połączeń spawanych kotłów, skutkuje całkowitym wyłączeniem produkcji mocznika do 11 sierpnia.

 • 03 lipca 2019

  Sąd odmówił otwarcia przyspieszonego postępowania układowego w Ursus Bus

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Sąd Rejonowy Lublin-Wschód odmówił otwarcia przyspieszonego postępowania układowego wobec Ursus Bus, spółki zależnej Ursusa. 

 • Tauron Ciepło zażądał wypłaty środków z gwarancji bankowej Elektrobudowy

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Tauron Ciepło złożył żąda niezwłocznej zapłaty przez PKO BP kwoty ok. 12,6 mln zł na podstawie gwarancji bankowej dobrego wykonania umowy z 20 czerwca 2013 r.

 • 02 lipca 2019

  JSW wyda na dodatkowe nagrody dla pracowników ponad 163 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Jastrzębska Spółka Węglowa zawarła porozumienie z organizacjami związkowymi w sprawie wypłaty dodatkowej nagrody pieniężnej. Jej koszt obciąży wyniki spółki za III kwartał br. 

 • Nowe rekomendacje dla 5 spółek energetycznych

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , ,

  Kamil Kliszcz, dyrektor departamentu analiz DM mBanku zalecił kupno akcji Enei, Energi, PGE i Tauronu. W wypadku CEZ-u analityk podniósł zalecenie do akumuluj, a cenę docelową podwyższył o 6 proc.

 • 27 czerwca 2019

  EBOR zainwestował 400 mln zł w obligacje KGHM-u

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) objął transzę 10-letnich obligacji KGHM Polska Miedź o wartości 400 mln zł, w ramach pierwszej emisji obligacji spółki o łącznej maksymalnej wartości nominalnej 2 mld zł.

 • Senat przyjął nowelizację ustawy o cenach prądu

  Opublikowano:

  Senat przyjął nowelizację ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw, ustawę o efektywności energetycznej oraz ustawę o biokomponentach i biopaliwach ciekłych. Dokument trafił do podpisu prezydenta RP, podało Ministerstwo Energii.

 • 26 czerwca 2019

  Małe i średnie firmy będą mogły wytwarzać prąd w mikroinstalacjach

  Opublikowano:

  Jak pokazują dane Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, w ubiegłym roku w Polsce powstało 28,36 tys. mikroinstalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 173 MW. Ich liczba ma radykalnie wzrosnąć po uruchomieniu programu Energia Plus, dzięki któremu przedsiębiorcy będą mogli produkować energię na własne potrzeby, a nadwyżki rozliczać w korzystnym systemie upustów. Projekt nowelizacji ustawy o OZE, który rozszerza status prosumenta o małe i średnie firmy, zyskał wczoraj akceptację rządu. Teraz zajmie się nim Sejm.

 • 18 czerwca 2019

  Bogdanka wypłaci 0,75 zł dywidendy na akcję za 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze Lubelskiego Węgla Bogdanka zdecydowali o przeznaczeniu 25,51 mln zł z zysku netto na dywidendę, tj. o wypłacie 0,75 zł na akcję.

 • 17 czerwca 2019

  PGNiG planuje realizacje 20 kolejnych odwiertów w obszarze złoża Przemyśl

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka złożyła wniosek w sprawie odnowienia koncesji na największe w Polsce złoże gazu Przemyśl i spodziewa się pozytywnej decyzji "w krótkim czasie". Firma zapowiada również rozpoczęcie prac "w terenie" w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA) we wrześniu tego roku.

 • 14 czerwca 2019

  Kurs akcji Primetechu wystrzelił po ogłoszeniu wezwania przez Famur

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Famur ogłosił wezwanie na 34,18 proc. akcji Primetechu (d. Kopex) po cenie 1,45 zł za walor. Docelowo wzywający chce skupić wszystkie akcje swojej spółki zależnej i wycofać firmę z giełdy. 

 • 13 czerwca 2019

  Orlen Południe zmodernizował elektrociepłownię kosztem prawie 80 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Orlen Południe sfinalizował modernizację elektrociepłowni w Trzebini kosztem blisko 80 mln zł. Dzięki inwestycji węgiel wykorzystywany do zasilania elektrociepłowni zostanie częściowo zastąpiony przez gaz ziemny.

 • 12 czerwca 2019

  Ursus ma list intencyjny dot. sprzedaży działalności w Dobrym Mieście

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Ursus w restrukturyzacji podpisał z Alamo Group Europe Ltd. wstępny i niewiążący list intencyjny, na podstawie którego rozpoczęto negocjacje dotyczące sprzedaży na rzecz ww. partnera części lub całości działalności prowadzonej w Dywizji w Dobrym Mieście. Kurs akcji producenta maszyn rolniczych rośnie o blisko 9 proc.

 • 11 czerwca 2019

  Rada nadzorcza JSW odwołała Daniela Ozona ze stanowiska prezesa

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Popierany przez górnicze związki zawodowe Daniel Ozon stracił stanowisko. Po tej decyzji inwestorzy ruszyli do wyprzedaży akcji, a notowania Jastrzębskiej Spółki Węglowej spadły do najniższego poziomu od września 2016 r.

 • Ursus wypada z gry o wielki kontrakt z NCBiR

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) wykluczyło konsorcjum Ursus Bus i odrzuciło jego ofertę w postępowaniu o udzielnie zamówienia publicznego na opracowanie i dostawę typoszeregu innowacyjnych pojazdów bezemisyjnego transportu publicznego. Kurs akcji Ursusa spada o blisko 14 proc.

 • 10 czerwca 2019

  Orlen złoży wniosek o przejęcie Lotosu w ciągu kilku tygodni

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  PKN Orlen planuje w ciągu najbliższych tygodni złożyć wniosek koncentracyjny ws. fuzji PKN Orlen z Grupą Lotos, zapowiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

 • 07 czerwca 2019

  Chemia, czyli czarny koń sezonu wyników za II kwartał 2019 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Do zamknięcia okresu rozliczeniowego pozostało jeszcze kilka tygodni, ale już teraz wiadomo, że cały II kwartał będzie wyjątkowo udany dla branży chemicznej. 

 • Ciech uruchamia w Niemczech nową linię do produkcji specjalistycznej sody

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa Ciech uruchamia w Niemczech nową linię do produkcji specjalistycznej sody oczyszczonej, stosowanej m.in. w dializach. Nowa linia zwiększa moce wytwórcze fabryki zlokalizowanej w Stassfurcie o ponad 80 proc. (50 tysięcy ton rocznie) oraz przyczyni się do poszerzenia portfolio produktów grupy o najbardziej zaawansowaną i specjalistyczną odmianę sody, stosowaną w przemyśle farmaceutycznym i leczeniu chorób nerek.

 • 06 czerwca 2019

  Grupa Kęty zakończyła przegląd opcji strategicznych

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa Kęty zakończyła przegląd opcji strategicznych i podjęła decyzję o kontynuowaniu dalszej ekspansji grupy w oparciu o posiadane aktywa.

 • 05 czerwca 2019

  Zakłady Chemiczne Police zawiesiły publiczną ofertę akcji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd spółki wycofał się z planowanego podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji akcji z zachowaniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. Swoją decyzję spółka argumentuje możliwością wystąpienia ewentualnych ryzyk dla inwestorów wynikających z aktualnego stanu prawnego dot. prawa pierwokupu akcji przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, przysługującego wobec spółek posiadających nieruchomości rolne.

 • Orlen i Polwax próbują zakopać topór wojenny

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  W Czechowicach-Dziedzicach odbyło się kilkugodzinne spotkanie zarządów spółek Polwax i Orlen Projekt. Zarządy obu podmiotów podkreśliły konstruktywny przebieg rozmów, dotyczących sporu wokół budowanej przez Orlen Projekt instalacji do produkcji parafiny dla Polwaksu.

 • 30 maja 2019

  Energa miała 186 mln zł zysku netto, 554 mln zł EBITDA w I kw. 2019 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Energa odnotowała 186 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2019 r. wobec 275 mln zł zysku rok wcześniej. Kurs akcji spółki rośnie o blisko 5 proc.

 • 29 maja 2019

  Prezes PKN Orlen: Spotkanie nt. rurociągu ‚Przyjaźń’ 3 VI może być przełomowe

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PKN Orlen oczekuje, że kolejne spotkanie ze stroną rosyjską dotyczące przywrócenia dostaw ropy rurociągiem "Przyjaźń", które zaplanowano na 3 czerwca będzie miało charakter przełomowy, wynika z wypowiedzi prezesa koncernu Daniela Obajtka.

 • 28 maja 2019

  PKN Orlen: Dostawy rurociągiem ‚Przyjaźń’ do rafinerii w Litvinowie wznowione

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Unipetrol z Grupy PKN Orlen otrzymał informację od lokalnego operatora o wznowieniu dostaw dobrej gatunkowo ropy naftowej systemem rurociągów tranzytowych 'Przyjaźń' do rafinerii w Litvinovie.

 • 23 maja 2019

  Grupa Azoty spodziewa się jeszcze dwóch inwestorów PDH Polska na 700 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Trwają rozmowy dotyczące wejścia kapitałowego dwóch kolejnych potencjalnych inwestorów do spółki PDH Polska, powołanej do realizacji inwestycji Polimery Police, poinformował prezes Grupy Azoty Wojciech Wardacki.

 • 21 maja 2019

  NCBiR podtrzymuje decyzję o odstąpieniu od dofinansowania projektu Ursusa

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) podtrzymało wyrażone wcześniej stanowisko o odstąpieniu od podpisania z Ursusem w restrukturyzacji umowy o dofinansowanie projektu pt. "Opracowanie i demonstracja innowacyjnego samochodu dostawczego o DMC 3,5 tony".

 • 20 maja 2019

  PGE Energia Odnawialna zbuduje z Grupą Azoty Siarkopol farmę fotowoltaiczną

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Grupa Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki Siarkopol podpisała dzisiaj list intencyjny w sprawie budowy farmy fotowoltaicznej przez PGE Energia Odnawialna. Instalacja o mocy 5 MW i rocznej produkcji 4,97 GWh w najbardziej prawdopodobnym wariancie będzie produkowała czystą energię na własne potrzeby Grupy Azoty Siarkopol, a partnerzy nie wykluczają dalszego znaczącego rozwoju projektu, w formule wspólnego przedsięwzięcia.

 • PKN Orlen podtrzymuje koniec 2019 roku jako termin przejęcia Grupy Lotos

  Opublikowano:

  PKN Orlen podtrzymuje koniec 2019 roku jako termin przejęcia kapitałowego Grupy Lotos, poinformował ISBnews członek zarządu koncernu ds. rozwoju Zbigniew Leszczyński.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku