X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Fuzje i przejęcia

 • wczoraj

  Siedmiu akcjonariuszy Polnordu zawarło porozumienie ws. zbywania akcji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PKO Bank Polski, Neptun FIZAN, Bank Gospodarstwa Krajowego, PZU FIO Parasolowy, PZU FIO Globalnych Inwestycji, PZU Specjalistyczny FIO Universum oraz Powszechny Zakład Ubezpieczeń na Życie zawarli porozumienie ws. przeglądu opcji strategicznych dla posiadanych akcji Polnordu oraz zasad ich zbycia.

 • 17 stycznia 2019

  Getin Noble Bank i Idea Bank szacują synergie kosztowe docelowo na ok. 180 mln zł rocznie

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Getin Noble Bank i Idea Bank szacują, iż synergie kosztowe wynikające z fuzji wyniosą docelowo ok. 180 mln zł w skali roku i będą miały charakter powtarzalny. Koszt integracji oszacowano na poziomie 220 mln zł (przed podatkiem) w skali trzech lat.

 • Getin Noble Bank i Idea Bank podpisały plan połączenia, fuzja prawna w III kwartale

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Getin Noble Bank i Idea Bank zaakceptowały 'Plan połączenia'. Zarządy spółek uzgodniły parytet wymiany akcji na 0,185 akcji Idea Banku za 1 akcję Getin Noble Banku. Fuzja prawna obu banków planowana jest na III kwartał 2019 roku, a jej warunkiem koniecznym jest m.in. zezwolenie KNF.

 • 16 stycznia 2019

  Elemental Holding chce przejąć Orła Białego

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Elemental Holding poprzez luksemburski Elemental Capital SARL złożył ofertę nabycia 100 proc. udziałów NEF Battery Holding, czyli większościowego akcjonariusza spółki Orzeł Biały.

 • 14 stycznia 2019

  Zbigniew Jakubas złożył ofertę na Radio ZET

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Zbigniew Jakubas chce kupić od Czech Media Invest Radio ZET. Do przejęcia rozgłośni radiowej przymierzane są także Fratria, Grupa ZPR oraz notowane na GPW: PMPG i Agora.

 • 10 stycznia 2019

  Best złożył pozew przeciw Kredyt Inkaso i Grant Thornton

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Pozew przeciwko spółce, byłym członkom zarządu i firmie Grant Thornton to kolejna odsłona wojny między niedoszłymi partnerami biznesowymi. 

 • 03 stycznia 2019

  Alior Bank: Przejęcie Ruchu wyłącznie na potrzeby restrukturyzacji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Alior Bank, który złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie przejęcia kontroli nad Ruchem zakłada, że ewentualna koncentracja będzie czasowa i dokonana wyłącznie na potrzeby wsparcia procesu restrukturyzacji tej spółki, poinformował wiceprezes kierujący pracami zarządu Alior Banku Krzysztof Bachta. W I kwartale zostanie przedstawiony szczegółowy plan restrukturyzacji Ruchu. 

 • Alior Bank złożył wniosek do UOKiK ws. przejęcia spółki Ruch

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Alior Bank złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie przejęcia kontroli nad Ruch SA.

 • 02 stycznia 2019

  Umorzenia w funduszach postępują

  Opublikowano:

  Zniżki zdominowały polski rynek akcji w czwartym kwartale 2018 roku. MSCI Poland (na bazie spółek o największej i średniej kapitalizacji) stracił 3,2 proc., w WIG w przeliczeniu na dolary około 4 proc. W skali całego roku oba indeksy straciły odpowiednio 14,7 i 16,7 proc. Poza ogólnie słabym nastrojem na świecie polski rynek zmagał się wciąż z trwającymi odpływami z funduszy, a do tego doszło nowe ryzyko, które inwestorzy sobie wreszcie uzmysłowili, związane z cenami prądu w 2019 roku. Takie wnioski płyną z raportu Zenit Management Quarterly.

 • Ursus sprzedaje segment pojazdów elektrycznych za 34 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Borykający się z kłopotami finansowymi Ursus sprzedaje część biznesu skupioną na produkcji elektrycznych autobusów i trolejbusów. Przejęciem Ursus Bus zainteresowany jest PG Energy Capital Management, a wartość umowy warunkowej wynosi 34-34,5 mln zł.

 • 21 grudnia 2018

  Bank Pekao zapewni Grupie Fratria kredyt na zakup Radia Zet

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa Fratria ma zapewnione finansowanie na kupno Eurozetu od Czech Media Invest i złożyła taką deklarację czeskim właścicielom wraz z ofertą zakupu Radia Zet. Przed końcem roku transakcja nie zostanie zamknięta, a wyłonienie kupca odbędzie się najwcześniej w styczniu, dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl.

 • PKN Orlen chce zamknąć temat fuzji z Lotosem w 14-15 miesięcy

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  PKN Orlen chce zakończyć transakcję połączenia z Grupą Lotos w ciągu 14-15 miesięcy, poinformował prezes Daniel Obajtek.

 • 13 grudnia 2018

  TIM ogłosił przymusowy wykup akcji Rotopino.pl po 3,30 zł za sztukę

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  TIM ogłosił przymusowy wykup 87.249 akcji Rotopino.pl, które stanowią 0,87 proc. kapitału zakładowego spółki. Cena wykupu wynosi 3,30 zł za sztukę.

 • 10 grudnia 2018

  CCC chce przejąć Gino Rossi za 27,6 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Gigant z branży handlu obuwiem ogłosił wezwanie na 100 proc. akcji Gino Rossi po 0,55 zł za sztukę. Oferowana cena jest wyższa od rynkowej o 28 proc. W poniedziałek kurs akcji Gino Rossi rośnie w okolice ceny z wezwania.

 • 07 grudnia 2018

  Bank Millennium złożył wniosek do UOKiK ws. zamiaru przejęcia Euro Banku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bank Millennium złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) o zgodę na przejęcie kontroli nad Euro Bankiem.

 • 03 grudnia 2018

  PKN Orlen złożył do KE wersję roboczą wniosku o zgodę na przejęcie Grupy Lotos

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  PKN Orlen złożył do Komisji Europejskiej (KE) wersję roboczą wniosku o wyrażenie zgody na koncentrację w związku z planowanym przejęciem kontroli kapitałowej nad Grupą Lotos. Formalne postępowanie KE w sprawie koncentracji rozpocznie się po złożeniu przez PKN Orlen ostatecznego wniosku. Spółka liczy - zgodnie z założeniami harmonogramu - na uzyskanie zgody KE do połowy 2019 r.

 • 30 listopada 2018

  Sąd zarejestrował połączenie Vistula Group i Bytomia

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Fuzja dwóch znanych spółek odzieżowych stała się faktem. Krakowski sąd dokonał wpisu w rejestrze przedsiębiorców KRS połączenia Vistula Group ze spółką Bytom.

 • 28 listopada 2018

  GPW zawiesi obrót akcjami Bytomia od 29 listopada

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Połączenie z giełdową Vistulą wchodzi w decydującą fazę. Zarząd GPW zdecydował o zawieszeniu obrotu akcjami Bytomia od 29 listopada 2018 r. 

 • Getin Noble Bank wznowi w tym tygodniu rozmowy ws. ewentualnej fuzji z Idea Bankiem

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Getin Noble Bank w tym tygodniu wznowi rozmowy z Idea Bankiem dotyczące potencjalnej fuzji. Decyzja w sprawie połączenia jeszcze nie zapadła, poinformował prezes GNB Artur Klimczak. 

 • 26 listopada 2018

  CCC inwestuje w mniejszościowy pakiet udziałów w HR Group Holding

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  CCC zawarło warunkowe umowy nabycia mniejszościowego pakietu (docelowo łącznie 30,55 proc. udziałów) w HR Group Holding od Capiton V GmbH oraz od Flo Magazacilik ve Pazarlama.

 • 23 listopada 2018

  JSW ma nadzieję na term sheet ws. Prairie do końca I kwartału 2019 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) liczy, że do końca I kwartału 2019 r. uda się jej podpisać term sheet w sprawie przejęcia kontroli nad aktywami lub współpracy kapitałowej z Prairie Mining Limited, poinformował prezes Daniel Ozon.

 • 21 listopada 2018

  PBKM określi nowe cele dot. liczby przechowywanych próbek krwi w I kwartale 2019 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) ma listę podmiotów, które może przejąć w ciągu 12-18 miesięcy i chce sfinansować część akwizycji z planowanej emisji akcji. Spółka w I kw. przyszłego roku chce określić cele strategiczne, związane z liczbą przechowywanych próbek  po tym, jak przekroczyła już poziom 200 tys. próbek w segmencie B2C, poinformował prezes Jakub Baran. 

 • 13 listopada 2018

  Grupa Żywiec chce przejąć Browar Namysłów za ok. 0,5 mld zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa Żywiec zawarła z Chicago Poland Investment Group, LLC umowę dotyczącą nabycia Browaru Namysłów Sp. z o.o. za cenę podstawową w wysokości 500 mln zł.

 • 08 listopada 2018

  Multimedia Polska nie dogadała się z Vectrą w sprawie przejęcia

  Opublikowano:

  Nie będzie nowego giganta kablówek na polskim rynku. Akcjonariusze oraz zarząd Multimedia Polska odstąpili od planowanej transakcji zbycia 100 proc. akcji spółki na rzecz Vectry.

 • 05 listopada 2018

  Bank Millennium nie wypłaci dywidendy z zysku za 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bank Millennium, w związku z planowanym przejęciem Euro Banku za cenę referencyjną 1,83 mld zł, nie planuje wypłaty dywidendy z zysku za 2018 rok i uważa, że trudno na razie określić, kiedy powróci do dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami, wynika z wypowiedzi wiceprezesa Fernando Bicho.

 • Merlin Group kupił Profit M za 17,4 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Merlin Group zawarł ostateczną umowę nabycia 100 proc. udziałów Profit M za łączną cenę 17,4 mln zł.

 • Bank Millennium przejmuje Euro Bank za 1,83 mld zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bank Millennium podpisał umowę dotyczącą nabycia ok. 99,78 proc. akcji Euro Banku od SG Financial Services Holdings - spółki z grupy Societe Generale, za cenę referencyjną wysokości 1,83 mld zł. Bank Millennium zamierza połączyć się Euro Bankiem pod warunkiem uzyskania stosownych zgód regulacyjnych w tym względzie. 

 • 30 października 2018

  Groclin sprzedaje Abrisowi pakiet kontrolny w CADM za 42,5 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Groclin zawarł umowę sprzedaży 51 proc. udziałów w CADM Automotive za 42,5 mln zł na rzecz CADM Holdings, spółki zależnej od funduszu Abris Mid-Market Fund III LP.

 • 29 października 2018

  Grupa Azoty sfinalizuje przejęcie niemieckiego Goat TopCo do końca I kwartału 2019 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa Azoty sfinalizuje transakcję zakupu 100 proc. spółki Goat TopCo GMBH zgodnie z planem, czyli do końca I kw. 2019 roku, poinformował wiceprezes odpowiedzialny za finanse Paweł Łapiński.

 • 22 października 2018

  Grupa Generali przejmie Union Investment TFI

  Opublikowano:

  Grupa Generali podpisała umowę przejęcia udziałów w Union Investment Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych. Transakcja ma charakter warunkowy, a jej finalizacja planowana jest w pierwszej połowie 2019 r.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku