Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Fuzje i przejęcia

 • 17 lipca 2019

  Jest wniosek o przymusowy wykup akcji Impexmetalu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółki kontrolowane przez Romana Karkosika złożyły do Komisji Nadzoru Finansowego oraz GPW dokumentację związaną z zamiarem przeprowadzenia przymusowego wykupu wszystkich pozostałych akcji Impexmetalu od akcjonariuszy mniejszościowych (tzw. squeeze out).

 • 15 lipca 2019

  Grupa Asbis przejęła białoruskiego integratora systemów Avectis ALC

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Atlantech Ltd - spółka zależna Asbisc Enterprises Plc - przejęła za blisko 574 tys. USD białoruską spółkę Avectis ALC. Firma jest developerem i integratorem systemów w dziedzinie automatyzacji sterowania, bezpieczeństwa oraz profesjonalnych usług wsparcia dla obiektów technologicznych i infrastrukturalnych.

 • 09 lipca 2019

  Idea Bank dopuścił fundusz private equity do ograniczonego procesu due diligence

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Idea Bank poinformował, że jeden z funduszy private equity, zainteresowany nabyciem akcji, w środę rozpocznie proces ograniczonego due diligence.

 • Zygmunt Solorz-Żak uzupełnił swoje imperium o firmę windykacyjną

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Cyfrowy Polsat nabył w czerwcu większościowy pakiet akcji Vindixu. Według Pulsu Biznesu, spółka ma zajmować się ściąganiem zaległych długów od klientów firm Zygmunta Solorza.

 • 03 lipca 2019

  PKN Orlen złożył wniosek do KE w zw. z planowanym przejęciem Grupy Lotos

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Płocki koncern złożył dziś do Komisji Europejskiej wniosek stanowiący zgłoszenie koncentracji w związku z planowanym przejęciem kontroli nad Grupą Lotos. Tym samym Orlen oficjalnie zainicjował postępowanie, którego efektem ma być wielka fuzja. 

 • 14 czerwca 2019

  Dwa fundusze private equity złożyły oferty na Getin Noble Bank

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Doradcy inwestycyjni reprezentujący Getin Noble Bank w procesie poszukiwania inwestora finansowego otrzymali dziś dwie niewiążące oferty od wybranych funduszy private equity dopuszczonych do badania due diligence banku, dotyczące jego dokapitalizowania.

 • PlayWay nabył 61,5 proc. udziałów w Play2Chill za 211 tys. zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PlayWay zawarł z 3 osobami fizycznymi - wspólnikami Play2Chill - umowy nabycia udziałów, na mocy których spółka nabyła, za łączną kwotę 211 tys. zł, 2.777 udziałów w Play2Chill, tj. 61,51 proc. udziałów w kapitale zakładowym.

 • 10 czerwca 2019

  Orlen złoży wniosek o przejęcie Lotosu w ciągu kilku tygodni

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  PKN Orlen planuje w ciągu najbliższych tygodni złożyć wniosek koncentracyjny ws. fuzji PKN Orlen z Grupą Lotos, zapowiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

 • 06 czerwca 2019

  PBKM przejął dwie spółki bankujące komórki macierzyste za 7-7,5 mln euro

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Stemlab, spółka zależna Polskiego Banku Komórek Macierzystych (PBKM), nabył 32.500 akcji Bebecord, stanowiących 65 proc. kapitału zakładowego, stając się tym samym jedynym akcjonariuszem, oraz wszystkie akcje Bebe4D, stanowiące 100 proc. kapitału zakładowego. Łączna cena za wszystkie nabywane akcje wyniesie ok. 7-7,5 mln euro łącznie z oczekiwanym earn-out.

 • 03 czerwca 2019

  Kursy akcji Idea Banku i Getin Noble spadają po decyzji KNF dot. połączenia

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie odmówiła wydania zezwolenia na połączenie Idea Bank (mającego występować w roli banku przejmującego) z Getin Noble Bank (GNB, jako bankiem przejmowanym), przez przeniesienie całego majątku GNB na Idea Bank. O wydanie takiego zezwolenia wystąpiły GNB oraz Idea Bank. Kursy akcji obu banków idą w dół. Getin Noble spada o ponad 2 proc., a Idea Bank traci blisko 6 proc.

 • 30 maja 2019

  Legimi zarejestrowało przejęcie niemieckiej spółki Readfy

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Legimi zarejestrowało w niemieckim rejestrze przedsiębiorców nabycie 100 proc. udziałów w spółce Readfy GmbH.

 • 09 maja 2019

  Prezes Banku Pekao: Decyzja ws. Xeliona nie zapadnie w tym roku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bank Pekao analizuje obecnie działalność asset management w ramach swojej grupy, ale decyzja dotycząca dalszych losów Xeliona nie zapadnie w tym roku, poinformował prezes Michał Krupiński. 

 • 30 kwietnia 2019

  Kruk sfinalizował przejęcie Wonga.pl. Wartość transakcji opiewa na 97 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Kruk sfinalizował umowę przejęcia 100 proc. udziałów spółki Wonga działającej na polskim rynku pożyczek online. Wartość transakcji opiewa na 97,1 mln zł. Na kwotę składa się wartość udziałów sprzedawanej spółki i prawa do własności marki (3 mln zł) oraz spłata jej zobowiązań należnych sprzedającemu (94,1 mln zł).

 • 26 kwietnia 2019

  Getin Noble Bank czeka na oferty od inwestorów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Getin Noble Bank spodziewa się wstępnych ofert od inwestorów na przełomie maja i czerwca, a ewentualnej finalizacji rozmów - w II połowie roku, poinformował prezes GNB Artur Klimczak. Jednak, jego zdaniem, bank jest w stanie generować pozytywne wyniki w średnim okresie nawet bez dokapitalizowania. Konieczna jest jednak uzgodnienie z Komisją Nadzoru Finansowego (KNF) korekty planu naprawczego i jego późniejsza realizacja.

 • Kruk dokapitalizuje Wongę kwotą min. 100 mln zł, nie planuje innych przejęć

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Kruk oczekuje, że zamknięcie transakcji zakupu Wongi nastąpi w ciągu kilku tygodni. Kruk wyłoży co najmniej 100 mln zł na dokapitalizowanie spółki, poinformowali przedstawiciele zarządu. Plany nie zakładają zakupu kolejnego podmiotu z branży pożyczkowej. 

 • 23 kwietnia 2019

  Abris sprzedał CheMeS funduszowi Innova Capital

  Opublikowano:

  Abris Capital Partners sprzedał spółkę CheMeS M. Szperlinski - firmę poligraficzną specjalizującą się w produkcji etykiet samoprzylepnych i termokurczliwych. Nabywcą jest fundusz private equity Innova Capital.

 • 12 kwietnia 2019

  Alior Bank przejmie Ruch i odsprzeda go Orlenowi

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Alior Bank zawarł porozumienie w sprawie warunków transakcji pomiędzy bankiem, PKN Orlen oraz PZU w sprawie przejęcia 100 proc. akcji Ruch w restrukturyzacji i sprzedaży ich na rzecz PKN Orlen.

 • 11 kwietnia 2019

  PKN Orlen chce ratować Ruch

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  PKN Orlen złożył ofertę finansowania bankrutującego Ruchu. Paliwowy koncern docelowo chce przejąć 100 proc. akcji spółki.

 • 22 marca 2019

  Kruk złożył do UOKiK wniosek ws. przejęcia kontroli nad Wonga.pl

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Kruk złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek ws. przejęcia kontroli nad Wonga.pl oraz pośrednio w spółce Wonga Collections, podał Urząd.

 • 15 marca 2019

  Kruk przejmuje firmę pożyczkową Wonga.pl

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Kruk podpisał z Wonga Worldwide Limited list intencyjny w sprawie przejęcia udziałów w Wonga.pl.

 • 12 marca 2019

  Agora rozpoczęła negocjacje w sprawie kredytu na zakup Radia ZET

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółki zależne Agory AMS i Helios rozpoczęły rozmowy z konsorcjum banków w kwestii finansowania wydatków akwizycyjnych i inwestycyjnych na kwotę 500 mln zł.

 • OFE PZU schodzi z drogi wzywającym na ABC Datę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Powszechne Towarzystwo Emerytalne PZU, reprezentujące Otwarty Fundusz Emerytalny PZU Złota Jesień, cofnęło pozew złożony przeciwko ABC Data i już nie blokuje wezwania na spółkę.

 • 08 marca 2019

  AmRest nie wykupi udziałów w Tele Pizza Poland

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Umowa zakupu udziałów w Tele Pizza Poland przez AmRest uległa rozwiązaniu. Powodem jest nieuzyskanie w terminie zgody UOKiK na koncentrację.

 • 07 marca 2019

  Synerga.fund przejmuje All In! Games i wchodzi w biznes wydawniczy

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Synerga.fund jeszcze rok temu działała w obszarze blockchain, a Alin Group w branży doradztwa finansowego oraz ubezpieczeń. Obie firmy łączą siły i chcą zaistnieć na rynku wydawniczym gier wideo.

 • 04 marca 2019

  Grupa Eurocash kupiła spółkę Partner

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Eurocash przejął 100 proc. udziałów w spółce Partner prowadzącej 25 sklepów w ramach sieci franczyzowej Lewiatan. Sprzedającym udziały w spółce Partner jest Asteria Holding, której jednym z udziałowców jest Wojciech Kruszewski, wieloletni prezes Lewiatan Holding.

 • 26 lutego 2019

  PKO Leasing zrezygnował z kupna akcji PCM w wezwaniu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PKO Leasing nie kupi akcji Prime Car Management (PCM). Powodem jest nieziszczenie się niektórych warunków wezwania.

 • 25 lutego 2019

  KNF: Zmiany ceny przed rozpoczęciem zapisów w wezwaniu mogą być manipulacją

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zmiany ceny, jakie dokonywane są przed rozpoczęciem przyjmowania zapisów, kiedy akcjonariusze nie mają możliwości złożenia zapisu sprzedaży, mogą być oceniane jako manipulacja, podała Komisja Nadzoru Finansowego.

 • JSW i Prairie wydłużyły o pół roku umowę dot. potencjalnej współpracy przy dwóch projektach węglowych

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) oraz Prairie Mining Limited dokonały zmiany umowy o zachowaniu poufności w sprawie potencjalnego nawiązania współpracy dotyczącej dwóch projektów węglowych Prairie w Polsce, wydłużając o kolejne 6 miesięcy tj. do 28 września 2019 roku termin jej obowiązywania, w celu prowadzenia dalszych rozmów. 

 • Fundusz Pollen Street Capital podbija stawkę w wezwaniu na PCM do 23,25 zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Jest kolejna odsłona wojny o akcje PCM. Na kilka godzin przed zakończeniem wezwania ogłoszonego przez PKO Leasing, fundusz zarządzany przez Pollen Street Capital Limited podniósł cenę z 20 do 23,25 zł i przebił ofertę PKO o 25 groszy.

 • Hitachi Capital Polska wycofał się z wezwania na PCM

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Hitachi Capital Polska podjął decyzję o nienabywaniu akcji Prime Car Management (PCM) w związku z nieziszczeniem się niektórych warunków w wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż akcji.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku