Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Emisje akcji

 • 27 czerwca 2019

  XTPL wyemituje 68-78 tys. akcji po cenie emisyjnej 130 zł sztuka

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  XTPL podjął uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego w granicach kapitału docelowego w drodze emisji od 68 tys. do 78 tys. akcji z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. Cena emisyjna wynosi 130 zł za akcję.

 • 25 czerwca 2019

  Założyciele Cherrypick Games kupią akcje nowej emisji po cenie dwukrotnie wyższej niż kurs na GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze Cherrypick Games uchwalili emisję 88 tys. akcji po cenie 59 zł za sztukę, czyli o blisko 120 proc. wyższej niż poniedziałkowy kurs zamknięcia na giełdzie. We wtorek rano notowania producenta gier mobilnych rosną o blisko 19 proc.

 • 13 czerwca 2019

  Kurs akcji XTPL spada po ogłoszeniu planów emisji akcji bez prawa poboru

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd XTPL zamierza podjąć uchwalę o podwyższeniu kapitału zakładowego poprzez emisję od 55 do 65 tys. akcji o wartości nominalnej 0,1 zł każda bez prawa poboru dla obecnych akcjonariuszy. Cena emisyjna jednej akcji ma wynosić 130 zł, a zebrane środki mają posłużyć na finansowanie prac związanych z komercjalizacją technologii na rynkach Azji Południowo-Wschodniej oraz dalszy rozwój chmury patentowej. Kurs akcji spółki spada o blisko 5 proc.

 • 06 czerwca 2019

  Marek Tymiński: Słono zapłaciliśmy za błędy w rozwoju wewnętrznego zespołu deweloperskiego [WYWIAD]

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Marek Tymiński, prezes CI Games, rozmawia z redakcją StockWatch.pl o sukcesach i porażkach w historii spółki, planach rozwojowych oraz trwającej emisji akcji.

 • 05 czerwca 2019

  Zakłady Chemiczne Police zawiesiły publiczną ofertę akcji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd spółki wycofał się z planowanego podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji akcji z zachowaniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. Swoją decyzję spółka argumentuje możliwością wystąpienia ewentualnych ryzyk dla inwestorów wynikających z aktualnego stanu prawnego dot. prawa pierwokupu akcji przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, przysługującego wobec spółek posiadających nieruchomości rolne.

 • 04 czerwca 2019

  Ruszyły zapisy na akcje CI Games

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Od wtorku inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy na akcje CI Games. Cena emisyjna zamyka się w przedziale 0,90-1 zł. 

 • 30 maja 2019

  Zapisy na akcje CI Games ruszą 4 czerwca, spółka chce pozyskać ok. 10 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zapisy na maksymalnie 12 mln akcji CI Games emitowanych w ramach kapitału docelowego potrwają od 4 do 10 czerwca. Cena maksymalna została ustalona na 1 zł. CI Games chce pozyskać od inwestorów około 10 mln zł na powiększenie wewnętrznego zespołu deweloperskiego, wsparcie działań marketingowych oraz rozszerzenie portfolio wydawanych gier o nowe tytuły.

 • 29 maja 2019

  Carbon Studio przydzielił wszystkie akcje nowej emisji i pozyskał 2,7 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Carbon Studio przydzielił wszystkie akcje nowej emisji i pozyskał 2,7 mln zł. Redukcja w transzy małych inwestorów wyniosła 18,3 proc. Na przełomie III i IV kwartału spółka chce zadebiutować na rynku NewConnect.

 • 22 maja 2019

  GTC ustaliło cenę emisyjną akcji serii N na 8,29 zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Globe Trade Centre zdecydowało, że cena emisyjna jednej akcji serii N wyniesie 8,29 zł. 

 • wczoraj

  CI Games chce pozyskać z emisji akcji blisko 11 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka planuje przeprowadzenie emisji w pierwszej połowie czerwca. W jej ramach CI Games zaoferuje 12 mln akcji, w cenie pomiędzy 0,90 zł a 1 zł za akcję. Celem jest pozyskanie ok. 11 mln zł.

 • 16 maja 2019

  Carbon Studio rusza z IPO. Z emisji nowych akcji chce pozyskać 2,7 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Producent gier i aplikacji VR ruszył z publiczną ofertą akcji, która ma sfinansować produkcję nowej gry z gatunku VR Fantasy oraz dodatek do najbardziej znanego tytułu studia - The Wizards.

 • Legimi pozyskało 1,98 mln zł z emisji akcji na przejęcie Readfy GmbH

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Legimi zakończyło publiczną ofertę akcji serii G, w ramach której pozyskało 1,98 mln zł. Kwota w pełni wystarczy na realizację kluczowego celu emisyjnego - przejęcie niemieckiej spółki Readfy GmbH.

 • 14 maja 2019

  Elektrobudowa przymierza się do emisji nowych akcji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd Elektrobudowy chce zwołać walne zgromadzenie spółki w celu podjęcia uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji akcji nieprzekraczającej 20 proc. udziału w obecnym kapitale zakładowym.

 • 07 maja 2019

  Zielone obligacje na ratunek planecie

  Opublikowano:

  Czy rynki finansowe mogą wesprzeć zieloną rewolucję? Powstanie funduszy inwestujących w zielone obligacje mogłoby pomóc rozwinąć rynek instrumentów finansujących projekty przyjazne środowisku. Popyt na zielone obligacje istnieje, niestety nie ma aktywnego rynku.

 • 29 kwietnia 2019

  Plantwear pochwalił się rekordowymi wynikami za I kwartał 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Według wstępnych wyników, producent lifestylowych akcesoriów drewnianych wypracował w I kwartale 2019 r. rekordowe 2 mln zł przychodu i 186 tys. zł zysku netto. 

 • 26 kwietnia 2019

  Lotos może zainwestować do 500 mln zł projekt Polimery Police

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Grupa Lotos podpisała list intencyjny ze spółkami z Grupy Azoty w zakresie ewentualnego zainwestowania kwoty do 500 mln zł w realizację projektu Polimery Police. Wcześniej PDH Polska otrzymała ze strony koreańskich koncernów Hyundai Engineering Co., Ltd. oraz Korea Overseas Infrastructure & Urban Development Corporation listy intencyjne w sprawie potencjalnego zaangażowania finansowego o wartości do 130 mln USD, tj. także ok. 500 mln zł. 

 • 23 kwietnia 2019

  Hollywood przeprowadzi prywatną emisję 15 mln akcji serii L po 1 zł każda

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze Hollywood zdecydowali o emisji akcji serii L. W trybie emisji prywatnej zostanie zaoferowanych 15 mln walorów po 1 zł każdy. Grupa Hollywood zamierza wykorzystać emisję do przyspieszenia ekspansji w kraju i za granicą oraz zoptymalizować strukturę finansowania.

 • 17 kwietnia 2019

  BoomBit sprzeda akcje w IPO po 19 zł za sztukę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  BoomBit uplasował wszystkie akcje nowej emisji po cenie 19 zł za sztukę. Spółka liczyła na dużo więcej, bo zapisy przyjmowano po cenie maksymalnej 35,50 zł. Redukcja w transzy dla inwestorów indywidualnych może wynieść nawet 59 proc.

 • 15 kwietnia 2019

  Legimi przedłużyło zapisy na akcje do 13 maja

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Legimi przedłuża zapisy na publiczną emisję akcji serii G do 13 maja. Spółka pozyskała już środki, które pozwolą na finalizację najważniejszego celu emisyjnego – przejęcia Readfy GmbH. Dotychczas Legimi zebrało ponad 800 zgłoszeń.

 • 05 kwietnia 2019

  Coinquista w ramach crowdfundingu zbiera środki na rozwój polskiej giełdy kryptowalut

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Coinquista to kolejny projekt crowdfundingowy na platformie Beesfund. Polska firma pracująca nad uruchomieniem giełdy kryptowalutowej chce pozyskać 4 mln zł z emisji akcji.

 • 03 kwietnia 2019

  „Netflix na rynku e-booków” zmierza na NewConnect. Legimi z publicznej emisji akcji chce pozyskać 4 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Poznańska firma Legimi, specjalizująca się w udostępnianiu e-booków i audiobooków w abonamencie zamierza pozyskać do 4 mln zł w ramach publicznej emisji akcji. Głównym celem emisji jest rozwój działalności na rynku niemieckim, w tym finalizacja przejęcia Readfy.

 • 30 marca 2019

  Wiktor Pyrzyk: Oferta Plantwear to inwestycja w rosnącą spółkę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Gościem piątkowego czatu inwestorskiego w StockWatch.pl był Wiktor Pyrzyk, prezes Plantwear. Głównym tematem spotkania była trwająca emisja akcji spółki oraz plany debiutu na NewConnect.

 • 25 marca 2019

  Legimi chce pozyskać 4 mln zł na rozwój na rynku niemieckim

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polska firma wykorzystująca model subskrypcyjny na rynku e-książki i audiobooków zamierza pozyskać do 4 mln zł w ramach publicznej emisji akcji. Głównym celem emisji jest rozwój działalności na rynku niemieckim, w tym finalizacja przejęcia Readfy. Zapisy na akcje serii G ruszyły dzisiaj i potrwają do 12 kwietnia.

 • wczoraj

  Pharmena liczy na ok. 15,3 mln zł z oferty zw. z przejściem na rynek główny GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zapisy podstawowe i dodatkowe w ramach praw poboru do 2.638.516 akcji zwykłych na okaziciela serii E w ofercie publicznej Pharmeny potrwają od 4 do 23 kwietnia 2019 r.  Cena emisyjna jednej akcji została ustalona na 6 zł.

 • 18 marca 2019

  Dawid Przygodzki: Bloomga jest atrakcyjnym podmiotem dla inwestorów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polski deweloper gier przeglądarkowych prowadzi na platformie Beesfund publiczną emisję akcji w ramach trzeciej rundy finansowania pre-IPO. Z emisji zamierza pozyskać do 4,2 mln zł, a następnie zadebiutować na rynku NewConnect. Prezes Dawid Przygodzki liczy, że dzięki środkom od inwestorów Bloomga w przeciągu kilku lat wyrośnie na jednego z czołowych graczy w swojej branży.

 • 15 marca 2019

  JSW wycofuje się z planu dużej emisji akcji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W piątek prezes Daniel Ozon poinformował, że JSW wyklucza przeprowadzenie emisji nowych akcji o wartości do 1 mld zł. Powodem ma być niski kurs akcji.

 • 08 marca 2019

  Grupa Azoty Police planuje emisję akcji z prawem poboru do kwoty 1,1 mld zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd Grupy Azoty Zakładów Chemicznych Police podjął decyzję w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego spółki w kwocie nie wyższej niż 1,11 mld zł, w drodze wtórnej oferty publicznej (SPO), z prawem poboru nowych akcji. Planowane podwyższenie kapitału powinno nastąpić nie później niż do końca lipca 2019 r.

 • Bloomga ruszyła z ostatnią emisją akcji przed debiutem na NewConnect

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polski deweloper gier przeglądarkowych rozpoczął publiczną emisję akcji w ramach trzeciej rundy finansowania pre-IPO. Z emisji zamierza pozyskać do 4,2 mln zł, a następnie zadebiutować na rynku NewConnect.

 • 07 marca 2019

  Jujubee pozyskało 0,5 mln zł z emisji akcji bez prawa poboru

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Jujubee wyemitowało 100 tys. nowych akcji serii G po cenie 5 zł/szt. W subskrypcji wyłączono w całości prawo poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy.

 • 01 marca 2019

  PHN podpisał list intencyjny ze Skarbem Państwa dot. możliwości objęcia akcji spółki

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polski Holding Nieruchomości podpisał list intencyjny ze Skarbem Państwa w sprawie podjęcia rozmów i rozpoczęcia współpracy mającej na celu rozpoznanie możliwości objęcia przez Skarb Państwa akcji spółki w zamian za wkład niepieniężny.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku