Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Emisje akcji

 • wczoraj

  CI Games chce pozyskać z emisji akcji blisko 11 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka planuje przeprowadzenie emisji w pierwszej połowie czerwca. W jej ramach CI Games zaoferuje 12 mln akcji, w cenie pomiędzy 0,90 zł a 1 zł za akcję. Celem jest pozyskanie ok. 11 mln zł.

 • 16 maja 2019

  Carbon Studio rusza z IPO. Z emisji nowych akcji chce pozyskać 2,7 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Producent gier i aplikacji VR ruszył z publiczną ofertą akcji, która ma sfinansować produkcję nowej gry z gatunku VR Fantasy oraz dodatek do najbardziej znanego tytułu studia - The Wizards.

 • Legimi pozyskało 1,98 mln zł z emisji akcji na przejęcie Readfy GmbH

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Legimi zakończyło publiczną ofertę akcji serii G, w ramach której pozyskało 1,98 mln zł. Kwota w pełni wystarczy na realizację kluczowego celu emisyjnego - przejęcie niemieckiej spółki Readfy GmbH.

 • 14 maja 2019

  Elektrobudowa przymierza się do emisji nowych akcji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd Elektrobudowy chce zwołać walne zgromadzenie spółki w celu podjęcia uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji akcji nieprzekraczającej 20 proc. udziału w obecnym kapitale zakładowym.

 • 07 maja 2019

  Zielone obligacje na ratunek planecie

  Opublikowano:

  Czy rynki finansowe mogą wesprzeć zieloną rewolucję? Powstanie funduszy inwestujących w zielone obligacje mogłoby pomóc rozwinąć rynek instrumentów finansujących projekty przyjazne środowisku. Popyt na zielone obligacje istnieje, niestety nie ma aktywnego rynku.

 • 29 kwietnia 2019

  Plantwear pochwalił się rekordowymi wynikami za I kwartał 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Według wstępnych wyników, producent lifestylowych akcesoriów drewnianych wypracował w I kwartale 2019 r. rekordowe 2 mln zł przychodu i 186 tys. zł zysku netto. 

 • 26 kwietnia 2019

  Lotos może zainwestować do 500 mln zł projekt Polimery Police

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Grupa Lotos podpisała list intencyjny ze spółkami z Grupy Azoty w zakresie ewentualnego zainwestowania kwoty do 500 mln zł w realizację projektu Polimery Police. Wcześniej PDH Polska otrzymała ze strony koreańskich koncernów Hyundai Engineering Co., Ltd. oraz Korea Overseas Infrastructure & Urban Development Corporation listy intencyjne w sprawie potencjalnego zaangażowania finansowego o wartości do 130 mln USD, tj. także ok. 500 mln zł. 

 • 23 kwietnia 2019

  Hollywood przeprowadzi prywatną emisję 15 mln akcji serii L po 1 zł każda

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze Hollywood zdecydowali o emisji akcji serii L. W trybie emisji prywatnej zostanie zaoferowanych 15 mln walorów po 1 zł każdy. Grupa Hollywood zamierza wykorzystać emisję do przyspieszenia ekspansji w kraju i za granicą oraz zoptymalizować strukturę finansowania.

 • 17 kwietnia 2019

  BoomBit sprzeda akcje w IPO po 19 zł za sztukę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  BoomBit uplasował wszystkie akcje nowej emisji po cenie 19 zł za sztukę. Spółka liczyła na dużo więcej, bo zapisy przyjmowano po cenie maksymalnej 35,50 zł. Redukcja w transzy dla inwestorów indywidualnych może wynieść nawet 59 proc.

 • 15 kwietnia 2019

  Legimi przedłużyło zapisy na akcje do 13 maja

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Legimi przedłuża zapisy na publiczną emisję akcji serii G do 13 maja. Spółka pozyskała już środki, które pozwolą na finalizację najważniejszego celu emisyjnego – przejęcia Readfy GmbH. Dotychczas Legimi zebrało ponad 800 zgłoszeń.

 • 05 kwietnia 2019

  Coinquista w ramach crowdfundingu zbiera środki na rozwój polskiej giełdy kryptowalut

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Coinquista to kolejny projekt crowdfundingowy na platformie Beesfund. Polska firma pracująca nad uruchomieniem giełdy kryptowalutowej chce pozyskać 4 mln zł z emisji akcji.

 • 03 kwietnia 2019

  „Netflix na rynku e-booków” zmierza na NewConnect. Legimi z publicznej emisji akcji chce pozyskać 4 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Poznańska firma Legimi, specjalizująca się w udostępnianiu e-booków i audiobooków w abonamencie zamierza pozyskać do 4 mln zł w ramach publicznej emisji akcji. Głównym celem emisji jest rozwój działalności na rynku niemieckim, w tym finalizacja przejęcia Readfy.

 • 30 marca 2019

  Wiktor Pyrzyk: Oferta Plantwear to inwestycja w rosnącą spółkę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Gościem piątkowego czatu inwestorskiego w StockWatch.pl był Wiktor Pyrzyk, prezes Plantwear. Głównym tematem spotkania była trwająca emisja akcji spółki oraz plany debiutu na NewConnect.

 • 25 marca 2019

  Legimi chce pozyskać 4 mln zł na rozwój na rynku niemieckim

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polska firma wykorzystująca model subskrypcyjny na rynku e-książki i audiobooków zamierza pozyskać do 4 mln zł w ramach publicznej emisji akcji. Głównym celem emisji jest rozwój działalności na rynku niemieckim, w tym finalizacja przejęcia Readfy. Zapisy na akcje serii G ruszyły dzisiaj i potrwają do 12 kwietnia.

 • wczoraj

  Pharmena liczy na ok. 15,3 mln zł z oferty zw. z przejściem na rynek główny GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zapisy podstawowe i dodatkowe w ramach praw poboru do 2.638.516 akcji zwykłych na okaziciela serii E w ofercie publicznej Pharmeny potrwają od 4 do 23 kwietnia 2019 r.  Cena emisyjna jednej akcji została ustalona na 6 zł.

 • 18 marca 2019

  Dawid Przygodzki: Bloomga jest atrakcyjnym podmiotem dla inwestorów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polski deweloper gier przeglądarkowych prowadzi na platformie Beesfund publiczną emisję akcji w ramach trzeciej rundy finansowania pre-IPO. Z emisji zamierza pozyskać do 4,2 mln zł, a następnie zadebiutować na rynku NewConnect. Prezes Dawid Przygodzki liczy, że dzięki środkom od inwestorów Bloomga w przeciągu kilku lat wyrośnie na jednego z czołowych graczy w swojej branży.

 • 15 marca 2019

  JSW wycofuje się z planu dużej emisji akcji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W piątek prezes Daniel Ozon poinformował, że JSW wyklucza przeprowadzenie emisji nowych akcji o wartości do 1 mld zł. Powodem ma być niski kurs akcji.

 • 08 marca 2019

  Grupa Azoty Police planuje emisję akcji z prawem poboru do kwoty 1,1 mld zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd Grupy Azoty Zakładów Chemicznych Police podjął decyzję w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego spółki w kwocie nie wyższej niż 1,11 mld zł, w drodze wtórnej oferty publicznej (SPO), z prawem poboru nowych akcji. Planowane podwyższenie kapitału powinno nastąpić nie później niż do końca lipca 2019 r.

 • Bloomga ruszyła z ostatnią emisją akcji przed debiutem na NewConnect

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polski deweloper gier przeglądarkowych rozpoczął publiczną emisję akcji w ramach trzeciej rundy finansowania pre-IPO. Z emisji zamierza pozyskać do 4,2 mln zł, a następnie zadebiutować na rynku NewConnect.

 • 07 marca 2019

  Jujubee pozyskało 0,5 mln zł z emisji akcji bez prawa poboru

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Jujubee wyemitowało 100 tys. nowych akcji serii G po cenie 5 zł/szt. W subskrypcji wyłączono w całości prawo poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy.

 • 01 marca 2019

  PHN podpisał list intencyjny ze Skarbem Państwa dot. możliwości objęcia akcji spółki

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polski Holding Nieruchomości podpisał list intencyjny ze Skarbem Państwa w sprawie podjęcia rozmów i rozpoczęcia współpracy mającej na celu rozpoznanie możliwości objęcia przez Skarb Państwa akcji spółki w zamian za wkład niepieniężny.

 • 18 lutego 2019

  Kurs JSW spada po wypowiedzi prezesa o możliwej dużej emisji akcji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Jastrzębska Spółka Węglowa prowadzi rozmowy z reprezentującą Skarb Państwa Prokuratorią Generalną na temat potencjalnej nowej emisji akcji o wartości 0,5-1 mld zł, poinformował prezes Daniel Ozon. W poniedziałek notowania węglowej spółki spadają o 4 proc. i są najsłabszym punktem w indeksie WIG20. 

 • 30 stycznia 2019

  Mateusz Zawadzki zszedł poniżej progu 10 proc. w Ultimate Games

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Mateusz Zawadzki i przewodniczący rady nadzorczej Jakub Trzebiński sprzedali część akcji na rzecz instytucji finansowych. Wcześniej spółka przeprowadziła dla nich prywatną emisję akcji z wyłączeniem prawa poboru.

 • 11 stycznia 2019

  Open Finance zrezygnował z emisji nowych akcji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka z grupy Leszka Czarneckiego po dokonaniu ponownej analizy kwestii podwyższenia kapitału zakładowego spółki, w tym mając na uwadze obecny poziom notowań akcji, odstąpiła od procedury podwyższenia kapitału w drodze nowej emisji akcji.

 • 09 stycznia 2019

  Sfinks ponowi subskrypcję akcji serii P, prezes deklaruje objęcie nawet całości

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W związku z niedojściem do skutku emisji akcji w ramach docelowego podwyższenia kapitału zakładowego Sfinks Polska, spółka rozpoczyna nową subskrypcję akcji serii P z wyłączeniem prawa poboru, w celu realizacji zobowiązań wobec kredytodawcy oraz pozyskania finansowania dalszej ekspansji. Główny akcjonariusz i prezes Sylwester Cacek zadeklarował objęcie części lub całości akcji tak, by zamknąć subskrypcję na wymaganym poziomie.

 • 17 grudnia 2018

  Giełda uszczelniła przepisy dotyczące zasad dopuszczania akcji i PDA do obrotu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Rada nadzorcza i zarząd GPW wydały wspólne stanowisko dotyczące kryteriów dopuszczania akcji do obrotu na rynku regulowanym. Wykaz okoliczności, które mogą zostać uznane przez giełdę za niezgodne z zasadami publicznego charakteru obrotu giełdowego zacznie obowiązywać już od nowego roku. 

 • 14 września 2018

  Polwax chce pozyskać 30 mln zł z emisji akcji bez prawa poboru

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polwax przyjął uchwałę o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki maksymalnie o kwotę 30 mln zł w drodze emisji akcji. Planowana liczba akcji serii E będzie nie większa niż 4,5 mln sztuk.

 • 10 września 2018

  Główny akcjonariusz Dębicy wnioskuje o upoważnienie zarządu do emisji akcji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Goodyear Holdings, akcjonariusz Dębicy kontrolujący ponad ok. 81 proc. kapitału zakładowego, zażądał umieszczenia w ogłoszonym porządku obrad nadzwyczajnego walnego zgromadzenia zwołanego na 25 września 2018 r. punktu mówiącego o podjęciu uchwał w sprawie zmiany statutu spółki i upoważnienia zarządu spółki do podwyższenia kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego oraz upoważnienia zarządu do pozbawienia akcjonariuszy prawa poboru w całości lub części za zgodą rady nadzorczej.

 • 03 września 2018

  Ursus uplasował pierwszą część nowych akcji serii S

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Ursus zawarł umowę objęcia akcji w ramach subskrypcji prywatnej z Pol-Mot Holding, Prologusem (podmiot powiązany z Invest-Mot), Pol-Mot Auto (podmiot powiązany z Pol-Mot Holding) i Invest-Mot (główny akcjonariusz Pol-Mot Holding). 

 • 30 sierpnia 2018

  CI Games straciło 10 mln zł w I półroczu. We wrześniu walne ws. emisji nowych akcji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  CI Games w pierwszym półroczu wypracował 13,2 mln zł przychodów ze sprzedaży. Na poziomie netto spółka pokazała aż 9,9 mln zł straty, głównie przez wysokie odpisy na wersję mobilną gry Lords of the Fallen czy wartość zapasów.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku