Akcje

 • wczoraj
  Spółki z wyższym udziałem kobiet we władzach mają wyższą marżę i niższe ryzyko
  Spółki z wyższym udziałem kobiet we władzach mają wyższą marżę i niższe ryzyko
  Udział kobiet we władzach 140 polskich spółek giełdowych z indeksów WIG20, mWIG40 i sWIG80 wynosił tylko 13,8 proc. na koniec 2019 roku. W ciągu dekady wzrósł jedynie o 3,8 pp. Firmy z wyższą reprezentacją kobiet we władzach odnotowały przewagi w postaci wyższych marż netto oraz niższej zmienności cen akcji. To dane z raportu "Udział kobiet we władzach a efektywność spółek" opublikowanego przez CFA Society Poland.
 • Dekalog inteligentnego inwestowania Finaxa
  Dekalog inteligentnego inwestowania Finaxa
  Zerowe oprocentowanie lokat bankowych i ponad 2-proc. inflacja motywują tysiące Polaków do szukania alternatyw. Wielu daje się skusić wysokim stopom zwrotu i decyduje się na przygodę z akcjami. Ale przypominamy, że w długim terminie liczy się cierpliwość i konsekwencja. Poza poszukiwaniem perełek na polskiej giełdzie, warto rozważyć przeznaczenie części portfela na globalnie zdywersyfikowany portfel akcji i obligacji. Jak się okazuje, może być to proste i tanie.
 • Falstart warszawskich indeksów, JSW i Tauron mocno w dół
  Falstart warszawskich indeksów, JSW i Tauron mocno w dół Omawiane walory: , , , , ,

  Giełda w Warszawie, jak wiele europejskich parkietów, rozpoczęła dzień od wzrostów, reagując na wczorajsze rekordy na Wall Street. Dość szybko jednak uaktywniła się podaż i GPW znalazła się pod kreską. W WIG20 słabo radzi sobie JSW i Tauron. Ten Square Games, Kruk i Kęty ściągają natomiast w dół mWIG40. Losy sesji nie są jeszcze rozstrzygnięte, a strona popytowa może jeszcze odzyskać utraconą przewagę.

 • Enter Air otrzyma 287 mln zł pożyczki z PFR w ramach tarczy finansowej
  Enter Air otrzyma 287 mln zł pożyczki z PFR w ramach tarczy finansowej Omawiane walory:

  Polski Fundusz Rozwoju przyznał Enter Air pożyczkę płynnościową w kwocie 287 mln zł. Podpisanie umowy planowane jest do końca stycznia, a uruchomienie pożyczki nastąpi w lutym 2021 r.

 • January Ciszewski przymierza się do inwestycji w spółkę z branży kosmicznej
  January Ciszewski przymierza się do inwestycji w spółkę z branży kosmicznej Omawiane walory: ,

  Kontrolowany przez Januarego Ciszewskiego JR Holding ASI podpisał list intencyjny z SatRevolution. Negocjacje dotyczą opcji inwestycji w spółkę i wprowadzenia jej na rynek publiczny.

 • Prezes Skarbiec TFI: Wizja ujemnych stóp procentowych zachęca do inwestycji w fundusze
  Prezes Skarbiec TFI: Wizja ujemnych stóp procentowych zachęca do inwestycji w fundusze Omawiane walory:

  Fundusze inwestycyjne mogą w tym roku liczyć na dalsze znaczące napływy środków od obecnych i nowych klientów ze względu na możliwe w Polsce ujemne stopy procentowe oraz generalnie bardzo dobre stopy zwrotu uzyskane w ub.r. przez wiele towarzystw funduszy inwestycyjnych (TFI), ocenia w rozmowie z ISBnews prezes Skarbiec TFI Anna Milewska.

 • Celon Pharma chce pozyskać ok. 160 mln euro z emisji 13 mln akcji
  Celon Pharma chce pozyskać ok. 160 mln euro z emisji 13 mln akcji Omawiane walory:

  Akcjonariusze Celon Pharma zadecydują o upoważnieniu zarządu do podwyższenia kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego, poprzez emisję nowych akcji, wynika z projektów uchwał na nadzwyczajne walne zgromadzenie zwołane na 15 lutego. Intencją zarządu jest pozyskanie kwoty około 160 mln euro z emisji 13 mln akcji.

 • DM BDM podwyższył cenę docelową akcji Dino Polska do 245 zł
  DM BDM podwyższył cenę docelową akcji Dino Polska do 245 zł Omawiane walory:

  Adrian Górniak, analityk BDM Dom Maklerski, w raporcie z 13 stycznia wydał zalecenie redukuj dla Dino Polska. Cena docelowa uległa podwyższeniu ze 142 zł do 245 zł z akcję.

 • Navigator DM: Deweloperzy z Catalyst zmniejszyli sprzedaż lokali o 7,3 proc. w 2020 r.
  Navigator DM: Deweloperzy z Catalyst zmniejszyli sprzedaż lokali o 7,3 proc. w 2020 r. Omawiane walory: , , , , , , , , , , ,

  Dwunastu deweloperów notowanych na rynku Catalyst sprzedało 4.982 lokale w IV kw. 2020 r. wobec 4.719 przed rokiem, co wskazuje na poprawę dynamiki kontraktacji o 3,7 proc. W całym 2020 r. deweloperzy znaleźli nabywców na 15.879 jednostek (-7,3 proc. r/r), co w zestawieniu z gwałtownym załamaniem gospodarki z marca 2020 r. jest odczytem lepszym niż się spodziewano, podał Navigator Dom Maklerski w raporcie "Sytuacja największych deweloperów mieszkaniowych z rynku Catalyst po IV kw. 2020 r.".

 • Asbis śrubuje rekordy. W grudniu przychody urosły o blisko 30 proc.
  Asbis śrubuje rekordy. W grudniu przychody urosły o blisko 30 proc. Omawiane walory:

  Asbis Enterprises Plc wypracował w grudniu 2020 roku skonsolidowane przychody na poziomie ok. 343 mln USD wobec 265 mln USD rok wcześniej, co oznacza wzrost o około 29 proc., podała spółka, prezentując wstępne dane szacunkowe.

 • ING BSK: Wstępna kwota odpisów związanych z kredytami w CHF to ok. 250 mln zł
  ING BSK: Wstępna kwota odpisów związanych z kredytami w CHF to ok. 250 mln zł Omawiane walory:

  Wstępna oszacowana kwota odpisów z tytułu strat oczekiwanych na portfelu kredytów hipotecznych indeksowanych do CHF spowoduje zwiększenie kosztów ryzyka IV kwartału 2020 roku o ok. 250 mln zł, podał ING Bank Śląski.

 • Inauguracja marzeń
  Inauguracja marzeń
  S&P500 wzrósł o 1,4 proc., a NASDAQ o 2 proc., formalnie czyniąc okres między wyborem a objęciem urzędu przez nowego prezydenta najlepszym w historii i to pomimo faktu, że w przeszłości to reelekcje statystycznie budziły większy optymizm rynku. Oczekiwania są ogromne, a wyzwania nie mniejsze.
 • Platige Image chce tworzyć własne filmy i gry wideo
  Platige Image chce tworzyć własne filmy i gry wideo Omawiane walory:
  Platige Image przyjęło strategię rozwoju na lata 2021-2025, która zakłada ewolucję modelu biznesowego spółki do modelu hybrydowego łączącego działalność w dotychczasowych obszarach usług serwisowych z rozwojem projektów własnych (IP) w zakresie produkcji filmów (film development) oraz gier komputerowych (game development). Jedną z rozważanych form finansowania projektów własnych jest przeniesienie notowań akcji spółki na rynek główny GPW wraz z dodatkową emisją akcji. Ewentualna realizacja tego scenariusza planowana jest do końca 2022 roku.
 • 20 stycznia 2021
  Unseen Silence: Naszym planem jest tworzenie coraz większych produkcji
  Unseen Silence: Naszym planem jest tworzenie coraz większych produkcji Omawiane walory:

  Gościem środowego czatu inwestorskiego StockWatch.pl był Ignacy Kurkowski, prezes zarządu Unseen Silence. Tematem spotkania było omówienie planów giełdowych, przedstawienie spółki i jej projektów.

 • BM mBanku ściął prognozy wyników i cenę docelową akcji Grupy Azoty
  BM mBanku ściął prognozy wyników i cenę docelową akcji Grupy Azoty Omawiane walory:

  Jakub Szkopek, analityk BM mBanku, w raporcie z 14 stycznia obniżył rekomendację dla Grupy Azoty z trzymaj do sprzedaj, a cenę docelową akcji z 24,54 zł do 23,65 zł.

 • PKN Orlen utworzy własny akcelerator startupów
  PKN Orlen utworzy własny akcelerator startupów Omawiane walory:

  PKN Orlen uruchomi własny korporacyjny akcelerator, dla młodych spółek technologicznych, w celu szybszego testowania i implementowania innowacyjnych rozwiązań oraz technologii.

 • Valve ukarany za naruszenie unijnych regulacji antymonopolowych
  Valve ukarany za naruszenie unijnych regulacji antymonopolowych

  Komisja Europejska ukarała Valve, właściciela platformy Steam oraz kilku wydawców gier za naruszenie unijnych regulacji antymonopolowych. Łącznie Komisja nałożyła grzywny w wysokości 7,8 mln euro.

 • Mercator: Dzięki nowej fabryce moce wytwórcze przekroczą 3,9 mld rękawic rocznie
  Mercator: Dzięki nowej fabryce moce wytwórcze przekroczą 3,9 mld rękawic rocznie Omawiane walory:

  Nowa fabryka Mercator Medical w Tajlandii będzie wytwarzać ponad 0,8 mld wysokomarżowych rękawic industrialnych rocznie, a łączne moce produkcyjne grupy przekroczą 3,9 mld rękawic rocznie. Budowa nowego zakładu produkcyjnego to pierwszy duży element strategii rozwoju 2021+.

 • Mennica Skarbowa oferuje skrytki depozytowe w jednym z największych skarbców w Polsce
  Mennica Skarbowa oferuje skrytki depozytowe w jednym z największych skarbców w Polsce Omawiane walory:

  Mennica Skarbowa uruchomiła nową usługę dla swoich klientów - możliwość złożenia w depozycie wartościowych przedmiotów. Złoto, biżuterię, gotówkę, papiery wartościowe czy dzieła sztuki można przechowywać w jednym z największych i najlepiej strzeżonych skarbców w Polsce, umiejscowionym w podziemiach przedwojennego budynku Banku Rolnego w Warszawie. Docelowo ma zostać uruchomionych około 8 tys. różnej wielkości skrytek.

 • Jest pierwsza kara za naganianie na piramidy finansowe. Youtuber ma zapłać 450 tys. zł
  Jest pierwsza kara za naganianie na piramidy finansowe. Youtuber ma zapłać 450 tys. zł

  Niemal maksymalną karę za każdą z trzech stwierdzonych praktyk - łącznie blisko 450 tys. zł - nałożył prezes UOKiK Tomasz Chróstny na Damiana Żukiewicza za propagowanie systemów promocyjnych typu piramida. Youtuber namawiał do przystąpienia do systemów FutureNet, FutureAdPro i NetLeaders, obiecujących korzyści zależne od wprowadzenia nowych osób. To pierwsza decyzja prezesa UOKiK wobec tzw. naganiaczy na systemy typu piramida.

 • Mercator Medical wybuduje fabrykę rękawic w Tajlandii za ok. 156 mln zł
  Mercator Medical wybuduje fabrykę rękawic w Tajlandii za ok. 156 mln zł Omawiane walory:

  Zarząd Mercator Medical podjął decyzję o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie i sfinansowanie ze środków własnych Mercator Medical Thailand projektu inwestycyjnego obejmującego budowę fabryki rękawic nitrylowych w Tajlandii, podała spółka. Budżet inwestycji wynosi ok. 155,95 mln zł.

 • Creepy Jar ustalił datę premiery pierwszej części darmowego dodatku do Green Hell
  Creepy Jar ustalił datę premiery pierwszej części darmowego dodatku do Green Hell Omawiane walory:

  Creepy Jar potwierdził, że już w przyszłym tygodniu premierę będzie miała pierwsza część darmowego dodatku do Green Hell - Spirits of Amazonia. Jest to największe dotychczasowe rozwinięcie gry, która do tej pory sprzedała się w ponad 1,5 mln egzemplarzy. Z tej okazji tytuł będzie dostępny na platformie Steam w promocji -30 proc.

 • Prezydent Biden, Sekretarz Yellen
  Prezydent Biden, Sekretarz Yellen
  Joe Biden objął urząd prezydenta USA, a w trzygodzinnym przesłuchaniu przed Senatem nowa Sekretarz Skarbu, J. Yellen zapowiedziała walkę z nierównościami ekonomicznymi, zmianami klimatu i Chinami. Powiedziała także to, co rynek chciał usłyszeć, czyli że podwyżki podatków dla najbogatszych i korporacji to temat na okres po pandemii, choć jej pomysł opodatkowania niezrealizowanych zysków kapitałowych może jeszcze kiedyś wywołać falę strachu.
 • PGNiG otrzymało cztery nowe koncesje na Norweskim Szelfie Kontynentalnym
  PGNiG otrzymało cztery nowe koncesje na Norweskim Szelfie Kontynentalnym Omawiane walory:

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo otrzymało cztery nowe koncesje poszukiwawcze na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Przyznał je w ramach corocznej rundy koncesyjnej (APA 2020) norweski rząd. Tym samym liczba koncesji na szelfie, w których udziały posiada grupa kapitałowa PGNiG, wzrosła do 36.

 • 19 stycznia 2021
  Mercator ma umowę z Re:use i Helsingborg na dostawę rękawic za 153 mln zł
  Mercator ma umowę z Re:use i Helsingborg na dostawę rękawic za 153 mln zł Omawiane walory:

  Mercator Medical Thailand, spółka zależna Mercator Medical, zawarł z Re:use i Helsingborg AB ramową umowę regulującą warunki dostaw rękawic o łącznej wartości 152,66 mln zł.

 • Grupa Lotos i PGNiG otrzymały oferty objęcia udziałów w koncesjach w Norwegii
  Grupa Lotos i PGNiG otrzymały oferty objęcia udziałów w koncesjach w Norwegii Omawiane walory: ,

  Ministerstwo Ropy Naftowej i Energii Norwegii zaoferowało Lotos Exploration and Production Norge - spółce Grupy Lotos - oraz PGNiG Upstream Norway - spółce Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa - udziały w koncesjach na prawo do eksploatacji węglowodorów w obrębie wyznaczonych obszarów (APA) na Norweskim Szelfie Kontynentalnym.

 • WIG20 wraca na ziemię, a sWIG80 testuje poziomy z 2007 r., w grze JSW i Kernel
  WIG20 wraca na ziemię, a sWIG80 testuje poziomy z 2007 r., w grze JSW i Kernel Omawiane walory: , , ,

  Wtorkowa sesja przynosi zimny prysznic dla dużych spółek. WIG20 spada o ponad 1,2 proc i pod tym względem jest najsłabszy w Europie. Udaną sesję zaliczają za to rynkowe maluchy, a sWIG80 testuje poziomy najwyższe od listopada 2007 r.

 • Healthnomic podtrzymuje termin wejścia na NewConnect w 2021 r.
  Healthnomic podtrzymuje termin wejścia na NewConnect w 2021 r. Omawiane walory:

  Healthnomic z prywatnej emisji akcji pozyskał 2,5 mln zł i podtrzymuje termin debiutu na NewConnect w 2021 r.

 • LiveChat Software dostał rekomendację z rekordową wyceną
  LiveChat Software dostał rekomendację z rekordową wyceną Omawiane walory:

  Haitong Bank szybko zareagował na szacunkowe wyniki dostawcy oprogramowania typu live chat dla biznesu i w najnowszym raporcie podniósł cenę docelową o 8 proc. do 137 zł. To o 27 proc. więcej niż bieżący kurs spółki na GPW.

 • Neuca inwestuje w MTZ Clinical Research i wchodzi w obszar badań klinicznych wczesnofazowych
  Neuca inwestuje w MTZ Clinical Research i wchodzi w obszar badań klinicznych wczesnofazowych Omawiane walory:

  Sieć ośrodków badań klinicznych w Europie Pratia, należąca do Grupy Neuca, objęła 100 proc. udziałów MTZ Clinical Research - firmy specjalizującej się w projektach z zakresu badań klinicznych faz wczesnych, onkologii i hematologii. Prowadzone przez MTZ projekty wczesnofazowe ("first-in-human") realizowane są w kilku ośrodkach w Europie i kilkunastu na świecie.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR