X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wezwania

 • wczoraj

  Siedmiu akcjonariuszy Polnordu zawarło porozumienie ws. zbywania akcji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PKO Bank Polski, Neptun FIZAN, Bank Gospodarstwa Krajowego, PZU FIO Parasolowy, PZU FIO Globalnych Inwestycji, PZU Specjalistyczny FIO Universum oraz Powszechny Zakład Ubezpieczeń na Życie zawarli porozumienie ws. przeglądu opcji strategicznych dla posiadanych akcji Polnordu oraz zasad ich zbycia.

 • 16 stycznia 2019

  Zarząd PCM kręci nosem na cenę w wezwaniu Hitachi Capital

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd Prime Car Management (PCM) uważa cenę w wezwaniu Hitachi Capital Polska za nieodpowiadającą wartości godziwej spółki.

 • 11 stycznia 2019

  Porozumienie akcjonariuszy wzywa na akcje Alchemii po 4,80 zł za sztukę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Roman Karkosik, Grażyna Karkosik, Boryszew, Impexmetal oraz Eastside-Bis - jako porozumienie - ogłosili wezwanie do sprzedaży 29,245 mln akcji Alchemii, stanowiących 14,62 proc. głosów, po cenie 4,80 zł za akcję. W piątek na zamknięciu sesji kurs akcji producenta stali wzrósł o 3,75 proc. do 4,98 zł.

 • Roman Karkosik planuje wezwanie na brakujący pakiet akcji Alchemii. Chce wycofać spółkę z GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Roman Karkosik, Grażyna Karkosik, Impexmetal oraz spółka Eastside-Bis zawarli porozumienie akcjonariuszy, którego celem jest ogłoszenie wezwania na brakujący pakiet akcji Alchemii. Znany inwestor giełdowy dokładnie rok temu zapowiedział, że ograniczy swoją działalność inwestycyjną na warszawskiej giełdzie i wycofa część kontrolowanych przez siebie spółek z obrotu.

 • AccorHotels kusi akcjonariuszy Orbisu wyższą ceną w wezwaniu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Na tydzień przed końcem zapisów AccorHotels podniósł cenę w wezwaniu na Orbis o 9 proc. do 95 zł za akcję.

 • 08 stycznia 2019

  Jest wezwanie na ZM Ropczyce po 30,35 zł za akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze Zakładów Magnetyzowych Ropczyce, działający na mocy porozumienia z 26 listopada 2018 r. wzywają do sprzedaży 159.124 akcji po cenie 30,35 zł za sztukę. Bieżący kurs akcji na GPW jest o ponad 5 proc. wyższy i wynosi 32 zł.

 • 02 stycznia 2019

  Umorzenia w funduszach postępują

  Opublikowano:

  Zniżki zdominowały polski rynek akcji w czwartym kwartale 2018 roku. MSCI Poland (na bazie spółek o największej i średniej kapitalizacji) stracił 3,2 proc., w WIG w przeliczeniu na dolary około 4 proc. W skali całego roku oba indeksy straciły odpowiednio 14,7 i 16,7 proc. Poza ogólnie słabym nastrojem na świecie polski rynek zmagał się wciąż z trwającymi odpływami z funduszy, a do tego doszło nowe ryzyko, które inwestorzy sobie wreszcie uzmysłowili, związane z cenami prądu w 2019 roku. Takie wnioski płyną z raportu Zenit Management Quarterly.

 • 26 listopada 2018

  AccorHotels wzywa na brakujący pakiet akcji Orbisu i wykłada blisko 1,9 mld zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Z GPW może zniknąć kolejna znana i lubiana spółka. Dziś do Komisji Nadzoru Finansowego Grupa AccorHotels złożyła zawiadomienie o zamiarze ogłoszenia wezwania na brakujący pakiet akcji Orbisu. 

 • 08 listopada 2018

  Kurs akcji PCM wystrzelił po ogłoszeniu wezwania przez PKO Leasing

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PKO Leasing chce przejąć Prime Car Management (PCM) i wykłada na stół ponad 135 mln zł. Firma w wezwaniu oferuje 11,38 zł za akcję, czyli 30 więcej niż środowy kurs zamknięcia na GPW. Przed południem notowania PCM rosną o 32,5 proc.

 • 21 września 2018

  Zarząd Protektora kręci nosem na cenę w wezwaniu Luma Holdingu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Protektor ocenia, że cena zaproponowana w wezwaniu Luma Holding nie jest godziwa, a informacje zawarte w treści wezwania nie pozwalają ocenić kompleksowo jego wpływu na interes spółki.

 • 20 września 2018

  Wezwanie PGE na akcje Polenergii spaliło na panewce

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Polska Grupa Energetyczna wycofała się z kupna akcji Polenergii. Fiasko wezwania nie jest żadną niespodzianką. Dominika Kulczyk, która kontroluje 50,2 proc. akcji Polenergii już wcześniej zapowiedziała, że nie odpowie na ofertę.

 • 06 września 2018

  Luma Holding wzywa do sprzedaży 6,29 mln akcji Protektora po 4,20 zł za sztukę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Luma Holding ogłosiła wezwanie do sprzedaży 6,296 mln akcji Protektora, stanowiących 33,1 proc. głosów po 4,20 zł za sztukę, podał pośredniczący DM mBank. Tuż przed ogłoszeniem wezwania kurs akcji - przy wysokich obrotach - wzrósł powyżej oferowanej ceny.

 • 04 września 2018

  Haitong Bank zaleca kupno akcji Netii. Nie wyklucza wezwania po cenie 5,77 zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Haitong Bank w raporcie z 3 września podniósł rekomendację dla telekomu do kupuj z neutralnie oraz cenę docelową akcji z 5,50 zł do 5,65 zł. Powodem aktualizacji jest gwałtowny spadek kursu spółki - o 17 proc. od początku roku.

 • 27 sierpnia 2018

  Dominika Kulczyk wzywa na brakujący pakiet Polenergii po 20,50 zł za akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Dominika Kulczyk oraz kontrolowana przez nią Mansa Investments wezwali do sprzedaży 22,63 mln akcji Polenergii, stanowiących 49,8 proc. ogólnej liczby głosów po 20,50 zł sztuka, podał pośredniczący w wezwaniu Dom Maklerski BZ WBK. Informacja o wezwaniu wywindowała kurs akcji w okolice oferty. W poniedziałek na zamknięciu sesji za jeden walor Polenergii płacono 20,40 zł.

 • 16 sierpnia 2018

  Murapol nabył wszystkie objęte żądaniami obligacje serii T, U, W i Z

  Opublikowano:

  Murapol, odpowiadając na żądania dotyczące przedterminowego nabycia części obligacji serii T, U, W i Z, opiewające na łączną kwotę nominalną 30,5 mln zł, w pełni zrealizował ww. uprawnienia obligatariuszy. Obligacje, których dotyczyły żądania zostały nabyte przez Murapol w dwóch transzach.  

 • 07 sierpnia 2018

  Główny akcjonariusz nie sprzeda akcji Pfleiderer Group w buy-backu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Podmioty, którym doradza i którymi zarządza Strategic Value Partners LLC (SVP) nie odpowiedzą na zaproszenia do składania ofert sprzedaży akcji Pfleiderer Group.

 • 06 sierpnia 2018

  Pfleiderer Group chce skupić do 7,54 mln akcji własnych po 40 zł/szt.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Pfleiderer Group chce skupić nie więcej niż 7.543.268 własnych akcji (stanowiących ok. 11,66 proc. kapitału) po cenie 40 zł za walor, wynika z zaproszenia do składania ofert sprzedaży, opublikowanego przez spółkę. 

 • 06 lipca 2018

  Polenergia uważa cenę w wezwaniu PGE za nieodpowiadającą wartości godziwej

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Zarząd Polenergii uważa cenę w wezwaniu Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) za nieodpowiadającą wartości godziwej spółki.

 • 15 czerwca 2018

  Inwestorzy odpowiedzieli na wezwanie na Colian Holding. Spółka zniknie z GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Colian Holding wkrótce pożegna się z GPW. W ramach zakończonego właśnie wezwania wzywający przekroczyli próg 90 proc. i mają otwartą drogę do przeprowadzenia przymusowego wykupu akcji spółki od akcjonariuszy mniejszościowych.

 • 13 czerwca 2018

  MCI Management ogłosiło wezwanie na ok. 19 mln akcji MCI Capital po 9,80 zł/szt.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  MCI Management Sp. z o.o. ogłosiło wezwanie do zapisywania się na sprzedaż ok. 19 mln akcji spółki MCI Capital (ok. 35,93 proc. kapitału) w związku z planowanym osiągnięciem przez podmiot dominujący wobec wzywającego, tj. Tomasza Czechowicza oraz wzywającego 100 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki. Cena w wezwaniu to 9,80 zł za akcję, podał podmiot pośredniczący - Trigon DM.

 • 12 czerwca 2018

  Cena w wezwaniu na akcje Colian Holdingu wzrosła do 4,10 zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Cena w wezwaniu na akcje Colian Holdingu wzrosła z 3,76 zł do 4,10 zł. We wtorek po południu notowania spółki rosną o 2,3 poc. do 4,04 zł.

 • 28 maja 2018

  Kulczyk Investments nie sprzeda Polenergii Polskiej Grupie Energetycznej

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Kulczyk Investments nie zamierza odpowiadać na wezwanie do sprzedaży 100 proc. akcji Polenergii, ogłoszone przez Polską Grupę Energetyczną (PGE).

 • 24 maja 2018

  Watchet ogłosił wezwanie na 34 proc. akcji Ferrum po cenie 4,39 zł/szt.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Watchet ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 19,79 mln akcji Ferrum, uprawniających do ok. 34,18 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu, po cenie 4,39 zł za akcję. Proponowana cena jest wyższa od czwartkowego zamknięcia o 11,4 proc.

 • 22 maja 2018

  Jest wezwanie na Polenergię. PGE oferuje 16,29 zł za akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Polska Grupa Energetyczna (PGE) ogłosiła wezwanie na wszystkie akcje Polenergii. Państwowy gigant proponuje 16,29 zł za każdy walor, co daje wartość całej transakcji na poziomie 740 mln zł. 

 • 17 maja 2018

  Cyfrowy Polsat i Karswell nabyli 33 proc. akcji Netii

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Cyfrowy Polsat i Karswell Limited w wezwaniu na Netię nabyły łącznie 110 702 444 akcji spółki. Cena transakcyjna wyniosła 5,77 zł za jedną akcję.

 • 29 marca 2018

  Akcjonariusze Coliana w ciekawym momencie wzywają na akcje

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze Coliana ogłosili wezwanie na 41,86 mln akcji po 3,76 zł za sztukę i chcą wycofać spółkę z GPW. Proponowana cena jest wyższa od rynkowej o 8 proc. W czwartek akcje rosną do nawet 3,80 zł.

 • 05 marca 2018

  EJT Investment kupił ponad 1,5 mln akcji Tarczyńskiego

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Inwestorzy w ramach wezwania sprzedali łącznie 1.510.241 akcji producenta kabanosów. EJT Investment, kontrolowany przez Elżbietę i Jacka Tarczyńskich, umocnił swoją pozycję w akcjonariacie spółki.

 • PCC SE ogłosiło przymusowy wykup akcji PCC Intermodal po 2,66 zł/szt.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PCC SE z siedzibą w Niemczech ogłosiło zamiar nabycia ok. 6,09 mln akcji spółki PCC Intermodal w drodze przymusowego wykupu po cenie 2,66 zł za sztukę, podał Trigon Dom Maklerski jako podmiot pośredniczący.

 • 02 marca 2018

  Rusza przymusowy wykup akcji Robyga po 4 zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bricks Acquisitions Limited ogłosiło przymusowy wykup akcji od akcjonariuszy mniejszościowych. W ten sposób fundusz kontrolowany przez Goldman Sachs zdobędzie brakujący pakiet, czyli 5,34 mln akcji (ok. 1,84 proc. kapitału). Podmiotem pośredniczącym w operacji jest Pekao Investment Banking.

 • 28 lutego 2018

  EJT Investment nie odstąpił od transakcji w wezwaniu na akcje Tarczyńskiego

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  EJT Investment S.à r.l. nie odstąpił od realizacji transakcji nabycia akcji w ramach wezwania na akcje Tarczyński po 14 zł za jeden walor pomimo niespełnienia jednego z warunków wezwania. 


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku