X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wezwania

 • 08 listopada 2018

  Kurs akcji PCM wystrzelił po ogłoszeniu wezwania przez PKO Leasing

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PKO Leasing chce przejąć Prime Car Management (PCM) i wykłada na stół ponad 135 mln zł. Firma w wezwaniu oferuje 11,38 zł za akcję, czyli 30 więcej niż środowy kurs zamknięcia na GPW. Przed południem notowania PCM rosną o 32,5 proc.

 • 21 września 2018

  Zarząd Protektora kręci nosem na cenę w wezwaniu Luma Holdingu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Protektor ocenia, że cena zaproponowana w wezwaniu Luma Holding nie jest godziwa, a informacje zawarte w treści wezwania nie pozwalają ocenić kompleksowo jego wpływu na interes spółki.

 • 20 września 2018

  Wezwanie PGE na akcje Polenergii spaliło na panewce

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Polska Grupa Energetyczna wycofała się z kupna akcji Polenergii. Fiasko wezwania nie jest żadną niespodzianką. Dominika Kulczyk, która kontroluje 50,2 proc. akcji Polenergii już wcześniej zapowiedziała, że nie odpowie na ofertę.

 • 06 września 2018

  Luma Holding wzywa do sprzedaży 6,29 mln akcji Protektora po 4,20 zł za sztukę

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Luma Holding ogłosiła wezwanie do sprzedaży 6,296 mln akcji Protektora, stanowiących 33,1 proc. głosów po 4,20 zł za sztukę, podał pośredniczący DM mBank. Tuż przed ogłoszeniem wezwania kurs akcji - przy wysokich obrotach - wzrósł powyżej oferowanej ceny.

 • 04 września 2018

  Haitong Bank zaleca kupno akcji Netii. Nie wyklucza wezwania po cenie 5,77 zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Haitong Bank w raporcie z 3 września podniósł rekomendację dla telekomu do kupuj z neutralnie oraz cenę docelową akcji z 5,50 zł do 5,65 zł. Powodem aktualizacji jest gwałtowny spadek kursu spółki - o 17 proc. od początku roku.

 • 27 sierpnia 2018

  Dominika Kulczyk wzywa na brakujący pakiet Polenergii po 20,50 zł za akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Dominika Kulczyk oraz kontrolowana przez nią Mansa Investments wezwali do sprzedaży 22,63 mln akcji Polenergii, stanowiących 49,8 proc. ogólnej liczby głosów po 20,50 zł sztuka, podał pośredniczący w wezwaniu Dom Maklerski BZ WBK. Informacja o wezwaniu wywindowała kurs akcji w okolice oferty. W poniedziałek na zamknięciu sesji za jeden walor Polenergii płacono 20,40 zł.

 • 16 sierpnia 2018

  Murapol nabył wszystkie objęte żądaniami obligacje serii T, U, W i Z

  Opublikowano:

  Murapol, odpowiadając na żądania dotyczące przedterminowego nabycia części obligacji serii T, U, W i Z, opiewające na łączną kwotę nominalną 30,5 mln zł, w pełni zrealizował ww. uprawnienia obligatariuszy. Obligacje, których dotyczyły żądania zostały nabyte przez Murapol w dwóch transzach.  

 • 07 sierpnia 2018

  Główny akcjonariusz nie sprzeda akcji Pfleiderer Group w buy-backu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Podmioty, którym doradza i którymi zarządza Strategic Value Partners LLC (SVP) nie odpowiedzą na zaproszenia do składania ofert sprzedaży akcji Pfleiderer Group.

 • 06 sierpnia 2018

  Pfleiderer Group chce skupić do 7,54 mln akcji własnych po 40 zł/szt.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Pfleiderer Group chce skupić nie więcej niż 7.543.268 własnych akcji (stanowiących ok. 11,66 proc. kapitału) po cenie 40 zł za walor, wynika z zaproszenia do składania ofert sprzedaży, opublikowanego przez spółkę. 

 • 06 lipca 2018

  Polenergia uważa cenę w wezwaniu PGE za nieodpowiadającą wartości godziwej

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Zarząd Polenergii uważa cenę w wezwaniu Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) za nieodpowiadającą wartości godziwej spółki.

 • 15 czerwca 2018

  Inwestorzy odpowiedzieli na wezwanie na Colian Holding. Spółka zniknie z GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Colian Holding wkrótce pożegna się z GPW. W ramach zakończonego właśnie wezwania wzywający przekroczyli próg 90 proc. i mają otwartą drogę do przeprowadzenia przymusowego wykupu akcji spółki od akcjonariuszy mniejszościowych.

 • 13 czerwca 2018

  MCI Management ogłosiło wezwanie na ok. 19 mln akcji MCI Capital po 9,80 zł/szt.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  MCI Management Sp. z o.o. ogłosiło wezwanie do zapisywania się na sprzedaż ok. 19 mln akcji spółki MCI Capital (ok. 35,93 proc. kapitału) w związku z planowanym osiągnięciem przez podmiot dominujący wobec wzywającego, tj. Tomasza Czechowicza oraz wzywającego 100 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki. Cena w wezwaniu to 9,80 zł za akcję, podał podmiot pośredniczący - Trigon DM.

 • 12 czerwca 2018

  Cena w wezwaniu na akcje Colian Holdingu wzrosła do 4,10 zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Cena w wezwaniu na akcje Colian Holdingu wzrosła z 3,76 zł do 4,10 zł. We wtorek po południu notowania spółki rosną o 2,3 poc. do 4,04 zł.

 • 28 maja 2018

  Kulczyk Investments nie sprzeda Polenergii Polskiej Grupie Energetycznej

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Kulczyk Investments nie zamierza odpowiadać na wezwanie do sprzedaży 100 proc. akcji Polenergii, ogłoszone przez Polską Grupę Energetyczną (PGE).

 • 24 maja 2018

  Watchet ogłosił wezwanie na 34 proc. akcji Ferrum po cenie 4,39 zł/szt.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Watchet ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 19,79 mln akcji Ferrum, uprawniających do ok. 34,18 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu, po cenie 4,39 zł za akcję. Proponowana cena jest wyższa od czwartkowego zamknięcia o 11,4 proc.

 • 22 maja 2018

  Jest wezwanie na Polenergię. PGE oferuje 16,29 zł za akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Polska Grupa Energetyczna (PGE) ogłosiła wezwanie na wszystkie akcje Polenergii. Państwowy gigant proponuje 16,29 zł za każdy walor, co daje wartość całej transakcji na poziomie 740 mln zł. 

 • 17 maja 2018

  Cyfrowy Polsat i Karswell nabyli 33 proc. akcji Netii

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Cyfrowy Polsat i Karswell Limited w wezwaniu na Netię nabyły łącznie 110 702 444 akcji spółki. Cena transakcyjna wyniosła 5,77 zł za jedną akcję.

 • 29 marca 2018

  Akcjonariusze Coliana w ciekawym momencie wzywają na akcje

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze Coliana ogłosili wezwanie na 41,86 mln akcji po 3,76 zł za sztukę i chcą wycofać spółkę z GPW. Proponowana cena jest wyższa od rynkowej o 8 proc. W czwartek akcje rosną do nawet 3,80 zł.

 • 05 marca 2018

  EJT Investment kupił ponad 1,5 mln akcji Tarczyńskiego

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Inwestorzy w ramach wezwania sprzedali łącznie 1.510.241 akcji producenta kabanosów. EJT Investment, kontrolowany przez Elżbietę i Jacka Tarczyńskich, umocnił swoją pozycję w akcjonariacie spółki.

 • PCC SE ogłosiło przymusowy wykup akcji PCC Intermodal po 2,66 zł/szt.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PCC SE z siedzibą w Niemczech ogłosiło zamiar nabycia ok. 6,09 mln akcji spółki PCC Intermodal w drodze przymusowego wykupu po cenie 2,66 zł za sztukę, podał Trigon Dom Maklerski jako podmiot pośredniczący.

 • 02 marca 2018

  Rusza przymusowy wykup akcji Robyga po 4 zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bricks Acquisitions Limited ogłosiło przymusowy wykup akcji od akcjonariuszy mniejszościowych. W ten sposób fundusz kontrolowany przez Goldman Sachs zdobędzie brakujący pakiet, czyli 5,34 mln akcji (ok. 1,84 proc. kapitału). Podmiotem pośredniczącym w operacji jest Pekao Investment Banking.

 • 28 lutego 2018

  EJT Investment nie odstąpił od transakcji w wezwaniu na akcje Tarczyńskiego

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  EJT Investment S.à r.l. nie odstąpił od realizacji transakcji nabycia akcji w ramach wezwania na akcje Tarczyński po 14 zł za jeden walor pomimo niespełnienia jednego z warunków wezwania. 

 • 27 lutego 2018

  Orlen po przejęciu Lotosu będzie kontynuował politykę dywidendową

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  PKN Orlen będzie kontynuował politykę dywidendową w przypadku ewentualnego przejęcia Grupy Lotos, poinformowała ISBnews spółka. Możliwym scenariuszem jest warunkowe nabycie od Skarbu Państwa 32,99 proc. akcji w Grupie Lotos, a następnie ogłoszenie wezwania do 66 proc., w związku z zamiarem przekroczenia 33 proc. ogólnej liczby głosów w Grupie Lotos, podano także.

 • Orlen zrobił pierwszy krok w kwestii przejęcia Grupy Lotos

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  PKN Orlen podpisał list intencyjny ze Skarbem Państwa w sprawie procesu przejęcia kontroli kapitałowej nad Grupą Lotos, rozumianej jako nabycie przez PKN Orlen bezpośrednio lub pośrednio minimum 53 proc. udziału w kapitale zakładowym Grupy Lotos, poinformowała spółka.

 • 23 lutego 2018

  Cyfrowy Polsat wydłużył zapisy w wezwaniu na akcje Netii o miesiąc

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Cyfrowy Polsat ogłosił zmianę dotyczącą terminu zakończenia wezwania na akcje Netii, przesuwając termin na 9 kwietnia. Pierwotnie zapisy miały zakończyć się 5 marca.

 • 22 lutego 2018

  Jacek i Elżbieta Tarczyńscy podnoszą cenę w wezwaniu do 14 zł za akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  EJT Investment S.à r.l., wehikuł inwestycyjny kontrolowany przez Elżbietę i Jacka Tarczyńskich, podniósł cenę w wezwaniu na sprzedaż akcji spółki Tarczyński z 12,60 zł do 14 zł. Zniesiony został też warunek podjęcia uchwały o zniesieniu dematerializacji akcji jako warunek zawieszający realizację wezwania. 

 • 20 lutego 2018

  Wezwanie na AviaAM Leasing AB, czyli polowanie na tanie latanie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polowanie na tanie i zdrowe fundamentalnie spółki notowane na GPW trwa w najlepsze. Najnowszym celem dużych inwestorów jest litewski AviaAM Leasing AB.

 • 19 lutego 2018

  Fundusze ostro targują się z Elżbietą i Jackiem Tarczyńskimi

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Fundusze zasiadające w akcjonariacie spółki spożywczej tanio skóry nie sprzedadzą. Według najnowszych doniesień, OFE nie zamierzają odpowiadać na wezwanie ogłoszone przez EJT Investment po 12,60 zł walor.

 • wczoraj

  Cena w wezwaniu na akcje Tarczyńskiego wzrosła do 12,60 zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  EJT Investment podnosi cenę w wezwaniu na akcje spółki Tarczyński do 12,60 zł za akcję. We wtorek za jeden walor producenta kabanosów płacono 12,85 zł.

 • 12 lutego 2018

  Ciąg dalszy sprawy prywatyzacji Ciechu. CBA zatrzymało Pawła T., byłego prezesa GPW

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało sześć osób, w tym Pawła T., byłego wiceministra Skarbu Państwa w rządzie PO-PSL oraz byłego prezesa Giełdy Papierów Wartościowych. Sprawa dotyczy głośnej prywatyzacji z 2014 r. spółki chemicznej Ciech, na czym Skarb Państwa, zdaniem śledczych, miał stracić nawet ponad 100 mln zł.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku