Wezwania

 • 21 września 2020
  Francuzi chcą przejąć Play za ok. 10 mld zł. Kurs akcji wystrzelił
  Francuzi chcą przejąć Play za ok. 10 mld zł. Kurs akcji wystrzelił Omawiane walory:

  Poniedziałkową sesję notowania fioletowego telekomu rozpoczęły od 36-proc. wzrostu. Źródłem euforii jest ogłoszone przez Iliad wezwanie na wszystkie akcje Play po 39 zł za sztukę. Francuzi ujawnili też, że mają wiążącą umowę zakupu 40-proc. pakietu kontrolnego od dwóch "referencyjnych akcjonariuszy" Play po tej samej cenie.

 • 08 września 2020
  GTC Holding ogłosił wezwanie na 4,15 proc. akcji GTC po 6,89 zł za akcję
  GTC Holding ogłosił wezwanie na 4,15 proc. akcji GTC po 6,89 zł za akcję Omawiane walory:

  GTC Holding ogłosił wezwanie do zapisywania się na 21 891 289 akcji zwykłych na okaziciela w kapitale zakładowym Globe Trade Centre. Wzywający zamierza nabyć akcje, które reprezentują 4,51 proc. kapitału zakładowego i głosów na walnym zgromadzeniu, podał pośredniczący w wezwaniu Santander Bank Polska – Santander Biuro Maklerskie. Akcje objęte wezwaniem będą nabywane po cenie 6,89 zł za sztukę.

 • 01 września 2020
  Elemental Holding: Wezwanie na spółkę obejmie 8,2 proc. akcji po 2,42 zł za sztukę
  Elemental Holding: Wezwanie na spółkę obejmie 8,2 proc. akcji po 2,42 zł za sztukę Omawiane walory:

  Terra Recycling i Tesla Recycling, spółki zależne Elemental Holding, ustaliły wraz z pozostałymi stronami porozumienia ostateczną treść wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji Elemental Holding przez wszystkich pozostałych akcjonariuszy.

 • 25 sierpnia 2020
  Gi Group ma kontrolny pakiet Work Service, ogłosi wezwanie na min. 66 proc. akcji
  Gi Group ma kontrolny pakiet Work Service, ogłosi wezwanie na min. 66 proc. akcji Omawiane walory:

  Work Service oraz Gi Group zawarły umowę inwestycyjną, na mocy której Gi Group przejęła kontrolny pakiet akcji Work Service. Gi Group zgodnie z aktualnymi przepisami wezwie do zapisu na co najmniej 66 proc. wszystkich wyemitowanych akcji.

 • 28 lipca 2020
  Jest wezwanie na akcje Master Pharm po 4,20 zł za sztukę
  Jest wezwanie na akcje Master Pharm po 4,20 zł za sztukę Omawiane walory:

  Master Pharm wraz z Max Welt Holdings LP, Pawłem Klitą oraz Rafałem Biskupem ogłosili wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 7.028.494 akcji Master Pharm tj. na sprzedaż wszystkich akcji spółki znajdujących się w obrocie giełdowym, a które nie znajdują się w posiadaniu wzywających po cenie 4,20 zł za każdą akcję. Kurs akcji producenta suplementów diety wystrzelił we wtorkowy poranek o 23,76 proc, a za jedną akcje płacono 5 zł.

 • wczoraj
  Coraz więcej wezwań na spółki z GPW po skąpych cenach
  Coraz więcej wezwań na spółki z GPW po skąpych cenach
  Firma KPMG przyjrzała się wezwaniom na spółki notowane na GPW ogłoszone w latach 2018-2019 r. Według wyliczeń, w ubiegłym roku średnia arytmetyczna premia ponad cenę minimalną spadła do 10 proc. Dla porównania, na rynkach w Stanach lub Niemczech premie potrafią być nawet dwa lub trzy razy wyższe.
 • 22 lipca 2020
  Famur planuje wezwanie na brakujący pakiet akcji Primetechu
  Famur planuje wezwanie na brakujący pakiet akcji Primetechu Omawiane walory: ,

  Famur zawarł umowę z Santander Bank Polska - Santander Biuro Maklerskie, dot. ogłoszenia przez spółkę wezwania do zapisywania się na sprzedaż 4.178.208 akcji spółki zależnej Primetech. Akcje objęte wezwaniem będą nabywane po cenie 1,45 zł za sztukę. Celem Famuru jest posiadanie 100 proc. akcji Primetech.

 • 29 czerwca 2020
  Spółka Bielowickiego podniosła cenę w wezwaniu na akcje Radpolu do 2 zł/ szt.
  Spółka Bielowickiego podniosła cenę w wezwaniu na akcje Radpolu do 2 zł/ szt. Omawiane walory:

  THC SICAV-RAIF (działający w zakresie subfunduszu (compartment) Fund 3) - należący do Grzegorza Jana Bielowickiego - podniósł cenę, po której nabywane będzie 100 proc. akcji Radpolu, do 2 zł za sztukę, podali wzywający i pośredniczące w wezwaniu Santander Biuro Maklerskie.

 • 22 czerwca 2020
  Krzysztof Jędrzejewski w wezwaniu chce kupić 34 proc. akcji Mostostalu Zabrze
  Krzysztof Jędrzejewski w wezwaniu chce kupić 34 proc. akcji Mostostalu Zabrze Omawiane walory:

  Krzysztof Jędrzejewski (posiadający 31,93 proc. udziału w kapitale zakładowym Mostostalu Zabrze) i KMW Investment (nieposiadająca żadnych akcji spółki) zawarli porozumienie i ogłosili wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki Mostostal Zabrze. Nabywający, którym jest KMW Investment zamierza osiągnąć w wyniku wezwania 34,07 proc. głosów z akcji, którym odpowiada 25.407.479 akcji. Akcje objęte wezwaniem będą nabywane po cenie 0,73 zł za jedną akcję.

 • 14 maja 2020
  Jest wezwanie na 100 proc. akcji Radpolu po 1,32 zł za sztukę
  Jest wezwanie na 100 proc. akcji Radpolu po 1,32 zł za sztukę Omawiane walory:

  THC SICAV-RAIF (działający w zakresie subfunduszu (compartment) Fund 3) - należący do Grzegorza Jana Bielowickiego - ogłosił wezwanie na 38.260.605 akcji Radpolu, stanowiących 100 proc. kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu, po cenie 1,32 zł na akcję, podało pośredniczące w wezwaniu Santander Biuro Maklerskie. Kurs akcji spółki rośnie dziś o blisko 17 proc.

 • wczoraj
  Orlen chce Energę na wyłączność
  Orlen chce Energę na wyłączność Omawiane walory: ,
  Prezes Daniel Obajtek zapowiedział, że płocki koncern paliwowy będzie dążył do przejęcia wszystkich pozostałych akcji Energi i wycofania gdańskiej spółki z giełdy.
 • 20 kwietnia 2020
  Skarb Państwa sprzeda Orlenowi akcje Energi
  Skarb Państwa sprzeda Orlenowi akcje Energi Omawiane walory: ,

  Skarb Państwa reprezentowany przez Ministra Aktywów Państwowych odpowiedział na wezwanie ogłoszone przez Orlen. Dzięki transakcji do budżetu państwa trafi 1,78 mld zł.

 • 15 kwietnia 2020
  PKN Orlen podniósł stawkę w wezwaniu na akcje Energi
  PKN Orlen podniósł stawkę w wezwaniu na akcje Energi Omawiane walory: ,

  Płocki koncern podwyższył ofertę z 7 zł do 8,35 zł za akcję, co oznacza, że za całą spółkę jest gotowy zapłacić blisko 3,5 mld zł. Nowa oferta jest o 23 proc. wyższa od bieżącego kursu akcji Energi na GPW.

 • 09 kwietnia 2020
  AccorInvest ogłosił przymusowy wykup pozostałych akcji Orbisu po 115 zł/szt.
  AccorInvest ogłosił przymusowy wykup pozostałych akcji Orbisu po 115 zł/szt. Omawiane walory:

  AccorInvest Group, po przekroczeniu 95 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Orbisu żąda od pozostałych akcjonariuszy spółki sprzedaży wszystkich posiadanych przez nich akcji po cenie 115 zł za sztukę.

 • 31 marca 2020
  Orlen dostał bezwarunkową zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie Energi
  Orlen dostał bezwarunkową zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie Energi Omawiane walory: ,
  Bezwarunkowa zgoda Komisji na realizację transakcji oznacza spełnienie jednego z kluczowych warunków zwieszających. W wezwaniu Orlen oferuje 7 zł za każdą akcję Energi.
 • 20 marca 2020
  Spółki z grupy AR Packaging podwyższają cenę w wezwaniu na akcje BSC Drukarnia Opakowań do 40,50 zł za akcję
  Spółki z grupy AR Packaging podwyższają cenę w wezwaniu na akcje BSC Drukarnia Opakowań do 40,50 zł za akcję Omawiane walory:

  Do 40,50 zł podwyższona została cena oferowana za każdą akcję BSC Drukarnia Opakowań w wezwaniu ogłoszonym przez A&R Carton i Colorpack, spółki należące do grupy AR Packaging. Inwestorzy mogą zapisywać się na sprzedaż akcji w wezwaniu do 26 marca br.

 • 12 marca 2020
  W wezwaniu na akcje PBKM zawarto transakcje na 643,9 tys. walorów
  W wezwaniu na akcje PBKM zawarto transakcje na 643,9 tys. walorów Omawiane walory:

  W wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż akcji Polskiego Banku Komórek Macierzystych, ogłoszonym 3 lutego 2020 r. przez AOC Health GmbH, zawarto 12 marca 2020 r. transakcje, których przedmiotem było 643.943 akcji, podał pośredniczący w transakcji Santander Bank Polska - Santander Biuro Maklerskie.

 • 03 marca 2020
  Do 26 marca trwają zapisy na sprzedaż akcji w wezwaniu na BSC Drukarnia Opakowań
  Do 26 marca trwają zapisy na sprzedaż akcji w wezwaniu na BSC Drukarnia Opakowań Omawiane walory:

  Do 26 marca inwestorzy mogą składać zapisy na sprzedaż akcji BSC Drukarnia Opakowań w wezwaniu ogłoszonym przez A&R Carton i Colorpack - spółki z grupy AR Packaging. Oferowana cena to 40,38 zł za walor.

 • 26 lutego 2020
  Ringier Axel Springer Media wzywa na akcje MZN Property po 1,97 zł/szt
  Ringier Axel Springer Media wzywa na akcje MZN Property po 1,97 zł/szt Omawiane walory:

  Ringier Axel Springer Media AG ogłosił wezwanie na 100 proc. akcji spółki MZN Property po cenie 1,97 zł za sztukę, podało Pekao Investment Banking jako podmiot pośredniczący.

 • 14 lutego 2020
  Cordia International ogłosił wezwanie na akcje Polnordu
  Cordia International ogłosił wezwanie na akcje Polnordu Omawiane walory:
  Węgierska Cordia International ogłosiła wezwanie na sprzedaż 33,5 mln akcji Polnordu. Zamiarem wzywającego jest osiągnięcie do 100 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu i wycofanie spółki z obrotu. Cena oferowana w wezwaniu to 3,55 zł za akcję.
 • 03 lutego 2020
  Wing ogłosił wezwanie na Echo Investment
  Wing ogłosił wezwanie na Echo Investment Omawiane walory:

  Węgierska spółka działająca w sektorze nieruchomości ogłosiła wezwanie na 41,44 mln akcji Echo Investment, uprawniających do wykonywania 10,04 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki. Oferowana cena to 4,65 zł za walor.

 • 29 stycznia 2020
  Zarząd Energi uważa cenę w wezwaniu PKN Orlen za godziwą
  Zarząd Energi uważa cenę w wezwaniu PKN Orlen za godziwą Omawiane walory: ,

  Cena proponowana w wezwaniu ogłoszonym przez Orlen odpowiada wartości godziwej akcji, ocenił zarząd Energi, opierając się na opinii sporządzonej przez firmę Deloitte.

 • wczoraj
  Zarząd Orbisu ocenił cenę akcji w wezwaniu jako godziwą
  Zarząd Orbisu ocenił cenę akcji w wezwaniu jako godziwą Omawiane walory:
  Zarząd Orbisu ocenia, że Accor, po sukcesie wezwania na sprzedaż 100 proc. akcji Orbisu, będzie miał możliwość i niezbędne zasoby, by z powodzeniem wspierać rozwój spółki. Cena w wezwaniu, wynosząca 115 zł/szt., jest - według zarządu - godziwa.
 • Wezwanie na akcje Baltony przedłużone do 26 lutego
  Wezwanie na akcje Baltony przedłużone do 26 lutego Omawiane walory:
  Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze znów wydłużyło termin składania zapisów w wezwaniu na akcje Przedsiębiorstwa Handlu Zagranicznego Baltona do 26 lutego 2020 r.
 • 23 stycznia 2020
  A&R Carton i Colorpack wezwały do sprzedaży akcji BSC Drukarnia Opakowań
  A&R Carton i Colorpack wezwały do sprzedaży akcji BSC Drukarnia Opakowań Omawiane walory:

  A&R Carton AB i Colorpack wzywają do sprzedaży 3.842.136 akcji BSC Drukarni Opakowań, stanowiących 39,18 proc. ogólnej liczby głosów na walnym. Cena oferowana w wezwaniu to 40,38 zł za akcję. Zamiarem AR Packaging, które stoi za wezwaniem, jest zwiększenie zaangażowania w akcjonariacie BSC Drukarni Opakowań do 100 proc. z obecnych 60,82 proc.

 • 22 stycznia 2020
  Cerrad nabył ponad 4 proc. akcji Ceramiki. Akcjonariusze mniejszościowi blokują uchwałę z bożonarodzeniowego walnego
  Cerrad nabył ponad 4 proc. akcji Ceramiki. Akcjonariusze mniejszościowi blokują uchwałę z bożonarodzeniowego walnego Omawiane walory:

  Cerrad nabył w wezwaniu akcje stanowiące 4,23 proc. kapitału zakładowego Ceramiki Nowej Gali, co jednak wciąż nie pozwala na zdjęcie jej z giełdy. Jednocześnie Sąd Okręgowy w Kielcach, na wniosek dwóch akcjonariuszy mniejszościowych, wstrzymał wykonanie uchwały z kontrowersyjnego nadzwyczajnego walnego zgromadzenia spółki, które odbyło się 24 grudnia 2019 roku.

 • 09 stycznia 2020
  Rusza przymusowy wykup akcji ES-System po 3,50 zł za szt.
  Rusza przymusowy wykup akcji ES-System po 3,50 zł za szt. Omawiane walory:

  Glamox ogłosił przymusowy wykup 767.034 akcji ES-Systemu po 3,50 zł za akcje. Dniem wykupu jest 14 stycznia br.

 • 17 grudnia 2019
  Kolejne wezwanie na akcje Orbisu, AccorInvest Group oferuje 115 zł
  Kolejne wezwanie na akcje Orbisu, AccorInvest Group oferuje 115 zł Omawiane walory:

  Accor SA zawarł wiążącą umowę sprzedaży 85,8 proc. akcji Orbisu na rzecz AccorInvest Group SA. Zgodnie z obowiązującym prawem, wymaga to ogłoszenia wezwania na wszystkie akcje spółki.

 • 13 grudnia 2019
  Moody’s zmienił perspektywę ratingu Orlenu na negatywną
  Moody’s zmienił perspektywę ratingu Orlenu na negatywną Omawiane walory:

  Moody's Investors Service potwierdził rating Orlenu na poziomie Baa2 oraz ocenę indywidualną na poziomie Baa3. Perspektywa wszystkich ratingów, z uwagi na plan przejęcia Energi - została zmieniona na negatywną ze stabilnej.

 • 10 grudnia 2019
  EuroRating: Przejęcie Energi przez Orlen to niekorzystna transakcja dla Skarbu Państwa
  EuroRating: Przejęcie Energi przez Orlen to niekorzystna transakcja dla Skarbu Państwa Omawiane walory: ,

  Agencja ratingowa uwzględniając plan przejęcia Energi potwierdziła ocenę kredytową Orlenu poziomie BBB i utrzymała stabilną perspektywę ratingu. EuroRating zwraca jednak uwagę na fakt, że w przypadku odpowiedzi Skarbu Państwa na wezwanie, państwo pozbędzie się większościowego pakietu (52 proc.) akcji Energi po cenie zbliżonej do historycznego minimum jej giełdowych notowań na rzecz spółki, w której Skarb Państwa posiada tylko 27,5 proc. akcji. Agencja ocenia zatem tę transakcję jako niekorzystną dla obecnego głównego akcjonariusza Energi.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR