X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Banki i fundusze

 • wczoraj

  DNB Bank zwróci klientom pieniędze za wyższą marżę i opłaty

  Opublikowano:

  Zgodnie z decyzją Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), klienci DNB Banku otrzymają zwrot pieniędzy za wyższą marżę i podwyższone opłaty za konto. Wcześniej do UOKiK docierały skargi na to, że DNB podwyższa marżę objętych promocją kredytów hipotecznych i opłaty za konto w pakiecie Personale.

 • 17 stycznia 2019

  Getin Noble Bank i Idea Bank szacują synergie kosztowe docelowo na ok. 180 mln zł rocznie

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Getin Noble Bank i Idea Bank szacują, iż synergie kosztowe wynikające z fuzji wyniosą docelowo ok. 180 mln zł w skali roku i będą miały charakter powtarzalny. Koszt integracji oszacowano na poziomie 220 mln zł (przed podatkiem) w skali trzech lat.

 • Getin Noble Bank i Idea Bank podpisały plan połączenia, fuzja prawna w III kwartale

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Getin Noble Bank i Idea Bank zaakceptowały 'Plan połączenia'. Zarządy spółek uzgodniły parytet wymiany akcji na 0,185 akcji Idea Banku za 1 akcję Getin Noble Banku. Fuzja prawna obu banków planowana jest na III kwartał 2019 roku, a jej warunkiem koniecznym jest m.in. zezwolenie KNF.

 • 15 stycznia 2019

  PBA zaskarży KNF o przewlekłość ws. udzielenia zgody na rozpoczęcie działalności

  Opublikowano:

  Polski Bank Apeksowy ma dość czekania i szykuje skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na przewlekłość postępowania Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie udzielenia mu zgody na rozpoczęcie działalności.

 • 14 stycznia 2019

  Quercus TFI ujawnił się w akcjonariacie Sfinksa

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Ujawnienie się giełdowego funduszu w akcjonariacie Sfinksa podziałało na wyobraźnię inwestorów. W poniedziałek rano kurs akcji spółki rośnie o 11,5 proc. do 0,87 zł.

 • 10 stycznia 2019

  Santander Bank Polska jeszcze w tym roku zwolni nawet 1.400 pracowników

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W Santanderze szykują się zwolnienia grupowe. Bank lada dzień rozpocznie konsultacje sprawie redukcji kadr o maksymalnie 1.400 pracowników, czyli ok. 11 proc. wszystkich zatrudnionych.

 • Akcjonariusz Polnordu przeciwny szukaniu doradcy w celu znalezienia inwestora

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Hanapeta Holdings Co. Ltd - akcjonariusz Polnordu - wyraził sprzeciw wobec poszukiwania doradcy w celu znalezienia nabywcy akcji spółki i zadeklarował, że nie sprzeda akcji. Jednocześnie deweloper chce wkrótce sfinalizować proces wyboru doradcy biznesowego.

 • 08 stycznia 2019

  Obligatariusze GetBacku naciskają na BGŻ BNP Paribas i Haitong Bank w kwestii układu

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Ważą się losy układu w GetBack. Z doniesień obligatariuszy wynika, że tylko dwie instytucje nie wyraziły zgody na częściowe umorzenie wierzytelności zabezpieczonych, co umożliwiłoby wdrożenie opcji inwestorskiej układu.

 • 04 stycznia 2019

  Widmo bessy dyktuje nowy porządek na światowych rynkach

  Opublikowano:

  W końcówce ubiegłego roku bessa mocno namieszała w portfelach inwestorów. Według raportu Zenit Management Quarterly, największe straty ponieśli posiadacze kryptowalut, akcji i towarów. Na wartości zyskały za to aktywa powszechnie uznawane za tzw. bezpieczne przystanie, czyli złoto, srebro, amerykańskie obligacje rządowe oraz dolar.

 • Na GPW zadebiutuje nowy ETF oparty o WIG20TR

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W najbliższy poniedziałek na giełdzie w Warszawie zadebiutuje Beta ETF WIG20TR, pierwszy polski portfelowy fundusz inwestycyjny zamknięty.

 • 03 stycznia 2019

  Alior Bank: Przejęcie Ruchu wyłącznie na potrzeby restrukturyzacji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Alior Bank, który złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie przejęcia kontroli nad Ruchem zakłada, że ewentualna koncentracja będzie czasowa i dokonana wyłącznie na potrzeby wsparcia procesu restrukturyzacji tej spółki, poinformował wiceprezes kierujący pracami zarządu Alior Banku Krzysztof Bachta. W I kwartale zostanie przedstawiony szczegółowy plan restrukturyzacji Ruchu. 

 • Prezes NBP Adam Glapiński będzie dziś zeznawać w sprawie KNF

  Opublikowano:

  Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński będzie dziś przesłuchany w katowickiej prokuraturze. Ma zeznawać w sprawie Komisji Nadzoru Finansowego, podało Radio Zet.

 • Alior Bank złożył wniosek do UOKiK ws. przejęcia spółki Ruch

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Alior Bank złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie przejęcia kontroli nad Ruch SA.

 • 02 stycznia 2019

  Umorzenia w funduszach postępują

  Opublikowano:

  Zniżki zdominowały polski rynek akcji w czwartym kwartale 2018 roku. MSCI Poland (na bazie spółek o największej i średniej kapitalizacji) stracił 3,2 proc., w WIG w przeliczeniu na dolary około 4 proc. W skali całego roku oba indeksy straciły odpowiednio 14,7 i 16,7 proc. Poza ogólnie słabym nastrojem na świecie polski rynek zmagał się wciąż z trwającymi odpływami z funduszy, a do tego doszło nowe ryzyko, które inwestorzy sobie wreszcie uzmysłowili, związane z cenami prądu w 2019 roku. Takie wnioski płyną z raportu Zenit Management Quarterly.

 • Sfinks Polska złamał warunek umowy kredytowej z Bankiem Ochrony Środowiska

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Sfinks Polska nie zrealizował zobowiązania wynikającego z aneksu do umowy kredytowej z Bankiem Ochrony Środowiska (BOŚ) z 8 października 2018 r. dotyczącego podwyższenia kapitału własnego Sfinksa w drodze emisji akcji o kwotę nie niższą niż 5,5 mln zł w ustalonym terminie tj. do 31 grudnia 2018 r.

 • 21 grudnia 2018

  Roszady w indeksach GPW. Getin Noble Bank i Open Finance na liście alertów

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , ,

  Giełda po sesji 28 grudnia 2018 r. z list uczestników poszczególnych indeksów wykreśli akcje sześciu spółek. Z kolei od stycznia na czarną listę GPW trafią dwie kolejne spółki z grupy Leszka Czarneckiego.

 • Zmiana w zarządzie Idea Banku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Z zasiadania w zarządzie banku zrezygnował dziś Rafał Grodzicki. W jego miejsce rada nadzorcza powołała Dariusza Daniluka.

 • Bank Pekao zapewni Grupie Fratria kredyt na zakup Radia Zet

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa Fratria ma zapewnione finansowanie na kupno Eurozetu od Czech Media Invest i złożyła taką deklarację czeskim właścicielom wraz z ofertą zakupu Radia Zet. Przed końcem roku transakcja nie zostanie zamknięta, a wyłonienie kupca odbędzie się najwcześniej w styczniu, dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl.

 • Getin Noble Bank sygnalizuje, że będzie scalał akcje

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Getin Noble Bank rozpoczął przygotowania do procesu scalenia akcji banku, czyli zmniejszenia ogólnej liczby akcji banku z jednoczesnym podwyższeniem ich wartości nominalnej zgodnie z ustalonym stosunkiem wymiany przy zachowaniu niezmienionej wysokości kapitału zakładowego. W październiku na listę alertów trafiła inna spółka portfelowa Leszka Czarneckiego - Getin Holding.

 • 20 grudnia 2018

  GPW od marca zmienia kroki notowań. Ceny akcji będą mogły zmieniać się o mniej niż 1 grosz

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  GPW zapowiedziała na przyszły rok rewolucję w krokach notowań dla akcji oraz funduszy typu ETF. Od 4 marca kursy niektórych akcji będą mogły zmieniać się nawet o 0,0001 zł.

 • 6 banków, które podzielą się dywidendą w 2019 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  W przyszłym roku do kieszeni akcjonariuszy banków może trafić nawet ok. 7,5 mld zł dywidend. StockWatch.pl sprawdził, kto w sektorze bankowym wypłaci największe kwoty oraz gdzie stopy dywidend będą najwyższe.

 • Ewa Radkowska-Świętoń zrezygnowała ze stanowiska prezesa Skarbiec Holdingu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Rada nadzorcza Skarbiec Holdingu podjęła decyzję o odwołaniu Andrzeja Sołdka z funkcji wiceprezesa spółki. Jednocześnie Ewa Radkowska-Świętoń złożyła rezygnację z funkcji prezesa.

 • 19 grudnia 2018

  Kruk pozyskał nowy kredyt o wartości 50 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Kruk podpisał umowę o kredyt rewolwingowy z Bankiem Pocztowym. Nowa 5-letnia umowa zapewni dodatkowe finansowanie w wysokości do 50 mln zł. Łączna wartość wszystkich dostępnych linii kredytowych Grupy wynosi obecnie 1,8 mld zł.

 • wczoraj

  8 nowych rekomendacji dla spółek z sektora bankowego

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , ,

  Marta Czajkowska-Bałdyga, analityk Haitong Banku zaktualizowała zalecenia i ceny docelowe dla akcji 8 czołowych spółek z sektora bankowego. Wskazanie kupu otrzymały w sumie 4 banki: Pekao, Alior, Santander BP i PKO BP.

 • Zdzisław Sokal powołany w skład KNB jako przedstawiciel BFG

  Opublikowano:

  Prezes Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG) Zdzisław Sokal został powołany w skład Komisji Nadzoru Bankowego (KNB) jako przedstawiciel BFG z głosem doradczym.

 • Prezydent powołał Cezarego Kochalskiego na swojego przedstawiciela w KNF

  Opublikowano:

  Prezydent Andrzej Duda dokonał zmiany na stanowisku przedstawiciela Prezydenta RP w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), odwołując Zdzisława Sokala oraz powołując na tę funkcję Cezarego Kochalskiego, podała Kancelaria Prezydenta.

 • 14 grudnia 2018

  BGŻ BNP Paribas zwolni maksymalnie 2,2 tys. pracowników do końca 2020 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd BGŻ BNP Paribas zakończył negocjacje z organizacjami związkowymi działającymi w banku i zawarł porozumienie dotyczące zwolnień grupowych, które obejmą nie więcej niż 2.200 pracowników w terminie od stycznia 2019 r. do grudnia 2020 r. Wysokość rezerwy restrukturyzacyjnej na pokrycie kosztów redukcji zatrudnienia szacowana jest na kwotę ok. 128,5 mln zł, a rezerwy na zamknięcia oddziałów na 28,5 mln zł. Rezerwa ta obciąży wynik banku w IV kw. 2018 r.

 • Moody’s obniżył długookresowy rating depozytów Getin Noble Banku do B2 z B1

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Moody's obniżył długookresowy rating depozytów (LT Bank Deposits (Local & Foreign)) Getin Noble Banku (GNB) z B1 do B2 oraz perspektywy tego ratingu z 'pod obserwacją' na negatywną. 

 • Altus TFI przekazał zarządzanie sześcioma funduszami do Rockbridge TFI

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Altus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych przeniosło zarządzanie sześcioma funduszami zamkniętymi do Rockbridge TFI, dzięki zmianie statutów tych funduszy.

 • 13 grudnia 2018

  Getin Noble Bank chce pozyskać inwestora finansowego

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Getin Noble Bank i Idea Bank w związku z prowadzonymi pracami dotyczącymi rozważanego połączenia obu podmiotów zarząd banku podjął decyzję o rozpoczęciu działań mających m.in. na celu pozyskanie inwestora finansowego.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku