X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Banki i fundusze

 • dzisiaj

  Fitch obniżył ratingi IDR, VR i krajowy Getin Noble Banku, perspektywa stabilna

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Fitch Ratings obniżył rating oceny długookresowej (Long-term Issuer Default Rating (IDR)) Getin Noble Banku do B- z B+, oceny długookresowej w skali krajowej (National Long-Term Rating) do BB-(pol) z BB+(pol) oraz oceny indywidualnej VR (Viability Rating) do b- z b+.

 • 13 listopada 2018

  Idea Bank trafił na listę ostrzeżeń publicznych KNF

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Trwa wymiana ciosów między Komisją Nadzoru Finansowego a grupą Leszka Czarneckiego. Po południu KNF umieściła na liście ostrzeżeń Idea Bank za udział w oferowaniu obligacji GetBacku w latach 2016-2018 bez zezwolenia.

 • Leszek Czarnecki doniósł do prokuratury na szefa KNF. Urząd odpowiada, że to próba szantażu

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Jak informuje Gazeta Wyborcza, Marek Chrzanowski w marcu podczas rozmowy w cztery oczy miał zaoferować miliarderowi przychylność dla Getin Noble Banku. Gwarantem ochrony miało być zatrudnienie przez miliardera prawnika wskazanego przez szefa Komisji Nadzoru Finansowego. Zawiadomienie w tej sprawie wpłynęło do prokuratury w ubiegłą środę. 

 • 08 listopada 2018

  KNF ukarała Polski Dom Maklerski za nieprawidłowości przy sprzedaży obligacji GetBack

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Komisja Nadzoru Finansowego cofnęła Polskiemu Domowi Maklerskiemu zezwolenie na prowadzenie działalności maklerskiej i nałożyła karę pieniężną w wysokości 2,5 mln zł. Z kolei jutro odbędzie się walne PDM-u, na którym może zapaść decyzja o likwidacji spółki.

 • UOKiK zobowiązał Getin Noble Bank, PKO BP i ING BSK do udzielenia poszkodowanym klientom rekompensat

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , ,

  Banki, które nieprawidłowo informowały o zmianach opłat tj. ING Bank Śląski, Getin Noble Bank i PKO Bank Polski po decyzjach Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów rozliczą się z klientami z podwyżek i udostępnią czasowo niektóre usługi za darmo. UOKiK wydał już decyzje wobec 14 banków, które niewłaściwie informowały klientów o zmianach taryf czy regulaminów, a w toku są 4 postępowania.

 • Jerzy Pruski zastąpi Tobiasza Burego na stanowisku prezesa Idea Banku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Tobiasz Bury złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa Idea Banku ze skutkiem na dzień złożenia rezygnacji. Jednocześnie rada nadzorcza banku powierzyła Jerzemu Markowi Pruskiemu pełnienie obowiązków prezesa zarządu.

 • 07 listopada 2018

  RPP utrzymała stopy proc. bez zmian; inflacja prawdopodobnie powyżej 2,5 proc. w 2019 r.

  Opublikowano:

  Rada Polityki Pieniężnej (RPP) utrzymała stopy procentowe bez zmian, co oznacza, że główna stopa referencyjna wynosi nadal 1,5 proc. Rada w komunikacie podkreśliła, że w 2019 r. inflacja prawdopodobnie przekroczy 2,5 proc. r/r, choć pozostanie w przedziale odchyleń od celu.

 • Bank Pekao chce dywidendy za 2018 r. nominalnie nie niższej niż za 2017 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd Banku Pekao zamierza zarekomendować wypłatę dywidendy z zysku za 2018 r. co najmniej w takiej samej kwocie w ujęciu nominalnym, jak za ubiegły rok, poinformował prezes Michał Krupiński.

 • 06 listopada 2018

  KNF rzuca koło ratunkowe zagranicznym ETF-om

  Opublikowano:

  Jak dowiedziała się redakcja StockWatch.pl, Urząd Komisji Nadzoru Finansowego wystąpił do MF z propozycją legislacyjną, aby dokumenty informacyjne (tzw. KID-y) mogły być sporządzane także w języku angielskim. Jeśli Ministerstwo Finansów poprze to rozwiązanie, inwestorzy odzyskają dostęp do szerokiej gamy zagranicznych ETF-ów i ETN-ów.

 • PKO BP chciałby wypłacić do 50 proc. dywidendy z zysku za 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PKO Bank Polski spełnia kryteria do wypłaty dywidendy wysokości do 25 proc. zysku za 2018 rok i jest bliski spełnienia kryterium do wypłaty do 50 proc. zysku - liczy bowiem na obniżenie bufora stress testowego, który pozwoliłby na wypłatę wyższej niż 25 proc. kwoty z zysku za br., poinformował wiceprezes Rafał Kozłowski. 

 • PKO BP wypracował ponad 1 mld zł zysku netto w III kw. 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PKO Bank Polski odnotował 1.042 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2018 r. wobec 902 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik okazał się zgodny z oczekiwaniami rynku, który spodziewał się, że zysk wyniesie 1.027,9 mln zł. 

 • 05 listopada 2018

  EBOR inwestuje 430 mln zł w pakiet akcji Banku BGŻ BNP Paribas

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) staje się akcjonariuszem Banku BGŻ BNP Paribas dzięki inwestycji rzędu 430 mln zł w nabycie akcji stanowiących ok. 4,5 proc. kapitału banku.

 • W IKE zgromadzono 8,2 mld zł aktywów, w IKZE 1,9 mld zł na koniec czerwca

  Opublikowano:

  Wartość aktywów zgromadzonych na indywidualnych kontach emerytalnych (IKE) na koniec czerwca 2018 r. wyniosła 8,2 mld zł i wzrosła o 0,7 mld zł (o 9,6 proc.) w skali roku. Wartość aktywów zgromadzonych na indywidualnych kontach zabezpieczenia emerytalnego (IKZE) osiągnęła wartość 1,9 mld zł (o 0,6 mld zł więcej r/r), podała Komisja Nadzoru Finansowego.

 • Banki spodziewają się istotnego spadku popytu na kredyty mieszkaniowe w końcówce br.

  Opublikowano:

  Banki oczekują istotnego spadku popytu na kredyty mieszkaniowe w IV kwartale tego roku oraz niewielkiego zaostrzenia polityki kredytowej w tym segmencie. Po stronie kredytów dla przedsiębiorców oczekiwany jest wzrost popytu przez pojedyncze banki, ale tylko w sektorze długoterminowych kredytów dla małych i średnich firm, wynika z kwartalnej ankiety przeprowadzonej przez Narodowy Bank Polski (NBP).

 • Bank Millennium nie wypłaci dywidendy z zysku za 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bank Millennium, w związku z planowanym przejęciem Euro Banku za cenę referencyjną 1,83 mld zł, nie planuje wypłaty dywidendy z zysku za 2018 rok i uważa, że trudno na razie określić, kiedy powróci do dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami, wynika z wypowiedzi wiceprezesa Fernando Bicho.

 • Bank Millennium przejmuje Euro Bank za 1,83 mld zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bank Millennium podpisał umowę dotyczącą nabycia ok. 99,78 proc. akcji Euro Banku od SG Financial Services Holdings - spółki z grupy Societe Generale, za cenę referencyjną wysokości 1,83 mld zł. Bank Millennium zamierza połączyć się Euro Bankiem pod warunkiem uzyskania stosownych zgód regulacyjnych w tym względzie. 

 • 31 października 2018

  Santander Bank Polska podtrzymuje politykę dywidendową

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Santander Bank Polska podtrzymuje politykę dywidendową i będzie zmierzać do jej maksymalizacji, zadeklarował prezes Michał Gajewski.

 • UOKiK zarzuca Idea Bankowi i PDM nieprawidłowości przy sprzedaży obligacji GetBacku

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowania przeciwko Idea Bankowi i Polskiemu Domowi Maklerskiemu. Oprócz tego UOKiK prowadzi 4 postępowania wyjaśniające w sprawie oferowania feralnych obligacji. Dotyczą one GetBacku oraz czterech pośredników.

 • 30 października 2018

  Groclin sprzedaje Abrisowi pakiet kontrolny w CADM za 42,5 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Groclin zawarł umowę sprzedaży 51 proc. udziałów w CADM Automotive za 42,5 mln zł na rzecz CADM Holdings, spółki zależnej od funduszu Abris Mid-Market Fund III LP.

 • mBank chce wypłacić 50 proc. dywidendy z zysku za 2018 r., ale bardziej realne 20 proc.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  mBank przygotowuje się do wypłaty 50 proc. dywidendy z zysku za 2018 rok, ale ocenia, że w tym roku może ona sięgnąć 20 proc. zysku. Bank czeka na wytyczne w tym zakresie Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), poinformował wiceprezes ds. finansów Andreas Böger.

 • 25 października 2018

  Bank Millennium pracuje nad możliwością wypłaty dywidendy z zysku za 2018 rok

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bank planuje jeszcze w tym roku emisję obligacji podporzadkowanych i czeka na szczegółowe wytyczne w sprawie podziału zysku za br. od Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), poinformował wiceprezes Fernando Bicho.

 • EBC utrzymał stopy procentowe i plany dot. skupu aktywów w 2018 r. bez zmian

  Opublikowano:

  Europejski Bank Centralny (EBC) utrzymał stopy procentowe na dotychczasowych poziomach. Benchmarkowa stopa procentowa kredytu refinansowego wynosi nadal 0,0 proc. Jednocześnie EBC podtrzymał plan w zakresie skupu aktywów na poziomie 15 mld euro do końca 2018 r.

 • 23 października 2018

  PGE Ventures zainwestował w startup IC Solutions

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PGE Ventures - fundusz z grupy kapitałowej Polskiej Grupy Energetycznej - zainwestował w start-up IC Solutions, który opracował długopis cyfrowy.

 • 22 października 2018

  Jak inwestować w start-upy?

  Opublikowano:

  Pojęcie start-upu już na dobre zadomowiło się na polskim rynku. W 2017 roku powstał pierwszy polski fundusz z udziałem środków Skarbu Państwa typu corporate venture capital – PGE Ventures. W tym samym roku Polski Fundusz Rozwoju (PFR) uruchomił największą w regionie platformę funduszy venture capital.

 • Grupa Generali przejmie Union Investment TFI

  Opublikowano:

  Grupa Generali podpisała umowę przejęcia udziałów w Union Investment Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych. Transakcja ma charakter warunkowy, a jej finalizacja planowana jest w pierwszej połowie 2019 r.

 • KNF obniżyła bufor na ryzyko kredytów walutowych dla Santander BP do 0,51 pkt.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Santander Bank Polska otrzymał od Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) zalecenie utrzymania funduszy własnych na pokrycie dodatkowego wymogu kapitałowego w celu zabezpieczenia ryzyka wynikającego z walutowych kredytów hipotecznych dla gospodarstw domowych na poziomie 0,51 pkt proc. ponad wartość łącznego współczynnika kapitałowego. Dotychczasowy poziom dodatkowego wymogu kapitałowego wynosił 0,54 pkt proc.

 • 17 października 2018

  Blisko 30 proc. operacji bankowych na smartfonie dokonywane jest za pomocą BLIK-a

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , ,

  Polacy skorzystali z BLIK-a ponad 18,5 mln razy w drugim kwartale 2018 roku, co oznacza, że blisko co trzecia operacja bankowa na smartfonie realizowana jest w ten sposób, podał Polski Standard Płatności (PSP), operator BLIK-a.

 • Banki zwiększają inwestycje w cyberbezpieczeństwo. Wymusza to na nich rosnący udział nowych technologii i zaufanie klientów

  Opublikowano:

  Presja klientów i konkurencji oraz coraz surowsze otoczenie legislacyjne skłaniają sektor finansowy do wdrażania i rozwijania nowych technologii, jak sztuczna inteligencja, big data, uczenie maszynowe i chatboty, które wspierają obsługę klientów i pełnią rolę wirtualnych doradców. Rosnący udział nowych technologii w finansach oznacza jednak również konieczność większych inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Tym bardziej że klienci – coraz częściej bankujący online i mobilnie – mają do instytucji finansowych duże zaufanie.

 • 16 października 2018

  S&P zaktualizował ratingi dla mBanku i Pekao

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  S&P Global Ratings podał ratingi i perspektywy dla mBanku i Pekao. Długoterminowy rating pozostał bez zmian dla obu banków. W przypadku ratingu restrukturyzacyjnego zarówno rating mBanku, jak i Pekao został podwyższony.

 • 12 października 2018

  KNF: Zysk netto sektora bankowego w okresie styczeń-sierpień wzrósł o 11,7 proc. r/r do 10,43 mld zł

  Opublikowano:

  Zysk netto sektora bankowego wraz z oddziałami zagranicznymi wyniósł 10,43 mld zł w okresie styczeń-sierpień 2018 r. i był wyższy o 11,7% w skali roku, wynika z danych Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku