Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Banki i fundusze

 • 22 maja 2019

  Prokuratura złożyła pierwszy pozew cywilny w sprawie obligatariusza GetBack

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna, cywilny zespół prokuratorów, który zajmuje się aferą GetBacku, skierował pierwszy pozew cywilny w związku ze sprzedażą obligacji wrocławskiego windykatora. Śledczy zapowiadają, że wkrótce w sądzie pojawią się kolejne pozwy.

 • 17 maja 2019

  Getin Noble Bank wkrótce przeniesie się do nowej siedziby

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Getin Noble Bank podpisał umowę na wynajem powierzchni w kompleksie The Warsaw HUB z Ghelamco Poland. Bank przeniesie swoją siedzibę do The Warsaw HUB w II połowie 2020 r.

 • 15 maja 2019

  Idea Bank ma kuratora

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Komisja Nadzoru Finansowego zdecydowała o ustanowieniu w Idea Banku kuratora. W tej roli wystąpi Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

 • Fitch utrzymał ratingi Getin Noble Banku, usunął bank z listy obserwacyjnej

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Fitch Ratings usunął rating Getin Noble Banku (GNB) z listy obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym (tzw. Rating Watch Negative) i utrzymał ratingi banku na niezmienionym poziomie. 

 • Moody’s obniżył ratingi Getin Noble Banku do Caa1 z B2 oraz do ca z caa1

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Moody's Investors Service obniżył rating indywidualny Getin Noble Banku (GNB) do ca z caa1 oraz długookresowy rating depozytów do Caa1 z B2. Agencja umieściła ponadto długookresowy rating depozytów (LT Bank Deposits (Local & Foreign)) na liście obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym.

 • PKO BP miał 862 mln zł zysku netto w I kwartale 2019 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Branżowy gigant nie tylko poprawił wynik netto w ujęciu r/r o 14 proc., ale też o 4 proc. przebił konsensus rynkowy. Również pozostałe kategorie wynikowe zanotowały wzrosty i przekroczyły rynkowe oczekiwania.

 • 08 maja 2019

  Agencja EuroRating obniżyła rating kredytowy Idea Banku z poziomu ‚B+’ do ‚CCC’

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Perspektywa ratingu pozostaje negatywna. Jak tłumaczy agencja, cięcie do poziomu CCC związane jest głównie z gwałtownym osłabieniem pozycji kapitałowej banku, skutkującym spadkiem regulacyjnych współczynników kapitałowych do krytycznie niskich poziomów.

 • 06 maja 2019

  PKO BP w sierpniu wypłaci 1,33 zł dywidendy na akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze PKO Banku Polskiego zdecydowali o przeznaczeniu 1,66 mld zł z zysku netto za 2018 r. na dywidendę, tj. o wypłacie 1,33 zł na akcję.

 • 30 kwietnia 2019

  Idea Bank liczy na szybkie pozyskanie inwestora, ma też scenariusze alternatywne

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Idea Bank poszukuje inwestora finansowego, a według prezesa Jerzego Pruski ostatnie działania restrukturyzacyjne i poprawa działania wewnątrz organizacji powinny być dla potencjalnego nabywcy zachętą do złożenia oferty. Jeżeli jednak proces ten będzie się przedłużał, bank ma scenariusze alternatywne, których realizacja zapewni szybką odbudowę wskaźników regulacyjnych.

 • Idea Bank pokazał olbrzymią stratę za 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Idea Bank wykazał na koniec 2018 r. stratę na poziomie jednostkowym w wysokości 1.614 mln zł oraz 1.892 mln zł na poziomie skonsolidowanym. Tak wysoka strata finansowa była spowodowana przede wszystkim koniecznością utworzenia rezerw i odpisów na należności oraz inne aktywa grupy. We wtorek rano akcje banku tanieją o 10 proc.

 • wczoraj

  Getin Noble Bank czeka na oferty od inwestorów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Getin Noble Bank spodziewa się wstępnych ofert od inwestorów na przełomie maja i czerwca, a ewentualnej finalizacji rozmów - w II połowie roku, poinformował prezes GNB Artur Klimczak. Jednak, jego zdaniem, bank jest w stanie generować pozytywne wyniki w średnim okresie nawet bez dokapitalizowania. Konieczna jest jednak uzgodnienie z Komisją Nadzoru Finansowego (KNF) korekty planu naprawczego i jego późniejsza realizacja.

 • Getin Noble Bank miał ponad 450 mln zł straty netto w 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Getin Noble Bank odnotował 453,39 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w 2018 r. wobec 572,9 mln zł straty rok wcześniej.

 • 25 kwietnia 2019

  Restrukturyzacja zatrudnienia w Pekao może kosztować ok. 70-90 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bank Pekao zawarł ze wszystkimi działającymi w instytucji organizacjami związkowymi porozumienie określające zasady zwolnień grupowych, które obejmą do 900 pracowników. Pekao szacuje koszty restrukturyzacji zatrudnienia na ok. 70-90 mln zł i utworzy odpowiednią rezerwę.

 • 24 kwietnia 2019

  Grupa PZU nie będzie pobierać opłat za zarządzanie PPK w pierwszym roku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Grupa PZU nie będzie pobierać opłat za zarządzanie funduszami w ramach PPK w pierwszym roku i zapewni kompleksową pomoc ze strony 300 doradców klienta korporacyjnego i 2,5 tys. doradców klientów indywidualnych, obsługę w ponad 400 placówkach PZU, a także nowoczesne portale internetowe dla pracowników i pracodawców.

 • 23 kwietnia 2019

  KNF zezwoliła Billon Solutions na wydawanie pieniądza elektronicznego

  Opublikowano:

  Komisja Nadzoru Finansowego zezwoliła na wydawanie pieniądza elektronicznego oraz świadczenie usług płatniczych w charakterze krajowej instytucji pieniądza elektronicznego przez spółkę Billon Solutions sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

 • Abris sprzedał CheMeS funduszowi Innova Capital

  Opublikowano:

  Abris Capital Partners sprzedał spółkę CheMeS M. Szperlinski - firmę poligraficzną specjalizującą się w produkcji etykiet samoprzylepnych i termokurczliwych. Nabywcą jest fundusz private equity Innova Capital.

 • Idea Bank kusi firmy nowymi rozwiązaniami i integracją usług

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Idea Bank systematycznie rozwija portfolio usług dla małych i średnich przedsiębiorców, integrując je jednocześnie w jednym, prostym panelu obsługowym, poinformował ISBnews członek zarządu banku Tomasz Górski. W II kwartale 2019 pojawi się wirtualny doradca Video Bot oraz nowy rachunek z bogatym pakietem usług dodatkowych, zapowiedział. Celem tych działań jest zdobycie pozycji lidera w pozyskiwaniu nowych firm na polskim rynku.

 • Odpisy obniżą wynik brutto Getin Noble Banku za IV kwartał 2018 r. o 72 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Getin Noble Bank dokona odpisów, które obniżą wynik finansowy brutto za IV kwartał 2018 r. o kwotę 72 mln zł. Kolejne odpisy i korekty wpłyną na zmniejszenie kapitałów własnych o 59 mln zł.

 • 18 kwietnia 2019

  BFG ustalił dla Idea Banku 22,12 mln zł składki na fundusz restruktur. w 2019

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG) ustalił, że składka roczna Idea Banku na fundusz przymusowej restrukturyzacji banków za 2019 r. (z uwzględnieniem wysokości korekty składki wniesionej za 2018 rok) będzie wynosiła 22.123.530,34 zł.

 • 16 kwietnia 2019

  Getin Noble Bank wdroży system decyzyjny StrategyOne

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Getin Noble Bank (GNB) podpisał umowę z firmą CRIF na dostarczenie rozwiązania StrategyOne, które pozwoli bankowi zautomatyzować i ujednolicić procesy decyzyjne, zmniejszyć ryzyko kredytowe, a jednocześnie zapewnić szybszą i sprawniejszą obsługę klientów.

 • 15 kwietnia 2019

  Koniec OFE, rząd proponuje przekazanie 162 mld zł na indywidualne konta emerytalne

  Opublikowano:

  Zgodnie z propozycją, uczestnicy OFE będą mogli przenieść środki do IKE, ale z potrąceniem zryczałtowanej opłaty w wysokości 15 proc. Drugi wariant to możliwość pozostawienia całości środków na koncie w ZUS.

 • 12 kwietnia 2019

  Alior Bank przejmie Ruch i odsprzeda go Orlenowi

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , ,

  Alior Bank zawarł porozumienie w sprawie warunków transakcji pomiędzy bankiem, PKN Orlen oraz PZU w sprawie przejęcia 100 proc. akcji Ruch w restrukturyzacji i sprzedaży ich na rzecz PKN Orlen.

 • KNF: Średnia stopa zwrotu OFE wyniosła 19,7 proc. za ostatnie 3 lata

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Średnia ważona stopa zwrotu wszystkich otwartych funduszy emerytalnych (OFE) za okres od 31 marca 2016 r. do 29 marca 2019 r. wyniosła 19,7 proc., podała Komisja Nadzoru Finansowego (KNF).

 • 10 kwietnia 2019

  Idea Bank uruchamia usługę szybkiego fakturowania

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Idea Bank wprowadził Chmurę Faktur do swojego systemu bankowości internetowej Idea Cloud. To darmowe, otwarte dla klientów firmowych i bezpieczne rozwiązanie, które znacząco ułatwia i porządkuje wymianę dokumentów finansowych. Dzięki niemu użytkownik może za pomocą zaledwie kilku kliknięć wystawić i wysłać faktury do kontrahentów, przechować je w jednym miejscu, wygenerować Jednolity Plik Kontrolny i w mgnieniu oka wysłać wszystkie dokumenty do rozliczenia do biura rachunkowego.

 • 09 kwietnia 2019

  Sąd zdecydował o 3-miesięcznym areszcie dla trzech osób w związku z aferą GetBack

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Spośród 11 osób zatrzymanych w ubiegłym tygodniu, w związku ze śledztwem przeciwko byłemu prezesowi GetBack, wobec trzech sąd zastosował tymczasowy areszt.

 • 08 kwietnia 2019

  Getin Holding chce pozyskać z emisji obligacji 40 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd Getin Holdingu podjął uchwałę w sprawie pozyskania kwoty do 40 mln zł w drodze niepublicznej emisji obligacji, skierowanej do indywidualnie wybranych inwestorów instytucjonalnych.

 • Kolejne zatrzymania w śledztwie dotyczącym SK Banku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Kolejne trzy osoby zostały zatrzymane przez agentów CBA w związku z działaniem na szkodę SK Banku w Wołominie. Tym razem szkody banku szacowane są na ponad 40 mln zł.

 • 05 kwietnia 2019

  Bank Pekao do końca października zwolni blisko tysiąc pracowników

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bank Pekao przeprowadzi zwolnienia grupowe, w ramach których pracę straci ok. 950 osób. Bank zamierza także zmienić warunki zatrudnienia ponad 600 pracownikom. Proces ma potrwać od 25 kwietnia do 31 października br.

 • Vestor DM obniżył rekomendację dla Getin Noble Banku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Biuro w raporcie z 3 kwietnia obniżyło cenę docelową dla Getin Noble Banku z 0,76 zł do 0,70 zł oraz ścięło rekomendację z kupuj do neutralnie.

 • 04 kwietnia 2019

  Po pięciu miesiącach odpływów w funduszach pojawił się nowy kapitał

  Opublikowano:

  Początek 2019 roku w wykonaniu polskiego rynku akcji okazał się lepszy niż poprzedni. Warszawskim indeksom sprzyjały pierwsze od dawna dodatnie napływy do funduszy inwestycyjnych. Według raportu IRR Quarterly, tylko w pierwszych dwóch miesiącach br. do funduszy trafiło niespełna 1,5 mld zł.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku