Media i rozrywka

 • 13 maja 2021
  Kino Polska znów bez dywidendy. Kurs akcji spada
  Kino Polska znów bez dywidendy. Kurs akcji spada Omawiane walory:

  Kino Polska zarekomendowało akcjonariuszom niewypłacanie dywidendy i przeznaczenie całości zysku za 2020 rok w kwocie 20,59 mln zł na kapitał zapasowy. Kurs akcji spółka spada w czwartek po południu o ponad 7 proc.

 • 23 kwietnia 2021
  Vercom rozpoczyna testy RCS z siecią PLAY
  Vercom rozpoczyna testy RCS z siecią PLAY Omawiane walory: ,

  Vercom podpisał umowę z operatorem PLAY na testy komercyjnego wykorzystania rozwiązania RCS (Rich Communication Suite). Standard RCS, nazywany następcą SMS’a lub SMS’em 2.0, rewolucjonizuje klasyczne wiadomości tekstowe, rozszerzając je o dodatkowe funkcje znane z komunikatorów internetowych. Realizacja projektu  nastąpi w drugim i trzecim kwartale, a w wypadku pozytywnych wyników, do wdrożenia RCS na komercyjną, szerszą skalę może dojść jeszcze w tym roku.

 • 14 kwietnia 2021
  EuroRating podniósł perspektywę ratingu kredytowego Cyfrowego Polsatu ze stabilnej na pozytywną
  EuroRating podniósł perspektywę ratingu kredytowego Cyfrowego Polsatu ze stabilnej na pozytywną Omawiane walory:

  Agencja ratingowa EuroRating zmieniła perspektywę ratingu kredytowego nadanego spółce Cyfrowy Polsat ze stabilnej na pozytywną. Sam rating został utrzymany na dotychczasowym poziomie BB.

 • 30 marca 2021
  Grupa WP może powrócić do realizacji polityki dywidendowej w tym roku
  Grupa WP może powrócić do realizacji polityki dywidendowej w tym roku Omawiane walory:

  Grupa WP nie wyklucza powrotu do realizacji polityki dywidendowej w tym roku, ale nie została podjęta jeszcze żadna ostateczna decyzja w tej sprawie, wynika ze słów wiceprezes Elżbiety Bujniewicz-Belka.

 • 16 marca 2021
  Vercom z rekordowymi wynikami w 2020 r.
  Vercom z rekordowymi wynikami w 2020 r. Omawiane walory:

  Spółka technologiczna, dostarczająca chmurowe rozwiązania w modelu CPaaS (Communication Platform-as-a-Service), osiągnęła w minionym roku rekordowe wyniki. Przychody zwiększyły się o 49 proc. rdr. i wyniosły 116,6 mln zł. Z kolei skorygowana EBITDA osiągnęła wartość 26,3 mln zł, a zysk netto 19,4 mln zł. Oznacza to skumulowany roczny wskaźnik wzrostu (CAGR) w ciągu ostatnich dwóch lat odpowiednio na poziomie 57 i 75 proc. Dodatkowo spółka we wrześniu z sukcesem przejęła lidera czeskiego rynku SMS – ProfiSMS. Stawia to Vercom na pozycji lidera usług CPaaS w regionie CEE.

 • 02 marca 2021
  PKN Orlen został formalnym właścicielem Polska Press
  PKN Orlen został formalnym właścicielem Polska Press Omawiane walory:

  PKN Orlen podpisał 1 marca br. umowę kupna spółki Polska Press, podała Polska Press. Oznacza to, że PKN Orlen został formalnym właścicielem wydawnictwa, które wchodzi obecnie w skład grupy kapitałowej Orlen.

 • 26 lutego 2021
  Cyfrowy Polsat dostał ofertę na infrastrukturę Polkomtela za 7 mld zł
  Cyfrowy Polsat dostał ofertę na infrastrukturę Polkomtela za 7 mld zł Omawiane walory:

  Cyfrowy Polsat i Polkomtel zawarli z Cellnex Poland (podmiot zależny hiszpańskiej Cellnex Telecom) warunkową umowę sprzedaży ok. 99,99 proc. udziałów spółki Polkomtel Infrastruktura za 7,07 mld zł. Informacja zelektryzowała kurs akcji Cyfrowego Polsatu. Rano notowania spółki rosły o blisko 10 proc.

 • 09 lutego 2021
  Kino Polska TV miało wstępnie 26,28 mln zł zysku netto w 2020 r.
  Kino Polska TV miało wstępnie 26,28 mln zł zysku netto w 2020 r. Omawiane walory:

  Kino Polska TV odnotowało wstępnie 26,28 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2020 r. wobec 18,56 mln zł w 2019 r. Przychody umów z klientami wyniosły wstępnie 211,8 mln zł, a zysk na działalności operacyjnej - 33,95 mln zł. Kurs akcji spółki rośnie w wtorek rano o prawie 4 proc.

 • 08 lutego 2021
  Red Carpet Media Group przedłuża zapisy na akcje do 12 lutego
  Red Carpet Media Group przedłuża zapisy na akcje do 12 lutego Omawiane walory:

  Do piątku (12 lutego) zostały przedłużone zapisy na akcje serii B emitowane przez Red Carpet Media Group. W związku z dużą liczbą konkurencyjnych ofert publicznych akcji na rynku, a także sporym zainteresowaniem inwestowaniem w akcje, spółka przedłużyła termin składania zapisów o kilka dni.

 • 05 lutego 2021
  PKN Orlen otrzymał zgodę UOKiK na przejęcie Polska Press
  PKN Orlen otrzymał zgodę UOKiK na przejęcie Polska Press Omawiane walory:

  PKN Orlen otrzymał od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodę na przejęcie spółki Polska Press. W ocenie UOKiK transakcja nie zagraża konkurencji na żadnym z badanych rynków.

 • Red Carpet Media: Mamy świadomość procesów konsolidacji branży. Liczymy się z tym, że możemy być w sferze zainteresowania większych od nas
  Red Carpet Media: Mamy świadomość procesów konsolidacji branży. Liczymy się z tym, że możemy być w sferze zainteresowania większych od nas Omawiane walory:

  Gościem czwartkowego czatu inwestorskiego StockWatch.pl był Leszek Kułak, główny akcjonariusz, menedżer mediów elektronicznych Red Carpet Media Group. Tematem spotkania była strategia spółki oraz obecnie trwająca emisja akcji.

 • 27 stycznia 2021
  Red Carpet Media Group chce pozyskać 5 mln zł z emisji akcji
  Red Carpet Media Group chce pozyskać 5 mln zł z emisji akcji Omawiane walory:

  Do 9 lutego trwają zapisy w ramach publicznej emisji akcji Red Carpet Media Group. Spółka chce pozyskać ok. 5 mln zł na dalszy rozwój. W przyszłości planuje wypłatę dywidendy i debiut NewConnect.

 • 26 stycznia 2021
  TikTok otwiera regionalne biuro w Polsce, zatrudni kilkadziesiąt osób
  TikTok otwiera regionalne biuro w Polsce, zatrudni kilkadziesiąt osób Omawiane walory:

  Platforma krótkich filmów wideo TikTok otwiera swoje biuro w Polsce, które odpowiedzialne będzie nie tylko za rozwój polskiego rynku, ale także kluczowych rynków w Europie Centralnej, w tym Rumunii, Węgier i Czech, poinformowała general manager TikTok w Polsce i Europie Centralnej Sylwia Chada.

 • 21 stycznia 2021
  Platige Image chce tworzyć własne filmy i gry wideo
  Platige Image chce tworzyć własne filmy i gry wideo Omawiane walory:

  Platige Image przyjęło strategię rozwoju na lata 2021-2025, która zakłada ewolucję modelu biznesowego spółki do modelu hybrydowego łączącego działalność w dotychczasowych obszarach usług serwisowych z rozwojem projektów własnych (IP) w zakresie produkcji filmów (film development) oraz gier komputerowych (game development). Jedną z rozważanych form finansowania projektów własnych jest przeniesienie notowań akcji spółki na rynek główny GPW wraz z dodatkową emisją akcji. Ewentualna realizacja tego scenariusza planowana jest do końca 2022 roku.

 • 07 stycznia 2021
  Zakaz przejęcia Eurozetu odbił się na kursie akcji Agory
  Zakaz przejęcia Eurozetu odbił się na kursie akcji Agory Omawiane walory: ,

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie wyraził zgody na przejęcie spółki Eurozet przez Agorę. Decyzja odbiła się na wycenie spółki. W czwartek po południu notowania Agory spadają o ponad 2 proc.

 • 29 grudnia 2020
  Ilona Weiss została powołana na prezesa zarządu PMPG Polskie Media
  Ilona Weiss została powołana na prezesa zarządu PMPG Polskie Media Omawiane walory:

  Rada nadzorcza PMPG Polskie Media powołała do zarządu, ze skutkiem od dnia 1 stycznia 2021 roku, Ilonę Weiss oraz Jolantę Kloc. Ilonie Weiss powierzono pełnienie funkcji prezesa zarządu, a Jolancie Kloc - wiceprezesa zarządu odpowiedzialnego za pion finansowy.

 • 28 grudnia 2020
  Cyfrowy Polsat ogłosił wezwanie na akcje Netii
  Cyfrowy Polsat ogłosił wezwanie na akcje Netii Omawiane walory: ,

  Cyfrowy Polsat ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 114 173 459 Netii, stanowiących ok. 34,02 proc. kapitału zakładowego i uprawniających do tyluż z ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu, podał podmiot pośredniczący Trigon Dom Maklerski.

 • 21 grudnia 2020
  Iliad ogłosił squeeze-out 3,3 proc. akcji Play Communications po 39 zł za sztukę
  Iliad ogłosił squeeze-out 3,3 proc. akcji Play Communications po 39 zł za sztukę Omawiane walory:

  Iliad Purple - spółka z Grupy Iliad - ogłosił przymusowy wykup do 23 grudnia 2020 r. 8 494 848 akcji Play Communications, stanowiących 3,3 proc. łącznej liczby akcji i głosów spółki. Cena - taka sama, jak w wezwaniu na 100 proc. akcji Play - wynosi 39 zł za akcję.

 • wczoraj
  Haitong Bank zaktualizował rekomendacje dla 9 spółek z sektora TMT
  Haitong Bank zaktualizował rekomendacje dla 9 spółek z sektora TMT Omawiane walory: , , , , , , , ,

  Konrad Księżopolski, szef działu analiz Haitong Bank, w raporcie z 14 grudnia przedstawił perspektywy na 2021 rok i zaktualizował rekomendacje dla 9 spółek sektora TMT.

 • 11 grudnia 2020
  Z nieba do piekła. W tydzień kurs akcji CD Projektu spadł o 30 proc.
  Z nieba do piekła. W tydzień kurs akcji CD Projektu spadł o 30 proc. Omawiane walory:

  Na rynku znów sprawdziła się zasada "kupuj plotki, sprzedawaj fakty". Cyberpunk 2077 zgodnie z oczekiwaniami pobił już kilka rekordów oraz stał się prawdziwym hitem. Jednak mimo to kurs akcji CD Projektu pikuje. Zdaniem ekspertów, inwestorzy boją się, że negatywne oceny i recenzje odbiją się na przyszłej sprzedaży Cyberpunka.

 • 10 grudnia 2020
  CD Projekt podał pierwsze dane dot. sprzedaży Cyberpunka. Kurs akcji spada
  CD Projekt podał pierwsze dane dot. sprzedaży Cyberpunka. Kurs akcji spada Omawiane walory:

  Według szacunków, gra Cyberpunk 2077 w ramach preorderów rozeszła się w nakładzie ponad 8 mln kopii. W czwartek rano kurs akcji CD Projektu spadł momentami o kilka procent.

 • 07 grudnia 2020
  Grupa Orange Polska przejmuje firmę Craftware i wchodzi w segment CRM
  Grupa Orange Polska przejmuje firmę Craftware i wchodzi w segment CRM Omawiane walory:

  BlueSoft - spółka zależna od Orange Polska - zawarła umowę, na podstawie której przejmie 100 proc. udziałów w spółce Craftware w celu wzmocnienia swojej działalności na rynku klientów biznesowych poprzez ekspozycję na szybko rozwijający się rynek rozwiązań CRM. Całkowita wartość przejmowanej firmy - tzw. "enterprise value" - zgodnie z umową wyniesie około 110 mln zł.

 • 20 listopada 2020
  Francuzi przejmują Play. Telekom wkrótce zniknie z GPW
  Francuzi przejmują Play. Telekom wkrótce zniknie z GPW Omawiane walory:

  Iliad dopiął swego. W ramach wezwania zwiększy swój udział w Play do 96,7 proc. Zgodnie z zapowiedziami, Francuzi najpierw przeprowadzą przymusowy wykup akcji od akcjonariuszy mniejszościowych, a następnie wycofają telekom z GPW.

 • wczoraj
  Agora miała 7 mln zł straty netto w III kwartale
  Agora miała 7 mln zł straty netto w III kwartale Omawiane walory:

  Agora odnotowała 7,06 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2020 r. wobec 2,9 mln zł straty rok wcześniej. Kurs akcji spółki rośnie w wtorek rano o ponad 4 proc., a za jeden walor płacono 6,60 zł.

 • 12 listopada 2020
  UOKiK ma zastrzeżenia dot. przejęcia kontroli nad Eurozet przez Agorę
  UOKiK ma zastrzeżenia dot. przejęcia kontroli nad Eurozet przez Agorę Omawiane walory:

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgłosił do Agory zastrzeżenia w związku z prowadzonym na wniosek Agory postępowaniem w sprawie koncentracji polegającej na przejęciu przez spółkę kontroli nad Eurozet.

 • 10 listopada 2020
  Cyfrowy Polsat: Rynek reklamy TV wzrośnie o 3,5-4 proc. r/r w 2021 r.
  Cyfrowy Polsat: Rynek reklamy TV wzrośnie o 3,5-4 proc. r/r w 2021 r. Omawiane walory:

  Cyfrowy Polsat oczekuje, że rynek reklamy telewizyjnej i sponsoringu w przyszłym roku wzrośnie o 3,5-4 proc. r/r w 2021 r., powiedział prezes Telewizji Polsat Stanisław Jankowski.

 • Cyfrowy Polsat miał 346 mln zł zysku netto w III kwartale 2020 r.
  Cyfrowy Polsat miał 346 mln zł zysku netto w III kwartale 2020 r. Omawiane walory:

  Cyfrowy Polsat odnotował 345,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2020 r. wobec 231,3 mln zł zysku rok wcześniej.

 • 03 listopada 2020
  Canal+ Polska nie planuje finansowania się z giełdy, zainteresowany przejęciami
  Canal+ Polska nie planuje finansowania się z giełdy, zainteresowany przejęciami Omawiane walory:

  Canal+ Polska podtrzymuje dotychczasową politykę finansową i nie planuje finansowania się z giełdy, choć pozostaje nadal będzie poszukiwać ewentualnych celów akwizycyjnych, poinformowali przedstawiciele spółki.

 • 29 października 2020
  Orange chce powrócić do wypłaty dywidendy w nowej strategii
  Orange chce powrócić do wypłaty dywidendy w nowej strategii Omawiane walory:

  Orange Polska w nowej strategii chce zaktualizować kwestie związane z dywidendą i chciałby powrócić do ich wypłaty, wynika ze słów członka zarządu ds. finansowych Jacka Kunickiego.

 • 23 października 2020
  Haitong Bank zaleca kupno akcji Cyfrowego Polsatu
  Haitong Bank zaleca kupno akcji Cyfrowego Polsatu Omawiane walory:

  Konrad Księżopolski, szef działu analiz Haitong Banku, w raporcie z 22 października podwyższył rekomendację dla Cyfrowego Polsatu do kupuj (poprzednio neutralnie), jednocześnie obniżając cenę docelową do 28,70 zł z 29,40 zł.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR