Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Ciekawe spółki

 • dzisiaj

  Unimot inwestuje w Green Electricity, właściciela blinkee.city

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Unimot obejmie udziały i udostępni finansowanie Green Electricity, spółce będącej właścicielem platformy blinkee.city oferującej wynajem elektrycznych skuterów, rowerów i hulajnóg w 24 miastach w 6 krajach Unii Europejskiej (w tym 18 w Polsce).

 • H88 zaprasza do sprzedaży 80 tys. akcji R22 po 25 zł sztuka

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  H88 - spółka zależna R22 - ogłosiła zaproszenie do składania ofert sprzedaży nie więcej niż 80 tys. akcji R22 po 25 zł sztuka. 

 • Michał Sołowow najbogatszym Polakiem, Leszek Czarnecki zamyka pierwszą setkę

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , ,

  Tygodnik Wprost po raz 30 opublikował listę 100 najbogatszych Polaków. Drugi rok z rzędu największym majątkiem może pochwalić się Michał Sołowow, ale w zestawieniu pojawiły się również nowe nazwiska i znaczące zmiany pozycji.

 • Synektik z ponad 9 mln zł zysku netto w I półroczu 2018/2019

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Synektik odnotował 9,06 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. r.obr. 2018/2019 (1 października 2018 - 31 marca 2019) wobec 9,79 mln zł zysku rok wcześniej. Kurs akcji spółki rośnie o blisko 3 proc.

 • wczoraj

  Bogdanka wypłaci 0,75 zł dywidendy na akcję za 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze Lubelskiego Węgla Bogdanka zdecydowali o przeznaczeniu 25,51 mln zł z zysku netto na dywidendę, tj. o wypłacie 0,75 zł na akcję.

 • Bloober Team chwali się wzrostem zainteresowania po targach E3

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zdaniem prezesa Bloober Team Piotra Babieno, po prezentacji gry Blair Witch na targach E3 zainteresowanie tytułem jest nawet kilkunastokrotnie większe niż to, które deweloper uzyskał przy premierze Layers of Fear 2. Ponadto zapowiedź Blair Witch pobudziła zainteresowanie partnerów biznesowych dla projektu Medium. Prezes odniósł się również do prowadzonego w spółce przeglądu opcji strategicznych.

 • Cyberpunk 2077 podbił serca dziennikarzy na E3

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  CD Projekt pod względem marketingowym zmiótł konkurencję na targach E3. Keanu Reeves, wcielający się w jedną z postaci, nowy trailer fabularny oraz zamknięty pokaz gry dla dziennikarzy przyczyniły się do sukcesu spółki w Los Angeles. Postanowiliśmy przyjrzeć się jakie wrażenia wynieśli dziennikarze z pokazu Cyberpunka 2077.

 • 17 czerwca 2019

  Rockbridge TFI sprzedało cały pakiet akcji Dębicy

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Fundusze zarządzane przez Rockbridge TFI - spółkę zależną Altus TFI - zawarły umowę sprzedaży łącznie 808 064 akcji (5,854% kapitału i tyleż głosów na WZ) Firmy Oponiarskiej Dębica.

 • Akcjonariusze Famuru zdecydowali o wypłacie 0,53 zł dywidendy na akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Walne zgromadzenie Famuru zdecydowało o przeznaczeniu na dywidendę 304,62 mln zł, co oznacza wypłatę w wysokości 0,53 zł na akcję (z wyłączeniem akcji własnych).

 • Agora objęła kolejne udziały w czeskiej spółce ROI Hunter

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Agora objęła, w drugiej rundzie finansowania, kolejne udziały w czeskiej spółce ROI Hunter i posiada obecnie prawie 24 proc. akcji spółki.

 • PGNiG planuje realizacje 20 kolejnych odwiertów w obszarze złoża Przemyśl

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Spółka złożyła wniosek w sprawie odnowienia koncesji na największe w Polsce złoże gazu Przemyśl i spodziewa się pozytywnej decyzji "w krótkim czasie". Firma zapowiada również rozpoczęcie prac "w terenie" w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA) we wrześniu tego roku.

 • 7Levels ruszy z kampanią nowej, dużej gry w najbliższych tygodniach

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  7Levels ruszy oficjalnie z kampanią nowej "dużej" gry w ciągu najbliższych tygodni, poinformował ISBnews wiceprezes Krzysztof Król. Spółka planuje również wydanie kolejnego tytułu zewnętrznego studia na Nintendo Switch w II półroczu. Kurs akcji studia rośnie o ponad 5 proc.

 • GPW wypłaci 3,18 zł dywidendy na akcję za 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) postanowili przeznaczyć na dywidendę kwotę 133.470.960 zł, co oznacza wypłatę w wysokości 3,18 zł na akcję.

 • R22 zainwestuje w rumuński start-up Blugento

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  R22 konsekwentnie rozszerza portfolio usług i narzędzi wspierających firmy w obecności w Internecie oraz automatyzacji procesów komunikacji, marketingu i sprzedaży. Grupa R22 zainwestuje w Blugento – rozwiązanie e-commerce do budowy sklepów internetowych. Dzięki wsparciu finansowemu oraz know-how Grupy R22, Blugento przyśpieszy międzynarodową ekspansję.

 • Asbis planuje buy-back akcji za maksymalnie 300 tys. USD

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze Asbisu zdecydują na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu zwołanym na 15 lipca o zatwierdzeniu programu skupu akcji własnych oraz o upoważnieniu rady dyrektorów do przeprowadzenia buy-backu za max 300 tys. USD.

 • 14 czerwca 2019

  Dwa fundusze private equity złożyły oferty na Getin Noble Bank

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Doradcy inwestycyjni reprezentujący Getin Noble Bank w procesie poszukiwania inwestora finansowego otrzymali dziś dwie niewiążące oferty od wybranych funduszy private equity dopuszczonych do badania due diligence banku, dotyczące jego dokapitalizowania.

 • The Dust ujawni we wrześniu projekt gry na motywach Cyklu Inkwizytorskiego Jacka Piekary

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  The Dust zaprezentuje projekt gry na motywach cyklu Jacka Piekary "Ja, Inkwizytor" na konferencji zaplanowanej na 12 września 2019 r. w Warszawie, poinformował ISBnews prezes Jakub Wolff.

 • PlayWay nabył 61,5 proc. udziałów w Play2Chill za 211 tys. zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PlayWay zawarł z 3 osobami fizycznymi - wspólnikami Play2Chill - umowy nabycia udziałów, na mocy których spółka nabyła, za łączną kwotę 211 tys. zł, 2.777 udziałów w Play2Chill, tj. 61,51 proc. udziałów w kapitale zakładowym.

 • Klabater podpisał umowę z chińskim wydawcą gier wideo

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Klabater podpisał umowę z firmą CE-Asia Hong Kong Limited, dzięki czemu będzie mógł prowadzić sprzedaż wybranych tytułów na jednym z największych rynków gamingowych na świecie. Gry Klabatera będą dostępne na popularnej w Azji platformie Sonkwo.

 • Kurs akcji Primetechu wystrzelił po ogłoszeniu wezwania przez Famur

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Famur ogłosił wezwanie na 34,18 proc. akcji Primetechu (d. Kopex) po cenie 1,45 zł za walor. Docelowo wzywający chce skupić wszystkie akcje swojej spółki zależnej i wycofać firmę z giełdy. 

 • Sąd zgodził się na zwolnienie prezesa Sygnity z aresztu za kaucją

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec prezesa zarządu Sygnity zapobiegawczego w postaci poręczenia majątkowego i pod warunkiem jego ustanowienia zastosowania środka wolnościowego, natomiast wobec przewodniczącego pady nadzorczej tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

 • 13 czerwca 2019

  Walne LC Corp zmieniło nazwę spółki ostatecznie odcinając się od Leszka Czarneckiego

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze LC Corp przyjęli uchwałę o zmianie nazwy firmy spółki na Develia. Nowa nazwa wejdzie w życie po rejestracji zmiany statutu przez Krajowy Rejestr Sądowy (KRS). Spółka zdecydowała także o wypłacie 120,84 mln zł z zysku netto za 2018 r. i kapitału zapasowego na dywidendę, co oznacza wypłatę 0,27 zł na akcję.

 • Asseco liczy na pierwsze wdrożenia Asseco Voice Banking w IV kwartale

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W inkubatorze Asseco Innovation Hub powstaje jeden z pierwszych na polskim rynku produktów - Asseco Voice Banking, umożliwiający obsługę głosową bankowości internetowej. Pierwsze wdrożenie produkcyjne w wybranych bankach pracujących na systemach bankowych Asseco planowane jest w czwartym kwartale 2019 roku.

 • PFR zainwestuje 24 mld zł w 15 strategii inwestycyjnych do 2021 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Nowa strategia Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) na lata 2019-2021 zakłada m.in. zainwestowanie 24 mld zł i uzyskanie zwrotu na kapitale w wysokości 4-6 proc., poinformował prezes PFR Paweł Borys.

 • Kurs akcji XTPL spada po ogłoszeniu planów emisji akcji bez prawa poboru

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd XTPL zamierza podjąć uchwalę o podwyższeniu kapitału zakładowego poprzez emisję od 55 do 65 tys. akcji o wartości nominalnej 0,1 zł każda bez prawa poboru dla obecnych akcjonariuszy. Cena emisyjna jednej akcji ma wynosić 130 zł, a zebrane środki mają posłużyć na finansowanie prac związanych z komercjalizacją technologii na rynkach Azji Południowo-Wschodniej oraz dalszy rozwój chmury patentowej. Kurs akcji spółki spada o blisko 5 proc.

 • Orlen Południe zmodernizował elektrociepłownię kosztem prawie 80 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Orlen Południe sfinalizował modernizację elektrociepłowni w Trzebini kosztem blisko 80 mln zł. Dzięki inwestycji węgiel wykorzystywany do zasilania elektrociepłowni zostanie częściowo zastąpiony przez gaz ziemny.

 • Jujubee przedstawiło zaktualizowany harmonogram wydawniczy na lata 2019-2020

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Na najbliższe lata studio ma w planach 8 projektów, ale tylko 3 z nich to nowe gry. Pozostałe projekty to konsolowe porty już wydanych gier oraz płatne dodatki. Kurs akcji katowickiego studia rośnie o blisko 5 proc.

 • Unibep wypłaci 0,22 zł dywidendy na akcję

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze Unibepu zdecydowali o wypłacie dywidendy w kwocie 7,28 mln zł, czyli 0,22 zł na akcję. Stopa dywidendy wyniesie 3,34 proc.

 • Orbis ma wstępną umowę z Accorem ws. sprzedaży części serwisowej biznesu

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Lider branży hotelarskiej w Polsce i Europie Wschodniej podpisał warunkowe porozumienie z Accorem dotyczące sprzedaży działalności serwisowej oraz ustalił zasady długoterminowych umów o zarządzanie, które będą zawarte między stronami i obejmą wszystkie hotele własne i dzierżawione w grupie Orbis. Tym samym Orbis wzmacnia swój sojusz z Accorem.

 • 12 czerwca 2019

  Cherrypick Games: My Spa Resort poprawia wyniki w Azji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Notowany na NewConnect deweloper gier mobilnych dla kobiet sygnalizuje poprawę wyników na rynkach azjatyckich w swoim kluczowym tytule My Spa Resort.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku