Surowce

 • 25 lutego 2021
  Goldman Sachs obniżył 12-miesięczną prognozę cen złota do 2.000 USD/oz
  Goldman Sachs obniżył 12-miesięczną prognozę cen złota do 2.000 USD/oz

  Analitycy Goldman Sachs zredukowali 12-miesięczną prognozę ceny złota do 2.000 USD/oz z 2.300 USD/oz poprzednio.

 • 23 lutego 2021
  Notowania miedzi na LME przekroczyły barierę 9.000 USD za tonę
  Notowania miedzi na LME przekroczyły barierę 9.000 USD za tonę

  Dobra passa kupujących na rynkach wielu surowców się utrzymuje. Słabość amerykańskiego dolara zachęca wielu inwestorów do lokowania kapitału na rynku ropy naftowej, jak również na rynkach wielu metali. W górę poszybowały ostatnio ceny metali przemysłowych, a dobrze radzą sobie w tym tygodniu również metale szlachetne, które odrabiają straty z wcześniejszych dni.

 • 22 lutego 2021
  Rekordy miedzi, słabość gamingu
  Rekordy miedzi, słabość gamingu
  Po porannych zwyżkach o kolejne 2 proc. cena miedzi jest już droższa o ponad 18 proc. YTD i wydaje się gotowa, by zaatakować w bliskiej przyszłości maksima z 2011 r.
 • 15 lutego 2021
  PGG wypłaci górnikom ok. 300 mln zł w formie 14. pensji
  PGG wypłaci górnikom ok. 300 mln zł w formie 14. pensji

  Górnicy zatrudnieni w Polskiej Grupie Górniczej otrzymają dziś przelewy tzw. 14. pensji wypłacanej w ramach tzw. karty górnika, poinformował ISBnews rzecznik PGG Tomasz Głogowski.

 • wczoraj
  Początek Roku Wołu
  Początek Roku Wołu
  Wczorajszemu zakończeniu Roku Szczura i dzisiejszemu rozpoczęciu Roku Wołu towarzyszy tradycyjna w okolicach chińskiego Nowego Roku presja na notowania złota, na rynkach akcji powinniśmy natomiast notować obniżoną zmienność.
 • 09 lutego 2021
  Kolejny analityk podwyższył cenę docelową dla akcji JSW
  Kolejny analityk podwyższył cenę docelową dla akcji JSW Omawiane walory:

  Jakub Szkopek, analityk BM mBanku, w raporcie z 3 lutego podtrzymał rekomendację kupuj dla JSW. Cena docelowa uległa podwyższeniu o 26 proc. do 46,40 zł.

 • 02 lutego 2021
  Perspektywy rynku srebra w kolejnych miesiącach pozostają wzrostowe
  Perspektywy rynku srebra w kolejnych miesiącach pozostają wzrostowe

  Srebro wyróżniało się na tle innych metali szlachetnych już pod koniec poprzedniego tygodnia, jednak początek nowego tygodnia, a tym samym też nowego miesiąca, jest na tym rynku nie mniej emocjonujący. Po kilkuprocentowych zwyżkach notowań srebra w miniony czwartek i piątek notowania kontraktów na srebro zwyżkowały z okolic 25 USD za uncję do rejonu 27 USD za uncję. Jednak w pierwszy dzień tygodnia strona popytowa znokautowała sprzedających, rozpoczynając sesję od luki wzrostowej i wypracowując zysk przekraczający 9 proc.

 • 01 lutego 2021
  DM BOŚ podwyższył cenę docelową akcji KGHM-u do 240 zł
  DM BOŚ podwyższył cenę docelową akcji KGHM-u do 240 zł Omawiane walory:

  Łukasz Prokopiuk, analityk DM BOŚ, w raporcie z 24 stycznia podtrzymał krótkoterminową rekomendację relatywną przeważaj dla KGHM i podniósł cenę docelową do 240 zł za akcję.

 • Srebro otwiera nowy tydzień
  Srebro otwiera nowy tydzień

  Już w piątek srebro szybko awansowało na liście instrumentów zyskujących popularność na Reddit i w kontekście naszych prognoz na ten rok trudno komentować nam to inaczej niż tak, że fair value wydaje się tu znacznie atrakcyjniejsze niż w przypadku innych pozycji z forum. W godzinach porannych metal rośnie o 7,5 proc., w ograniczonym stopniu wpływając na notowania na znacznie większym rynku złota.

 • 25 stycznia 2021
  18 małych i średnich spółek, które warto mieć w portfelu w 2021 r.
  18 małych i średnich spółek, które warto mieć w portfelu w 2021 r. Omawiane walory: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

  Jeśli banki centralne nagle nie wycofają się z obecnej polityki rekordowo niskich stóp procentowych i nie zakończą skupu aktywów, rok 2021 będzie stał pod znakiem kontynuacji wzrostów na światowych rynkach akcji. Swoje szanse ma także giełda w Warszawie, którą dodatkowo powinny napędzać środki z PPK.

 • 07 stycznia 2021
  Co podrożeje w 2021 roku?
  Co podrożeje w 2021 roku?

  Nowy rok zazwyczaj wiąże się z podwyżkami cen – inflacyjnymi, podatkowymi i rynkowymi. W 2021 roku zdrożeją niektóre waluty, skorelowane z nimi surowce, a co za tym idzie - m.in. żywność i paliwo.

 • 29 grudnia 2020
  Grupa Azoty wypowiedziała umowę na zakup węgla od PGG
  Grupa Azoty wypowiedziała umowę na zakup węgla od PGG Omawiane walory: , ,

  Grupa Azoty, ZCh Police, ZA Puławy i ZA Kędzierzyn wypowiedziały Polskiej Grupie Górniczej umowę sprzedaży węgla ze skutkiem na 31 grudnia 2022 r. Jednocześnie Grupa Azoty podała, że trwają prace zespołu negocjacyjnego w celu osiągnięcia porozumienia w kwestiach dotyczących przyszłych, wzajemnych relacji handlowych.

 • 01 grudnia 2020
  Goldman Sachs podniósł 12-miesięczną prognozę cen miedzi do 9.500 USD/t
  Goldman Sachs podniósł 12-miesięczną prognozę cen miedzi do 9.500 USD/t

  Analitycy Goldman Sachs podnieśli 12-miesięczną prognozę cen miedzi do 9.500 USD/t z 7.500 USD/t poprzednio. Zdaniem analityków, w I połowie 2022 r. cena miedzi może zbliżyć się do rekordowej wartości z 2011 r., tj. 10.170 USD/t.

 • 25 listopada 2020
  Goldman Sachs: Korekta ceny złota jest przejściowa, choć zniżki mogą potrwać
  Goldman Sachs: Korekta ceny złota jest przejściowa, choć zniżki mogą potrwać

  Obserwowana ostatnio korekta ceny złota jest przejściowa, uważają analitycy Goldman Sachs. Firma podtrzymała prognozę 12-miesięczną na poziomie 2 300 USD za uncję.

 • Rośnie wszystko poza złotem
  Rośnie wszystko poza złotem
  W środę rynki azjatyckie zachowują się neutralnie, ale kontrakty futures wskazują na możliwość kontynuacji wzrostów w USA i Europie. Z perspektywy kalendarza makroekonomicznego najciekawszym punktem dnia będzie dziś publikacja „minutek” z ostatniego posiedzenia Fed.
 • 05 listopada 2020
  Jest rekomendacja dla akcji Polenergii z wyceną o 1/3 wyższą niż oferta w wezwaniu
  Jest rekomendacja dla akcji Polenergii z wyceną o 1/3 wyższą niż oferta w wezwaniu Omawiane walory:

  Kamil Kliszcz, analityk BM mBanku, w raporcie z 30 października, wydał zalecenie kupuj dla Polenenergii z ceną docelową 62,99 zł za akcję. To o 34 proc. więcej niż oferta w wezwaniu, które zamierzają ogłosić podmioty związane z Dominiką Kulczyk.

 • 02 października 2020
  Analitycy Goldman Sachs zakładają wzrost cen miedzi
  Analitycy Goldman Sachs zakładają wzrost cen miedzi Omawiane walory:

  Analitycy Goldman Sachs podnieśli prognozę cen miedzi w perspektywie 3, 6 i 12 miesięcy do odpowiednio 7.000, 7.250 oraz 7.500 USD/t, wobec 6.000, 6.250 i 6.500 USD/t wcześniej, podała instytucja.

 • 23 września 2020
  Euro, złoto w krytycznym punkcie
  Euro, złoto w krytycznym punkcie

  Boleśnie umocnienie dolara odczuwa złoto, które spadło poniżej 1.880 USD/ou. i znajduje się w krytycznym momencie, testując sierpniowe dołki.

 • 21 września 2020
  24 września zapraszamy na konferencję online „CZAS NA ZŁOTO”
  24 września zapraszamy na konferencję online „CZAS NA ZŁOTO”

  24 września 2020 (czwartek) odbędzie się bezpłatna konferencja online na temat inwestowania w złoto, podczas której będzie można m.in. poznać zalety i wady różnych form inwestowania w ten szlachetny metal. Organizatorem konferencji jest Stockbroker.pl, a patronem honorowym - Giełda Papierów Wartościowych.

 • 07 września 2020
  Złoto, syndrom dolara i konsekwencje wojen walutowych
  Złoto, syndrom dolara i konsekwencje wojen walutowych

  Status "bezpiecznej przystani" został dawno zatarty, a złoty metal zaczął być wykorzystywany jako ryzykowny instrument z ceną wyrażoną w dolarze. Słabość USD oznaczała wzrosty cen złota, nawet mimo rajdu rynku akcji. Jednak złoto i rynek akcji mają jedno wspólne źródło paliwa: banki centralne.

 • 21 sierpnia 2020
  Popyt na ropę powoli się odbudowuje. Ceny na rynkach i stacjach paliw nie powinny jednak znacząco wzrastać
  Popyt na ropę powoli się odbudowuje. Ceny na rynkach i stacjach paliw nie powinny jednak znacząco wzrastać

  Popyt na ropę zależy od tego, jak będzie się rozwijać pandemia koronawirusa w największych gospodarkach, szczególnie w Stanach Zjednoczonych. – Na razie pokazała, że transport czy zakłady produkcyjne wcale nie potrzebują tego surowca tyle, ile wykorzystywały wcześniej – mówi Jakub Bogucki z e-Petrol.pl. Mimo wszystko ropa jeszcze przez długi czas pozostanie wiodącym surowcem na rynku paliw. Na polskich stacjach benzynowych ceny w najbliższych tygodniach powinny być stabilne.

 • 20 sierpnia 2020
  JSW po sześciu miesiącach ma już blisko miliard złotych straty netto
  JSW po sześciu miesiącach ma już blisko miliard złotych straty netto Omawiane walory:

  Pogorszenie koniunktury na rynku węgla i załamanie gospodarcze wywołane przez pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 odcisnęły piętno na JSW. W miejsce ubiegłorocznych zysków pojawiły się idące w setki milionów złotych straty. Wynik za całe pierwsze półrocze zbliża się do miliarda złotych na minusie.

 • 18 sierpnia 2020
  S&P500 poniżej szczytu, złoto odrabia straty
  S&P500 poniżej szczytu, złoto odrabia straty Omawiane walory:

  Notowania złota coraz odważniej zbliżają się w rejon psychologicznej bariery 2.000 USD/oz. Sprzyja temu słabość dolara, który pomimo powszechnym prognozom nie zaliczył w ostatnich dniach korekcyjnego odbicia. Na wyobraźnię może również działać rekomendacja banku Credit Suisse, który podwyższył swoją prognozę ceny złota z 2.021 do 2.500 USD/oz.

 • 13 sierpnia 2020
  UE zainwestuje miliardy w zielony wodór. W tej chwili aż 95 proc. tego surowca wciąż pochodzi z paliw kopalnych
  UE zainwestuje miliardy w zielony wodór. W tej chwili aż 95 proc. tego surowca wciąż pochodzi z paliw kopalnych

  W tej chwili wodór ma zastosowanie głównie w sektorze chemicznym, jego wykorzystanie w transporcie czy energetyce wciąż jest marginalne. Co więcej, aż 95 proc. produkowanego wodoru wciąż pochodzi z paliw kopalnych, a tylko 5 proc. jest wytwarzane z odnawialnych źródeł. Unia Europejska zamierza odwrócić te proporcje.

 • wczoraj
  Złoto spada jak kamień
  Złoto spada jak kamień
  Katalizatorem dla spadków na rynku złota stało się dostosowanie na rynku długu, w wyniku którego rentowności amerykańskich 10-latek wzrosły z 0,52 proc. w poniedziałek do nawet 0,66 proc. podczas wtorkowej sesji.
 • 05 sierpnia 2020
  BM mBanku podwyższył cenę docelową dla KGHM-u do 124,67 zł za akcję
  BM mBanku podwyższył cenę docelową dla KGHM-u do 124,67 zł za akcję Omawiane walory:

  Jakub  Szkopek, analityk BM mBanku, w raporcie z 29 lipca podwyższył cenę docelową dla KGHM-u do 124,67 zł za akcję. Zalecenie również zostało podwyższone z sprzedaj do trzymaj.

 • 27 lipca 2020
  Złoto na nowych historycznych szczytach. Osiągnięcie 2.000 USD za uncję to kwestia czasu?
  Złoto na nowych historycznych szczytach. Osiągnięcie 2.000 USD za uncję to kwestia czasu?

  W poniedziałek rano cena złota osiągnęła 1.944 USD za uncję i zdobyła nowe, historyczne szczyty. Wobec słabości dolara złoto jest bezpieczną przystanią w trwającym kryzysie epidemicznym. Czy kolejnym przełomowym momentem okaże się przebicie 2.000 dolarów za uncję? Rekord z 2011 roku pobity, eksperci liczą na kolejne. Na fali wzrostów ceny złota, silnie rośnie popyt na srebro.

 • Nowe szczyty złota
  Nowe szczyty złota

  Głównym beneficjentem obecnej sytuacji stają się metale szlachetne – złoto właśnie znalazło się na historycznych szczytach, a chociaż długie pozycje na kruszcach już wcześniej trudno było nazwać niepopularnymi, wybicie maksimów z 2011 r., szczególnie, gdyby w krótkim czasie towarzyszyło mu przebicie bariery 2000 dolarów za uncję, powinno wywołać olbrzymią falę zakupów.

 • 22 lipca 2020
  Hossa na metalach szlachetnych. Czy kruszce utrzymają kilkuletnie maksima?
  Hossa na metalach szlachetnych. Czy kruszce utrzymają kilkuletnie maksima?

  Kontrakty terminowe na metale szlachetne sukcesywnie rosną. Cena złota jest najwyżej od prawie 9 lat, a uncja srebra pierwszy raz od 4 lat przebiła poziom 20 USD. Przez cztery miesiące biały kruszec zdrożał blisko 77 proc. Ciekawie kształtują się też notowania rzadkich metali szlachetnych, takich jak platyna czy rod. Co to oznacza dla inwestorów? Czy zwyżki będą się utrzymywać?

 • 17 lipca 2020
  Goldman Sachs: Cena ropy Brent wyniesie ok. 45 USD za baryłkę na koniec roku
  Goldman Sachs: Cena ropy Brent wyniesie ok. 45 USD za baryłkę na koniec roku

  W związku z dużymi zapasami i wymagającym czasu powrotem do równowagi na rynku cena za baryłkę ropy naftowej Brent powinna wynieść około 45 USD na koniec roku, wynika z raportu Goldman Sachs.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR