X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Surowce

 • 17 stycznia 2019

  Kolejne historyczne rekordy cen palladu

  Opublikowano:

  O ile na rynkach złota, srebra i platyny w ostatnim czasie trwa konsolidacja, to na wykresie palladu trwa szarża strony popytowej. Notowania tego kruszcu od początku roku zwyżkują już o niemal 9 proc., pobijając kolejne historyczne rekordy. Obecnie notowania palladu przekraczają poziom 1.370 USD za uncję. Oznacza to, że od momentu dotarcia do lokalnego minimum w sierpniu ubiegłego roku, cena palladu zwyżkowała o ponad 60 proc., a w grudniu cena tego kruszcu wyprzedziła cenę złota po raz pierwszy od 16 lat.

 • 14 stycznia 2019

  To będzie rok złota, ropy naftowej i eurodolara

  Opublikowano:

  Rok 2018 zamknął się wysokim poziomem niepewności o perspektywy globalnej gospodarki i kierunek, w którym podążają rynki. Jak jednak wynika z raportu Prognozy inwestycyjne 2019 – czy to już bessa? przygotowanego przez TMS Brokers, nastroje już wkrótce mogą się poprawić. Eksperci w nowym roku upatrują wzrostów, m.in. wśród instrumentów takich jak złoto czy ropa naftowa WTI.

 • 10 stycznia 2019

  Ropa powraca do gry?

  Opublikowano:

  Napięcia związane z government shutdown oraz brak konkretów wynikających z negocjacji amerykańsko-chińskich wywołały w czwartek zadyszkę na rynkach.

 • 08 stycznia 2019

  JSW nawierciło pierwsze pokłady węgla w złożu Bzie-Dębina 2-Zachód

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W należącym do Jastrzębskiej Spółki Węglowej złożu Bzie-Dębina 2-Zachód nawiercono pierwsze pokłady węgla, w tym jeden spełniający kryteria przemysłowej opłacalności.

 • 04 stycznia 2019

  Widmo bessy dyktuje nowy porządek na światowych rynkach

  Opublikowano:

  W końcówce ubiegłego roku bessa mocno namieszała w portfelach inwestorów. Według raportu Zenit Management Quarterly, największe straty ponieśli posiadacze kryptowalut, akcji i towarów. Na wartości zyskały za to aktywa powszechnie uznawane za tzw. bezpieczne przystanie, czyli złoto, srebro, amerykańskie obligacje rządowe oraz dolar.

 • 03 stycznia 2019

  Kakao dało najwięcej zarobić

  Opublikowano:

  Czwarty kwartał na rynku towarowym całkowicie wyzerował dotychczasowe zyski inwestorów z okresu styczeń-wrzesień 2018. Indeks DJ Commodity stracił 7,5 proc. w samym IV kwartale i w całym 2018 roku. O ile softcommodities radziły sobie całkiem udanie (zwłaszcza kakao), o tyle tak wyraźny spadek całego indeksu, opisującego koniunkturę na rynku towarowym, był przede wszystkim efektem przeszło 30 proc. spadku cen ropy naftowej (BrentCrude). Takie wnioski płyną z kolejnej edycji raportu Zenit Management Quarterly.

 • Surowce: Złoto najdroższe od pół roku

  Opublikowano:

  Ostatnie kilka tygodni na rynku złota było okresem niemal nieprzerwanych zwyżek. Cena kruszcu, która jeszcze w połowie listopada pozostawała w okolicach 1.200 USD za uncję, obecnie dotarła już do rejonu 1.290 USD za uncję. Tym samym, notowania złota znajdują się na najwyższych poziomach od pół roku.

 • 02 stycznia 2019

  Najgorszy kwartał w całym 2018 roku

  Opublikowano:

  IV kwartał 2018 roku okazał się najgorszy w całym roku dla posiadaczy większości klas aktywów na świecie. Najbardziej ucierpieli inwestorzy lokujący kapitał w kryptowaluty, akcje i towary – takie wnioski płyną z kolejnej edycji raportu Zenit Management Quarterly. Inwestorzy przypomnieli sobie o ryzyku, poszukując bardziej bezpiecznych aktywów – wygranymi okazały się złoto, srebro i amerykańskie obligacje rządowe oraz dolar.

 • 19 grudnia 2018

  Surowce: Tąpnięcie cen ropy naftowej

  Opublikowano:

  Ostatnie sesje na rynku ropy naftowej były wyjątkowo burzliwe. Notowania tego surowca zaliczyły trzy mocno spadkowe dni, rozpoczynając od piątku. W rezultacie, cena amerykańskiej ropy WTI we wtorek zeszła poniżej 47 USD za baryłkę po raz pierwszy od sierpnia 2017 roku. Z kolei notowania europejskiej ropy Brent zniżkowały wczoraj do okolic 56 USD za baryłkę, czyli do najniższych poziomów od października 2017 roku.

 • wczoraj

  Cena złota w górę przed posiedzeniem Fed

  Opublikowano:

  Początek bieżącego tygodnia przynosi powrót notowań złota do wzrostów. Cena tego kruszcu dzisiaj rano przekracza już poziom 1.250 USD za uncję. Stronie popytowej na rynku złota pomaga słabość amerykańskiego dolara, którego wartość jest negatywnie skorelowana z cenami metali szlachetnych.

 • 13 grudnia 2018

  Strategia wait-and-see popularna wśród inwestorów na rynku miedzi

  Opublikowano:

  Po ubiegłotygodniowych zniżkach, bieżący tydzień na rynku miedzi przynosi zdecydowaną poprawę nastrojów. Notowania tego surowca, które w poniedziałek zeszły nawet do okolic 2,71-2,72 USD za funt, obecnie znajdują się już niewiele poniżej 2,80 USD za funt.

 • 05 grudnia 2018

  Analityk Citi prognozuje wzrost ceny miedzi nawet do 6.800 USD/t w 2019 r.

  Opublikowano:

  Według prognoz Citi, jeśli spełni się scenariusz makroekonomiczny zakładający przede wszystkim złagodzenie napięć na linii USA-Chiny, cena miedzi wzrośnie do 6.600-6.800 dolarów za tonę w okresie do II poł. 2019 r., poinformował Max Layton, EMEA Head of Commodities Research.

 • Platforma blockchain dla rynku surowców komgo ruszy w grudniu, liczy m.in. na Polskę

  Opublikowano:

  Założona przez banki - m.in. BNP Paribas, Citi, ING i Societe Generale - i instytucje branżowe platforma komgo, oparta na technologii blockchain, zamierza jeszcze w tym roku zaoferować usługi digitalizacji procesów obrotu i finansowania na rynku surowców. Komgo liczy m.in. na zainteresowanie polskich spółek surowcowych i zamierza jeszcze przed oficjalnym uruchomieniem usług przedstawić swoją ofertę w Polsce, poinformowała ISBnews prezes komgo, Souleima Bassi.

 • Pallad droższy niż złoto

  Opublikowano:

  Początek bieżącego tygodnia przyniósł wyraźne zwyżki na rynkach metali szlachetnych, wspierane osłabieniem amerykańskiego dolara. Niemniej, już wczoraj wieczorem USD nabrał więcej siły, co doprowadziło do wyhamowania wzrostów na rynkach kruszców. W środę rano złoto, srebro i platyna tanieją.

 • 03 grudnia 2018

  PKN Orlen sprowadzi milion baryłek ropy z Angoli

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PKN Orlen sprowadzi 130 tys. ton (ok. 1 mln baryłek) ropy naftowej z Angoli w lutym 2019 r.

 • Surowce: Cena miedzi w górę po informacjach o porozumieniu USA i Chin

  Opublikowano:

  Notowania miedzi rozpoczęły bieżący miesiąc od luki wzrostowej. Tym samym, cena miedzi w Stanach Zjednoczonych dzisiaj rano dotarła do okolic 2,84-2,85 USD za funt. To najwyższe poziomy cenowe od około dwóch miesięcy, ale nie oznaczają one jeszcze, że notowania miedzi opuściły średnioterminową konsolidację – o takiej sytuacji będzie można mówić po dotarciu cen miedzi w USA do okolic 2,90 USD za funt i przekroczeniu tego poziomu.

 • 28 listopada 2018

  Cena złota pod presją silnego USD i wypowiedzi przedstawicieli Fed

  Opublikowano:

  Bieżący tydzień na rynku złota upływa na razie pod znakiem przeceny. Notowania kruszcu w środę rano poruszają się w okolicach 1.212-1.214 USD za uncję, czyli na najniższym poziomie od połowy listopada.

 • 23 listopada 2018

  Ropa ma prawdziwy Czarny Piątek

  Opublikowano:

  Tegoroczny Czarny Piątek, jeden z najlepszych dni handlowych w roku, przebiega w średnich nastrojach. Czwartkowe Święto Dziękczynienia sprawiało, że wielu analityków spodziewało się bardzo spokojnej sesji, ale nagromadzenie negatywnych informacji wywołało sporą nerwowość.

 • JSW ma nadzieję na term sheet ws. Prairie do końca I kwartału 2019 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) liczy, że do końca I kwartału 2019 r. uda się jej podpisać term sheet w sprawie przejęcia kontroli nad aktywami lub współpracy kapitałowej z Prairie Mining Limited, poinformował prezes Daniel Ozon.

 • 22 listopada 2018

  Cena ropy naftowej sięga tegorocznych minimów

  Opublikowano:

  O ile notowania złota i miedzi w bieżącym tygodniu pną się w górę, to zupełnie inna sytuacja panuje na rynku ropy naftowej. Inwestorzy są tam dużo bardziej pesymistyczni, a cena ropy sięga tegorocznych minimów.

 • 20 listopada 2018

  Komentarz posesyjny: Ostateczna kapitulacja?

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Początek obecnego tygodnia jest na rynkach akcji zaskakująco intensywny, niestety nie w dobrym tego słowa znaczeniu. Pomimo faktu, że niektórzy analitycy traktują ostatnie wypowiedzi przedstawicieli FOMC jako sygnał, że do końca podwyżek stóp jest już niedaleko, a rentowności amerykańskich obligacji 10-letnich znajdują się już niewiele ponad poziomem 3 proc., nastroje na Wall Street są coraz gorsze.

 • 13 listopada 2018

  Ceny ropy spadły do najniższych poziomów od kilku miesięcy

  Opublikowano:

  Ostatnie tygodnie na rynku ropy naftowej przynoszą prawdziwy nokaut strony popytowej. Cena ropy naftowej dynamicznie spada już od pięciu tygodni, a bieżący tydzień również rozpoczął się na tym rynku słabo.

 • 08 listopada 2018

  PGNiG podpisało długoterminową umowę na dostawy LNG z USA

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) zawarło z firmą Cheniere Marketing International umowę zakupu skroplonego gazu ziemnego (LNG) w okresie 24 lat w łącznym wolumenie ok. 39,73 mld m3 gazu. Ponadto polski gigant chce podpisać kolejne 2 kontrakty na dostawy LNG, które uzupełnią portfel dostaw gazu w tej formie.

 • 25 października 2018

  Cena złota wzrosła do 1.240 USD za uncję

  Opublikowano:

  Środowa sesja na globalnych rynkach finansowych przyniosła dramatyczne spadki indeksów akcyjnych. Na pierwszy plan wysunęła się głęboka przecena spółek technologicznych, która pociągnęła za sobą w dół praktycznie całą Wall Street. Konsekwencje tej przeceny widać także na innych rynkach, chociażby na rynku azjatyckim, gdzie indeksy akcji również zanurkowały.

 • 16 października 2018

  Surowce: Złoto uwalnia się z kilkutygodniowej konsolidacji

  Opublikowano:

  Cena złota w relacji do dolara amerykańskiego wzrastała w ubiegłym tygodniu, co doprowadziło do zamknięcia w piątek ponad górnym ograniczeniem zakresu wypadającym w obrębie poziomu 1212. Wraz z ubiegłotygodniowym wybicie na rynek powróciła zmienność, której brakowało w trakcie kilkutygodniowej konsolidacji. 

 • 11 października 2018

  Surowce: Tąpnięcie na rynku ropy

  Opublikowano:

  Obawy o nasilenie się wojny handlowej na linii Stany Zjednoczone-Chiny oraz spadki na światowych giełdach, które spowodowały, odbiły się także na wykresie ropy. 

 • 09 października 2018

  Surowce: Notowania ropy próbują powrócić do wzrostów

  Opublikowano:
 • 08 października 2018

  PGNiG szacuje wydobycie polskiego gazu w 2018 r. na 3,8 mld m3

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zaprezentowało przewidywane wydobycie gazu w Polsce na lata 2018-2019. Nowym rozdziałem w polskim gazownictwie maja być odwierty w okolicach Kramarzówki. 

 • 04 października 2018

  Surowce: Sekretny układ Rosji i Arabii Saudyjskiej o zwiększeniu wydobycia ropy

  Opublikowano:

  Notowania ropy naftowej pną się coraz wyżej. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych wybija się na nowe tegoroczne szczyty, przekraczając obecnie poziom 76 USD za baryłkę. Z kolei notowania ropy naftowej Brent kosztują obecnie niemalże dokładnie 10 dolarów więcej na baryłce, poruszając się tuż powyżej poziomu 86 USD za baryłkę.

 • Surowce: Cena złota w dół po jastrzębich wypowiedziach członków Fed

  Opublikowano:

  W bieżącym tygodniu cena złota powróciła ponad poziom 1.200 USD za uncję. Strona popytowa nie poddaje się w okolicach tej ważnej technicznej i psychologicznej bariery, czego rezultatem jest utrzymująca się już od kilku tygodni konsolidacja.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku