Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Waluty

 • 11 lipca 2019

  Po wystąpieniu szefa FEDu rynki akcji w górę, na walutach zmiany są niewielkie

  Opublikowano:

  Rynki akcji usłyszały wczoraj więcej dobrych wiadomości niż tego oczekiwały. Szef FEDu wyraźnie wskazał na zbliżającą się obniżkę stóp procentowych. Według analityków Jerome Powell jest zdeterminowany by obniżać stopy procentowe, ponieważ widzi większe ryzyko globalnego spowolnienia i za niskiej inflacji. Rynek zaczyna dyskontować najbliższą obniżkę nawet o 50 punktów.

 • 04 lipca 2019

  Bitcoin przypomniał, jak wygląda kryptowalutowe szaleństwo. Dolar w odwrocie

  Opublikowano:

  Drugi kwartał bezapelacyjnie należał do kryptowalut. Cena bitcoina, czyli najsłynniejszej waluty cyfrowej podskoczyła o przeszło 200 proc. Z kolei dolar amerykański wytracił impet i ostatecznie stracił do wielu walut, w tym m.in. do złotego.

 • 02 lipca 2019

  Przegląd stóp zwrotu z najciekawszych klas aktywów na świecie

  Opublikowano:

  W II kwartale inwestycyjnym hitem okazały się kryptowaluty. Wysokie stopy zwrotu zapewniły także złoto, obligacje oraz większość akcji. Minimalne straty towarzyszyły inwestycjom na rynku commodities, w kolekcje win i akcje rynków wschodzących, wynika z najnowszego IRR Quarterly.

 • 21 czerwca 2019

  Polsce poza strefą euro grozi marginalizacja. Wspólna waluta może przynieść korzyści polityczne i finansowe, także rolnikom

  Opublikowano:

  Dyskusja na temat wejścia Polski do strefy euro, która rozgorzała w trakcie kampanii przed wyborami do Europarlamentu, pokazała, że większość zarówno polityków, jak i społeczeństwa jest przeciwna szybkiej integracji walutowej. Nieco inaczej patrzą na tę sprawę przedsiębiorcy. Tymczasem według prof. Jerzego Wilkina z Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN, przystąpienie do strefy euro byłoby dla Polski korzystne zarówno z politycznego, jak i finansowego punktu widzenia. Skorzystaliby również mieszkańcy wsi, o czym świadczą przykłady innych państw regionu, które przyjęły wspólną walutę.

 • 17 czerwca 2019

  W oczekiwaniu na posiedzenie FED – komentarz walutowy

  Opublikowano:
 • 25 kwietnia 2019

  Dolar wciąż rządzi

  Opublikowano:

  Czwartkowa sesja na GPW wpisuje się w obraz „zagubionego” w ostatnim czasie polskiego rynku. WIG20 po otwarciu zaliczył solidny zjazd w dół o ok. 0,5 p.p. i przez pozostałą część sesji notowany był przy bardzo niskim poziomie zmienności, który nie przekraczał 10 pkt.

 • 05 kwietnia 2019

  Impet dolara słabnie

  Opublikowano:

  Zjawisko silnego dolara wciąż utrzymywało się na rynkach walutowych w IV kwartale 2019 roku. Indeks DXY zyskał 0,9 proc. Złoty polski stracił 2,1 proc. wobec dolara, niemal identycznie jak w IV kwartale (2 proc.). Rynek kryptowalutowy po raz pierwszy od trzech kwartałów pozwolił inwestorom zarobić – IRR CryptoIndex zyskał 8,9 proc. Mimo to, inwestorzy, którzy posiadają kryptowaluty nieprzerwanie do 12 miesięcy stracili prawie 54 proc., wynika z raportu IRR Quarterly.

 • 03 kwietnia 2019

  Raport: Przegląd tegorocznych stóp zwrotu z 7 klas aktywów na świecie

  Opublikowano:

  Pierwszy kwartał 2019 roku był wyjątkowo udanym okresem dla posiadaczy większości klas aktywów na świecie. Najmocniej rosły ceny akcji i towarów. Na rynku długu dominowały zwyżki, których intensywność była obserwowana po raz ostatni w 2016 roku.

 • 28 marca 2019

  O tureckiej lirze ponownie głośno

  Opublikowano:

  W Wielkiej Brytanii Izba Gmin wciąż nie może dojść do porozumienia w sprawie kształtu Brexitu. Tymczasem rozmowy handlowe na linii USA-Chiny przeniosły się do Pekinu. Zgodnie z doniesieniami Reutersa, Państwo Środka miało zaproponować przedstawicielom USA nowe rozwiązania w sprawie kluczowej, a tym samym najbardziej newralgicznej kwestii transferu technologii.

 • 18 lutego 2019

  Podwyżka ratingu dla Węgier

  Opublikowano:
 • 16 stycznia 2019

  Po głosowaniu ws. Brexitu funt w górę, stabilizacja EUR/PLN

  Opublikowano:

  Środowy poranek przynosi konsolidację notowań złotego wobec głównych walut na poziomach z wczorajszego zamknięcia. Dotyczy to również GBP/PLN, czyli najbardziej gorącej polskiej pary walutowej ostatnich dni. O godzinie 8:30 za euro na rynku walutowym trzeba było zapłacić 4,293 zł, dolar kosztował 3,764 zł, szwajcarski frank 3,807 zł, a funt 4,842 zł.

 • 14 stycznia 2019

  To będzie rok złota, ropy naftowej i eurodolara

  Opublikowano:

  Rok 2018 zamknął się wysokim poziomem niepewności o perspektywy globalnej gospodarki i kierunek, w którym podążają rynki. Jak jednak wynika z raportu Prognozy inwestycyjne 2019 – czy to już bessa? przygotowanego przez TMS Brokers, nastroje już wkrótce mogą się poprawić. Eksperci w nowym roku upatrują wzrostów, m.in. wśród instrumentów takich jak złoto czy ropa naftowa WTI.

 • 08 stycznia 2019

  Złoty traci w reakcji na spadek EUR/USD i dane z Niemiec

  Opublikowano:

  We wtorek rano złoty osłabia się do głównych walut w ślad za spadkiem notowań EUR/USD oraz bardzo niepokojącymi danymi makroekonomicznymi z Niemiec. W kolejnych godzinach tendencja ta prawdopodobnie będzie kontynuowana, a istotnego wpływu na notowania krajowej waluty nie będzie miało rozpoczynające się dziś dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej (RPP).

 • 04 stycznia 2019

  Widmo bessy dyktuje nowy porządek na światowych rynkach

  Opublikowano:

  W końcówce ubiegłego roku bessa mocno namieszała w portfelach inwestorów. Według raportu Zenit Management Quarterly, największe straty ponieśli posiadacze kryptowalut, akcji i towarów. Na wartości zyskały za to aktywa powszechnie uznawane za tzw. bezpieczne przystanie, czyli złoto, srebro, amerykańskie obligacje rządowe oraz dolar.

 • 03 stycznia 2019

  Rok silnego dolara za nami

  Opublikowano:

  Czwarty kwartał, podobnie jak cały 2018 rok, stał pod znakiem silnego dolara, który ograniczał zyski z innych aktywów denominowanych w tej walucie i generował dodatkowe koszty dla importerów, zwłaszcza surowców. Polski złoty stracił 2 proc. w ostatnim kwartale 2018 roku, co było zbieżne z całorocznym trendem, którego efektem było osłabienie krajowej waluty o 8 proc. Kolejna fala wyprzedaży przetoczyła się na rynku kryptowalutowym, w efekcie której posiadacze bitcoina stracili w skali całego roku przeszło 70 proc. Takie wnioski płyną z kolejnej edycji raportu Zenit Management Quarterly.

 • 02 stycznia 2019

  Najgorszy kwartał w całym 2018 roku

  Opublikowano:

  IV kwartał 2018 roku okazał się najgorszy w całym roku dla posiadaczy większości klas aktywów na świecie. Najbardziej ucierpieli inwestorzy lokujący kapitał w kryptowaluty, akcje i towary – takie wnioski płyną z kolejnej edycji raportu Zenit Management Quarterly. Inwestorzy przypomnieli sobie o ryzyku, poszukując bardziej bezpiecznych aktywów – wygranymi okazały się złoto, srebro i amerykańskie obligacje rządowe oraz dolar.

 • 12 grudnia 2018

  Dolar podrożał w relacji do złotego o 5 gr w ciągu dwóch dni

  Opublikowano:

  W dwa dni dolar podrożał w relacji do złotego o 5 gr do 3,80 zł dziś rano. Towarzyszyło temu lekkie osłabienie złotego również w relacji do euro, którego notowania wróciły do 4,30 zł.

 • 11 grudnia 2018

  We wtorek złoty pozostanie stabilny, wyjątkiem może być GBP/PLN

  Opublikowano:

  We wtorek złoty powinien pozostać względnie stabilny względem euro i dolara, poruszając się w ślad za zmieniającymi się nastrojami na rynkach globalnych i wahaniami EUR/USD. Dużo więcej powinno się dziać na GBP/PLN, gdzie wciąż nierozstrzygnięta kwestia Brexitu rozgrzewa emocje.

 • Komentarz walutowy – potężna wyprzedaż funta

  Opublikowano:
 • 28 listopada 2018

  Dolar powyżej 3,80 zł, rynek czeka na Powella i dane z USA

  Opublikowano:

  Notowania dolara wzrosły powyżej 3,80 zł. To już trzeci kolejny raz w ostatnich czterech tygodniach, gdy ta granica zostaje przełamana.

 • 22 listopada 2018

  GPW ponownie pod prąd

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Pod nieobecność Amerykanów, którzy obchodzą dziś Święto Dziękczynienia, zdecydowana przewaga parkietów europejskich nie wykazywała ochoty do wzrostów. Nie dotyczyło to jednak GPW – WIG20 wprawdzie rozpoczął dzień poniżej kreski, ale w kolejnych godzinach sukcesywnie się odbudowywał. To, co jest szczególnie pozytywne w kontekście dzisiejszego dnia, to szerokość wzrostów, gdyż dotyczyły one zarówno WIG20, jak i indeksów małych i średnich spółek.

 • 30 października 2018

  Dolar najdroższy od sierpnia, ale jego kurs może wrócić poniżej 3,80 zł

  Opublikowano:

  Wtorkowy poranek przynosi kontynuację ostatniego osłabienia złotego. Aczkolwiek już w mniejszym zakresie niż wczoraj. Traci on przede wszystkim do dolara, który jest najdroższy od ponad 2 miesięcy.

 • 11 października 2018

  Złoty pozostaje relatywnie stabilny w obliczu spadków w USA

  Opublikowano:
 • 10 października 2018

  Wyhamowanie wzrostów dolara wsparło złotego

  Opublikowano:
 • 09 października 2018

  EUR/USD – nowy dołek w trendzie spadkowym

  Opublikowano:
 • 04 października 2018

  Złoty słabnie względem dolara

  Opublikowano:

  Rynek walutowy obojętnie zareagował na utrzymanie przez Radę Polityki Pieniężnej stóp procentowych na tym samym poziomie. Nastroje inwestorów odnośnie euro uspokoiły sygnały włoskiego rządu, zaprzeczające doniesieniom chęci wyjścia Włoch ze strefy euro. Dzisiaj i jutro najbardziej wyczekiwane dane ekonomiczne napłyną z Niemiec i USA.

 • 24 września 2018

  Komentarz posesyjny: Pierwszy dzień „testu” zaliczony

  Opublikowano:

  Poprzedni tydzień, wyjątkowy z kilku względów (przeklasyfikowanie do indeksu rynków rozwiniętych, wygasanie kontraktów) prezentował ograniczoną wartość prognostyczną. Pozostawienie tych dwóch kwestii za nami pozwoli w najbliższych dniach ocenić rzeczywistą formę polskich blue chipów.

 • 12 września 2018

  Złoty nieznacznie słabszy do głównych walut

  Opublikowano:

  Środowy poranek przynosi stabilizację notowań złotego do euro, przy nieznacznym jego osłabieniu do dolara i szwajcarskiego franka. W tych dwóch ostatnich przypadkach jest to prosta pochodna spadku notowań EUR/USD i EUR/CHF. O godzinie 09:07 za euro trzeba było zapłacić 4,3070 zł, amerykański dolar kosztował 3,72 zł, a frank 3,8192 zł.

 • 04 września 2018

  Komentarz posesyjny: Misie nadal pod ostrzałem

  Opublikowano:

  Polski indeks blue chipów długo opierał się pesymizmowi, który zagościł we wtorek na Starym Kontynencie. WIG20 rozpoczął dzień powyżej kreski, jednak wraz z upływem kolejnych godzin sytuacja ulegała szybkiemu pogorszeniu. Wśród large capów największym ciężarem dla indeksu były dziś akcje KGHM (-5 proc.) oraz PKO BP (-2 proc.). Solidną zniżkę zaliczył również CD Projekt, który oddalił się od psychologicznej bariery 200 zł, tracąc 3,6 proc.

 • 03 sierpnia 2018

  Płace w USA stabilne. Bank Chin w końcu reaguje

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Neutralna Azja w połączeniu z czwartkowymi zwyżkami za oceanem pozwoliła na umiarkowanie pozytywne rozpoczęcie sesji na Starym Kontynencie. WIG20 po rozpoczęciu sesji nieco powyżej kreski przez większość dnia krążył wokół poziomu neutralnego przy niskich obrotach. Zwiększoną aktywność przyszło nam zaobserwować dopiero w okolicach godziny trzynastej – polski indeks blue chipów gwałtownie zerwał się w górę docierając do poziomu 2.300 pkt. To jednak wszystko na co było stać w piątek obóz byków – od tego momentu WIG20 rozpoczął marsz w kierunku poziomów odniesienia.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku