AUD/USD, srebro i Hang Seng Indeks 150 – analiza techniczna

AUD/USD – australijska waluta najtańsza od 2009 roku

Wykres dzienny AUD/USD. Kliknij, aby powiększyć.

Wykres dzienny AUD/USD. Kliknij, aby powiększyć.

Kurs AUD/USD spadł w środę do 0,7014 i znalazł się najniżej od kwietnia 2009 roku. Przecena australijskiej waluty, która z miesięczną przerwą wiosną tego roku, trwa od sierpnia 2014 roku, nie jest zaskoczeniem. Argumentów przemawiających za spadkami nie brakuje. Tym najpoważniejszym jest hamująca gospodarka Chin, które są czołowym partnerem handlowym Australii. Negatywne emocje dodatkowo podsycają utrzymujące się obawy przed twardym lądowaniem Chin i związane z tym ostatnie zawirowania na rynkach finansowych. W sposób naturalny więc inwestorzy uciekają od niebezpiecznego AUD ku bardziej bezpiecznemu USD.

Najnowszym argumentem za osłabieniem kangura są opublikowane w środę słabsze od oczekiwań wyniki australijskiej gospodarki w II kwartale br. Wzrost PKB wyniósł zaledwie 0,2 proc. kw/kw i był o połowę niższy niż zakładano. W relacji rocznej PKB wyhamował natomiast do 2 proc. z 2,5 proc. w I kwartale. W kolejny dniach notowania AUD/USD będą podążać w rytm publikowanych danych z amerykańskiego rynku pracy.

Sytuacja techniczna na wykresie dziennym AUD/USD jednoznacznie wskazuje na dominację podaży, co powinno skutkować dalszą przeceną. Najbliższym liczącym się wsparciem jest poziom 0,6810, czyli dolne ograniczenie 4-miesięcznego kanału spadkowego. Tenże kanał też określa maksymalny zasięg wzrostowej korekty. Obecnie jego górne ograniczenie tworzy opór na poziomie 0,7260.

 >> Nie masz jeszcze rachunku maklerskiego na platformie Forex/CFD? Kliknij tutaj i załóż je bezpłatnie

Srebro – zatrzymanie korekty

Wykres dzienny silver. Kliknij, aby powiększyć

Wykres dzienny silver. Kliknij, aby powiększyć

Po wyznaczeniu sześcioletnich minimów na wykresie srebra strona podażowa wyhamowała. W trakcie dwóch ostatnich sesji zeszłego tygodnia bykom udało odrobić się 45 centów na uncji kruszcu. Na tym jednak popytowy rajd się skończył, a od początku tego tygodnia obserwujemy całkowite niezdecydowanie i konsolidację. Wydaje się, że inwestorzy zakończyli realizację zysków na rynku towarowym i przypominają sobie o długoterminowym trendzie spadkowym. Wyprzedaż na rynku towarowym jest oczywiście dodatkowo pogłębiana przez złą sytuację w chińskiej gospodarce. Sygnałem powrotu do spadków będzie ponowne zejście poniżej psychologicznej granicy 14 dolarów. Kolejne wsparcie znajduje się dopiero na poziomie 13,3 USD.

Hang Seng Indeks 150 – nowe minima

Wykres dziennyHSI 150. Kliknij, aby powiększyć.

Wykres dziennyHSI 150. Kliknij, aby powiększyć.

Nowe, przeszło dwuletnie minima padły podczas dzisiejszej sesji w Hong Kongu. HSI 150 przełamał zeszłotygodniowy dołek i dotarł do poziomu 20.700 punktów. Najbliższym wsparciem jest teraz 20.200 pkt. Na rozwój sytuacji będziemy musieli jednak trochę poczekać, ponieważ jutro, z racji obchodów 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej notowania będą zawieszone. Do handlu powrócimy w piątek, jednak wtedy rynek może nie być zbyt aktywny, ponieważ giełdowy długi weekend nadal trwać będzie w Szanghaju. Po takiej przerwie poniedziałek może być wyjątkowo ciekawy, szczególnie, że sytuacja gospodarcza jest wyjątkowo napięta. O długoterminowym trendzie wzrostowym z pewnością możemy już zapomnieć. Pytanie jakie należy teraz zadać to to, jak nisko Chiny mogą upaść. Słaby odczyt przemysłowego PMI z Chin (mimo że lepszy od prognoz) oraz gorszy od prognoz usługowy PMI pokazuje, że sytuacja pozostaje po prostu zła. W takim wypadku wyprzedaż w okolice 20 tysięcy punktów na początku przyszłego tygodnia nie wydaje się czymś niemożliwym. No chyba, że politycy Państwa Środka zaskoczą nas czymś w trakcie długiego weekendu.

>> Bieżące informacje i komentarze ekspertów na temat rynków zagranicznych znajdziesz w serwisie trading.stockwatch.pl

Komentarz przygotował Dział Analiz Admiral Markets AS Oddział w Polsce:

Maciej Panek, analityk
email: macie.panek@admiralmarkets.com
Admiral Markets AS Oddział w Polsce

tel.: +48 22 860 60 25

Powyższe komentarze i analizy zostały przygotowane przez Departament Analiz Admiral Markets AS Oddział w Polsce wyłącznie w celach informacyjnych. Prezentują ona subiektywne zdanie autora, a sporządzone zostały w dobrej wierze i z należytą starannością. Niniejsze komentarze nie stanowią porady inwestycyjnej ani rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Admiral Markets nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie transakcje zawarte w oparciu o informacje zawarte w tym materiale analitycznym. Należy mieć na uwadze, iż transakcje na instrumentach finansowych obarczone są ryzykiem, a poniesione straty mogą przekraczać zaangażowany kapitał początkowy.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR