Dolar pozostaje pod presją po słabych danych z rynku pracy

W bieżącym tygodniu dolar indeks pozostaje pod wpływem sprzedających i nie wygląda na to, że sytuacja ulegnie zmianie. Dolar amerykański traci od piątkowych danych z rynku pracy, które okazały się tragiczne. Przyrost miejsc pracy w sektorze pozarolniczym wyniósł tylko 38 tysięcy i był to najgorszy odczyt od września 2010 roku ( konsensus rynkowy zakładał wzrost na poziomie 161 tysięcy).

Mocny rynek pracy był argumentem do kolejnej podwyżki stóp procentowych. Aktualnie rynek na podstawie kontraktów terminowych na stopę procentową po raz kolejny wskazuje na najbliższą podwyżkę dopiero w 2017 roku.  

usdx-m6-w1-admiral-markets-as

Kliknij, aby powiększyć

Słabe dane spowodowały paniczną wyprzedaż dolara amerykańskiego, która trwa do dnia dzisiejszego. W interwale dziennym dolar indeks po raz kolejny zbliża się do poziomu 93 punktów. Jest to poziom, który został obroniony już kilkakrotnie. Przebicie będzie oznaczało kontynuację wyprzedaży dolara amerykańskiego na szerokim rynku przez dłuższy okres.

Raport przygotował: Mateusz Groszek, młodszy analityk Admiral Markets

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR