FTSE100, AUD/NZD i Alcoa – analiza techniczna

Lekka korekta na FTSE 100

Kliknij, aby powiększyć

Kliknij, aby powiększyć

Trzydniową korektę widzimy na wykresie londyńskiego FTSE100. Zwracając uwagę na piątkową szpulkę, z technicznego punktu widzenia nie jest to żadne zaskoczenie. W środę, pomimo mieszanych w swej wymowie odczytów danych z brytyjskiego rynku pracy, spadki zostały zatrzymane. Strona podażowa nie zdołała przełamać wsparcia 6.270 pkt. i 50-okresowej średniej kroczącej. Spadki te wciąż zatem możemy uznawać za korektę, i to z resztą niewielką. MACD, choć wyhamował, wciąż znajduje się powyżej poziomu zera. Z pewnością nastroje w dniu dzisiejszym zależeć będą od odczytów z amerykańskiej gospodarki, które poznamy o 14:30. W tym miejscu warto zaznaczyć, że dopóki wykres nie przekroczy zniesienia 50 proc. i 20-okresowej średniej, byki nie powinny się przejmować. Sygnałem powrotu do odrabiania sierpniowych strat będzie oczywiście przełamanie piątkowego szczytu będącego na poziomie 6.460 pkt.

>> Nie masz jeszcze rachunku maklerskiego na platformie CFD/Forex? Otwórz go tutaj bezpłatnie – kliknij i załóż go bezpłatnie

AUD/NZD – dzienne wsparcie pokonane

Kliknij, aby powiększyć

Kliknij, aby powiększyć

Para walutowa AUD/NZD ostatnie wzrosty zakończyła na swojej długoterminowej linii trendu. Bykom zabrakło sił na przełamanie linii trendu. Para walutowa wpadła w konsolidację na kilka tygodni, natomiast w środę kurs zdołał pokonać wsparcie na interwale dziennym i zmierza do wsparcia na interwale tygodniowym znajdującym się w strefie 1.057-1.073. Jeżeli wsparcie na interwale tygodniowym także pozostanie pokonane to możemy spodziewać się, że kurs waluty AUD/NZD kolejny raz będzie chciał przetestować kwietniowe minima. Jednak gdy kurs nie zdoła pokonać wsparcia na interwale tygodniowym, to możemy zaobserwować kolejny atak na długoterminową linię trendu spadkowego.

Czy to koniec korekty na Alcoa?

Kliknij, aby powiększyć

Kliknij, aby powiększyć

Po bardzo silnym odbiciu sprzed tygodnia, związanym oczywiście z potężnymi wzrostami na rynku towarowym, wykres producenta aluminium całkowicie zawrócił. W ciągu pięciu dni notowania zostały sprowadzone do zniesienia Fibo 61,8 proc. fali spadkowej. I to jest właśnie zadanie, które stoi dziś przed podażą – zniesienie Fibo 61,8 proc. oraz wsparcia okrągłych 10 dolarów za akcję. To otworzy drogę do ataku na linię dwumiesięcznego trendu wzrostowego i pozwoli myśleć o powrocie do długoterminowych spadków. W związku z dalszymi, ogromnymi problemami chińskiej gospodarki, które potwierdzone zostały przez ostatnie odczyty danych makro, bardzo małe jest prawdopodobieństwo odwrócenia się trendów na rynku towarowym. A to niemal całkiem uniemożliwia Alcoa odrobienie strat. Bardziej prawdopodobny jest w tym wypadku powrót w okolice dołka, czyli 8 dolarów. Notowania mogą zostać ewentualnie uratowane przez utrzymanie się bardzo dobrych nastrojów z zeszłego tygodnia, co mogłoby doprowadzić do konsolidacji w granicach 9 USD.

>> Przegląd najważniejszych informacji z rynków zagranicznych znajdziesz na trading.stockwatch.pl

Komentarz przygotował:

Dział Analiz Admiral Markets AS Oddział w Polsce:

Powyższe komentarze i analizy zostały przygotowane przez Departament Analiz Admiral Markets AS Oddział w Polsce wyłącznie w celach informacyjnych. Prezentują ona subiektywne zdanie autora, a sporządzone zostały w dobrej wierze i z należytą starannością. Niniejsze komentarze nie stanowią porady inwestycyjnej ani rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Admiral Markets nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie transakcje zawarte w oparciu o informacje zawarte w tym materiale analitycznym. Należy mieć na uwadze, iż transakcje na instrumentach finansowych obarczone są ryzykiem, a poniesione straty mogą przekraczać zaangażowany kapitał początkowy.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR